|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:14:17   
Anonimen
Tema, ki ni za spolnost, pa bi vseeno ostala tukaj, da sem anonimna.

Gre za darilo za fanta, sorodnika, ki bo praznoval 11. rojstni dan.
Kupila sva mu darilo, ga zavila, meni se je zdelo vredu, pač po najinih trenutnih finančnih zmožnostih... potem pa dobim od tega fantiča ultimat, da mu "morava" prinesti 50 eur, da si kupi igračo, da pol pa lahko kar greva domov(kao "pomembno je samo, da dobi denar"). Dolgo časa naju je stiskal v kot in izsiljeval, bil nesramen, nakar sva mu lepo razložila, da njegovo darilo že zavito čaka pri nama doma in je odgovoril "Da naj prodava to darilo, ki ga imava in mu dava ves denar od darila lepo v kuverto, 5 centov pa obdrživa za kuverto.".

Bojim se, da če mu zdaj res prineseva to darilo, da ga bo "vrgel v kot", da ga ne bo cenil in da bo užaljen, ker mu nisva dala denarja. Da bova midva izpadla "čudno".

Sem jezna, užaljena.
Darilo sem izbrala z vsem srcem, veliko otrok bi ga bilo zelo veselih.
Nihče od staršev ga ni ustavil pri takšnih ultimatih.
Darilo mu sedaj najrajše sploh ne bi nesla. Da se nekaj nauči iz tega. Bi ga kar podarila nekomu, ki ga bi res cenil.

Kaj bi ve storile na mojem mestu?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:18:08   
Stanislava_
Naredi to, kar si mislila, njemu pa podari bon za 50€ kot želi. Povej, da ga bosta vnovčila skupaj.

Odpelji ga v dom Malči Beličeve za eno popoldne. No, lahko napišeš tudi 1.000€, toliko bo za njega vredno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:22:26   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Dolgo časa naju je stiskal v kot in izsiljeval, bil nesramen,


user posted image user posted image user posted image

enajstleten poba?!? jah, najbolje, da ga ubogata, ane. da ne bo travm. ne njegovih, vajinih user posted image


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:26:52   
Anonimen
Dati darilo, ki sva ga kupila, ali ne?

Denarja od naju ne bo videl, ker ga nimava!user posted image


Anonimna- avtorica posta

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:28:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Darilo mu sedaj najrajše sploh ne bi nesla. Da se nekaj nauči iz tega. Bi ga kar podarila nekomu, ki ga bi res cenil.


Ne, tole je bil tvoj zadnji predlog.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:28:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Denarja od naju ne bo videl, ker ga nimava!user posted image



Če bi ga imela, bi ga pa dala user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:30:26   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Denarja od naju ne bo videl, ker ga nimava!user posted image



Če bi ga imela, bi ga pa dala user posted image user posted image


Njemu definitivno ne, ker mi je pošteno stopil na živce! Grrr!user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:31:54   
enea
če bi se meni to zgodilo, ne vidi ne darila, ne denarja, ne mene,... starši so pa,....user posted image
da meni to naredi moja, ki ima trenutno 10 let, ma jo tako......user posted image
ok, nisi napisala kaj ste si s tem pobom, v sorodu,.. ali,... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:35:33   
Anonimen
Jaz na tak rojstni dan sploh ne bi sla. Niti darila ne bi nesla/poslala...nic. 11 letni mulc ima starse, verjetno. No z njimi bi se pa pogovorila, razlozila svojo namero in mela cisto vest. Naj se potem sami pomenijo kaj je prav in kaj ne. Gotovo pa ne bi pripravljenega darila nesla s sabo, si ga ne zasluzi.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:41:14   
Anonimen
Ta fant je nečak, krščenec od mojega.user posted image

Res sem razočarana nad takšno "predstavo".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:46:22   
Anonimen
Stvar je malenkost bolj zapletena, ker sva njegovim sorojencem že podarila darila za rojstni dan, ki so ga imeli pred njim(okvirni znesek 20 eur). In njegovi starši so nama "podarili" rabljene stvari za najinega otroka. Ne morem se jim kar zameriti, ker so le zelo ožji sorodniki od mojega. Ta fant se mi je pa zelo, zelo zameril.

Me pa drži, ja, da darila kar ne bi nesla.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:47:09   
mateyka
hej, ronja, tukaj bi pa ti odšla direkt domov - ročno izdelana darila pa to. user posted image
ma jaz bi starše poslala v tri materne (kako pa misliš da je tako pametovanje s strani otroka sploh lahko zraslo do te mere??). mulcu pa rekla, da ne dobi nič to leto. in če bo naslednje leto tud tok "pameten", tudi naslednje leto ne.

in drugič, če vaju še kdaj pošlje domov, pojdita domov (če ga starši ne ustavijo in usmerijo, da se opraviči). staršem pa na vratih še recita, da dokler bo on šefe tam, pač ne prideta več na obisk, ker pač nista zaželena od "šefeta" (njiju kot straša pa zgleda ne moti, da vama to govori - torej..). če se mu take dopušča, so pač posledice. ne moreta zdaj bit vidva zlorabljena, ker starša npr. rečeta "ah, saj ni mislil tako". sej, če se pa "šefe" kdaj kasneje opraviči in vaju direktno povabi (brez zahtev po darilu ali denarju seveda), da pa bosta z veseljem prišla. samo prvo mora "šefe" SAM to rečt in se OPRAVIČIT, da vaju je vrgel ven zarad tega ker mu nista dala denarja/darila (karkoli je bil razlog, da vaju je poslal domov).
če bi se to meni zgodilo; tudi starši bi za mene morali aktivno kaj narest v taki situaciji, da bi mene še tam videli. ne vem no, ta permisivnost zadnje čase (pri vzgoji) je šla čist v ridiculous vode, res.. user posted image

v glavnem, jaz bi mu povedala, da sem razmislila o tem kaj se je zgodilo, da je to zame nesprejemljivo vedenje in da sem se odločila, da za tako nehvaležnost, manipuliranje in ukazovanje, to leto ne podarim nič. IN še - dokler se tako vedenje ne premeni, ne dajem daril več. tudi naslednje leto ne, če bo isto. če zaradi tega nisi vabljena na zabavo, prav. te pa ne bo. zaradi tega ne bo konec sveta.
s starši bi se pa resno pogovorila. mislim, wth? user posted image mene bi blo sram kot starša; koji materialista tale mali, res.. samo po moje jabolko ne pade daleč od drevesa, tako da ne bodi presenečena, če ne bo kakega večjega efekta (od tega pogovora s starši).

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:50:33   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ta fant se mi je pa zelo, zelo zameril.


Napaka.
Vzgajaj ga - čeprav je težje kot kupiti darilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:52:41   
kajajaka
Če sem prav razumela so bili starši poleg, ko vaju je "peglov" in niso reagirali user posted image
Krasni starši. Mislim, da se ob takšnih starših ne bo nič naučil, ne glede na to kaj boš ti na redila...

Jaz bi na tvojem mestu darilo poklonila nekomu, ki ga bo vesel, njemu pa bi (pred starši) povedala, da darila več ni, ker ga ni želel, da pa denarja tudi ne bo dobil. Torej KDOR Z MALIM NI ZADOVOLJEN SI VELIKEGA NE ZASLUŽI.
Bistvo vsega bi bilo, da STARŠI razmislijo o svoji vzgoji sina.

Aja, na rojstni dan pa ne bi šla. Žlahta gor ali dol - bolj prva zamera kot zadnja!

Samo za primerjavo: moja hči ima 4 leta. Pri treh, ko je že imela določene najljubše reči - je enkrat zavrnila belo čokolado, ki ji jo je poklonila soseda, ker je pač ne mara. Sosedi sem se opravičila, hčeri sem pa razložila, da se darilo sprejme in zahvali tudi, če ni po tvojih željah. Sedaj pri 4 letih (vaš primerek jih ima pa 11 !!!) naša vsako darilo sprejme in se zahvali, potem na samem mi pa pove, da ji ni všeč... Ima pravico do svojega mnenja, ampak VSAKO darilo mora sprejeti in se zahvaliti, ker ve, da ji ga je nekdo poklonil z najboljšimi nameni!

Aja, še to moram dodati - pri nas (v širši družini in med prijatelji) je navada, da v teh časih nikoli na pretiravamo in so darila vrednosti 10-15€, razen seveda za kakšno poroko ali večjo zadevo...

Denar - 50€ bi jaz poklonila nekomu za maturo, poroko, diplomo, zlato obletnico user posted image  nikakor pa ne 11 letnemu mulcu!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:54:41   
Anonimen
Podpis pod Mateyko.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:57:22   
LuLu
Jaz bi šla na rojstni dan, ker ne bi dovolila, da ima pubec tak vpliv. Ali bi se s starši o tem pogovorila, ali bi mu dala darilo ali pa mogoče manjši znesek. Ali pa tudi nič. Vidva se prvo med sabo dogovorita.
Prenašati in delati tako, kot si je pubec zamislil, v zameno za rabljena oblačila... meni ne diši. Jaz ti jih kaj podarim (če ti številke ustrezajo) pa ne rabim nič v zameno.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 11:59:33   
mateyka
ah, bat se zamere - ja, to bo pa problem. še posebej, ker si na račun resnice in pravilne vzgoje pripravljena barantat za "dobre odnose". oboje je mal izključujoče med sabo, ne? user posted image

jaz bi mogoče vseeno ubrala zelo diplomatski pristop - zelo miren in lep ton, bi poklicala starše in jim rekla da si še zdaj šokirana nad vedenjem njihovega sina zadnjič, in da je zate to tako nesprejemljivo in nevljudno, da bosta letos preskočila zabavo in umikata darilo, ki mu ni všeč. in da upaš da bodo razumeli, da je to zate čisto nesprejemljivo vedenje in da se opravičuješ, da se ne moreš udeležit zabave na kateri si nezaželena (in pri tem ztrajaj). če bodo neki mutili, reči, da ne moreš sprejet, da te en otrok, brez da ga starši ustavijo, denarno izsiljuje, še posebej, ker starši vejo za vajino finančno stanje. in zato se umikaš iz te zabave, ker ti je neprijetno.
ja - jaz bi bla direktna. sam ti verjetno ne boš user posted image v glavnem jaz ne bi šla, darila ne bi dala. pa nima veze kaj vse so ti dali za dojenčka (hej, jaz sem marsikomu kaj dala, pa ne pričakujem da mi zdaj v rit lezejo, ko jih maltretiram). a brez njih pa ne bi mogla živet al kako (da jih je treba za vsako ceno zadovoljit in bohnedaj ne spravit v slabo voljo)?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.10.2012 12:06:46 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 12:52:06   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: enea

če bi se meni to zgodilo, ne vidi ne darila, ne denarja, ne mene,... starši so pa,....user posted image
da meni to naredi moja, ki ima trenutno 10 let, ma jo tako......user posted image
ok, nisi napisala kaj ste si s tem pobom, v sorodu,.. ali,... user posted image


podpis!!
Poba nevzgojen!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 13:51:35   
pelin
user posted image user posted image user posted image za dol padit...če tole ni spet nekaj za dvig zanimanja na forumu ,je pa spet ena taka štorija iz Butal...
Poleg tega, da mi je vse skupaj malo mimo, mi tudi marsikaj ni čisto jasno...
Kot naprimer...dečkotu, ki naj bi čvekal takšne , zagotovo ni kar spustil tablet in je tokrat prvič kleftral take neumnosti...skoraj prepričana sem, da je svojo dobro vzgojo pokazal že kdaj prej....Mogoče je le sam sebi tako kul in v svojem bolanem pubertetniškem humorju revež misli, da vas je fino zabaval, sploh, če ste se mu morda še smejali....Kaj je bilo z njegovimi starši med tem ko je on zbijal tole...so bili nezavestni...in konec koncev...kaj je bilo z vama...kdo vaju je sploh silil, da sta čakala tam in poslušala nebuloze...kako si lahko dovolita, da se nekdo z vama tako meni?? Očitno dajeta vtis, da se z vama lahko grdo ravna oz. pometa...
Imam dva nečaka...živahna...z vsemi žavbami namazana...vendar vesta kaj je dober zdrav hec in kaj se nekomu lahko reče...imamo zelo dober odnos...sploh s starejšim sedemnajstletnikom...niti pod razno nisem nikoli doživela kaj podobnega ...pa še to...če mu kupim, plačam, podarim kaj...mu kupim zato, ker ga imam rada...ker mu to res veliko pomeni...ker vem, da mi bo zato hvaležen...ne zato, da se ne bi zamerila bratu in ženi...

V takšnem primeru, bi mulac pri meni tenko piskal...podobno kot Matejka, bi svoje povedala staršem...fantu pa bi poslala po pošti voščilnico, v kateri bi mu napisala, da mu ob njegovem prazniku želim vse dobro in da mu podarjam neprecenljivo darilo, ki ga nujno rabi, v obliki pogovora pri meni kadar koli si ga bo zaželel...Darila v obliki denarja žal očitno ne potrebuje toliko , zato bo od sedaj naprej v njegovem imenu namenjeno ljudem, ki ga rabijo bolj...

< Sporočilo je popravil pelin -- 7.10.2012 13:56:01 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 14:11:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...fantu pa bi poslala po pošti voščilnico, v kateri bi mu napisala, da mu ob njegovem prazniku želim vse dobro in da mu podarjam neprecenljivo darilo, ki ga nujno rabi, v obliki pogovora pri meni kadar koli si ga bo zaželel...Darila v obliki denarja žal očitno ne potrebuje toliko , zato bo od sedaj naprej v njegovem imenu namenjeno ljudem, ki ga rabijo bolj...


Dobra user posted image .

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 14:39:08   
ona

IZVIRNO SPOROČILO: enea

če bi se meni to zgodilo, ne vidi ne darila, ne denarja, ne mene,... starši so pa,....user posted image



Se strinjam,mene ne bi videli tam user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 14:46:05   
Aninchy
podpis pod oba posta mateyke... da moj otrok komu to reče, celo v moji prisotnosti, se pogreznem sama vase od sramu, da sem uspela vzgojit takega ? (sploh ne vem kako naj ga imenujem!?).

Bi naredila točno to, kot mateyka - staršem najprej, potem pa še njemu, bi lepo povedala, da je zame njegovo obnašanje nesprejemljivo in da darilo se da nekomu, ki ti nekaj pomeni in da ga boš razveselil, ne pa ker te ta oseba "izsiljuje"!!? ja haloooo!?
Letos nas ne bo na zabavo, če pa se opraviči, lahko kak drug dan pridemo na obisk. Darilo bo pa pač tisto, kar je že kupljeno.

En čist banalen primer - če otrok ne bo hotu goveje juhe jest za kosilo, mu tud zdej ne bom šla delat še ene zelenjavneuser posted image Pa naj bo lačen do večerje, če je trmast. user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 14:47:55   
Aninchy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...fantu pa bi poslala po pošti voščilnico, v kateri bi mu napisala, da mu ob njegovem prazniku želim vse dobro in da mu podarjam neprecenljivo darilo, ki ga nujno rabi, v obliki pogovora pri meni kadar koli si ga bo zaželel...Darila v obliki denarja žal očitno ne potrebuje toliko , zato bo od sedaj naprej v njegovem imenu namenjeno ljudem, ki ga rabijo bolj...


Dobra user posted image .



user posted image user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile?
7.10.2012 15:02:37   
TomTaylor
O ti smrkavec! ...Razvajen in nevzgojen do podna. Če mene vprašaš si ne zasluži niti tistih 5 centov, ki jih je velikodušno pripravljen žrtvovati za kuverto. Mislm...kaj si smrko dovoli!? Jz bi šla na RD, mu nesla tisto, kar imaš že zavito zanj, pol naj se pa na popek ali na trepalnice meče. Njegov problem. Pa še jz bi mu povedala svoje ne glede na to kaj si njegovi tastari mislijo. Očitno so oni popušili pri vzgoji...Pa bolje prva zamera kot zadnja.

Mulc!

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 15:03:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Aninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?