|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  57 58 [59] 60 61   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Primorke!!
14.5.2012 21:39:02   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Bom probala. Samo zdej je navajena da zaspi dokler jo dojim, ne vem kako jo bom pole dala spat user posted image Verjetno jo bom mogla po rokah nest okrog dokler ne zaspi....


Ne, nošenje po rokah naokrog odpade - sem včeraj v ta dolgem postu napisala zakaj.

Glej mi se uspavamo v košari ali pa v vozičku in običajno lepo hitro zaspi in lepo odspi svoje. V naročju smo jo odkar jo imamo uspavali samo 1x moj dragi (še to po nesreči, jo je imel v naročju in zraven igral na en klavirček od ta starejšega in niti ni opazil, da mu je zaspalauser posted image ) in 2x jaz...v enem mesecu in pol.

Imaš dve možnosti: ali nadaljuješ tako kot do zdaj in se sprijazniš s tem, da ne spi več kot toliko ali pa si vzameš par dni, da spremenite navade. Mogoče bo res prve dni malo težje sprejela uspavanje brez dojenja, ampak v nekaj dnevih se da to odpravit (tudi v knjigi je opisano nekaj takih primerov, ko je otrok navajen zaspati na dojki in kako to spremenit).

Pomembno je, da v primeru te metode EASY, da daš otroka spat v pravem momentu, ko je otrok zrel za spanje, v tem primeru otrok zaspi res hitro in tudi lepo dolgo spi.

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1451
   RE: Primorke!!
14.5.2012 21:42:14   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: Arwen_84

No, tolko o spanju od prej...danes je od 8-20h spala vsega skupaj 2huser posted image . Absolutno premalo...pa vidim jo kako zapira učka in komaj gleda...pa se kar predrami takoj....pa ni nobenih glasnih zvokov okoli...Sicer sem pa sem začela dan, tko kot vsak do sedaj...pa kar pridno poje, pol je neki časa ouf...in pol, ko komaj gleda jo kao uspavam...ampak zadrema v naročju, ko jo prestavim v košaro spi 15min in začne jokat...user posted image pa niso krči, ker se nič ne napenja...pol jo dvignem, malo potolažim..in začnem postopek od začetka. Moja jožka se niti ne uspeta napolnit prav in zato samo malo pije tole vmes....Sem pa odremala jaz 1h (jo je fant mirkal) in ko sem se zbudila sem mela spet balone (ni čudno, če sem celo dopolne jo dajala iz ene na drugo...pa vsakič po malo spije)...očitno rabi tudi moje telo tale počitek, da k sebi pride...in potem tudi jožki funkcionirajo tako kot treba...sem opazla, da ko se počutim jaz izčrpano in utrujeno, tudi mleko ful počasneje nastaja...
V kolikor je ritem res normalen...teče njena potreba po hranjenju in moje mleko čisto usklajeno...v kolikor se sistem zaradi nespanja ali podobnih zadev poruši...protestirajo tudi jožki se mi zdiuser posted image

Jaz imam sicer malo prilagojen ritem - dojenje-previjanje-dojenje-spanje (igranje pride kjerkoli vmes, če je lepo budna)...ker se mi zdi, da se pri previjanju ful zbudi in bi jo težko kar direkt uspavala potem.


Sem glih v zgornjem postu napisala vaniliji - pomembno je, da daš otroka spat v pravem trenutku, ko je zrela za to. Mi se ne dojimo pred uspavanjem, pa vseeno full hitro zaspi. Pomembno je, da jo dam spat, kadar postane zaspana, torej ne preveč hitro, ko še ni dovolj utrujena oz. je še preveč razpoložena za akcijo niti ne preveč kasno, ko je že preveč razdražena.

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1452
   RE: Primorke!!
15.5.2012 13:19:37   
_vanilija_
Hvala Siranetta, bom si kupila tisto v anglescini, ker italijansko ne znam. Zdej sem se komaj slonenscino naucila, pole bom se italijanscino :)

Dans je pa Tina pridna, spi lepo, tudi cez noc je lepo spala, zbudila se je 2x, enkart ob dveh in enkrat ob petih. Potem je spala ko smo sli ven na vozickanje in zdej spet spi od 12te ure. Verjetno pride kaksen dan ko so katastrofa user posted image

A knigo bom kupila in bom tudi jst probala taj EASY nacin.

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 1453
   RE: Primorke!!
15.5.2012 19:56:03   
Arwen_84
Vecer,

mi danes tudi furamo tale sistem....knjigo morem še nabavit, ampak neke okvirje smo začeli že zjutraj...Spala je po 30min...nekaj jo je črvićlo, tko da se je skozi prebujala...enkrat smo jo z dudico malo potolažlili (je bla lih kolegica tu, ki ima dva mulca doma...in je pokazala finto s tetra planičko kot oporo-da ji ven tkoj ne pade, ko zaspi, da se ne začne jokcat...in je kar palilo), da je mrknila nazaj za par minut...ampak pol je mogla vstat....drugič smo zaspali komaj ob 15h...in je spala do 19h!user posted image Končno je omagala...pa jaz nevem...ko je ''zrela'' za spanje (prepoznam že mimiko, oči, zehanje...napol tko zaspi v naročju, ko ji pojem)...če jo damo v košaro se tkoj prebudi...in takrat dudika ne pomaga nič....No, v glavnem, verjetno se more tudi ona navadit...in mi moremo bit vstrajni....Smo dali košaro na voziček, tko da jo pol lažje premikamo (da ne gre v mirno okolje iz naročja, ko se pozibava,...). V glavnem vse finte se bomo naučili tudi miuser posted image . Smo pa vmes naleteli na par vprašanj...sirenetta, ko maš čas...na hitro:

- kopanje: se sistem malo zamenja? Pred kopanjem se ne sme najest (vsaj 30min brez)...torej, spada kopanje v aktivnost...in je pol dojenje in pol spanje? Naša po kopanju ne verjamem, da bi zaspala brez hranjenja...al pa vsaj ''cartanja''user posted image
-vozičkanje: spada v aktivnost, ki se lahko podaljša v spanje...al kako? Naša je do zdej še vedno spala v košari (dana je bla not v spanju in ko se je zbudila smo jo ven vzeli)...
-ponoči: je verjetno samo dojenje in spanje....vse ostalo preskoćiš? Ali previjaš svojo pupo? Naša sicer lepo zaspi in se zbuja na 2,5h...torej zaspi po kopanju ob 22h, potem je ouf ob 00.30, 3h,5,30h...a jo vsaj ob 00,30 previt, če je popakakna...da ni do zjutraj rita na mokrem?...če je ob 3h-5,30h menda ni panika...
-dojenje vmes; če med aktivnostjo začne bit tečna in smo ji že menjali okolje...ko, da začne šklockat z usti in full jokat, pa išče....kako naj ločim,da to pomeni, da se očitno ni prej dovolj najedla...in jo lahko spet podojim...ali samo išče način za se dokončno pomirit?-če se niti pri meni na žogi ne umiri, ki je ''zadnja postaja'' pred spanjem..pomeni, da se pač prej ni dovolj najdela in je prav, da ji dam menda...samo tu se sistem poruši, ker pač na začetku nismo bili dovolj pazljivi...ampak če že pride do tega,,,

En čudovit sončni zahod ....ju3 bo tko že dežek!

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1454
   RE: Primorke!!
16.5.2012 13:36:29   
_vanilija_
Siranetta, sem probala včeraj tisto da jo najprej malo podojim potem da jo preoblečem in je ful boljše ker mi se potem ne dere na previjalni kot da ji kožo lupim user posted image . Pole je itak spet moram dat na (.)(.) ker če ne spi ali ne doji joka user posted image Da jo dam v kakšen igralne center bi bla panika user posted image

Jst Tino čez noč ne previjam. Oz. sem jo včer ob 5:30, ker je bla ful nekaj nervozna, sem jo podojila, nesla okrog da podre kupček pa ni hotla zaspat. Sem mislila da je ful mokra, ampak sploh ni bla, plenička je bla čist suha ?! Pole je zaspala ob 6ih in smo spali do pol 9tih. Potem ni spala do 12tih, zdej spi in se počasi zbuja

< Sporočilo je popravil _vanilija_ -- 16.5.2012 13:39:52 >


_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1455
   RE: Primorke!!
16.5.2012 23:22:13   
sirenetta
Arwen tisto foro s tetra pleničko in dudo bi pa tudi jaz...prosim opiši mi kako in kaj...moji tudi stalno pada iz ust ali pa z rokicami krili pa jo rukne ven, tako da moram stat zraven in čuvat na dudo ali pa se stalno vračat k njej zaradi dudke, če jo pustim da zaspi sama...

To foro s košaro in vozičkom tudi mi uporabljamo! Čeprav je ne ujčkam v naročju, ampak gre direkt v košaro, jo čisto na začetku malo porukam, da se umiri in začne čučkat dudko in potem kar hitro zaspi.
Glede prehoda iz naročja v voziček pa poskusi tudi tako, da jo imaš v naročju pokrito oz. ovito v eno dekico in potem jo z dekico vred daš v voziček, tako da ne gre iz toplega naročja v hladno košaro...menda da jih to zmoti poleg prenehanja zibanja user posted image user posted image user posted image

Huh....ostala vprašanja, si me pa dobila, ne vem, če bom znala na vse odgovorit...ta sistem prakticiram komaj zdaj pri ta drugem user posted image (prebrala knjigo kasneje po ta prvem user posted image )...bom poskusila...:

- Kopanje: Tu sem se tudi jaz precej lovila, kako to uskladit, predvsem ker ni zdržala bit tako dolgo budna, da bi jo po dojenju imela aktivno eno uro (nam je patronažna rekla eno uro po dojenju nič kopanjauser posted image ) in jo potem še kopala.
Danes pa mislim, da sem rešila problem, ker sem jo dala že 30 min po dojenju v banjo (sem prebrala včeraj tvoj post in to da je dovolj 30 min, samo nisem uspela prej odpisat, ker je moj ta večji zbolel in ni bilo časa za računalnik)...
Vgl.: Dojenje ob 18.30 - Aktivnost 30 min od 18.30 do 19.00 in nato kopanje do 19.30 - Uspavanje in spanje od 20.00.
(Uro si določiš sama, ko odspi svojo rundo - včeraj bi bilo v vajinem primeru ob 19h, ko se je zbudila).
Mi imamo obraten problem - po kopanju je tako zmatrana, da se niti pod razno ne želi dojit, mogoče zdrži na cici eno minuto potem pa v jok in je nikakor ne morem pripravit, da bi jedla preden gre spat user posted image .
Saj po moje ni nič narobe, če jo podojiš po kopanju, če ji res tako paše.
- Vozičkanje: Je super, ker odpade problem ugotavljanja, kdaj je user posted image zrel za spanje, ker naredi vse otročič sam - iz aktivnosti (opazovanje okolice, uživanje v svežem zraku, vonjih narave oz. zunanje okolice, poslušanju glasov) preide v uspavanje in spanje!
Jaz sem imela pri ta prvem podobno varjanto: glasbeni vrtiljak nad posteljico in sem mu ga vklopila in je opazoval tiste 3 živalice, ki so mu krožile nad glavo in poslušal muziko in potem ko je postal zrel za spanje, se je kar sam ob tem vrtiljakcu uspaval in zaspal. Sploh zraven nisem rabila bit user posted image .
- Ponoči: Ja ja, itak da odpade Activity...v bistvu moliš boga, da ni nobene Activity ponoči user posted image in da mirno spijo...
Jaz je ponoči ne previjem razen če bi se pokakala. So te pamperske tako vpojne, da ni panike, pa rito zvečer namažem s hladilnim mazilom in jo previjem komaj zjutraj. Do zdaj ji je sicer 2 ali 3x premočilo zjutraj, da je bila pižamica malo ob strani mokra, ma večinoma plenica zdrži.
Je ne upam tikat ponoči, da se mi slučajno ne zdrami...ko bo malo večja in se bo orng navadila da noč je noč, pa ji bom verjetno preden grem spat (okoli polnoči) 1x kar medtem ko ona spi samo zamenjala pleničko. To sem delala pri ta večjemu in ni niti trznil med to nočno operacijo menjave planičke user posted image user posted image user posted image
- Dojenje vmes: Ja, res je, včasih otrok išče za sesat, ker na ta način s sesanjem sprošča nakopičeno napetost (zato tudi funkcionira dudica pred spanjem - otrok s tem ko sesa sprosti napetost: če opazuješ otroka, ko ji daš dudico najprej na začetku full živčno vleče dudko, potem pa vedno bolj umirjeno dokler ne popusti napetost in jo na koncu čisto mirno izpusti iz ustk ker je več ne rabi in zaspi).
Kako ločit oz. kako vedet, če je otrok pojedel dovolj? Na to vprašanje bolj težko odgovorim....Sem tudi jaz vedno v dilemi, ko jo dam v košaro in ko se ne umiri tako hitro, ampak kar melje na veliko tisto svojo dudo, če je pojedla dovolj ali če je mogoče še lačna. Posebno ker nisem neka huda mlekarica in moje cice producirajo ravno toliko mleka, da je dovolj zanjo, nimam nekih presežkov kot nekatere, ki jim kaplja in curlja na vse strani user posted image
Veliko krat sem jo že med uspavanjem vzela iz vozička in jo pristavila, ampak na srečo je moja pupa taka, da če ni lačna se ne doji - to pomeni, da 2x potegne potem pa v jok. Pa jo spet pristavim in spet protest. Ko hoče spat, hoče spat in ni govora o kakšnem dojenju za se umirit in uspavat.
Mogoče res, dokler ne zalaufata s tem sistemom, tako kot praviš, bit pozorna že takoj na začetku v fazi dojenja.
Moja izkušnja iz prvih tednov: dojenje na eni strani - ko se odstavi (ali pa zadrema) podiranje kupčka - pa spet nadaljevanje na ta isti strani, da ziher izprazni dojko oz. pride do ta mastnega nasitnega mleka. Pa podiranje kupčka in za bit ziher še dojenje na drugi strani in če ji je bilo dovolj, če torej ni več kot par minutk vlekla na drugi strani, je to pomenilo, da ji je bilo ziher dovolj. Tako da potem, ko sem jo dala spat, sem vedela, da sigurno še ne more bit lačna.
Vgl.: Če se dojita samo na eni dojki, ko konča, jo poskusi dat še na drugo dojko in boš videla, kaj bo - če ne bo zainteresirana, je to to - je pojedla dovolj in ko bo čas za spanje, boš vedela, da ni lačna.
Če pa se zgodi, da je vseeno še lačna po končani fazi aktivnosti, pa po moje vseeno odstopiš od tega sistema in jo podojiš...se zgodi, da so tudi kdaj kakšna odstopanja in izjeme...

A ja, še ena izjema, ki jo jaz naredim:
Popoldan, ko se zbudi in jo podojim, se včasih zgodi, da proti koncu podoja zaspi. Se odstavi, se pretegne in zraven podre kupčka (vse v spanju...imam srečo,vem user posted image ) in lepo spi dalje.
Takrat mirno preskočim aktivnost oz. je njena aktivnost to, da se pretegne in podre kupčka user posted image in jo pustim da spi naprej. Pomeni, da imamo Eating 5 minut, Activity par sekund in že nov Sleeping user posted image user posted image user posted image
V tem primeru brez slabe vesti izpustim previjanje, ker vem, da bi jo to samo po nepotrebnem vznemirilo.
Če spi potem lepo spet ene 2 uri pomeni, da je bilo to to, da je bil to že nov ciklus Spanja, ki mu sledi potem Eating, Activity....
Včasih pa se po 5 - 15 minutah zbudi, kar pomeni samo, da ji je manjkalo še malo spanja od prejšnje runde (to pomeni, da je ta Sleeping spadal k prejšnjemu Sleepingu), tako da jo potem, ko se tako hitro zbudi, še poskusim malo podojit na isti strani kot prej in potem sledi Aktivnost...

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1456
   RE: Primorke!!
16.5.2012 23:37:01   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Siranetta, sem probala včeraj tisto da jo najprej malo podojim potem da jo preoblečem in je ful boljše ker mi se potem ne dere na previjalni kot da ji kožo lupim user posted image . Pole je itak spet moram dat na (.)(.) ker če ne spi ali ne doji joka user posted image Da jo dam v kakšen igralne center bi bla panika user posted image



Poskusi jo zaprav podojit do konca preden jo greš previjat oz. preoblačit.
Takoj ko se zbudi, jo lepo podoji do konca. Potem jo greš previt in preoblečt in potem, če vidiš, da je že takoj sitna oz. da joka, jo daj spat.
Uspavaš jo lahko na različne načine brez dojenja:
Lahko jo v naročju malo zibaš ali pa v vozičku malo traseš voziček in zraven ji poskusi dat dudico (tudi če jo meče ven, poskusi ji večkrat dat v usta, mogoče jo bo na koncu vzela). Pa vztrajaj, redko kateri otrok se umiri takoj. Večina jih joka in stoka nekaj časa preden končno zaspijo.
Zibanje (ne nošenje naokoli po stanovanju, ampak samo zibanje - stojiš ali sediš in malo zibaš otroka) oz. rahlo tresenje baje da sproži v otroku spalni refleks.

Moja se je tudi vedno drla, če sem jo slučajno šla previjat takoj ko se je zbudila (če je recimo bila pokakana), torej preden sem jo podojila. Če pa jo prvo podojim in potem previjam pa tako uživa na previjalni user posted image

Ne vem zakaj v materinski šoli in tudi v porodnišnici tako poudarjajo, da najprej otroka previješ in potem podojiš user posted image

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1457
   RE: Primorke!!
17.5.2012 9:42:48   
Arwen_84
Zdravo,

Sirenetta: No, mislim da sem nekako zajela vse moje ideje v tem tvojem postu...tko, da nekako podobno vse furamo....sicer se pač vmes prilagajam...če začne med aktivnostjo jokat za jest...ji dam...sicer je to 1x / dan, samo če je pač še lačna ... nimaš kajuser posted image . Opazla sem, da kdaj ko se zbudi (še napol spi) recimo zjutraj...ali po 2h spanja...imam jaz (.)(.) full polne in potem kar golta...ene 10min na full...in se kar malo ''utrudi'' in se odstavi, kupčka...in ponavadi ne sprejme spet (.)...ampak po 30min, 1h aktivnosti - ko je na polno budna se ji včasih vrne ta lakota in je takrat bolj zbujena, močnejša in spet pripravljena na (.)-sicer spije manj kot prvič ampak se potem spet odstavi in gre v aktivnost ali v uspavanje - tko, da takrat vem, da ni samo zaradi umirijanja (je rekla moja mama - mogoče ji pa glih še ena kapljica manka, hehe...menda res)...jaz imam pa mlekarne bolj al manj..tko,da si kdaj še črpam...zato sem mela na zaćetku kar nekaj problemov, ker mala težko zgrabi in pol mam še trde, tko da si morem vmes še masirat...
Ma v glavnem vse štima, razen tega uspavanja...ker je budne ne morem dat v košaro da bi ''sama'' zaspala....dude pa noče! Ji kar ustrajno dajemo, pa začne kar ven pljuvat...ene parkrat mogoče malo pocuza pol pa jok...no, komaj čakam lepše in toplejše dneve da bo tole vozičkanje malo pripomoglo...se tudi jaz smislim sama sebi že v tem stanovanju (pa še preseljeni smo v Sv.Anton, tko da morem it med ljudi prav z avtom kam)user posted image . Sicer pa pol ko bodo tej vrtiljaki zanimivejši, upam, da bo tudi to kaj palilo..ker zdej se ne zamoti (ima 3 tedne in 2 dni). Tko, da more še vedno zadremat v naročju in sicer se morem jaz ful zibat na žogi (tko, da bi sedela na kavču tudi ne gre)...in pol jo prestavit v košaro...malo še tapkat po ritki in pol gre...mi je homeop. svetovala, da naj poskusim s granulami kamilice...glih, ko je tisto ful razdražena (smo mi zajeb. trenutek umiritve) in že težko zaspi....da bi jo malo pomirilo, tko da bom to probala...sej so najnižja potenca pa tko samo voda+kamilica, škodit ne more...pretiravala pa tudi ne bom.

Plenička in duda: Najlažje bi blo, če bi ti slikala...ampak naša žal dude noče zaenkrat in je bla tista 1h z njo v ustih bolj slučaj kot pravilo, ko je bla kolegica tu. V glavnem tko je nardila...v košari je mala ležala na boku...med steno košare in malo je dala tetra zloženo pleničko, ki je delala oporo dudiki v njenih ustih...se pravi je to blo tko: stena košare-terta plenička-duda-usta od male...in vsakič, ko je zadremala in bi ji duda ven padla ji jo je držala v ustih tetra plenička...tko, da je samo malo boljše spet zagrabila in cuzala naprej...Nevem, če razumešuser posted image . Tko, da ji duda ven ni padla in tudi, ko se je predramila je imela dudo še vedno v ustihuser posted image .

no, tole bi blo zaenkrat vse...zdej pa grem vršt noge u luft, ker mala pridno dremuckauser posted image

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 1458
   RE: Primorke!!
17.5.2012 15:07:14   
_vanilija_
Mi smo dans blli na kontroli pri kardiologu, user posted image je dela čist ok, tko da nasljednjo kontrolo mamo čez 2-3 mesece, nisem še pogledala datum, vem da je samo tko zdravnica rekla user posted image . Ma kako je blo hudo gledat ko dajejo na otročka 300 tistih kablov... Tudi kri so ji vzeli z tisto veliko iglo... Pa ni nič jokala... Smo prašali če majo za otročke kašne manjše iglo pa so rekli da ne, ker kri ne bi tekla, ker je bolj gosta kot pri nas...

Zdej pa lepo spi, poje malo in potem spi 2 urce, verjetno je zmatrana od pregleda...

Tudi izvagali so jo, za 9 dni je dobila 180gr, in 9 dni jo samo dojim, brez dodajanja AMa. Zaenkrat je to OK (mi se zdi da je to spodnja meja, zdravnica ni nič komentirala).

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1459
   RE: Primorke!!
17.5.2012 17:31:45   
Arwen_84
vanilija Oh, bogi dojenčki...kaj vse morejo dat skozi, pa še prav niso na ta svet prišli...No, samo da je user posted image ok (zakaj pa sta imele pregled? a je to rutinski pregled al kako?)

naša je danes (in včeraj) tudi čisto druga kot prejšnje dni...se zbudi, poje, se previje (al pa tudi ne) in zaspi nazaj....če je ful budna se z njo ukvarjamo...ampak takoj, ko začne zehat grem jaz z njo v spalnico, kjer je popolna tišina in jo zibam, potem s evležem in jo položim nase tako, d ami leži na trebuhu...in je že 2x zaspala...pol jo dam v košaro in spi kot top 2-3huser posted image . Sem ugotovila, da smo jo prej preveč nervirali...in je bilo uspavanje toliko težje...če že na previjalni napol spi in je mi ne zanimamo...potem je ne dajemo več v igralni center, na gugalnik, podajamo po rokah, itd..ampak enostavno jo pustim umirjeno in pustim, da zaspi. Danes res nevem kaj sama s sabo delat, ker se ne ukvarjam z njo...še stanovanje sem spucalauser posted image .
Do ju3 imam izposojeno tehnico...pa jo bom menda kar vrnila...tale prvi mesec je res bolj tko, te skozi skrbi, kolko poje...če napreduje, itd...Do sedaj je v 3tednih in 3 dneh pridobila 800g (samo z dojenjem oz kakšen dan dobi ca. 20-30ml AM), tko da mislim....da lahko tole skrb pospravim z njenim 1 mesecemuser posted image

Lep dan še naprej

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1460
   RE: Primorke!!
17.5.2012 23:13:22   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Mi smo dans blli na kontroli pri kardiologu, user posted image je dela čist ok, tko da nasljednjo kontrolo mamo čez 2-3 mesece, nisem še pogledala datum, vem da je samo tko zdravnica rekla user posted image . Ma kako je blo hudo gledat ko dajejo na otročka 300 tistih kablov... Tudi kri so ji vzeli z tisto veliko iglo... Pa ni nič jokala... Smo prašali če majo za otročke kašne manjše iglo pa so rekli da ne, ker kri ne bi tekla, ker je bolj gosta kot pri nas...

Zdej pa lepo spi, poje malo in potem spi 2 urce, verjetno je zmatrana od pregleda...

Tudi izvagali so jo, za 9 dni je dobila 180gr, in 9 dni jo samo dojim, brez dodajanja AMa. Zaenkrat je to OK (mi se zdi da je to spodnja meja, zdravnica ni nič komentirala).


Super, da je vse ok s tvojo pupiko in njenim srčkom! user posted image
Samo da je vse v redu, tudi če si predstavljam, da je moralo bit hudo gledat, kako ji jemljejo kri in vse ostalo, ampak tako sta lahko s tatijem mirna glede vaše pupike, da je vse sigurno v redu in da je zdrava!

Glede teže je spodnja meja 110 g na teden, tako da zgleda da sta lepo nad mejo in je torej sigurno vse ok! Drugače pa lahko veš, da dobi dovolj mleka, če ima vsaj 5 polulanih plenic na dan (ne full polna plenica, ampak samo da je polulana) in pa da lepo kaka. Ma itak so ti jo stehtali in to je to! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1461
   RE: Primorke!!
17.5.2012 23:49:18   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: Arwen_84

vanilija Oh, bogi dojenčki...kaj vse morejo dat skozi, pa še prav niso na ta svet prišli...No, samo da je user posted image ok (zakaj pa sta imele pregled? a je to rutinski pregled al kako?)

naša je danes (in včeraj) tudi čisto druga kot prejšnje dni...se zbudi, poje, se previje (al pa tudi ne) in zaspi nazaj....če je ful budna se z njo ukvarjamo...ampak takoj, ko začne zehat grem jaz z njo v spalnico, kjer je popolna tišina in jo zibam, potem s evležem in jo položim nase tako, d ami leži na trebuhu...in je že 2x zaspala...pol jo dam v košaro in spi kot top 2-3huser posted image . Sem ugotovila, da smo jo prej preveč nervirali...in je bilo uspavanje toliko težje...če že na previjalni napol spi in je mi ne zanimamo...potem je ne dajemo več v igralni center, na gugalnik, podajamo po rokah, itd..ampak enostavno jo pustim umirjeno in pustim, da zaspi. Danes res nevem kaj sama s sabo delat, ker se ne ukvarjam z njo...še stanovanje sem spucalauser posted image .
Do ju3 imam izposojeno tehnico...pa jo bom menda kar vrnila...tale prvi mesec je res bolj tko, te skozi skrbi, kolko poje...če napreduje, itd...Do sedaj je v 3tednih in 3 dneh pridobila 800g (samo z dojenjem oz kakšen dan dobi ca. 20-30ml AM), tko da mislim....da lahko tole skrb pospravim z njenim 1 mesecemuser posted image

Lep dan še naprej


Arwen se meni zdi, da ti sploh knjige ne rabiš...vama gre super! user posted image
Saj to je bistvo - delat stvari v pravem vrstnem redu E-A-S-Y in življenje z dojenčkom res postane easy! user posted image
In pa poslušat dojenčka, kdaj je pripravljen na igro, kdaj pa mu rabi samo počitek in spanje. Ravno o tem govori avtorica knjige: sistem EASY in prisluhnit dojenču!

He he, mi smo tudi pri ta prvem otroku enako grešili na začetku, smo ga poskušali animirati na vsak način in ko je jokal, ga nosili okoli in ga poskušali umiriti, da ne bi več jokal, namesto da bi ga enostavno odložili in mu dovolili, da ima svoj mir. To je tako, ko si tako vesel, da imaš otroka in si želiš narediti zanj čim več, da na koncu je vsega preveč zanj. Enako je moj tudi bil preveč stimuliran in smo ga tudi mi samo nervirali, da je potem jokal, ker ni mogel zaspat...Pa vsakič ko je jokal na joško, če je slučajno še lačen, pa nastane še zmeda v trebuščku, ker se meša staro napol prebavljeno in novo mleko in vetrovi od prepogostega pristavljanja (tudi o tem piše v knjigi, da prepogosto hranjenje lahko totalno zmede prebavo dojenčka in mu to povzroča krčke in vetrove). On ubogi revček pa je rabil samo mir in spanje.
Zdaj pri ta drugi ko laufamo ta sistem easy pa vidim, da je imet dojenčka skrajno preprosto in lepo laufa vse tako kot je treba user posted image

Bravo tudi za pridobljeno težo, mislim, da poleg skrbi lahko mirno pospraviš tudi AM user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1462
   RE: Primorke!!
18.5.2012 8:19:05   
_vanilija_
Ne, to ni rutinski pregled, smo ga imeli ker so mi v 22. tednu nosečnosti ugotivili da Tina ma aritmije in tahikardije pa smo hodili non stop na preglede (2x na teden, enkrat v Gorici, grugič v Ljubljani), enkrat je srček imel 290 utripov na min, ko smo bli pri kardiologu v Lj. Bogi dr. je mislil da mu bo otrok umrel med pregledom in nič ni mogu naredit. Pole se je srček sam "popravil". Po porodu so v porodnišnici vsak dan delali EKG in ker je vse blo ok so nam rekli da pridemo na kontrolo čez 1 mesec.

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1463
   RE: Primorke!!
18.5.2012 8:49:46   
_vanilija_
Siranetta, pa to je super če je spodnja meja 110gr na teden! Nam je patronažna rekla da je min 20gr na dan, oz. 140 na teden. Polulanih plenic mamo najmanj 6, pokakanih pa hmmm. Recimo 1x na dan se pokaka, ampak res "kvalitetno" da vse gre ven iz plenicke (je mal bolj vodeno).

Tudi mi smo zmontirali igralni center, ma ni glih navdušena, 15min je bla tiho potem pa aaaaaaaaa user posted image . Zaspat pa ne zna brez (.), ali da je na rokah. Smo jo probali dat v posteljico, ma takoj začne jokat.

Kako vi kopate vaše user posted image ? Nam je patronažna pokazala tko da jo damo na previjalno, umijemo z krpico in trdim milom in potem jo damo v banjico da speremo milo z nje. Naša se začne ful dret dokler jo peremo z krpico tko da pole ne more niti uživat ko jo damo v banjico ker je itak ful nervuzna. user posted image


_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1464
   RE: Primorke!!
20.5.2012 22:11:28   
pathra
Ooo punce sem vas čisto zoperstavla .. vidim da pišete o metodah uspavanja.. pa da malo opišem moje "rutine".

Čez dan jo podojim na 2-3 ure, po dojenju (kar traja zdej celo 15-20 minut) je okoli 1h aktivna, pobuni se samo če je še kakšen kupček in jo dvignemo vsake tolko ker če ne začne kolcat, potem pa niti to ne pomaga in se začne bunit in zehat. Če smo doma jo nesem v posteljco, če ne pa v košaro od vozička in enkrat zibam, al malo vozim, če ne pa ji držim rokice in jo božam da se umiri in po določenem bunjenju zaspi.. Lahko pa tudi sama zaspi,.. malo se igra z igračami ki visijo v košari in se začne bunit, dajat glavo levo in desno in kmalu se ustavi in zaspi. Če ne prepoznam znakov utrujenosti in jo imam še kaj po roki misleč da je kupček pa rata preveč sitna in jo morem dat na joško, kjer pa zaspi.. in pol je začaran krog, zato poskušam zgornjo tehniko. Zvečer pa smo uvedli itak rutino, jo podojim, čet urco jo skopam al umijem potem jo zopet podojim in nesem v posteljico, spet držim rokice in jo mirim.. glavo daje levo in desno, se nekam zagleda in zaspi, če jo pred tem matra še kakšen kupček me gleda in dela uu uu uu.. :) hehe.. je prav smešna. Ponoči se zbido po 5-7-ih urah urah in jo dam kar na pol zbujeno k meni v posteljo in podojim in tam zaspi naprej še za 3 urce.

Aja.. kopanje: enkrat na teden umijem s namiljeno krpico na previjalni.. včasih se razburi včasih ne, ampak potem se v vodi pomiri in uživa. Bolj je potem nervozna ko jo oblačim zopet, ker je rada naga :)

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1465
   RE: Primorke!!
24.5.2012 21:46:29   
pathra
Aja.. punce če ste na FB.. imamo skupino: mamice iz obale.. če se hoče katera pridružit :)

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 1466
   RE: Primorke!!
26.5.2012 13:45:01   
_vanilija_
In jst se sprašujem kje ste user posted image

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 1467
   RE: Primorke!!
27.5.2012 23:43:02   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

In jst se sprašujem kje ste user posted image


Jaz ostajam tukaj...
Sem se sicer priključila skupini, ampak mi ne znese spremljati in tu in tam in še pri marčevkah na RR in marčevkah na FB...tako da bom morala malo omejiti svoje aktivnosti na netu.

Katera še ostane tu?
Bankc, Arwen, Nena, Simona...ste prešaltale na FB?


(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 1468
   RE: Primorke!!
29.5.2012 8:07:12   
bankc
Jutro!

Evo se vam javim po dooooolgem času. Od četrka in do včeraj sva bila z mojim na Dunaju pri njegovi teti in smo se imeli res super, edino kar je, da me je čisto zmatralo. Mi je pa trebuh fulll zrastu pa ko en buhtl sem user posted image . Je bila še njegova teta šokirana koliko sedaj pojem (ker pred nosečnostjo sem pojedla zelo malo, sedaj pa jem za štiri kar se seveda pozna user posted image ). Je bil pa dunaj zelo lepo!
Punce samo še junij pol bom pa tudi jaz že pestvala in vozičkala user posted image user posted image user posted image . Komaj čakam
user posted image user posted image user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: pathra

Aja.. punce če ste na FB.. imamo skupino: mamice iz obale.. če se hoče katera pridružit :)



Kako pa se vam lahko pridružim?

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 1469
   RE: Primorke!!
29.5.2012 14:11:00   
pathra
Najboljše da mi javiš ime in priimek na FB preko ZS in pol te jaz dodam a :)

No punce kje ste s temi vozički.. jaz sem skozi naokoli ... ponavadi v Portorožu, včasih pa v KP (to sigurno ob sobotah ko je treba na tržnico).

(odgovor članu bankc)
Neposredna povezava do sporočila: 1470
   RE: Primorke!!
29.5.2012 14:22:45   
kimica86
Jaz sem povsod.. In tukaj in na FB user posted image user posted image

Jaz nisem vozičkala že več kot 2 tedna, ker je tamala bila prehlajena.. Par dni nazaj, ko pa sem pozno popoldan želela z njo ven, se je pa pripravljalo na dež user posted image user posted image
Res, da sem šla po 10-15min z njo malo ven in sem jo nosila v rokah.. Lih da ujame malo svežega zraka..


Midve sva pa včeraj dokončno zaključili z dojenjem.. Mleka ni več user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 1471
   RE: Primorke!!
29.5.2012 18:09:16   
Arwen_84
Helow lejdis,

jaz ostajam tu ...sem sicer dodala tudi na FB ma tam ni take sledljivosti čveka kot tu...sploh pa sem se nekako navadla na ta RR in vaše nikeuser posted image .

vozičkanje: midva hodiva vsak dan po Sv.Antonuuser posted image ...v Kp pa ponavadi 1x na teden...jaz se sama s tamalo še ne upam kam it sama...al pa z avtom kam ... malo še spoznavam njene reakcije...ko bom dovolj samozavestna, pa lahko tudi jaz pridem kam med civilizacijouser posted image .

Drugače smo pa kar OK...mala sicer zadnje dva dni ne spi čez dan ...jo nekaj črviči, spi sicer ja in zaspana je ful...ampak nekaj jamra, hrrggaa, rogovili z rokami in nogami...in ponavadi se to zaključi z jokom in prdcem (pri tem se v 90% zaključi s tem, da se čisto zbudi)user posted image . Takrat jo dvignem, malo zibam...včasih zaspi nazaj, včasih spet ne...se zaključi z mojo jožko, malo spije...in je spet narobe, ki tole pomalo pitje spet povzroča črvičkeuser posted image -torej, začaran krog, ki traja čez cel dan...na koncu večera sva obe čisto paf...Nevem, če sem jaz kaj takega pojedla...al smo komaj zdaj dobili tako imenovane krčkeuser posted image , stara je pa 5 tednov...dajala sem ji Biogaia-a je mogoče tudi zaradi tega? zdej sem nehala, ker se mi zdi da po njih še bolj prda...Nimamo nekega joka ampak še vedno je full naporno, ekr reva ne more lepo spat niti 30min v kosu...user posted image

< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 29.5.2012 18:16:10 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 1472
   RE: Primorke!!
29.5.2012 18:39:35   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: Arwen_84

Helow lejdis,

jaz ostajam tu ...sem sicer dodala tudi na FB ma tam ni take sledljivosti čveka kot tu...sploh pa sem se nekako navadla na ta RR in vaše nikeuser posted image .

He he, enako user posted image , samo zadnjič sem hitela pa nisem napisala, zakaj tudi meni RR bolj ustreza...sploh pa se tu med sabo že vse "poznamo" in mi je taka fajn družba, da me sploh ne mika se selit tja, kjer še nobene ne poznam...no, pa utegnem tudi ne (saj to sem pa že napisala zadnjič user posted image )

vozičkanje: midva hodiva vsak dan po Sv.Antonuuser posted image ...v Kp pa ponavadi 1x na teden...jaz se sama s tamalo še ne upam kam it sama...al pa z avtom kam ... malo še spoznavam njene reakcije...ko bom dovolj samozavestna, pa lahko tudi jaz pridem kam med civilizacijo...user posted image

Ja, jaz tudi zaenkrat bolj v easy s sprehodi...sploh, ker doma je pikica pridna ko bubica, zunaj pa se težje umiri, težje zaspi in se tudi bolj zdramlja. Ma saj so še tako mickine, da imamo še veliko časa za it na sprehode tudi v civilizacijo. Pa komaj zdaj, ko ima 2 meseca, je začela naša pupica malo bolj opazovat okolico in tudi zdrži dlje budna, tako da zdaj bo lepše tudi it kam z njo naokoli...prej pa, ko je samo spala in bila kratek čas zbujena pa mi nekako ni imelo smisla kam z njo hodit, ker se mi zdi, da glavno kar je rabila je bilo mirno spanje user posted image

Drugače smo pa kar OK...mala sicer zadnje dva dni ne spi čez dan ...jo nekaj črviči, spi sicer ja in zaspana je ful...ampak nekaj jamra, hrrggaa, rogovili z rokami in nogami...in ponavadi se to zaključi z jokom in prdcem (pri tem se v 90% zaključi s tem, da se čisto zbudi)user posted image . Takrat jo dvignem, malo zibam...včasih zaspi nazaj, včasih spet ne...se zaključi z mojo jožko, malo spije...in je spet narobe, ki tole pomalo pitje spet povzroča črvičkeuser posted image -torej, začaran krog, ki traja čez cel dan...na koncu večera sva obe čisto paf...Nevem, če sem jaz kaj takega pojedla...al smo komaj zdaj dobili tako imenovane krčkeuser posted image , stara je pa 5 tednov...dajala sem ji Biogaia-a je mogoče tudi zaradi tega? zdej sem nehala, ker se mi zdi da po njih še bolj prda...Nimamo nekega joka ampak še vedno je full naporno, ekr reva ne more lepo spat niti 30min v kosu...user posted image

Znajo bit krčki - mi je ena prijateljica ravno zadnjič povedala, da okoli meseca in pol znajo bit najbolj intenzivni, tako da to bi sovpadalo s starostjo tvoje pupike...da te potolažim pa pri puncah (baje) hitro minejo, nekje dva tedna in konec (držim pesti, da bo tako tudi pri vas) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 1473
   RE: Primorke!!
29.5.2012 18:43:04   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Jaz sem povsod.. In tukaj in na FB user posted image user posted image

Jaz nisem vozičkala že več kot 2 tedna, ker je tamala bila prehlajena.. Par dni nazaj, ko pa sem pozno popoldan želela z njo ven, se je pa pripravljalo na dež user posted image user posted image

To se meni stalno dogaja, da glih ko bi šla z njo malo ven z vozičkom...evo ti kar naenkrat črne oblake in dež user posted image

Res, da sem šla po 10-15min z njo malo ven in sem jo nosila v rokah.. Lih da ujame malo svežega zraka..

Midve sva pa včeraj dokončno zaključili z dojenjem.. Mleka ni več user posted image user posted image user posted image

Škoda, ma no, saj zdaj začne kmalu GH...



(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 1474
   RE: Primorke!!
30.5.2012 8:37:10   
pathra
Mi pa imamo prav rutino da smo po cel dan vzunaj.. sploh pa ko sem pri mojih in jo imam v vozičku na vrtu.. samo ko dojim al jo dam na trebuščka smo not.. in včeraj smo po dolgem času bili doma in je komaj zaspala popoldan.. sem mogla v avto po voziček in it na sprehod enkrat hehe...

Naša je tudi imela eno obdobje ko je bila po cel dan zbujena in sem mislila da so krči pa pol zobki.. ampak je takrat začela okolico ful zaznavat in se ni mogla pomirit da bi zaspala.. takrat sem jo tudi en teden mogla nosit pred spanjem.. pol pa sem rekla da ne smem nadaljevat ker če ne se bo navadla nošenja in jo začela dajat v posteljo in če se ni mogla sama pomirit sem ji malo držala rokice (da si glih ni spraskala oči od zaspanosti).. in je delovalo.. pred tem pa smo doživljali nočne more.. do 5ih zjutraj ni mogla zaspat.. groza.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 1475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  57 58 [59] 60 61   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  57 58 [59] 60 61   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Zaupate medicino?
willma



popolnoma (26%)

delno (66%)

ne (8%)


Število vseh glasov: 137

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!