|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   starejše nosečnice
13.12.2011 21:44:59   
marettimara
Živijo punce! Ali je še katera tako kot jaz nad 35 let in prvič noseča????
Sem v 10.tednu in PDP imam sredi julija 2012.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: starejše nosečnice
13.12.2011 21:48:15   
kajajaka
36 let, drugič noseča. Rok čez 1,5 meseca user posted image
(prvič noseča sem bila pa pri 32 letih)

Ne obremenjuj se s starostjo. user posted image

(odgovor članu marettimara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: starejše nosečnice
13.12.2011 21:53:34   
Goldy
Jaz sem bila na tvojem mestu. Prvič rodila pri 34, drugič pri 36. user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu marettimara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 9:16:15   
Jassika
Evo, še ena. Prvič rodila pri 34, zdaj stara 36 in bom predvidoma marca user posted image (tudi prvi bi naj bil marček, pa je potem postal februarček, tako da ni 2x za rečt, da ne bo zaj kaj podobnega) spet rodila.

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 9:21:02   
prizma
Jaz sem prvič rodila lani, malo po 36. rojstnem dnevu. Za drugega se pa še odločamo :)

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 9:24:50   
polho3006
Jaz sem prvič rodila pri dobrih 34, drugič pa bom pri 37, tako da...ne obremenjuj se z leti. Stari smo toliko kot se počutimo!

(odgovor članu prizma)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 9:42:29   
marettimara
OOO, živijoo!! :)) veliko nas je. :))A ste šle na amniocintezo? jaz imam NS konec decembra in verjetno se bom na podlagi tega odločala, ali grem na AC ali ne, ampak po vsej verjetnosti bom šla, saj mi glede na to, da bom rodila pri 37, pripada. In srčno upam, da ne bom glih jaz ena izmed tistega 1% nesrečnic, ki jim po pregledu odteče plodovnica :(.
Kakšne izkušnje imate ve? Moje frendice so šle večali manj vse, vsaj tiste, ki so rodile po 34 in je bilo z vsemi vse ok. Katerega zdravnika za AC mi priporočate?? Hvalaaa

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 10:30:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: marettimara
Živijo punce! Ali je še katera tako kot jaz nad 35 let in prvič noseča????


jaz sem bila 36 s ta prvo, zdaj bomo probal še v drugo - sem pa 40.
načeloma je nosečnost bila ok, samo malo bolj sem zatekala v noge. hehe, sem se pa ful zredila; zdaj planiram pazit glede tega user posted image

(odgovor članu marettimara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 10:35:27   
aprilčica07
Marettimara: jst sem bla sicer malo mlajša, ko sem rodila (31 in 33), ampak sem bla pa v drugo na AC (zaradi slabih izvidov NS). Poseg so mi delali v Lj, mislim, da je bla dr. Šajina. Blo je vse ok, držala sem se navodil in počivala po posegu. Ni blo nobenih zapletov. Danes imamo doma navihano deklico. user posted image

Srečno! 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 11:16:42   
Jassika
marettimara sicer jaz nisem šla na AC (mi še ni pripadala), ampak na NS in če bi bila NS slaba bi šla sigurno na AC oz. BHR. Če bi bila ob pdp stara že 37 let, bi verjetno šla. Odločitev je v končni vrsti tvoja, slišala pa boš lahko tako poz. kot neg. izkušnje. S tem da so skoraj vse pozitivne. Meni osebno je lepo povedal dr. P, ki pravi da si vsak sam predstavlja koliko mu pomeni ta 1 % v primerjavi s tem, da lahko rodiš otroka z npr. DS. Ampak itak ti AC preveri samo kromosomsko zgradbo, genetske napake tukaj niso všete. Torej nikoli ne more biti vse čisto 100 %.
mateyka user posted image user posted image za odločitev. Ne da bi hotla bit žleht, ampak včasih se mi zdi da "starine" več prenesemo, mladenke pa jamrajo user posted image
Gled kilc pa.... ja jst sem se nemarno zredila pri sinku - 25 kg. Zdaj sem v 27 t na + 3 kg. Ampak najhujše šele pride, tako da upam, da tokrat uidem vsaj s kako kilco manj user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 11:28:09   
mateyka
pri Inari sem šla na 4D ultrazvok in AC, tko da se mi zdi "fer" da grem tudi zdaj, če nam rata. user posted image

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 12:01:10   
TinKkara
ejla.....midva z mojim pa razmišljava, da bi se ta vikend šla malo razvajat v kake terme čatež ali olimje....kaj menite o plavanju v bazenih med nosečnostjo? meni je sicer ginekolog rekel, da ni problema, frendice pa več ali manj odsvetujejo, da ki je voda ful umazana in da je nevarnost kakih okužb itd. hm........kaj pravite vi? sem pa šele na začetku, 09. teden nosečnosti.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 12:48:19   
mojamura
tinkara37 tudi jaz sem se izogibala bazenov in kopališč med nosečnostjo.

sicer pa mi si želim tretjega otrokeca...

zanima me, glede na to, da sem stara 35, ali ste imele kake težave z zanositvijo oz. kako hitro ste zanosile po 35-em?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu TinKkara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 12:49:17   
mojamura
btw, doma imamo 14 in 6 letnika user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 12:55:35   
TinKkara
mojamura
jaz sem zanosila v 4 oz.5.poskusu pri 36ih :))

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:08:38   
Jassika
tinkara jaz v 1 user posted image nisem upala it. Zdaj v 2 pa sem bila že 2x po 3 dni v toplicah in sem redno plavala - 1-2x po 45 min na dan. Pa ni bilo nič narobe. Je pa res, da v tej user posted image nimam problemov z izcedki, medtem, ko sem jih prej imela. In pa STROGO sem si TAKOJ ko sem prišla iz vode preoblekla mokre kopalke (to je ponavadi vir vnetij in ne umazana voda). Torej, če nisi pretirano bočutljiva, oz. nimaš problemov z izcedki, po moje ni panike. Sploh pa se plavanje v user posted image priporoča.
mojamura pri sninku v 3 krogu (malo pred 34 rd), potem pa letos v 3 krogu - ampak je sledil ss, potem pa koj po 1 user posted image nova user posted image (torej v 1. krogu po ss - kar sploh nisem mogla verjet) in sedaj sem srečka user posted image v 27 tednu user posted image user posted image

(odgovor članu TinKkara)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:11:55   
ronja
Za kopanje v zgodnji nosečnosti ni problem, ker je še vse zaprto, edino lahko se pojavijo glivice zaradi klora, ki malo uničuje floro. Odvisno, koliko imaš s tem sicer problemov. Se pa priporočajo nosečniški tamponi. Jaz sem plavala še pred 1 tednom, zdaj pa ne smem več, ker sem odprta in bi res lahko prišlo do infekcije, ker 100% pa ti tamponi vseeno niso.
Če hočeš bit ziher, uporabljaj nosečniške tampone (senta, za v bazene) in se dobro stušaj, ko prideš iz vode, če imaš velikokrat probleme z glivicami, pa lahko uporabiš potem še kapsule lactobacilusa, da vrneš ravnovesje v nožnico.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:12:06   
mateyka
jaz v prvo pri 36-ih. zdaj bom pa poročala ko bo user posted image user posted image

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:18:33   
ronja
Za kopanje v zgodnji nosečnosti ni problem, ker je še vse zaprto, edino lahko se pojavijo glivice zaradi klora, ki malo uničuje floro. Odvisno, koliko imaš s tem sicer problemov. Se pa priporočajo nosečniški tamponi. Jaz sem plavala še pred 1 tednom, zdaj pa ne smem več, ker sem odprta in bi res lahko prišlo do infekcije, ker 100% pa ti tamponi vseeno niso.
Če hočeš bit ziher, uporabljaj nosečniške tampone (senta, za v bazene) in se dobro stušaj, ko prideš iz vode, če imaš velikokrat probleme z glivicami, pa lahko uporabiš potem še kapsule lactobacilusa, da vrneš ravnovesje v nožnico.

Sicer pa ne spadam sem, čeprav sem se pri tej nosečnosti najprej počutila kar staro - prej sem bila namreč vedno pod povprečjem, zdaj sem pa nad - stara sem 33 let, vendar sem 3. noseča (1.rodila pri 29, 2. pri 30, zdaj bom pa pri 33)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:27:47   
kajajaka
mojamura, jaz sem prvič pri 32. letih zanosila po 4 ciklusih, sedaj pri 36. pa obakrat v prvo (enkrat letos sem imela SS).
Tako, da pri meni se s starostjo plodnost povečuje user posted image

tinkara37, jaz se v nosečnosti izogibam bazenom (v morju sem se pa kopala poleti), ker vem, da si ne bi nikoli odpustila, če bi šlo kaj narobe.
Sem bila v prvi nosečnosti 1 mesec pred porodom v bolnici in tam srečala kar 3 punce, ki jim je zaradi vnetij in infekcij (eni zaradi neke bakterije), ki so jih fasale najverjetneje v bazenih... odtekala voda in so potem ležale gor in čakale ali bo ali ne... Meni se zdi preveč tvegano, kjub temu, da večina nosečnic nima problemov po obisku bazenov. Odločitev je seveda tvoja.

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 14.12.2011 13:31:57 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 13:48:40   
lily32
Jaz trenutno nisem user posted image , bi pa pred pol leta sodila v vašo skupino;  1. sem rodila pri 34, 2. pri 36. V obeh primerih je ratalo v 5. ali 6. poskusu. Zdaj bomo malo počakali kakšno leto ali dve, potem pa bomo probali še enkrat user posted image .

V obeh user posted image sem opravila le nuhalno in se za aminocintezo nisem odločila.

Glede kopanja pa se strinjam z zgoraj zapisanim.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 18:14:32   
marettimara
punce, pošiljam vam, če katero zanima, link tabele, kjer lahko pogledate, kakega spola je oz. bo vaš dojenček :)
včeraj sva s frendico, tudi ona noseča, skoraj 1 uro sedele pred računalnikom in preverjale, če tabelin izračun drži, saj smo preverile vse frendice, naše mame, tašče itd.....in ne boste verjele, vse 100% točno......no, upam, da ta tabela res drži, ker si srčno želim roditi punčko, saj imamo v familji drugače same fante, mislim na nečake, bratrance itd :))

preverite še vi, pa javite, da vidimo, če tabela res drži 99%, kot pravijo:))

http://www.mama.si/bo-puncka-ali-fantek

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 18:22:52   
kajajaka
Zanimivo user posted image ... čeprav se bolj zanesem na UZ, pa še ta ni zihr. Edino 100% pred porodom je AC.

Sicer pa za prvo punčko tabela drži, za drugo pa kaže, da bi morala biti fant - torej 50:50 user posted image

No, v drugo še nisem rodila, so mi pa že 3 ginekologi na 6 UZ potrdili, da je punčka...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 14.12.2011 18:23:49 >

(odgovor članu marettimara)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 18:34:31   
Felicita
če pri 21ih zanosiš katerkoli mesec drug kot januar, boš imel punčko? ja, zelo zelo verjetno user posted image . Vse tovrstne metode in vraže so verjetne 50:50, mogoče kak procent gor ali dol, ampak v principu je pa to to.

p.s.: moja sestra bi mogla bit fantek... po tejle tabeli.

< Sporočilo je popravil Felicita -- 14.12.2011 18:35:26 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: starejše nosečnice
14.12.2011 18:44:26   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: marettimara

preverite še vi, pa javite, da vidimo, če tabela res drži 99%, kot pravijo:))

http://www.mama.si/bo-puncka-ali-fantek


Ne drži pri nobenem od mojih otrok.

(odgovor članu marettimara)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




vtikanje
23tina

ali pustite staršem ali tašči oz. tastu,da se vtikajo v vzgojo vaših otrok?

da,ker potrebujem nasvete (5%)

ne,ponorim! (11%)

se ne vtikajo (14%)

pustim do neke meje (45%)

ne pustim,vzgoja je izključno stvat staršev (25%)


Število vseh glasov: 506

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!