|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:36:47   
Kerensa*
A popraviva ta nesporazum? user posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:39:23   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Bella - a kaj veš, zakaj te jaz nimam na FB? user posted image


Bela ne vadi se! Povej po pravici, da se je bojiš user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:39:57   
Alfabeta
Nisem brala odgovorov, ker pišete nenormalno dolge poste. Ste začele Ronjin stil pobirat.... user posted image

Ampak ni mi pa jasno tole.... Zakaj vraga pred Borzo? Zakaj ne pred parlament recimo?

In pa kot drugo, včeraj na pop tv poročilih ob 22 so vprašali aktivista nekaj v smislu kake so zahteve in je rekel, da jih še oblikujejo!?? In se je voditelj samo nasmejal in rekel, da ko jih bodo imeli izdelane se naj pa spet oglasijo... HALOO! Men je tole čist mim no...

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:41:34   
BellaB
user posted image

Komot...

poslji mi na privat kako ti je sploh ime. :) Meni noce odpret mailboxa,,,

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:41:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
včeraj na pop tv poročilih ob 22 so vprašali aktivista nekaj v smislu kake so zahteve in je rekel, da jih še oblikujejo!??

Sem gledala to bedarijo, ja. In to je odgovor na tvoje vprašanje:
Zakaj vraga pred Borzo? Zakaj ne pred parlament recimo?

Ker nimajo pojma, zakaj protestirajo oz. ker so tam samo zato, da so (nimajo drugega dela, pa še zastonj hrano dobivajo).

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:42:48   
Kerensa*
Poslala sem ti ZS, Bella.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:42:55   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

Nisem brala odgovorov, ker pišete nenormalno dolge poste. Ste začele Ronjin stil pobirat.... user posted image

Ampak ni mi pa jasno tole.... Zakaj vraga pred Borzo? Zakaj ne pred parlament recimo?

In pa kot drugo, včeraj na pop tv poročilih ob 22 so vprašali aktivista nekaj v smislu kake so zahteve in je rekel, da jih še oblikujejo!?? In se je voditelj samo nasmejal in rekel, da ko jih bodo imeli izdelane se naj pa spet oglasijo... HALOO! Men je tole čist mim no...


Beri nazaj... 3/4 ljudem se sploh sanjal ni, zakaj so tm.
Borza pa... jah zato pac ker je to kao zibelka kapitala ane :)

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:43:13   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
včeraj na pop tv poročilih ob 22 so vprašali aktivista nekaj v smislu kake so zahteve in je rekel, da jih še oblikujejo!??

Sem gledala to bedarijo, ja. In to je odgovor na tvoje vprašanje:
Zakaj vraga pred Borzo? Zakaj ne pred parlament recimo?

Ker nimajo pojma, zakaj protestirajo oz. ker so tam samo zato, da so (nimajo drugega dela, pa še zastonj hrano dobivajo).



No, tudi sama se prišla do tega spoznanja pa nisem bila ziher če sem prav dojela to "burlesko", ki pa spljoh ni smešna

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:43:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
Borza pa... jah zato pac ker je to kao zibelka kapitala ane :)

Če so zibelka kapitala administratorji in sistemski tehniki (16 oseb), potem pa končno razumem, zakaj je Slovenija v ***** (ženskem spolnem organu).

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:45:11   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
Borza pa... jah zato pac ker je to kao zibelka kapitala ane :)



Že, že...ampak premikov na bolje pa zaradi tega ne bo...

me pa res zanima kdo so ti ljudje ki tam bojkotirajo... mislim, zaposleni? študentje? Ker včeraj nis bilo videti glih kakih, hmmm, iščem izraz... ne najdem pravega....

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 19:54:12   
BellaB
ja sej pravim kao...


(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
18.10.2011 23:21:09   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pa dobro, dajmo ločit seme od plev. Napredek je prinesel marsikaj - dobrega in slabega. Ne moremo zdaj iti nazaj in živeti ob sveči, jesti iz skupne lončene sklede in imeti ene čevlje za 2 otroka, češ, saj ne gresta istočasno ven.

Avto dandanes ni več luksuz temveč v večini primerov nuja. Kakšnega si izberemo, je stvar osebne presoje. Nekdo si ga kupi za dušo, nekdo se rad z njim postavlja pred sosedi, nekomu je zgolj prevozno sredstvo in se mu gladko fučka, kakšen je in koliko stane. Vsako tele ima svoje veselje. Nekdo da več za avto, nekdo drug več za telefon, tretji gre raje na počitnice, četrti je doma in ima u nulo opedenano stanovanje, hišo.... vse je stvar prioritet v življenju.

In meni se pač zdi, da se težave začnejo pri tem, ko nekdo nima več za golo preživetje. Ko dela in ne dobi plačila, ko je izkoriščan, brez pravic, praktično na cesti. Ko prestopi tisti prag revščine, o katerem je toliko govora. O njem pa praviloma govorijo tisti, ki ga - HB - še od daleč nis(m)o povohali.

Meni se zdi prav mimo, da zdaj govorimo o nekem luksuzu in avtomobilih, pa računalniku, telefonu, internetu. Dandanes so to dokaj normalne stvari, ki se za urejeno družbo pričakujejo. Zakaj se moramo primerjati z nerazvitim svetom? Aja, ker je super videt, kako nam gre dobro, a ne?

Zakaj se ne primerjamo s kom drugim - Avstrijo, Švedsko, Švico npr.? Ali pa pač katero koli drugo državo, ki ni del t.i. nerazvitega sveta? Treba je iti dalje, simple as that.

Jasno pa je, da je vsekakor dobro, da se zavedamo, kaj imamo in ne smemo postati brezčutni za tegobe in potrebe tistih, ki imajo manj od nas.

Me pa pogreje, ko začnemo debatirati o dobrinah, ki so za razviti svet dokaj samoumevne. Najbolje, da se vrnemo nekaj stoletij nazaj in se obmetavamo s kamni. Vsi enaki, vsi zadovoljni.



Končno ena, ki je doumela, o čem pišem že toliko časa in trošim toliko besediuser posted image

Danes so razmere pri nas take, kot so, in kot take jih moramo vzeti in iz njih izhajati. Ne moremo izhajati iz razmer 1000 let nazaj, madonca, no.

Javni prevozi - vrejetno vam je jasno, da so povsem neživljenjski in skregani s sodobnim delovnim časom in tempom življenja.
Jaz sem se mogla iz vasi, v katero je 2x na dan vozil avtobus, v 20 min prepeljati v drugo vas - povejte mi, kako bi bilo to mogoče, če ne bi imela lastnega prevoza? In nenazadnje - lasten prevoz je bil  (logična) zahteva delodajalca. Torej sem si mogla kupiti en avto, pa ne ravno fička, ker le-ta 2000 km/mesec pač ne bi ravno preživel, kajne. Hvala bogu se mi ni bilo treba zakreditirati, ker sem imela starše, a kaj bi bilo, če jih ne bi imela oz. mi ne bi mogli pomagati?
Ja, lahko bi zavrnila tisto službo, ampak kaj bi se potem zgodilo - spet bi otresale z jeziki, da smo razvajeni, nemobilni ipd. spet en kup očitkov ... kar nekaj, no.

Dejstvo je, da je današnji standard tak, kot je, kot s(m)o si ga oblikovali skozi stoletja. In če ne bi bilo v tem standardu zapisano tudi, da naj bi otrok vsaj enkrat videl in doživel morje, verjemite, da ne bi DPM vsako leto organiziralo letovanja na morju za socialno šibke otroke - ali kaj mislite, zakaj to počnejo - ker  tudi afriški otroci letujejo, ali kako user posted image

res, nehajte mešati jabolka in hruške in ločite že vendar zrno od plev!!!

< Sporočilo je popravil nejcko -- 18.10.2011 23:23:19 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 9:23:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pa dobro, dajmo ločit seme od plev. Napredek je prinesel marsikaj - dobrega in slabega. Ne moremo zdaj iti nazaj in živeti ob sveči, jesti iz skupne lončene sklede in imeti ene čevlje za 2 otroka, češ, saj ne gresta istočasno ven.



In ker smo tako grabežljivo pograbili vse, kar je prinesel napredek, ne moremo zdaj demonstrirati proti temu, temveč moramo sprejeti tudi tisto slabšo plat........

Avto dandanes ni več luksuz temveč v večini primerov nuja. Kakšnega si izberemo, je stvar osebne presoje. Nekdo si ga kupi za dušo, nekdo se rad z njim postavlja pred sosedi, nekomu je zgolj prevozno sredstvo in se mu gladko fučka, kakšen je in koliko stane. Vsako tele ima svoje veselje. Nekdo da več za avto, nekdo drug več za telefon, tretji gre raje na počitnice, četrti je doma in ima u nulo opedenano stanovanje, hišo.... vse je stvar prioritet v življenju.


Avto je še vedno luksuz, ker nam zgolj olajša življenje in je tako kor računalnik, ipod, televizija proizvod tehnološkega napredka......z javnim prevozom pridemo tudi marsikam, vendar nekoliko počasneje kot z avtom.......

In če je stvar osebne presoje, kakšen avto si izbereš, ne moreš zdaj demonstrirati proti svoji osebni presoji in proti lastnim prioritetam, ki si si jih sam postavil......ker je tudi stvar osebne presoje, da ti pri 30 letih, pri plači 700 ali 800 želiš imeti lastniško stanovanje, avto vreden 20.000 EUR, dvakrat na leto počitnice za 1000 EUR......in imaš vse to.....vsak mesec pač obrok kredita tudi 1000 EUR.....vendar to ne gre v nedogled......enkrat se konča......

In meni se pač zdi, da se težave začnejo pri tem, ko nekdo nima več za golo preživetje. Ko dela in ne dobi plačila, ko je izkoriščan, brez pravic, praktično na cesti. Ko prestopi tisti prag revščine, o katerem je toliko govora. O njem pa praviloma govorijo tisti, ki ga - HB - še od daleč nis(m)o povohali.


Takih na teh demonstracijah ni bilo oz. so bili v veliki manjšini..... ne samo pri nas.....tudi po svetu.....demonstrirali so večinoma študentje in odgovor slovenskih študentov je bil, da še oblikujejo program (še Slavoj Žižek je na Wall Streetu dejal nekaj v tem smislu, da se je na demonstracijah lepo zabavati, vendar je pomemben naslednji dan, ko moraš vedeti kako naprej), ali pa da že 7 led dela ima pa pol leta delovne dobe pri 30 letih (a na referendumu o malem delu je pa glasovala proti).......

Meni se zdi prav mimo, da zdaj govorimo o nekem luksuzu in avtomobilih, pa računalniku, telefonu, internetu. Dandanes so to dokaj normalne stvari, ki se za urejeno družbo pričakujejo. Zakaj se moramo primerjati z nerazvitim svetom? Aja, ker je super videt, kako nam gre dobro, a ne?

Zakaj se ne primerjamo s kom drugim - Avstrijo, Švedsko, Švico npr.? Ali pa pač katero koli drugo državo, ki ni del t.i. nerazvitega sveta? Treba je iti dalje, simple as that.


Za nas je normalno, da imamo urejeno zdravstveno zavarovanje in da gremo za vsak pasji prdec k zdravniku.....za ZDA, kjer 50 % ljudi sploh nima zdravstvenega zavarovanja pa to ni normalno.......za nas je normalno, da ima vsak član družine svoj avto in se vozi z njim v službo in na študij.....v zahodni Evropi pa na javnih prevozih ne sračah samo dijakov srednjih šol, ampak celo študente in poslovneže......za nas je normalno, da imamo študentsko delo, drugi razviti svet tega ne pozna......ja, po razvitem svetu se je treba zgledovati tudi pri običajnih, normalnih stvareh in ne zgolj po višini plače visokega srednjega razreda.......

Jasno pa je, da je vsekakor dobro, da se zavedamo, kaj imamo in ne smemo postati brezčutni za tegobe in potrebe tistih, ki imajo manj od nas.


Se strinjam....samo s tem, da se ti tisti, ki ima manj od tebe zgolj smili, sam se pa obrneš vstran, ko zaprosi za pomoč ne narediš nič.....mi pa mislimo, da zgolj s tem, ko po forumih pišemo in govorimo, kako je potrebno pomagati tistim (vendar ne mi, institucije, drugi, tisti, ki imajo več kot jaz), ki imajo manj opravimo svojo dolžnost.......

Me pa pogreje, ko začnemo debatirati o dobrinah, ki so za razviti svet dokaj samoumevne. Najbolje, da se vrnemo nekaj stoletij nazaj in se obmetavamo s kamni. Vsi enaki, vsi zadovoljni.


To naj bi baje bile želje demonstrantov........

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 9:45:15   
Nika v službi
Liliana, nikjer nisem napisala, da podpiram demonstracije, kjer prvenstveno demonstrirajo študenti oz. tisti s polno ritjo vsega (nenazadnje niti ne vem, kdo vse dejansko je tam in kakšno je njegovo ozadje, tega ne veš niti ti, vsi samo sklepamo), niti ne podpiram demonstraci, ki se sprevržejo v nasilno uničevanje lastnine drugih in so prvenstveno pravzaprav razbijaški pohodi razvajene mladine, ki so našli krasen razlog, da lahko izživijo svoje strasti pod krinko "for the Cause". Po drugi strani pa je dejstvo, da tisti mali, poteptani, brez pravic, brez sredstev, ki bi morali dejansko demonstrirati, tega ne storijo, dokler.... ne vem, kje je ta meja. Ampak ko pride do puča teh, bo hudo.

Ne mi metat avto in ipod v isti koš. Ker nista isto. Niti ni isto računalnik in ipod.

Ne mi opletat z našim javnim prevozom in prevozom, kot je organiziran v tujini. V Pragi, na Dunaju, v Rimu, Londonu.... se tudi jaz prevažam z javnim prevozom. Mi na misel ne pride, da bi se vozačkala naokrog z lastnim avtom. Verjetno je razlog znan vsakemu, ki je vsaj konico nosu pomolili izven SLO.

Imam zelo soliden avto, solidno službo, lastno hišo, privoščim si počitnice večkrat letno in še marsikaj - ker sem si to sama in kasneje z možem zgradila z lastnimi rokami in s pomočjo staršev. Se ne pritožujem, ker vem, da mi je dobro. In svojo solidarnost izkazujem na še kak drugačen način kot zgolj s tem, da se zavedam in pomilujem tiste, ki imajo manj (kot praviš ti). Seveda pa ti o svojih konkretnih delih ne mislim pisati javno, marsikdo, ki me pozna osebno, pa lahko to potrdi. Pa niti ni važno, vsak pri sebi v srcu dobro ve, kaj in kako deluje, a ne?

In če praviš, da smo dobrine tako grabežljivo pograbili - izvoli, imaš možnost izključiti elektriko in živeti ob sveči. Prodaj avto, če ga imaš, in hodi peš, uporabljal javni transport, če ti tako ustreza, vozi se s kolesom, pač kakor želiš. Dobrine so dejstvo sodobnega časa, pa če ti hočeš ali ne. Ker napredek gre dalje, sami pa odbiramo, kaj pograbimo, česa pa po presoji ne potrebujemo nujno. Npr. jaz nimam Ipoda, Mp3, nimam večine sodobnih igračk, ker mi preprosto ne potegnejo. Imam pa računalnik, laptop, blackberry... ker vse to potrebujem za opravljanja svoje službe.

Nekdo, ki je doma, pa praviloma vsega tega ne rabi, verjetno pa potrebuje kaj drugega, npr. bratranec ima kmetijo in so mu osnovna sredstva druga kot meni: traktor, priključki.... aja, saj res, tudi tega ne rabi, saj ima konja....





_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 10:04:45   
alda
včeraj gledala preverjeno in prispevek o tem "boju" in res lahko z gotovostjo trdim, da so ljudje tam zaradi tega ker je to In,
oni naši veljaki pa so bili tam, ker so si s tem hoteli le reklamo naredit..
ampak kakšno ?user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 10:04:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

In če praviš, da smo dobrine tako grabežljivo pograbili - izvoli, imaš možnost izključiti elektriko in živeti ob sveči. Prodaj avto, če ga imaš, in hodi peš, uporabljal javni transport, če ti tako ustreza, vozi se s kolesom, pač kakor želiš. Dobrine so dejstvo sodobnega časa, pa če ti hočeš ali ne. Ker napredek gre dalje, sami pa odbiramo, kaj pograbimo, česa pa po presoji ne potrebujemo nujno. Npr. jaz nimam Ipoda, Mp3, nimam večine sodobnih igračk, ker mi preprosto ne potegnejo. Imam pa računalnik, laptop, blackberry... ker vse to potrebujem za opravljanja svoje službe.



Nimam namena izključevati karkoli.....tudi jaz sem marsikaj pograbila, vendar se tega vsaj nekoliko zavedam in probam koliko toliko realno gledati na te tehnološke doprinose......in vsak se sam odloči kaj vzame.....problem nastane, ko nekdo hoče vzeti več kot si lahko privošči, ko hoče vse in pa ko nekdo trdi, da je tisto, kar mu v bistvu zgolj olajša življenje nuja........

tudi jaz se vozim z avtom v službo....vsak dan....vendar ne govorim zaradi tega, da je avto osnovna življenska dobrina zaradi katere je odvisen moj obstanek na svetu (lahko bi komot šla z avtobusom ali kolesom, vendar bi morala vsati 45 minut prej zaradi tega in sem zato izbrala avto, da lahko zjutraj dlje spim in da me ne zebe, ker mi je bolj udobno)......

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 10:16:44   
Nika v službi
Liliana, glede avta gledaš zgolj iz svoje perspektive in iz tega zaključuješ, da ni nuja. Marsikje je, pa ti ne mislim navajat primerov, samo videti jih je treba. Usmerjenost v "jaz" in "moje videnje" izključuje tvoja načela solidarnosti. Sama s sabo prihajaš v kontradiktornost.

In znova, mislim, da ni nihče na tej temi, razumel stvari tako, kot da si hoče vzeti nekaj več, kot bi mu "pripadalo" in bi zaradi tega "več" stokal. To so zgolj interpretacije nekaterih, ki hočejo dlakocepiti in preobračati besede, ker se potem lažje spustiš v debato.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 19.10.2011 10:17:29 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 10:46:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Liliana, glede avta gledaš zgolj iz svoje perspektive in iz tega zaključuješ, da ni nuja. Marsikje je, pa ti ne mislim navajat primerov, samo videti jih je treba. Usmerjenost v "jaz" in "moje videnje" izključuje tvoja načela solidarnosti. Sama s sabo prihajaš v kontradiktornost.



Ti pa ne gledaš iz svoje.....?user posted image

Aja, in glede avta sem na svojem primeru zgolj razložila, kako se nujnost pojmuje......

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

In znova, mislim, da ni nihče na tej temi, razumel stvari tako, kot da si hoče vzeti nekaj več, kot bi mu "pripadalo" in bi zaradi tega "več" stokal. To so zgolj interpretacije nekaterih, ki hočejo dlakocepiti in preobračati besede, ker se potem lažje spustiš v debato.


Saj ne govorim o tem, da si zdaj želimo vzeti nekaj več......v preteklosti smo si jemali več, kot smo si lahko privoščili in smo se razvadili.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.10.2011 10:49:17 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 10:52:41   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Liliana, glede avta gledaš zgolj iz svoje perspektive in iz tega zaključuješ, da ni nuja. Marsikje je, pa ti ne mislim navajat primerov, samo videti jih je treba. Usmerjenost v "jaz" in "moje videnje" izključuje tvoja načela solidarnosti. Sama s sabo prihajaš v kontradiktornost.



Ti pa ne gledaš iz svoje.....?user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

In znova, mislim, da ni nihče na tej temi, razumel stvari tako, kot da si hoče vzeti nekaj več, kot bi mu "pripadalo" in bi zaradi tega "več" stokal. To so zgolj interpretacije nekaterih, ki hočejo dlakocepiti in preobračati besede, ker se potem lažje spustiš v debato.


Saj ne govorim o tem, da si zdaj želimo vzeti nekaj več......v preteklosti smo si jemali več, kot smo si lahko privoščili in smo se razvadili.....user posted image


Seveda gledam iz svoje perspektive, ampak vidim tudi primere drugih. Mimogrede, meni avto ni nuja (razen za službene zadeve, ampak tisto je službeni avto), v službo bi prišla lahko z mestnih prevozom, ampak bi trajalo 4x dlje.

Delno se strinjam s tabo, da smo se razvadili, jasno, da smo se. Tudi to je del napredka in udobja, ki nam ga ta nudi. Koliko pa se je nekdo razvadil in prigrabil in koliko jamra, pa je spet stvar osebne presoje. Posploševati je hudič. Jaz govorim predvsem o ljudeh, ki so včasih imeli službo in plačilo, sedaj pa tega nimajo. In teh je čedalje več.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 11:58:53   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Liliana, glede avta gledaš zgolj iz svoje perspektive in iz tega zaključuješ, da ni nuja. Marsikje je, pa ti ne mislim navajat primerov, samo videti jih je treba. Usmerjenost v "jaz" in "moje videnje" izključuje tvoja načela solidarnosti. Sama s sabo prihajaš v kontradiktornost.





Aja, in glede avta sem na svojem primeru zgolj razložila, kako se nujnost pojmuje......




To je le en vidik nujnosti, tvoj vidik nujnosti, ki v resnici to niti ni in na kar se ti nenehno sklicuješ.
Jaz pa sem ti pokazala drug vidik nujnosti, ki to v resnici je, in ti ga utemeljila s svojim primerom.

Pa glede na to, da imamo v Slo cca 1 mio avtomobilov, bodi prepričana, da bi dobila 1 mio vidikov nujnosti, enih bolj, drugih manj utemeljenih.
Definitivno pa nisi ti tista, ki lahko sodiš o (ne)nujnosti mojega avtomobila ali avtomobilov vseh drugih, kakor nisem jaz pristojna, da sodim o tvoji oz. drugih.

Sodiva lahko edino o nenujnosti zakreditovanja preko svojih možnosti zgolj in samo zato, da se nekdo vozi v fensi avtomobilu. Ja, tukaj pa se strinjam s teboj, tudi jaz obsojam (no, dejansko jih ne razumem) taka dejanja in tudi meni grejo ljudje, ki potem jamrajo, kako jim je težko, na jetra.
Danes namreč pri vsej poplavi pleha res ne vidim nobene realne potrebe kupovati nov avto in ga odplačevati naslednjih 5 let.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 13:05:01   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Liliana, glede avta gledaš zgolj iz svoje perspektive in iz tega zaključuješ, da ni nuja. Marsikje je, pa ti ne mislim navajat primerov, samo videti jih je treba. Usmerjenost v "jaz" in "moje videnje" izključuje tvoja načela solidarnosti. Sama s sabo prihajaš v kontradiktornost.





Aja, in glede avta sem na svojem primeru zgolj razložila, kako se nujnost pojmuje......




To je le en vidik nujnosti, tvoj vidik nujnosti, ki v resnici to niti ni in na kar se ti nenehno sklicuješ.
Jaz pa sem ti pokazala drug vidik nujnosti, ki to v resnici je, in ti ga utemeljila s svojim primerom.

Pa glede na to, da imamo v Slo cca 1 mio avtomobilov, bodi prepričana, da bi dobila 1 mio vidikov nujnosti, enih bolj, drugih manj utemeljenih.
Definitivno pa nisi ti tista, ki lahko sodiš o (ne)nujnosti mojega avtomobila ali avtomobilov vseh drugih, kakor nisem jaz pristojna, da sodim o tvoji oz. drugih.

Sodiva lahko edino o nenujnosti zakreditovanja preko svojih možnosti zgolj in samo zato, da se nekdo vozi v fensi avtomobilu. Ja, tukaj pa se strinjam s teboj, tudi jaz obsojam (no, dejansko jih ne razumem) taka dejanja in tudi meni grejo ljudje, ki potem jamrajo, kako jim je težko, na jetra.
Danes namreč pri vsej poplavi pleha res ne vidim nobene realne potrebe kupovati nov avto in ga odplačevati naslednjih 5 let.



Nejčko, podpis. S pripisom, da pač nimam nič niti proti temu, če nekdo vzame kredit za avto (ali karkoli drugega, tudi počitnice na obroke nekateri plačuj(m)o), ki ga v okviru svojih zmožnosti lahko odplačuje. Veš, marsikdo raje odplačuje kredit ali na obroke (sploh če so brez obresti), ki ne obremeni tekoče likvidnosti in sredstva, ki bi jih sicer dal za avto (ali kaj drugega), obrača/investira kako drugače. Ampak ključ je ravno v zmernosti kreditiranja.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 15:52:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pa glede na to, da imamo v Slo cca 1 mio avtomobilov, bodi prepričana, da bi dobila 1 mio vidikov nujnosti, enih bolj, drugih manj utemeljenih.
Definitivno pa nisi ti tista, ki lahko sodiš o (ne)nujnosti mojega avtomobila ali avtomobilov vseh drugih, kakor nisem jaz pristojna, da sodim o tvoji oz. drugih.



Vem.....user posted image

V bistvu ne sodim o nujnosti tvojega avtomobila......razglabljam le o tem, kar je pripeljalo do demonstracij in finančne krize......

Sodiva lahko edino o nenujnosti zakreditovanja preko svojih možnosti zgolj in samo zato, da se nekdo vozi v fensi avtomobilu. Ja, tukaj pa se strinjam s teboj, tudi jaz obsojam (no, dejansko jih ne razumem) taka dejanja in tudi meni grejo ljudje, ki potem jamrajo, kako jim je težko, na jetra.
Danes namreč pri vsej poplavi pleha res ne vidim nobene realne potrebe kupovati nov avto in ga odplačevati naslednjih 5 let.


Zakaj pa o tem lahko sodiva......? Zgolj zato, ker se o tem strinjava......?user posted image

V bistvu jaz ne obsojam tistih, ki si za prioreteto postavijo fensi avto in kredit zanj.....samo potem naj so toliko fer in ne obsojajo zgolj vse druge institucije, ker so se zaradi avta zakreditirali za 5 ali 10 let......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 15:53:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Nejčko, podpis. S pripisom, da pač nimam nič niti proti temu, če nekdo vzame kredit za avto (ali karkoli drugega, tudi počitnice na obroke nekateri plačuj(m)o), ki ga v okviru svojih zmožnosti lahko odplačuje. Veš, marsikdo raje odplačuje kredit ali na obroke (sploh če so brez obresti), ki ne obremeni tekoče likvidnosti in sredstva, ki bi jih sicer dal za avto (ali kaj drugega), obrača/investira kako drugače. Ampak ključ je ravno v zmernosti kreditiranja.


Ja, v tem je ključ.....vendor je ta zmernost zadnja leta pač prešla vse meje........

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 17:32:59   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
In meni se pač zdi, da se težave začnejo pri tem, ko nekdo nima več za golo preživetje. Ko dela in ne dobi plačila, ko je izkoriščan, brez pravic, praktično na cesti. Ko prestopi tisti prag revščine, o katerem je toliko govora. O njem pa praviloma govorijo tisti, ki ga - HB - še od daleč nis(m)o povohali.


Točno tako, podpis! Ravno zato, ti reveži ne upajo, sram jih je, nimajo moči, da bi na glas povedali v kakšni situaciji so se znašli. Točno vem da jih je tudi na RRu polno. Pa ne upajo dvignit glasu. So redni obiskovalci RKja, Karitasa pa še kakšne organizacije. Men pa vest ne da da bi bil tiho, čeprav imam zase čist dost.

Glede ljudi v šotorih...mi je zelo jasno da gre več al manj za ''ne preveč prizadete'' v tej krizi. Ampak štart mora biti. Če pa bi slučajno uspelo kakšnemu liderju spraviti na kup brezposelne in izkoriščane delavce (in če bi čist slučajno prinesel vsak s sabo svojo 10 kilsko maco), pa bi se začelo zares. Pa ne vsepovprek, ampak po tajkunskih, sodnih, parlamentarnih tarčah. Niso delavci tako neumni da bi šli uničevat imovino navadnega sočloveka, ampak so tarče zelo skrbno izbrane. Vsaj glas ''u livarni u vročini, med čikpavzo...'' tako meni.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Demonstracije, vaše mnenje?
19.10.2011 17:44:55   
BellaB
Hjah, sam mors vedet da se vedno dobi en procent takih, ki bodo demonstracije izkoristli za izzivljanje lastnih frustracij in zelja po unicevanju splosne druzbeno koristne lastnine, pa tud lastnine, ki pripada sosedu. In to ni kul.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




tjaša
bonicefa

Jaz mislim da vzamejo vse,,sorry probavam kako se vklučit

haloooooo (72%)

ne vem (28%)


Število vseh glasov: 151

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!