|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  59 60 [61] 62 63   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2011
25.6.2011 12:07:34   
Jana73


user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, število , pregled, amniocinteza, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , user posted image 1 ,  x, KP
*Anna*, 28 let , user posted image 1 ,  x,   Notranjska
miska 21,  x, user posted image 0 ,  x,  x
sensiTive,  23 let, 0user posted image ,  po 23. maju,  okolica Ljubljane
superstar7, x, 0user posted image ,  x,  x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0user posted image ,  23. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 0user posted image   18. julij, Novo mesto, 25. maj
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0user posted image , 6. julij, okolica Lj, 1. junij, user posted image
 
4. 10.
agotha,  x, 1user posted image  11. april,  x  
anonimna7 , x , 1 ,  x, x
anna_,  22 let, 0user posted image ,  9. junij, Gorenjska, že mimo
becky27,  28 let, 1user posted image , x, Lukovica
frutolino, 33 let, 1user posted image ,  11. julij, Krško, 16. maj
gospayamahica, 31 let, ,  x, Prekmurje, 23. maj, user posted image
 
5. 10.
Shilou, 27 let 0user posted image ,  x,  Maribor, 20. maj, user posted image
24julij, 30 let 2 ,  x,  x, narejena

6. 10.
nanita, 22 let, 0user posted image , x, Velenje, 3. junij, user posted image
betipol, x, 0user posted image ,  x, x, 7. junij
Aikido,  x, 1user posted image ,  x, Ce
Nevihta123, 34 let, 1user posted image , 17.marec, Sl. Konjice/CE, 16. junij, user posted image
inja22 , 24 let, 0user posted image ,  12.maj, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0user posted image ,  x, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1user posted image ,  31. marec, Štajerska
anonimen,  x, xuser posted image ,  11. marec, x
pozi,  x, 1user posted image ,  21. marec, Ce
Mica Potica, x let ,  x,  x, x, user posted image

9. 10.
Weeda, 27 let,  0 user posted image ,  15. julij, Komenda, 26. maj, user posted image

10. 10.
  primana,  22 let, xuser posted image ,  28. junij,  Logatec, 31. maj, user posted image
ŽanaTaja,  32 let, 2 user posted image ,  9. april, Kamnik
janja 506,  23 let, 0user posted image , 12. maj,  Štajerska, 7. junij
pokamoka,  30, 0user posted image ,  5. julij,  Z SLO, 31. maj



11. 10.
diksy,  x, 1user posted image ,  11. april,  Štajerska
 
12. 10.
*rebecca*,  27 let, 0 ,  23. junij,  Notranjska

13. 10.
ribica81, 29 let, 0user posted image ,  6. junij, KP
carmik, 20 let, 0user posted image , x, Ljubljana, 30. maj
oktober11,  x, 0 user posted image ,  11. julij,   Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1user posted image ,  17. marec, Štajerska
divja,  29 let, 1user posted image ,  29. maj,  x, x


15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0user posted image ,  14. marec, MB/Francija
miska_piska, x, 2user posted image ,  x, LJ
jagodka1, 28 let, xuser posted image ,  1. april,  Gorenjska
veselka,  29 let, 1user posted image ,  29. marec,  x
 
16. 10. 
SRCE,  x, 0user posted image ,  x, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 0user posted image ,2. junij, Gorenjska, 2. junij
Nia*, 30 let, 0user posted image ,  14. julij,  Celje, narejena

19. 10.
babkaa, 25 let, 0user posted image ,  6. april, MB, 2.junij
marjanita, 30 let, 0user posted image ,  23. maj, Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, 0user posted image ,  x,  Lj
si.pikica, 33 let, 0user posted image ,  6. julij, AC 12. maj, Koper, 13. junij, user posted image

21. 10.
ella Marela,  x, 1user posted image , 11.julij, Koroška, 13. junij, user posted image

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0user posted image , 6. maj, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2user posted image ,  x,  Lj, 20. junuij, user posted image
strumf, 28let, 1user posted image , 1.junij,  Kranjska,x
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1user posted image ,  18. marec,  x

25. 10.
Jana73, 38 let, 1user posted image , 26 julij, AC 23. maj, Velenje, 23.junij
zana21, x let, 2 , x, x, 22. junij


26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0 user posted image , 25. julij, AC 17. maj, Primorska, 20. junij, user posted image
škorec, 30 let, 1user posted image , x, x
nosek5, 27 let, 1user posted image ,  18. marec, LJ
Neya26, 28 let user posted image 0   x,  Lukovica, 13. junij
anak, 28 let, user posted image 0 ,  10. junij, CE, 10. junij
alenkica30, 30 let, user posted image 1 ,  15. junij, Ptuj, 16. junij
lucy_,  x let, x , x, x

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0user posted image , 28. marec,  NM
pikapolonica5, 27 let, 0 user posted image ,  x, x
pamb,  28 let, 1 , 0user posted image ,  8. junij, okolica Maribora, 20. junij
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  33 let, 1user posted image ,  x, Pomurje, 8. junij
frnikola 982,  x, 0user posted image ,  x, x
asdf81,  x, 0user posted image ,  18. marec, x
Brižitka, 30 let, 1 ,  x,  Štajerska, x, user posted image  

30. 10.
sončica25, 26 let, 1user posted image29. junij, okolica Velenja, 29. junij

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1user posted image ,  23. junij, x
lananai , 30 let, 1user posted image ,  19.julij, Savinjska, 15. junij  
Klara-1,  28 let, 0user posted image ,  20. julij, Gorenjska, 14. julij
bucka11,  25 let, x ,  x,  x

 

user posted image

SKUPAJ NAS JE :  75
NOSEČKE : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
 



user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA


(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1501
   RE: Oktobrke 2011
25.6.2011 12:13:09   
Jana73
Seznam posodobljen!

Zdaj pa moje novice!  IIIIIZZZVIIIDDD od AC  končno dobila! Živčna vojna končana! Čez 2 dni sem že bila na morfologiji. Tudi vse V REDU!   To se nam je pa res odvalil Mont EVEREST od srca!

Povedali smo tudi starejšemu bratcu. Se veselimo sedaj vsi!

user posted image je prišel iz bolnice in je še na antibiotikih zaradi neke bakterielne sepse. Stanje se normalizira ....user posted image user posted image user posted image !

Hvala vsem za tolažilne besede in vzpodbudo!

Lepo nosite!

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1502
   RE: Oktobrke 2011
26.6.2011 0:56:36   
Mica Potica
smo vesele zate! lepo!

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1503
   RE: Oktobrke 2011
26.6.2011 8:27:47   
lananai
jana, super! user posted image

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 1504
   RE: Oktobrke 2011
26.6.2011 10:04:05   
Zelenkaa
Pozdravljene user posted image

jana čestitam, verjamem ja da si si oddahnila zdej ko si dobila izvide in je vse OK.

Pri meni nič novega, počutim se odlično, polna sem energije, mal pohajam, mal počivam, mal delam in grejo dnevi mimo.

Še vedno izbirava voziček, a ima mogoče katera voziček ABC design cobra?

Lepo nedeljo želim.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 1505
   RE: Oktobrke 2011
26.6.2011 20:52:42   
Mica Potica
Tudi midva še ne veva.. ampak ko sem pogledala filmček o temle, mi je zanimiv. kje se ga pa da pogledat?

(odgovor članu Zelenkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1506
   RE: Oktobrke 2011
27.6.2011 7:28:21   
alenkica30
pozdravček

jagodka1, hvala za linke. Da-da modrček sem jaz že naročila več kot mesec nazaj ko so mi prsa res zrastla in so me vsi moji modrčki žulili. se strinjam, je res krasen in kvaliteten. Jaz ga že sedal nonstop nosim in se bi mi nakup izplačal četudi sploh dojila nebi user posted image user posted image Čeprav sigurno bom. Pri prvem mi je uspelo polno le 2 meseca, sedaj pa vem kje sem ga polomila in upam da bo boljše. Nisem pa opazila da imajo tam tudi te lepe pasove user posted image user posted image Kaki bizgec sem user posted image

Tudi moj user posted image je kak dan bolj aktiven, kak dan pa malo manj. ne vem če sem že napisala, dobili bomo ponovno user posted image . Malenkost bolj sem v drugo res žrlrla punčkico, ampak tudi z fantkom smo zelo zadovoljni. Samo da bo zdrav in vse ok. Po drugi strani pa se mi zdi fajn da sta istega spola, ker bosta skupaj v sobi.

Mene pa zdeluje vročina, potim se kot mamba user posted image Prav pazim kaj oblečem da ni flekov pod pazduho user posted image Grozna sem

Prebava pa še vedno nagaja, kljub galonom donata. Saj bo boljše po porodu...

Jana73 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zelo sem vesela da je tako. Sedaj pa le uživaj brez skrbi!

uživajte





(odgovor članu jagodka1)
Neposredna povezava do sporočila: 1507
   RE: Oktobrke 2011
27.6.2011 8:20:01   
frutolino
Dobro jutro vsem tazgodnjim!

Že spet čakam majstre in njih od nikoder! Če mene ne bo kap od vsega tega! Pa še izpit imam ob dveh popoldne!
Vsi skup so ena ba...a! Keramičar je reku da bo naredu v 3 dneh, pa sem ga gledala 11 dni pa še šlampast je vse naredu. Malar mi je že 2 x prestavu in danes ga spet čakam če bo pršu! Edino vodovodar se je držal dogovorjenega ampak mi je v žlahti pa se ni mogu zblamirat!

Ma bo že!
Jaz sem v 26t1d in mali brca ko nor! Moje počutje je super le večkrat na dan se morem za 10minutk vsedet oziroma uležat, da se mal spočinem! Ne morem bi več skozi na nogah!
Danes imam en izpit, pol pa samo še čakam na dopust (morje - čez točno 3 tedne)!
Upam, da hitro pride!

pa pa

(odgovor članu alenkica30)
Neposredna povezava do sporočila: 1508
   RE: Oktobrke 2011
27.6.2011 8:32:08   
gospayamahica
Mica Potica v BC-u se na posteljke (če jih ni na zalogi) čaka od 6-12 tednov. Zato je dobro iti prej kaj pogledat, pa rezervirat ali naročit. Midva z mojim sva šla junija samo pogledat, pa sva jo kar kupila. Že prej sva si na njihovi spletni strani ogledala ponudbo in naredila svoj ožji izbor. Ko sva prišla tja, sva si vse ogledala v živo, ampak se na koncu vseeno odločila za tisto, ki nama je že prej bila všeč. Nerazumljivo mi je, da starši vedno čakajo na nabavo večjih kosev pohištva oz. opreme skoraj do konca oz. ga grejo kupovat 2 meseca pred rokom. Znanki se je tako zgodilo, da je kompletni voziček dobila 3 tedne po rojstvu sinčka. Pri vseh dobaviteljih pa večinoma nekje v splošnih pogojih piše predviden rok dobave oz. vam ga pove prodajalka v trgovini.

Saj ne, da jih opravičujem, ker včasih res kakšno "zagodejo"  s temi dobavnimi roki....je pa zato bolje iti malo prej, pa je potem vse ziher porihtano user posted image  

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 1509
   RE: Oktobrke 2011
27.6.2011 15:50:42   
brižitka
Ojla!

inja22, jaz jemljem Magnesol, maks. 3 na dan.... Drugače pa ko mi trebuh otrdi, otrdi cel, pa še včasih dobi kako čudno obliko. Čez čas pa popusti... Nič kaj prijetna zadeva.... Pa kot sem že napisala, včasih otrdeva, ko ležim na kavču, tak da pri meni počitek ne igra nobene vloge, žal.

Mica Potica, ko sem jaz kupovala, sem za vsako stvar čakala vsaj dva meseca, so pa povsod imeli rok dobave po tri mesece. Previjalna Lip Poljšane, voziček... Tako da malo prej je le fajn zadve naročiti.

alenkica 30, pas je kupljen v spletni trgovini, www.da-da.si. Sem res ful zadovoljna, res kvaliteten material, ne tak da je tanek bombaž, pa da se 1x raztegne in ostane raztegnjenuser posted image  Pa tudi jaz vedno več nakupov opravim preko spleta, prihranim ogromno časa, do zdaj nisem mela nobene slabe izkušnje, je pa res, da vse plačujem po povzetju... Pa odlično za novi avtouser posted image

sončica25, joj, jaz imam tudi ful probleme z mozolji, na obrazu in po hrbtu... Vsak dan kaki novi... Grozauser posted image

jagodka1, ej, za te modrčke od da-da sem pa že res prebrala in tudi od kolegic slišala toliko pohval, da vsekakor v kratkem nabavim tudi te, ker stari me itak že tiščijo, sicer imam še neke večje, ampak bi že zdaj kar tega uporabljala. Vse pravijo, da ga nosijo že v nosečnosti, ker je opora super, pa tudi ni šivov, da bi se vidli pod majico. Tako da hvala za nasvetuser posted image  Sem v prvi nosečnosti oz. v času dojenje mela modrčke iz Mullerja, s katerimi res nisem bla zadovoljna. Opora mi ni bla ok, ful so visoki, ma do pod brado, tak da ne pridejo v poštev v kaki majici z malo večjim izrezom- pa ne neki hudi dekolte, da ne bo pomoteuser posted image  Pa še enega sem mela, kuplejenag v baby centru, kao malo dražjega, pa je bil še slabši, ker tam pa se je tista klipsna nonstop odpiralauser posted image

Jana73, jeeeeeeeeeeeeeeeee, zelo rada preberem tako lepe novice. Zdaj pa sproščeno uživaj do konca....
Čestitke vsem za uspešne pregledeuser posted image  Dopustnice, ve pa uživajte še za nas, ki zaenkrat še ostajamo domauser posted image

By

(odgovor članu gospayamahica)
Neposredna povezava do sporočila: 1510
   RE: Oktobrke 2011
28.6.2011 13:30:45   
sončica25
Pozdravljene souser posted image ! user posted image
Se samo meni zdi ali tole res ni podobno pravemu poletju??user posted image ??ni tiste vročine.......kot ponavadi...no, sicer nam user posted image paše da ni tako hudo ampak prav smešno da me zjutraj vedno zebe in grem v službo oblečena neprimerno za poletje....user posted image user posted image
.....drugače pa imam jutri morfologijo...ja saj vem....sem prav zoperna s tem ko vsakič to pišem ampak RES komaj čakam....vam pa definitivno poročam kakšni bodo rezultatiuser posted image ...........moram pa rečt da imam občutek da ne jem bistveno več kot sem prejuser posted image pač ja ok....sej je fajn da se ne redim preveč ampak glede na to kako vse nosečnice okoli mene jejo ko zmešaneuser posted image se prav čudim da mi ni preveč do hrane......bomo videli kaj bo pokazala tehtnica jutriuser posted image
...kar se spolnosti tiče.....nobene potrebe....očitno sem izreden nosečniški primer da je pri meni vse kontrauser posted image ......
..hvala vsem za odgovore ki sem jih želela......moram pa tud kaj vprašat a ne...user posted image
Lepo se imejte, jutri pa poročam sveže novičkeuser posted image

(odgovor članu brižitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1511
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 5:49:36   
pokamoka
heeej
Da se malo javim in malo napišem. Sicer nimam nič kaj posebnega za povedat.

Danes sem v 25 3/7... kr teče ta časa... si res nisem mislila, da bo tako. Po pravici povedano, sem začela že kar malo razmišljati o porodu in moram priznati, me je strah, kako bo to šlo, kako bo z dojenjem, previjanjem, jokom, kako bom prvič v roke vzela to najino malo dete... vedno večkrat si zastavljam taka vprašanja. Sicer se zelo veselim novega življenja, me je pa obenem tudi precej strah. Do sedaj sem se vedno izogibala pestovanju malih dojenčkov, ker sem se bala, da bom komu kaj zlomila, ker mi delujejo tako krhko. In zdaj... bo kmalu napočil čas, ko bo najino dete prijela v roke. Hmm... ima še katera te strahove???? A je to normalno???

Pregled imam naslednji teden. Mi bodo ponovno vzeli kri, da mi jo testirajo za toksoplazmozo in pregledajo za inekcijo, ker sem Rh-. Mi je pa teža v štirih tednih poskočila za 3kg navzgor. Jao... ne morem verjeti, ker jem toliko, kot sem jedla en mesec al pa dva meseca nazaj, pa mi teža ni nikakor tako šla navzgor. Zdaj pa se je mojemu telesu kar malo odpičilo s to kilažo.

Trebuh mi ne otrdeva več (očitno bolj pazim pri počitku), spolnost... hja, to je pri nama posebna tema... kot veste, sem zanosila preko umetne oploditve in tri mesece je bila pri nama spolnost strogo prepovedana s strani doktorja. Zdaj pa so jo nama odsvetovali. Ne prepovedali, ampak odsvetovali zaradi mojih problemov z blazno endometriozo in vse mi zarastlinami, ki jih imam v sebi. Point je v tem, da me že vaginalni pregled boli... in tako nisva aktivna. Hmm... nekako sva se sprijaznila s tem, ker sva že do deteta težko prišla, zdaj pa nama ni problem počakati še nekaj časa... kaj hočemo. Tudi taki primeri so, kot je najin... bomo že nadoknadili:):):)

Dopust... še zdaj ne veva, kaj bova, če sploh kaj bova:):):) Bova videla od situacije in od razpoloženja...

Zdaj pa šibam... služba kliče... se beremo:):):)
lp

(odgovor članu sončica25)
Neposredna povezava do sporočila: 1512
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 7:39:14   
Mica Potica
Dobro jutro še z moje strani..

ja res je, poletje še ni pokazalo svoje plati. ampak iskreno rečeno - meni kar paše.

Včeraj sem šla v laboratorij glede tistega testa za sladkorno. Cel dan prej sem bila nervozna glede tega, ker sem vedela, da me zopet čaka tista "cukrana" voda, ki mi izzove bruhanje.  bljeeeek. pa še skrbelo me je, kako bom lahko 3 ure od jutra zdržala tešče. Moj želodček namreč takoj, ko se zbudim, s slabostjo opozori, da je treba jest. :)  ampak je kar šlo. smo zdržali.  :)  Drug teden pa ponovni pregled.. in komaj čakam, da vidim najino "pipiko".

Sem se pa včeraj zelooo ustrašila. Že od nekdaj ne maram hišnih copat, ker se vedno nekaj zapletam. Včeraj me je pa taščica kregala, da ne smem bosa hoditi po ploščicah in sem si nadela copate.. a že čez 5 minut sem kot avion s košaro za perilo strmoglavila po hodniku.. Čeprav je bilo vse tako hitro, se prav spomnim kako se je odvijalo, od trenutka ko sem se spotaknila do trenutka ko sem padla.. v mislih se mi je samo vrtelo "ne na trebuh!!" in sem se nekako uspela obvarovat, saj sem padla nekako na bok. Takoj sem se pobrala, na srečo ni bilo kaj hujšega, ampak čez minutko je prišlo za mano: "kaj si naredila?", " kaj če bi padla na trebuh?", " kaj če bi bilo kaj hujšega?"  " kaj le bi šla po stopnicah?"  ah joj... živčna vojna. sem bila bolj prestrašena, kot kaj drugega.  "pipika" je potem še kakšnih 15 minut neumorno brcala in se prestavljala, potem je bilo pa vse cool. danes malce boli na boku, a bo..   Je pa bolj slaba vest prisotna, ko razmišljam, le kako sem lahko bila tako štorasta.

kilogrami?  Ah jaj.. Sem v 25, 5/7 in sem iz 54kg prišla na 66. torej 12KG! sedaj pa vsepovsod piše, da od 24-32 tedna teža hitreje narašča. me je kr strah kaj bo.  :)  očitno grem po maminih stopinjah, ki je prav tako iz 56kg pridobila 24 novih kg.  :) 
sama sicer opazim vsak milimeter, ki se širi. a drugi pravijo, da se mi ne pozna. eh, pa sej - za našo punco vse!  :)
jem pa povsem enako kot prej, razen z izjemo tista dva meseca, ko sem jedla NON STOP, ker mi je bilo drugače slabo.
Jedla bi pa samo sadje in zelenjavo.. bolj ko je sveže in sočno, bolj mi paše. predvsem pa KISLOOOOO.  :)

spolnost?  hmmm.. tudi jaz spadam med čudne primere. Ko mi je bilo tako močno slabo, se me moj ni smel niti dotakniti, kaj šele objeti. Zato sva komaj čakala tiste tedne, kjer ti napovedujejo, da se ti povrne spolna sla... No, midva jo še kar čakava.  :)  čeprav objemčki mi pa takoo zelo pašejo.  Se imava nekako tako zelo lepo, da mogoče niti ne pogrešava toliko.

Premikanje - ta teden se smejiva, kako se naša punca premika po trebuhu.. enkrat imam trebuh kot kakšen vesoljec in štrli v levo, čez 2 minuti že štrli v desno. prav špičast postane v eno smer. Na dotik pa tam zelo trd.. sprašujeva se kako leži in se smejiva. res je lepo, ko vidiš kako se razteguje tam notri.

punce uživajte in lep teden še naprej!

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1513
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 9:49:13   
lananai
pokamoka, jst sem se prvič tudi bala poroda. Že ene par let, preden sem zanosila. user posted image Ko pa sem bila noseča ene 28t in sem vedela, da se dan D bliža, je strah kar izginjal. Še posebej me je pomirila sestra v materinski šoli. Je bila taka fajn ženska. Je rekla, da nas ne sme bit strah popadkov, da se moramo zavedat, da je vsak popadek korak bližje do našega dojenčka. In da se moramo tega veselit in ne bat. Da se moramo med dvema popadkoma sprostit in spočit in ne vse trde čakat na naslednjega. Ker ravno to naj bi pomagalo do hitrejšega odpiranja in poroda. Bolj kot se je PDP bližal, bolj sem začela pozabljat na porod in razmišljat o tem, če bom sploh znala bit mama. Biti mama enemu malemu bitju, ki je na začetku tako popolnoma odvisen od tebe. Ja, me je bilo "strah". Ampak se vsega navadiš. Saj otrok tudi raste in se uči s tabo. Na začetku si pač bolj izgubljena (vsaj jst sem bila), ampak je vsa umetnost le v previjanju in dojenju. Potem rataš pa že pravi stručko. user posted image Nič bat.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1514
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 9:53:52   
Janja506
Pozdravljene!

Moram priznat, da me kar veseli, ko vidim, da kilogrami ne naraščajo samo meni. Jaz sem sedaj 26 3/7 tednu in sem pridelala že 10kg. Res sem navajena, da ko stopim na tehtnico, da zagledam številko, ki sem jo imela kak teden dva nazaj. Žal pa to v moji nosečnosti ni tak, zmeraj je višja cifra. Upam, da ne pridem do 20kg.

Drugače pa se tudi naš otrok sedaj popolnoma drugače premika, običajno imam občutek kot da se preteguje, enkrat ga je na levi strani polno, drugič na desni. Skratka se kar razkomoti ta naš dečko.

Včeraj sem si v C&A kupila kopalke (tanikini), tako da lahko spodnji del menjam vsakič ko stopim iz vode, zgornji del pa je lepo pokrit. Vse skupaj sem dala ene 20€ če se ne motim, pa še en modrček sem kupila za 9€. Nisem mogla verjet, to se mi je zdelo zelo ugodno, ker običajno sem za vsak moj modrc odštela vsaj 15€ (to je že blo res poceni) običajno pa nekje čez 24€.

Lep dan vsem!


(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 1515
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 10:57:28   
marjanita
Hej hej,

kako ste žogice user posted image ? Upam, da vročino dobro prenašate.

moram reči, da ste me kar malo potolažile glede kg. Jaz sem imela v ponedeljek pregled in mi je ginekologinja rekla, da sem se preveč zredila (6 kg). Sem bila kar malo presenečena, res...je rekla, da bi bilo toliko za celo nosečnost dovolj, s tem, da sem imela pred nosečnostjo normalno težo (60-62 kg pri višini 170 cm). Še bolj čudno se mi to zdi zato, ker mi je na prejšnjem pregledu (pred enim mesecem) rekla, da sem se zredila ravno prav (4 kg).
In sedaj skozi razmišljam koliko in kaj sploh lahko pojem - kar jezi me, da se sedaj s tem obremenjujem user posted image

A ste ble vse na tem testu za diabetes? Meni ga ginekologinja sploh ni omenila.

Kopalke: jaz bom imela kar svoje stare, nimam namena kupovat kakšnih posebnih nosečniških. jeeeee, komaj čakam, da bomo kazale trebuščke user posted image  

Vidim, da tudi nisem edina, ki se sprašuje kako bo izgledalo materinstvo. Mene samega poroda (za enkrat) ni strah. Bolj se potihem sprašujem ali bom znala dobro skrbeti za malo štručko user posted image ali bom vedela, kaj pomeni otrokov jok, kdaj, kako, kaj, ali lahko, ali ne smem...??? cel kup vprašanj se mi poraja, ampak mislim, da je to normalno - malo nesigurnosti ob tem, ko se spuščamo 'v nekaj novega'.

Glede spolnosti moram reči, da midva nisva imela kakega posebej 'sušnega' obdobja user posted image . Sicer ne trenirava tako pogosto, kot pred nosečnostjo - takrat sva bila res pridna, ko sva delala na plusku user posted image Je zadnjič enkrat moj dragi med akcijo prjavu: ''joj bogi dojenček, ko ga tolk premetava'' user posted image   Drži pa, da mora bit v takem stanju človek precej bolj iznajdljiv kar se položajev tiče...

Ta teden sem nakupila nekaj oblekic za pikico, v Pikapolonici je do 30.6. akcija: ob nakupu 3 oblačil, najcenejši kos dobiš zastonj. So prodajalke fajn in brez problema dajo na več računov, če kupiš več oblačil...
Vozička pa še vedno nismo izbrali - z dragim se že nekaj časa odpravljava v akcijo pa sva vedno neki zasedena, upam, da nama uspe še ta teden.

Toliko za enkrat drage moje. Tiste, ki ste na dopustu, vam želim maksimalno uživanje! Tiste, ki čakate na preglede ali pa rezultate pregledov - držim pesti, da bo vse tako, kot mora biti. Tiste, ki na dopustniške radosti še čakamo, pa upam, da čas do takrat čim prej mine :)

papa

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 1516
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 11:53:41   
marelicadoo
ojla

mene pa nekaj zanima

končno najdla voziček ki mi je všeč zelo

zdaj me pa zanima kaj je boljše da ima tri ali štiri kolesa

nekak se mi je zdel da so boljša tri kolesa ampak ta ki mi je pa res cute jih ima pa štiri user posted image

tako da lepo prosim za kakšna mnenja

aja še voziček

http://www.kiddies-kingdom.com/ProductsDetails.aspx?item_id=4186&pID=0#

drugače pa sem uredu sladkor v mejah normale samo kri ima slabo in sem dobila ene tablete

tako da uživajte na sončku



(odgovor članu marjanita)
Neposredna povezava do sporočila: 1517
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 12:26:10   
pokamoka
heeej
Ahaaa, vidim, da se ubadate z istimi zadevami kot se jaz. Dobro je:):):) Kilogrami, oprema, spolnost, dopust... jao, kolk je nam luštno:):):)
Jaz sem se do zdaj (25t in 3/7) vse skupaj zredila za 8kg. Hja, ni malo, ampak res, sem se zdaj v štirih tednih za tri. Čist adijo, ej. MI je poskočila ta teža kot nora.

Marelicadoo... jaz sem tudi gledala ali s tremi ali štirimi kolesi, pa sva se potem odločila za 4, ker se nama je zdej bolj stabilen. Pa tut pri treh kolesih je potrebno po makadamu in neasfaltiranem terenu (ki ga je pri nas veliko) sprednje kolo zablokirati in potem mi ni jasno, kako lahko manevriraš z vozičkom. Tak da... sva vzela voziček s štirimi velikimi kolesi...

Toliko... se beremo
lp

(odgovor članu marelicadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 1518
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 13:05:54   
SRCE
Pozdravljene user posted image !

Smo imeli ultrazvok za srčka pri kardiologu in je vse vredu....user posted image je rekel kardiolog ,da je to normalno in ima vsak plod luknjico ki se po porodu sama zapre...če ne se pa kasneje pojavijo težave ampak nič hujšega...
Vidim ,da tudi kupujete vozičke....mi smo kupili Baby boom-štirikolesnik in se mi zdi vredu...in tudi cenovno je ugodno....

http://baby-boom.si/

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1519
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 13:26:32   
inja22
heejuser posted image user posted image da se malo javim se js :)js sm imela ta test za sladkor ker moja g vse da,pa sm mela 3,1 rezultt tko d s tem zaenkt nimm tezav..:)spolnost..skos do 14 dni nazaj bla zlo aktivna,zdj pa ocitn ne bomo vec ker se morm pazit zrd prezgodnjega poroda,pa tud moj nekk ni vec sproscen ker skos misli nato d otrocka km suva :):)heheeh :)ful sm vesela k sm prebrala d vas je tolk k vas je strah :)mene tud zaenkttt!! ni strah poroda,kr si mislm d mam se cjt se ubadt s tem heh,me je pa strah vseh teh stravri ki jih tud ve napisale,sploh pa tega kako bom vedla kdaj je bejbi sit,kdaj zakaj jaoka,d ne bom spala premocno d neb slisala joka..oz a bom dobra mami??oh ja..sam d nism edina :)in se to..tud men se dogaja tole premikanje busija,zloo pogostose mi trebusck km izboci hehe :)upam d tudi nama rata it na morcka,tiste ki pa grete v kratkem pa uzivitee :)lep dan se naprejj :)

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1520
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 15:46:58   
brižitka
Hoj babike!

Kje vse hodite?? Mogoče vas ta sladica spravi na planouser posted image

user posted image

sončica, pri nas je zadnja dva dneva ful vroče, meni too much, sploh če hodim po soncu. Tam nekje po 6. uri mi postane znosnouser posted image  Kako je bilo na morfologiji??? Jaz jo imam naslednji teden.... Me že malo muči firbec, da vidim tole našo bebikouser posted image  Sem pa glede spolnosti podobna tebi, bi komot preživela brez zdajuser posted image user posted image

pokamoka, glede tega, kako boš prijela otroka, nič ne skrbi. Se mi zdi, da ko rodiš svojega, ti je vse tako naravno, da kar nagonsko obvladaš te zadeveuser posted image  Je pa to vsekakor normalno. Glede dojenja pa po moje moraš precej razčistiti v glavi, da pač če imaš željo dojiti, ne odnehati, če se pojavijo kakšne težavice, ne obupati.... Drugo pa najbolje vidiš kar sproti.... Sem pa tudi jaz Rh-....

Mica Potica, glede kil nimaš kaj, kolikor gre gor,gre... Tako bo tudi šlo dol... Drugič pa ne ubogaj tašče glede copatuser posted image

marjanita, ti pa ima čudno G, pa brez zamere.... 6 kg pa ja ni nič, kaj šele za celo nosečnost, sploh če si prej imela normalno telesno težo.... Kopalke pa bom jaz tudi mela stare, imam bikinke, pač bo pri joških malo bolj vse kipelo venuser posted image

marelicadoo, če mene vprašaš, je štirikolesnik absolutno boljši, precej bolj stabilen kot trikolesnik. Mora pa imeti vrtljiva sprednja kolesa, zaradi lažje vodljivosti....
SRCE, user posted image  za dobre rezultate....

Pa pišite kaj...








(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1521
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 16:12:24   
oktober11
po dolgem, dolgem času še pozdrav od mene user posted image
z dragim sva se v nedeljo žal vrnila iz grčije, tak da sem še v podopustniški mrzlici pospravljanja cot in podobnih zadev user posted image

strah pred porodom... tega sem se vedno bala, kako "spraviti" otrokeca ven. sedaj pa nekak sploh ne razmišljam o tem, ker se mi še vse ful daleč zdi. v bistvu niti časa nimam, mam ful vsega za narediti. zaj me že sodelavke silijo da se naj končno spraviva po zadeve za bejbija, mi2 pa sva v neki čudni gužvi trenutno, in enostavno ni časa. mogoče o porodu malo manj razmišljam, ker si želim epiduralno, čeprav je velika verjetnost da bom mogla roditi brez nje, ker je v porodnišnici na voljo samo ob delavnikih dopoldan user posted image

spolnost.. to pa pri nama normalno štima, vsaj zaenkrat user posted image razen če me kako vnetje doleti, te dava na stran posteljne aktivnosti. se pa dosti cartava, še posebej zaj po morju sva cela raznežena. zaj se mi že vidi da sem noseča in da se nisem zredila v trebuh, in me velikokrat kdo pohvali (med drsugim tudi neznani ljudje), in je dragi potem celi ponosen na mene in kar sije ter govori vidiš da vsi vidijo kak si lepa s tem trebuhom, jaz pa v zadregi, hehe.

kile.. jao mene, na morju mi je uspelo 2 kili pridelati, v enem same tednu user posted image user posted image user posted image tak da mam zaj 6 kg več kot na začetku. ko sem se v ponedeljek stehtala me je skoraj kap trofla, kak mam lahko 2 kg več, te pa čuješ mojega: hvalabogi, je že čas da ne bo čist mali otrok user posted image zgleda da nisem edina ki so ji kile rahle podivjale. bom pa ju3 25 tednov noseča. juuuuuuuuj, kak smo že daleč prišli.

otrok aktiven, edino na morju je bil dopustniške volje in je malo bolj počival user posted image en dan pred morjem ga je tudi dragi začutil, tak da smo vedno močnejši.

ok, naj bo to zaenkrat vse, grem čakat dragega in upam da se je spomnil na lubenico.

uživajte...

(odgovor članu brižitka)
Neposredna povezava do sporočila: 1522
   RE: Oktobrke 2011
29.6.2011 18:37:40   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: marelicadoo
nekak se mi je zdel da so boljša tri kolesa ampak ta ki mi je pa res cute jih ima pa štiri user posted image


Zakaj bi bilo pa boljše na 3 kolesa? Kvečjemu je lahko boljše na 4, ker je voziček bolj stabilen. Predstavljaj si enega malega otročka, ki se prime za košaro vozička, ker hoče not pogledat. No, mi imamo eno tako doma. Si ne predstavljam, da bi voziček prevrnila z malim dojenčkom noter... user posted image

(odgovor članu marelicadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 1523
   RE: Oktobrke 2011
30.6.2011 4:20:17   
Mica Potica
živjo vsem skupaj,
tele noči že postajajo doooolge.  :) nekako ne vem kako se naj obrnem. po postelji imava kup blazin -> pod glavo nobene, pod nogami eno veliko, pa na strani nekaj, ki si jih pletem med noge. Se moj smeji, da sreča, da sva kupila novo posteljo, ki je večja kot prejšna, da imava prostor za "štiri": četrti naj bi bile blazine. :)

voziček - končno sva se odločila. se mi zdi, da sem že sanjala o vozičkih. torej, izbrala sva Mutsyja 4 riderja. Zdaj se v teh dneh izberem samo barvo in naročim. zdi se mi zelo dobro vodljiv in končno kjer mi je vse skupaj všeč. saj je bilo vedno, da mi je bil en del všel, medtem ko drugi ne. pa še iz 3 sem presedlala na 4 kolesnike.  PokaMoka - videla sem cargo grey barvo, ki je zunaj zelo lep, a notri ima živo modro podlago, ki me moti. Kako je pri ostalih. ali se da izvedeti kakšna je notranja barva?

materinska šola - ste že prmišljevale kdaj greste? Jaz sem se odločila, da grem že kar zdaj, saj so pri nas v vsej okolici samo še v zač.julija, nato pa šele septembra. in ker imava rok čisto na začetku okt., bi znal biti sept. že malo pozen. Sekirala sem se, ker je v mojem kraju termin samo ob 10h ( res ne vem kaj premišljujejo, da smo vsi doma, ali kako? ). nato pa sva izvedela za SG, ki nama ni daleč, pa še odločila sem se da bom raje tam rodila, saj zadnje čase zelo prednjači pred CE.  tam je ob 17h in se začne že ta ponedeljek. tako da - KOMAJ ČAKAM. :)

in pa še nekaj: Danes imava z mojim obletnico poroke.  4 leta! :) sicer nimava nobenih obletnic, ki bi jim dala velik pomen, na ta dan pa si vedno vzameva čas in greva vsaj na kakšno večerjico. Tako, da sem prav vesela danes, ker se z mojim zadnje čase vidiva prav malo. Iz sluzbe pride ob 17h, nato nekaj minutk počije in že šiba na podstrešje, kjer ureja prostor, da urediva prostor za likanje in izvensezonsko garderobo.. otroško sobico, ki je zdaj sluzila temu je potrebno izprazniti.  :)  tak da ja - bolj malo ga vidim, tak da ze kar malo pogresam.

bodite lepo!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 1524
   RE: Oktobrke 2011
30.6.2011 11:06:24   
sončica25
Zdravo!
no, pa smo iz morfologije...vse BPuser posted image user posted image user posted image ....sva ful vesela!!!user posted image
me je pa dodatno naročila čez štirinajst dni da še posteljco pogledave...ne vem zakajuser posted image bo samo pregled ker imam user posted image  zelo nizko(zdaj vem zakaj me čedalje več tišči na wcuser posted image )...pa še kri in vodo mi bodo vzeli zaradi toksoplazmoze in zaradi sladkorne da preverijo če je vse ok....naš user posted image  je težek 600g, PDP ostaja isti(30.10) za velikost sem pa pozabla vprašatuser posted image ....spola ne vemo...se bomo pustili kar presenetituser posted image smo se pa gledali kar kakih 15minutuser posted image ...vse sva vidla...rokice, nogice, prstke, učke, nosek...za tam spodaj pa nisem bla ziheruser posted image ...bomo videli čez štiri meseceuser posted image
mica potica za materinsko šolo sem se odločila šele septembra ker na našem koncu avgusta ne delajo....sem pa bila v šoli za zgodnjo nosečnost in sem se odločila da grem to zrihtat kasneje user posted image ...in čestitke za obletnicouser posted image
tehtali se nismo...verjetno bomo to zrihtali na pregleduuser posted image
kopalke si pa moram OBVEZNO kupit!!ker sem ugotovila da so mi vsi modrci premajhniuser posted image ...bom pa kar navadne kupila še za po nosečnosti....ker se verjetno visoko noseča ne bom šla kopat.
brižitka si pa kar malo "žleht" ko nam take slikce gor daješuser posted image user posted image user posted image
ta teden se je pa začelo z intenzivnim miganjem v mojem bušiju...včeraj ko sva bla na morfologiji in ko sva bila v čakalnici ga je tudi moj možek prvič začutil...superuser posted image je bil potem še ko sva user posted image vidla čisto razneženuser posted image me je še cel dan razvajaluser posted image
lepo se imejte pa spet kaj kmalu pišem.user posted image

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 1525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  59 60 [61] 62 63   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  59 60 [61] 62 63   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




ime
petra_1310

Najlepše ime za fantka

Tjaš (9%)

Enej (15%)

Tian (16%)

Maj (20%)

Mark (31%)

Staš (8%)


Število vseh glasov: 298

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!