|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:21:11   
uškinamama
Večkrat berem, pa tudi doživljam , da vse manj ljudi je meso. Oziroma tudi tisti , ki niso vegetarjanci /veganci  in ga jejo  "ga jejo malo " "samo ekološko pridelanega " " samo pravilno ubitega" " samo piščančje belo" "samo enkrat na 23 dni" "samo pršut in ribe in ocvirke"

A je tu katera , ki ji zapaše in z veseljem poje kos vratovine na žaru ali fiorentinko za dva?

Še moj sinek, ki je bil zaprisežen mesojedec me je zapustil in mesa ne je več user posted image .

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 15.6.2011 15:24:10 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:25:46   
madona77
Sem zaprisežena mesojedkauser posted image user posted image  Ne morem se mu odreči.user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali še kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:28:01   
Katy78
Jaz ga jem, tudi proti vratovini nimam nič proti user posted image , priznam pa, da mi bolj paše piščanec ali puran. Nisem pa ljubiteljica mesa, oz. si kosilo z lahkoto predstavljam brez mesa, 2-3x na teden mi popolnoma zadostuje. Pred nekje 10 leti sem prebolela hudo gripo, več kot mesec in pol nisem prišla k sebi in takrat se mi je meso uprlo in ga kakšni 2 leti skoraj nisem poskusila. Sem pa bila kot majhen otrok menda velik mesojedec, mami pravi, da sem z žlico mešala po zelenjavni juhi in spraševala, kje je meso. user posted image Je pa tudi moj sin zaenkrat velik mesojedec, jedel bi meso in solato, krompir, riž ipd. pa samo za vzorec. Hja, že zdaj ločuje. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:29:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Večkrat berem, pa tudi doživljam , da vse manj ljudi je meso. Oziroma tudi tisti , ki niso vegetarjanci /veganci  in ga jejo  "ga jejo malo " "samo ekološko pridelanega " " samo pravilno ubitega" " samo piščančje belo" "samo enkrat na 23 dni" "samo pršut in ribe in ocvirke"

A je tu katera , ki ji zapaše in z veseljem poje kos vratovine na žaru ali fiorentinko za dva?

Še moj sinek, ki je bil zaprisežen mesojedec me je zapustil in mesa ne je več user posted image .


user posted image user posted image user posted image mora it v korak z modo. zdaj je pa ja že velik fant. saj gre v šolo. user posted image user posted image user posted image

jaz jem meso. ampak sem vseeno izbirčna. pa ne v eko/bio/vege smeri. bolj ne maram kakšne maščobe in kože in žilic ipd.user posted image tako meso potem ali raje ne jem ali pa naredim masaker na krožniku user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:29:13   
ronja
Večina ga je še vsak dan, poglej na "kuhajmo skupaj", večina kosil je še vedno mesnih. Moji mali ga jesta vsak dan v vrtcu, lubiju včasih zapaše, ga pa je dostikrat itak za malico, tako da ga doma ne pogreša, kljub temu, da imamo res precej vegi kosil.

Če mi kdaj zapaše? Seveda, se zgodi - je pa res zelo redko. Zadnjič sem recimo jedla čevapčiče (pri bratu, na pikniku). Pa na simpoziju sem pred 2 tednoma jedla sendvič s puranom, ker je vegi sendvičev že zmanjkalo, ko sem prišla do kosila.

Prav fejst mi pa res ni nikoli pasalo, eno obdobje sem imela, ko sem imela ravno rastni sunek v najstništvu in takrat so mi pasali zrezki - po tem pa nikoli več, razen še enkrat v nosečnosti z Ronjo. Je lubi prav debelo gledal, ko sem začela golaž kuhatuser posted image .

Sicer pa: še vedno imaš mojega očeta in mojega brata na svoji straniuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:33:49   
uškinamama
Pred nekje 10 leti sem prebolela hudo gripo, več kot mesec in pol nisem prišla k sebi in takrat se mi je meso uprlo in ga kakšni 2 leti skoraj nisem poskusila


Tako je moj mali po bolezni  ( 8 dnevna driska) prenehal jest meso. Prav razmišljam, da bi bil lahko vzrok okužbe kje v mesu user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:41:54   
ronja
Lahko so tudi prebavila utrujena in ker je beljakovine precej težje prebavljat kot pa kake enostavne ogljikove hidrate, si pač hočejo najprej malo odpočit.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:42:23   
uškinamama
@ mizantrop : razumemem, da bi se mala frajlica zmišljevala user posted image .

@ ronja: vodimo user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:43:17   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lahko so tudi prebavila utrujena in ker je beljakovine precej težje prebavljat kot pa kake enostavne ogljikove hidrate, si pač hočejo najprej malo odpočit.



Ta počitek traja od marca.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:45:23   
ronja
Ups, sem mislila, da kak teden;). No, saj še vedno vodite in to ornk - večina slovencev si kosila brez mesa ne predstavlja. In večina vegijev bi jih zato križala - zato so pa take debate včasih tako napete.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:50:48   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ups, sem mislila, da kak teden;). No, saj še vedno vodite in to ornk - večina slovencev si kosila brez mesa ne predstavlja. In večina vegijev bi jih zato križala - zato so pa take debate včasih tako napete.


Ma jaz vegije razumem in spoštujem. Samo naj se v moj krožnik ne vtikujejo. Jaz tukaj bolj govorim o mesojedcih, ki se nekako sramujejo ,da so mesojedci in potem dodajajo še neka opravičila, čeprav jim nihče nič noče.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:54:05   
ronja
No, resnici na ljubo znajo bit nekateri vegiji precej militantni... In se verjetno kaki mesojedi počutijo ogrožene. Kar se mene tiče, se svoje omnivorosti ne sramujem. Samo ne paše mi veliko mesa pojest, od nekdaj sem mahnjena na sladkarije (sploh sladoled), ne meso - pač tak tip človeka.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 15:55:17   
Vijoličarka
Meso sicer jem, a ne pogosto. Sem tudi izbirčna, na podoben način, kot mizantrop.

Najraje imam goveje zrezke, goveje faširano ter purana, občasno kaj piščančjega. Svinjina mi ne potegne (razen v obliki šunke in pršuta, a potem za take grehe plačam z mozoljčki)

Meso je na jedilniku cca 1x na teden, včasih večkrat, včasih pa manjkrat, odvisno od razpoloženja.

Je pa moj zaprisežen mesojedec in čisti norec na svinjino v vseh mogočih oblikah, najraje kar v šepehu, mastnih klobasah in ocvirkih. Žal pa mu precej škoduje - predvsem hrbet mu po svinjini napadejo strašni mozolji. Revež se je odločil, da bodo take 'dobrote' potem bolj delikatesa. Vendar mu gre izvajanje te odločitve zelo slabo od tačk. Tudi po zaslugi tašče in tasta, ki imata vedno nekaj zanj, revčka ubogega, ki doma dobi samo ptiče, pusto govedino, kaše, zelenjavo... in to vse brez masti in ocvirkov. Mu moram pa priznati, da se dostikrat upre skušnjavi in to vedno bolj pogosto. Priden.

Aja, imam pa strašno rada krvavice. Ko je sezona zanje bi jih kar vsak dan jedla. To se mi zdi zelo nenavadno, ker zelo veliko ljudi (ki so precej manj izbirčni, kot sem jaz), ne mara krvavic.

Mljac. Ta trenutek so se mi prav sline pocedile: krvavica, ajdova kaša in repa...  Evo, jutri bo jota z repo, sem se že odločila. Tako se bom vsaj malo potolažila. user posted image



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 16:05:33   
Vijoličarka
Meni gredo militantni vegetarijanci in militantni mesojedci enako na jetra. S prvimi nimam kaj dosti opravka, bolj poznam druge.

Jaz pravim, da ti telo samo pove, kaj rabi in kaj ne. Kar prija enemu, ni nujno, da prija drugemu. Zaradi mene naj eni pojedo vsak dan eno tono ocvirkov, drugi pa samo list solate. Me sploh ne gane.

uškinamama, tvojemu organizmu pač take vrste mesa prija, malemu pa mogoče ta trenutek ne. Nikjer ne piše, da bo tako ostalo za vedno.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 16:13:16   
Anonimen
Mi smo vsi mesojedci, še posebej tamala. Ko ona poje svoje koščke mesa s krožnika zleze k meni v naročje in poje meso še z mojega krožnika user posted image . Plus vse ostalo, kar ima pred sabo user posted image .
Količinsko jemo manj mesa kot svoje čase, pa ne zaradi etike, zdravja ali kaj podobnega, temveč ker nam gresta v slast zelenjava in žitarice (recimo ajda - ok, to je stočnica, če se natančno izrazim user posted image , pira, kus-kus, polenta, leča...). Potem ne rabiš toliko mesa pojest, če imaš tudi druge hrane dovolj na krožniku. Osebno mi ne paše govedina, imam pa rada kos dobrega piščanca, svinjino in ribe.

Drgač pa, se niti ne obremenjujem s prehrano. Jem, kar mi paše, kar si želi telo. Recimo, nehala sem piti kavo, ker me je po njej bolel želodec. Niti diši mi ne, včasih pa mi je bil najljubši ravno vonj sveže jutranje kave. Po prem porodu se mi je uprlo mleko in mlečni izdelki in jih kar dolgo časa nisem jedla. Po drugem porodu jih jem brez težav. Zdaj mi recimo telo pravi, da rabim pol litra bezgovega soka in eno veliko skledo solate z mocarelo user posted image .

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:05:20   
Anonimen
Moj je precej zaprisežen mesojedec in tamala gre tudi po njegovih stopinjah ... no saj jaz imam tudi zelo rada meso v vseh vrstah in oblikah ... samo ga pa ne rabim vsak dan ... tako da ga jemo recimo 1-3x na teden ... in ker je moj dragi prepustil kuho meni, ga potem tudi on je "samo" 1-3x na teden user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:10:20   
Eva19
uf mi trije smo vsi ljubitelji mesa user posted image sicer komot jemo tudi brezmesno kosilo, ampak ga pa vseeno jemo kar velikokrat. in tamala kadar je meso jo komaj prepičaš da še kaj drugega zraven poje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:11:13   
Doll
naši mizi je vsak dan meso,ker moj ne more brez njega. Jaz ga ne jem.oz. ga jem mogoče cca 3x na leto. Enostavno mi ne paše več.Če ga že jem si pojem kakšen košček piščanca,mogoče tudi čevapov,ampak zelo zelo poredko.

Ampak to ni bilo tako od nekdaj,včasih sem meso jedla vsak dan. Tako je zadnje leto pa pol. Enostavno mi meso smrdi in ne paše več okus

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:14:54   
Felicita
jest mam rada meso. najljubši mi je res dober govej steak, ampak to je bolj za 'praznike' - ostale dneve sem bolj na piščancu. meso jem nekje 3-5x na teden, pozimi več, poleti manj.

proti vegetarijancem nimam nič, dokler me ne poskušajo prepričat v vegetarijanstvo oz mi sikat še s kakimi o živalskem trpljenju in takih zadevah. live and let live pa to.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:18:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
live and let live pa to.

Moja sestrica bi ti na to odgovorila: "Pa saj jaz živim in tudi živalcam pustim živeti. Ti pa ne!" user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:23:30   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
jaz jem meso. ampak sem vseeno izbirčna. pa ne v eko/bio/vege smeri. bolj ne maram kakšne maščobe in kože in žilic ipd.user posted image tako meso potem ali raje ne jem ali pa naredim masaker na krožniku

Tak je moj mož. Vsakič "operira", vsakič. user posted image Ima meso full rad, tudi Zara in jst se ga ne braniva. Kake 3x na teden je zihr na jedilniku.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:26:36   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
jaz jem meso. ampak sem vseeno izbirčna. pa ne v eko/bio/vege smeri. bolj ne maram kakšne maščobe in kože in žilic ipd.user posted image tako meso potem ali raje ne jem ali pa naredim masaker na krožniku

Tak je moj mož. Vsakič "operira", vsakič. user posted image Ima meso full rad, tudi Zara in jst se ga ne braniva. Kake 3x na teden je zihr na jedilniku.


moj vd mož bi bil najsrečnejši na svetu če bi blo meso že kr mleto oz. zrezkano/salamirano. ne je ničesar, kar je treba obirat oz. kar se vidi da je resno meso - torej moji tok omiljeni steak-i odpadejo zanga. na srečo nima nič proti če se jest izživljam user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 17:37:29   
PeggyBundy
Mi jemo meso skoraj vsak dan. Izogibamo se samo mastnega mesa, sicer pa pojemo vse.

Se pa že celo življenje sprašujem, zakaj ribe niso meso?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 19:22:06   
Anonimen
Seveda ga jem, vsakič ko mi zapaše (in ko imam še čas za jest user posted image ).

Jem vse, kar mi v tistem trenutku zadiši, če je le mogoče (odprta trgovina, na jedilniku restavracije, v hladilniku doma).

Najraje jem: tatarski biftek, prešano slanino (okroglo, ne podolgovato), hrenovke s sirom, pečene in pohane piščančje perutničke, poli salamo, pleskavico s kajmakom (ne vem, če to šteje pod meso, ker je bistven kajmak).

Nikoli ne pomišljam, da nečesa ne bi jedla, ker je to meso.

Sicer sem pa normalno rejena.

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali kdo sploh še je meso?
15.6.2011 21:58:00   
mateyka
uškinamama, lahko ti posodim za vikend mojo mesojedko. konzumira samo mesek ali ribo z "vlaknino" (nema tukaj mletega), najraje pohanje ali svež žar. z malo soli, brez začimb in zelišč - da sama aroma meska pride polno do izraza. lahko jesta skupaj, ker ko menzi dober mesek zraven gode in prede od zadovoljstva in je ful smešna za poslušat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vprašanje?
пеперутка16

Ali je vaš otrok po vstopu v vrtec začel bolj zbolevati?

Da. (78%)

Ne. (22%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!