|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 11:09:31   
bucibirba
Dobro jutro!

Punce, ta vikend so akcije, če katero zanima. BC ima akcijo za vsakih 50€ nakupa, 10€ bona. Pikapolonica pa ima danes in jutri akcijo 10% na vse izdelke na zalogi. Če vas zanima seveda user posted image

Mene pa danes čaka čistilna akcija...jutri imamo obiske, ker proslavljamo user posted image ...sam se je sonček glih skril user posted image ...ufa, pa tako lepo je blo včeraj. Upam, da bo jutri spet na sporedu.

Tajs, super user posted image za voziček in avto!

MetiLu, lepo, da ste se meli fajn!user posted image
Piccolina1983, samo da je vse ok user posted image ! Sam tale izkušnja s psom...no comment, pa kaj si ti ljudje mislijo...joj, ne bi bla tiho user posted image , bi jih slišal od mene user posted image  Saj ne, da imam kaj proti psom, daleč od tega, jaz sem mahnjena na živali, sam odnos ljudi/lastnikov me moti včasih...

Kar se tiče CSDja...jaz moram malo preštudirat, kdaj se mi splača nest papirje, rok je največ 60dni prej in najmanj 30dni pred nastopom porodniške. Sam jaz sem na bolovanju že nekaj časa, tako da najboljše, da oddam čimprej, da mi bodo upoštevali višje dohodke.

Lep dan vam želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2426
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 12:38:43   
tajs
evo mene doma!!! SM MOGLA IT GIN. PO NAPOTNICO ZA TRANSFOZIJO (KER SEM RH NEGATIVNA MORM DOBIT INJEKCIJO PROTI NEVEM ČEM), NA TRANSFUZIJI SM DALA KRI (FUL LEPO TI JO VZAMEJO, SKOR NE VEŠ KDAJ TE ZBODEJO), V PONEDELJEK MORM IT PA PO IZVIDE IN CEPIVO, POPOLDNE PA K GIN. DA MI CEPIVO DA. V RIT!!!! PA TO MISLM DOBESEDNO.
NA GLEDE CSD JE PA TKOLE, TISTE KI STE BREZPOSELNE PA ČE POZNATE KOGA K MA PRIVAT, GA PROSTE DA VAS ZAPOSLI, PORODNIŠKA JE VEČJA, ZAPOSLIT TE NE RABI PREJ K KAKŠNA DVA TRI DNI PRED PORODNIŠKO, PA ŠE V STROŠKE TE LAHKA DA (KONC LETA ZA DOHODNINO), DRUGAČ PA NIMA NČ STROŠKOV S TABO EDIN PAR PAPIRJEV, DA TE ZAPOSLI. SE SPLAČA. JST SM TKO NARDILA PREJŠNIČ IN TUD ZDEJ BOM.
PSI.... MAM FUL RADA ŽIVALI AMPAK UČASIH NE VEM KAJ BI BLO BOLŠ. PSE NA VRVICO AL LASTNIKE U KLETKO?
SONČKA DANES NE BO VELIKO, AMPAK VAŽNO JE TO DA SE NE BO SHLADILO.
SEJ NE VEM KAJ NEJ ŠE NAPIŠEM.... NČ, LEPO SE MEJTE PA UŽIVEJTE U PETKU!

(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 2427
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 12:43:39   
aqua77
tajs - kričiššš!!! user posted image user posted image user posted image  Velike črke pomenijo kričanje... user posted image

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2428
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 12:46:52   
tajs
ej sorri, ponesreč sm prtisnla tipko za velke črke pa sm opazla šele na sred, pol pa nism brisala. ne kričim, sm čist umirjena.

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 2429
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 12:50:58   
aqua77
ni panike, se zgodi... user posted image

jaz sem si pa sestavla seznamček za nabavo za vse kar nas še čaka...

če hočete vam ga pripopam še semle, sem take male kvadratke na koncu še naredila, da bom vse kar nabavim sproto obkljukala...



_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2430
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 13:01:53   
MagicSpell77
Hello!

CSD Jaz imam rok 11.07., pa so mi včeraj po telefonu rekli, da se lahko oglasim pri njih 11.05.
S sabo moramo imet naslednje:
- materinsko knjižico
- potrdilo od ginekologa o PDP
- izponjen obrazec S-1/1
- izpolnjena priloga S-1 (plače od maja 2010 ne glede v katerem mesecu so bile izplačane)
Tiste, ki smo pa brezposelne in na bolniški, pa moramo imeti s sabo še odločbe od ZRSZ o mirovanju nadomestila za brezposelnost.

Oba obrazca imate na linku pri našem seznamčku JULIJKE 2011, hvala Mismis!

Aqua77 ti sam pripopaj! user posted image Informacije nikoli ne škodijo.

Bucibirba hvala za info o akcijah, za Pikapolonico nisem vedla, imam pa voziček pri njih nagledan... Bomo vidli kaj bo financ minister rekel. user posted image Sicer gre iz mojega računa, ampak vseeno. Ker imava tako zmenjeno, da prazniva njegovega za stroške in podobno, na mojem se pa nabira tista malenkost, ki ostane. Vsaj vem, da mi ne bo pobegnil, če mam jaz najin gnar. user posted image
Jaz grem danes gume menjat, pol pa v Avstrijo po hrano za našega user posted image (je 100x boljša in 1x cenejša kot pri nas), pa včlanit se v Bipa klub. Tako da samo še user posted image čakam, da pride malo prej iz službe pa pičiva.


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2431
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 13:27:41   
maca84
tajs a mi lahko tole z zaposlitvijo malce podrobneje razložiš prosim.....sem brezposelna (zaenkrat še študentka) in imam kolega ki bi mi šel na roko in me zaposlil (načeloma tudi za 2 meseca pred nastopom porodniške) . Ima s.p.. Ampak sedaj ne vem kako je potem s plačo in tistimi prispevki, ki so breme delodajalca? Kako si ti to uredila, kakšne stroške bi imel kot delodajalec z mano oz. jih nebi imel al kaj? Jaz sem čist zmedena. user posted image



(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 2432
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 13:35:24   
MetiLu
No, pa sem že skoraj vse oprala, dva stroja imam pa še za jutri...

Mi smo se imeli super, vreme je bilo krasno, tamal je užival 100/h, ga nisva mogla ven iz vode dobit user posted image , k sreči se je atek več z njim ukvarjal, ker sem se jaz bolj malo kopala (iz preventive, pa tud pasalo mi ni preveč). Mi je bil pa zrak notri v termah grozen, prevroče, da mi ni bilo za dihat, tako da sem večino časa preživela kar zunaj na terasi ob praznih zunanjih bazenih, uživala na sončku ob branju revij user posted image  je bilo pa res noro toplo...moram pa rečt, da so me vsi na bazenu tako trapasto gledali v moj bauhek, ko da prvič vidijo nosečnico user posted image user posted image  user posted image  
Je pa spet lepo bit doma user posted image  vidim, da ste ful naklepetale, sem vas komaj prebrala user posted image

Malo pokomentiram:

Total, ne morem verjet, da si imela kontrolo user posted image  zgleda da se res ni za hecat, ko si na bolniški. Glede kreme, jaz uporabljam eno navadno mleko za telo, v katerega sem nalila nekaj otroškega olja z ognjičem od Bubchen. Bom pa naslednjo zadevo kupila tisto od Aventa, ker ga pohvalijo, da se hitro vpije. Bi pa pohvalila tud losijon sensitive od nevtrogene za globoko vlaženje kože, tud super zadevca, pa nič hipoalergena. Jo lahko uporabljaš tudi za user posted image

Tajs, mene tud tole nosečnost bolj matra tole tiščanje, predvsem pa otrdevanje trebuha. Včasih je tako pogosto, da se kar ustrašim in se pol mal usedem in počijem,d a mine... Mam kar malo straha, da se ne bi kaj prekmal začelo dogajat, pa ne vem zakaj... me pa najbolj matra tole raztezanje presredka, ker čutim vse šive od prvega poroda gor do anusa user posted image user posted image  me je kar groza, ker obdobje rasti trebuha in pristiskanja se šele začenja user posted image

Škorpijonka, jaz sem na +6kg, samo če bo kot pri tamalmu, se bom spet ful zredila tazadnji mesec... Bomo videli. pri prvem user posted image  sem do 8 meseca dobila 13 kg, pol zadnji mesec pa še 5kg user posted image  

Aloe in Juhica, tudi mi pridemo v Lukovico čez par let user posted image  sicer pa je iz tam moj možek, točno iz Trnjave in smo dostikrat na tistem koncu user posted image  tko da če bo kakšna kavica padla na tistem koncu, se z veseljem pridružim user posted image  Sem se pa tud jaz že kar nekajkrat selila in naslednjič ko se bom, se bom zadnjič! user posted image

Juhica, jaz imam sedaj na splošno bolj suho kožo, samo se malo umirja. Nisem pa še imela takega napada srbenja s fleki. zaenkrat je pomagal oljni gel za tuširanje in vsakodnevno mazanje s kremo. Do sedaj se nisem po tuširanju nikol mazala s kakšnimi losijoni, zdej pa brez tega ne gre user posted image

Magicspell, ti kar ukradi idejo user posted image  mam pol še eno dobro, za obešalnik za pleničke v obliki piramide; se ga bom tudi lotila sešit user posted image  samo najprej bo treba po blago ...

Julijka, ne sekiraj se zarad user posted image  z mojim pričakujeva drugega user posted image , pa je čist odsoten, za eno stvar še ni vprašal, kaj rabimo, kdaj bo treba kaj pripravit, mu pa cotke kažem, pa samo z očmi zavija ... ah, bo že. Mam pa jest tolk več veselja s pripravami user posted image  Pa je bilo prvič isto... potem pa je bil od prvega dneva krasen z user posted image , 100% na mestu in si ne predstavljam, da bi bila brez njega, njegove pomoči, vloge pri vzgoji, ...  Ko pride dete, se vse obrne na glavo in ko na koncu pogledaš, je sprememba 100% na boljše, čeprav se sprva ne zdi tako user posted image  Aja, da ne pozabim, pri izbiru vozička je pa kar dobro sodeloval user posted image  
Pa user posted image  za šoping napad... jaz bi ga tud rabila, tko mal za dobro voljo user posted image  se nekak držim reka, da ženska nikoli nima dovolj čevljev. Zmeraj manjka vsaj še en par user posted image

Glede izbire imena, jaz sem prov vesela, da sem se odločila, tako kot sem se. Možek se strinja, večini je ime všeč, najpomembneje pa mi je, da je zdej že tamal začel sam od sebe drugim razlagat, da ima mami v trebušku Izo in je ful vesel user posted image user posted image user posted image  

Vidim, da že pridno pripravljate vse drobnarije za nego user posted image , mene to še čaka.
Bom šla tudi v Tosamo, pa vse tam nabavila, kreme in ostalo pa v lekarni. Tud pri prvem sem veliko nakupila v Tosami... Sem pa danes spet dobila vrečo cotik od sosede ... imamo zdej že goro oblačilc, ki jh nimam več kam spravljat.. torej, resničo preveč zadevc, ki bodo po dveh mesecih romale iz omare in bo treba nove... no, k sreči skoz neki dobivam,tako da tokrat ne bo tak strošek kot pri prvem otroku user posted image

Tko, nisem uspela vsega, nekaj pa le user posted image  pridno klepetajte naprej, se beremo

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2433
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 13:38:41   
rakica82
Glede porodniške, je res najslabše biti brezposeln. Jaz sem zdaj odprla s.p. in se mi bo poznalo, ker uno nadomestilo je res nizko.

Bucibirba hvala za te informacije o akcija, za pikapolonico nisem vedla.

Bubu_bibi izkoristi prost dan.

Piccolina1983
važno ,da si ti pomirjena in da je z user posted image vse v redu.

Tajs
upam ,da injekcija ne bo preveč bolela user posted image .

Aqua77 ti kr pripopaj seznam. Meni vse prav pride, ko bom enkrat prišla do sestavljanja stvari skupaj.

Maca84
nek iti lahko jst povem. Za tiste mesece, ko boš zaposlena bo moral plačat prispevke za tebe. Sej se lahko zmeniš, da mu vrneš. Po moje se ti splača. Stvar je v tem ,da se ti bo za tiste mesece, ko nisi bila zaposlena štelo 55% minimalne plače, za tiste ko si bila pa pol plača.
Meni se splača, ker bom potem imela eno leto višje prihodke na račun tega, obvezno zdravstveno zavarovanje mi ni treba plačevat sami, teče mi delovna doba.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2434
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 13:48:35   
aqua77
ekola moja verzija seznamčka... user posted image

DOMA
OBŠIRNI SEZNAM STVARI ZA NOVOROJENČKA DOMA
A. MOBILNOST
1. Jajček  □
2. Voziček □
3. trak za nošenje □
4. Previjalna torba z vsemi pripomočki za previjanje □
5. Robčki za na pot (če se pokaka ali zamaže) □

B. SPANJE
1. Zibelka, posteljica □
2. * baldahin - v enih knjigah piše, naj bo baldahin iz roza transparentnega materiala in preko modrega, da ima otroček občutek, kot da je še zmeraj na varnem v maternici (pride taka svetloba do njega) □
3. mobile □
4. odejica □
5. 3 prevleke za odejico □
6. nepremočljivi nadvložek, zaradi dihanja □
7. Prevleke za blazinice □
8. Obloge za zibelko in posteljico □

C. PREVIJANJE
1. previjalna mizica □
2. zloženci in gazice za nego □
3. posodice za vodo (po navadi 2, zadostuje že 1) □
4. Kocice za na povijalno površino (da ni otrok na plastiki), 100% bombaž 1x1m, ali pa kar tera pleničko ali podloge za enkratno uporabo (Dm, Müller) □
5. koš za plenice □

Č. KOPANJE IN NEGA
1. Tummy tub (čeber, prozoren) □
2. Nevtralno otroško milo ali otroško olje □
3. Hladilno mazilo, praška pasta, mandljevo olje za boj proti temencem  □
4. 70% alkohol za čiščenje popka □
5. Fiziološka raztopina, poleg popka tudi za nosek in oči □
6. Otroške škarjice za nohte (topa konica), ali otroški ščipalnik □
7. Glavnik ali krtačka □
8. Vodni toplomer □
9. aspirator za nosek □
10. 2 veliki otroški brisači □
11. 5 majhnih brisačk □

D. OBLAČILA IN PLENICE
1. 20 tetra plenic □
2. 5 povijalnih □
3. 4 žabice □
4. 2 tetra majč1 (52) □
5. 2 mako majči (52) □
6. 2 kapici □
7. Po 2 kompleta pajaca št. 52 □
8. 2 para copat □
9. 4 pari nogavičk □
10. * Spalna vreča  □
11. Bodyi ( 7 kom da se odpirajo pri strani in ne čez glavo, 52) □
12. pamperske male (3-6 kg) □

OSTALO ZA DOJENČKA
1. Didaktična odejica (za spodbujanje razgradnje poporodnih refleksov in za razvoj čutov)  □
2. 3 stekleničke, dovolj sta tudi 2 (ena za mleko, druga za ostalo) □
3. ščetka za čiščenje stekleničk □
4. * Grelec stekleničk □
5. * Sterilizator stekleničk, morebiti se bolj splača kupiti tekočino za steriliziranje, ki jo lahko uporabimo za vse mogoče, tudi za igračke□
6. 3 dudice, sicer se jih splača sproti dokupovat □
7. Babay-fon □
8. stolček za hranjenje □
9. Sirup proti krčem, vetrovne kapljice □
10. slinčki □
11. * Termoforček ali blazinica napolnjena s češnjevimi koščicami □
12. Ogromno malih dekic, ki jih lahko povsod uporabljamo (so zelo praktične) □
13. rezervno mleko □
14. termoflaša za prekuhano vodo □
15. mreža proti komarjem □
16. Digitalni termometer □


PORODNIŠNICA
MAMIN SEZNAM STVARI V POTOVALKI ZA V PORODNIŠNICO
A. DOKUMENTI
1. vsa nabrana zdravstvena dokumentacija □
2. materinska knjižica s potrdilom o opravljeni MŠ (če je potrebno) □
3. obrazec Prijava stalnega prebivališča otroka, izjava o določitvi osebnega imena (vse to ste bomo dobile v MŠ ali v porodnišnici) □
4. zdravstvena kartica □
5. napotnica za porod (od svojega G.) □
6. dokazilo o očetovstvu (odvisno od porodnišnice) □

B. STVARI
1. osebna nega : toaletna torbica: krtačka, pasta, krema za telo in obraz, deodorant - brez vonja, tekoče milo in šampon, škarjice in pilica, krtača ali glavnik za lase, vazelin za ustnice… □
2. Bepanthen za mazanje prsi, blazinice za prsi □
3. damske vložke - vir 80 □
4. sp. perilo, več kosov, ker je potrebno zamenjati večkrat na dan, mrežaste hlačke □
5. nogavice 4 pare □
6. copate □
7. nederček za dojenje 2 x □
8. spalno srajčko (bolje kot pižama zaradi dojenja) □
9. obleko za domov, morda trenirko, majčko, ... □
10. napihljiv obroč, če te režejo (za hemeroide, ali plavalni) □
11. pijačo, vodo ali kakšen multi, sicer pa to lahko potem prinesejo □
12. mobilni telefon in polnilec za mobilnik □
13. fotoaparat □, denarnica □, piškoti □, knjige □

III. NEGA MAME
1. Vložki □
2. Črpalka za mleko ročna □
3. Krema za bradavice □
4. Blazinice za dojke □
5. Blazina za dojenje □
 
SEZNAM ZA DOJENČKA IZ PORODNIŠNICE
1.    5 tetra plenic ( ali 3 tetra in 2 Pampers) □
2.    1 povijalno plenico □
3.    žabice □
4.    1 spodnja majica (tetra)  ali body □
5.    1 vrhnji kompletek (jopca, hlačke, kapica) - bombaž ali 1x pajacek za čez (ta lep kompletek) □
6.    copatki ali nogavičke □
7.    otroška odejica za na avtosedež oz. košaro □
8.  avtosedež za pot domov □
9.*  rokavičke (da se ne pokraspa, potem tudi, če so potrebne za doma) □

Tam kjer so zvezdice, mislim da ni neke potrebe kupovat, vsaj jaz ne bom... user posted image


_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2435
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 17:44:28   
Šnofla
Ojla user posted image !

Glede kužkov - po mojem mnenju ni treba da so vsi na povodcih, niti ne vidim potrebe po tem da so veliki in kao nevarni skos na povodcih. Je pa na lastniku, da zna precenit svojega psa in sebe in odloči, ali je izvedljivo, da je pesjan varno spuščen ali ne. Takšnih lastnikov pa na žalost primankuje in potegnemo ta kratko predvsem tisti, ki se ubadamo s konstantnim vzgajanjem psa in se dejansko sekiramo o tem, kako se obnaša, pa tanajbolj jih poslušamo. Jaz imam enega, zelo velikega, zelo težkega in zelo črnega, ki je spodobno vzgojen. Velikokrat peljem ven še "družinskega" malega kužka, ki od daleč ni videl vzgoje. ta veliki je večinoma spuščen, ker se briga zase in večinoma pride na odpoklic ali pa se ustavi, da ga lahko primem, ta mali pa niti slučajno.

Glede sprejemanja dojenčka - ta veliki bo umrl od veselja, da ima on končno "svojega" dojenčka, jih ima blazno rad in me sploh ne skrbi, bolj me skrbi kako bo, ko bo otrok zrasel in se začel plazit okrog, ker je pes na čase neznosno štorast user posted image bo pač potrebno pazit, samih se pa otrok in psov itak NIKOLI NIKDAR ne pušča. Pri ta malem pa ne upam predvidevat, ga preslabo poznam, po drugi strani pa niti ne vidim situacije, ko bo on veliko z nami, kadar bo, bo pač pod strogim nadzorom. Itak.

Za tiste, ki vas skrbi, kako bo z vašimi psi in otročki, se ne spomnim imena, katera je pisala, da jo skrbi, kontaktirajte me na ZS, vam pošljem povzetek iz predavanja pes in dojenček. Nekaj od predpriprav na dojenčka, kako pripeljati dojenčka domov in kako ravnati s psom in dojenčkom. Je ful uporabno, sploh za pse, ki imajo vstop v hišo (pri zunanjih določenih stvari pač ne rabiš).

Kar se pa obiskovanja pri drugih ljudeh tiče - jaz običajno psa, ki mu lastniki vse dovolijo "sankcioniram" kar sama. Skače niti moj pes ne po meni in tudi drugi ne bodo. Isto bo veljalo ko bo dojenček doma. S tem sicer nekatere ljudi odbiješ (njihovega ljubljenčka tikat, kaj se pa greš), druge samo osupneš in na to pozabijo, tretjim je pa všeč in mogoče celo vprašajo kaj si dejansko naredil in kako lahko sami pristopijo. Je pa res da jaz veliko delam s psi, kar nekaj se pri tujih psih ne moreš it. Druga varjanta je da se "delaš" panično mamico in upaš, da bodo tvoje želje upoštevali in psa odstranili ali obvladovali za čas tvojega obiska. Tretja varjanta je, da k njim ne hodiš.

aqua77 user posted image za seznamček

Frcafella (vsaj mislim, da si bila ti) - hvala za komentar k mojemu seznamčku, predvsem za oblačila. Tam itak nimam pojma kaj in koliko in kako se obrnit :) Ampak itak imajo po trgovinah tako lušne stvari, da bo težje kupit premalo kot pa preveč user posted image

Zaposlitev pred porodniško - jaz se bom prijavila / me bo moj kakšen dan ali dva prej za gospodinjsko pomočnico. Kakšen je postopek še ne vem (moram na zavod poklicat in vprašat), mi pa potem pripada 55% minimalne plače. Link na temo kjer so mi punce bolje obrazložile: http://www.ringaraja.net/forum/Nose%C4%8Dnost%2C_brezposelnost_in_par_vpra%C5%A1anj/m_5553443/tm.htm

Če pa katera postopek prijave (kateri obrazec, kam ga nest,...od A pa nekje do računovodkinje mi še ni jasno) za "delovno mesto" gospodinjske pomočnice že pozna, se pa priporočam (se mi želodec obrača ob misli, da bi morala ponovno kontaktirat z zavodom).

Pa zanimiva mi je debata o partnerjih... tudi moj se večinoma obnaša kot da ni nič user posted image me včasih še vpraša zakaj sem tako "uvela" user posted image , sploh ne deli z mano navdušenja nad vsemi otročjimi stvarmi in zadevami. Prenova stanovanja še kar traja, ker je vse bolj pomembno kot to, da bi vse uredila preden pride otrok ali celo malo prej, da bi se lahko v miru pripravla... Po drugi strani je pa čisto paf, ko škratek pobrca user posted image in ko vidi slike iz UZ. Še vedno pa imam občutek, da bo krasen očka user posted image Pač moški ali kaj naj rečem in upam, da me občutek ne vara user posted image

Pa še čisto ta prvi copatki, ki jih je naredila babi to be user posted image (imamo že celo zbirko, ampak še nisem poslikala)

user posted image
Zdaj je začela še kvačkat, tisti so pa res za znoret hudi  user posted image Skoraj me prime, da bi prijela kvačko v roke user posted image na srečo vem, da bi me hitro minilo in se ne splača. Bom raje kaj drugega naredila.

Če je pa kakšna savinjčanka za urco ali dve sprehoda z zaključkom na kavici naj se mi pa javi user posted image

Uživajte v teh prekrasnih dneh, božajte bušije in pazite nase!

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 2436
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 18:26:58   
bubu_bibi
Šnofla - prekrasni copatki!user posted image user posted image user posted image Pa imaš prav, niso vsi psi in njihovi lastniki grozni. Jaz se vedno zahvalim, če kdo, ki me vidi od daleč pa ima spuščenega psa (se jaz takrat ustavim, da lastnik vdi, da se njegovemu psu ne želim približati, ko je spuščen), ga pokliče in prime ali celo priveže in gresta mimo mene. In potem mene oni začudeno pogledajo: saj je normalno, a ni?

MetiLu - fajn, da ste izkoristili lepo čas na dopustu.

aqua77 - fin seznamček, za predebatirat. Meni je vedno fajn, ko dobim kaj že pripravljenega in mi ni treba misliti, ali slučajno nisem kaj pozabila.

Lepo bodite!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 2437
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 18:51:01   
Suziiika
Šnofla kje iz Savinjske pa si?

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2438
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 20:08:36   
Šnofla
bubu_bibi - mene bi po pravici na rit vrglo, če bi mi kdo rekel hvala ker sem psa prijela. user posted image Če se kdaj kje srečava, vem po čem te bom spoznala user posted image

Suziiika - Braslovški konec user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2439
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 21:26:34   
tajs
glede zaposlitve..... ja pripada ti 55% minimalne plače, to je malo čez 300 e. delodajalec te naj zaposli par  dni prej (dva meseca se ti ne splača, ker boš dala več za prispevke kot boš na koncu dobila s porodniško), jst ti priporočam (in moj računovodja), da te zaposli ene 3 - 5 dni pred nastopom porodniške (to plačaš tm okol 55 e za prispevke) in ne rabš it nč na zavod za zaposlovanje. mislm da delodajalec da sam na zavodu vlogo za potrebo po delovcu (to je baje na novo, do sedaj tega ni bilo, se morm še pozanimat), potem pa te prijavi na zavodu za zavarovanje in podpišeta pogodbo o zaposlitvi (vidva med sabo) in to je to. po končani porodniški te pa še isti dan odpusti. s tabo nima nobenih stroškov, razen tistih 55 e na začetku, ki pa jih lahko plačaš tudi sama. to je tolk na kratko. skratka nič zakompliciranga, res pa je da se ti ne splača zaposlit se prej k par dni pred rokom. zakaj bi plačeval če to ni potrebno. tko delamo mi (skoraj cela vas) user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 2440
   RE: Julijke 2011
1.4.2011 21:44:14   
total
Čer punce,vidim da pridno klepetate. Jaz sem danes bila v službi  ker morem začeti koristit dopust in morem povedat,da je blo fajn.

tajs pol si ti tudi rh -,ko dobiš inekcijo v 28.tednu. Pa boš dobila pol prej kot pa bi mogla?? Mene še tut to čaka..user posted image .
Metilu super za dopust,mene še to čaka...komaj čakam. Ja ,Cvidiš kak to preverjajo...kdo bi si mislil po 1 mesecuuser posted image user posted image .
Se pravi,da gremo pol papirje urejat šele maja,bom tut jaz poklicala na naš CSD.
aqua77 dober seznamčekuser posted image user posted image user posted image
Piccolina sam,da si se prepričala da je ok..mene bi tut skrbelo,smo pač panične v tem obdobju.


Nč mejte se lepo,grem pančat..user posted image user posted image



_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2441
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 7:51:04   
juhica
Dobro jutro!!!

Zame je res super, ker me nič več ne srbi user posted image user posted image user posted image user posted image , no še kak mini praskec po hrbtu in okoli lopatic, ko se spomnim, in tudi flekasta in rdeča nisem več, celo noge so me nehale boleti (očitno je bilo povezano, ker sem opazila, da so čisto narahlo rdeče in pikaste) - popolno!!!!!! Sam da se ne bo ponovili, ko neham s claritinom....

Dons ma možek en skoraj celodnevni opravek s prijateljem, se je pocajtal, jst grem pa popoldne s tamalima k prijateljici na rojstni dan v Ljubljano, se precej redko vidiva, včasih pa sva bile kot rit in srajca...

Šnofla, bravo za babi mojstrico user posted image user posted image
In ja se strinjam s tabo glede psov. Sej ni žival kriva, če jo lastnik ne obvlada, ampak eni lastniki so res podenj, to se najlepše pokaže v stiku z živalmi... Jst tudi ne gojim pretiranega strahu do živali, ampak unega lastnika tiste živali, k me je napadla, bi pa kr pretepla, k se spomnimuser posted image ...

Dojenček, ma jst nisem nč še začela s pripravami, sem rekla po morju, ko bo toplo bom prebarvala prostor, pol more pa mož omaro prinest, da naštimam počasi, upam da ne bo vse en teden pred rokom user posted image  - aha jst sm že pri drugem prenehala likati, tako da pol dela odpade user posted image . Sej res, kok so to majhne cotkice, v bistvu komi čakam user posted image user posted image ...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2442
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 8:43:17   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: piccolina1983


Vidimo, da imate debato o spuščenih psih...naj vam zaupam svojo zgodbo...Ko sem bila 10 tednov noseča, sem šla sama ven na sprehod in sredi travnikov, kjer ni bilo žive duše, je en moški sprehajal svojega dobermana (!) brez povodca, brez nagobčnika...in ta user posted image pes priteče do mene in me podre na tla...lastnik pa nič...jaz sem se skušala pobrati in me še enkrat z gobcem sunil v glavo, da mi je zbil očala...potem sem ugotovila, da je bolje, da se ne premikam in sem se zvila v klobčič, da sem zaščitila trebuh...nato pride zraven lastnik in mi smeje odvrne ''Nič bat, se samo igra'' IGRA!?!?!?!? Jaz sem bila tako šokirana in prestrašena, da se niti ne spomnim kaj sem mu odvrnila, samo pobrala sem se stran in ko sta bila dovolj daleč sem se usedla v travo in od strahu zajokala. Mož je bil potem ves iz sebe, ko je to izvedel in sedaj ne grem nikoli več sama ven.

Saj imam rada pse , ne maram pa ignorantskih lastnikov psov, ki dajejo svojim mrcinam preveč svobode.



wtf???
mene bi kap! lastnika bi pa prijavila!
seveda, če bi od pretresa to spolh bila sposobna

se je pa meni zgodilo, da nas je iz pločnika izrilnil rotwailer, ki je pridirkal iz zamaknjenega dvorišča; bila sem službeno z našimi varovanci in naenkrat se je pes zagnal v eno varovanko, ona od panike na cesto, jaz pa avtomatsko za njo, da bi jo spravila nazaj na pločnik; takoj ko sva stali na pločniku, pa se je pes ponovno zagnal v njo ( punca pa spet na cesto - in to full prometno ( mislim da so naju takrat čuvali vsi angeli tega sveta )); jaz sem pričela kričati in to full visoko in ne boste verjele _ pes je pobegnil; punca se je od sile polulala, jaz pa nisem več hodila po tisti ulici najmanj leto dni ....smo dali prijavo, vendar so še sosedje zanikali, da bio na tistem naslovu imeli tako pasmouser posted image

pa enkrat je taista pasma pričela kar dirkati za mano in fantom, pa sma se vozila s kolesom po cesti; me je zalil takšen strah, kot še nikoli; sem skoraj bruhala od adrenalina...

bi potrebovali res kakšno policijo za neodgovorne lastnike!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2443
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 8:50:59   
bucibirba
Dobro jutro punce!

Dokler mam še cajt, se oglašam, ker bo danes pester dan user posted image

Torej, danes jaz častim en tak nizkokaloričen user posted image  košček
user posted image

Seveda obvezno čokolada!!! user posted image  Ja, pa imamo eno leto več...juhu user posted image

Lepo preživite dan, ker bo baje ful lep sonček danes user posted image !

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2444
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 8:55:17   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: MetiLu


Malo pokomentiram:



Julijka, ne sekiraj se zarad user posted image  z mojim pričakujeva drugega user posted image , pa je čist odsoten, za eno stvar še ni vprašal, kaj rabimo, kdaj bo treba kaj pripravit, mu pa cotke kažem, pa samo z očmi zavija ... ah, bo že. Mam pa jest tolk več veselja s pripravami user posted image  Pa je bilo prvič isto... potem pa je bil od prvega dneva krasen z user posted image , 100% na mestu in si ne predstavljam, da bi bila brez njega, njegove pomoči, vloge pri vzgoji, ...  Ko pride dete, se vse obrne na glavo in ko na koncu pogledaš, je sprememba 100% na boljše, čeprav se sprva ne zdi tako user posted image  Aja, da ne pozabim, pri izbiru vozička je pa kar dobro sodeloval user posted image   




tudi midva čakava drugega, ampak moj bi še vedno imel toliko prostega kot pred rojstvom 1. ko mu svoje povem je en čas mir; kot npr. zdaj že nekaj dni sodeluje kot bi bilo normalno glede na to, da on ni v službi, da sem jaz delala še preko polnih ur ta mesec, da sem noseča in že od službe počasi čisto izčrpana; on je opred mojim user posted image user posted image  še kar mislil, da bom poleg vsega tega pa še doma glavna pri miganju in igranju s hčerko; on pa je bil po nekaj ur na računalniku, da se je sproščal ( od česa???); no, ampak zdaj pa že nekaj dni ni nič na računalniku in sodeluje kot je treba

očitno nekaterim pomagajo samo " brce"...sma pa res že skupaj 15 let, pa se mogoče že pozna tudi kilometrina

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2445
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 8:57:07   
total
bucibirba vse najboljšeuser posted image ,mmmm in slastna tortica user posted image user posted image user posted image . Uživaj danes.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 2446
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 10:14:39   
julijka11
bucibirba;

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2447
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 10:16:49   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: julijka11

bucibirba;


spet ga sviramuser posted image user posted image user posted image ; sem v službi SPET!

sem ti hotela čestitati za user posted image  in pohvaliti tortico; jaz bi jo tudi user posted image

no, lepo praznuj in vse lepo ti želim

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2448
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 10:27:16   
mismis
Bucibirba, vse najboljše za tvoj rojstni dan, lep ga praznujte user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2449
   RE: Julijke 2011
2.4.2011 10:58:53   
bubu_bibi
bucibirba - vse najboljše! user posted image

In lep sončen dan vsem!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 2450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Zdravilni čaji za nosečnice in mamice po p...
Ali nosečnice lahko pijejo pripravke iz plahtice? Ali malinovi listi res lajšajo bolečine ob porodu? Kako zdrav je za no...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?