|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 19:51:13   
Arwenko
Glede Magnezija, ena tableta na dan je za normalno uporabo, pri nosečnici so potrebe povečane, zato lahko dve na dan menda. Več pa res samo po navodilo zdravnika. 

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2326
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 19:51:39   
betricija
jaz pijem donat vsako jutro, glede mehurčkov pa jaz donat pogrejem toliko da je prijetno topel, mehurčki hitreje počijo, pa še malo pomešaš z žličko. mi tako najbolj odgovarja piti. drugače ga ne spravim dol. čez dan pa potem popijem še 2x magnezol.

manur hvala za seznam


(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2327
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 20:50:16   
rožica27
glede magnezija je tkole... jst sm kupila magnesol pa elevit v lekarni, pa mi je gospa rekla, da če jem elevit tablete, da mi priporoča eno ali največ dve tableti magnesola na dan, ker dobim z elevitom že dosti magnezija. Je pa rekla, da ne smem uzeti oboje naenkrat... tko da prakticiram eno tableto magnesola zjutraj, elevit pa zvečer med večerjo.

betricija a mogoče veš, če je Žigonova že v službi? Imam v sredo pregled in komaj čakam...upam, da mi bo delala UZ, ker bi zelo rada videla svojega pikca.... sem pa že v 30. tednu nosečnosti... ša maluser posted image

< Sporočilo je popravil rožica27 -- 11.10.2010 20:51:19 >

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2328
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 21:58:19   
rubica
rozica kdaj pa imaš v sredo pregled?

pomoje je že nazaj če ne bi verjetno že klicale in prenaročevale, tudi jaz mam v sredo, ali bi ga ti mogla imet že prejšnji teden?


< Sporočilo je popravil rubica -- 11.10.2010 21:59:34 >

(odgovor članu rožica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2329
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 22:08:42   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: rožica27

glede magnezija je tkole... jst sm kupila magnesol pa elevit v lekarni, pa mi je gospa rekla, da če jem elevit tablete, da mi priporoča eno ali največ dve tableti magnesola na dan, ker dobim z elevitom že dosti magnezija. Je pa rekla, da ne smem uzeti oboje naenkrat... tko da prakticiram eno tableto magnesola zjutraj, elevit pa zvečer med večerjo.



Jaz pa delam ravno obratno: Elevit zjutraj in magnezij zvečer. user posted image  Bom rajš kar počakala z eno tableto magnezija do nadaljnega oz. bom šla v lekarno vprašat, kako in kaj. Pregled imam itak šele po praznikih...

Hvala vsem za odgovore! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu rožica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2330
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 7:30:20   
betricija
jutro
rožica v četrtek še ni bilo Žigonove. je precej hudo zbolela, Dimnikova pa jo noče nadomeščat. niti za nosečnice, ki imajo redne preglede, niti za nosečnice, ki jih čaka prvi UZ. sem se pa s sestro Marijo (rdečelasko) zadnjič pogovarjala, da ko pride nazaj, da bo imela noro gužvo, ker vas je veliko nosečnic mogla prenaročit in vprašanje če bo imela čas za UZ. jaz ga tudi hočem, da mi ga naredi, že zato da mi pregleda MV. drugače sva se z mojim pogovarjala, da grem na samoplačniški pregled v porodnišnico Kranj, pa da malo še pofirbcam kako je tam rojevat.

(odgovor članu rožica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2331
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 7:54:10   
rožica27
dobro jutro,

rubica pregled bi mogla imet prejšni teden v torek, tko da ga mam jutri ob 11ih... kdaj ga maš pa ti?

verjamem, da bo imela gužvo, ker je že dva tedna ni bilo...sem itak pripravljena na touser posted image  tudi jaz razmišljam o samoplačniškem UZ, ker bi res rada videla mojega pikca koliko je velik in če je vse ok... vem da je ok, ker me itak non stop brca, da mamici mir samo takrat ko se najemuser posted image

lep dan vam želim, bo kmalu sonček...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2332
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 8:06:42   
obcinarka
Punce jutro, jaz pa dans ob 14 uri pregled, pa komiiiiiiii čakamuser posted image user posted image da vidim to bitje ki me boksa po trebuhu, je pa tud včasih nežnaaaaaaaaaaa. drgač delovno v službi, kljub temu da delam vsak dan do 12. se mi zdi da ne bom nkol zaključila.. včeraj bla na faksu, na predavanju , pa je blo vzdržno tud za sedet... v četrtek pop. pa začneva z MŠ.. se veselivauser posted image  
sobica praktično nared, rabim še jogi za postlico, pa kakšne drobnarije... šopingirala bom pa v novembru še -tiste malenkosti, kozmetiko, ker evrčki kar odletijo .. sva rekla da greva v četrtek po MŠ kupit še kompletek za iz porodnišnice... in ja, držte fige s pestmi, ker grem dans moj avto ponujat... hahahahahah, upam da bom trgovka in bom iztržila kaj normalnega..
cunje sm dejansko oprala in so v komodi, jih mam pa mislim da tut ogromnooooo... in tud že kar številke 62-68, ker sm dobla..zlasti žametke+kavbojke...glede na to da bomo zimske mamice, kje ste kuple dekce?? pliš, debele al kako?' men nč ni všeč... bi pa imela vsaj eno konkretno za voziček..in ja kupla sm bundico v nkd-št.62, zeleno s kosmatim ovratnikom in srnicami na žepkih... enostavno nism mogla mimo nje, je pa naš ati čist navdušen nad njo..
drgač nekih težav ni, v soboto sm sicer bla cel dan trda od strahu, ker sm pa poletela po spalnici, mi je spodrsnilo, ampak.... user posted image   sm kar precej aktivna in včasih me kdo spomni da sem noseča, pa da naj mal šaltam v nižjo prestavo.. kg... kaj pa vem bomo vidli dans, po mojem bom nekje za 29t ene 62,5, startala sm pa z 55. itak so pa vsi pametno, da mam samo trebuh, suhe noge in roke, pa mogoče mal več ličk... pol bo že držalo...user posted image depilacija... hahahahahah na približno, noge pa to, drgač pa bo moral ati vskočit..
jemljem zgolj elevit od začetka nosečnosti, kaj druzga ne...
uživajte dan, se tipkamo...user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2333
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 8:26:01   
KatyK79
jutro punce,

Žigonove.....po moje je že prišla, če ne bi vas glede jutri že klicale da bi vas prenaročile oz. upajte da vas sestra ne pokliče danes.
jaz bi tudi prejšni teden morala imeti pregled, sedaj ga pa imam danes teden, pa tudi računam na UZ čeprav bom že v 33t....o joj že tok smo daleč.

no sedaj pa še eno vprašanje za vse...oz. da vam zaupam moje skrbi.
danes sem šla na vago in se v 4 tednih nisem zredila nič, čisto nič. Pred tem pa v 4 tednih 4 kg.
to mi je res čudno, me sedaj skrbi da pikec ne raste pa še občutek imam da je buši skoz isti user posted image .
ne jem nič manj, je pa mogoče res da jem večkrat po malem zaradi zgage in tiščanje v želodčku.
kaj ve mislite?

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2334
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 8:31:11   
Frutiq
Magnezij: jaz moram pred spanjem spit min. 300 mg magnezija, drugače imam proti jutru krče v mečih. Tako da vzamem zvečer ali dva Magnesola al pa eno Fidimag (če me matra tudi grlo), opoldne pa pijem Neovin tablete (skoraj vsak dan, vendar pogosto pozabim), ki tudi vsebujejo 100 mg magnezija- tako na dan popijem 400 mg magnezija. Glede teh količin sem ugotovila, da mi ustrezajo in tudi moja G je rekla, da to za nosečnico ni preveč, zlasti če ima krče. Ko sem imela težave s tiščanjem navzdol mi je celo rekla, da lahko popijem do 4 Magnesole, kar je 600 mg magnezija.
No tukaj je še en link - tudi Pušenjak pravi, da MG nikakor ne more škoditi, priporoča pa tudi dodajanje kalcija
http://med.over.net/forum5/read.php?19,5677361

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2335
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 8:44:51   
Frutiq
IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79


no sedaj pa še eno vprašanje za vse...oz. da vam zaupam moje skrbi.
danes sem šla na vago in se v 4 tednih nisem zredila nič, čisto nič. Pred tem pa v 4 tednih 4 kg.
to mi je res čudno, me sedaj skrbi da pikec ne raste pa še občutek imam da je buši skoz isti user posted image .
ne jem nič manj, je pa mogoče res da jem večkrat po malem zaradi zgage in tiščanje v želodčku.
kaj ve mislite?



Tudi meni se zdi, da mi zadnje čase trebušček ne raste več tako oz., da ostaja isti (HB, ker prej me je že res skrbelo da bom na koncu kot slončekuser posted image ). Po moje ni panike, enkrat pač raste hitreje, potem se malo ustavi, pa spet raste.... Dokler otročka normalno čutiš se ne bi smela sekirati - tudi če se ti nisi nič zredila, user posted image si že vzame kar rabi iz tvojih zaloguser posted image

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2336
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 8:57:02   
Rosi*
Pozdravljene punce, v teh dneh kar me ni  bilo ste se redno razpisale. Sem bolj preletela kar ste napisale. user posted image

Glede malih cotk res ne preveč komplicirati. Jaz sem sicer pri prvem dobila večino cotk in sem mela majčk na preklop cca 20 - absolutno preveč. Tetra pleničk imejte cca 20 kom. Pa kakih 10 bodijev, hlačk z naramnicami ali pajackov. Nekaj za spat. Ostalo pa tak sproti perete.

kar se tiče zgage. Kupila sem si Rennie. V lekarni so mi rekli, da naj vzamem res ko bo hudo treba, da pač naj pazim pri jemanju. Da jih ne bi jedla kot bombone. user posted image  Samo pomagajo pa super.

No mi pa smo se dejansko preselili na svoje. Zdaj počakam, da še pralni stroj priklopimo, te pa začnem tudi jaz sortirat in prat cotike za user posted image .

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2337
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 9:47:39   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: mag3


IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla


Kar se tiče magnezija - meni je zadnjič rekel gin., da naj bi jemala magnezij 2x na dan. Ker pa imam une šumeče tablete, gor piše, da ena tabletka zadostuje za cel dan. Zdaj pa ne vem, ali naj kupim Magnesol, ki ga verjetno lahko pijem 2x na dan ali naj eno dozo pač pijem Donat MG? Kakšen nasvet?


Upam, da to kar ti bom odgovorila drži, da se ne motim. Tudi jaz imam Magnezij na katerem piše en zadostuje na dan. Če boš vzela Magnesol in boš jemala 2x na dan, boš v končni fazi še vedno zaužila isto količino, ker je odvisno koliko miligramov vsebujejo določene šumeče tablete.


IZVIRNO SPOROČILO: Mjavmjav
zaenkrat sem si nabavila Magnesol, pa je to dražji hec kot navadne Mg šumečke... ne vem kako je lahko potem slednji močnejši user posted image


Mjavmjav, če se tale zadnji post glede MG tablet nanaša na mojega, se nisva razumeli. Nisem mislila navadnih šumečih tablet, ki jih dobiš v vsakem Mercatorju al Sparu, ... Jaz imam doma od FIDIMED-a, Fidimag 300 plus C in na teh piše, da 1 tableta zadostuje za pokritje dnevnih potreb. user posted image   

Magnesol vsebuje manj mg magnezija (150mg) kot Fidimag 300 (300mg), zato si na koncu na istem, če Magnesola spiješ dve na dan, FIdimag 300 pa enega. Magnesol pride 5,18€, Fidimag 300 pa 5,49€.

http://www.lekarnar.com/izdelki/magnesol-sumece-tablete

http://www.lekarnar.com/izdelki/fidimag-300-plus-c-sumece-tablete

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2338
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 10:10:47   
*Star*
Kar se magnezija tiče, verjetno je res to PRIPOROČLJIVA količina vnosa, se pravi 1 na dan, ker smo pa me nosečke, oziroma z določenimi težavami, se uporabljajo kot neke vrste zdravilo, zato pomojem 2 na dan.

Sem pozabla včeraj omenit, da mi je G rekla, da je moramo lažne popadke preprečit in ne zdravit (zato mam jaz zdaj naročeno jemanje 2x magnesol in 3x buscopan dnevno). Če je veliko lažnih popadkov in če se dlje časa pojavljajo lahko sprožijo prave.

BabyKitty, lahko še enkrat poveš kaj je tebi G naročila jesti in kaj ne, sem malo pozabla, bi mi pa prav prišle te info., meni je moja rekla samo naj pazim in naj ne jem tisto kar mam radauser posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2339
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 10:14:41   
Arwenko
Jaz s pregleda ravnokar, vse je ok, zredila sem se za +8 kg vse skupaj, pa ni preveč kompliciral, rekel je samo, da naj se res pazim zdaj. Drugače pa sem imela samo vaginalni pregled, pa trebuh mi je meril in srček poslušal. Dobila Canesten, imam malo povečanega izcedka, potem pa moram spet na kontrolo urina, to pa je tudi vse. Aja, naslednji pregled 9.11., predviden je 3. UZ, ki ga pa moram doplačat, ker je moj G pač privat in na lepe oči ne dela UZ-jev. 

Glede magnezija...jaz ga pijem po potrebi, večinoma 1 na dan, imam pa ene tablete navadne iz Hoferja, ki vsebujejo 200mg, stanejo pa ravno nek 1,5 €. Se mi zdi, da je ravno isti šipak kot Magnesol, ki stane 3x toliko.

KatyK79...ne se sikirat glede trebuščka, kile ne naraščajo enakomerno in user posted image si vzame vse kar rabiš, če se le ti dobro počutiš in fajn čutiš otroka. Meni je danes G celo rekel, naj se probam v naslednjem mesecu nič zredit, tako da pridobljeni kg niso merilo. Pa poglej recimo tiste z gestacijskim diabetisom, v veliki večini celo hujšajo med nosečnostjo, pa ni nič narobe.



(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2340
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 10:38:39   
zaljubljena23
Katy, Arwenko ti je lepo odgovorila glede kg...Sama se do zdaj še nisem zredila čisto noč, kvečjemu shujšala (pač zaradi diete, ker imam gestacijski diabetis) pa naš škratek lepo pridobiva na teži...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2341
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 10:41:20   
ula77
pozdravljene user posted image !

Srečke vi, ki so se vam kg ustavile. sem v 30 tednu na  +10kg,brrrr-

Evo, bom vprašala eno kar precej intimno stvar.....zadnjič sem kupovala olje za mazanje od Welede, pa sem prijela v roko tisto,  ki je za mazanje presredka....kaj katera počne  to,  priporočajo????

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2342
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 10:54:55   
Arwenko
ula...nam so v MŠ rekli, da pride v poštev masaža presredka šele od 36. tedna dalje, da prej ne tega počet. Itak pa baje ni dokazanega nobenega efekta, da to res kaj pomaga. Nimam pa pojma kako se to počne, baje nam bodo še razložili na enem kasnejših predavanj. 

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2343
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:00:36   
ula77
aha, hvala za inf.
Sva bla v mš šele 1x, do tega nismo prišlo, na steklenički pa piše od 7. meseca dalje.....
Bomo vidli, bodo morda jutri kaj o tem povedali. V bistvu me zanima,če je katera pred prejšnjim porodom to počela,pa če je kaj pomagalo...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2344
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:26:12   
Frutiq
ula77, to si preberi:

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6162671

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2345
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:28:09   
Arwenko
Mi imamo pa danes v MŠ film o porodu na sporedu, so me kolegice opozorile, da si naj dobro ogledam obraze bodočih očkov user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2346
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:32:33   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: ula77

pozdravljene user posted image !

Srečke vi, ki so se vam kg ustavile. sem v 30 tednu na  +10kg,brrrr-

Evo, bom vprašala eno kar precej intimno stvar.....zadnjič sem kupovala olje za mazanje od Welede, pa sem prijela v roko tisto,  ki je za mazanje presredka....kaj katera počne  to,  priporočajo????


Ulla, tudi jaz sem na +11, pa se ne sekiram, sem se v 1. user posted image  zredila še za več in sem bila po šestih mesecih izklesanauser posted image  sem pa full dosti vozičkala in do 6m izključno dojila (če je s tem povezano, ne vem)

Olje za presredek sem uporabljala, mislim, da piše gor, da se lahko uporablja od 34. tedna dalje, ker prej lahko povzroči prezgodnji porod. No, da bi ti lahko rekla, da je kaj pomagalo ali ne, ne vem, sem svojo hčerko vseeno težko izstisnila ven, pa prerezali so me tudi malouser posted image  Bom pa si tudi tokrat masirala, ker mogoče bi bilo brez tega še težje. Škodit ne more, tak da kr pogumno, ko bo čas!user posted image  Masiraš pa si sama s prstom ali pa ti partner, maš pa tut na netu kaki link kako masirati presredek.

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2347
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:33:28   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Mi imamo pa danes v MŠ film o porodu na sporedu, so me kolegice opozorile, da si naj dobro ogledam obraze bodočih očkov user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  mojemu film sploh ni bil grozen! Ampak je tu res neka mila oblika poroda prikazanauser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2348
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:38:43   
Tulipan12
lidik čudovite novičke! Le tako naprej!user posted image
aischa1 vse naj naj user posted image  tudi od mene z majhno zamudo!user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2349
   RE: Decembrke 2010 II.del
12.10.2010 11:39:51   
ula77
Frutiq, hvala. Tale Pušenjak mi je všeč, brez dlake na jeziku.
Sicer poznam 2user posted image , ki sta to prakticirale,a na žalost sem zgubila kontakt, pa sem vas vprašala....če postane tkivo bolj elastično, škodit verjetno ne more...

Posnetek? Uhhhhh, mi imamo jutri temo porod, bom videla iz kakega testa je moj dec....;-)

Tulipan,  v katerem letnem času si rodila? Sicer nisem obsedena s postavo, me pa skrbi zaradi  tega, ker je napovedana kao "huuuda" zima, tako da v prvih tednih verjetno vozičkanje odpade, a ne? V bistvu, po kolikem času greš lahko pozimi ven???

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  92 93 [94] 95 96   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?