|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 16:39:11   
ronja

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kar se tiče naših bližnijh sorodnikov, visoko razvitih opic, je različno

Tudi jaz imam "opice" v sorodstvu, ja. user posted image user posted image user posted image

Vsi jih imamouser posted image . 99% skupnih genov ni glih za odmet... Pa v bistvu bi se lahko veliko naučili od njih, če bi nehali mislit, da smo nekaj nad.

Še ene žene ali moža zraven v našem stanovanjcu si pa tudi ne želim.

Pri nas bi pa prav prišla za vsa gospodinjska dela. user posted image user posted image user posted image

Saj ne rečem, sem tudi sama na to pomislila - samo kolikor poznam lubija, bi si ziher zbral še eno tako frčafelo ko jaz, pa bi se sam grebli zvečer za njega, namesto da bi pucali šporgetuser posted image .

Sorry, ampak malce sem se morala nasmejati za dobro "jutro" (pred eno uro sem vstala).

Ti kar! Blagor ti, sem ti fauš! Mi ni jasno, kdaj bom lahko spet ob 16h spalauser posted image - vem samo, da ne bi imela nič protiuser posted image .


Mislim, da je edina dolžnost, ki jo imamo, do otroka. Vse ostalo je prostovoljstvo.

Hehe, tale mi je pa všeč. Meni se zdi cela monogamija smislena samo, če je prostovoljnauser posted image . Če bi me zelo rad varal, pa me ne, ker se boji, da bom težila, potem vse skup nima smisla.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 16:43:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Saj ne rečem, sem tudi sama na to pomislila - samo kolikor poznam lubija, bi si ziher zbral še eno tako frčafelo ko jaz, pa bi se sam grebli zvečer za njega, namesto da bi pucali šporgetuser posted image .

Moj g. Mož pa na trenutke kar pošteno pogreša moj gospodinjski gen, ki mi ga primanjkuje, tako, da mislim, da bi izbral "domačico" user posted image . Hudič je samo v tem, ker bi bil zaradi gospodinjenja potem tako zelo navdušen nad njo, da bi še zvečer nanjo skočil, ne name. user posted image
Ti kar! Blagor ti, sem ti fauš! Mi ni jasno, kdaj bom lahko spet ob 16h spalauser posted image - vem samo, da ne bi imela nič protiuser posted image .

Mislim, da je bila Lepa Brena tista, ki je pela "Pazi, kome zavidiš". Že res, da sem spala do 15-ih, ampak sem bila pa predtem pokonci od včeraj, od 15-ih, pa do danes, do 8-ih, vmes sem bila pa v službi.
Če bi me zelo rad varal, pa me ne, ker se boji, da bom težila, potem vse skup nima smisla.

Zdaj pa ne vem, ali je to dobro ali slabo, ampak kar veliko moških, ki jih poznam, ne vara točno zato.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 16:57:18   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Mislim, da je edina dolžnost, ki jo imamo, do otroka. Vse ostalo je prostovoljstvo.



Dobro povedanouser posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 16:58:48   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Saj ne rečem, sem tudi sama na to pomislila - samo kolikor poznam lubija, bi si ziher zbral še eno tako frčafelo ko jaz, pa bi se sam grebli zvečer za njega, namesto da bi pucali šporgetuser posted image .

Moj g. Mož pa na trenutke kar pošteno pogreša moj gospodinjski gen, ki mi ga primanjkuje, tako, da mislim, da bi izbral "domačico" user posted image . Hudič je samo v tem, ker bi bil zaradi gospodinjenja potem tako zelo navdušen nad njo, da bi še zvečer nanjo skočil, ne name. user posted image





Hehe, pri nama bi blo istouser posted image user posted image Tudi jaz sem namreč brez tega gena, sploh pa kar se kuhinje tičeuser posted image user posted image On pa bi vse mel tip topuser posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 19:07:17   
hrchy

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

[
Moj g. Mož pa na trenutke kar pošteno pogreša moj gospodinjski gen, ki mi ga primanjkuje, tako, da mislim, da bi izbral "domačico" user posted image . Hudič je samo v tem, ker bi bil zaradi gospodinjenja potem tako zelo navdušen nad njo, da bi še zvečer nanjo skočil, ne name. user posted image



ah ne bi blo panike, ona bi bila itak zmatrana od celodnevnega pucanja in se ji ne bi dalo...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 19:28:31   
ronja
Zdaj pa ne vem, ali je to dobro ali slabo, ampak kar veliko moških, ki jih poznam, ne vara točno zato.

Ne, jaz sem napisala, da če me NE BI varal zato, ker se me boji. Ne da bi me zato varal.

Kar se spanja tiče: v pon. sem spala celi 2 uri, včeraj sva šla spat okoli 1h, pa nisva takoj zaspala... male se zbudijo - saj veš, okoli 6h... Pa sama računaj dalje, če bi menjalauser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 19:29:33   
ronja
ah ne bi blo panike, ona bi bila itak zmatrana od celodnevnega pucanja in se ji ne bi dalo...

to sem pa tudi jaz pomislila. Samo saj pravim, dvomim, da bi si našel eno pedantno, ki bi skoz samo pucala, ker pač ni tak tip, da bi na take padal. Kar se kuhinje tiče, bi pa itak moral kar malo pogledat, da bi našel kako, ki bi mu domače tortilje delala, heheuser posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Monogamija - da ali ne?
16.9.2010 20:36:35   
Zamima
se vam pa res da user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 0:07:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Moj g. Mož pa na trenutke kar pošteno pogreša moj gospodinjski gen, ki mi ga primanjkuje, tako, da mislim, da bi izbral "domačico" user posted image . Hudič je samo v tem, ker bi bil zaradi gospodinjenja potem tako zelo navdušen nad njo, da bi še zvečer nanjo skočil, ne name. user posted image

ah ne bi blo panike, ona bi bila itak zmatrana od celodnevnega pucanja in se ji ne bi dalo...

Saj s tem bi se pa jaz tolažila, ja. user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 9:12:23   
tashan
IZVIRNO SPOROČILO: tashan
Kaj pa odgovornost, dolžnost? Glede na to, da ne živimo kot puščavniki...


Odgovornost/dolžnost do koga? Do partnerja? Hmmm... Posplošeno pogledano nam partner, dokler z njim nismo poročene oz. dokler nimamo z njim otroka, ni nič drugega, kakor ljubimec in/ali sostanovalec (v nekaterih primerih še financ-minister user posted image ). Kakšno odgovornost imaš do ljubimca? Nikakršne. Do sostanovalca? Poskrbiš za svojo polovico (oz. dogovorjeni delež) stanovanjskih oz. bivalnih stroškov, na dogovorjen način. Do moža? Tukaj se, po mojem mnenju, že začne vpletati vera, jaz sem pa ateistka. Do očeta svojega otroka? Jaz vidim tukaj prej spoštovanje (če govorimo o moškem, s katerem smo načrtno zanosile in ki ima vsaj eno kolesce v glavi), kakor pa spolno zvestobo.
Mislim, da je edina dolžnost, ki jo imamo, do otroka. Vse ostalo je prostovoljstvo.





Vsekakor, prva je odgovornost do otroka, do njegove vzgoje, posredovanja vrednot, moralnih in družbenih načel, brez katerih  otrok v družbi ne bi mogel funkcionirati. Seveda se lahko se odločimo, da otroka vzgajamo drugače, ga ne usmerjamo "pravilno". Kako potem funkcionira otrok, ki je razcepljen med standardiziranimi družbenimi normami (ki se jim ne da izognit) in popolnoma različnimi normami staršev? 

Primarni namen biseksualne zveze je pač razplod, t.j. otrok. Po mojem mnenju, dolžnosti in odgovornosti staršev niso omejene zgolj na prehranjevanje otrok, temveč tudi na oblikovanje njegove osebnosti, ker smo pač otrokov prvi vzor. Zato čutim tudi neko dolžnost do partnerja, do ohranjanja in negovanja tako partnerske zveze, kot tudi tradicionalne oblike družine. Sem pač mnenja, da je slednja za osebnostni razvoj otroka najboljša, ker nudi neko čustveno stabilnost, ponazarja medčloveške odnose/vezi in uveljavljena družbena načela.  (Disfunkcionalne družine izvzete)

V bistvu zveze nikoli nisem videla kot zadovoljitev samo mojih lastnih (spolnih) potreb. Mogoče od tod občutek odgovornosti do čustev partnerja, ki je nujni del partnerske zveze.

So se pa po seksualni revoluciji v prejšnjem stoletju ustanavljale seksualno "osvobojene" komune z vsemi možnimi netipičnimi oblikami partnerskih odnosov. Zakaj se niso obdržale? Zakaj niso postale prevladujoča oblika odnosov?


< Sporočilo je popravil tashan -- 17.9.2010 9:29:15 >

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 9:30:27   
ronja
Seveda se lahko se odločimo, da otroka vzgajamo drugače, ga ne usmerjamo "pravilno". Kako potem funkcionira otrok, ki je razcepljen med standardiziranimi družbenimi normami (ki se jim ne da izognit) in popolnoma različnimi normami staršev?


hehe, kot otrok precej nekonvencionalne družine (ne sicer v smislu monogamije, to sta imela kolikortoliko normalno, ampak glede vsega ostalega), ti povem,d a se počutim odličnouser posted image . Vedno sem bila ponosna, da imam starše, ki mislijo s svojo glavo in ki to tudi meni dovolijo. Zdi se mi, da sta mi s tem veliko prihranila.

Po mojem mnenju, dolžnosti in odgovornosti staršev niso omejene zgolj na prehranjevanje otrok, temveč tudi na oblikovanje njegove osebnosti, ker smo pač otrokov prvi vzor. Zato čutim tudi neko dolžnost do partnerja, do ohranjanja in negovanja tako partnerske zveze

tu se strinjam. Samo glede tradicionalne družine nisem tako prepričana, da je to za čisto vse ljudi najboljša rešitev - različni smo. Mislim, da je bolj pomembno, da živiš v skladu s svojimi notranjimi vrednostami (dokler te ne napeljujejo h kriminalu, seveda) kot pa v skladu z družbenimi. Ker če ima otrok občutek, da lahko sledi sebi in svojim vrednotam, potem je kar na dobri poti, se mi zdi.

Komune je v glavnem ubila droga. Hipijevstvo bi bilo super, če ne bi zlorabilo droge. Sam nauk je pa krasen: "živi in pusti živeti". "ljubezen bo rešila svet",... A se s čim od tega ne strinjaš?user posted image
Pa seveda iz praktičnih razlogov: težko se je prilagajat več ljudem, lažje se je enemu. Saj pravim, da je večinoma res najlažje v 2, ampak ni pa to vsem najlažje. Nekateri živijo v takih "komunah", kjer si delijo vse, razen spolnosti, tipičen primer so tašče, ipd... Če se dobita skup prava tašča in prava snaha, je lahko super: skupaj vzgajata otroke, delita si skrb za gospodinjstvo, druga drugi pomagata,... samo seks imata vsaka pri svojem, sicer je pa to tudi oblika skupnega življenja, ki ni preganjana. Če pa ženski delata isto, samo da spita z istim moškim (mogoče celo hkratiuser posted image ) ali pa če se tako zmenijo 2 moška in ženska, je pa vse narobe. Ne štekam.


< Sporočilo je popravil ronja -- 17.9.2010 9:33:06 >

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 9:48:00   
tashan
Ti dam prav. Ampak kljub drogam, bi se oblike takšnih "drugačnih" odnosov lahko ohranile ali pa razširile izven komun. Zakaj se niso, kljub temu, da vera ni več najvplivnejši oblikovalec posameznika?

Ker če ima otrok občutek, da lahko sledi sebi in svojim vrednotam, potem je kar na dobri poti, se mi zdi.

Se tudi strinjam... Kako pa otrok razpozna vrednote kot vrednote?

Pa da ne filozofiram v tri dni.

Bolj zanimivo bi bilo vprašanje:

Kako bi pa živela ena ženska z dvema, tremi, štirimi moškimi?

V enem od postov sem brala, kako so nekatere "nezadovoljne" z enim samim samcem, ker bolj malo pomagajo doma. Le kaj bi te iste rekle, če bi pospravljale zokne, itd. za tremi in bile zvečer na voljo trem?user posted image




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 9:58:45   
tashan
Če pa ženski delata isto, samo da spita z istim moškim (mogoče celo hkratiuser posted image ) ali pa če se tako zmenijo 2 moška in ženska, je pa vse narobe. Ne štekam.


Ne, ni narobe... Vsak naj izbere kar mu najbolj ustreza. Nimam čisto nič proti gejevskim odnosom, svingerstvu, poligamiji, komur je všeč naj se izživi, ker živi se pa samo enkratuser posted image .
Pravim samo, da meni osebno odgovarja monogamija in tradicionalna družina, zato, ker (pa saj sem napisala zakaj). Narobe bi bilo samo, če bi partner forsiral, da spremenim svoje mišljenje ali pa zahteval, da postanem nekaj kar nisem. 

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 10:51:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashan

Ti dam prav. Ampak kljub drogam, bi se oblike takšnih "drugačnih" odnosov lahko ohranile ali pa razširile izven komun. Zakaj se niso, kljub temu, da vera ni več najvplivnejši oblikovalec posameznika?


Zaradi privatne lastnine.  Pri "denarju" se vse konca.  Prastaro plemensko skupnost je unicila privatna lastnina.

Se tudi strinjam... Kako pa otrok razpozna vrednote kot vrednote?


Prevzeti vzorci... naucis ga.

Pa da ne filozofiram v tri dni.


Daj si duska !! user posted image

V enem od postov sem brala, kako so nekatere "nezadovoljne" z enim samim samcem, ker bolj malo pomagajo doma. Le kaj bi te iste rekle, če bi pospravljale zokne, itd. za tremi in bile zvečer na voljo trem?user posted image


Naucen vzorec je, da zenska pospravlja za moskimi. So moski, ki pospravljajo za zenskami, posebej ce to vpliva na "posteljne aktivnosti" zenske. Se prali bi pa likali.. ce bi vedeli, da njihova zenska gre v drugo posteljo, ce caka, da bo za njim pobirala nogavice (tako je to po razlagi o globokem naravnem bistvu moskega kot osemnjevalca).






_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 11:06:06   
tashan
user posted image .

Ja, money makes the world go round!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 11:42:07   
tashan
Hkrati pa je lahko denar dodatni pro za poligamijo - več kot dva delovno spososobna/dejavna pod skupno streho...user posted image

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 12:07:26   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: tashan


Vsekakor, prva je odgovornost do otroka, do njegove vzgoje, posredovanja vrednot, moralnih in družbenih načel, brez katerih  otrok v družbi ne bi mogel funkcionirati. Seveda se lahko se odločimo, da otroka vzgajamo drugače, ga ne usmerjamo "pravilno". Kako potem funkcionira otrok, ki je razcepljen med standardiziranimi družbenimi normami (ki se jim ne da izognit) in popolnoma različnimi normami staršev? 

Primarni namen biseksualne zveze je pač razplod, t.j. otrok. Po mojem mnenju, dolžnosti in odgovornosti staršev niso omejene zgolj na prehranjevanje otrok, temveč tudi na oblikovanje njegove osebnosti, ker smo pač otrokov prvi vzor. Zato čutim tudi neko dolžnost do partnerja, do ohranjanja in negovanja tako partnerske zveze, kot tudi tradicionalne oblike družine. Sem pač mnenja, da je slednja za osebnostni razvoj otroka najboljša, ker nudi neko čustveno stabilnost, ponazarja medčloveške odnose/vezi in uveljavljena družbena načela.  (Disfunkcionalne družine izvzete)

V bistvu zveze nikoli nisem videla kot zadovoljitev samo mojih lastnih (spolnih) potreb. Mogoče od tod občutek odgovornosti do čustev partnerja, ki je nujni del partnerske zveze.

So se pa po seksualni revoluciji v prejšnjem stoletju ustanavljale seksualno "osvobojene" komune z vsemi možnimi netipičnimi oblikami partnerskih odnosov. Zakaj se niso obdržale? Zakaj niso postale prevladujoča oblika odnosov?



Nedolgo nazaj je otrok v družini predstavljal **** dim, štancali so se kot po tekočem traku zaradi ekonomskih razlogov, torej so starši gojili predvsem odgovornost do eksistencialnih vprašanj. Odgovornost je zmeraj v povezavi z vrednotami, ki določajo normative, torej naše obnašanje, vedenje, stališča, to spada v domeno družbenega, naučenega, nekaj kar posameznik ponotranji skozi proces vzgoje in socializacije, skozi priprave na družbeno koristno in uslužno vedenje. Glede tradicionalne oblike družine - to kar se smatra tradicionalno je gospostvo očeta nad ostalimi člani družine. Očeta kot glavo družine se ne sprašuje, ne moti, ne omejuje v njegovih potrebah, željah, odločitve glede življenja družinske skupnosti in nje članov so izključno v njegovih rokah, možki je zakon, on ve, zna, poskrbi za vse, ne poalga računov nobenemu znotraj družine, njegova vloga je jasno opredeljena,  v kolikor je ne opravlja/ni sposoben ali zmožen opravljati po jasno definiranih načelih, je podvržen kritiki širše skupnosti. Že generacija naših stašrev je zavrgla tak sistem, odcepivši se od matične družine/sredine, ustanvljajoč družine v urbanih sredinah, kjer so možnosti za politično, gospodarsko, kulturno življenje bolj izenačene. Danes imajo tudi ženske možnost izobrazbe. Se lahko zaposlujejo??? Lahko. Imajo možnost uveljavljati svoje pravice??? Vsekakor. Ali je danes to splošna vrednota? Definitivno. V kolikor se glede na sprejete normative družbe ne obnašaš točno v skladu z njenimi vrednotami pomeni da nisi družbeno odgovorna??? Vsekakor. Zakaj? Ker si zanemarila, to kar ti je družbeno dano in si dovolila oblikovati si svoja lastna načela, stališča, vrednote.

Zgoraj odebeljeno - če otrok/kasneje odrasli posameznik v družbi ne funkcionira, se ne obnaša po družbenih normativih, ni torej družbeno koristen, je potemtakem staršem spodletelo??? Če so ga usmerjali po svoje pomeni, da ga niso usmerjali pravilno? Na kom leži odgovornost za takšno osebo v prihodnosti, na starših, odraslem otroku, sistemu??? Ta posameznik bo verjetno funkcioniral tako, da se bo bolj ali manj prilagodil,  (ne)spretno fural med vsemi ponotranjenimi zahtevami primarnega (družina) in sekundarnega (vrtci, šole, službe, združenja, klubi itd.) okolja, najverjetneje zanemarjajoč svojo naravo, lastno srž in bistvo na račun družbene sprejetosti, priznanosti ter na ta način najverjetneje oblikoval različne simptome zopet nesprejemljivega ali vsaj družbeno sumljivega obnašanja. Samo kot iztočnica za mogoče kakšno drugo temo - od sebe je težko zbežati.

Kar se tiče osvobojene spolnosti v 60-ih - če upoštevamo prvo pravilo družbenosti, prvi pogoj možnosti vzpostavljanja tako kompleksne kulture kot jo imamo danes, je suspenz spolnosti. Nagon naj sublimira na t.i. višjo, bolj duhovno stopnjo. Možno samo na ta način, da se vzpostavi potrebna družbena represija. Torej ohranitev takih odnosov ni bila možna zato, ker je sam družbeni obstoj med drugim utemeljen ravno na omejeni/zavrti spolnosti (spolnost izključno znotraj družine) po inerciji zavrnil takšen trend.  Sploh pa sem mnenja da je takratna ideja bila bolj družbeni kot pa naravni konstrukt.

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 12:47:24   
ronja
Kako bi pa živela ena ženska z dvema, tremi, štirimi moškimi?

V enem od postov sem brala, kako so nekatere "nezadovoljne" z enim samim samcem, ker bolj malo pomagajo doma. Le kaj bi te iste rekle, če bi pospravljale zokne, itd. za tremi in bile zvečer na voljo trem?

ja, če so tako blesave, da si bojo 3,4 take loleke zbrale, potem sam bog jim pomagaj! Valjda si bojo našle vsaj kakega, ki bo kaj naredil, ne?

Ne, ni narobe... Vsak naj izbere kar mu najbolj ustreza. Nimam čisto nič proti gejevskim odnosom, svingerstvu, poligamiji, komur je všeč naj se izživi, ker živi se pa samo enkrat

No, vidiš, saj vsi isto trdimouser posted image . Vsak po svoje ptiček poje. Trenutno nam pač ustreza monogamija (večini prisotnih na temi), vsem vedno pa ne - in tudi s tem ni nič narobe.

Se prali bi pa likali..

In to tudi počnejo, hehe! Moj prvi fant mi je prišel pomagat likat očetove srajce, bratove robce in mamine obleke, ker sem jih mela cel kup za zlikat in sem mu po pravici povedala, da se z veseljem dobim z njim, samo da pred ... uro ne morem, ker moram zlikat. In mi je prišel pomagat, da sem bila 2x prej fraj. Mojima je bilo mal nerodno, meni najprej tudi, ampak fant ni bil od muh, je še svoj likalnik s sabo prinesel, tako da se nisem mogla prav dosti za bunit. Se mu je pa verjetno splačalo, heheuser posted image .

Tudi sama se strinjam, da so bile komune bolj upor proti represivni družbi kot pa nekaj naravnega. V naravi sta vseeno v gl. skupaj samec in samica, samo da to opice malo hitreje menjajo kot mi - oz. se malo manj obremenjujejo s tem. Ampak to ne pomeni, da bi bile zato slabe - tudi neta ni v naravi, pa ni slabuser posted image .

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 13:12:08   
tashan
Tja, moje mnenje - če si del neke družbe (tako vidim sebe) potem:
- ali jo sprejmeš takšno kot je in se ji nekako prilagodiš
- bentiš kaj vse je z njo narobe, narediš pa en k...
- ali pa jo (vsaj poskusiš) spremenit.

Zase vem, da zadnja varianta meni ni pisana na kožo.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 14:24:18   
ronja
meni je pa ravno zadnja simpatična. Druga se mi zdi najbolj grozna, taka neproduktivna.

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Monogamija - da ali ne?
17.9.2010 15:59:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tashan
Kako bi pa živela ena ženska z dvema, tremi, štirimi moškimi?

V določenem pogledu - kot kraljica! user posted image

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Monogamija - da ali ne?
18.9.2010 9:42:40   
Colt
Frodica, odličen komentar na prejšnji strani (Tvoj prvi reply). Mene pa prevevajo rahlo mešani občutki pri branju večine vaših komentarjev...kako kul in in prvinska je poligamija itd itd in kako je monogamija vcepljena iz strani inštitucij itd itd...in se ob tem vprašam sledeče:

-ko bi bil vaš vaš partner (karikiram) nenadoma ''osvobojen'' teh obupnih družbenih vsiljenih spon ter bi domov pripeljal še npr dve prejemnici semena, bi mu čestitale ob tej ''osvoboditvi'' in ponovnem stiku z ''prastarim jazom''? user posted image

-ko bo vaš potomec nenadoma prosvetljen teh istih spon in bo domov začel vozit s kombijem paritvene partnerje (moške,ženske, ostala bitja, npr živali---hja, saj smo ja svobodni in liberalni, vse dovoljeno), bo še vedno obveljala ta miselnost ''naj mu paše, glavno da se vsi strinjajo)?

Ne vem no, malce za lase privlečeni se mi zdijo nekateri odgovori. user posted image

Frodica, še enkrat bravo za prvi reply!

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Monogamija - da ali ne?
18.9.2010 10:01:53   
severnica77
Jaz pa verjamem, da smo si različni. Pač vsak po svoje.

Zase in za mojega pa vem, da nama monogamija ustreza. Meni enostavno zaenkrat tako ustreza in sem čisto srečna, moj pa tudi. Tako vsaj pravi user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Monogamija - da ali ne?
18.9.2010 10:26:58   
urška
se popolnoma strinjam s Coltom. in me hkrati zanima, kako boste torej "učile" oz. vzgajale svoje otroke?

"dragi sin/hči, midva z očetom sva si zvesta, ampak veš to je eno samo sranje. prvinsko smo dejansko poligamni."

mislim, da bi bilo dobro vedet, da vem kaj moram jaz mojega učit, da mi pri 20ih ne bo očital, da sem ga ukalupljala po srednjeveških metodah in bo zaradi tega potreboval psihoterapijo. itak jo bo zaradi česa drugega.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Monogamija - da ali ne?
18.9.2010 12:34:02   
dory
ne vem...imam partnerja...niti pomislim ne na koga drugega...že furat eno vezo ni enostavno, v to je treba vlagat...da bi mela še kakšnega zraven...hvala lepa...

kako naj otroku pokažem moralne vrednote? vsaj neko srednjo pot?

monogamija mi je edina sprejemljiva...vse ostalo zame pač ni...vsak po svoje...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?