|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 15:26:05   
*Star*
IZVIRNO SPOROČILO: n a n i

midva bova ocetovstvo tudi uredila pred porodom. Porocenim ni potrebno nic urejati.

STAR Glede priimka pa vi2 povesta katerega sta izbrala. Lahko ze takrat, ko gresta ocetovstvo podpisat ali pa sele po porodu. Ni pa avtomatsko, da bi kar pripadal en priimek, tko kot si nastela. Sej ima otrok lahko tudi dva priimka ali pa izberes enega cist tretjega - ceprav dvomim, da kdo to dela ;)


Slišiš milijon informacij tko da pol sploh ne veš več... se mi je kar zdelo da je to malo smešnouser posted image

No da mal pojamram, spet me boliuser posted image  trebušček in križ. Samo domov grem pa noge v luft...

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 1026
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 15:39:15   
obcinarka
jah sej jaz mam tud variante... imam začasno prebivališče pr fantu, stalnega gloh zdej ne bi prjavljala ( ok, nepotrebni stroški), sam ne vem pa ali otrok dobi prebivališče po kom????-po mamici, torej pol bi po stalnem prebivališču..
očetovstvo... midva bova to urejala pred porodom...
jaz pa dans do petih... ka se vleče... pa kar delam nekak k je luft, sam sedenje mi nagaja.. in brcike bejbe tuduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 1027
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 16:05:22   
špica84
Videla sem te ko ste šli ven iz uzja in potem tam k uni drugi ambulanti.
Sta pa tvoja dva šla pred tabo ven a ne

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 1028
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 16:06:07   
n a n i
IZVIRNO SPOROČILO: obcinarka

jah sej jaz mam tud variante... imam začasno prebivališče pr fantu, stalnega gloh zdej ne bi prjavljala ( ok, nepotrebni stroški), sam ne vem pa ali otrok dobi prebivališče po kom????-po mamici, torej pol bi po stalnem prebivališču..
očetovstvo... midva bova to urejala pred porodom...
jaz pa dans do petih... ka se vleče... pa kar delam nekak k je luft, sam sedenje mi nagaja.. in brcike bejbe tuduser posted image user posted image user posted image


jaz imam isti primer. Vse papirje za porodniski dopust in ocetovski dopust je potrebno urejati na CSD kjer imam mama stalno prebivalisce. Otroku dolocita prebivalisce starsa. Mora pa biti prijavljen ali na stalnem od oceta ali od mame. Ne more biti npr prijavljen stalno nekje, ce sta oba starsa tam prijavljena samo zacasno. Jaz imam zacasno uradno prijavljeno v Komendi, stalno na Stajerskem, otrok pa bo prijavljen v Komendi. Vse papirje okrog porodniske itd pa bo potrebno urejat na Stajerskem.

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 1029
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 16:37:13   
obcinarka
jah esej sm predvidevala, tud pr men je isto... no bova pa urejali uradno obedve na štajerskem... hahahahauser posted image user posted image user posted image
pa midva bova pred porodom šla na teren, ker............... sm že zdej štorasta pa še kej...user posted image

vseen pa mi je za user posted image kar vroče dans, soparno al ka???

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 1030
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 16:51:18   
n a n i
Obcinarka pri katerem CSD bos urejala? 

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 1031
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 17:43:08   
birdy
No, sej ste že razrešle situacijo pa vseen še potrdilo. Naslov ma lahko na keterem koli od stalnih naslovov staršev, poveš pa v porodnišnici, oziroma jaz sem imela en list za izpolnit. Priimek ima res lahko katerkoli, tudi izmišljen. To poveš matičarki. Potrdila o očetovstvu jaz pri Neli nisem rabila s sabo, sem ga imela ampak oni to direkt na CSDju preverjajo, tistga potrdila niti videt ni hotla. Sem pa posledično najprej dobila rojstni list brez vpisanega očeta in potem čez kaka dvA tedna še unega z očetom. Ampak tako je bilo pri vseh tri leta nazaj. Je pa pol naprej smešno, za porodniškoi in paket in te zadeve ureja mamica na svojem CSDju. Za otroškega in te stvari pa na otrokovem CSDju (če nimata istega prebivališča).
Aja, za patronažno pa tud v P poveste na kateri naslov naj pride, al na stalnega la na začasnega al na sploh enga čist tretjega, glede tega ni panike. Itak je treba povečini poklicat, razen če je kaka domžalčanka, tam pa tri leta nazaj ni blo treba. V P so rekli da je treba, na sredo sva prišle z Neli domov, v četrtek sem klicala ZD kjer so mi povedal da je patronažna že na poti in da naj v kratkem pričakujem obiskuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 1032
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 17:56:01   
KatyK79
uf koliko informacij, hvala punce!

jaz bom zaenkrat imela še svoj naslov (tu kjer živim zdaj), čeprav se sept. selim in za zdaj nimam namena nič spreminjati.
Sine se bo pisal po očetu...kakšen bo imel pa naslov pa še ne vem, sploh nisem vedla da moram tudi o tem razmišljat.user posted image
kok ene birokracije nas še čaka!



(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 1033
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 18:41:49   
zaljubljena23
Da še jaz malo pojamramuser posted image Očitno imam povišan cuker, ker me je sestra klicala, da naj se oglasim pri G...Ko ima hudič mlade jih pač ima..Očitno pri meni to drži kot pribitouser posted image user posted image

priimek bo naša žabica imela očetov, naslov pa hja...še nisem preštudirala vseh ugodnosti ali na mojem naslovu ali pri mojem...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 1034
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 18:53:38   
betricija
en majhen nasvet glede teh naslovov in priimkov ki jih bo imela vaša pikica...poznam nekaj neporočenih parov, ki sicer živijo skupaj, pa ima otrok očetov priimek, noslov isti, pa je še zmeraj birokracija tolk težavna, da se na koncu poročijo, da imajo čimmanj problemov. moja prijateljica se sicer ni poročila, je pa k svojemu priimku dodala fantov priimek, ker je imela na meji probleme, ker se je otrok pisal po očetu in so jo ful spraševali, ker se bojijo da je otrok ugrabljen. bedarija samo na žalost je tako. tudi za potovanja kjer rabiš vizo komplicirajo v nedogled.moj nasvet je, če boste živele skupaj s fantom in ne boste poročene, spremenite svoj naslov v skupnega.vsaj to.

a je od aische kaj glasu??

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1035
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 20:31:38   
DIANE
Čer, sm vas mal pršla pozdravit včas vas kej bl berem da vidim kako poteka vaša nosečnost. Namest da sem jaz ostala med vam sem se preselila na februar. Zaenkrat je vse kul. Na nuhalni je blo BP. Zdej samo čakam na torek kako je, me je pa strah tk vete a bo bil srček pa take zadeve.

Se še kr dober počutim no šele sedaj je malo bolje v 15 tednu drgč mi je blo tok slabo tok sm bruhala, zej se je umirilo sm apetita še ni,  mi še kar vse smrdi.

Nč, mal sm se oglasila želim vam lepo lepo nosečnost pa se še beremo kej.

Nočko user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1036
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 21:05:41   
**NiNa**
o DIANE!
Kako lepo, da si se nam malo oglasila in to še s tako lepo novičko user posted image . Res sem vesela zate oz za vaju, zato kar pogumno in optimistično naprej!
Oglasi se še kaj, da se bomo lahko veselile še naprej s teboj user posted image .

(odgovor članu DIANE)
Neposredna povezava do sporočila: 1037
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 21:21:55   
aischa1
Morfologija je za nami lepo rastemo težki smo 335g pri 20t5d.No in tisto kar nas najbolj vse zanima nismo vidli smo lepo držali nogice skupaj joj smo skrivnostni prevečuser posted image user posted image user posted image .Zgleda da bomo mogli it na samoplačniški uz in upali da zvemo spol.

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 1038
   RE: Decembrke 2010 II.del
25.8.2010 21:57:51   
KatyK79
diane - o kako lepo da si spet med srečkamiuser posted image in da si zopet ugledala +
tudi jaz sem vesela zate in ti želim lepo nosečnost brez težav.
ja pa javi se še kaj.

aischa - user posted image user posted image user posted image za morfo. hm...res so nagajivi, sramežljivi teli decemberčki. no upam da na naslednjem UZ izveš kaj nosiš pod user posted image

lepo spite user posted image

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 1039
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 6:52:29   
betricija
dobro jutro
Diana iskrene čestitke za nosečnost. naj se ti srečno isteče.

jaz pa danes spet v Ljubljani. imam ponovno pregled. upam, da se je punca dvignila in da bo G lahko izmerila njeno glavico. joj, komaj čakam da jo spet vidim.

aischa tebi pa, samo da lepo raste. če bo punčka bodo imele punce veselje, če pa fantek pa tudi.

mene je pa včeraj spet pri srcu stisnilo, ker se moževi sorodniki še kar ne morejo sprijazniti (ali dojeti), da bomo imeli punčko. je včeraj njegova teta začela kako dobro zgledam, pa da nimam nobenih sprememb, pa je bil moj ful vesel, potem sem pa jaz vprašala a zato, ker naj bi punčke lepoto pobrale od mamic in je teta rekla, da tako so včasih rekel...mojemu je skoraj kladivo iz rok padlo. ni vedel za te čenče. potem je bil pa kar hud. naj že nehajo. najin otrok je. težko smo ga čakali. če ne bodo zadovoljni ni treba da hodijo na obisk in smo zaključili. juhuu za mojega možička, da se je postavil za naju

no uživajte danes.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 1040
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 7:44:30   
KatyK79
jutro punce,

betricija - uživaj danes na ponovnem UZ, pozdravi Žigonovo user posted image

danes bomo pa spet malo težje dihale kaj....user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1041
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:09:06   
obcinarka
savinjska dolina-mozirje

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 1042
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:16:28   
obcinarka
oooooooo bravo... no mi pa smo bli prejšnji četrtek 21t 3 dni pa 380g... in tud ni se najbolj pokazal ta čmrlj.... ampak zdej je že dvakrat G do zdaj reku.. ja hja... tole je punčki podobno.. ampak itak men ni važno, res ne... drgač pa čestitke, lepo se drži še naprej, sej bomo zmogle...
user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 1043
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:24:08   
aischa1
Pozdravljene moje souser posted image  kako ste pri nas je spet vroče.
Mene pa nekaj zanima učeraj sem gledala mere ploda od uz in mi pri meri TTpiše 48 kako oni sedaj to računajo v mm al kako ker sedaj pa res ne razumem kolko je pikica velika.Kaj piše pri vas od morfologije ko je ginekolog miril.user posted image

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 1044
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:40:53   
obcinarka
aischa.. men je reku da smo velki nekje 22-23 cm.... kar se mi zdi dokaj logično... itak pa meri od ritke do temena, tko da..... po mojem ste okrog 20cm... če kej ne bi blo gut, verjem da bi ti povedali... važno je da se razvija, srček dela, organi, da je živahen.. blalalal...
user posted image

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 1045
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:43:56   
KatyK79
aischa - meni piše 57, no vsaj zdi se mi, glede na to da je neki prečrtano pa spet napisano. to je podatek od morfo. v 24t.

nimam pojma, kako to računajo...ko sem jo vprašala kok je mali velik je rekla da nekaj čez 20cm in težak malo čez 500g

tudi mene zanima kako to računajo!

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 1046
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:53:07   
aischa1
KatyK79 ja sej to tudi mene zanima napišejo neke št in jih potem sam sploh ne razumeš.No tebi je vsaj reku koloko je velik meni ni reku nič moj ginekolog to na hitro opravi ne vem če sem bla notri 10 min.Zato razmišljam,da bi šli al na samoplačniški al na 3D da vidimo malo lepše pa mogoče vidimo tudi spol.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 1047
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 9:55:50   
BabyKitty
Meni piše v 20. tednu 47... mislim pa da to pomeni  prečni premer zarodkove lobanje...

Tukajle imate slovarček glede tega:
http://www.bambino.si/kaj_pomenijo_zapisi_v_materinski_knjizici

Tukaj pa so povprečne vrednosti za ta teden:
http://www.noseca.com/20teden.html

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 1048
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 10:21:29   
zaljubljena23
Diane, iskrene čestitke...

Meni tudi živčki že delajo na polno..Samo malo še do morfologije


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 1049
   RE: Decembrke 2010 II.del
26.8.2010 10:51:23   
jona klara
aischa-user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za morfologijo, a tudi tvoj je skrivnostnež? tile decemberčki so pa res tapravi lumpiuser posted image

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




frizer
piule

Kako pogosto obiskujete frizerja?

1 tedensko (3%)

1mesečno (8%)

1 na 2 meseca (26%)

1 na 3-4 mesece (32%)

1na 6 mesecev in več (25%)

ga ne obiskujem (5%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!