|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 8:58:38   
cofka
Se opravičujem, če je to slučajno že kje zapisano, ampak na hitro, ko sem izkala tega res nisem zasledila.
Namen imam oddati prošnjo za podaljšanje porodniškega dopusta. Na forumih sem videla, da to storim cca 1 mesec do 1,5 meseca pred iztekom PD. Izvid iz RA imam pri 8 mesecih, naslednjič je otrok naročen pri 12 mesecih. Zanima me, ali je izvid za komisijo prestar, ali bi mogla otroka peljati v RA po nov izvid še v 10 mesecu.
Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 9:38:05   
Katy78
Jaz imam izvid z dne 8.10., pa bom vlogo oddala zdaj v začetku novembra, tako da je razmak samo 1 mesec. Ampak po moje ti ni treba po nov izvid, saj so v RA dali kontrolo čez 4 mesece. Če pa nisi sigurna, pa mogoče raje pokliči na CSD, da ne bi kaj zakomplicirali potem, ko boš vlogo že oddala.

(odgovor članu cofka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 9:54:47   
symona
Tudi jaz bom dala vlogo za podaljšanje porodniške, pregled v razvojni imavi 3.11. Porodna se mi pa izteče 31.12. in bom kar ta teden nesla vlogo na CSD. Je pa mi na CSD rekla, da ko dam vlogo za podaljšanje, izvidi ne smejo biti starejši od šest mesecev. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 10:21:35   
Tanja_
Mene pa zanima, kakšne diagnoze imajo vaši malčki, da boste dale prošnjo za podaljšanje?

(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 13:28:08   
ledenaa
več kot 6 mesecev izvid ne sme biti star
Tanja prošnjo za podaljšanje da lahko v bistvu vsak,samo če je odobrena je pa drugo ;)

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
31.10.2009 16:25:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Mene pa zanima, kakšne diagnoze imajo vaši malčki, da boste dale prošnjo za podaljšanje?


Moj hodi na fizioterapijo, ni pa nič posebnega, hipotonija trebušnih mišic, ki pa se je že popravila, saj je že kmalu začel kobacati, se sam vsedel in se postavljat na noge. Meni je naša P rekla, da v našem koncu dobijo podaljšano VSI, ki hodijo na fizioterapijo. Se mi je zdelo čudno, ker nekateri grejo na fizioterapijo samo zato, ker so nekoliko počasnejši v razvoju, za kar pa res ne rabiš imeti podaljšane porodniške, ampak mi je potem tudi fizioterapevtka rekla, da kar ona tukaj dela, je od otrok, ki jih obravnava ona, dobila zavrnjeno le ena mamica. Zgleda da je zelo odvisno, kakšna je komisija, ki vlogo obravnava pa verjetno tudi, kateri zdravnik se podpiše pod izvidom. Pri nas se Veličkovičeva in dvomim, da njej kakšna komisija upa ugovarjat. user posted image  Je pa krivično do tistih, ki bi morali dobiti podaljšano, pa jim ne odobrijo. vem za eno mamico z dvojčki, mislim da nekje iz Lj., eden je imel možgansko krvavitev ob porodu in zato občutno počasnejši razvoj, pa ni dobila podaljšano oz. se je morala pritožit in potem so ji odobrili.

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
25.11.2009 20:10:54   
tajalory
Katy78, predvidevam, da si iz gorenjske...
Tudi jaz sem, in imam čisto nasprotno situacijo: pediatrinja in fizioterapevtka ter zdravnica so mi priporočile naj vložim prošnjo za podaljšanje porodniške, saj naj bi dobila le-to odobreno. Prošnjo sem vložila, ker ima hčerka težave z ravnotežjem, hipotonijo in asimetrijo ter težavo z zategovanjem ramen. Ima še alergijo na kravje mleko in jajca.
Prejela sem zavrnjeno prošnjo. Evo tolk o tem....so težave, niso ne vem kako hude, da ne bi mogli preživeti, ampak sem vseeno upala, da dobim podaljšano, saj imam kar nekaj znank, ko so šle samo nekajkrat na fizioterapijo in dobile podaljšano, s hčerko pa hodiva že 6 mesecev, vsak teden.
Mislim, da Veličkovičeva nima kaj preveč pri tem, da je prošnja odobrena, prej komisija (kdo jo zaseda). Je pa res, da so verjetno sedaj poostrili-recesija:) in morjo šparat.

Lep pozdravček vsem.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
26.11.2009 7:23:59   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tajalory

Katy78, predvidevam, da si iz gorenjske...
Tudi jaz sem, in imam čisto nasprotno situacijo: pediatrinja in fizioterapevtka ter zdravnica so mi priporočile naj vložim prošnjo za podaljšanje porodniške, saj naj bi dobila le-to odobreno. Prošnjo sem vložila, ker ima hčerka težave z ravnotežjem, hipotonijo in asimetrijo ter težavo z zategovanjem ramen. Ima še alergijo na kravje mleko in jajca.
Prejela sem zavrnjeno prošnjo. Evo tolk o tem....so težave, niso ne vem kako hude, da ne bi mogli preživeti, ampak sem vseeno upala, da dobim podaljšano, saj imam kar nekaj znank, ko so šle samo nekajkrat na fizioterapijo in dobile podaljšano, s hčerko pa hodiva že 6 mesecev, vsak teden.
Mislim, da Veličkovičeva nima kaj preveč pri tem, da je prošnja odobrena, prej komisija (kdo jo zaseda). Je pa res, da so verjetno sedaj poostrili-recesija:) in morjo šparat.

Lep pozdravček vsem.



Jap, Gorenjska. Ojej, vseeno upam, da dobim podaljšano. Ja, recesija je dober izgovor, da začnejo šparat na otrocih. Sicer je bil moj tudi nedonošen, tako da upam, da bo podaljšano. Ti sporočim, ko dobim odločbo.

(odgovor članu tajalory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
30.11.2009 19:11:55   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tajalory

Katy78, predvidevam, da si iz gorenjske...
Tudi jaz sem, in imam čisto nasprotno situacijo: pediatrinja in fizioterapevtka ter zdravnica so mi priporočile naj vložim prošnjo za podaljšanje porodniške, saj naj bi dobila le-to odobreno. Prošnjo sem vložila, ker ima hčerka težave z ravnotežjem, hipotonijo in asimetrijo ter težavo z zategovanjem ramen. Ima še alergijo na kravje mleko in jajca.
Prejela sem zavrnjeno prošnjo. Evo tolk o tem....so težave, niso ne vem kako hude, da ne bi mogli preživeti, ampak sem vseeno upala, da dobim podaljšano, saj imam kar nekaj znank, ko so šle samo nekajkrat na fizioterapijo in dobile podaljšano, s hčerko pa hodiva že 6 mesecev, vsak teden.
Mislim, da Veličkovičeva nima kaj preveč pri tem, da je prošnja odobrena, prej komisija (kdo jo zaseda). Je pa res, da so verjetno sedaj poostrili-recesija:) in morjo šparat.

Lep pozdravček vsem.



Evo, jaz sem dobila odločbo in so mi porodniško podaljšali. A si se ti kaj pritožila? Ker res mi ni jasno, da si dobila zavrnjeno, glede na težave, ki jih opisuješ...

(odgovor članu tajalory)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
30.11.2009 19:14:02   
ledenaa
če te 1 x zavrnijo to ne pomeni da je zdaj vsega konec
Se pritožiš

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
5.1.2010 16:10:45   
cofka
Imela bi še eno vprašanje. Vidim, da prošnje zelo pogosto zavračajo, ali vas je veliko dobilo zavrnjeno prošnjo? Od pediata in RA sem dobila mnenje, pa moram vsaj malo sporočiti v službo, kakšni so naši nameni. Lp


< Sporočilo je popravil cofka -- 5.1.2010 16:11:22 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
5.1.2010 22:56:35   
Najaa
Kaj za podaljšanje je dovolj, če si hodil v RA ali moraš še hodit ob oddaji vloge? Ker midve s hčerko ne hodiva več tak da nekega razloga za podaljšanje nimam. Mi je pa hudo, da bo morala z korigiranimi 10m v vrtec...

(odgovor članu cofka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 0:43:59   
ledenaa
Obiskovanje RA samo po sebi ni razlog za podaljšanje
Najaa vsak da lahko prošnjo-izgubit nimaš kaj ;)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 9:06:01   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj za podaljšanje je dovolj, če si hodil v RA ali moraš še hodit ob oddaji vloge? Ker midve s hčerko ne hodiva več tak da nekega razloga za podaljšanje nimam. Mi je pa hudo, da bo morala z korigiranimi 10m v vrtec...


Jaz bi na tvojem mestu prosila v RA za izvide in oddala prošnjo. Izgubit res nimaš kaj. Drugače sva pa midva takrat še hodila na fizioterapijo - itak mi je zdravnica že 3 mesece pred iztekom porodniške rekla, če bi oddale vlogo za podaljšanje. Ker sem jo oddala in ker sem dobila podaljšano, seveda še vedno hodiva na fizioterapijo. Je pa, kot sem napisala že zgoraj, zelo odvisno od zdravnikov v RA, kaj napišejo v izvide oz. kakšno mnenje podajo (in seveda potem od komisije, ki prošnjo obravnava). Naša dr. je glede tega zelo fajn, saj dobijo podaljšano res skoraj vsi, ki hodijo na nfth.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 9:36:46   
Urska09
Pa zelo je odvisno od kraja. V Lj. npr. skoraj ni šans, da dobiš podaljšanje. Jaz sem našo zdravnico v RA vprašala, kako je s tem in je rekla, da še veliko hujši primeri od naše ne dobijo podaljšanja porodniške. Naša ima hipotonijo trebušnih mišic in posledično zaostaja v grobi motoriki. Stara je skoraj 11 mes., ne kobaca, premika se napačno, sama se vsede napačno, vstaja še ne. Če bi bila z Gorenjske bi verjetno brez problema dobila podaljšanje - vsaj tako sklepam iz vaših odgovorov. Zdravnica je rekla, da sicer lahko poskusim ampak je prepričana, da ne bi nič.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 9:52:56   
smej
Kaj vse pa rabiš, da lahko oddaš prošnjo za podaljšanje (skupaj z izvidi iz RA)? Ali obstaja kakšen obrazec na CSD?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 9:59:08   
cofka

Katy78, ali lahko vprašam okvirno iz katerega dela gorenjske si (Kranj, Jesenice...) oziroma h kateri pediatrinji hodite v RA. Hvala!

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 10:25:06   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: cofka




Katy78, ali lahko vprašam okvirno iz katerega dela gorenjske si (Kranj, Jesenice...) oziroma h kateri pediatrinji hodite v RA. Hvala!



KR, v RA pa imamo Veličkovičevo.

(odgovor članu cofka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 10:26:53   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Kaj vse pa rabiš, da lahko oddaš prošnjo za podaljšanje (skupaj z izvidi iz RA)? Ali obstaja kakšen obrazec na CSD?


Ja, je obrazec. Isti je kot vloga za porodniško. Podpisat in požigosat ga je moral tudi delodajalec (da sem še vedno tam zaposlena), ni pa bilo treba izpolnjevati tiste tabele o zadnjih 12. plačah, ker to že imajo.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 11:18:53   
Mici7
Obrazec je S-1/3-N. Naj bi pa poleg tega obrazca tudi delodajalec podpisal enega, vendar so meni na CSD rekli, da to lahko prinesem takrat, ko se bo videlo ali imam podaljšano ali ne. Vidim, da so glede tega navodila različna.
Najbolje, da vprašaš na tvojem CSD, pa boš videla, kaj zahtevajo.
Jaz ga ravno izpoljnjujem, ta teden ga pa tudi oddam.

Kakšne so kaj izkušnje na območju Primorske glede tega podaljšanja?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 13:43:51   
tassika
Evo še jaz:
Zoja spada med nedonošenčke, ima majhno luknjico na srčku in hodiva v RA in na fizioterapijo. Na podlagi vseh izvidov bom dala za podaljšanje porodniške, izteče se mmi sicer šele 25.10. ampak so mi rekli naj dam pred poletnimi počitnicami. Samo problem bo, ker imam starejše izvide, ker pri kardiologu imava kontrolo šele čez eno leto, se pravi decembra, iz razvojne pa ne vem a vsakič pošljejo izvid ko imaš pregled?

Zanima pa me kako sploh oddam vlogo za podaljšanje?

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
6.1.2010 13:44:51   
ledenaa
Izvidi ne smejo biti starejši od 6 mesecev
za vlogo se obrneš na svoj csd,jo tam dobiš ,izpolneš in to je to

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
26.2.2010 18:02:53   
meduzica
Bom jaz še linke na obrazce dodala

OBRAZEC S-1/3-N

http://www.csd-lj-siska.si/pdf/S-1-3-N_VLOGA_ZA_NAKNADNO_UVELJAVITEV_PRAVIC.pdf

PRILOGA S-1
http://www.csd-lj-siska.si/pdf/Priloga%20S-1_POTRDILO_DELODAJALCA_O_ZAPOSLITVI_IN_PODATKIH_O_PLACI.pdf

--------

Sem danes oddala vlogo. Najnovejši izvid je 2 dni star. Izvid je napisala fizioterapevtka saj trenutno nimamo kontrol v RA ker je droktorica zbolela. Čakamo da nas pokličejo iz ZD Šiške in povabijo na kontrolo.

Mali ima izrazito ekstenzijo, hipotonost trebuha, asimetrijo. Star je 10m še ne sedi in ne kobaca. Poleg tega ima težave pri izločanju blata (kaka na 5 dni, pomagati mu moramo z masažo). Smo bili enkrat zadržani zaradi zaprtosti v PeK (11.dni ni kakal) in imeli kontrolo na gastroent. odd ampak vzrokov zaprtosti še niso odkrili

Sem iz Ljubljane in kolikor berem nimamo kaj dosti šans da podaljšajo user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil meduzica -- 26.2.2010 18:07:44 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
26.2.2010 20:27:11   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: meduzica

Sem iz Ljubljane in kolikor berem nimamo kaj dosti šans da podaljšajo user posted image user posted image


Baje da res. Tudi mi hodimo k Drobeževi. Naša je lažji primer (hipotonija trebušnih mišic in asimetrija) in dr. je rekla, da sicer lahko probam zaprosit za podaljšanje ampak sigurno ne bom dobila. Da še veliko, veliko hujši primeri od našega niso uspeli. Tko da, jaz sploh nisem probala.

(odgovor članu meduzica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: podaljšanje porodniške izvid iz RA
27.2.2010 13:28:52   
klemenka
V Kranju bi dobila. Mi imamo izrazito hipotonost trebuha, pa prstke na nogicah obrača noter, malo asimetrije...hodimo enkrat tedensko na razgibavanje in sva brez problemov dobila podaljšanje. Res pa je, da  je zdravnica napisala kar obsežno mnenje, zakaj misli da naj nama podaljšajo por. (po mojem mnenju se je zelo potrudila in na koncu napisala za nujno podaljšanje porodniške).

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?