|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 11:35:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


. Upam, da boš po porodu spremenila svoje mnjenje in ga daj že sedaj, ker je to del tebe in del naravnega procesa.



zarino mnenje je.....po porodu....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 12:07:13   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

To je moja mati vedno govorila. Meni pa niti slučajno. Špricanje krvi, bolečine, tuljenje, dihanje, rezanje...? Kaj od naštetega je lepo?


od naštetega mi je všeč dihanje - ker rada dihamuser posted image

če gledam porod kot celoto in zakaj se zgodi mi je všeč tudi bolečina, ker tako vem, da otroček (ob popadkih) prihaja na svet in bo kmalu v mojem naročju.

Mislim, pa da je pomembno to kako se ženska skozi nosečnost pripravi na sam porod - predvsem psihično in tudi njen prag bolečine. Lahko rečem, da mi je bilo luštno - rodit od začetka do konca - nisem pa bila pripravljena na dojenje recimo no to je pa druga zgodba

Glede intimnosti, sem tudi jaz mnenja, da je porod moja oz. stvar mene, očeta otroka in otroka - torej intimnost brez pompa, snemanja, dokumentiranja in potem kazanja celemu svetu. Rada pa pogledam kakšen porod, kjer ni vse v celoti pokazano, torej posnetki do kolen oz. samo novorojenček in še to ne gledam posnetkov od prijateljev ampak ljudi ki jih ne poznam tako kot ta video ali kakšen discovery.

< Sporočilo je popravil felicia -- 11.10.2009 12:09:42 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 12:26:12   
zvesta
meni je pa pri vsej zadevi dotičnega poroda (si ga nisem ogledala) hecno to, da on ni zmogel biti z njo notri.... posnetek pa lahko kroži jasno okrog, ampak oče ni prenesel biti tam z njo, zato zdaj prisostvuje cela Slovenija?

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 12:39:02   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Luna*


Ma po eni strani hočeš biti o vsem o porodu informiran, po drugi strani pa ne vem če je to ok, če te je pol zaradi tega strah.



tako ti bom rekla.jaz sem rodila dvakrat in ti povem da mi je drugi porod ostal v tako lepem spominu...nič boleč,lepo je bilo,ne znam opisat.Je pa res,da sem se med nosečnostjo dost posvečala meditaciji,ki mi je ogromno pripomogla....ne bi verjela,če ne bi izkusila na lastni koži,da je možno vso bolečino preusmerit in postane lepa.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 12:43:51   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Zara - kje vidiš špricanje krvi? Nič od tega ti ne boš doživela, bolečino boš v trenutku pozabila, vso kri in umazanijo ti sploh videla ne boš, dihat boš pač morala, tudi rezanja popkovine ne boš videla, razen če boš pri tem vztrajala. Upam, da boš po porodu spremenila svoje mnjenje in ga daj že sedaj, ker je to del tebe in del naravnega procesa.

Govorim na splošno, nisem rekla, da je kje na linku to vidno. In to na avatarju levo je moje dete, miapia. Tako da, (tudi, če bom šla še kdaj rodit) ne bom spremenila mnenja. Ne vem, resnično ne vidim nobene lepote.



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 13:23:25   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Zara - kje vidiš špricanje krvi? Nič od tega ti ne boš doživela, bolečino boš v trenutku pozabila, vso kri in umazanijo ti sploh videla ne boš, dihat boš pač morala, tudi rezanja popkovine ne boš videla, razen če boš pri tem vztrajala. Upam, da boš po porodu spremenila svoje mnjenje in ga daj že sedaj, ker je to del tebe in del naravnega procesa.

Govorim na splošno, nisem rekla, da je kje na linku to vidno. In to na avatarju levo je moje dete, miapia. Tako da, (tudi, če bom šla še kdaj rodit) ne bom spremenila mnenja. Ne vem, resnično ne vidim nobene lepote.



Se ti opravičujem. Ne vem, od kje mi, da si noseča in da še nisi nikoli rodila. Tudi meni vse okoli poroda ni nič lepega in estetskega, samo kri pa ravno ne šprica, no. Ko sem rojevala, sama te nelepote nisem občutila, ker imaš itak dosti dela z bolečinami. Pa tudi nič nagnusnega nisem videla, ker moraš med popadki in potiskanjem mižati. Ko smo ravno pri nelepoti - meni je bilo pa prav obdobje po porodu, ko imaš čiščo in ker sem bila še šivana, nelepo, sploh pa v P, kjer so blazno ustrezni in čisti sanitarni prostori.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 13:31:21   
Gina
Meni se posnetek ne zdi nič groznega. Porod kot porod. Kričiš če kričiš zato, ker je potiskanje fizični napor in ti je lažje na tak način potisnit, ne ker bi tako bolelo - vsaj mene ni, le občutek je bil, da me fejst na stranišče tišči in moram tisto dat ven. Če kaj boli, bolijo popadki, ampak saj imaš možnost epiduralne. Vsak porod mi je lep. Lep, ker je posledica poroda eno krasno bitje. Tisto vmes, malo krvi pa to, ni pa tudi nič grdega. Ne glede na to, je meni osebno moj porod vedno bil intimen dogodek - za tri (mamo, očeta in otroka, ki se rojeva), ali dva (mamo in otroka).
Z vesejem bi bila babica, vendar bi bila nevarnost, da bi se vsakič od čudeža, kako je to lepo, čudežno, da se rodi otrok, zjokala zraven.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 13:54:21   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Kričiš če kričiš zato, ker je potiskanje fizični napor in ti je lažje na tak način potisnit, ne ker bi tako bolelo - vsaj mene ni, le občutek je bil, da me fejst na stranišče tišči in moram tisto dat ven.


Tako nekako. Mene ni bolelo, pa ko sem ob iztisu iztiskala, je kar nek glas pršu ven iz mene in sploh ne vem od kod ne zakajuser posted image .
Sam porod pa je tudi meni bolj intima, kot šov. Nisem niti v nosečnosti hotela gledat filmov. Sama sem se prepričala, da bom ena izmed srečnic s čim manj ali celo nič bolečin in je na koncu res bilo tako. Vse kar mi je lepo ob porodu je bilo le to, ko so mi otroka dali na trebuh, ko ga je ati ujčkal, ko so mi ga pristavili na dojko in ko sva se še midva cartala. Vse ostalo, pa ni prav nič estetsko, pa četudi nič ne boli in četudi potem dobiš vse poplačano in najlepše bitje na svetu v svoje naročje.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 14:10:23   
Anonimen
Meni je vseeno.
Itak sem prespala in itak so najlepsi spomini v glavi, mi je slikanje itak brezveze.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 14:22:09   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Itak sem prespala in itak so najlepsi spomini v glavi, mi je slikanje itak brezveze.


takega dolgčasa pa se niti posnet ne bi splačalo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 14:25:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Itak sem prespala in itak so najlepsi spomini v glavi, mi je slikanje itak brezveze.


takega dolgčasa pa se niti posnet ne bi splačalo user posted image user posted image user posted image


najbrz res user posted image user posted image .

kaj ces, takle mamo, ze od prve minute, oz. ze od kaksne ure prej user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 14:28:20   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni se posnetek ne zdi nič groznega. Porod kot porod. Kričiš če kričiš zato, ker je potiskanje fizični napor in ti je lažje na tak način potisnit, ne ker bi tako bolelo - vsaj mene ni, le občutek je bil, da me fejst na stranišče tišči in moram tisto dat ven. Če kaj boli, bolijo popadki, ampak saj imaš možnost epiduralne. Vsak porod mi je lep. Lep, ker je posledica poroda eno krasno bitje. Tisto vmes, malo krvi pa to, ni pa tudi nič grdega. Ne glede na to, je meni osebno moj porod vedno bil intimen dogodek - za tri (mamo, očeta in otroka, ki se rojeva), ali dva (mamo in otroka).
Z vesejem bi bila babica, vendar bi bila nevarnost, da bi se vsakič od čudeža, kako je to lepo, čudežno, da se rodi otrok, zjokala zraven.


Se povsem strinjam, sama bi napisala isto!

Meni je video bil zelo lep, še solze sem imela zraven.... Res lepo! Pa nič groznega ni bilo, čisto lep naraven porod. Popadki so jo seveda boleli, pa jih je lepo predihavala in valjda da se ni smejala user posted image . Pač bolijo, ampak tako pa spet ne, da ne bi mogel zdržat. Jaz sem jih imela veliko ur pa je kar nekak minilo in so bli res boleči ampak tako pa spet ne, da bi kar umirala zraven.
Sam porod je pa itak en akt, ki je čisto naraven in verjetno, če ga prej gledaš kot takega, ko še nisi rodila, ti je vse čudno, tuje, zastrašujoče... Ko pa si sama v tej vlogi, gledaš čisto drugače oz. takrat niti ne razmišljaš kak vse skupaj zgleda, če kričiš, če si tiho, kaj drugi delajo okoli tebe.... Ko rodiš, je pa občutek brezmejno lep! Ja, to pravim jaz, ki sem bla največji skeptiik okrog tega  "ko rodiš itak vse pozabiš".. Ne, ne pozabiš, ampak občutek je božaaanski... .Kot bi Mount Everest preplezala - res en velik dosežek, ena velka izkušnja, ki jo lahko doživi samo ženska in je je zmožna samo ženska! Pa še čudež življenja se zraven zgodi! Kaj češ lepšega! Porod je čudovita stvar!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 15:16:13   
Ana009
Meni je pa video zelo diskreten in lep.. lepo so zajeli porod in tak filmcek bi pa tudi jaz imela s svojim porodom...
Totalno neokusno je pa cepenje med nogami....

meni je bilo veliko bolj neokusno in ogabno, ko so snemali pogreb Nejca iz tiste pop skupine (no, on se je ubil z motorjem). snemali so ga direkt noter v krstoo.. tisto je bilo pa res ogabno.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 18:33:18   
lukec
A kera ve za kake linke, kjer si lahko človek pogleda bolj normalne videe?


Ampak sej to je "normalen" video. O.k. odločitev al to dat na net al ne je nekaj, dejstvo pa je, da porod pač tko zgleda. Ene so tiho, druge kričijo, tretje jokajo ...
Pač ne gre tako kot v filmu, ko mamica mal zadiha trikrat pritisne in s popolnim makeupom k sebi stisne umitega štirimesečnikauser posted image .


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 19:16:22   
Pikec
Ej a ktera ve kter je bil un menedžer, ki je prek FB prenašal porod svoje žene v kopalni kadi doma?

Enkrat sem vedla pa si imena nisem zapomnila.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 19:19:53   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR
Enkrat sem vedla pa si imena nisem zapomnila.
Kaj bi ti rada vse vedela. Jst ši še svojega komaj zapomnim.

user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 11.10.2009 19:20:09 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 19:54:11   
petarda
Mislim, da je bil predsednik uprave Simobila user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 19:55:44   
tamiflu
Meni porod pomeni nekaj zasebnega. samo to bom povedala in mislim, da  sem s tem povedla vse.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:07:49   
ledenaa
oh joj...
če se je ženska odločila da se bo snemalo ne vem zakaj bi koga njen porod motil user posted image

če ti ni do gledanje ne glej -simpl ko pasulj

In video je zelo lep

Hvala bogu,da obstajajo ženska,ki snemajo svoj porod n ga dajo na gled drugim
je lepo za videt,se tudi marsikaj naučiš
le kam bi pa prišli ,če se nič ne bi snemalo user posted image

meni je pa neokusno ko dajete v album gole otroke ,pa kaj zdaj ....
Rajši gledam porod,vsaj poučno in zelo ganljiva izkušnja tudi za gledalce

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:11:27   
Pikec
Pa a se nista tadva snemala za bibo že od začetka nosečnosti?
Pa že od takrat na dolgo in široko o vsem razpredala?

Se mi zdi.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:23:32   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Pa a se nista tadva snemala za bibo že od začetka nosečnosti?
Pa že od takrat na dolgo in široko o vsem razpredala?

Se mi zdi.

Drži. Za bibo sta snemala od začetka nosečnosti do poroda. Mogoče se bodo dogovorili še za naprej. Je pa to dogovorjeno, verjetno tudi z neko pogodbo, je pa z namenom poučevanja ostalih. Tako da je zgražanje popolnoma odveč in vse čestitke obema.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:26:59   
Pikec
No se mi je zdelo da se mi nekak prepoznane face.
Ampak mi je blo že pred porodom mimo. Izbiranje posteljce pa tko....

A za naprej bojo snemali verjetno bl v stilu vzgojnih (ne)metod in pristopov k vzgoji, al kaj?

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:39:28   
CatJa
Zame je intima. Pa ni variante, da vesoljna Slovenija gleda mojo poporodno funflo. Znanost oz. poučnost gor ali dol.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:44:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Kaj menite?

sem ravno pogledala tole

http://bibaleze.si/clanek/prihajam_pripravita_se/video-rojstvo-male-dunje.html

in se zamislila, ker je prejšnjič en kolega razlagal, da je kampiral med ženinimi  nogami in posnel celoten porod.




Nism pogledala linka, komentiram samo naslov teme.

Ja pa nej snemajo če jim paše. Sej je seks tud intimna zadeva pa se folk snema in to objavlja. Danes ni stvari, ki bi bla intimna. Še rentgensko sliko koitusa sem pogledala zadnjič.

Lep primer je tudi dojenje v javnosti. Nekateri so mnenja da je to stvar mame in otroka, drugi čez ramo fliknemo plenico in otroka podojimo v lokalu, v avtu, na klopci, kjer je treba. In?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Porod - intima ali šov?
11.10.2009 20:47:06   
Naja31
A to je prav posnetek?
Rajš ne grem gledat, pa sam dvakrat rodila. Hvala lepa. Pri prordu je edina lepa stvar potem dojenček, vse ostalo pa je meni.....

Se spomnim, ko sem v prvi nosečnosti v materinski šoli videla tiste fotke poroda. Vse me je minilo in bi bilo bolje, če jih ne bi videla.

Sicer pa je meni pri obeh porodih bil cel kup osebja zraven (5 babic in več zdravnikov) , tako da o neki hudo intimni zadevi ne morem govoriti. Mi je bilo takrat vseeno če vsi gledajo samo da dojenčka spravijo ven. In  vdrugo je bilo še huje, pa se je potem končalo s CR.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?