|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:24:40   
Lolek in Bolek
Mene pa pri neporočenih skrbi nekaj drugega. Mene je otrok vprašal. mami zakaj se jaz in oči piševa drugače kot ti? Pa ne me narobe razumet, mi ne goljufamo z podatki, vendar otrok ki je navezan na oba, doživlja stisko zaradi tega, takrat začne razmišljati s svojo glavo....

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:26:08   
Kerensa*
Stiska zaradi drugačnega priimka? Dvomim. To je samo otrokovo "zakaj je tako" vprašanje. Če otroku starosti primerno razložiš, da so priimki samo črke na papirju, ki niso nikakršen pogoj ljubezni in pripadnosti, potem bo otrok to razlago sprejel.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:31:25   
Lolek in Bolek
ti kar verjemi Kerensa, da jo doživlja, ker je to vprašanje na vsakem koraku, kjer se srečamo z vprašanjem priimka.. In povsod potem razlaga, kako se kdo piše in da bi on rad videl da bi se pisal tako kot mami, pa da bi se tudi oči tako pisal. Skratka pri nas ga to full daje....ljudje ki jim priča o tem,pa to opazijo, tega ne morem skrit, ker je otrok spontan

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:32:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
ti kar verjemi Kerensa, da jo doživlja, ker je to vprašanje na vsakem koraku, kjer se srečamo z vprašanjem priimka.. In povsod potem razlaga, kako se kdo piše in da bi on rad videl da bi se pisal tako kot mami, pa da bi se tudi oči tako pisal. Skratka pri nas ga to full daje....ljudje ki jim priča o tem,pa to opazijo, tega ne morem skrit, ker je otrok spontan

Prej bi rekla, da imate napačne ljudi okrog sebe. Res. Jaz se nikoli ne družim z ljudi, katerim je priimek pomembnejši od človeka samega.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:33:36   
Lolek in Bolek
no in morda še bistven podatek, živimo pa skupaj in se štekamo.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:34:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
no in morda še bistven podatek, živimo pa skupaj in se štekamo.

In to je edino, kar je pomembno.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:36:25   
Lolek in Bolek
kaj sedaj želiš povedat? da je vzgojiteljica napačen človek. in naključna oseba ki ga vpraša kako mu je ime in kako se piše. ja vzgojiteljica mi je tudi povedala, da kadar se predstavi, pove, da mami se pa drugače piše! Torej Kerensa?

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:36:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

ti kar verjemi Kerensa, da jo doživlja, ker je to vprašanje na vsakem koraku, kjer se srečamo z vprašanjem priimka.. In povsod potem razlaga, kako se kdo piše in da bi on rad videl da bi se pisal tako kot mami, pa da bi se tudi oči tako pisal. Skratka pri nas ga to full daje....ljudje ki jim priča o tem,pa to opazijo, tega ne morem skrit, ker je otrok spontan

Jaz ti pa verjamem, ker je treba razumeti, da so tudi otroci med sabo različni. Tako kot mi. In eni doživljajo stiske ob tako banalnih momentih, da bi drugi samo zamahnili z roko. Vidim pri moji hčerah, ki sta že polni vseh muh in muhic, kaj vse se dogaja v njunih bučkah...

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:39:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
kaj sedaj želiš povedat? da je vzgojiteljica napačen človek. in naključna oseba ki ga vpraša kako mu je ime in kako se piše. ja vzgojiteljica mi je tudi povedala, da kadar se predstavi, pove, da mami se pa drugače piše! Torej Kerensa?

Nikakor ne trdim, da je vzgojiteljica napačen človek, vendar če (preveč) poudarja to, da se mati in otrok pišeta drugače, potem daje prioriteto napačnim stvarem. Otrok je pa najbrž z vzgojiteljico cca. toliko časa, kakor s tabo (če ne še več), torej je posledično kar logično, da prevzame del njenega razmišljanja, zato tudi poudari, da se piše drugače. Dvomim pa, da dejansko razume pomen. Vzgojiteljica ga zagotovo, vendar je očitno še staromodna. Očitno razmišlja na način, da bi se celotna družina morala pisati enako.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:56:54   
Lolek in Bolek
Oprosti, tu ti moram povedati, da gre tvoje razmišljanje v napačno smer. Vzgojiteljica je sama neporočena mati štirih otrok in relativno mlada. Pristop ki ga ima do otorok se mi zdi pravi,ker jo imajo otroči zelo radi. In nikakor ji ne pripisujem napačnega pristopa, ker otrok vsakemu ki ga vpraša, trobezlja da se ne pišemo isto. ALi me ti ne razumeš? In če vsakomur to trobezlja, kljub temu, da imamo en tak čudovit odnos doma in da mu povemo, da je kljub temu da se drugače pišemo med nami vse kot mora biti, ni drugega zakjučka, kot da otrok zaradi tega trpi. Pa da ne boš mislila, meni in mojemu je poroka mimo. Kaj boš sedaj rekla? Vzgojiteljica mi je povedala, da se pri njem striktno izogiba vprašanja po priimku, ko se predstavljajo med seboj ob dogodkih in vedno je ista pesem pove svoje ime in doda priimek, nadaljuje pa z ... moja mami se pa ne piše tako kot jaz....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:01:06   
Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
ALi me ti ne razumeš?

Tebe že razumem, ne razumem pa, čemu se otroku ne razloži, da priimek ni bistvenega pomena. In v bistvu niti ne razumem tega, čemu se posveča toliko pozornosti (iz napisanega sklepam, da se jo), da otrok to poudarja. Zaradi kdo ve česa se otroku ta razlika pač zdi pomembna za povedat. In kaj potem, če pove? Je koga v družini sram zaradi tega? Mene ni, pa imamo v družini tri priimke.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:11:24   
oka
Ojej tema iz pradavnineuser posted image , jaz pa študiram od kdaj je na čveku omogočena anonimnost.

Glede priimkov pa se moram strinjati s Kerenso (ojej). Srečne družine ne naredi enak priimek ampak odnosi. Pa če se en piše Kovač, drugi pa Novak. In če otroka to tako moti, bi jaz prej rekla, da je nekje pobral, da je to nekako negativno. Npr. kaka babica zna stegnit jezik okol neporočenega sina/hčere.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:13:39   
Lolek in Bolek
veš otrok sprašuje, mi pa mu odgovarjamo in mu nikoli pri teh stvareh ne lažemo. Učili smo ga pa tudi svojega imena in priimka. In on sam ostale vrstnike sprašuje kako se pišejo oni, pa kako se njihove mamice. Ja in kaj naj naredim? Vsi indici kažejo na to, da ga to blazno moti. Verjemi mi, da sem mu miljonkrat povedala, da priimki niso pomembni za naš odnos, pa da je zato med nami ravnotako vse o.k. In nikogar ni sram, kaj pa doživlja on zaradi tega mi je pa skoz manj jasno. Vse kar pove ko ga vpašamo kaj je narobe, je to da želi da bi se tudi mamica pisala tako kot on ali pa da bi se on pisal tako kot mamica. Zdej se pa pejtuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:14:45   
Kerensa*
Po mojem mnenju otroci sami že opazijo različne priimke, temu pa ne posvečajo pozornosti, v kolikor jim je razloženo, da priimek ni pomemben. Sploh predšolski otroci - ti to nekje slišijo (po možnosti še kaj negativnega okrog tega, ja) in potem se to zasidra v njih. Še vedno pa otroci prvenstveno najbolj verjamejo in zaupajo staršem in če jim starši primerno razložijo to "kolobocijo", potem je "problem" rešen. In eč že (kasneje) otroka kdo vpraša, zakaj se piše drugače, kakor njegova mama, zna otrok to tudi razložiti. Pa čeprav z besedami "Kaj pa je važno, kako se pišem? Važno je, da je ona moja mama."

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:15:38   
oka
Še vedno lahko greš na UE in si spremeniš priimek v partnerjevega. Stane manj kot porokauser posted image in vsi trije se boste enako pisali.

< Sporočilo je popravil oka -- 7.10.2009 9:17:04 >

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:16:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
Vse kar pove ko ga vpašamo kaj je narobe, je to da želi da bi se tudi mamica pisala tako kot on ali pa da bi se on pisal tako kot mamica. Zdej se pa pejtuser posted image

Sklepam, da ti je kot materi otrok najpomembnejši. In če ti že ni do poroke, lahko zadevo poenostaviš na veliko bolj eleganten način. Stopi na svojo upravno enoto, spremeni svoj priimek v partnerjevega (in otrokovega), plačaj 50€ in zadeva je rešena. Volk sit in koza cela (beri: otrok zadovoljen, kakor bi rad bil in mati neporočena, kar želi biti). user posted image

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:22:32   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

Mene pa pri neporočenih skrbi nekaj drugega. Mene je otrok vprašal. mami zakaj se jaz in oči piševa drugače kot ti? Pa ne me narobe razumet, mi ne goljufamo z podatki, vendar otrok ki je navezan na oba, doživlja stisko zaradi tega, takrat začne razmišljati s svojo glavo....


zato pa ima moj otrok oba priimka pa ve, da nekak "pripada" obemauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:27:39   
Lolek in Bolek
jah tu je pa problem, ker se jaz v svojem priimku počutim zelo dobro. Pisan mi je na rokouser posted image Ne bi "moževega".
Mož je dal kontra predlog, naj tamalemu grem spremenit priimek oz. dodat še mojega in se ob tem že pošteno hecava, kadar malega seveda ni poleg. O ****tiš - sorry Kovač ker sem čist zasmetila s svojim primerom

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:28:21   
Lolek in Bolek
aha rija si me pa prehitelauser posted image

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:31:51   
Lolek in Bolek
Rija čisto resno! Ali potem otrok prične spraševat, zakaj ima on oba priimkauser posted image

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:32:51   
Kerensa*
Otroci (se) vedno nekaj sprašujejo. Če bi se vsi pisali enako, bi pa spraševal, zakaj se matere polovice otrok v vrtcu pišejo drugače, kakor otroci. In posledično bi se spraševal, kaj od tega ni "normalno". Samo razložiti mu je treba, pa je.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:36:02   
Pikec
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Še vedno lahko greš na UE in si spremeniš priimek v partnerjevega. Stane manj kot porokauser posted image in vsi trije se boste enako pisali.


Ni resuser posted image .

Sprememba priimka stane kar nekaj (sem lani spreminjala priimek), za poroko pa ni takse spljoh.
No razen če misliš pol na vse ostale ceremonije s 300 povabljenimiuser posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:40:11   
oka
Ni resuser posted image .

Sprememba priimka stane kar nekaj (sem lani spreminjala priimek), za poroko pa ni takse spljoh.
No razen če misliš pol na vse ostale ceremonije s 300 povabljenimiuser posted image


Ja kolko pa stane danes sprememba priimka. Ker, ko sem jaz spreminjala je bila takrat ta sprememba 15.000,00 SIT (ne da se mi pretvarjat v EUR). Pa ko sva se poročila sva mogla pri prijavi tud nekaj plačat. Vem, ker nisva imela dovolj denarja v denarnici in sva kot nora iskala bankomat. (al so tudi to zdaj spremenili?) Kje je potem še obleka, pa hrana, pa pijača...

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:41:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Ja kolko pa stane danes sprememba priimka.

50€.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 9:42:28   
Lolek in Bolek
Jaz sem že čisto proč od tega okoli priimkov. On pa kar razlaga kako se ta in oni otroček iz vrtca pišejo, pa zamalo da ne pove še imen njihovih mamic in priimkov. Imam že vrh glave tega, verjemite mi. Vzgojiteljica mi je rekla, da je ekstremno dojemljiv glede samega sebe - samozavaedanja, da ima zelo dobro samopodobo in da morda to izvira od tod. Ampak jaz bi želela, da se to na nek način neha. In pika. Ampak ni tako easy....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?