|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 17:42:03   
Raho
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/mura-stecaj-vse-bolj-verjeten.html


Že prej smo bili najbolj zaostala, nerazvita, bogu izza leđa pokrajina, kaj pa bo šele sedajuser posted image .

Okoli 2000 ljudi bo ostalo na cesti, pa tako ali tako so delali za borno plačo. In v Sloveniji bo še več revščine. Zaradi apetitov nekaterih posameznikov v obdobju zadnjih 10 let.

Sedaj me pa res skrbi, kaj bouser posted image - še več revščine, še več pesimizma....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 17:48:58   
Anonimen
"Vlada bo po Lahovnikovih besedah v prihodnjih tednih ustanovila posebno projektno skupino za Prekmurje, ki bo zagotovila dolgoročno prestrukturiranje tega območja."

Se sreca, da bodo nekateri spet lepo kasirali dnevnice.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 18:00:35   
gita10
saj jaz vem , da je vsem delavcem sedaj teško ampak tako kot je zadnjh nekaj let itak ni moglo več it. Vsak mesec podaljševati agonijo res nima smisla - zapreti bi jo bilo potrebno že pred leti in takrat, ko se je prvič znašla v težavah ter takrat narediti prestruktoriranje, ko so bili boljši časi.
Pa ne me narobe razumeti žal mi je vsakega delavca, ki bo ostal brez službe vendar se je  potrebno zavedat, da niti ena velika tekstilna tovarna ni obstala v evropi in je bila utopija sploh razmišljat, da bo Muri uspelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 18:57:08   
Kerensa*
Brez pardona sočustvujem z vsemi v Muri, ki bodo ostali brez zaposlitve (v Prekmurju je to še toliko težje, kakor v Ljubljani) in niti pod razno ne poznam (in nočem špekulirati) situacije, zaradi katere je v Muri prišlo do tega, ampak laično gledano - ženski komplet stane 1.000€ in če ne živijo (oz. niso živeli) vsaj 75%-no od izvoza, potem je zaključek jasen. Slovencev, ki bi si privoščili takšne zneske, ni dovolj, da bi od njih tovarna preživela.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:10:29   
Raho
Saj, to jih je pokopalo - niso se prilagodili tržišču.

In ja, Mura bi morala bila iti v stečaj že 10 let nazaj, ampak žal so posamezniki imeli drugačne apetite...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:14:16   
Kerensa*
O kvaliteti ne dvomim. In, primerljivo s tujimi tržišči, ta kvaliteta tudi opraviči ceno. Vendar ne v Sloveniji. Žal.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:17:02   
Anonimen
Sicer pojma nimam, ampak me daje obcutek, da so bili v Muri na prvih treh mestih politicni interesi. Zgolj s kanckom poslovne zagnanosti in logike na koncu.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:19:21   
Raho
Na prvih petih mestih so bili politični interesi. Zadnji direktor Mure (pred tem prokuristom) je bil 30 let direktor v gostinstvuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:23:53   
Anonimen
Ja to je res,da so njihove obleke drage.Sama sem nekoč delala tam pa si nisem kupila obleke,ker mi je bilo predrago razen,ko so meli kake res velke popuste za delavce.Je pa res,da nekoč kdor je delal v Muri je bil oh pa uh.Tako lepe plače smo imeli res velke proti drugim zadnja leta pa res...user posted image Moj brat in žena oba delata tam pa zgleda bosta ostala brez službe oba živijo v bloku v najemu dva šoloobvezna otroka kredit....kolko je takšnih nevem kako bodo ti ljudje živeli.Borza jim tudi nebo večno dajala pa kolk sploh od tam dobijo če se gleda 65% od plače.Žalostno res žalosto.user posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:28:52   
Kerensa*
Pa zakaj se vse to dogaja samo v SV Sloveniji (Štajerska in Prekmurje, recimo)? Ja, OK, saj so odpovedi in propadi povsod, ampak npr. v Ljubljani pa niti pod razno ne v takšni količini. Vsaka odpoved posamezno ima za sabo neko žalostno zgodbo, ampak zdi se mi, da pa v Prekmurju to za sabo potegne kar celotno regijo (npr. službo izgubi delavka v Muri, posledično hodi po hrano na RK, ker nima za Mercator, nek mali Mercator v predmestju Murske Sobote izgubi stalno klientelo, zaprejo ga, ker mislijo, da bodo pa vsi hodili v MS po liter mleka, na koncu jih tudi tja ni in zaprejo še celo štacuno v MS, ker ne ustvarja profita, narod ostane brez osnovne štacune, zadnje eure zapravijo za bencin npr. v Radgono in ker dajo za bencin, potem nimajo za npr. oblačila, pa gre še lokalna štacuna s cunjami v maloro in zgodba se ponovi).

A sta Prekmurje in Štajerska zakleta (da ne dodam še vremena)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:29:13   
Anonimen
.Je pa res,da nekoč kdor je delal v Muri je bil oh pa uh.Tako lepe plače smo imeli res velke proti drugim zadnja leta pa res...user posted image


aha.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:31:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pa zakaj se vse to dogaja samo v SV Sloveniji (Štajerska in Prekmurje, recimo)? Ja, OK, saj so odpovedi in propadi povsod, ampak npr. v Ljubljani pa niti pod razno ne v takšni količini. Vsaka odpoved posamezno ima za sabo neko žalostno zgodbo, ampak zdi se mi, da pa v Prekmurju to za sabo potegne kar celotno regijo (npr. službo izgubi delavka v Muri, posledično hodi po hrano na RK, ker nima za Mercator, nek mali Mercator v predmestju Murske Sobote izgubi stalno klientelo, zaprejo ga, ker mislijo, da bodo pa vsi hodili v MS po liter mleka, na koncu jih tudi tja ni in zaprejo še celo štacuno v MS, ker ne ustvarja profita, narod ostane brez osnovne štacune, zadnje eure zapravijo za bencin npr. v Radgono in ker dajo za bencin, potem nimajo za npr. oblačila, pa gre še lokalna štacuna s cunjami v maloro in zgodba se ponovi).




Teoreticno se vse to zgodi.
Prakticno pa vzame motiko v roko in gre na njivo krompir okopavat user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:31:56   
Kerensa*
Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:32:30   
zvesta
Me je kar groza tega. Pol žlahte dela v Muri.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:35:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image


Aha, tega pa ne vem, kako je s krompirjem in toco.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:44:19   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image


Aha, tega pa ne vem, kako je s krompirjem in toco.


Žal, Karnisa ima prav. 80% poljščin v Pomurju je uničenih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:54:19   
azik
Uničene poljščine in Mura kaj pa sedaj?user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:55:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image


Aha, tega pa ne vem, kako je s krompirjem in toco.


Žal, Karnisa ima prav. 80% poljščin v Pomurju je uničenih.



Aja, nisem vedela, da unici tudi krompir.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 19:57:03   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image


Aha, tega pa ne vem, kako je s krompirjem in toco.


Žal, Karnisa ima prav. 80% poljščin v Pomurju je uničenih.



Aja, nisem vedela, da unici tudi krompir.


Krompirja ne uniči, tega bo uničil dež, ker bo krompir začel gniti.

Mater, Mič, ti si zrela za Mensouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 20:02:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ma en klinac moj gre karkoli na njivo okopavat, če mu je pa toča vse sklestila. user posted image


Aha, tega pa ne vem, kako je s krompirjem in toco.


Žal, Karnisa ima prav. 80% poljščin v Pomurju je uničenih.



Aja, nisem vedela, da unici tudi krompir.


Krompirja ne uniči, tega bo uničil dež, ker bo krompir začel gniti.



No ja, ni mi bilo jasno, kako je direkt unicen.
Lahko so listi, pa potem zemlja ni zascitena pred soncem/dezjem in se prevec izsusi ali je prevec mokra in zato ne raste kot bi moral. Da zgnije, zaradi dezja, mi je pa malo bolj logicno.

Jaz samo to vem, da ga je treba okopavat user posted image user posted image .

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 20:06:23   
Primoza
Z Muro, takšno kot je bila se ne da prav nič početi. Dolgo časa so čakali, da se je spremenila v neke vrste socialno ustanovo in največjo tekstilno tovarno v Evropi.

Upajmo, da bo to dalo nov zagon regiji, ker s takimi tovarnami se res ne da nikamor priti.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
8.7.2009 21:20:19   
veronikab
Stečaj Mure je vsekakor neizbežen, bo pa zaradi tega usoda cele regije močno trpela.

Sama poznam veliko ljudi, ki za boro plačo delajo tam že veliko let. Sedaj so seveda že prestari, da bi, seveda če bi to bilo sploh mogoče, začeli delati kaj drugega.

Pa če samo pogledamo par let nazaj - saj je tudi poklicno izobraževanje, ki je bilo na razpolago, ljudi usmerjalo v to panogo. In sedaj - kje naj delajo, če so izučene šivilje in so delale le touser posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
9.7.2009 8:29:21   
Felicity
Se strinjam s predhodnicami, ki pravijo, da bi jo morali že leta nazaj zapret. Saj dela samo izgubo. Delavci pa itak delajo za en črn in bel.
Pa še nekaj se sprašujem, zakaj tako podjetje, nima svoje spletne trgovine user posted image , ali pa vsaj prek kakšnega drugega (npr. yoox al kaj takega)user posted image
Ali pa vsaj še eno linijo, bolj mladostno, z malo bolj dostopnejšimi cenami? Za večji segment ljludi?

Več kot očitno, da nikoli niso iskali rešitev, itak jim je država vedno dajala keš in so računali na to še naprej.




(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
9.7.2009 8:54:37   
mojamura
sem Prekmurka in mi je kar malo slabo ob vsej tej štoriji....pa ne samo z Muro. Spomnimo se tudi Pomurke.
Res je, da bi Muro morali že nekdaj zapret in narediti eno podjetje, ki bi imelo boljše poslovne ideje brez nekih političnih ambicij.

3000 ljudi na ZRSZ, brez odpravnin, če gledamo kakšne palče so delavci imeli v muri si lahko kar zračunamo, kakšen drobiž bodo dobili na zavodu, kot nadomestilo plače.

Res se mi zdi, da se je vse zarotilo proti Prekmurju....Slovenija se pa mačehovsko obnaša...kot, da Prekmurje ni del Slovenije. Mogoče bi se pa morali osamosvojitiuser posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pa je z Muro najverjetneje konec
9.7.2009 12:25:11   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kot, da Prekmurje ni del Slovenije. Mogoče bi se pa morali osamosvojitiuser posted image



Prekmurje republika!user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Plavanje
CatJa

Kdaj so vaši otroci začeli plavat brez rokavčkov/obroča?

Pri 4-ih letih (51%)

Pri 5-ih letih (22%)

Pri 6-ih letih (14%)

Kasneje (13%)


Število vseh glasov: 145

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!