|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
19.4.2009 23:36:12   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa je ušpičil?


sem nazajuser posted image user posted image user posted image bom jutri vidla...nč dobrega...

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1526
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
19.4.2009 23:37:00   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

cita, jaz grem spat. Neki ti rr šteka, ne? No sej se jutri kaj "srečamo". user posted image  Lepo spite.


Enako tebi lepo nočko....

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1527
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 7:53:52   
tasa_m
Dobro jutro.
Spet sem prva..tudi prav user posted image user posted image

Mi smo imeli burno noč..tamala je še vedno zaprta,kamilice+sladkor niso pomagale nič, tako da sem jaz danes kot en zombi user posted image
Mi je prav hudo ko jo gledam, kako tiši&joče, kakat pa ne gre user posted image

Bom videla kaj bo mi danes pediatrinja rekla. Jo imava ob 13h, sicer samo tehtanje in merjenje ampak vprašala bom vseeno..magari sestro. Ona bi tud morala vedet ali ne user posted image


Vreme pa je za "poj v r*t" ampak važno da ne dežuje. Ker midve sva brez avta in morama nekako prit do ZD (imava slab km ), če pa bo dež pa v jajčko in taxi. To pa meni ni najbolj.. Upam, da vzdrži do kakšnih 17h pol pa lahko gre kolk če..



(odgovor članu cita)
Neposredna povezava do sporočila: 1528
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 10:07:43   
Nina00
yania naš pa podre kupček tudi, če spi. user posted image  Včasih pa nam ne rata pa čeprav je buden in se trudimo dolgo časa. user posted image
Čaja ali vode mu jaz ne dajem, ker se dojiva. Kar se pa vode tiče ni nič narobe, če bu daš toplo. Tašči že ne paše tople vode pit, tvojemu user posted image  pa hladne ne user posted image

Najaa upam, da vas krči ne bodo preveč matrali. Brin jih je imel včeraj popoldne cca 5 minut, zvečer pa nič. Sem kar čakala in čakala kdaj se bo začelo, pa nič user posted image  user posted image

Alarm ... šibam.

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 1529
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 10:14:57   
lejca
dobro jutro..

zajtrkujem mlecni riz in mam mal casa,ker mali je glih zaspal...user posted image zanima me ,ce katero od vas tudi spika po prsih ko koncate z dojenjem? pa ce je normalno,da mali sesa 10 minut na eni strani potem pa je sit?

_____________________________

Nihce ni tako velik, da ne bi potreboval pomoci –
in nihce ni tako majhen, da je ne bi mogel nuditi.
(kralj Salomon)


(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 1530
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 10:45:34   
yania
Lejca glede dojenja ti lahk sam rečem, da boš mogla sama pogruntati. Žal. Ena ti bo rekla z obeh, ena z ene strani,,,ma odvisno kolk maš mleka...sej nekje celo svetujejo samo z ene...ma jaz vem sem vedno z ene do konca (kao..ker je bil lenček je to trajalo in trajalo tudi 30 minut) in še prvi naval mleka na drugi strani....
Pa sem rekla ko mi je tako joška nagajala z mastitisi, da v 2.bo pa šlo..evo figo...po 12 dneh mastitis...spet lenušček mali...no ja...če pa te špika, pa je mogoče še mleko noter...moraš paziti, da res sprazni eno stran, da ne bo prišlo do zamašitve, potem ni nič dobro. Moj nasvet je, da če je tak lenušček, pojdi pred dojenjem pod vroč tuš masirat dojke, da lažje mleko ven teče, ko bo vlekel. Mogoče ti to pomaga. Jaz sem se kar čez banjo sklonila in tuš na joške.
Najaa a tolk železa al kaj?...omg....do 1 leta?...halooo?...kot preventiva je nam rekla, pa do 1.leta?...no bomo videli na 2.P.
Moj Timon je pa včeraj kakal ponoči, čez dan nič, in potem je bilo danes malo pred 7.cela kalvarija...ni bilo nekega dretja, samo pojokal in napenjal se pa je ene pol urce...potem sem mu dala mlekca, in se je vmes napenjal in je šlo. Ulalaaa je bilo drekeca...potem pa se je tako smejčkal...olajšan...
Drugače pa tiste ki dojite, je lahko dojenček mislim da zaprt 4 ali celo 5 dni in je to normalno...to mi je moja patron.rekla, oz.tudi  na forumu nekaj mislim da piše o tem. Pač dojenček bolje izkorišča mleko ki ga popije, saj  to je dobro...samo če se pa revež trudi kakati., pa ni luštno to gledati.
Tasa kaj pa če ji pomagaš s palčko za ušeska, daš malo hladilnega gor, in v ritko malo porineš. Meni je tudi to Patronažna reklal da pomaga....se prav spomnim, ko mi je to rekla, ob 1.kopanju, ko je na to padla tema...
Persida bravo za tvoja bauca....da jih več ne matra...ful lepo...zdaj boste končno zaživeli a...to mora biti res grozno ko en zančne, pa neha, pa je drugi na vrsti...

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 1531
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 11:40:58   
Pupa7
IZVIRNO SPOROČILO: lejca

dobro jutro..

zajtrkujem mlecni riz in mam mal casa,ker mali je glih zaspal...user posted image zanima me ,ce katero od vas tudi spika po prsih ko koncate z dojenjem? pa ce je normalno,da mali sesa 10 minut na eni strani potem pa je sit?


če te špika, se ti lahko nabira mleko in si ga moraš izčrpat... glede sitosti, pa pravijo nekateri, da dojenček v prvih 9 minutah aktivnega sesanja poje kolikor rabi (če seveda je dovolj mleka), tako da je možno da je sit user posted image in čestitike, da spet imaš mleko in se lepo polno dojita user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 1532
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 11:59:45   
buksi
Mi smo pa danes en mesec stari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image


JA no mi imamo tudi probleme z zaprtjem. Mala že dva dni ni kakala.  Naša je sicer na aptamilu. jaz nimam več mleka, oziroma ga izčrpam samo še za 30 ml. Tako, da smo praktično že na aptamilu. Bomo pa zamenjali iz navadnega aptamila na tistega, ki je proti krčkom, napenjanju in zaprtosti. POčasi zamenjujujem obroke.  Drugače pa tuid komarčkov čaj ne pomaga. Upam, da bom kaj dobrega zvedla v sredo na pregledu.
V SREDO MAVE ŠE PREGLED ZA KOLKE, KER IMA ENEGA 2A.  Upam,da bo v redu, ker mije tako smotano piroko povijat, da še z nogicami ne more normalno brcati. Se mi kar smili.

(odgovor članu Pupa7)
Neposredna povezava do sporočila: 1533
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 12:32:02   
Lorencia
pa da znoriš, ravno sem končno po 3 tednih napisala porodno zgodbo in kako mi je hudo, ker ne morem debatirati, saj nimam nič časa - ima pubec finto, da spi največ 20min, vse drugo pa se želi dojit...in ko vse napišem in pošljem, mi javi napako...sem žalostna zdaj, saj je moj čas potekel in me že kliče, da želi zizo....

(odgovor članu buksi)
Neposredna povezava do sporočila: 1534
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 12:44:51   
Grahec
IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

pa da znoriš, ravno sem končno po 3 tednih napisala porodno zgodbo in kako mi je hudo, ker ne morem debatirati, saj nimam nič časa - ima pubec finto, da spi največ 20min, vse drugo pa se želi dojit...in ko vse napišem in pošljem, mi javi napako...sem žalostna zdaj, saj je moj čas potekel in me že kliče, da želi zizo....


Verjamem da si slabe volje, sploh če si daljši post napisala, poskušaj morda pa kako dobiš še nazaj post, čeprav je bolj malo možnosti. Meni tudi RR danes nagaja.

_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 1535
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 12:57:07   
Grahec
No pa se oglašam po parih dneh... Včeraj smo imeli krst naše Lucije. Je bilo prav fajn, bi bilo pa morda še lepše, če bi bil sonček, a kaj moreš. Smo pa kar malo utrujeni..., danes pa moramo popoldne še v mesto, knjige moram v knjižnico vrnit (bom plačala zamudnino, pa jih v šestih tednih sploh nisem odprla user posted image ), nekaj moram nest v eno trgovino menjat, ker je dobila dve enaki darili za krst...

Slikic s krsta še nimam naloženih,
pa kako drugo po dolgem času dam gor, pa prosim, če z eno zamenjate tisto na seznamu:


user posted image

Naš "mali buda# pri kopanju

user posted image

Mala gospodična se že v špegu gleda.

user posted image

Tako je pa Lucija zadovoljna, ko ima odvito rito.

< Sporočilo je popravil Grahec -- 20.4.2009 12:58:04 >


_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 1536
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 12:58:01   
Pupa7
IZVIRNO SPOROČILO: Grahec

IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

pa da znoriš, ravno sem končno po 3 tednih napisala porodno zgodbo in kako mi je hudo, ker ne morem debatirati, saj nimam nič časa - ima pubec finto, da spi največ 20min, vse drugo pa se želi dojit...in ko vse napišem in pošljem, mi javi napako...sem žalostna zdaj, saj je moj čas potekel in me že kliče, da želi zizo....


Verjamem da si slabe volje, sploh če si daljši post napisala, poskušaj morda pa kako dobiš še nazaj post, čeprav je bolj malo možnosti. Meni tudi RR danes nagaja.


zato sem jaz svojo porodno raj v Wordov doc napisala, hahaha, da me RR nebi zjezil user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 1537
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 12:59:39   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: lejca

dobro jutro..

zajtrkujem mlecni riz in mam mal casa,ker mali je glih zaspal...user posted image zanima me ,ce katero od vas tudi spika po prsih ko koncate z dojenjem? pa ce je normalno,da mali sesa 10 minut na eni strani potem pa je sit?


lejca to je špikanje po prsih je lahko prvi znak mastitisa. mene je tudi preden sem ga dobila pa nisem skapirala da je to to. če bi takrat to vedela bi ga lahko preprečila - vsakič ko končaš z dojenjem si izčrpaj preostanek mleka ven. pred dojenjem če je le možno pa stopi pod topli tuš ali pa si daj tople obkladke na prsa (na tisto stran na kateri bo mali pil), da se odprejo kanali in bo mleko lažje steklo. pa bradavice si maži z lanolinom ali čem podobnim, ker če imaš ranjene potem grejo lažje bakterije v mlečne žleze in se tak razvijajo. če ti mleko ostaja - da mali vsega ne poje pa so sploh idealni pogoji za infekcijo. pa tudi vmes si izčrpaj če imaš zelo dosti in te tišči v prsih. mene je včasih ponoči ko mala ne pije tako pogosto, pa sem bila preveč lena za vstat se in posledice so bile tukaj user posted image

mene je tudi tak špikalo pa nisem vedela kaj bi to lahko bilo, čež štiri dni sem pa imela že vse trdo in rdeče pa vročine čez 38.... pa še patronažna mi je rekla da naj stopim pod topel tuš vedno pred hranjenjem pa da naj si črpam ven mleko, ker mi ga dosti ostaja. pa se mi vedno ni dalo - sem mislila da je dovolj če začneš s tem ko vidiš da je nekaj narobe... samo jaz nisem skapirala da je to prvi znak - bi si lahko prišparala bit na antibiotikih en teden....

glede tega, če je mali po 10ih minutah sit, pa mislim da ni nič narobe. naša je tudi hitro sita, ker je pravi mali sesalček in ful potegne. no je pa tudi res da ko tak malo popije je ponavadi prej budna, kot pa če dalj časa intenzivno pije. ponoči recimo ful spi pa vmes se mi zdi da ful malo poje, ampak pol dopoldne nadoknadi, ker bi jedla na manj kot na vsako uro... samo ji zgleda da ji paše pač taki ritem. jo tehtamo in zelo dobro napreduje pa se pač ne sekiram... pravijo da če dovolj lula in kaka in vidno napreduje, pol že otroku tak paše in mu je dovolj. če se ti pa zdi da ne, al pa če ga imaš možnost tehtat pa vidiš da ne napreduje, pol pa nekaj ni ok.... drugače pa po moje je vse čisto ok.

evo, zdaj sem pa raztrosila "pametnih" nasvetov za cel dan dovolj al pa še več user posted image user posted image user posted image


_____________________________




(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 1538
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:09:03   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

pa da znoriš, ravno sem končno po 3 tednih napisala porodno zgodbo in kako mi je hudo, ker ne morem debatirati, saj nimam nič časa - ima pubec finto, da spi največ 20min, vse drugo pa se želi dojit...in ko vse napišem in pošljem, mi javi napako...sem žalostna zdaj, saj je moj čas potekel in me že kliče, da želi zizo....


joj ne bit žalostna. saj se boš naučla tudi zraven računalnika dojit - da te potolažim malo user posted image user posted image user posted image jaz se tudi tega učim. ker dopoldne bi naša skozi visela na joški pa ne morem nič. je pa to dober izgovor da ne rabim kuhat user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________




(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 1539
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:15:21   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa7

IZVIRNO SPOROČILO: Grahec

IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

pa da znoriš, ravno sem končno po 3 tednih napisala porodno zgodbo in kako mi je hudo, ker ne morem debatirati, saj nimam nič časa - ima pubec finto, da spi največ 20min, vse drugo pa se želi dojit...in ko vse napišem in pošljem, mi javi napako...sem žalostna zdaj, saj je moj čas potekel in me že kliče, da želi zizo....


Verjamem da si slabe volje, sploh če si daljši post napisala, poskušaj morda pa kako dobiš še nazaj post, čeprav je bolj malo možnosti. Meni tudi RR danes nagaja.


zato sem jaz svojo porodno raj v Wordov doc napisala, hahaha, da me RR nebi zjezil user posted image user posted image user posted image



pametno user posted image


_____________________________




(odgovor članu Pupa7)
Neposredna povezava do sporočila: 1540
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:26:59   
MalaČebelica
čaji - ali jih dajete tudi tiste, ki dojite? jaz polno dojim pa nisem naši zaenkrat ničesar dajala. sem pa kupila neki čaj proti krčem pa mi je ona v lekarni strogo zabičala, da če dojim da naj ji dam samo malo po žlički - niti slučajno v flaško. to si razlagam tako, da itak ne veš, koliko otrok popije, če se doji in je edino merilo to da pač sam zahteva, kdaj je lačen. če mu daš čaj, si napolni želodček in misli da ni lačen, v resnici pa se ni najedel... kaj mislite ostale?

_____________________________




(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1541
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:35:38   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

dobro jutro dage moje..
sem bila polno zasedena včeraj tak da se nisem mogla javit nič.
Spimo pa vsak večer urco dalje,včeraj 5..danes 6 tak da počasi bom mogla na Primorsko se prit napituser posted image user posted image  če bomo dosegli 8 urc.

..tud mi ne moremo kakatuser posted image  se tak napenja, da mi je kr hudo. Zdaj sem suhe slive jedla,upam da bo kaj pomagalouser posted image

Mi pa bomo jutri stari 2 mescauser posted image  je včeraj dobila nov klobuček in kiklico za mini roj.danuser posted image  aja pa novo dudo.

Grem mal preletet za nazaj..


tasa, daj mi povej, kak ste jo prepričali, da je vzela dudo. naša noče in noče. pa je problem v tem, da ko ima krče, bi rada kar naprej nekaj sesala - joško seveda. ampak ni pa lačna. ker pa tam vedno nekaj ven teče pa mi pol vedno bruhca in poliva, ker ji je preveč. pa ne spi lepo, ampak kar naprej jamra. po moje jo tišči v želodčku ker ima preveč polnega... če ji pa joške ne dam, pa se dere kot tolovaj do onemoglosti - ne morem je take gledat zraven. pa ne dere se zaradi lakote, ker v bistvu pol sploh ne pije normalno, ampak se samo carta gor. pa vkončni fazi niti ne vem, ali bi se cartala ali bi res pila in ji pač vedno dam. to, da ni lačna, šele pol vidim, ko ne pije kot bi morala pa ko mi pol še polovico dneva bruhca, ker ji je blo preveč. in je čisto brezveze. dude pa ne vzame za živo glavo ne. sem ji že probala dat moj prst v usta. to je pa ful palilo in je sesala in se pomirila in zaspala. ampak se mi zdi nehigiensko ji tiščat ta prst v usta... sploh če bi ble kje zunaj in si niti nikjer ne moreš rok oprat... pa nasploh se mi ne zdi primerna metoda.

midva sma že nabavila sigurno


_____________________________




(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1542
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:42:31   
Piruri
Punce...dejte mi povedat, kako naj našemu fantu "odmašim" nosek?...se trudim s fiziološko in mu posrkam šmrkelj s pumpico ven...pa vseno je tako zamašen, da prav težko je user posted image  user posted image  user posted image ...

Podiranje kupčka...naš ga kakšenkrat med dojenjem podre ob joški...kot kakšen star dec ob pivu user posted image ...

Prebava...ko se naš dolgo matra s kakanjem, ga položim na previjalno in napoka plenico user posted image  user posted image ...fant ve, da se to dela v kopalnici...

Me pa zanima še, kolikox ponoči previjate user posted image ? Oziroma ali vam po daljšem spanju plenice premočijo čez in čez?

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu MalaČebelica)
Neposredna povezava do sporočila: 1543
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:49:50   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: jadrnica

Lejca, pa si ga kaj požgečkala pa mal vzpodbudila, da je ?

ker pa vse jamrate glede zaprtosti otroka - moja redno kaka - jaz pa jem domač jabolčni kompot pa full suhih sliv not v tem kompotu - 1 lonec tega na dan pojem, pa donat pijem pred vsakim obrokom 1 kozarc, pa jogutre jem. Sama sem zaprta po naravi in sedaj ko še ne jem sadja full pazim, da jem "odpirajočo" hrano da je pol tud mleko tako.   Banano, s katero nimamo težav - tamala - sem pa kar črtala, ker je mene full zaprla.

Vsaj mene so tako učil. Če mama je hrano ki ne zapira, pol bi mogl bit z dojenčkom vse ok, saj nisem zihr, da to povsod pomaga. Jaz kar pazim kaj jem, Tud mojo tok neki daje ta prebava, da ji rečem škripalka in godrnjavka, saj se še med spanjem neki pritožuje user posted image


MAMA M - ko si rekla da imaš full mleka ponoč - jaz sem  prebrala, da se pred spanjem ne smeš preveč najest in napit, ker je pol  full mleka in pr men to drži, sem se enkrat full neki najedla pred spanjem in mi je tko nabijal ta mlek da sem se sla ponoč z vročo vodo po prsih tuširat, pa je mal pomagal, drgač pa se da malo s tekočino regulirat mlek - sam pr nas ga je za izvoz in full teh prsnih blazinic porabim.

Zanima me, katere nederčke za dojenja imate, ker jaz imam enega od Mothercare iz anglije in je mega, pa ene iz C&A pa so totalno zanič, v Slo pa jih še nisem kupila, tisti v Muelerju mi niso ok, tako da pls nasvet, katere imate - saj vem, da je to bolj nosečniška tema, sam se mi zdi, da je nismo tolk obdelale  - al sem pa jaz bolj slabo spremljala čvekarijo marčevk user posted image

NAJAA - zatabelo teža - 1P 15.april - 4100, 2P imamo pa 15. maja pa še ne vem, bom javila

AJA  - pa full lepo je biti mami, vsaj meni, ker sem prvič in je ta občutek res fenomenalen, pa ti naši srčki ki jih crtamo...noro dobr.



jaz mam od muelerja pa so mi ful fajn. kako to, da ti niso všeč?


_____________________________




(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 1544
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 13:50:37   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: Nina00

IZVIRNO SPOROČILO: leo*tia

oj čvekice,kam ste se poskrile?mala ima vnete okice.solzijo ji..naj skuham kamilice??pa dala sem ji danes d3kapljice,nič krčovuser posted image ...kakšna je razlika med d3 in ad3?sin je imel ad3


Meni je bilo rečeno, da kamilice niso najboljše za oči. Če ima v učku tudi gnoj, potem morata do P, da dobi antibiotične kapljice.
Ad3 kapljice vsebujejo poleg vitamina D tudi vitamin A, ki je pomemben za razvoj oči.


ali se dojita? potem ji poskušaj špricnit malo mleka notri. sama še nisem probala, ampak baje da pomaga...




_____________________________




(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 1545
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 14:36:45   
Najaa

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    
 
user posted image user posted image
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
 
Nekateri so cveteli že pred marcem -
PREHITEVANČKI
 
                        ob rojstvu          1.P                             2.P                 3.P
 
7.1.2009                                  2.4.09                       7.5.09        
PERSIDA    
          Anže     1840g; 43,5cm     3620g; 52cm
          Tomaž  1550g; 41cm        3560g; 52cm

30.1.2009                               26.2.09                    23.3.09
TEJČI H                                   
          Lovro    2000g; 44cm     2410g; 47cm             3390g; 50cm 

6.2.2009                                 9.3.09                         8.4.09            20.5.09
CITA           
          Lia        2900g; 47cm     3520g; 51 cm         4580g; 53cm
 
7.2.2009                                25.3.09                       23.4.09       
NAJAA       
          Nika    1940g; 46cm     3340g; 52cm
 
12.2.2009                               24.3.09    
YANIA      
          Timon   2260g; 46cm     3710g; 51cm
    
DUSHKA                                  12.3.09                       16.4.09
          Taja      2600g; 47cm     3100g; 51,5cm             4200g; 56cm
 
20.2.2009                                                                   20.4.09    
TASA_M   
          Lija       2330g; 46cm     3070g; 48 cm

21.2.2009                                24.3.09    
JJASNA85 
          Leon     3510g; 54cm      4620g; 56 cm
 
22.2.2009   
JANJAP  
          Raphaël3110g; 50cm
 
26.2.2009                                  25.3.09                     23.4.09                              
GRAHEC  
          Lucija   3840g; 53cm        4740g; 57 cm
 
28.2.2009                                                                      5.5.09    
KOKICA32
          Valentin2990g; 48,5cm     3750g; 50,5 cm
 
 
IN PRIŠEL JE MAREC:
 
2.3.2009                                    16.4.09                       4.5.09     
=JASNA=  
          Katja     3325g; 50cm        5270g; 56cm
 
3.3.2009      
ADA2         
          Miha      4000g; 53cm        4750g; 57cm
 
4.3.2009      
JULAM      
          Karolina3300g; 53cm
     
MAREC 2009 
          Peter   2435g; 47cm
 
5.3.2009                                      6.4.09     
INFINITY1
          Lovro   3190g; 49cm          4200g; 55cm
 
6.3.2009                                       2.4.09                    7.5.09      
SPPS          
          Marcel  3830g; 52cm           5200g; 55,5cm
 
DALI*       
          Etien     3260g; 49cm
    
MEDIUHEC                                    8.4.09 
          Matevž  3000g; 50cm
 
9.3.2009                                      8.4.09      
 NOBADY     
           Taj       4000g;53cm       5300g; 56cm
 
10.3.2009                                  10.4.09                  11.5.09    
LONI77                                    
          Viktorija 3500g; 53cm     4300g; 55cm
 
11.3.2009
MIŠKA2006
          Nina      2500g; 48cm
 
ŠKRATKA   
          Lovro    3940g; 53cm
 
12.3.2009    
SAHARY    
          Neža     3660g; 51cm
  
JADRNICA                                 15.4.09                    15.4.09
          Katarina 3090g; 50cm     4100g
 
13.3.2009                                 14.4.09    
TRINITY22
          Tiana     3180g; 50cm     4160g; 54cm
 
KAJAKA     
           Jaka     3530g; 51cm
 
LEO*TIA                                    15.4.09 
           Tia        2710g; 47,5cm    3600g; 50cm
 
JANAJA     
          Leon      3450g; 52cm
 
15.3.2009                                16.4.09                       17.6.09     
HELIMAŠA                               3830g; 53cm
          Zoja      3220g;50cm
 
STEFFI                                          17.4.09
          Taj Gabriel 3830g; 56cm    4550g; 60cm
 
16.3.2009                                    20.4.09   
ČEBEICA MAJA
          Maks    3770g; 54cm
 
MAMA_MILCHY                            20.4.09  
          Lea     3270g; 54cm
 
18.3.2009  
MIHAELA01
          Eva     3270g;54cm
 
LOLITA 23                                    23.4.09
          Tjaša  3400g;51cm
 
19.3.2009  
MALAČEBELICA
          Klara  3660g;52cm
 
20.3.2009                                    21.4.09     
POCKA 
          Blaž    4170g;57cm
 
NOVO  
          Zoja    3100g; 50cm
   
TREZIKA  
          Maruša 3460g; 51cm
 
 BUKSI                                        22.4.09  
           Katja  3250g; 50cm
 
21.3.2009     
SUNCICIA    
          Stella  2700g; 48cm
          Pia      2490g; 47cm
 
PIRURI                                       22.4.09      
           Neo    3130g; 51cm
 
LILI82
          Saša    3530g; 51,5cm
    
23.3.2009  
_ANDREJA_
          Janez Gal   4690g; 57cm
   
PAKSI79
          Tara    3830g; 55cm
 
DANA
          Nejc    4140g; 53cm
 
PONDELAK
          Tjaša   3070g;50cm
 
IRENA83
          Manca  3050g; 50cm
 
SEY
          Vitan Lev   3240g; 51cm
 
DANA                                           22.4.09
          Nejc         4140g; 53cm
 
25.3.2009    
FELIX7 
           Jure    3730 g; 54cm         24.4.09
             
LEJCA    
           Matteo 3960g; 51cm
 
27.3.2009                                   28.4.09     
PUPA7   
           Leonard  4000g; 54cm
 
LORENCIA
           Žak        3370g; 51,5cm
 
SANNA              
                         4500g; 54cm
 
29.3.2009
PIAMARIA (30)
                         3500g; 53cm
 
31.3.2009
SRCCEK (28)
           Maj        4310g; 55 cm
 
NINA00 (35)                              30.4.09
           Brin        3540g; 51cm
 
 
MALI ZAMUDNIKI:
 
6.4.2009
TULIPAN12 (35) 
            Lia        3780g; 51,5cm
 
                   user posted image            user posted image
 
 
IN ŠE SLIKCE NAŠIH OTROČKOV:

   user posted image ANŽE in TOMAŽ - Persida 
"...da naju lažje ločijo naju mami obleče v različne barve oblačil,..ampak še vedno vse v stilu..."

user posted image   LOVRO - Tejči H 
"...še nekaj razmislim in pol...hmmm...ja..."
 

user posted image  LIA - cita
"Takole se delam, da spim... Sem prava nagajivka."


user posted image    TIMON - Yania 
"Takole se pa crkljam, ko imam krčke..."


 user posted image      LIJA - Tasa_M
".. takole pa se znam dret,ko me mami oblači za zmenek z dvema. Lepo sem ji rekla da hočem samo enega..user posted image "
   user posted image LEON - Jjasna85 
" Takole me mami zrihta ko grem na zmenek s primorkami "

user posted image  TAJA - Dushka
"Evo mami, smo še malo zadremam....user posted image .."


user posted image   LUCIJA - Grahec
"Takole treniram za OI leta 2030."
 

  user posted image NIKA - Najaa
...OMAGALA...


  user posted image    KATJA - =jasna=

user posted image  VALENTIN - Kokica32
"Pa misli kdo ugasnit to luč?"
 


user posted image  KAROLINA - Julam
"Ejla...sej bi spregledala, pa je naporen dan za mano..."


user posted image     MIHA - Ada2
"Kaj?...Ja, to je naravna barva..."

 user posted image    MARCEL - spps
"Tale moja lepota mi bo kmalu stopila v glavo..."

user posted image   MATEVŽ - Mediuhec
"Očka-modelar mi je nadel kataloško številko."

   user posted image LOVRO - Infinity1
"Točno se ve, čigav sem, frizuro imam isto kot očka."

 
user posted image   TIANA - Trinity22
"Nič večja nisem od štruce kruha, sem pa sladka kot bonbonček."

user posted image   ETIEN - Dali*
"Preden sem se rodil, sem mamici povzročal skrbi, zdaj pa sem ji le še v veselje."

 

 user posted image   MAKS - Cebeica Maja
"No slikaj že."

 
user posted image    LEA - Mama_Milchy
"Sem izrezana mamica in pomanjšan bratec Žiga."


user posted image   NEŽA - Sahary
"Jaz sem mala mucka, mucka mamina..."


  user posted image TAJ - NoBady

"..najraje počivam po napornem delavniku-hranjenju.."
 
user posted image  ZOJA - helimaša
"Ne me motit med mojim lepotnim spancem!

 
user posted image TJAŠA - Lolita23
"Pomembne osebe vedno zamujajo, torej...?!"


user posted image
 TAJ GABRIJEL - Steffi
"Se vam zdim majhen? Ne bo dolgo trajalo, ko bom prerasel tole lupinico..."

 
user posted image   TARA - Paksi79
"Mami pravi, da se je splačalo čakat... Kaj je mislila s tem?"


  user posted image KLARA - MalaČebelica
"Takole me je mami oblekla samo za na seznam na RR." user posted image

 
  user posted image BLAŽ - pocka
"Cel dan smo imeli obiske in na koncu sem omagal tako lepo oblečen..."

 
user posted image   JURE - Felix7
" Tako mali ampak znam pa se že nasmejat v fotoobjektiv.." user posted image   
 
 user posted image   NEO - Piruri
"Pripravljen na boksarski dvoboj."
   user posted image MARUŠA - Trezika
"..ati mi je za pisanko prinesel velikegaaa zajca. Ali to pomeni, da sem za nekaj let naprej dobila že darilo, glede na to kako je zajec velik?? "

 
   user posted image   TIA - leo*tia
"mami mi je dala na voziček rožico, in zdaj sma v vozičku kar dve rožici ena lepša kot druga.."
 
 
user posted image LEONARD - Pupa7
"mamici sem povzročal kar nekaj skrbi, ko sem bil še v trebuščku,..ampak zdaj je vse pozabljeno, ko me pogleda"
 
 
user posted image   KATJA - buksi
"..najraje pančam v svoji posteljici, ki sta jo mami in ati tako lepo pripravila zame.."
 
 user posted image  SAŠA - lili82 
"..predviden sem bil Aprila ampak sem veselje prinesel h hiši že Marca "

user posted image   VITAN LEV - Sey
"..dudo si šparam za hude čase.."
  
user posted image  MATTEO - lejca

"..takole pa jaz zaspim,ko je zraven mamina ali atijeva roka.."
 
user posted image  ŽAK - Lorencia
"..malo sem zamudil, zato pa je zdaj toliko bolj lušno.."
 
user posted image   PIA & STELLA - Suncicica
"..nisva se jim pustile in sva starša osrečila malo pred napovedanim PDP-jem, čeprav je mami bila že zelo utrujena
 
user posted image  ZOJA - Novo

< Sporočilo je popravil Najaa -- 20.4.2009 14:38:10 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1546
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 14:42:59   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lejca

dobro jutro..

zajtrkujem mlecni riz in mam mal casa,ker mali je glih zaspal...user posted image zanima me ,ce katero od vas tudi spika po prsih ko koncate z dojenjem? pa ce je normalno,da mali sesa 10 minut na eni strani potem pa je sit?


Jaz dojim kot je yania napisala. Ker pa nimam dovolj mleka pogosto obe sprazni do konca. No, zadnje dneve se spet trudim, da ves čas samo dojim... pa nama kar gre.
Če ti poje sam na eni strani in je sit, imaš dovolj mleka že v eni. Ne sekiraj se.
Me pa špika ja, v prsih. Saj takrat se mleko dela. user posted image

yania, ja toliko železa... koliko pa ga ima Timon? Samo 2ml na dan?

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 1547
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 14:53:16   
Najaa
Neki me zaj,. user posted image  tale rr. Bom kasneje še seznam popravljala...

MalaČebelica, ni fora tega, da dojeni otrok ne rabi dodatne tekočine, ker itak zahteva sam hrano.... fora je v tem, da materino mleko je na površju zelo redko in ga to odžeja. Naprej pa začne tečt gosto mleko, ki ga nahrani. Jaz se strinjam, da ne rabi dodatne tekočine.
Duda - jau ji jo kar dajem noter dokler se ne naveliča ven metat in jo obdrži. user posted image  Včasih je tak hecna, ko je pol ne zažene ven, ampak se z njo v ustih dere. user posted image  Mogoče se to kateri zdi kruto od mene, ampak hej, saj vem, da lačna ni, prav nič ji ne fali... user posted image

Piruri, jaz tud moji ne morem nikakor do konca spucat nosek. Nekje noter mora bit ena kepa tega sranja, ki se je nikakor ne da zmehčat. user posted image  Pa vlivam not fiziološko ko blesava. user posted image
Plenice ji včasih premočijo, ja. Mullerjeve niti ne, dm-ove pa. Kadar sem sama, moram po dm-ove, drugače pa skočim v muller. No, ponoči je enkrat ne previjem. Nazadnje okoli 1h, pol pa spet zjutraj. Oz. vse je odvisno, koliko spi. Če ob 20h zaspi do 4h, jo takrat na hitro previjem.

(odgovor članu cita)
Neposredna povezava do sporočila: 1548
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 14:54:45   
mama_milchy
medve sva nazaj iz naše prve posvetovalnice in rezultat je naslednji:
težka: 4250gr
velika: 57 cm
nasl.pregled: 18.05.
vse je OK, edino je malo rumena pa se moramo it gor v bolnico pokazat

(odgovor članu MalaČebelica)
Neposredna povezava do sporočila: 1549
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
20.4.2009 15:27:25   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Neki me zaj,. user posted image  tale rr. Bom kasneje še seznam popravljala...

MalaČebelica, ni fora tega, da dojeni otrok ne rabi dodatne tekočine, ker itak zahteva sam hrano.... fora je v tem, da materino mleko je na površju zelo redko in ga to odžeja. Naprej pa začne tečt gosto mleko, ki ga nahrani. Jaz se strinjam, da ne rabi dodatne tekočine.
Duda - jau ji jo kar dajem noter dokler se ne naveliča ven metat in jo obdrži. user posted image  Včasih je tak hecna, ko je pol ne zažene ven, ampak se z njo v ustih dere. user posted image  Mogoče se to kateri zdi kruto od mene, ampak hej, saj vem, da lačna ni, prav nič ji ne fali... user posted image

Piruri, jaz tud moji ne morem nikakor do konca spucat nosek. Nekje noter mora bit ena kepa tega sranja, ki se je nikakor ne da zmehčat. user posted image  Pa vlivam not fiziološko ko blesava. user posted image
Plenice ji včasih premočijo, ja. Mullerjeve niti ne, dm-ove pa. Kadar sem sama, moram po dm-ove, drugače pa skočim v muller. No, ponoči je enkrat ne previjem. Nazadnje okoli 1h, pol pa spet zjutraj. Oz. vse je odvisno, koliko spi. Če ob 20h zaspi do 4h, jo takrat na hitro previjem.


no saj nekak tak sem glede te dodatne tekočine podobno sama razmišljala - da pač v mleku vse dobi in ne rabi drugega...

ma jaz ji tudi tiščim to dudo nonstop notri - samo ponavadi pač jaz prva popustim, ne ona user posted image   in pač dam joško.samo mi je pol vedno žal, ko vidim, da ni bla lačna, ker sploh skoraj ni nič popila, oziroma da to, kar je popila, da je blo preveč in čisto nepotrebno, ker čez 10 minut dobim po moji majci. včasih pa dalj časa nočem popustit in pol itak na koncu popustim in pol tak pije, da vse škripa in sploh ne utegne dihat vmes. pol mi je pa grozno, ko vidim, da je bla lačna al žejna, jaz pa sem mislila, da še ni.

hjoj, nimam je še čisto pogruntane...


_____________________________




(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?