|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
30.3.2009 22:06:35   
martka
dieta ni za hujšat, ampak zaradi gajine morebitne alergije.
4 tedne pa se bo pokazalo.
saj je še riževo mleko, pa ovseno...
sam... ej, ni fajn, res ne.
jaz namreč obožujem mleko in mlečne izdelke.
bom že nekako

noćko

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: Celjske in okoliške mamice
30.3.2009 22:11:25   
Bethany
Kathy, super da je izpit šel! user posted image user posted image Si pridna, da imaš poleg Gala še voljo za faks. user posted image user posted image

Martka, zakaj pa preverjaš morebitno Gajino alergijo? Ima potencial, da bo alergična? Js nič ne preverjam... a bi mogla?? user posted image

No, jutri pa res prosim dan brez dežja!! Dva dni je še šlo brez sprehoda, kej več bom mela pa že krizo... pol pa kr hladilnik napadam.. user posted image user posted image

Pa lahko, mirno in fajn dolgo noč, babike!

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: Celjske in okoliške mamice
30.3.2009 22:45:10   
_kathy_
Tudi jst upam na lepše vreme. Mi se že dva dni šetamo po City centru itd., ker je zunaj dež in se trudimo, da Gal zaspi in da ni tečko. Mora it malo v tuje okolje, ker doma je tečnobica.

No ...jst dans ne bom pisala seminarske, ker me tkoooo trebuh boli, da bom šla kr pod tuš in spat. Bom pa jutri busy (seminarska + učenje drugega predmeta).

Nočko!


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: Celjske in okoliške mamice
30.3.2009 23:22:07   
Dali*
Ejla punce!

nisem nič brala za nazaj...torej nisem na tekočem že od petka.

Najprej hvala vsem, ki zbirate točke zame.

Mi smo čez dan v CE in še urejamo finese, vsaj toliko, da lahko končno zaživimo.
Takoj, ko si odnesm comp dol, bom več tukaj.

Nisem pozabila na vas in mislim na vas...sam da gremo končno na svoje...

Lahko noč!

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 7:48:15   
martka
dali, jaz imam 12 točk, 7 sem jih pa zgubila. zadnjič v cityju. sem jih vrgla kar v vrečko, pol pa jih doma nisem več našla.
koliko jih rabiš?



_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 7:50:33   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Kathy, super da je izpit šel! user posted image user posted image Si pridna, da imaš poleg Gala še voljo za faks. user posted image user posted image

Martka, zakaj pa preverjaš morebitno Gajino alergijo? Ima potencial, da bo alergična? Js nič ne preverjam... a bi mogla?? user posted image

No, jutri pa res prosim dan brez dežja!! Dva dni je še šlo brez sprehoda, kej več bom mela pa že krizo... pol pa kr hladilnik napadam.. user posted image user posted image

Pa lahko, mirno in fajn dolgo noč, babike!


mozoljčke ima še vedno, zato.
drugače pa od nas ni nihče alergičen.

čeprav naj bi se delkicam 4mesece čistila koža maminih hormonov. pismo, a jih imam toliko?
bethany, pa saj si videla gajo.

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 7:50:59   
martka
aja, želim si toplo vreme in sonce!!!

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 7:51:25   
martka
zemlja pa naj pije čez noč!! ker mora.

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 608
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 8:59:16   
brkn83
Dobro jutro.

Kako ste kaj? Mi smo kr uredu, zdej že ponoči bolj dolgo spimo, čez dan pa je zlo veliko buden, ponavadi zaspi, če greva na sprehod ali pa ga dam v jajčko in se kam peljeva.

Zdele še kr pridno spi, tk da imam mal časa za računalnik.

Upam, da bo danes vreme zdržalo brez dežja in bom lahko šla mal na sprehod z njim.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 9:01:03   
Bethany
hejla, dobro jutro vsem. ni dežja! juhuuu!! Tud arso pravi, da ga ne bo, superca! Sam sonček še naj posije, pa bo super. user posted image user posted image

Mi smo bili pa danes zgodnji, sicer je prespala skor celo noč, prva budnica ob petih, ampak smo potem ostal budni skor do sedmih, ko jo je končno spet zmanjkalo ampak samo za slabo urco, ko je spet veselo vriskala in čebljala zraven naju v postelji. Me zanima, kdaj jo bo spet zmanjkalo. Si grem eno kavo skuhat, da bom bolj prisebna. user posted image

Katja, gresta kaj ven danes?

Martka, aja.... mozoljčki... ej, sploh jih nisem opazla na Gaji. Ja, pol pa možno, da je kaka rahla alergija...


(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 610
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 9:40:13   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany



Martka, aja.... mozoljčki... ej, sploh jih nisem opazla na Gaji. Ja, pol pa možno, da je kaka rahla alergija...




saj jih drugi tudi ne (katja jih je), jaz pa jih vidim.

a ni potem Elina budna zaradi kave?

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 9:47:21   
martka
včeraj smo se gaji smejali.... je karte igrala....
ko dam fotke na rač. jo pokažem.

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 9:48:07   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Hej babnice!
Izpit je šel 1A, sem v kuliju kar občutila, kako držite pesti zame in je kar sam pisaluser posted image user posted image , sedaj grem pa seminarsko pisat za geografijo user posted image .

Glede majčk, za katere je Martka spraševala. Kakšne pa so to majčke za dojenje? Jst mam že kr S oz. XS majčke ...Jupi, spet shopping!user posted image user posted image user posted image
Martka, za kaj pa bi ti imela takšno dieto? Ja jst si tudi tako kot Bethany ne predstavljam življenja brez mleka. Ravno včeraj sem si med učenjem ob 23 h šla mlečni gres kuhat, pol pa gor posula ful kakava ...njami!!!user posted image

Lolita, a poznaš Miha Pevca?




Sej medve sva se že tudi srečale, sam nisem omenjala, ker pač nočem da bi mislila, da te zasledujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 9:50:13   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: martka

....a ni potem Elina budna zaradi kave?


ne, bela kava, brez kofeina... me psiha prebudi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:00:40   
katja_p
Jutro!

Bethany: ja, mi2 greva ven in to v mesto. Morma it se slikat za osebno, it na občino in še v knjižnico, ker me do dns čaka gradivo. Sej dežja ne bo. Gresta vi2 tud?

Mi imamo pa dokaj pestre zadnje dve noči. In mislim, da je to od nedeljskega zelja pa mal je še znervirana, ker so jo skoz po rokah vlačli in sploh ne zna več sama bit, kaj šele sama spat ...


A je možno, da bi mi zmanjkovalo mleka???? user posted image  Mam filing, kot da se mi sploh ne napolnijo več prsi vredu in da se ne naje dost. Ker tud ne zdrži več dolgo ... Pol se pa prklopi, pa mal poje, pa konc ... A bi si mogla po podoju tist ostanek še iztisnt ven, da bi se še mal več zraven naredilo? Ker ko si stisnem, je še vedno kak curek, sam ona tega ne posesa več. Al je pa totalno lena ...

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:47:00   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: Lolita23

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Hej babnice!
Izpit je šel 1A, sem v kuliju kar občutila, kako držite pesti zame in je kar sam pisaluser posted image user posted image , sedaj grem pa seminarsko pisat za geografijo user posted image .

Glede majčk, za katere je Martka spraševala. Kakšne pa so to majčke za dojenje? Jst mam že kr S oz. XS majčke ...Jupi, spet shopping!user posted image user posted image user posted image
Martka, za kaj pa bi ti imela takšno dieto? Ja jst si tudi tako kot Bethany ne predstavljam življenja brez mleka. Ravno včeraj sem si med učenjem ob 23 h šla mlečni gres kuhat, pol pa gor posula ful kakava ...njami!!!user posted image

Lolita, a poznaš Miha Pevca?




Sej medve sva se že tudi srečale, sam nisem omenjala, ker pač nočem da bi mislila, da te zasledujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Aja? Ha ha ha!!!!Mislim ... Mi je Urša - od Miha punca zadnjič, ko je bila pri meni rekla, da si rodila Tjašo in sem takoj posumila, da si to ti. user posted image user posted image


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:51:02   
martka
katja_p  ne, mleka ti ne zmanjkuje...
res ne, če sta se do sedaj dojili brez vseh težav, ti ga ne bo zmanjkalo, dokler ne boš tako hotela. saj sem 1x nalepila sem link iz MONa na to temo.
mogoče pa raste. ti jo kar lepo priklapljaj in bo dovolj mlekeca. čez nekaj dni pa bo spet dolgo vzdržala.
kaj pa gaja? ko se čez dan nikoli ne naje za 4 ure, tako kot tjaša? pa vem, da imam mleka za tri otroke, ne sam za svojega. tak ritem pač ima. če ne bi jaz mleka imela, gaja ne bi celo noč spala. če ti ne bi mleka imela, tjaša ne bi tako lepo napredovala. nič se bat.

kathy, tudi jaz obužujem mleko. in sem si danes skuhala mlečni gres- z riževim mlekom. ni enako, kaj češ.
ni pa to dieta za hujšat, sploh ne.
sam je kruto, ko ti rečejo, nič jajc+izdelkov, ki jih vsebujejo (ogromno izdelkov), nič kravjega mleka+izdelkov (miljon stvari, tudi salame, piškoti, bel kruh, žemlje...), nič soje, paradižnika, paprike, brokolija, nobenih oreščkov, citrusov, jagod, breskev, marelic, malin, banan (naj poskusim), v glavnem...
PREPOVEDANO:
-živila z dodanimi konzervansi, aromami, aditivi in drugimi dodatki -stabilizatorji, antioksidanti, emulgatorji (jušne kocke, jušni koncentrati,paradižnikova mezga,majoneza, ketchup, solatni prelivi, marmelade s konzervansi, vsa hrana iz konzerv,...)

-umetno obarvana hranila (zlasti rumena in oranžna barvila )
-umetno obarvane pijače, industrijsko pripravljena peciva, bomboni, lizike, obarvani žvečilni gumiji,...

-ostre začimbe (poper, paprika, muškatni oreh,...)

-svinjina, salame, klobase, hrenovke,šunka, pršut, paštete

-morski sadeži (surimi, lignji, rakci,školjke, ribje palčke,...)

-lupinasto sadje (lešniki, orehi, arašidi, mandlji,...)

-čokolada, kakav

-sadje: citrično sadje- agrumi (pomaranče, limone, mandarine,grenivke ), kivi jagode, breskve

-zelenjava: paradižnk,paprika,zelje, ohrovt, špinača,zelena, jajčevci, grah, por,...

-pijače: sadni čaji, (tudi šipek s hibiskusom ! ),

sadni sokovi iz zgoraj naštetega sadja ,oziroma sokovi z dodanimi konzervansi, gazirane pijače,umetno obarvane pijače;

-med

-še nenašteta jedila ki vsebujejo BIOGENE AMINE (siri, kvas, kislo zelje, kisle kumare, ribe, vino, pivo,...)

ko to prvič in drugič in tretjič prebereč in pomisliš na vse tisto kar ni napisano in je "skrito", se ti zdi, da nič ne smeš jest. in da te bo pobralo.
no potem pa se malo zbereš, urediš isli, pa vidiš, da z voljo gre.
sploh pa ni nujno, da je gaja alergična, ampak, da se ji samo dolgo koža čisti.
testa ne bodo delali, ker ni znakov, da bi bila tipična alergija, jaz pa naj vseeno imam dieto.
kakšno adaptirano mleko ne pride v poštev, ker je vse na kravjem mleku nerejeno in pregomin na soji.
se potem vprašaš, kaj pa otroci, ki so zares alergični in mame nimajo dovolj mleka??

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:53:09   
_kathy_
No, mi smo pa danes kar do pol sedmih spali, brez vmesenga bujenja ... Fajn, po drugi strani, sem pa jst bila takšna, da sem mislila, da bom počila. Zbudila sem se v luži mleka ... takoj smo morali vse preoblečit. Zize pa polne, da so bile trde kot kamen. Najprej sem si šla nad umivalnik iztisnit, da je Gal lahko jedel, no potem sem si pa drugo zizo še izčrpala ... kar 150 ml. Ojoj! Pa baje, da to sploh ni mera koliko imaš mleka, ker otrok skoraj enkrat več izsesa kot pa ti na črpalko.user posted image

Katja, če tamala je, potem dvomim, da bi ti začelo primanjkovati mleka. Tudi jst sem že mislila, da mi zmanjkuje. Pa mi je Bethany poslala ene linke (reči ji!), pa sem se pol pomirila.


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:54:20   
martka
ta je pa dolg...
sori


_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 10:55:25   
_kathy_
Martka, kakšno pa je to riževo mleko? Ko sem to prebrala ... ja res ... kaj pa sploh lahko ješ?user posted image

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 11:23:03   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Martka, kakšno pa je to riževo mleko? Ko sem to prebrala ... ja res ... kaj pa sploh lahko ješ?user posted image

kot bi  0,5 alpsko  malo sladkala, tak, vodeno sladek okus ima

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 13:23:34   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

IZVIRNO SPOROČILO: Lolita23

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Hej babnice!
Izpit je šel 1A, sem v kuliju kar občutila, kako držite pesti zame in je kar sam pisaluser posted image user posted image , sedaj grem pa seminarsko pisat za geografijo user posted image .

Glede majčk, za katere je Martka spraševala. Kakšne pa so to majčke za dojenje? Jst mam že kr S oz. XS majčke ...Jupi, spet shopping!user posted image user posted image user posted image
Martka, za kaj pa bi ti imela takšno dieto? Ja jst si tudi tako kot Bethany ne predstavljam življenja brez mleka. Ravno včeraj sem si med učenjem ob 23 h šla mlečni gres kuhat, pol pa gor posula ful kakava ...njami!!!user posted image

Lolita, a poznaš Miha Pevca?




Sej medve sva se že tudi srečale, sam nisem omenjala, ker pač nočem da bi mislila, da te zasledujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Aja? Ha ha ha!!!!Mislim ... Mi je Urša - od Miha punca zadnjič, ko je bila pri meni rekla, da si rodila Tjašo in sem takoj posumila, da si to ti. user posted image user posted image



Ja isto se je meni zgodil, ko si ti januarja rodila, pa mi je Urša razlagala o eni sošolki in cimri, ki je rodila fantka Gala, pa še katja ti je ime.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 14:14:49   
Naty*Taja
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Apetit: ej, men se sploh ne unese, kar naprej se mi lušta hrane, kak nej bolj spravim te odvečne kile stran?? Mam filing, da bo res treba počakat, ko bo konec dojenja, zgleda tole nastajanje mleka in hormoni delajo svoje. user posted image



Ja, bo bolj pametno, da se nehaš ubadat s kg zdej! user posted image men tudi ni ratalo prej, kot po kakem mesecu po dojenju, ko prideš na zeleno vejo in mine tisti požrešni apetit. Sem po oblekah vidla, da sem pri tavečjem med dojenjem še pridobila kr nekaj kg. Sam mlekec je pa bil in to veliko. Je kr špricalo...user posted image

Martka, sorry, sam men se zdi pa tole tumač! JEbela cesta, sej to ni nobena alergija, če ima dojenček do pol leta te mozolčke. Pa kje so to pobrali. Evo kak je zgledlo, ko je en mali od Aliske tule gor na rr imel alergijo - po ličkih je imel take rdeče lise, ki mislim, da so se celo gnojile al luščle, ne vem točno. In bil je alergičen na sestavine AD3 kapljic!!! Tak da  -kako bodo pa vedli, na kaj je alergična, če vsega tega ne boš jedla? Res mi ni logično...

Jaz pa komi čakam, da grem v porodniško....


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 14:19:32   
brkn83
Bethany - js tudi mislim,da se ti ni treba sedaj ubadati z dojenjem. Namreč js sem že po enem mesecu in pol bila na isti kilaži, ki sem jo imela pred nosečnostjo, sedaj ko bo pa Nik star 2 meseca star pa imam že 1 kg manj kot prej. Pa amreč ful veliko pojem na dan, toliko nisem niti ko sem bila noseča. Mislim, da bodo kile same šle počasi dol, če ne pa se boš s tem ukvarjala, ko boš nehala dojiti.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: Celjske in okoliške mamice
31.3.2009 14:25:01   
Lolita23
Izleti:

Po kolikšnem času lahko otrok gre na kako daljšo turo z avtom??
No naša je bila danes prvič zunaj za 15 min jutri že pol ure, vikend pa napovedujejo topel in sončen, tako da ga bomo izkoristili.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Sponzorstvo
muška

Bi šli za sponzorja ob lokalni preditvi? Seveda ob predpostavki, da imate podjetje.

da (65%)

ne (9%)

nikoli mi ni prišlo na misel (13%)

vedno sodelujem (4%)

nikoli se ne udeležujem (4%)

me me zanima kaj se dogaja v moji okolici (4%)


Število vseh glasov: 246

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!