|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 17:14:39   
rija
Itak, študentje so zakonuser posted image user posted image

Se pa moram malo skašljat:
zunaj imamo razpis za prodajalca, pri katerem smo lepo napisali, da prošnje pošljejo na naš mail...in od tega jih je 20 % res prišlo na mail, nekateri so celo poklicali, če mo dobili, 80 % jih je pa prošnjo enostavno skopiralo, fliknilo v kuverto, niti telefonske se jim ni ljubilo pripisati.....in čao pero. Toliko o resnosti prosilcev za službo...user posted image

In na koncu bodo okoli govorili, kak  je težko dobiti službo in kako delodajalci niti ne odgovarjajo na prošnje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 17:50:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Dokler bomo imeli študentsko delo v takem obsegu kot sedaj bodo redne službe problem.....dokler bodo študentje do 30. leta študirali, da bodo maksimalno izkoristili svoje bonitete bodo redne službe problem.......dokler bo študentsko delo neobdavčeno bodo redne zaposlitve problem.....ker za večino del v podjetjih lahko podjetje izkoristi študenta.....in to zgolj zato, ker je bistveno cenejši kot redno zaposleni delavec.....

In potem, ko pa ta študent končno diplomira, ker pri 30 letih pač mora, pa šok in jamranje......da ni zaposlitve, ker vsi hočejo delovne izkušnje (študentsko delo se ti pač ponavadi ne šteje kot delovna izkušnja).....plača se mu zdi premajhna, ker je navajen na študentsko neobdavčeno lepo plačilo, smatra, da ima ogromne izkušnje, ker je 10 let poleg tega, da je malo študiral v priznanem podjetju fotokopiral in dvigoval telefon.....ko je diplomiral in izgubil študentski status je seveda to priznano podjetje "zaposlilo" novega študenta......

In potem se lahko jamra, da se službe dobijo preko vez......jaz vidim največji problem v študentskem delu.......ker študentje na žalost ne malo krat "odžirajo" zaposlitve tistim brezposelnim, ki imajo končano osnovno šolo, poklicno šolo, srednjo šolo, pa tudi faks......


Začela kot študentka brez poznanstev, dobila redno zaposlitev v tem istem podjetju, vmes pri 30-ih dokončno diplomirala (sem imela šefe nad glavo kdaj bom) in zdaj čičam tu in dvigujem telefone. user posted image
Niso vsa podjetja taka. user posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 19:12:44   
ZARA
OMB, kako se mi ne da te diskusije brat. Later. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 20:23:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Dokler bomo imeli študentsko delo v takem obsegu kot sedaj bodo redne službe problem.....dokler bodo študentje do 30. leta študirali, da bodo maksimalno izkoristili svoje bonitete bodo redne službe problem.......dokler bo študentsko delo neobdavčeno bodo redne zaposlitve problem.....ker za večino del v podjetjih lahko podjetje izkoristi študenta.....in to zgolj zato, ker je bistveno cenejši kot redno zaposleni delavec.....

In potem, ko pa ta študent končno diplomira, ker pri 30 letih pač mora, pa šok in jamranje......da ni zaposlitve, ker vsi hočejo delovne izkušnje (študentsko delo se ti pač ponavadi ne šteje kot delovna izkušnja).....plača se mu zdi premajhna, ker je navajen na študentsko neobdavčeno lepo plačilo, smatra, da ima ogromne izkušnje, ker je 10 let poleg tega, da je malo študiral v priznanem podjetju fotokopiral in dvigoval telefon.....ko je diplomiral in izgubil študentski status je seveda to priznano podjetje "zaposlilo" novega študenta......

In potem se lahko jamra, da se službe dobijo preko vez......jaz vidim največji problem v študentskem delu.......ker študentje na žalost ne malo krat "odžirajo" zaposlitve tistim brezposelnim, ki imajo končano osnovno šolo, poklicno šolo, srednjo šolo, pa tudi faks......


Začela kot študentka brez poznanstev, dobila redno zaposlitev v tem istem podjetju, vmes pri 30-ih dokončno diplomirala (sem imela šefe nad glavo kdaj bom) in zdaj čičam tu in dvigujem telefone. user posted image
Niso vsa podjetja taka. user posted image


Verjamem, da ne.....kot pravijo izjeme potrjujejo pravilo......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 20:24:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

OMB, kako se mi ne da te diskusije brat. Later. user posted image


Kdo te pa sili, da jo bereš......user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 20:34:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Itak, študentje so zakonuser posted image user posted image

Se pa moram malo skašljat:
zunaj imamo razpis za prodajalca, pri katerem smo lepo napisali, da prošnje pošljejo na naš mail...in od tega jih je 20 % res prišlo na mail, nekateri so celo poklicali, če mo dobili, 80 % jih je pa prošnjo enostavno skopiralo, fliknilo v kuverto, niti telefonske se jim ni ljubilo pripisati.....in čao pero. Toliko o resnosti prosilcev za službo...user posted image

In na koncu bodo okoli govorili, kak  je težko dobiti službo in kako delodajalci niti ne odgovarjajo na prošnje user posted image user posted image user posted image


Ti povsem verjamem.....

Mi nismo dali javnega razpisa, ko smo iskali sodelavca, diplomiranega ekonomista, ker je pogoj aktivno znanje angleščine in nemščine.....in nas je že izučilo, da se potem prijavijo tudi taki, ki v tujem jeziku znaju povedati le dober dan, nasvidenje in se predstaviti......in jih 95 % že takoj izpade, ker pač je res potrebno znati ta dva jezika.....zato smo prosili zavod za zaposlovanje, da nam pošljejo enih 20 resnih kandidatov......in zgodilo se je to, da so trije od njih bili resni, vendar so na žalost izpadli zaradi jezikov.....ostali pa so prišli le zato, ker so morali priti, ker jih je zavod poslal......in tako smo morali iskati sodelavca preko "zvez", da smo vsi angažirali svoje prijatelje, sorodnike, znance, če kdo slučajno pozna koga, ki bi šel v službo.....pa da naj dodam, da plačilo ni bilo razlog za nezainteresiranost.....no en brezposelni mladi ekonomist je sicer dejal, da on pod 2000 EUR neto plače sploh ne razmišlja, da bi šel v službo, seveda bi mu bila prva redna zaposlitev......

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 21:04:57   
Tanja55
Liliana, pa bi na to delovno mesto vzeli nekoga, ki ni diplomirani ekonomist, zna pa oba jezika tekoce? Ima 7. stopnjo izobrazbe, da se razumemo, ampak ne ekonomske. Me samo zanima, tko firbec user posted image ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 21:19:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

ker delodajalci nočejo zaposlovati višje izobraženih, ker lahko enako delo opravljajo nižje izobraženi.


SE strinjam. V Švici ti opravlja službo disponenta ali podobne službe človek s 3-letno izobrazbo, pri nas moraš imeti ekonomski faxuser posted image




Nemške(Avstrijske) firme v Sloveniji imajo zaposlene disponente z izobrazbo kemični tehnik, mehanik, prometni tehnik..., plačani so kot disponenti.  Dokaz je moj user posted image in vsi njegovi podrejeni. Ja, podrejeni, ker je napredoval s svojim delom in trudom, pa naredil je tehniško šolo prometnika, da so mu odprte smeri v naprej.  In te smeri so spet v službah, kjer sicer zaposlujejo ljudi s faksom, še raje pa človeka z izkušnjami. Torej rabijo človeka, ki ve kaj dela in ne kje se je šolal.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ponudb ima najman 15.Ga hočejo-dobesedno in vabijo že ohoho časa.user posted image Kljub današnji recesiji, ki je transport resno načela.user posted image In to so firme, ki so v očeh javnosti kot firme, kjer delajo sami izobraženi. Kao.user posted image

Pa smo spet tam, začarani krog. Znajdi se.user posted image Veze, veze, veze...user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Brezposelne z izobrazbo
12.3.2009 22:38:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
no en brezposelni mladi ekonomist je sicer dejal, da on pod 2000 EUR neto plače sploh ne razmišlja, da bi šel v službo, seveda bi mu bila prva redna zaposlitev......

Ja ni kaj... lepo, da še obstajajo optimisti na svetu... ambiciozni, seveda... pa čeprav brezposelni. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 6:49:37   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
OMB, kako se mi ne da te diskusije brat. Later. user posted image
Kdo te pa sili, da jo bereš......user posted image
A sem kje napisala, da me kdo sili?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 7:05:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
OMB, kako se mi ne da te diskusije brat. Later. user posted image
Kdo te pa sili, da jo bereš......user posted image
A sem kje napisala, da me kdo sili?


A ne moreš spat?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 7:44:44   
ZmajTolovaj
Jaz sem bila lani na enem razgovoru za službo, pogoj je bil V. stopnja in tudi povedali so mi, da je plačilo temu ustrezno, čeprav imam VII. stopnjo - OK, sem rekla ni panike, ker je bila varianta za redno zaposlitev. Potem pa so pričakovali, da obvladaš vse živo, nekako mešanica računovodje, pravnika, nemcista in deklice za vse. Ni bil problem, da bi bila plača prenizka, meni je bila OK, niti me ne bi motilo vse živo delat, v bistvu HB da maš dosti dela in se ne dolgočasiš. Samo ni mi bilo jasno, kako lahko napišejo V. stopnja, obvladal pa naj bi veliko več kot srednješolske osnove računovodstva.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 9:41:19   
liliana
Tanja55......zato, ker smo iskali približno tako osebo o kateri piše ZmajTolovaj......in predvidevamo, da profesor angleščine in nemščine oz. inženir strojništva ali diplomirani sociolog niso primerne osebe.....tuji jezik pa je nujen pogoj, ker se posluje pretežno s tujino......

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.3.2009 9:42:23 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 10:02:53   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz sem bila lani na enem razgovoru za službo, pogoj je bil V. stopnja in tudi povedali so mi, da je plačilo temu ustrezno, čeprav imam VII. stopnjo - OK, sem rekla ni panike, ker je bila varianta za redno zaposlitev. Potem pa so pričakovali, da obvladaš vse živo, nekako mešanica računovodje, pravnika, nemcista in deklice za vse. Ni bil problem, da bi bila plača prenizka, meni je bila OK, niti me ne bi motilo vse živo delat, v bistvu HB da maš dosti dela in se ne dolgočasiš. Samo ni mi bilo jasno, kako lahko napišejo V. stopnja, obvladal pa naj bi veliko več kot srednješolske osnove računovodstva.


ZmajTolovaj, super si tole napisala, ker meni tud tele stvari niso cist jasne. In ne vem, ce mi bodo, ker kje se pa najde clovek, ki bo takoj znal bit vse: mal racunovodje,pa pravnika, nemcista in kaj jaz vem kaj se.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tanja55......zato, ker smo iskali približno tako osebo o kateri piše ZmajTolovaj......in predvidevamo, da profesor angleščine in nemščine oz. inženir strojništva ali diplomirani sociolog niso primerne osebe.....tuji jezik pa je nujen pogoj, ker se posluje pretežno s tujino......


Hvala liliana za odgovor. Mam pa se eno vprasanje: torej predvidevali ste, da ekonomist bo vse to zdruzeval, medtem ko en inznir strojnistva, profesor jezika ali diplomirani sociolog ne. Celo, niso primerne osebe. Torej, mene zanima, po kaksnih kriterijih se to doloca, saj na zavodu za zaposlovanje ves cas govorijo o prekvalificiranju, ampak ce ti nihce ne da priloznosti, se tezko prekvalificiras v karkoli. Kar me zanima je, da vseeno, da se hoce ena zmes nekih znanj, se vseeno gleda na osnovni papir a ne? Torej, ceprav bi nek diplomirani sociolog taksno delo tudi lahko opravljal, bi se pac moral naucit stvari, ampak ker se dela s tujino in ta sociolog tekoce govori oba jezika, mi ni jasno zakaj se mu niti priloznosti ne da, da se dokaze.  

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 10:30:36   
liliana
Tanja55......zdaj pa poglej tako.......delodajalcem se pač zdi samoumevno, da nekdo s VII. stopnjo izobrazbe danes obvlada tuje jezike, seveda poleg vsega ostalega dela.....in pač predvidevaš, da je pač nekomu z ekonomsko podlago bolj jasno finančno poslovanje, računovodstvo kot sociologu......in od delodajalca tudi ne moreš pričakovati, da te bo nekdo eno leto uvajal v posel, ker pač si ti sociolog in ti je računovodstvo španska vas.....če lahko delodajalec najde (sicer malo težje, vendar se vseeno najde, tisti profil delavca, ki ga potrebuje).....prekvalifikacija pa ni stvar delodajalca ampak so druge institucije in sam iskalec zaposlitve pristojni za to......jaz tudi lahko obvladam perfektno angleščino, pa se kot profesor angleščine ne morem zaposliti, razen, če se grem "prekvalificirat".....pomeni, študirat na ustrezno fakulteto.....

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 14:00:03   
BUŠICA
ne razumem te prekvalifikante. a ko nekaj končajo, šele spregledajo, da bi raj nekaj drugega.
koliko ekonomistov je vpisalo faks pač zato, ker nekaj je treba študirat. brez razmišljanja o nadaljnem poklicu.
pa izpustili ste en pomemben faktor: talent. po moje je logično, da greš študirat nekaj, za kar si talentiran, ne nekaj v tri dni..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 14:47:12   
water lily
Ne mislim da imajo ljudje brez izobrazbe več možnosti za službo.


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 14:50:26   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz sem bila lani na enem razgovoru za službo, pogoj je bil V. stopnja in tudi povedali so mi, da je plačilo temu ustrezno, čeprav imam VII. stopnjo - OK, sem rekla ni panike, ker je bila varianta za redno zaposlitev. Potem pa so pričakovali, da obvladaš vse živo, nekako mešanica računovodje, pravnika, nemcista in deklice za vse. Ni bil problem, da bi bila plača prenizka, meni je bila OK, niti me ne bi motilo vse živo delat, v bistvu HB da maš dosti dela in se ne dolgočasiš. Samo ni mi bilo jasno, kako lahko napišejo V. stopnja, obvladal pa naj bi veliko več kot srednješolske osnove računovodstva.


Ja sej lih v tem je fora!!! da te plačajo za V stopnjo, delala boš pa itak vse. Zakaj bi iskali nekoga z višjo stopnjo, ki ga bo tudi potrebno več plačat, če jim nekdo s V stopnjo lahko dela vse od A do Ž, tudi več kot za V stopnjo. Pa ti si jim idealna.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 15:00:17   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

ne razumem te prekvalifikante. a ko nekaj končajo, šele spregledajo, da bi raj nekaj drugega.



Ne gre se za to, da spregledaš. Pri meni konkretno je bilo tako, da bi se s svojim srednješolskim uspehom lahko vpisala tudi na katero drugo fakulteto, pa sem izbrala pedagoško. Videla sem v tem poklicu, tako me je usmerila tudi pedagoginja s tistim čarobnim testom ne kje v 4. letniku. In tako sem šla na pedagoško, imela krasno povprečje, preživela prakso in napisala diplomo na eni smeri, na drugi smeri pa sem jo pripravljala. Takoj zatem je moja mentorca šla v polovično invalidsko in sem njeno polovico ur prevzela jaz. Po 6 mesecih sem imela dooooovooooolj šole, pouka, sodelavcev (sploh starih učiteljic, ki se imajo za boga v zbornici) in predvsem staršev. In danes po 5 letih še zmeraj nisem diplomirala na drugi smeri in se ne morem spravit čez prag fakultete. Občutek imam, da sem vrgla stran vsa leta šolanja.
SE pravi, v šoli nočem delati, imam pa izkušnje v pisarni, kjer sem delala 5 let. Ampak na tem področju ne dobim zaposlitve ker nisem ekonomist, poznam pa delo, obvladam tuj jezik, ki sem ga študirala.............

In ja očitno sem prekvalifikant, ki je prepozno spregledal, da je očitno sfalil naveliko. user posted image

lp, mojca

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 16:07:27   
Spiria
Wau, tole ^^ se pa bere skoraj kot moja življenjska zgodba! S to razliko, da nimam niti dneva delovne dobe kot učiteljica, ker sem prej spoznala, da to ne bo zame. Jah, marsikaj se zgodi s človekom od 18. pa tja do 25. leta, med drugim ne redko tudi to,  da se spremenijo želje v zvezi s poklicem. Študirala sem jezike na FF, pedagoško smer in po poteku absolventskega staža sem se prijavila na razpis za delovno mesto v gospodarstvu, področje zunanje trgovine (prodaja, izvoz...), v bistvu mi je bilo to vse totalno novo, ampak v dveh mesecih sem se dela naučila do te mere, da sem ga bila sposobna samostojno opravljati.
Sem imela pa veliko srečo, ker delodajalca moja zgrešena smer izobrazbe ni toliko zanimala, pomembno jim je bilo (menda) to, da sem pokazala, da si dela res želim, pa znanje 3 tujih jezikovi in tudi izkušnje preko ŠS so preverili na dotičnem podjetju, kjer so bili zadovoljni z mano.  Po nekaj letih dela sem se izredno vpisala še na ekonomijo (višja šola) in  brez problema opravljam izpite.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 17:05:01   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A ne moreš spat?

Malo me sili zdaj na spanje. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 17:22:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

ne razumem te prekvalifikante. a ko nekaj končajo, šele spregledajo, da bi raj nekaj drugega.
koliko ekonomistov je vpisalo faks pač zato, ker nekaj je treba študirat. brez razmišljanja o nadaljnem poklicu.
pa izpustili ste en pomemben faktor: talent. po moje je logično, da greš študirat nekaj, za kar si talentiran, ne nekaj v tri dni..


Verjetno si mislila bolj zanimanje za določeno smer in veselje kot talent......po moje so redki tisti, ki se vpišejo na določeno fakulteto zaradi talenta.....kako pa lahko pri 18 letih veš, da si talentiran borzni mešatar in finančni analitik.....ali pa kako lahko gimnazijski maturant ve, da je talentiran v medicini.....zanima in veseli ga določena smer že lahko.....do talenta sem pa malo skeptična.......izredno redki so tisti, ki so že pri 18 letih talentirani in točno vedo kaj bodo v življenju......

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Brezposelne z izobrazbo
13.3.2009 18:23:39   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Spiria

Wau, tole ^^ se pa bere skoraj kot moja življenjska zgodba! S to razliko, da nimam niti dneva delovne dobe kot učiteljica, ker sem prej spoznala, da to ne bo zame. Jah, marsikaj se zgodi s človekom od 18. pa tja do 25. leta, med drugim ne redko tudi to,  da se spremenijo želje v zvezi s poklicem. Študirala sem jezike na FF, pedagoško smer in po poteku absolventskega staža sem se prijavila na razpis za delovno mesto v gospodarstvu, področje zunanje trgovine (prodaja, izvoz...), v bistvu mi je bilo to vse totalno novo, ampak v dveh mesecih sem se dela naučila do te mere, da sem ga bila sposobna samostojno opravljati.
Sem imela pa veliko srečo, ker delodajalca moja zgrešena smer izobrazbe ni toliko zanimala, pomembno jim je bilo (menda) to, da sem pokazala, da si dela res želim, pa znanje 3 tujih jezikovi in tudi izkušnje preko ŠS so preverili na dotičnem podjetju, kjer so bili zadovoljni z mano.  Po nekaj letih dela sem se izredno vpisala še na ekonomijo (višja šola) in  brez problema opravljam izpite.


user posted image user posted image  super Spiria, tocno to sem hotela  prej povedat v 'pogovoru'user posted image  z liliano. Tvoj delodajalec je bil tolk pameten, da je ti je dal moznost, pol se pa itak vidi, a si za stvar ali nisi. Ce ti pa nekdo ne da moznosti, se pa ne ve, kaj ti lezi in kaj ne. Torej, sistem je napacen v toliko, da ne omogoca prakse. V Uk imajo internships in volunteer work (oboje se steje kot delovne izkusnje) za studente, ki tako lahko preverijo kaj jim lezi in kaj ne. Brez sluzenja studentskih servisov na racun dela studentov. Ker to je kriminal, kaj se dela...rajs placajo studenta in ves cas najemajo nove studente (ceprav jih je treba uvajat), kot da bi zaposlili ljudi in pridobili en dobr kader. Zal, meni ta logika ni jasna.

Liliana, cist razumem stalisce delodajalca in se tudi strinjam s tem, kar si napisala. Ne morem se pa strinjat, da ti ljudje ne dajo niti moznosti.

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Brezposelne z izobrazbo
15.3.2009 12:18:00   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

na hormonskem forumu



to pa je čist mimo konteksta...

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Brezposelne z izobrazbo
15.3.2009 15:34:27   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Verjetno si mislila bolj zanimanje za določeno smer in veselje kot talent......po moje so redki tisti, ki se vpišejo na določeno fakulteto zaradi talenta.....kako pa lahko pri 18 letih veš, da si talentiran borzni mešatar in finančni analitik.....ali pa kako lahko gimnazijski maturant ve, da je talentiran v medicini.....zanima in veseli ga določena smer že lahko.....do talenta sem pa malo skeptična.......izredno redki so tisti, ki so že pri 18 letih talentirani in točno vedo kaj bodo v življenju......




ok imenujmo to zanimanje za določeno smer.
mislim pa, da bi vsaj večina morala imeti v mislih že vnaprej, kaj bi rad počel v življenju.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?