|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzgojitelj predšolskih otrok
26.1.2009 19:21:20   
Anonimen
Ne najdem spletne strani kjer bi našla kakršnekoli podatke o izrednem študiju  vzgojitelja predšolskih otrok. A mi lahko katera to najde ali pa vsaj povejte mi če sploh obstaja izredni študij za ta poklic.
Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
26.1.2009 19:22:39   
Anonimen
Ups, sem pozabila napisat diplomirani vzgojitelj predšolskih otrok user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
26.1.2009 19:41:25   
tt79
Zagotovo je izredni študij v MB na pedagoški fakulteti (cca 2400 evrov) letnik, mislim da je tudi v Ljubljani na pedagoški fakulteti, včasih je bil na primorskem (ne vem natančno kateri kraj), pa še nekje pri Celju, mislim da v Zrečah, nisem pa 100%.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
26.1.2009 19:42:36   
tt79
v Google napiši razpisi 2009/2010 izredni študij, pa boš našla.
user posted image

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
26.1.2009 19:55:58   
Anonimen
seveda obstaja. letos ima izredni študij Pedagoška fakulteta Koper, Ljubljana pa nima na svojem faxu ampak so jih preselili v Črnomelj. za Maribor pa res ne vem.

(odgovor članu tt79)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 11:28:51   
MIAAA30
Zdravo,

zanima me tiste ki ste naredile izredni študij za vzgojitelja ali je veliko obveznosti in ali je težak faks ali pa se kar da naredit samo da se malo potrudiš?

Kje ste obiskovale izredni študij?

Hvala za vaše odgovore in lp

mia

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 12:34:02   
zaspana zvezdica
Tudi v Mariboru je razpisanih 30 prostih mest za izredni študij. Sama resno razmišljam o vpisu, skrbi me pa preizkus glasbenih sposobnosti. A katera ve kako to zgleda?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 16:48:15   
Anonimen
V Mariboru je razpisanih 45 prostih mest za izredni študij.

Preiskus glasbenih sposobnosti ne rabi nobene skrbet, ker je treba zapet eno-dve otroški pesmici pa še to skozi prste gledajo, moje sošolke so vse prišle gor, pa ene nimajo niti P od posluha.

Jaz sem sicer na redni smeri 2. letnik, ampak kolikor poslušam izredne jim sploh ni težko, imajo manj obveznosti kot mi, pa tudi na izpitih so bolj prizanesljivi, tako da ni težko naredit. Roko na srce tudi nam ni tako težko, pač nekaj obveznosti je-veliko obveznih vaj, nekaj seminarskih, sami izpiti pa sploh niso težki, jaz sem se do zdaj učila največ 5 dni za en izpit. Poleg tega pa ti še zapiske večina učiteljev da, druge pa komot dobiš, tako da ni treba iskat snovi, vedno veš kaj točno se moraš naučit in to je super.

Druga stran je pa poklic vzgoljiteljice, če se odločate za ta študij samo zaradi tega da bi pač nekaj počele se ne vpisujte, ker vam bo žal. Za ta poklic moraš bit "rojen" in res s srcem pri delu. Samo tako mimogrede...

Vsem vam želim vso srečo pri študiju in le pogumno če si to res želiteuser posted image

(odgovor članu zaspana zvezdica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 17:18:18   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

V Mariboru je razpisanih 45 prostih mest za izredni študij.

Preiskus glasbenih sposobnosti ne rabi nobene skrbet, ker je treba zapet eno-dve otroški pesmici pa še to skozi prste gledajo, moje sošolke so vse prišle gor, pa ene nimajo niti P od posluha.

user posted image žalostno

Jaz sem sicer na redni smeri 2. letnik, ampak kolikor poslušam izredne jim sploh ni težko, imajo manj obveznosti kot mi, pa tudi na izpitih so bolj prizanesljivi, tako da ni težko naredit. Roko na srce tudi nam ni tako težko, pač nekaj obveznosti je-veliko obveznih vaj, nekaj seminarskih, sami izpiti pa sploh niso težki, jaz sem se do zdaj učila največ 5 dni za en izpit. Poleg tega pa ti še zapiske večina učiteljev da, druge pa komot dobiš, tako da ni treba iskat snovi, vedno veš kaj točno se moraš naučit in to je super.

Druga stran je pa poklic vzgoljiteljice, če se odločate za ta študij samo zaradi tega da bi pač nekaj počele se ne vpisujte, ker vam bo žal. Za ta poklic moraš bit "rojen" in res s srcem pri delu. Samo tako mimogrede...

Vsem vam želim vso srečo pri študiju in le pogumno če si to res želiteuser posted image

Opisuješ, kot da gre za kak šnelkurs user posted image
Ko potem taka nadabudna oseba, polna sebe in svoje pameti pride v skupino, pa je druga pesem...
user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 18:51:23   
tanjusi
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

V Mariboru je razpisanih 45 prostih mest za izredni študij.

Preiskus glasbenih sposobnosti ne rabi nobene skrbet, ker je treba zapet eno-dve otroški pesmici pa še to skozi prste gledajo, moje sošolke so vse prišle gor, pa ene nimajo niti P od posluha.

žalostno

Jaz sem sicer na redni smeri 2. letnik, ampak kolikor poslušam izredne jim sploh ni težko, imajo manj obveznosti kot mi, pa tudi na izpitih so bolj prizanesljivi, tako da ni težko naredit. Roko na srce tudi nam ni tako težko, pač nekaj obveznosti je-veliko obveznih vaj, nekaj seminarskih, sami izpiti pa sploh niso težki, jaz sem se do zdaj učila največ 5 dni za en izpit. Poleg tega pa ti še zapiske večina učiteljev da, druge pa komot dobiš, tako da ni treba iskat snovi, vedno veš kaj točno se moraš naučit in to je super.

Druga stran je pa poklic vzgoljiteljice, če se odločate za ta študij samo zaradi tega da bi pač nekaj počele se ne vpisujte, ker vam bo žal. Za ta poklic moraš bit "rojen" in res s srcem pri delu. Samo tako mimogrede...

Vsem vam želim vso srečo pri študiju in le pogumno če si to res želite

Opisuješ, kot da gre za kak šnelkurs
Ko potem taka nadabudna oseba, polna sebe in svoje pameti pride v skupino, pa je druga pesem...


ko sem jaz tole delala leta nazaj ni blo tako preprosto....


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 19:05:38   
tanjusi
me pa zanima nekaj drugega, če slučajno katera vzg. ve.Ali je še kje možno nardit samo tretji letnik ker v mojih časih sta bila samo dva in diploma. Pa nekaj časa vem da je tA TRETJI LETNIK  še šlo nardit zdaj pa nikjer več ni čut, če kdo kaj ve o tem prosim da mi pove.

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 19:36:26   
Anonimen
tosja tukaj se pogovarjamo o študiju, ne o dejanskem poklicu vzgojitelja.

Ja tisto o posluhu se strinjam s teboj, to je res žalostno, po moje bi lahko ta preizkus ukinili, ker so itak pomembne samo točke.

Drugače pa meni osebno faks ali SŠ nista dali NIČ! Ok ajde, naučila sem se priprave pisat, to bi se lahko tudi drugače.

Vzgojitelja te naredi veliko več kot le ta naziv, ki meni ne pomeni nič drugega kot papir ki ga moraš imet če hočeš opravljat ta poklic in zaradi tega papirja še nisi vzgojitelj, niti slučajno.

Mene so vzgojitelja naredile izkušnje, pa ne samo v vrtcu ampak še marsikje drugje.
Problem so tiste "kao vzgojiteljice" ki so napiflane iz knjig do konca in mislijo da so boga za jajce prijele ker imajo nek naziv, potem pa pridejo dejansko med otroke in so mrzle.

tanjusi ne vem no, meni se ta faks ne zdi težak, je pa res da me še čaka celo leto, bomo videli.
O tem kako bi naredila tretji letnik pa nič ne vem. Sam kaj ni dovolj če imaš diplomo, ne moreš delat kot vzgojiteljica v skupini? Mene tudi malo skrbi ta bolonjski sistem, ki bi naj še dlje trajal, ker meni kasneje čez leta sigurno ne bo še do nadaljnega študija.

< Sporočilo je popravil *TaMiKaaaa* -- 1.2.2009 19:39:18 >

(odgovor članu tanjusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 19:38:48   
tanjusi

tanjusi ne vem no, meni se ta faks ne zdi težak, je pa res da me še čaka celo leto, bomo videli.
O tem kako bi naredila tretji letnik pa nič ne vem. Sam kaj ni dovolj če imaš diplomo, ne moreš delat kot vzgojiteljica v skupini? Mene tudi malo skrbi ta bolonjski sistem, ki bi naj še dlje trajal, ker meni kasneje čez leta sigurno ne bo še do nadaljnega študija.
saj ne da bi bil težek SAM ČIST Z LEVO ROKO GA PA NISEM NARDILA NO .

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
1.2.2009 19:47:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi


tanjusi ne vem no, meni se ta faks ne zdi težak, je pa res da me še čaka celo leto, bomo videli.
O tem kako bi naredila tretji letnik pa nič ne vem. Sam kaj ni dovolj če imaš diplomo, ne moreš delat kot vzgojiteljica v skupini? Mene tudi malo skrbi ta bolonjski sistem, ki bi naj še dlje trajal, ker meni kasneje čez leta sigurno ne bo še do nadaljnega študija.
saj ne da bi bil težek SAM ČIST Z LEVO ROKO GA PA NISEM NARDILA NO .


ja ok, saj učit se moreš, normalno. Je pa res da se vse da naredit brez komplikacij, če delaš sproti seminarske in hodiš na predavanja nimaš nekih težav, vsaj jaz jih zaenkrat nimam, pa čeprav pravijo da je 2. letnik najtežji.
Ne vem no, jaz priznam da sem od faksa pričakovala več, veliko več. Žalostno se mi zdi da se učimo za tako dinamičen poklic, na faksu pa še vedno večino časa poslušamo predavanja, neko drdlanje, razen mogoče pri športni vzgoji in pri glasbi. Da o srednji šoli niti ne govorimo, od tam pa itak greš čisto nepripravljen, mene je groza če pomislim da bi mogla svojega otroka zaupat nekaterim mojim sošolkam od tam, ko jim je bilo še preprosti dnevnik težko pisat, da o rednem hojenju na prakso niti ne govorim.
Pač moje mnenje.

(odgovor članu tanjusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
2.2.2009 16:20:38   
tosja
tanjusi imaš zs user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
2.2.2009 17:15:41   
MIAAA30
Tiste, ki ste izredno študirale, dajte mi povedati koliko je potrebno biti fizično prisoten na faksu npr. 1krat na teden, 2 krat? jaz bi večino probala naštudirati od doma (mam en faks že narjen in mi je tak način dela ful ustrezal)

hvala za odg in lp

mia

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 12:46:37   
MIAAA30
a ni nobena izredno študirala user posted image ?

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 13:12:23   
Pikapolonica_
Glede 'težavne stopnje tega faksa' bi se lahko debatiralo. moja cimra je študirala ravno to smer 'vzgojitel predšolskih otrok' in lahko rečem, da je ta faks dokaj preprosto naredit. Seveda ne čisto preprosto, se mi zdi, da če si z dušo za to, da je lahko. Meni se je včasih zdelo rahlo absurdno, kakšne izpite so imeli, ampak hvala bogu, jaz nisem za to in se tja niti ne bi vpisala. Je bilo pa zanimivo videt, kako se uči za izpit iz dirigiranja. Vem pa da je vseeno imela nekaj splošnih predmetov, ki niso bili specifično vezani na vzgojo in učenje malčkov, no tam pa je bilo glede učenja druga pesem. Pa ful cortih je bilo, ko so imela za izpit 'pravljice', takrat sva se narežali in nasmejali določenim pravljicam, ampak še vedno pa trdim, da ni težko. Ne, ni znanost postati vzgojitel predšolskih otrok, ampak je čisto absurdno delat ta faks, če to ni tvoja velikanska želja in če s srcem nisi pri stvari.
Prav tako mi je lušten in dokaj preprost faks 'razredni pouk', ej, tam so tudi face. Sploh mi je bilo fino gledat fante, ki so z veliko vnemo študirali za te vrste učiteljev.
Res, enih par je svetovnih fac, sem prav videla jih v teh vodah, pa kako jim to ugaja, po drugi strani pa sem srečala enih par zagrenjenih in zategnjenih študentov, ko si predstavljat nisem mogla, da bi tako vreščalo imelo mojega otroka v prvih razredih osnovne šole.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 13:37:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MIAAA30

Tiste, ki ste izredno študirale, dajte mi povedati koliko je potrebno biti fizično prisoten na faksu npr. 1krat na teden, 2 krat? jaz bi večino probala naštudirati od doma (mam en faks že narjen in mi je tak način dela ful ustrezal)

hvala za odg in lp

mia


Tole bi tudi mene zanimalo, ker bi tudi jaz večinoma delala od doma.

(odgovor članu MIAAA30)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 19:31:00   
Pi-kica 1
Pri tem študiju bo študiranje od doma malo težje. Fizično moraš biti prisoten na vseh vajah, ki predstavljajo večino obveznosti, imaš plavanje, štiri dni smučanja na Kopah, ko moraš dati svoj dopust... Samo jaz si tudi ne znam predstavljat, kako bi delala določene izpite, če ne bi bila na predavanjih prisotna. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 19:46:05   
Anonimen
Ja fizične obveznosti pri tem študiju definitivno so, veliko več kot drugje, v bistvu jaz hodim samo na vaje in sem vsaki dan tam.
 
pikapolonica se strinjam s teboj, faks ni težko naredit, nekaj povsem drugega pa je delo v vrtcu oz. delo z otroci. Da si res dober vzgojitelj je potrebnega veliko truda, to si moraš res želet in bit s srcem pri delu, drugače ali te malčki pohodijo (da je v igralnici kaos) ali pa postaneš živčna razvalina.

(odgovor članu Pi-kica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 21:53:08   
frutka_
Izredni študij obstaja in če si marljiva ter te to veseli boš študij tudi končala. O tem ali je "težko" ali "lahko" končati faks te smeri je brezpredmetno razpravljati. Če imaš interes boš študij končala, če ga nimaš pa ne boš. Čisto simpl.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
3.2.2009 22:36:26   
Anonimen
moji sodelavki sta lansko šolsko leto naredili še ta tretji letnik, ker sta imeli tako kot ti, samo dva. delali sta ga v Ljubljani, tako da mislim da bi se še dela, le natančno se moraš pozanimat. ni logike, da bi mogla vsa tri leta še enkrat.

(odgovor članu tanjusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
4.2.2009 10:04:30   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

Ok ajde, naučila sem se priprave pisat, to bi se lahko tudi drugače.





user posted image    to pa je res izjava...


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vzgojitelj predšolskih otrok
4.2.2009 10:07:54   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Glede 'težavne stopnje tega faksa' bi se lahko debatiralo. moja cimra je študirala ravno to smer 'vzgojitel predšolskih otrok' in lahko rečem, da je ta faks dokaj preprosto naredit. Seveda ne čisto preprosto, se mi zdi, da če si z dušo za to, da je lahko. Meni se je včasih zdelo rahlo absurdno, kakšne izpite so imeli, ampak hvala bogu, jaz nisem za to in se tja niti ne bi vpisala. Je bilo pa zanimivo videt, kako se uči za izpit iz dirigiranja. Vem pa da je vseeno imela nekaj splošnih predmetov, ki niso bili specifično vezani na vzgojo in učenje malčkov, no tam pa je bilo glede učenja druga pesem. Pa ful cortih je bilo, ko so imela za izpit 'pravljice', takrat sva se narežali in nasmejali določenim pravljicam, ampak še vedno pa trdim, da ni težko. Ne, ni znanost postati vzgojitel predšolskih otrok, ampak je čisto absurdno delat ta faks, če to ni tvoja velikanska želja in če s srcem nisi pri stvari.
Prav tako mi je lušten in dokaj preprost faks 'razredni pouk', ej, tam so tudi face. Sploh mi je bilo fino gledat fante, ki so z veliko vnemo študirali za te vrste učiteljev.
Res, enih par je svetovnih fac, sem prav videla jih v teh vodah, pa kako jim to ugaja, po drugi strani pa sem srečala enih par zagrenjenih in zategnjenih študentov, ko si predstavljat nisem mogla, da bi tako vreščalo imelo mojega otroka v prvih razredih osnovne šole.



In kaj si ti (do)študirala?


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




IME ZA FANTKA
gugla

Katero ime za fantka bi izbrali?

Filip (34%)

Maks (15%)

Oskar (20%)

Matic (25%)

Tristjan (6%)


Število vseh glasov: 339

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!