|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
7.11.2008 20:38:00   
sesil
potegni z emule dol jem, torej hujšam. pa ne nobenemu povedat, kakšno idejo sem ti dala.user posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4051
   RE: Montignac
7.11.2008 21:13:03   
MTFP
Sem že včeraj user posted image  Danes sem pa prvih 100 strani že sprintala (tud ti tega nobenem ne povej, ker sem jih v službi)user posted image

Samo je knjiga lernik 89 če se ne motim, ali so novejše izdaje, kaj dopolnjene. Zanima me predvsem kaka je razlika med prvo in zdaj to zadnjo...

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 4052
   RE: Montignac
7.11.2008 21:27:11   
rainbow
Princip je po moje isti, MTFP, dobrodošla, mimogredeuser posted image .

Snorlax, kot da bi sebe brala do pred tremi tedni; jaz še predobro vem, kako ti je. Ko ti bo kliknilo, ti bo. Potem pa boš spet noter padla. Jaz se sladkarijam nisem čisto odpovedala, v službi recimo pojem kak keks s črno čokolado, pa zadnjič sem po sili razmer jedla sendvič z belim kruhom in klobasouser posted image . Zajtrk imam vedno po Montiju, pazim pa, da je tudi večerja. Če se pa dopoldan občasno pregrešim, pa tudi ni konec sveta.

Moram malo pobrskat po receptih za našo komplicirano družino (beri mami, ki ji ni do mesa in atiju, ki mu ni do zelenjave), pa da je hitro gotovo ali nekaj kar lahko zamrznem. Hmmm...

Lep vikend vsemuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4053
   RE: Montignac
7.11.2008 21:31:01   
sesil
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow


Moram malo pobrskat po receptih za našo komplicirano družino (beri mami, ki ji ni do mesa in atiju, ki mu ni do zelenjave), pa da je hitro gotovo ali nekaj kar lahko zamrznem. Hmmm...

Lep vikend vsemuser posted image


to je pa že cel projekt. jaz imam srečo , ker moj ded`c je čisto vse, pa ni niti hud, če ni nič skuhano. tamala je pa itak na ziziuser posted image

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4054
   RE: Montignac
7.11.2008 21:34:15   
MTFP
o hvala za dobrodošlicouser posted image

Ste že toliko napisale o tem montgnacu da kar ne upam vprašat, kakšen je sploh princip te diete. Nikjer nisem namreč zasledila jedilnika po dnevih. Ali je tudi potrebno en dan OH, en dan samo sadje itd... kot pri 90 dnevni? Zasledila sem sicer da če za kosilo ješ OH ni treba to tudi za večerjo.... Pa me vseeno zanima ali je kaka šablona... npr če prvi dan za zajtrk nekaj...drugi dan spet nekaj drugega..itd in od začetka.

Upam, da nisem preveč zakompliciral z vprašanjem, ampak če grem brati vse kar ste napisale moram skoraj dopust vzeti :)

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4055
   [Brisano sporočilo]
8.11.2008 8:38:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MTFP)
  Neposredna povezava do sporočila: 4056
   [Brisano sporočilo]
8.11.2008 8:39:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MTFP)
  Neposredna povezava do sporočila: 4057
   RE: Montignac
8.11.2008 11:50:24   
snorlax
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Princip je po moje isti, MTFP, dobrodošla, mimogredeuser posted image .

Snorlax, kot da bi sebe brala do pred tremi tedni; jaz še predobro vem, kako ti je. Ko ti bo kliknilo, ti bo. Potem pa boš spet noter padla. Jaz se sladkarijam nisem čisto odpovedala, v službi recimo pojem kak keks s črno čokolado, pa zadnjič sem po sili razmer jedla sendvič z belim kruhom in klobasouser posted image . Zajtrk imam vedno po Montiju, pazim pa, da je tudi večerja. Če se pa dopoldan občasno pregrešim, pa tudi ni konec sveta.

Moram malo pobrskat po receptih za našo komplicirano družino (beri mami, ki ji ni do mesa in atiju, ki mu ni do zelenjave), pa da je hitro gotovo ali nekaj kar lahko zamrznem. Hmmm...

Lep vikend vsemuser posted image



Ej, pri nas je enako. Jaz se silim z mesom vsaj 1x na teden, moj ne mara kuhane zelenjave, tavečji sin ima celiakijo, tamali je zbirčen kot ne vem kaj....user posted image user posted image user posted image Jaz kuham vsak dan vsaj 2 ali 3 menije. Kot hotel, madona. Ni čudno, da imam poln kufer kuharije.

Pri sladkarijah je pa tako pri meni, da sem ful zasvojena in bom ostala celo življenje. Zato se moram odpovedati čisto, se pravi niti enega keksa, potem sem OK. Takoj, ko pojem eno kepico sladoleda ali en keks ali košček torte, sem adijo. Potem se ne morem spravit več nazaj. In ravno to se je zdaj spet zgodilo. Poskušam pa vsak dan znova, a je vsak dan nekaj, kar me premami. Saj bo, enkrat bo spet tisti KLIK.user posted image


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4058
   RE: Montignac
8.11.2008 13:41:20   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Mi lahko katera pove katero izmed njegovih obeh knjig se splača kupiti?


JEM, TOREJ HUJŠAM - včasih modra, sedaj rdeča; osnovna knjiga, ki jo boste večkrat prebrali. potem so še RECEPTI iz založbe Vale Novak; jaz je ne uporabljam, ker imam sama dovolj idej. splača se jo vzet v knjinici in vsak sam ve naprej

LAHKA GI PREHRANA - malo obrazložitve in pomoč pri ločevanju na B-OH-M; prebereš 1x, splača se vzet v knjižnici

ZDRAVO KOMBINIRANJE HRANE - osnove Hayeve diete, ki ločuje na zelo podoben načih kot Montignac in se jo tudi splača prebrat. jaz sem jo nekaj let pred Montignacovo in mi je bilo Montignacova zato takoj razujmljiva.





< Sporočilo je popravil kokoska007 -- 8.11.2008 13:47:21 >

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4059
   RE: Montignac
8.11.2008 14:44:58   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

...kakšen je sploh princip te diete. Nikjer nisem namreč zasledila jedilnika po dnevih.



bistvo je, da z živili z nizkim GI ne spodbujamo trebušne slinavke k prekomernemu izločanju inzulina; da se torej izogibamo belemu sladkorju, beli moki, masti,... in vse to nadomestimo z drugimi primernejšimi živili (kruh in sladice iz moke polno zrnate moke, kar je dovoljeno sicer šele v nadaljevanju, da obdržimo težo; namesto sladkorja melaso ali javorjev sirup; za zabelo samo oljčno olje);
potem pa je še ločevanje - zaradi različne presnove OH in B so obroki ločeni. za razliko od 90-dnevne ločevalne se to ločuje samo obroke. na dan je 5 obrokov, s tem, da moraš za en obrok pojesti toliko, da si do naslednjega obroka že lačen in upoštevati zg. pravilo, da se je hrano z nizkim GI.

jedilnik je pa za omejene ljudi, ki se morajo držat enega okvirja. probaj brez tega, kajti po metodi montinjaka se ne samo hujša, njegova metoda naj bo tvoj način življenja (t.i. druga stopnja).

glede mletega mesa: menim, da ni dovoljen zato, ker nam mesar namelje zelo mastne kose svinjine in govedine. to pa pomeni - preveč živalskih maščob. jesti je treba pusto meso, tega pa pri mesarju ne meljejo.... in da ne mo kdo mislil, da je kebab pusto meso - to je samo videz, v resnici je prepojen z obilico maščobe, sami videti je ni.



pa še to: preberite še knjigo Vide Petrovčič.



< Sporočilo je popravil kokoska007 -- 8.11.2008 14:56:34 >

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4060
   RE: Montignac
9.11.2008 11:21:17   
MTFP
Hvala za odgovore, še nekaj me zanima, verjetno je med vami kaka ki gre ob 7h odoma, domov pa pride ob 17 ali 18h?

Kako to potem prakticirate. Naj povem, da v službo si hrano lahko prinesem (ni pa zaželjeno, da ima preoster vonj, zaradi strank), nimamo kuhinje (se pravi pogreti si ne morem), lahko pa grem do trgovine... Kako jeste v tem primeru? Ker ko pridem domov in skuham je đe bolj večerja in ne kosilouser posted image user posted image

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 4061
   RE: Montignac
9.11.2008 18:13:51   
rainbow
Čeer!

moj današnji jedilnik:
zajtrk: sirova potica moje mame
m: en kos mojega jogurtovega peciva s polnozrnato moko in malinami
k: pečen piščanec, zelena solata
m: kava, košček črne čokolade
večerja: bo nekaj beljakovinskega, upamuser posted image

veste, da ste prav fajn, ženske, ker lahko jaz vedno znova obnavljam principe tega prehranjevanja in si jih ozaveščamuser posted image user posted image user posted image

Kokoska, pri meni je bilo isto, da sem že enkrat pred Montijem ločevala in to zelo uspešno, tako da  mi je Monti v redu, ni nekaj ekstremnega. Jaz imam doma dve knjigi o kombiniranju, tak da še vcasih tam kaj pogledam.

moram it, se še oglasimuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4062
   RE: Montignac
9.11.2008 21:25:27   
Nia30
Hudiča ste pridne punce user posted image Jaz se že ne vem kolikič spravljam k Montiju, pa mi do zdaj še ni uspelo zdržat več kot en teden user posted image Takrat mi sladkarij tako primanjkuje, da bi zanje ubijala in pol si mislim "eh, samo en keks" in iz enga keksa nastane pol škatle, pa še kaka čokolada povrh user posted image In ko takole zaje... en dan, zaj.. še drugega in tretjega in spet sem tam kjer sem bila oz. za še par kil na slabšem. user posted image

Tokrat poskušam znova user posted image in upam, da mi bo uspelo prebrodit prvi teden - ta je menda najbolj kritičen.

Lp
N.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4063
   RE: Montignac
10.11.2008 5:24:18   
snorlax
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Hvala za odgovore, še nekaj me zanima, verjetno je med vami kaka ki gre ob 7h odoma, domov pa pride ob 17 ali 18h?

Kako to potem prakticirate. Naj povem, da v službo si hrano lahko prinesem (ni pa zaželjeno, da ima preoster vonj, zaradi strank), nimamo kuhinje (se pravi pogreti si ne morem), lahko pa grem do trgovine... Kako jeste v tem primeru? Ker ko pridem domov in skuham je đe bolj večerja in ne kosilouser posted image user posted image


Jaz grem od doma ob 5.30 in pridem ob 15.30, kar je približno tako kot pri tebi, od doma sem cca 10 ur.

Jem pa takole: doma pojem sadež na tešče in zajtrk. V službi jem jabolka, mandarine, suho sadje, včasih si nesem tudi jogurt in malo p.z. kruha. Ko pridem domov, imam kosilo. Za večerjo pa pojem kaj malega, ker sem še sita od kosila.

Pač imaš dopoldne večkrat malico, pa potem kosilo. Ko sem doma, pa normalno: zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja.



IZVIRNO SPOROČILO: Nia30

Hudiča ste pridne punce  Jaz se že ne vem kolikič spravljam k Montiju, pa mi do zdaj še ni uspelo zdržat več kot en teden Takrat mi sladkarij tako primanjkuje, da bi zanje ubijala in pol si mislim "eh, samo en keks" in iz enga keksa nastane pol škatle, pa še kaka čokolada povrh  In ko takole zaje... en dan, zaj.. še drugega in tretjega in spet sem tam kjer sem bila oz. za še par kil na slabšem.

Tokrat poskušam znova in upam, da mi bo uspelo prebrodit prvi teden - ta je menda najbolj kritičen.

Lp
N.




Joj, kako predobro poznam tole. Kot bi brala sebe. Jaz se borim vsak dan za sebe. Včasih uspe, včasih ne. Najslabše je, če se pregrešim, potem pa si mislim, "eh k hudiču vse skupaj, kam je šel bik, pa naj gre še štrik" in se nažrem sladkarij.  user posted image Poskusi zamenjat kekse s kakimi oreščki, semeni, suhim sadjem...še vedno si narediš manj škode. Ali pa jaz včasih pojem kak p.z. kruh z marmelado b.s., da si malo potešim željo za sladkim. Ali pa črno čokolado, uno nad 70% kakava.

Drži se! user posted image Nisi edina, veš. Nas je enih par tu gor, ki te razumemo.



_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4064
   RE: Montignac
10.11.2008 8:25:59   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: snorlax


In zdaj poveš, da faširano ne. Veš koliko ga jaz pojem. Če že jem meso, ponavadi čevape ali pleskavice. Kaj hudiča je pa narobe z njim? user posted image




faširano = mesna štruca, kjer so poleg mesa še: krušne drobtine, jajca

čevapčiče pa pleskavice tudi sama jem (ker vem kaj je v masi, ker sem jo sama naredila)

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4065
   RE: Montignac
10.11.2008 8:32:16   
mojamura
pa pe misel dneva (btw, danes je ponedeljek):

I'm horny horny horny horny hornyuser posted image user posted image user posted image user posted image ....a sva z mojim spet na bojni nogiuser posted image AAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image

qurc pa taka veselica............user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4066
   RE: Montignac
10.11.2008 9:33:19   
lumpa6
mal u venera shop zavi pa si ga kup, enga tazg za prvo pomoč, al pa kr deca naskoč, pa mu lepo razlož, da to nč ne spremeni ampak brez pa ne bošuser posted image user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4067
   RE: Montignac
10.11.2008 9:54:58   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

mal u venera shop zavi pa si ga kup, enga tazg za prvo pomoč, al pa kr deca naskoč, pa mu lepo razlož, da to nč ne spremeni ampak brez pa ne bošuser posted image user posted image



hahaha....mislim da bom res šla v venera shop haha

njega pa ne bom naskočila....iz principauser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 4068
   RE: Montignac
10.11.2008 19:09:08   
snorlax
Mislim, da je kriva luna. S katerokoli se menim, vsaka ima neke probleme z dedcem. user posted image

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4069
   RE: Montignac
10.11.2008 21:10:50   
rainbow
user posted image user posted image ste me nasmejale; no jaz pa z mojim nimam nekih neobičajnih težav trenutnouser posted image ; jih ima sam s sabo, zato se nam pridružuje na prvi stopnjiuser posted image

uspešno hranjenjeuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4070
   RE: Montignac
11.11.2008 5:10:53   
snorlax
Rainbow, saj to je super, če hujšata dva skupaj. Pri nas pa dedec noče nič slišat o p.z. hrani, mora bit vse belo, zabeljeno, meso ne sme biti pusto.... (pa je suh, da ne bo pomote). Tavečji ima celiakijo, tamali je zbirčen, jaz pa sem na Montiju.

Potem veš, kako fajn je kuhat vsak dan.


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4071
   RE: Montignac
11.11.2008 7:59:18   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: snorlax

Rainbow, saj to je super, če hujšata dva skupaj. Pri nas pa dedec noče nič slišat o p.z. hrani, mora bit vse belo, zabeljeno, meso ne sme biti pusto.... (pa je suh, da ne bo pomote). Tavečji ima celiakijo, tamali je zbirčen, jaz pa sem na Montiju.

Potem veš, kako fajn je kuhat vsak dan.



ti nisem nič fasuš....jaz sem pa že svoja dva otroka kar navadila na zelenjavo (brokoli, cvetača, grah....etc)....ampak dedca pa kar ne morem....
in sem ugotovila, da rabim svoje živčke nujno bolj za druge stvari, zato sem se odločila, da se pač z malenkostmi ne bom obremenjevala...
vse sem jih dala na ignore!!user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4072
   RE: Montignac
11.11.2008 10:50:42   
mojamura
preberite...nujno:

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042211639



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4073
   RE: Montignac
11.11.2008 14:08:36   
HuAnita
Eno brco v rit, prosim!
Sem na bolniški z malim, pa sem že vso inventuro omare naredila. To ni nič tragičnega, porečete, kaj pa šče povem, da sme (dodobrauser posted image ) zdegustirala: ninđa želva bombone, Gorenjkino šokoljad in ene kekse Mullino biancom (sicer bi naj bili PZ, ampak dvomim, da so res).
Pa gre moja volja po vodi....user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4074
   RE: Montignac
11.11.2008 14:34:34   
sesil
evo, jaz bom bolj tle iskala motivacijo, ker so moje septemberke vrgle puško v koruzo. no, po mojem pregrešnem vikendu, sem nazaj na starih poteh (beri monty) in obdržala sem kg. torej se nisem zredila kljub pregreham. uf, sem si prav oddahnila. zdej sem se napokala pz testenin s papriko in paradižnikom. . ko pride moj s službe pa spijem še eno brezkofeinsko kavo (bom dala malo mlekca notri - ppppsssssssssttttttt) 

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 4075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?