|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 11:08:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, res - jaz sem mislila, da bomo govorili bolj o fiziki, kemiji in kako se da/ne da dokazat obstoj Boga empirično in kaj je znanost dognala zadnja leta..; ne pa ta kreg kaj je Islam..
Islam je super stvar, samo večina udeležencev te debate ne razume eno stvar, ki jo **** hoče podat - bom uporabila lepo metaforo tukaj: če je voznik slab, ali zato kriviš avto? ona skoz trdi, da je avto user posted image in da so vozniki problem. vi pa da zaradi slabih voznikov ne moreš rečt, da je avto dober.

npr. komunizem vsebuje veliko dobrih konceptov in če ni bil komunizem pravilno/učinkovito apliciran v družbi, še ne pomeni da je sama ideja komunizma slaba. meni se zdi ideja o določenem delu skupne lastnine (npr. parki, igrišča, knjižnice - v glavnem skupno dobro za javno/skupno uporabo) prav fantastična.



Govorimo v bistvu o istem. Z razlicnega stalisca. Teorije in prakse. Teorija je super, praksa, pa ni enako kot teorija. In ce vzamemo komunizem - zakaj govorimo,da je bilo v komunizmu slabo. Zato ker se v praksi, zaradi zivih ljudi, ki ga zivijo in njihove interpretacije kako naj bi to v praksi zazivelo, razlikuje od tega, kar komunizem v resnici je.
In nihce ne "nabija" da v komunisticnem manifestu to pise tako in tako in to tako v komunizmu je. Ker ni. V veliki vecini ni, ni bil in ne bo. Ker komunizem ni papir, je tisto kar zivi preko svojih ljudi - komunistov, ali v veri vernikov, taksnih in drugacnih. Vseh vernikov, kot vseh komunistov. taksnih in drugacnih. Pa "socijalizem" v Jugoslaviji je bil nekaj popolnoma drugega, kot "socijalizem" v Rumuniji. pa se vedno ostaja socijalizem.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 11:23:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, res - jaz sem mislila, da bomo govorili bolj o fiziki, kemiji in kako se da/ne da dokazat obstoj Boga empirično in kaj je znanost dognala zadnja leta..; ne pa ta kreg kaj je Islam..
Islam je super stvar, samo večina udeležencev te debate ne razume eno stvar, ki jo **** hoče podat - bom uporabila lepo metaforo tukaj: če je voznik slab, ali zato kriviš avto? ona skoz trdi, da je avto user posted image in da so vozniki problem. vi pa da zaradi slabih voznikov ne moreš rečt, da je avto dober.

npr. komunizem vsebuje veliko dobrih konceptov in če ni bil komunizem pravilno/učinkovito apliciran v družbi, še ne pomeni da je sama ideja komunizma slaba. meni se zdi ideja o določenem delu skupne lastnine (npr. parki, igrišča, knjižnice - v glavnem skupno dobro za javno/skupno uporabo) prav fantastična.




No., jaz tudi tako razumem ****. In mi je žal, da se je spet razvil kreg, pa kdo ima prav in kdo ne.

Tudi meni so vse verstva in tudi neverovanje v svoji osnovi zdijo zelo uredu stvari. Problem nastane zaradi uporabnikov - ljudi, ega, vsiljevanja nadmoči, prevlade. In taki ljudje izkoristijo in sebi v prid  še najbolj čisto in nedolžno stvar in delajo škodo neukim ljudem..

Po moje je pravi Islam čisto OK, tako kot pravo krščanstvo, budizem, ateizem, demokracija, komunizem,.... praktična izvedba pa je v veliki meri zgolj sprevračanje nekega nauka v svoje lastne koristi.

Zakaj sem zgoraj napisala neukim? Ker ima zelo velik vpliv na to, da vzameš svojo usodo v svoje roke, stopnja izobrazbe, da spoznaš, da ti je namenjeno  veliko več pravic, kot pa ti celotna okolica govori. Dokler ne bo vsaka zatirana ženska sama pri sebi spredvidela, da lahko in zmore več, da si zasluži več, pravico do svobode, do takrat se ne bo nič spremenilo. Dokler se ženske ne bodo emancipirale, izobrazile, same množično zahtevale enakopraven položaj z moškimi, dokler ne bodo tega začele učiti svoje hčerke in dokler čisto vsak povprečen moški ne bo spoznal, da je njegova žena več kot le žena in mati ter da je zato ona srečnejša, izpolnjena in zadovoljna, kar posledično pomeni, da ima od tega prednosti tudi on, ali če hočete drugače: dokler ljudje ne bodo začeli živeti svoje vere ampak bodo vero prikrojevali svojim potrebam, do takrat se ne bo nič spremenilo. Temelj vsega pa je šolanje žensk.
In če je ta isti proces v Evropi trajal stoletja, na žalost ne vidim druge poti, kot da bo isto potrebno tudi v državah, kjer si Koran prikrajajo po svoje.

Se mi pa tu v povezavi s tem poraja ena misel, zakaj take spremembe trajajo toliko časa: večini ljudi je veliko lažje živeti v znanem svetu, kot se podati v neznano. Lažje je biti zadovoljen s tem kar imaš, da vsaj nekaj imaš, da te mož ceni vsaj kot gospodinjo, če že kot žensko in inteligentno osebo ne. Ker če se podaš v boj za enakopravnost (ne enakost!), te čaka veliko ovir, podtikanj, zmerjanj, groženj, trpljenja, zapori (tudi v Evropi je bilo tako), poniževanj. Zakaj bi udobje in vsaj nekaj varnosti zamenjal za negotovost in boj, ki prinaša rezultate samo na zelo, zelo dolg rok?

< Sporočilo je popravil Ankica -- 19.8.2008 11:28:21 >

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 12:14:14   
3T
Bravo Ankica....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 12:18:09   
mateyka
In nihce ne "nabija" da v komunisticnem manifestu to pise tako in tako in to tako v komunizmu je. Ker ni. V veliki vecini ni, ni bil in ne bo. Ker komunizem ni papir, je tisto kar zivi preko svojih ljudi - komunistov, ali v veri vernikov, taksnih in drugacnih. Vseh vernikov, kot vseh komunistov. taksnih in drugacnih. Pa "socijalizem" v Jugoslaviji je bil nekaj popolnoma drugega, kot "socijalizem" v Rumuniji. pa se vedno ostaja socijalizem.


no, pa smo pri semantiki. jaz se ne strinjam, da je komunizem nekaj kar se razlikuje od definivcije komunizma. ja praksa in teorija sta različni stvari, jemanje poimenovanj ali terminologije in apliciranje le te na nekaj čisto drugega pa jaz imenujem manipulacija.
in koneckoncev teorija komunizma je res na papirju, tisto kar komunizem živi v preko svojih ljudi pa ti povem - ne živi. ljudje morajo duhovno še veliko zrasti preden bodo lahko sebe imenovali komunisti in imeli skupno lastnino, ne da bi jo kdo odnesel k sebi domov in si s tem domišljal, da je s tem bolj njegova kot na javnem mestu.

sem za jasno opredeljevanje pojmov, vsaj v določeni debati (zato da se izognemo nesporazumom in dosežemo dialog na višji ravni, ne pa da je "point" kdo bo koga verbalno fajn za*****). jaz bi te ureditve, ki jih ti imenuješ" socializem, raje poimenovala s kakim novim terminom zaradi jasnosti debate. user posted image






(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 12:22:15   
Rubin.
Mišek načeloma se strinjam s teboj, ampak  razumevanje sočloveka pa ti ne gre najbolje od rok.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 12:48:29   
mary_lou
Tudi jaz sem zelo presenečena nad žalitvami s strani ****. Tega od tebe res ne bi pričakovala glede na to da praviš da živiš pravi Islam.....žalostno

_____________________________

Tai moj sonček sveti od 18.2.2008


Edina dilema če nič ne delaš je ta, da ne veš kdaj si gotov!

http://marylou.shrani.si

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 13:37:15   
bumerang
Mislim, da **** ni bila tista, ki je začela. Se je par strani kar dobro držala in "(para)friziranje" user posted image  ene uporabnice zelo miroljubno prenašala, potem pa bila napadena frontalno in reagirala na to. Pa pustimo vnemar dejstvo, da nas je enih 15, ki razlagamo kontra in da je edina, ki predstavlja svoj pogled na stvar.

In tisti, ki se spravlja koga citirat in komentirat, naj najprej prebere celotno debato. Ne pa da samo nekaj navrže noter. Sicer lahko ampak ne kot komentar nečesa.
Pa za boga tisti, ki komentirate citate citatov v štirih barvah preden komentirate vsaj napišite v kateri barvi je vaš odgovor. Hvala. user posted image  


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mary_lou)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 14:16:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: srki
Kaj vi to, spet o veri? Mene pa bolj zanimata ex Kerensa pa Kerensa**user posted image

Razloženo na sosednji temi. user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 14:35:51   
mateyka
Mislim, da **** ni bila tista, ki je začela. Se je par strani kar dobro držala in "(para)friziranje" ene uporabnice zelo miroljubno prenašala, potem pa bila napadena frontalno in reagirala na to.


ja, sem ravno hotla pripomnit, da se **** ni razburila zato, ker ji je blo mal dolgcajt..

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 14:38:40   
bumerang
Zakaj pa si pri citatu mojega user posted image  izbrisala?
Spet gledaš na stvari zunaj konteksta ... user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 14:52:26   
ELMA
Že dlje časa vas berem ....   Čudno da to temo volga ne zaklenete , user posted image če mal preberemo pravila portala , glede vere , rasizma in kreganja user posted image ....Res, če nihče ne upošteva pravila , pol jih pa spremenite ...

< Sporočilo je popravil ELMA -- 19.8.2008 14:54:06 >


_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   [Brisano sporočilo]
19.8.2008 14:57:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ELMA)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 14:59:08   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Izrabljanje vere v svoje neprave namene. ...ap so v njenem imenu delali grde reči.

Izrabljanje v neprave namene in v imenu delati grde reči - to ni lastnost vere. To je lastnost človeka. Saj se tudi v neprave namene naprimer izrablja otroka v prepiru staršev, ki se ločujejo. Pa v imenu ljubezni se delajo grde reči. Vendar zato ne pomeni da je ljubezen tisto slabo, ne da je otrok tisti.

Vedno je tisti, posameznik, ki to dela, povzroča ali se pusti voditi. Če bi bili dosledni bi z istim merilom morali meriti tudi ljubezen in jo zato zavreči, enako kot zavračajo vero. Pa je ne. Torej vzrok nikoli ni v veri ampak nekje zadaj, kot tudi ni v ljubezni ampak je nekje zadaj.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:00:48   
Anonimen
A pa ni niti še ene muslimanke tu na RR? Pa ja ni **** edina, ali pač? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:12:58   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Vsakdo, ki kolikortoliko razmišlja s svojo glavo, bo znal presoditi verodostojnost informacije, ki jo prejema - ne glede na to, ali ta prihaja od politika, novinarja, urednika ..... ali pa iz prižnice.

Če nimaš svoje razgledanosti in odprtosti ti presojanje s svojo glavo nič ne koristi. Namreč predstavljanje muslimanskega sveta je zadnja leta posebej intenzivno samo z enega "napačnega" pogleda. Časopisne strani polnijo samo neki, ki govorijo da so muslimani. V resnici pa so samo pobijalci. Če bi bili pravi muslimani bi spoštovali VSE kar jim Koran zapoveduje, ne samo tisto, kar jim paše in načrtno raumejo tako, da se lahko sklicujejo in iščejo opravičila za tisto, česar opravičila ni.

Še beseda ekstremist je zlorabljena do konca. Pravi vernik ne more biti drugačen, kot ekstremen. V veri ni kompromisa. Ali veruješ, ali ne. Ne moreš enkrat ja, drugič ne. In ekstremist je tisti ki popolnoma veruje in sledi svojo vero po svojih močeh, v vseh stvareh. Vsi ostali so samo deklarativni verniki.

Torej, kaj si lahko pomagaš s takšno lastno predstavo, ki si jo ustvariš v bistvu le iz "poročil". Od kje pa si ti nabiraš podlage za presojanje verodostojnosti? Pa ne ti osebno, ampak tisti, ki to bere.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:22:23   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: srki
Kaj vi to, spet o veri? Mene pa bolj zanimata ex Kerensa pa Kerensa**user posted image

Razloženo na sosednji temi. user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:23:02   
Kerensa*
Ne smetit teme, prosim. user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:23:32   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
V današnjem Dnevniku.

To nima nobene prave zveze z vero, z islamom. Sploh ne vem kaj naj bi ta članek pomenil. V afriki punce obrezujejo, v ameriki punce prostituirajo, v evropi uporabljajo za spolne sužnje. Kaj ima to veze z vero? user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:24:15   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

A pa ni niti še ene muslimanke tu na RR? Pa ja ni **** edina, ali pač? user posted image



user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:24:33   
Kerensa*
Mogoče samo toliko (vsaj za zadnja dva primera), da vsi verjamemo v denar. user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:26:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

A pa ni niti še ene muslimanke tu na RR? Pa ja ni **** edina, ali pač? user posted image



user posted image


Ma ja no, ne vem zakaj se nobena ne postavi **** v bran in ji pomaga argumentirati, če je še kakšna gor no. user posted image

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:27:32   
Kerensa*
Posplošujem... ker muslimanke ne smejo na Internet?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:31:05   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ****
imamo med drugim tudi policijo za lepo obnašanje

.. zakaj pa tega še naša vera ne prevzame?

Ker naša vera je samo vera.
"Jezus je odgovoril: »Moje kraljestvo ni od tega sveta. Ko bi bilo moje kraljestvo od tega sveta, bi se moji služabniki bojevali, da ne bi bil izročen Judom, toda moje kraljestvo ni od tod.«"

Islam pa ni smo vera ampak je neločljivo povezan s politiko, z ureditvijo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:34:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Govorim o Islamu enem in edinem! Pa kot da govorim steni.

Se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 15:36:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Islam pa ni smo vera ampak je neločljivo povezan s politiko

Mislim, da lahko najdemo tudi kakšno povezavo med krščanstvom in politiko... vsaj v Sloveniji. user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?