|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:30:57   
Anonimen
Kaj naj jim dam na mizo odprto, na pol pojedeno čokolado??


Da.

Tako vsaj ves, da je dobra user posted image .
Pri zaprti skatli nikoli ne ves, kaj so ti nastimali notri.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:42:26   
Vešča
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Pri zaprti skatli nikoli ne ves, kaj so ti nastimali notri.


pa kako dolgo je že zaprta (rok trajanja, pa to) user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:49:31   
snake
jaz samo vem da ni dobro iti v trgovino LAČNI!!! PREVERJENO

_____________________________

življenje je lepo

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:50:42   
Anonimen
jaz samo vem da ni dobro iti v trgovino LAČNI!!!


Na obiske pa user posted image  user posted image .

(odgovor članu snake)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:53:16   
alička
Jaz nimam nič posebej za obiske. Vse kar kupimo je za nas, ampak ponavadi ostane dost še za nenajavljene obiske user posted image .

Za najavljene se pa bolj potrudim in tudi kaj spečem ali skuham.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:53:35   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

jaz samo vem da ni dobro iti v trgovino LAČNI!!!


Na obiske pa user posted image  user posted image .


Res je!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:57:58   
Kontrakarambolšrauf
Nikoli niam nobene zaloge. Če imam kaj doma je za vse in ni nikjer nič "pod ključem"  za obiske, če pa so napovedani pa kaj nabavim in povem da je tisto pač predvideno za takrat ko obiski pridejo, pojemo pa pol itak vedno vsi skupaj z obiskiuser posted image

Če so nenapovedani pa pijejo in jejo tisto kar je pač takrat doma.


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 16:02:24   
nanč
Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?
                                   Meni bi bilo nerodno,če nimam kaj na mizo za dat.je pa fajn če kam prideš in kaj dobiš,a ne?

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 16:17:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?


Ja, "Zase" je miselnost kapitalizma. Zase, Zase, Zase in še enkrat Zase.user posted image user posted image  Ne veš čist dobr, al bi se smejal al jokal, ker po eni strani je fajn, da znaš poskrbeti zase, po drugi pa bad, ker ne znaš deliti. Če mene vprašaš je lepo, če imaš kaj za ponudit iz enega samega razloga, ker je prijetno uživat ob tem, ko uživajo drugi. Prijetno je uživat ob dajanju, poklanjanju in težko razumem ljudi, ki tega ne občutijo. Lepo je delit reči, kot je lepo za novo leto obdarovat. Sama enako mnogo uživam če dobim piškote nekje na obisku ali pa če jih sama ponudim. Zase, Zase, Zase mi je totalno tuja miselnost. In če bi morala zbirat ali raje zase al za goste, bi raje dala gostom najbrž, fajn bi mi bilo, da je njim fajn - odvisno sicer, koliko sem na določeno hrano navezana najbrž - če bi šlo za zadnji čokolino pri bajti, bi ga sama prav brez obotavljanja pojedla.user posted image  Vsekakor pa mi sicer hrana načeloma ni tolk pomembna, da bi jo večinoma rabila zgolj ali najprej samo Zase.

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

pri nas doma nismo nikoli nič imeli. Ne za nas, ne za goste.


Enako je bilo pri nas, če govorimo o kupljenih rečeh - piškotih, čokoladah (če smo slučajno občasno že kaj imeli, je pojedel fotr ali midva z bratom zelo hitro, ker sicer je pojedel drug od nas - konkurenca je bila huda glede na količino sladkarij, ki smo jih premogli). Je pa moja mati vprašala vsakega človeka, ki je prišel k nam na obisk, če bi kaj jedel, ponudila jim je pa od kruha z marmelado naprej vse, kar smo premogli. Velikokrat je spekla palačinke, šmorn ali kar skuhala kosilo ali večerjo za vse. Tako je rešila problem neobstajanja piškotov in čokolad pri nas ter hkrati unikatno postregla prav vse obiske.

Sicer pa tudi pri nas doma nimamo kaj dosti piškotno čokoladnih zalog iz enega samega razloga, ker imam doma "hrčke", pri katerih noben cukr ne preživi več kot eno uro. Ker se mi cukrasta hrana v tako velikih količinah kot bi jo moji pojedli ne zdi zdrava, je ne kupujem zelo veliko. Imamo pa dosti drugih domačih zalog, ker radi dobro in obilno jemo, tako da se za obiske vedno najde kaj drugačnega, pa ravno tako dobrega, res pa navadno bolj slanega kot sladkega.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 17:21:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz vedno kupim če-kdo-pride zalogo, potem pa jo v dveh dneh sama požrem, in ko res kdo pride, nimam nič.


Iz istega razloga pri nas nimamo več te zaloge.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 17:52:16   
Rubin.
Kup milk in podobnih čokolad, pa bonbonier, pa raznega slanega peciva se mi ponavadi vala po predalih in hladilniku, ker sama tega niti ne povoham. Tko da če kdo pride dobi to.



Še dobro da si povedala, če se slučajno oglasim, pijem samo vodo user posted image .

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 18:38:10   
Anonimen
Zaloga zato, da tudi jaz postrežem kot sem postrežena. Itak pa se mi obiski vedno napovejo in pač takrat skočim po kakšen sok, palčke ali piškote. Če pa glih nanese, da tut v štacuno ne skočim in da čisto nič nimam za postreči, kavo imam pa zmeraj na zalogi. To pa.



(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 18:50:40   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?
                                   Meni bi bilo nerodno,če nimam kaj na mizo za dat.je pa fajn če kam prideš in kaj dobiš,a ne?



Mi imamo doma vedno kaj za na mizo dat, ampak kupujem za nas, obiski pa dobijo to kar jemo mi, zaenkrat se še ni nobeden pritožil user posted image .

Meni pa je vseeno, če grem kam na obisk, če dobim kaj ali ne, ker ne hodim iz tega razloga na obisk. Ponavadi pijem samo vodo, če pa imam namen bolj dolgo ostat pa tudi kavo.

Sicer pa te navade, da imamo kaj posebej za obiske, tudi starši niso prakticirali.

Aja pa da mora biti zaprto? Sej ne dam celo škatlo keksov na mizo, jih postrežem v lični skodelici, tako da itak ne vedo, če je bilo prej odprto ali zaprto. Nimamo pa stvari pri hiši, ki bi se valjale po kotih. Tako, da Pikec, če prideš na obisk, prinesi kakšno zraven. user posted image

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 19:29:41   
Pikec
Tako, da Pikec, če prideš na obisk, prinesi kakšno zraven.


Jst itak zmeri kaj s sabo prnesem. So me naučili, da na obisk nikol ne greš praznih rok. Razen k žlahti user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 19:34:54   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?


Ja, "Zase" je miselnost kapitalizma. Zase, Zase, Zase in še enkrat Zase.user posted image user posted image  

Ja, če jaz nekaj ne ne bi mogla privoščiti sebi in svojim otrokom, gotovo ne bi bila tako nora, da bi pa to potem kupovala za obiske. Ker marsikje se pa dogaja namreč ravno to. Da sicer "varčujejo" na takšnih priboljških, za obiske se pa ven mečejo. Ma daj! In, ko je ena rekla, da so komaj čakali, da so prišli obiski, da so lahko pojedli kakšen piškot, ki so bili sicer varno spravljeni. Pha! Imam pa že raje sebe in svoje otroke, da bom najprej privoščila nam, šele nato ostalim. Če sem zato egoist, tudi prav.
Sicer pa imamo mi navado kupovati razne prigrizke, pijačo itd. zase, ko pridejo obiski, jim pač postrežem s tistim kar trenutno imamo. Gotovo se vedno nekaj najde, tako, da nikoli nismo pri prazni mizi.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 20:26:05   
LoCa
js vse kar kupim takoj pojem, tako da ne bi ostalo niti če bi hotla. pač mam rada vse kar je sladkiše user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 20:31:53   
Rubin.
Ja, če jaz nekaj ne ne bi mogla privoščiti sebi in svojim otrokom, gotovo ne bi bila tako nora, da bi pa to potem kupovala za obiske.


Se popolnoma strinjam! Sva bila (takrat še sama) na obisku pri enih znancih. Pa dajo na mizo sokove in pecivo. So njuni trije otroci v trenutku skoraj vse spili in pojedli, vam povem v dno srca so se mi zasmilili. In res prav čudno je izpadlo.


(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 21:50:08   
glen
Nikoli nenabavljam rezerve za obiske.
Kar je doma za nas je tudi za obiske,ko vidim da česa počasi zmankuje dokupim in to je to

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 21:59:48   
bskrle
Jaz imam vedno rezervo vsega.
PAč ne maram eltat vsak dan v trgovino, 2-3 na teden mi je zvrham dovolj.
Obiski dobijo pri nas kakšno preprosto sadno kupo (vedno imam zalogo 2 vrsti vloženega sadja), poleti sladoled. KAva je vedno, kruh in kakša suha salama tudi. Sicer pa skuham jajca, namažem evrokrem - otrokom ... V kuhinji se znajdem, me še niso dobili,da bi imela samo vodo in kavo.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 22:03:52   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?


Ja, "Zase" je miselnost kapitalizma. Zase, Zase, Zase in še enkrat Zase.user posted image user posted image  

Ja, če jaz nekaj ne ne bi mogla privoščiti sebi in svojim otrokom, gotovo ne bi bila tako nora, da bi pa to potem kupovala za obiske. Ker marsikje se pa dogaja namreč ravno to. Da sicer "varčujejo" na takšnih priboljških, za obiske se pa ven mečejo. Ma daj! In, ko je ena rekla, da so komaj čakali, da so prišli obiski, da so lahko pojedli kakšen piškot, ki so bili sicer varno spravljeni. Pha! Imam pa že raje sebe in svoje otroke, da bom najprej privoščila nam, šele nato ostalim. Če sem zato egoist, tudi prav.
Sicer pa imamo mi navado kupovati razne prigrizke, pijačo itd. zase, ko pridejo obiski, jim pač postrežem s tistim kar trenutno imamo. Gotovo se vedno nekaj najde, tako, da nikoli nismo pri prazni mizi.



SI MI VZELA IZ UST...besede namreč user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 23:06:53   
valči
Zanimiva tema.


Moram napisat,da imamo vsi v glavi frazo,da moramo imet,"če kdo pride"Kekse pečem doma,sladoled delam doma,peciva tudi.Tako da to je vedno.In kava,vino,pa salame imamo domače,pa kruh pečem.Torej vsega je,noben še ni samo ob vodi sedel pri nas.Imam pa vedno v mislih,ko grem pečt kekse,da morem imet,če kdo pride.
Ne vem,kako to,sem vzela po tašči in od tašče tašči.Tako sta govorili in sedaj sem se nalezla.
Čeprav vedno povdarjam,da za otroke mora bit,ker so oni prvi,potem pa ostali.Vljudno pa je,da obiskom nekaj ponudiš.Še nikoli nisem dala kave brez keksov,ker sama tudi rada kakega pohrustam.
Vglavnem,rada ponudim obiskom,še raje pa imam doma za nas,otročke,da je zmeraj kaj za pohrustat.

Ko pa grem nas obisk,pa najraje samo vodo pijem,mi je kar zoprno,če se kdo mudi z menoj,tako rečem vodo in konec.
Stokrat raje strežem,kot sem postrežena.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
1.8.2008 0:08:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?


Ja, "Zase" je miselnost kapitalizma. Zase, Zase, Zase in še enkrat Zase.user posted image user posted image  

Ja, če jaz nekaj ne ne bi mogla privoščiti sebi in svojim otrokom, gotovo ne bi bila tako nora, da bi pa to potem kupovala za obiske. Ker marsikje se pa dogaja namreč ravno to. Da sicer "varčujejo" na takšnih priboljških, za obiske se pa ven mečejo. Ma daj! In, ko je ena rekla, da so komaj čakali, da so prišli obiski, da so lahko pojedli kakšen piškot, ki so bili sicer varno spravljeni. Pha! Imam pa že raje sebe in svoje otroke, da bom najprej privoščila nam, šele nato ostalim. Če sem zato egoist, tudi prav.
Sicer pa imamo mi navado kupovati razne prigrizke, pijačo itd. zase, ko pridejo obiski, jim pač postrežem s tistim kar trenutno imamo. Gotovo se vedno nekaj najde, tako, da nikoli nismo pri prazni mizi.



To lahko razumes kot altruizem ali pa kot nepotrebno popravljanje imidza; navzven smo fino in fajn, doma bo pa ze.

In to ni nobena miselnost kapitalizma, da sebi privoscim ravno toliko kot drugim. To je prej egalitarizem.

Pri meni dobijo to, kar imam.
Kava je vedno.
Voda je vedno.
Sadje je vedno.
Nutela na zlico tudi.

Za "pomembne" obiske je to vec kot dovolj :).

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
1.8.2008 6:54:30   
Lepotica
Jaz imam vedno "na zalogi" kakšne piškote, čokolade ali kej podobnega, sok ali pa vodo z okusom, da postrežem, če pridejo obiski. Če nekdo nenajavljen pride, moram nekaj imeti, da postrežem.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
1.8.2008 7:07:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?


Ja, "Zase" je miselnost kapitalizma. Zase, Zase, Zase in še enkrat Zase.user posted image user posted image  

Ja, če jaz nekaj ne ne bi mogla privoščiti sebi in svojim otrokom, gotovo ne bi bila tako nora, da bi pa to potem kupovala za obiske. Ker marsikje se pa dogaja namreč ravno to. Da sicer "varčujejo" na takšnih priboljških, za obiske se pa ven mečejo. Ma daj! In, ko je ena rekla, da so komaj čakali, da so prišli obiski, da so lahko pojedli kakšen piškot, ki so bili sicer varno spravljeni. Pha! Imam pa že raje sebe in svoje otroke, da bom najprej privoščila nam, šele nato ostalim. Če sem zato egoist, tudi prav.
Sicer pa imamo mi navado kupovati razne prigrizke, pijačo itd. zase, ko pridejo obiski, jim pač postrežem s tistim kar trenutno imamo. Gotovo se vedno nekaj najde, tako, da nikoli nismo pri prazni mizi.



No, točno o tem sem govorila Gina, pa saj vem, da si prav razumela.


in ne, meni je čisto vseeno, če sem postrežena na obiskih (itak pa grem morda 3x na leto na obisk, kar se nežlahte tiče), ne grem zato tja, da bom postrežena. Jem in pijem lahko doma, tja grem pa človeka pogledat.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
1.8.2008 7:13:46   
Lepotica
Ne gre za to, da greš na obisk zato, da bi bil postrežen, je pa lepo in primerno, da če dobiš obiske, da jih postrežeš in pokažeš vsaj malo gostoljubja.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Folna kislina
xtinchy

Ali jemljete pred in do 3. meseca nosečnosti folno kislino?

da (52%)

samo pred nosečnostjo (1%)

samo v času nosečnosti (29%)

ne, vendar pazim, da jo vnesem dovolj s hrano (5%)

ne (13%)


Število vseh glasov: 297

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!