|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:18:00   
Volga
Pa res nikoli nisem razumela, že moje stare mame, ki je vedno imela kaj na zalogi (piškoti, pijača) za primer, "če kdo pride". Za obiske. In ta navada se nekaterih, kot vidim, še vedno drži (spodnja tema). Zakaj mora biti vedno nekaj doma za obiske, a ni bolj pomembno, da imamo zase?

No, tiste, ki imate vedno nekaj, zakaj torej za druge mora biti, za nas pa ni pomembno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:19:39   
Vešča
Jaz te navade nimam. Ampak res tudi obiskov ni kaj dosti. Mi ničesar ne kupujemo na zalogo, vse sproti (za ene 7-14 dni).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:21:16   
Pikec
Zakaj zaloga "če kdo pride"?


Zato, da je naša mama pol čokolatine zmer sama pojedla. So jo premamili. Vedno.

Jst zalog nimam, razen tistga k sama ne pojem. Kup milk in podobnih čokolad, pa bonbonier, pa raznega slanega peciva se mi ponavadi vala po predalih in hladilniku, ker sama tega niti ne povoham. Tko da če kdo pride dobi to. S pijačo je pa tko... včasih ima včasih nema... voda v pipi je pa vedno...


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:23:09   
Katey
Ti običaji zgleda res kar držijo, ker je pri nas res vedno nekaj na zalogi 'če kdo pride', sicer to ne pomeni da ni za nas. Mišljeno je bolj zato, ker pri nas ne jemo piškotov in raznih slanih prigrizkov, če pa že kdo pride je pa fino imeti kaj za na mizo, podobno je pri sokovih, doma jih imamo pijemo pa večino vodo, čaj, domače sokove, pivouser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:23:42   
Anonimen
Jaz vedno kupim če-kdo-pride zalogo, potem pa jo v dveh dneh sama požrem, in ko res kdo pride, nimam nič.

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:26:38   
naja17
Niti ne znam razložiti zakaj... Pri nas je blo vedno tako in boh ne daj, da si se tistega dotakniluser posted image  Pri meni bo verjetno kakršna koli slatka zaloga težko zdržala, jo bom pa verjetno poskusla zmeraj met. Ravno iz razloga, ker je tko blo pri nasuser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:30:37   
Šarki
jest sm pa mami zmerej piškote pojedla, pa sm sam dva pustila, da ni mogla rečt da sm vse pojedlauser posted image  sej se mi je to tudi poznalouser posted image

zdej pa če se kdo najavi, gremo hit kupit, če ne pa sori....

no, vsaj kava je, če ne drugegauser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:38:42   
TAŠKI
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz vedno kupim če-kdo-pride zalogo, potem pa jo v dveh dneh sama požrem, in ko res kdo pride, nimam nič.
se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:40:13   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: Katey

Ti običaji zgleda res kar držijo, ker je pri nas res vedno nekaj na zalogi 'če kdo pride', sicer to ne pomeni da ni za nas. Mišljeno je bolj zato, ker pri nas ne jemo piškotov in raznih slanih prigrizkov, če pa že kdo pride je pa fino imeti kaj za na mizo, podobno je pri sokovih, doma jih imamo pijemo pa večino vodo, čaj, domače sokove, pivouser posted image .

pri nas  je tudi tako, sok imamo vedno za obiske.Mi pijemo vodo, če pa kdo pride, amh glih vodo s podpipe mi ni za na mizo postavljat.Pa pivo je vedno v hladilniku, čeprav si ga midva privoščiva morda enkrat na mesec.
S piškoti pa tako, fino je če je kaj za na mizo, mi kupimo, največkrat se sami nabašemo in pol ko kdo pride, pač ni

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:41:08   
NRMM
Sicer nekih hudih zalog za obiske nimamo,sploh kar je keksov,peciva ipd ,ker to kar sproti pojemo,kar pa se tiče piva in vina,pa je vedno kaj viška,ker malokdaj kdo od naju poseže po tem.

Ko smo bili pa mi mali,pa je mami imela vedno skrite zaloge user posted image ,blagor obisku,ki je prišel,smo jih imeli vedno radi user posted image .


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:42:07   
Sonnja
ponavadi, če grem kam na obisk dobim kavo in sok(izjema so satrši in sestra)
tak, da ne vem kje se skriva ta zalogauser posted image

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:42:12   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Vešča

Jaz te navade nimam. Ampak res tudi obiskov ni kaj dosti. Mi ničesar ne kupujemo na zalogo, vse sproti (za ene 7-14 dni).



Enako. Če pa pridejo nenapovedani obiski, kar redko, se prej najavijo, pa imamo vedno kakšno pecivo doma, pičaja pa itak ni problem.user posted image user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:42:15   
Volga
Ja, jaz sem pa vedno komaj čakala, da sem šla kam na obisk, da sem se piškotov najedla. Ker pri nas tega res nismo imeli, mama pa nikoli ni pekla piškotov.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:43:50   
Freycha
pri nas doma nismo nikoli nič imeli. Ne za nas, ne za goste. Gosti so se mogli naročiti vsaj en dan prej, da smo nakupili, sicer so bili na vodi in kavi, za pojest pa se ni nič več našlo.....

ko sem se preselila v MB k mojemu, pa sem full razliko ugotovila. Sem prišla k tašči, je bilo vedno kaj pečeno (ne samo kupljeno), vedno kar nekaj vrst pijač na izbiro in nikoli ampak res nikoli nisem bila tam ne lačna in ne žejna. Kmalu sem se te navade povzela tudi sama in sva vedno kupovala sokove, pivo in predvsem sladkarije za obiske. Nazadnje sva vse pojedla in spila sama, za obiske pa na novo nakupila. če jih ni bilo, sva pa spet vse sama pojedla.

Zato sladkarij spet ne kupujeva, ker se je nama precej poznalo na kilaži, ker sva skoz nekaj jedla.  Kupiva le, če dobiva obiske, sokove pustiva na miru, Coca-cola izgine preden se ohladi v hladilniku,  zaloge piva so pa stalno in s tem ni problema user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:44:33   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ja, jaz sem pa vedno komaj čakala, da sem šla kam na obisk, da sem se piškotov najedla. Ker pri nas tega res nismo imeli, mama pa nikoli ni pekla piškotov.




Ufff, moja mama ima na tone tega. user posted image  Kake vrste hočeš, piškotov, peciva.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:48:23   
mojsoncek
Nic ne kupujemo na zalogo. Glede na to, da zivimo "dalec" stran od vseh, se itak vedno vsi prej napovejo, da se ne bi ravno brez veze vozili sem in tja. Ce pa bi se kdo napovedal sele npr. v nedeljo popoldan (ko je trgovina ze zaprta), imamo pa vedno najdejo sestavine vsaj za muffine spect na hitro. 

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:48:45   
Anonimen
Mi kupujemo na zalogo, pa ne za goste, ampak za sebe user posted image . Klet je vedno polna raznorazne hrane, smo pač gurmani. Tako da se vedno najde kakšen sok v kakšnem kotu en par vrst čokolade, piškoti, popkorn, sadje napolnjuje pol hladilnika,... Na zalogo nakupujemo tudi zato, ker nismo tip za trgovino in nam je nakupovanje enkrat na teden ali 14 dni več kot dovolj.
Gostje pa dobijo, kar imamo doma, se s težkim srcem ločimo od dveh piv in en par piškotk user posted image user posted image user posted image .

Zakaj imajo eni zalogo za druge, sebi pa ne privoščijo? Mogoče jim je preveč pomembno, kaj si drugi mislijo o njih?

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:48:54   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

tudi sama in sva vedno kupovala sokove, pivo in predvsem sladkarije za obiske. Nazadnje sva vse pojedla in spila sama, za obiske pa na novo nakupila. če jih ni bilo, sva pa spet vse sama pojedla.

Zato sladkarij spet ne kupujeva, ker se je nama precej poznalo na kilaži, ker sva skoz nekaj jedla.  Kupiva le, če dobiva obiske, sokove pustiva na miru, Coca-cola izgine preden se ohladi v hladilniku,  zaloge piva so pa stalno in s tem ni problema user posted image


= pri nas. user posted image user posted image  z jezika si mi snedla

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:49:05   
krfjolca
Jaz imam skoraj vedno kaj "za obiske". Ponavadi kaj takega, kar sama ne maram (npr. kak čips, kokice, piškoti) in mi ne dela skomin. Čokolade pa nikoli ne zdržijo dolgo user posted image . Sicer pa sladkarij tudi zase ne kupujemo veliko. Je tista omara bolj ali manj prazna. Ponavadi ima mož potem kake napade "padca cukra" in mi potem pokrade vse jedilne čokolade, ki jih imam za peko peciva ... user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:50:56   
TAŠKI
Tudi,pri nas se podobno dogaja s coca-colo,če je pri hiši.user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:52:10   
Pikec
Ponavadi ima mož potem kake napade "padca cukra" in mi potem pokrade vse jedilne čokolade, ki jih imam za peko peciva ...


Uf kok mi je to znano iz prejšnjega življenja...

Pol se pa v nedelo popoldan spravim pečt pa ni jedilne čokolade user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 14:55:00   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz vedno kupim če-kdo-pride zalogo, potem pa jo v dveh dneh sama požrem, in ko res kdo pride, nimam nič.


enako, tko da sm nehala neko zalogo za obiske delat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:00:29   
TejkaPK
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz vedno kupim če-kdo-pride zalogo, potem pa jo v dveh dneh sama požrem, in ko res kdo pride, nimam nič.



user posted image user posted image user posted image   ta mi je svetovna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:14:08   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Pa res nikoli nisem razumela, že moje stare mame, ki je vedno imela kaj na zalogi (piškoti, pijača) za primer, "če kdo pride". Za obiske.


Meni pa ni jasno, kaj ti ni jasno.
Sicer sama spadam med tiste, ki ponavadi nimajo nič posebej 'za obiske', ampak vse zase, ampak se mi zdi logično in pametno (skratka razumem tvojo staro mamouser posted image ) imet nekje eno zaprto škatlo piškotov ali slanega peciva, da daš na mizo, če kdo nenapovedano pride. Kaj naj jim dam na mizo odprto, na pol pojedeno čokolado??

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj zaloga "če kdo pride"?
31.7.2008 15:17:20   
HuAnita
Oggovor je: da lahko zvečer sama vse požrem. SAmo si tega ne priznam,....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




"Pazi"
LinLin

Ali ste zanosile kjub "pazenju"?

Da (28%)

Ne (72%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!