|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 8:35:14   
kaya2007
to, da pa zival postavljamo pred socloveka, pa meni osebno pac ni. oz. tko kt je reku Boris Pahor, ljudje se zdalec nismo dosegli stopnje humanosti. pa se pol gremo humanost do zivali, ce je do Strojanovih ne premoremo.


user posted image  user posted image  user posted image  madona, ta je pa dobra!! boris je verjetno brat od boruta user posted image  pa oba sta enako pametna in lepa verjetno tudi user posted image  bi pa raje imela vse te mačke na dvorišču kot pa strojane...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 8:38:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Joj kok ste napadle Nacko..vidim da ste vse ljubiteljice živali...
mene tud moti, če je žival v stanovanju, pa smo imeli psa, ampak ni imel vstopa v hišo (tega se še jaz zdej držim).
ima pa od mojga sestra psa in pride iz sprehoda pa hitro na postlo pa na kuhinjsko mizo, pa vsepovsod je dlaka... ne vem no men je to totalno nehegienično  (glede na to, da psu ne operejo tačk ko pride iz sprehoda...tudi če je zunaj slabo vreme)

vsak ima pa pravico do svojega mnenja.


ne, jaz nisem in se popolnoma s tabo strinjam.


Sploh se ne gre zato al je vam všeč al ne. Dejstvo je da se vas ne tiče kako imajo drugje. Če vam ne sede, ne hodte tja. Vi mejte doma tko k hočte, pa puste drugim da majo oni kokr hočjo.

Ne moreš zastojn varstvo pričakovat, pa še pogoje postavljat. K da bi se vam mogla gospa tašča priklont pa še tepih položit za vaš prihod.
In ne vem zakaj je dobro za otroka da je v varstvu pri starih staršihuser posted image
Kaj vse ne najde folk izgovorov da ne reče da pač špara na otroku.

Pa čist btw, jst osebno imam dost bolj čisto v stanovanju kot marsikdo k nima nobene živali.

Drgač pa se veliko alergij razvije ravno zaradi pretirano sterilnega okolja in prevelike uporabe agresivnih čistil. Od mačke pa astme ne moreš dobit....fak nouser posted image , kakšn primitivizem

Drgač so pa verjetno kmetje ful bolj bolni za astmo k kkšn ljubljanjčan v sterilni garsonjeri po tej logiki, če živali astmo prenašajouser posted image .....bi prou rada vidla statistiko

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
4.4.2008 8:58:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:04:13   
Anonimen
se strinjam, astme macke ne prenasajo - jo pa pri alergikih lahko povzrocijo (oz. dajo pospesek, da se razvije). btw - tud moj stric, kmet, je alergicen na macjo dlako, in ma vedno Ventolin s sabo, ker ga vsake tolk cajta stisne.


Ja dlaka je problematična če si alergičen na njo al pa hud astmatik. V takem primeru pač nimaš živali doma. No vsaj jaz nebi imela živali če bi to škodilo mojemu zdravju ali pa zdravju otrok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:11:48   
Anonimen
jst načeloma tud nism za to, da je živau u bajti, ok kakšna miš šeuser posted image user posted image pa mam grozn rada živalce vse sorte, samo sem nekak za to, da so zunaj...me pa mot ta odnos, kr neki....kaj in kako majo drugi, me pa res čist nč ne briga, zarad mene če ma kdo lojtro s kurami v dnevni, jo pa naj ma...jaz če bo tko, bom pač probala prestopat one dreke, al pa me ne bo blizu...zadeva zaključena...zarad otrok pa res ni treba tko komplicirat, mačke pač pregledat če so zdrave, pa je...jst recimo puščam voziček pred bajto in mi vsi tolk težijo, da bi ga mogla nevem s čim vsem pokrivat, ker pač lahko kaka mačka notri skočiuser posted image in me majo za neodgovorno, ker mi pač dol visi, ja naj skoči, pa kaj....a bo konc mojga otroka, če bo mačka skočla v voz??a pol tud pobožat ne sme mačke al kaj? da bi se pa poscala notri, pa dvomim, ne vem če jo to v mačkini naravi...kar se pa toksoplazmoze tiče, je pa nevarna samo med nosečnostjo za plod, če jo tko preboliš, sploh veš ne in ni nobenih posledic....zato je sploh za ženske zaželjeno, da bi jo pred nosečnostjo prebolele, pa je zelo malo takih, tko da tud ni tako pogosto to...previdnost je pa vseeno potrebna ane...moja mami ma tud tamal miljon mačk,pa kaj...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:14:10   
Anonimen
Lojtro s kurami v dnevni user posted image user posted image
Ulla dobra si.Tebi se pa res zmeraj nasmejim.user posted image

p.s. se opravičujem avtorici te teme, ker sem smetila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:15:00   
barika
Sploh se ne gre zato al je vam všeč al ne. Dejstvo je da se vas ne tiče kako imajo drugje. Če vam ne sede, ne hodte tja. Vi mejte doma tko k hočte, pa puste drugim da majo oni kokr hočjo.


zato pa jst ne hodim k njegovi sestriuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:16:32   
barika
...spet se mi je na bolš poslabšalo...

user posted image user posted image user posted image user posted image , tole mi je všeč

slišala sem, da lahko mačka zaduši otroka, ker se na njega uleže, ker otrok diši po mleku...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:17:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: barika

...spet se mi je na bolš poslabšalo...

user posted image user posted image user posted image user posted image , tole mi je všeč

slišala sem, da lahko mačka zaduši otroka, ker se na njega uleže, ker otrok diši po mleku...user posted image


Ja, in kača mu lahko zleze v usta, ker diši po mleku. Smetim, sori, ne bom več.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:17:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Sploh se ne gre zato al je vam všeč al ne. Dejstvo je da se vas ne tiče kako imajo drugje. Če vam ne sede, ne hodte tja. Vi mejte doma tko k hočte, pa puste drugim da majo oni kokr hočjo.


zato pa jst ne hodim k njegovi sestriuser posted image


No vidiš. Jaz pa ne hodim k določenim ljudem k majo svinjsko k pr norcih, pa nimajo živali. Pač mi ne gre iz mastnih kozarcev pit in ne hodim tja. Še manj mi pade na pamet da bi dala tja svoje otroke merkat.
Se pač dobimo v lokalu al pa pr nas.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:20:02   
Anonimen
slišala sem, da lahko mačka zaduši otroka, ker se na njega uleže, ker otrok diši po mleku...


Ja mnde ja ne puščaš mačko pa dojenčka sama v sobiuser posted image
Pa mačkom ne diši mlekouser posted image , bl kkšno mesouser posted image
Mojadva se pa dojenčkov bojita, sploh k jokat začnejouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:30:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

slišala sem, da lahko mačka zaduši otroka, ker se na njega uleže, ker otrok diši po mleku...


Ja mnde ja ne puščaš mačko pa dojenčka sama v sobiuser posted image
Pa mačkom ne diši mlekouser posted image , bl kkšno mesouser posted image
Mojadva se pa dojenčkov bojita, sploh k jokat začnejouser posted image


Naš že 6 mesecev noro diši po mleku user posted image , pa še nekaj mesecev bo; pa ga moj mačkon ne mara glih. No, povoha ga že in to je vse. Pa ne da bi ga vsak dan ovohaval. user posted image  Mogoče 1x na teden, če je dobre volje. Mačkon. On hoče met mir, sine pa nono stop kaj kriči in vriska. user posted image  

Ko ga je moj sine prvič pobožal, se je tako lepo začel na glas smejati. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:33:45   
Jančika_
Boris Pahor: http://sl.wikipedia.org/wiki/Boris_Pahor 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:37:15   
barika


Ja, in kača mu lahko zleze v usta, ker diši po mleku. Smetim, sori, ne bom več.


ja nikol ne veš, kaj se kačam po glavi motauser posted image user posted image user posted image  (hm, pa vem drugim gozdnim živalim)


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:39:27   
Anonimen
jst pa recimo ne hodim k ldem k skoz neki jamrajouser posted image to mi je huj k vsaka svinjarija...k svinjarijo tam pustiš ( vsaj po večini) ono jamranje pa zmeri s sabo vlečešuser posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:40:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika



Ja, in kača mu lahko zleze v usta, ker diši po mleku. Smetim, sori, ne bom več.


ja nikol ne veš, kaj se kačam po glavi motauser posted image user posted image user posted image  (hm, pa vem drugim gozdnim živalim)




ja ja, u grmu prežijo, da greš mim in vate pol skočjo...sploh v vozičke rade skačejo, glih zarad tega so tako fedrco razvile spodi na trebuhuuser posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:44:16   
barika
ja ja, u grmu prežijo, da greš mim in vate pol skočjo...sploh v vozičke rade skačejo, glih zarad tega so tako fedrco razvile spodi na trebuhu

ja sej to ja... al pa nahoduljah pridejo do tebeuser posted image user posted image

(kam smo zdej prišle s to temo)..evo moj zaključek..pa tudi vaš verjetno..
ne hod tja, kjer se ne počutiš fajn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:47:58   
Anonimen
Karin, ti ki vse veš glede mačk. user posted image  Kakšne so te ampule proti klopom? Koliko stanejo? So res tako zelo dobre?

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:52:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Karin, ti ki vse veš glede mačk. user posted image  Kakšne so te ampule proti klopom? Koliko stanejo? So res tako zelo dobre?


Zunanji zajedalci
Mačka, ki je redno negovana, hranjena s uravnoteženo hrano in živi v čistem okolju je redko gostiteljica zunanjim zajedalcem. Vendar nobena mačka ni proti zajedalcem imuna. Lastnik, ki opazi katerega od zajedalcev in ga prepozna, bo ukrepal takoj in preprečil, da ne postane to resen problem.

Najpogostejši zunanji zajedalec je bolha. Bolhe svojega gostitelja grizejo in sesajo njegovo kri. Ti ugrizi povzročajo kožna vnetja in srbečico. Drug znak za prisotnost bolh je bel in črn prah, ki ga najdemo v kožuhu (bolšji iztrebki in gnide). Če pa boste natančno pregledali mačji kožuh boste odkrili tudi odrasle bolhe.

Ker bolha le del svojega življenja preživi na mački ni dovolj samo pregledovati mačke. Bolhe morate pregnati tudi iz okolja. Šamponi, pudri ali pršila so samo nekateri od načinov preprečevanja prisotnosti bolh na vaši mački. Protiparazitni spreji za okolje ali posebni puder boste uporabili povsod tam, kjer vaša mačka leži ( na oblazinjenem pohištvu, preprogah, talnih oblogah ipd. ).

Opozorilo: Če imate male otroke vedno preverite navodilo preden boste uporabili katerokoli sredstvo za odpravljanje bolh. Protiparazitne ovratnice in obeski so prav tako lahko učinkoviti za preprečevanje bolh, vendar niso popolnoma zanesljivi, če so bolhe že prisotne. Posvetujte se z veterinarjem ali prodajalcem v specializirani trgovini kako se učinkovito ubraniti bolh.

Klopi niso tako pogosti kot bolhe in vaša mačka bo klopa dobila samo če bo imela prost izhod. Klop se zaje v kožo in sesa ter se hrani z mačkino krvjo. Veliki so za bucikino glavico in so dobro vidni na mački. Klopa odstranite tako, da na njegovo glavo nanesete kapljico koncentrata proti bolham, nato pa ga s pinceto primete in vrtite v smeri proti urinim kazalcem tako dolgo, da ugriz popusti. V specializiranih trgovinah boste našli tudi posebne pincete. Ker je klop lahko tudi okužen skrbno opazujte kožo okoli ugriza in v primeru, da opazite kakšne spremembe se posvetujte z veterinarjem.

Za okužbo s pršicami je najbolj značilno neprestano praskanje. Samice pršic si delajo "rove" v mačji koži, da bi odložile jajčeca. Zaradi neprestanega praskanja in grizenja bo koža vneta in krastava. Lahko prične izpadati dlaka. Posvetujte se z veterinarjem kako uspešno odpraviti to nadlogo.

Garje povzročajo srbečico in stresanje z glavo. Opazili boste rjave ploščice ali pike v zunanjem ušesnem kanalu prav tako pa tudi sledi praskanje. Vaš veterinar vam bo pomagal pozdraviti vašo mačko.



Sedaj pa še kako jih zdraviti ali preprečiti.

1. STRONGHOLD

Stronghold uniči bolhe in preprečuje garje. Če ima vaš muc že garje (lažje oblike) jih bo stronghold odpravil. Dozira se 1x na mesec. 1 ampula stane okoli 1800 sit, dobi pa se na vseh klinikah za male živali. Ni proti klopom. Uniči pa tudi nekatere notranje zajedalce.


2. FRONTLINE

Je proti klopom in bolham. Ampule se dozirajo 1x na približno 2 meseca. Stane okoli 1000 sit, dobi pa se na klinikah za male živali.


3. OVRATNICE BOLFO

Novo na tržišču. Zelo očinkovite (lastne izkušnje) so proti klopom in bolham. Stanejo 1500 sit, dobi se jih pa samo na klinikah za male živali.


Ta "zdravila" veljajo za lažje oblike. Če ima vaš muc garje, ki se s temi stavrmi v roku 1 meseca ne odpravijo peljite mačko k veterinarju in predpisal bo ustrežnejša zdravila.


Pomembno je, da dajete ovratnice, ampule samo tita, ki so za mačke in ne za pse, saj je struktura kože pri mačkah drugačna kot pri psih - lahko pride do problemov.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:52:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Karin, ti ki vse veš glede mačk. user posted image  Kakšne so te ampule proti klopom? Koliko stanejo? So res tako zelo dobre?


jst sicer nism karinuser posted image sam tud skor vse vemuser posted image super se obnesejo, vsaj nam so se ( no ne glih nam osebno, pač pa mačkonom in psu tud) resnično nobenga klopa, pa tud bolh ne, super zadevšnauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:56:27   
Anonimen
Hvala obema. user posted image

Ma kaj je zdaj boljše, ampule al ta ovratnica?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 9:58:08   
Anonimen
Ampule.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 10:02:20   
Anonimen
Buh ve zakaj so otroci s kmetov bol zdravi?Čudno,da ni gospodar,ko se mu je rodil otrok,vso živino in domače živali stran dal?Pa kakšno staro babico ali teto,nagnal od hiše,dokler otrok ne zarste,da ne bi kakšno bolezen prinesle.

Za mačice je dober Frontlain stane pa tam okoli 12 eurou.Tri ampule vsaka je začšita za tri mesece proti bolham in klopom.

Jaz semzrasla z mačkam gor,takrat sredstev proti bolham in klopom ni bilo,uveljavljeno je bilo roćno odstranjevanje,pa sem živa in zdrava.
Moji so zrasli z mačkami in psi,pa so živi in zdravi.
tamlajaša ima astmo,pa ne zaradi živali ampak vsega zelenaga,ki nas obdaja,pa ne morem zaradi tega posekat drevesa in vse zelenje okoli nas.Niti preselit sene nameravam na sredo morja.Moj vnuk prav tako,družbo so mu od prihoda iz porodnišnice delali psi in mačke.Zboli ja za virozo,ki jo ali faše sam ali od koga naleze,pa ne krivim tega,ki ga je nalezel in ga skušam odstranit iz vrtca,da ne bi spet kaj nosil in mojga okužil

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 10:06:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ampule.


Frontail, al kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: mačke in otrok
4.4.2008 10:08:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ampule.


Frontail, al kako?


Lahko. Jaz sem jima dala Stronghold. Sam enkrat. Zdej jima ne dajem več k sta skoz not in nimata nič "žvalc" po sebuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Koriščenje LD po porodniški
endrina

Kako ste izkoristile pripadajoči letni dopust po končani porodniški odsotnosti?

izkoristila sem ga takoj po porodniški,da sem ostala dlje z otrokom (53%)

hotela sem izkoristiti celega pa mi delodajalec ni dovolil (7%)

izkoristila sem en del,ostalega sem si prihranila za drugič (20%)

sploh nisem mogla izkoristiti dopusta (21%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!