|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 7:37:52   
špelin@
Dobro jutro user posted image
 
Danes sem totalno sesuta user posted image  user posted image  Najprej je ponoči k nama prilezla mala pika, vroča kot ogenjček. Seveda je zakuhala in ima vročino - se je 4 ure premetavala, potem pa končno zadremala. No, nato je pa še mene uščipnilo na strani trebuha (kot bi si nategnila kito user posted image ) in me je dve uri bolelo za znort user posted image
 
Mami gre danes k zdravniku in moram k njej, da ne bo stara mati sama. Rabi nego 24/7, kar dolgo takole res ne bo šlo user posted image  Tuhtam, da bi prej skočila v dom upokojencev, da se pozanimam, kako je s čakalno dobo. Me prav sladko briga, kaj stara zahteva, mene skrbi za mojo mami in meni je ona takoj za otroci in možem!
 
Sploh nisem v stanju brati kaj dosti, mi črke kar plešejo pred očmi user posted image
 
Vsem želim en lep dan - vsem mamicam in bodočim mamicam pa iskreno četitam za MATERINSKI DAN user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2751
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 7:53:07   
TamaraJ
Dobro jutro majčice!

Vsem mamicam čestitke ob materinskem dnevu user posted image

No, jaz sem v službi in upam, da bo kaj dela, da mi čas hitreje mine. Sicer pa moj tudi cel teden dela in bo ta teden malo zatišje kar se grednje tiče. Mi bo pasalo.





_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2752
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 7:59:16   
TamaraJ
edinaos... sem videla, da imaš tickeruser posted image user posted image .. Sam je čist čudn tole s tickerji. Npr. meni piše 30 tednov in 6 dni... še 64 dni pa gremo. Tebi pa 32 tednov in 4 dni... in 61 dni to gouser posted image user posted image . Ali tvoj ali pa moj ne kažeta prav. Grem računatuser posted image

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2753
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:00:59   
TamaraJ
No, v vsakem primeru bi tebi moral glede na tedne kazati manj dni do konca. Okoli 52, če se ne motimuser posted image


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2754
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:11:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

No, v vsakem primeru bi tebi moral glede na tedne kazati manj dni do konca. Okoli 52, če se ne motimuser posted image



TamaraJ: meni pravilno odšteva: od danes 25.3. pa do 25.5.= je natanko 61 dni
oz. noseča sem 31T in 2D,
ta del pa res ni pravilenuser posted image



(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 2755
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:14:00   
Anonimen
Vsem že mamicam iskrene čestitke, ob MATERINSKEM DNEVUuser posted image user posted image

Najslednjo leto, pa praznujemo tudi meuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2756
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:25:11   
aurora28
Vse mamicam in nam bodočim želim lep materinski dan.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj ženske meni tako otrdeva trebuh ko se vstanem, da me kar zaskrbi. user posted image Saj potem mine, ampak ni nič kaj prijetno. Sej vem, da je vse to normalno, se vedno spomnem na odgovor svojega G, ko je rekel, da je pogosto otrdevanje priprava na tekmo user posted image user posted image .

Jaz resno razmišljam, da se žal ne bom mogla udeležiti našega srečanja, ker mi tamali zelo dol pritiska in še moj user posted image raje vidi, da sem kje v bližini, če bi se karkoli zgodilo in naju prehitelo. Z velikim veseljem bi se udeležila srečanja, saj ste vse same fejst user posted image in tiste, ki osebno ne poznam bi vas rada spoznala, če ne prej pa se bomo enkrat ko bomo že vse imele naše user posted image in naredimo eno veliko srečanje v kakšnem parku user posted image .

Zdajle pa grem položnici plačat in mamici kupiti rožico. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2757
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:35:44   
Katina
jana81, v četrtek dopolnim 33t. Mi lahko tvoja mami zaupa recept za kruh iz polnozrnate moke? Mogoče ga bom lahko prilagodila za peko v kruhomatu.
Joj, jana81, ne beri takih stvari. Ne bom slepomišila, seveda obstaja tudi taka možnost, samo moraš met smolo, zato se ne obremenjuj s tem.
Aurora28, ko bi ti vedla kako drag kruh jem jaz zdaj bi te kap. Kupujem samo kruh GLX in pirin kruh v Leclercu. K sreči  mora moj user posted image vsaka 2 dni narediti le en ovinek ko se pelje iz službe.
Kruh lahko pečeš v pečici samo mislim, da se investicija v kruhomat s časom povrne (špelin@, na pomoč!) Kot jaz vem so mešanice za kruh v redu (tako kot pri plenicah: enim je všeč ta znamka drugim druga), če nimaš težav s sladkorjem in lahko ješ še kakšen drugačen kruh kot polnozrnat ali pirin. Jaz sem velikokrat za zajtrk spekle makovo pletenico in je ful dobra, samo kaj ko jo zdaj ne smem jest.
Jaz sem zadnjič vprašala mojo G, kako je zdaj z otrdevanjem trebuha in mi je rekla, da zdaj pa ni več nobene panike. Tudi sama menim, da je tako. Sicer je pa še dobro, da telo trenira. Dokler ni kakšnih hudih bolečin ali pa da se močno špikanje pojavlja po več dni sploh ni panike.
Jaz sem v 1.user posted image imela velike probleme ne samo z otrdevanjem tudi z bolečinami. V 33t sem bila 1 teden v bolnici zaradi tega(in šla na lastno željo domov9. Rodila sem 10 dni pred PDP in mi trening z otrdevanjem žal ni prav nič pomagal. Baje Pušenjak pravi, da če si 2 cm odprta sploh ni panike v teh tednih, ker bebica ne pade tako hitro ven.user posted image


Aurea, hvala za recept - bom poskusila in poročam o uspehu.
špelin@, upam, da e pikica čim prej pozdravi. Ti pa kar pojdi v dom upokojencev povprašat. upam, da boš imela srečo, ker je čakalna doba v domovih tudi več kot 3 leta.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2758
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:44:10   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

No, v vsakem primeru bi tebi moral glede na tedne kazati manj dni do konca. Okoli 52, če se ne motimuser posted image



TamaraJ: meni pravilno odšteva: od danes 25.3. pa do 25.5.= je natanko 61 dni
oz. noseča sem 31T in 2D,
ta del pa res ni pravilenuser posted image






Ja, gledala sem tedne, ki ti jih kaže (32.. ) .  Če pa gledaš na rok (25.5) je pa ok. Jaz imam pa tri dni za tabo. Greve tekmovat, katera bo prej?user posted image

Aja, ob 12 imam Likarjevo v Logatcu... si frej za kavo potem?


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2759
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 8:54:50   
jana81
Doobro jutro...
 Danes sem pa vstala celo debelo uro prej kot ponavadi... sem imela fuuuul grozne sanje.
Kavico ste verjetno že pile, pa vseeno če še katera niuser posted image , **** zate pa čajček.

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos
Samo kolikor se jaz spominjam (srečanja majčic) si zdaj malo bolj temno blond?

ja dober spomin imaš user posted image , zdej mam samo bolj goste pramene, prej sem pa imela celo glavo poblajhano.
 
edinaos... svaka čast, spat si šla kolker sem vidla po polnoči, vstala pa že ob 5h...jst sem tolk zajuser posted image ... da se matram nazaj zaspat vsaj do 8h-9h.
 
špelin boga pika, upam da bo kmalu bolje, pa ti tudi.
 
tamara zdej boš pa lahko mal več z nami ane?
 
aurora jst sem vsako jutro zbudim z trdim trebuhom, sem že včeraj edini pisala o tem, ampak ni pomoči, tako pač je in menda mora biti.
 
Katina bom rekla mamici naj mi pove recept, pa ti ga pošljem na ZS. Koliko maš ti cukra zjutraj na tešče? Jst sem ga danes imela 4.1., včeraj zvečer po dveh kosih peciva pa 5.7. a je to normalno ,za nosečnice mislim? in koliko časa po jedi si ga meriš? jst grem zdej na zajtrk, pa čez eno uro si ga spet zmerim. 
 
 
 JA PA TUDI Z MOJE STRANI VSEM MAMICAM LEP MATERINSKI DAN... 

< Sporočilo je popravil jana81 -- 25.3.2008 8:57:06 >


_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2760
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 9:25:28   
Anonimen
Dobro jutro.

Danes po včerajšnjem nalivanju z tekočino mi je mnogo bolje. Ledvice mislim. Zato malo pokomentiram potem pa ven na sneg...jupi

Jana: Jaz bi šla na ta samoplačniški UZ če mi ga pač G ne bo naredila samo zaradi kontrole  rasti in za določitev PDP. Ker žal mi je ampak mnogo bolj zaupam tistemu Dr. Sherefu iz Kaira kot pa eni formuli iz pamti veka... Zato bi pač rada da mi še kak strokovnjak tukaj pogleda in glede na pridobljene podatke določi resnični PDP.

Koga priporočate punce? H komu naj grem privat na UZ če bo potrebno?
 
 
Edinaos: Sem še jaz pokukala, ne bi te prepoznala na koncu sveta...user posted image user posted image  Če pa smem povedat si mi sedaj s to barvo ( mislim da imaš pramena) veliko bolj všeč...user posted image user posted image

Jana: nisem uspela še tebe pogledat..noče odpret albuma...user posted image  Glede tistega kar si pa kopirala...jah kaj pa vem, živemu človeku se vse zgodi.. ampak za kaj takega je mala verjetnost. Ker če odteče voda se je treba na levi bok uležt počakat rešilca in po G pregledu se sploh ugotovi ali se je otrok spustil ali si odprta in tako naprej če je varno sprožiti porod seveda če nimaš popadkov govorim... in kakor vem če samo sumijo da kaj ne bi bilo uredu takoj naredijo CR. Tako da nič bat...

Špelin@ imaš popolnoma prav...jaz te razumem,ker mi je moja mami tudi zelooo pomembna oseba. Upaam da nimate čakalnih vrst za dom upokojencev kot sem slišala na tv ...Pravijo da se čaka po 6 let...
Med tem ko se negovalka na dom sploh ne splača je dražja od doma upokojencev...
In z staro mamo bi se moral kdo pogovoriti, kak psiholog, da ne more za njeno nego še en postat invalid in da je pač najbolje dom upokojencev...no skratka upam da urediš.user posted image user posted image

Evo zdaj pa grem ven na zrak...user posted image

Aja hvala za čaj...user posted image user posted image

(odgovor članu jana81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2761
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 9:25:57   
Katina
jana81, navadno imam zjutraj pred zajtrkom od 4,8 do 5,3. Lahko ga imaš do 5,5 pred jedjo. Po jedi si ga vedno meriš natanko 90 minut po jedi in ga imaš lahko 6,6, po večerji celo do 7.
Jaz moram jest tudi povečerek - kar se navadno zgodi okoli 22 ure zvečer. Povečerek moram jest zato, da mi cuker čez noč ne pade preveč in da se mi v urinu ne pojavijo ketoni (na začetku ga nisem jedla, pa sem imela ketone v urinu).

Danes sem za jzajtrk namesto kruha jedla neoluščen riž in je bil cuker k sreči pod mejo user posted image . Torej če ne bo šlo s kruhom bo šlo pa z rižem.

Aurea, pirin kruh sem po tem receptu že dala v kruhomat in upam, da se bo spekel.

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2762
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 9:51:20   
barbaw
JUPI, DANES PA RR MENI NAGAJA. user posted image  Nisem nič jezna, sem pa tako lep post izgubila.

Smo zboleli vsi po vrsti. Škrat ima čez 38 vročine, moj malo manj, jaz pa trnutno brez. 

GP imam komaj popoldan, tako da vam do takrat ne morem nič javit.

LEP PRAZNIK MAMICE (NOSEČKE STE ZA MENE TUDI MAMICE). user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 2763
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:04:19   
jana81
Punce a katero kdaj pika po prsih, že od včeraj me tak bolijo bradavice, da se še dotaknat ne smem.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2764
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:09:12   
kasso
user posted image user posted image user posted image
kaj me spravi v dobro voljo zjutraj----- napis na prvi strani RR
NOSEČI STE 33 TEDNOV!

Lepa si! Seksi si! Noseča si!več >>


user posted image


(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2765
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:15:39   
barbaw
jana to je predpriprava na dojenje. Imej pri roki lanolin ali pa nekaj podobnega. Pazi, da ti oblačila ne dražijo bradavic, ker te lahko še bolj bolijo. Mene bolijo, ampak mi krema iz Dm ful pomaga (sem bolj zadovoljna kot z lanolinom). Je pa tako, da te bodo verjetno bolele tudi v prvih dneh dojenja.

Joj, ne vem katera je spraševala za dolžino poroda, se opravičujem. Meni so dolžino poroda šteli od predrtja mehurja. Pri meni je šlo ful hitro po tem, ko mi je odtekla voda, do takrat pa se je telo kar malo upiralo. Popadkov pa ne štejejo, ker na začetku navadno niso redni. Moji so bili, ampak je od vsake porodnice do porodnice različno.

Pa še tole moram pokomentirat o višini in porodu. Jaz sem imela malo težav z odpiranjem, sam porod na mojih 170 cm je potekal super. Samo odrgnine pri 35,5 glavice. Moja sestra pa je velika mislim da 163, pa je dvakrat hitreje rodila kot jaz. Prvič v 1,5 ure, drugič pa še manj. Šivana ni bila, za odrgnine pa res ne vem. Bi jo pa mogla vprašat, koliko sta bila njena user posted image  velika. Je pa njen mož ogromen. Ampak res ogromen. Velike je krepko čez 180 in tudi kil ima čez 90. Ko je babica videla njiju priti v porodno (ona majhna in suha - ima manj kot 50 kg) on pa tak orjak), je rekla, da ne bo nikoli mogla naravno rodit. Pa sploh ni imela težav. Tako da sekiranje za vnaprej je nesmiselno in potrata energije. Raje razmišljajte, kako se boste cartale v P, vozičkale, ker bo toplo in ...

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2766
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:23:18   
jana81
barbaw hvala ti...imam lanolin in sem se začela mazat, ker to špikanje je grozno. No ampak sem pomirjena da nisem edina..da vem da je to normalno.
za porod sem pa jst pisala, ker je ena na drugem forumu napisala da je porod trajala 7 ur, vse skupaj pa 13 ur, in mi ni blo jasn kolk lahk sam porod traja 7 ur.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2767
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:25:28   
kasso
IZVIRNO SPOROČILO: jana81

joj pa še neki..
 
znorela bom s temi blond lasmi, pred mesecem dni sem bla na farbanju, pa mam spet grozen narastek..user posted image
me ima da bi se kr na rjav pobarvala, ker drgač bom šla še 2x vmes k frrizerju preden rodim...

sem bila na istem in odkar me barva z rjavo in povrh še prameni (ala pomaranča) malo na baker, se mi narastek sploh ne opazi več toliko oz. skoraj nič.

Moja mami je bolj majhne sorte 156 cm  (takrat tudi suhica) in je komot rodila brata sicer lažjega in mene debeluško 3.840 g.

Hijenca vse najlepše in najboljše  user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

jana: zaradi tega pa sem jaz šla iz svoje lepe blond, na tole grdo rjavo



Ma kaki grda, saj imaš lušno frizurco

Vse mamicam in tudi bodočim želim lep materinski dan user posted image



< Sporočilo je popravil kasso -- 25.3.2008 10:28:12 >

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2768
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:51:04   
kasso
edinaos, sem si te pogledala blond, ful lušna,  mi pa deluješ starejša.... Mi je pa bolj všeč zdajšnja frizurca user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2769
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:51:42   
barbaw
Jaz se pa barvam na neko mahagoni varianto, kao temna sliva, ki pa je rdeče rjava. Se mi narastek končno ne pozna toliko. Mi je uspelo najti pravo barvo po x letih pri kateri se mi narastek ne opazi tako močno. user posted image  Vsaj nekaj mi je ratalo. user posted image

Jana od kdaj dejansko porod štejejo pa nimam pojma. Vem koliko je treba bit odprt in ... Moji drugi sestri so tudi šteli od predrtja mehurja naprej. Če pa ti voda že odteče pa ne vem. Bi mogle pa kako babico vprašat, kako se to računa. Popadke pa sem brala, da imajo nekatere neredne in tudi s šibko bolečino po dva dneva. Ampak to je vse priprava, ki pa ne boli nič kaj bolj kot je otrdevanje neprijetno. Mene že samo otrdevanje včasih boli, tako da sem že navajena. Popadki pa vem, kako zgledajo. user posted image  Jih ne bo mogla nobena zgrešit.

HIJENCA VSE NAJBOLJŠE. user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  čIM LEPŠI OSTANEK NOSEČNOSTI IN ČIM LAŽJI POROD.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2770
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 10:58:38   
jana81
BARBAW sej mene je sam zanimalo če sam porod, ko bebica leze ven, oziroma ko moreš začet pritiskat, lahko traja tko dolgo? sej popadki pa vem da trajajo lahko cele ure.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2771
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 11:00:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Koga priporočate punce? H komu naj grem privat na UZ če bo potrebno?

Edinaos: Sem še jaz pokukala, ne bi te prepoznala na koncu sveta...user posted image user posted image  Če pa smem povedat si mi sedaj s to barvo ( mislim da imaš pramena) veliko bolj všeč...user posted image user posted image



****: jaz ti res od srca, priporočam dr. ŠELIH (v Domžalah) jaz sem šla k njen na dodatno morfologijo ker svoji  user posted image G ne zaupam, in je res zlata in strokovna.Če boš rabila cifra pa povej.

Me ne bi prepoznalauser posted image , veš jaz sem se z blond bolj počutilauser posted image , zdaj je dobr sam to, da se farbam na 2-3 meseceuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2772
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 11:04:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

No, v vsakem primeru bi tebi moral glede na tedne kazati manj dni do konca. Okoli 52, če se ne motimuser posted image



TamaraJ: meni pravilno odšteva: od danes 25.3. pa do 25.5.= je natanko 61 dni
oz. noseča sem 31T in 2D,
ta del pa res ni pravilenuser posted image






Ja, gledala sem tedne, ki ti jih kaže (32.. ) .  Če pa gledaš na rok (25.5) je pa ok. Jaz imam pa tri dni za tabo. Greve tekmovat, katera bo prej?user posted image

Aja, ob 12 imam Likarjevo v Logatcu... si frej za kavo potem?



Žal čakam napovedani obisk, ki se ke že v petek za danes napovedaluser posted image , drugače se pa na notranjkah neki menmo za kavico ta teden, tak da se itak vidmo ta tedenuser posted image

Ja tam nek bove midve, no to bo lahko še zanimivo kateri bo hitreji tvoj Jakec ali naša miška piškauser posted image

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 2773
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 11:07:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana81

edinaos... svaka čast, spat si šla kolker sem vidla po polnoči, vstala pa že ob 5h...jst sem tolk zajuser posted image ... da se matram nazaj zaspat vsaj do 8h-9h.
 
UDI Z MOJE STRANI VSEM MAMICAM LEP MATERINSKI DAN... 


Ja zaradi tega pa me je zdaj zmankalo 9-11huser posted image , mene pa glava začne boleti če se silim nazaj spatuser posted image , pa še fuul mi je krulil v želodcu.

(odgovor članu jana81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2774
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 11:09:52   
TamaraJ
Punce, kar se poroda tiče... pripravljajte se nanj.. to že.. ampak ne razmišljajte preveč o poteku in čim manj čudnih zgodbic naj vpliva na vas. Vsak porod je drugačen in ne moremo se primerjati z nikomer. Izredno pomembno je, da pustite popadku, da naredi svoje.. to pomeni, da ne krčite mišic, ko zagrabi oziroma ne zavirate popadka, saj se potem to res lahko zavleče. Spomnim se besed babce na materinski: pustite bolečini, da boli, ker to pomeni, da popadek dela svoje. Bolj ko pustite popadku, da naredi svoje, bližje smo srečanju z otročkom. Pri meni je hvalabogu šlo v uri in pol vse mimo (no, jaz nisem štela tistih začetnih krčkov, ki so me začeli stiskati ponoči v postelji).
Sem pa tudi jaz slišala vse možne zgodbice in  zoprne in boleče porodne izkušnje drugih žensk preden sem šla rodit in sem rekla le hvala, ampak me ne zanima. Raje se osredotočimo na tiste porodne zgodbice, ki pravijo: Ah, ful hitro je šlo. Kot bi šla na veliko potrebouser posted image .  Zdi se mi pomembno, da pred porodom veliko delamo na tem, da smo čim bolj umirjene in sproščene in čim manj kompliciramo.

V glavnem... ne razmišljat, kako bo šel otroček ven skozi majhno luknjico, ker si tega jaz še zdaj ne znam zamišljat, pa sem to že enkrat dala ''skozi'' user posted image user posted image

Zdaj pa grem fehtat za bolniško, ker res ne morem več sedet 8 ur. Držite pesti, da se me usmilijouser posted image


Se beremo in LP vsem


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko očka drži mamo za roko, je porodna bole...
Izkazalo se je, da je ena metoda lajšanja bolečin še posebej učinkovita in lahko bi rekli zelo luštna...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.