|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:29:56   
ELMA
Eden medvedek za pridne user posted image  , ki že rastejo zraven svojih mamic ....Naši se neč ne mudi  , ali pa mogoče čaka sneg....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:32:56   
srečka nosečka
elma- morda pa čaka, da te za 8. marec preseneti user posted image  Ne bit huda, ker je že 4 dni do takrat, ampak darilo bi bilo velikansko. user posted image

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:42:18   
ELMA
SREĆKA-NOSEĆKA...Nisem huda to bi bilo res nakaj posebnega....user posted image  za mamico...Bi se pa splačalo  počakat 11 dni , a ne ?user posted image

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:50:28   
ELMA
Eno vprašanje imam ......da ne bom mislila več na nosečnost ampak na dojenje ...

Ker sama nisem dojila prvič zdaj bi tko rada  , pa tudi hrana za user posted image  se mi ne zdi tko po ceni...( u bistvu kaj je danes tko poceni ?NIČ )user posted image   Zanima me imateli dovolj mleka in kako vam je šlo na začetku ko ste bile že u bolnici  z user posted image  . A vam je babica veliko pomagala , povadala ,kako in kaj ?Ali je mleko kar priteklo .Prvi dan , drugi , ali gdaj ?

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:51:04   
srečka nosečka
IZVIRNO SPOROČILO: ELMA

SREĆKA-NOSEĆKA...Nisem huda to bi bilo res nakaj posebnega....user posted image  za mamico...Bi se pa splačalo  počakat 11 dni , a ne ?user posted image


res je, jaz sem ravno prej ugotovila, da bom letos prvič "praznovala" materinski dan user posted image

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:54:02   
srečka nosečka
IZVIRNO SPOROČILO: ELMA

Eno vprašanje imam ......da ne bom mislila več na nosečnost ampak na dojenje ...

Ker sama nisem dojila prvič zdaj bi tko rada  , pa tudi hrana za user posted image  se mi ne zdi tko po ceni...( u bistvu kaj je danes tko poceni ?NIČ )user posted image   Zanima me imateli dovolj mleka in kako vam je šlo na začetku ko ste bile že u bolnici  z user posted image  . A vam je babica veliko pomagala , povadala ,kako in kaj ?Ali je mleko kar priteklo .Prvi dan , drugi , ali gdaj ?


jaz še sedaj ne dojim pogosto, ampak si črpam mleko. V P je mleko priteklo šele 6. dan, mala pa je bila večino na dodatku. 7 dan sva šle domov in od taktar nimamo več dodatka.
Mleko si pa črpam zato, ket imam "hudo" vdrte bradavice in Lana je kar lena za dojenje. Mleka pa je dovolj. Ga še v korito zlivamo. Sem pa na začetku črpala na vsake dve ure ali tri, sedaj pa je dovolj cca. 4x na dan.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 12:58:35   
ELMA
Kaj če bi probala tiste aventine nastavke na bradavičke dat user posted image ! Misliš da bi ti kaj pomagalo ?

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:04:58   
bamby
pina, sem mislila,da si že pozabila na nas, ker se že nekaj časa nsii oglasila user posted image . Koliko si pa plačala za cepljenje proti TBC???

Davčno sem jaz kar kmalu dobila, ker sem sama dala vlogo. Sem pa rabila samo rojstni list zaradi matične številke. Mislim da sem jo dobila že naslednji dan, ali pa morda drugi.

elma, vidim,da si se že kar k nam preselila user posted image .

Pri nas smo imali pa včeraj, ponoči in danes noro. Anaja bi kar naprej jedla in to po čisto malo user posted image . Pol pa mine ura in pol, pa bi ona spet jedla. So jo pa zečeli malo krči matrati, tako da je en cajt prav bogica. Danes sem jo skoraj celo dopoldne po rokah nosila. Zdaj je končno zaspala.
Zvečer sva jedli ob 22.30, pa se je kmalu oglasila, vendar sem jo z dudo zamotila, da je potem naslednjič jedla šele ob 3h in nato ob 6h ter zjutraj ob 9h. Sem joskušala prav namerno dlje zadržat, da je več pojedla, ker potem Aptamil samo stran mečem user posted image . Bomo videli, kako bo popoldan.

Pri nas tudi nekaj časa sneži, nekaj časa dežuje.

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:20:41   
ELMA
Jaz sem si pripravila čaje za dojenje in sezamova semena .A čaj za mleko v nosečnosti sem tudi pila , bomo videli če bo kaj pomagalo .Če pa ne itak imam take slabe  iskušnje od prvega otroka , da me neč ne more presenetiti .user posted image

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:26:11   
ELMA
bamby jaz se spomnem mojega prvega otroka in njegovh krčov , skoz smo ga imeli pri sebi nesli ga in z avtom smo se šli vozit po makadamu , če je pa lepo vreme v voziček pa tam kje ni betona ali asfalt da ga čim bolj trese , to mu je tudi pomagalo da se je umiril . Ampak ga je  tko bogeca zvijalo da sem še jaz gdaj pa gdaj jokala z njim ...Vem kako je to hudo ....

< Sporočilo je popravil ELMA -- 4.3.2008 13:31:30 >

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:30:15   
ELMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pa naj kjera reče da nimam kaj iskat na tem forumu dokler ne rodim ...user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Vam bom kasneje napisala še kak zanimiv recept za user posted image   , da imate pri roki ko začnejo jesti na žličko ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:33:20   
pina-1
bamby nikakor vas nisem pozabla. se kar velikokrat spomnem na vas, samo cajta mi pa zmanjkuje. posebno popoldne in čez vikend, ko smo vsi doma. user posted image user posted image user posted image user posted image   se bom potrudla, da se bom večkrat javila.

no za nami je prvo kopanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image  Ana je v vodi full uživala, tisto miljenje in pol brisanje ji pa ni dišalo preveč. Mam ps eno vprašanje. A vse tako kopate otročke kot vam je pokazala babica? Meni je to full zamudno. Jaz sem Mio kopala kar z tekočim milom in je blo dobro. Sedaj sem kupila pa oljno kopel, pa me zanima če mislite, da bo kaj narobe.

jencili jaz si črpam zaradi nuje, ker če ne bi prsa razneslo, pa še mastitis bi fasala. Babica mi je celo svetovala, da naj grem po tabletke da si zmanjšam količino, samo se bom raje pomantrala,d a ga nebi totalno zgubila.

a ste ve tudi skozi lačne in žejne. MAter jez biskozi nekaj jedla in pila... Po moje bom kar kamlu začela s kilogrami gor hodit namesto doluser posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:37:28   
itata
jakob je končno mal omagal. madona sem bla že tko lačna... pokonc je bil gladk od 8h zjutraj (sam enkrat se je "izklopil" za ene 20 min).
ga je pa že bolj zanimalo zjutraj dogajanje okoli in je lepo sedel v lupinici 20 min dokler sem se jaz oblekla in pojedla zajtrkuser posted image  je kar sam okol gledal in igračke in tko. ga navajam mal,da bo znal tkole sedet in opazovat.

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:40:02   
itata
pina jaz sem bila prve 2 tedna po porodu skoz lačna in žejna - sam sem šla s kilami vseen dol... zdej je bolš. ampak pit moram pa še zmer fuuul. vsaj 4 litre na dan... to je po mojem zaradi dojenja.


_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:44:35   
ELMA
a ste ve tudi skozi lačne in žejne. MAter jez biskozi nekaj jedla in pila... Po moje bom kar kamlu začela s kilogrami gor hodit namesto dol


pina-1 veš da tak apetit imajo samo nosečnice ....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:46:06   
ella79
jaz sem tudi skoz lačna in žejna user posted image   pojem full več kot v user posted image , pomoje tole dojenje res velik pobere

pina jaz dam v banco kar mal oljne kopeli od mullerja, pa je čist ok, je vsaj potem ni potrebno z oljčkom mazat user posted image user posted image user posted image   sem pa hotla kupit unga od Bubchena, pa nisem vedla kaj naj vzamem, ker nikjer ni pisal, da je prav oljna kopel. bamby, kaj pri tebi piše na flaški?

ima pa naša user posted image po obrazu oz. okrog obrvi  in čelu bolj suho kožo, pa ne vem s čim naj jo pa tam mažem user posted image


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:46:47   
Janey
Marusah sem klicala na davčo in so danes poslali cel kup izkaznic. Najbrž je tvoja tut med njimi.
Naš pikec pa ima že od jutra krče. Do zdaj so bili samo popoldan, danes pa kar celi danuser posted image grema popoldan po novalac ac..buči kdaj se pa spremembe pokažejo??

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:48:22   
Sandra*
Ojla!

No, da se še jaz mal javim, čeprav vas kar pridno berem, ampak si kar ne vzamem časa, da bi kaj napisala. Naš sonček bo kmalu star en mesec, nosimo pa že cunice 62 in 68, no saj smo že štartali z 62. Zdaj ga vsak večer kopam, ker ful uživa. ne uporabljam pa nobenega mila, samo vodo, pa včasih kapnem notri kakšno kapljico olja od bibhna, ker mi je tako svetovala patronažna, pa sploh mi ni jasno, če ga namilim, potem vso milnico v banjici težko dol sperem.

Anžetu zelo paše, da ga guncamo v lupinici, krčkov na srečo nimamo in upam da pri tem tudi ostane, da bomo tako dobro odnesli kot pri prvem.Zvečer ga dam spat malo po 9 uri in spi do dveh, potem se podojiva in spi še do petih, ko se spet dojiva, potem spi do pol osmih, potem pa je kar nekaj časa buden. Kakšen dan pa tudi ne zaspi takoj po dojenju. Starejši je vedno zaspal ko se je podojil in tut uspavala sem ga vedno tako da sem ga dala na joško. Se pa samo dojiva.

pina-1: men so v porodnišnici dal synoksitocinon kaplijice za v nos, ki povzročijo iztekanje mleka in men je ful nucal, sem si mogla samo enkrat izčrpat mleko. Drgač pa če me mal začne tiščat al pa da se mi delajo vozlički si pred dojenjem našpricam v nos in mleko ful lepo ven steče in bolečina čist popusti, men je ful nucal. Moj nasvet je da si probj čim manj ven pumpat, ker sicer bo mleka skos več. Jaz sem si pri prvem spumpala sam tok da ni tišalo in se je kmal uskladil.

Toliko mal o nas, pa se še kaj javim!

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:50:56   
Sandra*
Lih vidm da mate debato od davčnih. Jaz sem jo šla kar sama na davčno iskat k sm dobila rojstni list in so mi takoj dal tut davčno številko.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 13:59:10   
misar
pri meni je dojenje steklo povsem spontano. v štartu sem imela le malo mleka- se pravi začetno mleko, mlezivo. tega je bilo res bolj kot ne po kapljicah. se nisem obremenjevala koliko ga je in zakaj ga ni veliko. potem pa je 3. oz. 4. dan po porodu navrelo tako, da so me bile same zize. bile so ogromne in neznosno boleče. sem si mogla najprej nekaj mleka stisnit ven, da je otrok sploh lahko zagrabil bradavico. po parih dneh se je stanje normaliziralo, zdaj pa dojim, kolikor želi, zaenkrat zgleda, da je dovolj.

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 14:01:42   
itata
nam so jo tudi domov poslali: davčno številko. prejšnji teden - torej 4. teden po porodu...

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 14:03:14   
nuka
Imate čist tapravo debato zame. Tole glede dojenja. Sem sprobala nastavke pa v bistvu ni nič bolje. Še zmeraj boli kot user posted image . Nič čudnega da sem se celo nosečnost bolj bala dojenja kot pa poroda.

Še nekaj me zanima. Sem hotla namesto nosečniškega koledarčka vnest koledarček za razvoj otroka. Samo mi še vedno kaže nosečniški koledarček. Kaj moram naredit, da bom imela zdaj drug koledarček?

Davčno sem šla tudi jaz vedno iskat kar h njim in sem jo takoj dobila.


_____________________________

Nika 8.9.2004
Nejc 3.2.2006
Nina 27.2.2008

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 14:03:55   
ELMA
Jaz itak imam mal večje zize user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  , ampak si prestavljam kakšna bom po porodu... Še Pamela Anderson mi ne bo podobna ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 14:05:52   
mala_pikica
ELMA, če hočeš imeti dovolj mleka, je dobro, da imaš user posted image  po porodu oz. 2 dan čim več na dojkah, ker takrat mleka res ni dosti in si ga user posted image v bistvu dela. Sem pa jaz 1 in sedaj dobila naval mleka 3 dan.

PINA, takšne probleme z mlekom sem jaz imela prvič. Sem 4m črpala, potem pa se je uravnalo. Sedaj pa se mi je uravnalo že po 2 tednih. Sem pa jaz tudi nonstop lačna, pa sama kalorična hrana se mi lušta, to je hujše kot v user posted image . Pa tudi hujšam ne, je teža skozi ista že od poroda.

SREČKA NOSEČKA, jaz že z mojo Lano hodim k njej in sem zadovoljna. A si ti tam blizu doma. Za user posted image  ne rabiš nič podpisat, vsaj jaz prvič nisem.

Jaz pa sem si danes okna umila v dnevni, kuhinji in jedilniciuser posted image , ostale sobe pa pridejo potem na vrsto. Sedaj pa se Luka doji jaz pa z L roko lepo pišem. No zdaj pa moramo še kupček podreti. lp

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: februarski sončki 2008
4.3.2008 14:07:11   
ELMA
nuka sem slišala da je mazilo B-panten veliko pomaga pri bolečih bradavičkah . Probi , dobiš ga v lekarni brez recepta ...

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Katero ime izbrati za punčko?
mmmv

Kaj vam je lepše

Maša (63%)

Tjaša (37%)


Število vseh glasov: 257

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!