|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 10:01:50   
misar
dobro jutro!

ja mi smo danes imel nočni standard. smo jedli ob enajstih, ob štirih pa pokonc, je jedla pol pa ne spat sploh user posted image meti sem tud jaz že razmišljala, da bi jo nazaj v P poslala user posted image user posted image user posted image . no vsaj za kako urco.user posted image user posted image user posted image upam, da sse bo odločila mal bioritem spremenit, ker popoldan pa brez problema spi tud pet ur skupajuser posted image
sem opazila, da kljub temu, da sem po porodu ful shujšala, imam namreč kar tri kile manj, kot pred začetkom nosečnosti, da se mi je postava ful spremenila. okoli pasu mam še zmeraj ene deset centimetrov več, kot prej.user posted image to menda ne bo šlo tko lepo samo dol, bo verjetno kakšne trebušnjake treba začet delat.
punce pa ve že kaj joto kuhate? jaz mam sicer še čist mal čišče, ampak mi pa sploh ne paše. nobene želje nimam user posted image ne vem a zaradi utrujenosti al hormoni še ne funkcionirajo ok? kakšna ideja? moj user posted image že pravi, da se mal zapostavljenega počutiuser posted image user posted image .


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 10:02:32   
*Naja
Meti- se ti pridružujem.....Midve s tamalo sva celo noč bedeli...no, vsaj jaz, ker ona je pridno uživala in vmes dremala na joški, ki jo tudi pridno uporablja namesto dudeuser posted image . Čez dan jo  tudi večkrat kar mojemu predam, da si jo položi na prsa, tako na trebušček in potem ful lepo pančka. Pri meni pa sploh noče tako ležati, ker menda res voha joške in ve, da bi se dalo kej boljšega iztržituser posted image . Zdej hvalabogu spi, od osmih zjutraj, tako da sem tudi jst vmes že oprala en stoj cunj, pa kosilo skuhala, pa sebe stuširala in nafutrala.
Našo revco ful mučijo vetrovi....ponoči, ko je na rokah je mir, takoj ko sem jo položila v posteljco, pa začne ful prdet, pa se zvijat....prav vidi se, kako jo muči...in potem seveda jok...pa spet potujeva nazaj v dnevno in ponoviva postopek...mal na joško, pa kupček, pa mal sem pa tja....sploh ne morem verjet, da sem čez dan še kolikor toliko vredu in da se mi niti ne spi. Sj bom danes popoldan mal poskusila zaspat in jo bo ati imel tisti čas, ker če je dete skupaj z menoj v sobi, potem jo kr skoz neki čekiram, ker non stop neki jamra in čivka v spanju.
Uživajte, dokler vam tako pridno pančkajo ponoči. Jst upam, da bo pri nas kmalu spet kakšna noč, ko bo spala vsaj 2x ali 3x po 2 urce.


_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 10:09:29   
ella79
meti jaz grem tudi avto sprehodit, ga je treba mal k skoz stoji in čaka mene da greva v šoping user posted image aja grem pa tudi po modrc za dojenje, k mam tudi sam enga mullerjevega, pa bi enga mal bolj lepega, tako da upam da dobim tega liscinega, k je še najbolj normalen user posted image

mi bomo šli pa jutri na izletek do moje mami, k je mela roj. dan. Že komaj čakam, da se mal prestavim kam drugam, k sam doma čupim in vozičkam. Morm mal v svet, sploh ne vem kaj se dogaja user posted image user posted image aja sej ni čudno, k nama je TV crknila prejšnji teden, pa zdej ne vem al naj t staro gor privlečeva user posted image sam kdo sploh še gleda tv na 55 cm enkranu user posted image

naša user posted image je po včerajšni drami pridno spančkala kot vedno user posted image user posted image pa sedaj že spet spančka, mami si bo pa sedajle laske oprala, da bo lepa za šoping user posted image user posted image user posted image aja pa še za taščo k pride mal vnučko pogledat user posted image


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 10:16:11   
ella79
IZVIRNO SPOROČILO: misar


sem opazila, da kljub temu, da sem po porodu ful shujšala, imam namreč kar tri kile manj, kot pred začetkom nosečnosti, da se mi je postava ful spremenila. okoli pasu mam še zmeraj ene deset centimetrov več, kot prej.user posted image to menda ne bo šlo tko lepo samo dol, bo verjetno kakšne trebušnjake treba začet delat.




jaz mam sedaj tudi isto kil k pred user posted image , sam v pasu je pa še kar šlavfek in 10 cm viška hodi user posted image pa se mi tako na pogled sploh ne zdi, je pa res, da sem v bokih širša za 4 cm user posted image a to bo šlo kej nazaj skup user posted image sej vem, sem optimist user posted image user posted image user posted image user posted image aja ena je rekla, d aje takoj k je prišla domov iz P zlezla v najbolj ozke kavbojke in tako kao medenico nazaj skupi spravla user posted image user posted image user posted image sej ni čudno, da je pri meni taka situacija, k sem skoz v trenirki user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 11:33:31   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: Bajsa

Ojla punce!
Se še jst malo javim, da me ne pozabite user posted image . Ko bo kaj več časa, se vam bolj posvetim in kaj več napišem.
Čestitke vsem mamicam!!!!
Naša Zala ima krče, ker boga mala miška že 2 dni ni kakala. Sploh ne vem kaj naj naredim. Sem probala že vse živo, ni rešitve, tko da če katera pozna kakšno dobro rešitev, se toplo priporočam.
Zdej grem pa mal spat, ker bo treba kmal zizo ven dat....

Pa pa!


Ni nič hudega to..naš tut par dni ni...malo jo razvij pa po trebuščku zmasiraj, pa z nogicami proti trebuščku telovadita. Naš jakec 5 al 6 dni ni kakal. pa so rekli da je to skoraj normalno. Edino kaj je se mozno da premalo poje. AMpak ni nujno!

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 11:52:31   
bamby
Da se še jaz malo javim.

Mi smo imeli spet eno lepo prespano noč user posted image . Ob 20 smo imeli kopanje, ob 21h smo še papali in se nakakali ter še enkrat previli, nato pa pridno spančkali do 4.30 user posted image . Takrat smo pojedli, podrli kupček in šli spat dalje do 8.45. Zdaj jo pa sicer nekaj matra, pa ne vem kaj. Kljub temu, da je podrla kupček, je še jokala in tudi bruhala, zato sem jo skoraj cel cajt do zdaj po rokah nosila (nič kaj podobno meni user posted image ) Zdaj vleče dudo, leži na kavču in se trudi zaspati.
Včeraj sem pa tudi jaz šla zvečer malo v trgovino po špezo, ko je prišel mož domov. Pa še obiske smo imeli tako dopoldne kot popoldne, da sem mislila, da ne bom mogla nikamor.
Danes je pa deževno vreme, spet neprijazno, da bi se sploh kam spravil  user posted image .

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:01:41   
ella79
bamby dobr mate vi tole ponoči user posted image user posted image sam 1x vstaneš - mega user posted image
pri nas tudi ni hotla prej zaspat, zdej ji pa kar dudo dam, čeprav sem bila prej full proti user posted image tako da mal pocuzlja in zaspi, če je seveda sita user posted image user posted image user posted image

bajsa cimra v P je skoz jedla Akctivio, k aleluja ni pela, pa je mala mela potem boljšo prebavo kot ona sama user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:31:50   
srečka nosečka
dobro jutro,

danes se je Lana spala od 23. do 6,30. user posted image  Sva papale in sem upala, da bo še kaj nazaj zaspala. user posted image  Pa sva se morale igrat in cartat. user posted image  

bajsa- tudi našo muči to kakakanje. Je nazadnje kakala v sredo, pred tem pa pet dni nič. Prav se vidi kako tišči. Uboga revica, tako se napenja. Še dobro, da prdi. Drugače res ne vem, kako bi bilo. Sem ji danes kar kamilični čaj s sladkorjem dala. Upam, da jo bo pognalo.

ella- glede kil in stari hlač. Jaz sem še tudi preširoka za večina kavbojk. Vaga pa kaže še + 8kg. Jih bomo že dol spravili. Je treba pridno papat, da bo mlekec. user posted image

misar - jota????? Kaj je že to???? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Tudi pri meni ni neke močne želje, ali pa je še strah prevelik. Sicer so se šivi že zarastli, ampak .... user posted image


bamby - A si je že Tim kakšno drugo pesmico umislil za Anajo???? Al ji še vedno ono od Lovšina poje? user posted image  Skoraj vsak dan se spomnim na to. Mali je prava faca. user posted image  

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:43:38   
bamby
Sem hitro ugotovila, kaj Anaji manjka user posted image . Sem malo sklerozna in pozabila na uro, kdaj je nazadnje jedla user posted image . So že 3 ure minile in nič čudnega, da revca ni mogla spati.

Sem pa spet našla eno razpredelnico, ki sem jo jaz uporabljala že pri Timu glede hranjenja do 1 leta. Pa vam bom napisala, če bo kateri zaprav prišla:
Do enega meseca je prehrana itak prosto po Prešernu, naprej pa je takole:

1m      6 x   70-100 ml          dojenje

2m      6 x 100-130 ml          dojenje

3m   5-6 x 130-160 ml         dojenje 

4m      5 x 160-200 ml         dojenje

5m      3 x  250  ml              dojenje
         1 x  250  ml              sadni sok, sadna ali zelenjavna kaša,
                                          riž
                                    
6m      2 x  250  ml             dojenje
         1 x  250 ml              sadni sok
                                        sadna ali žitno-sadna kaša
         1 x  250 ml              zelenjavna kaša
                                        žitarice (brez glutena)
                                        meso (2-3x tedensko do 20 g)

7-12m 2 x  250 ml             dojenje
          2 x  250 ml             enako kot prej, žitarice - tudi
                                        z glutenom
                                        meso (2-3x tedensko 30-35g)
                                        rumenjak (1x tedensko namesto
                                        mesa)
                                        postopno uvajanje vse
                                        zdrave otroške mešane hrane

< Sporočilo je popravil bamby -- 1.3.2008 12:49:28 >

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:50:36   
itata
jutro:
ella: jaz hlače dam gor sicer. imam še +2 kg. ampak sem jih imela prej zelo malo (sem mela neko trebušno bakterijo in sem ful shujšala), tko da mi je za te 2 kg čist vseen a ostanejo al ne. mi je pa medenica dejansko šla šele zdej mal nazaj skupi. ampak tko ene 4 cm... zdej je pa to to verjetno.
misar: midva sva joto že 2x ta teden skuhala. ta prvič je blo še mal boleče pa nisva glih vztrajala. predvčerajšnjim je bilo pa že precej bolš. bolel ni nič, sam pasal je pa tko srednje bom rekla - tud moja želja po joti je še tko nekje tko tko. sej počas bo.

jakob je danes spet lepo spal. od 21h do 1:30 pa dojenje pa do 5:30 pa spet dojenje pa še do 8huser posted image  edin ob 2h sem ga mogla mal nosit ker ni hotel kupčka podret pa se je mal zbudil in sva se še mal dojila... tko da je pač trajal skor eno uro. ampak večjih pritožb nimamuser posted image
zdej ima svoje dnevno 3 urno spanje - na srečo glih okol kosila, da mam takrat miruser posted image  pol bo pa popoldne spet bolj ali manj pokonc. mogoče ga še za kako urco zmanjka, drugač je blo pa to to do mojga počivanja. je uletela moja kolegica in sva lepo na kavčku klepetali 2 ure čist u miruuser posted image
moj pa skoz dela. ma neko štalo v službi in je čist crknjen al pa skoz v službiuser posted image  pa še dež je in se ne bo dal nič na sprehod... kera beda...

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:54:40   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: srečka nosečka

danes se je Lana spala od 23. do 6,30. user posted image  Sva papale in sem upala, da bo še kaj nazaj zaspala. user posted image  Pa sva se morale igrat in cartat. user posted image   
bamby - A si je že Tim kakšno drugo pesmico umislil za Anajo???? Al ji še vedno ono od Lovšina poje? user posted image  Skoraj vsak dan se spomnim na to. Mali je prava faca. user posted image  

Tudi tvoja Lana je pridna za spat. Vidim, da prav tako odspi 7 ur in pol kot Anaja user posted image . A ni to odpočito??? user posted image

Tim Lovšina ne prepeva več, takrat pa mu je očitno samo ta komad prišel na misel user posted image . Meni je bilo ful smešno user posted image . Pa nismo nikoli poslušali Lovšina, razen če je bil po radiu. Komad pa pozna od lani, ko je bila reklama na TV za uno nadaljevanko, ki je ob petkih na SLO1 zvečer ob 20h. Očitno mu je bil komad tako všeč, da mu še sedaj zveni v ušesih user posted image .
Drugače pa ni on kakšen pevsko nadarjen otrok user posted image . Sploh nasprotno, ne mara peti in niti ne zna. Njemu bolj ugaja, da kakšno pesmico zdeklamira.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 12:55:39   
itata
bamby: sej z dojenjem je verjetno podobno (sam da mi količino niso jasne...), ampak vprašanje je tkole: glede na to, da se jakob zdej doji cca 10 na dan (crkljanja ne štejemo al pa če se mal podoji, če se mu kolca), a to pomeni, da se bo počasi začel manjkrat dojit? zdej v pon bo star itak že 1 mesec... ker tole 10 na dan je kar velik. zdej se trudim, da ko je pokonc, da ga ne dam na joško vsaj 1 uro pa pol vmes... pa ne vem a bi lakh počas na 2 ure podaljšala? ker če mal jamra ga zabavam pač po najboljših močeh, pol k se pa res joka pol ga dam pa na joško... ker moj je namreč prpričan, da čim mal zajamra, da hoče jest - pa se jaz sploh ne strinjam pa včasih tko izpade k da mu nočem dat za jest - edini "konflikt" k ga imava z mojim zaenkrat - ker pač kar se mene tiče (in glede na to, da me bradavice bolijo fuuuuuuul) moje joške niso za crkljanje - on bi pa da je otrok skoz gor... skratka ali lahko kar podaljšujem počas na 2 ure vmes, da ne je, ko je pokonc? ker če spi velik itak ne je vmes po 4 ure... takrat ni panike... sam če je pokonc 3 ure pol pa že skor ne vem...

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 13:02:43   
srečka nosečka
Saj je kar pridna, samo ne vem, kako jo naj prepričam, da bi bilo fino kdaj pred 23. uro zaspat. user posted image  

Moje kosilo je že pod streho. Kruh s pašteto in mleko zraven. Vem, ful zdravo kosilo. Ampak user posted image  je v službi in se mi ne da kuhat zamo zase. user posted image  Bo pa večerja kakšna bolj konkretna.

Sedaj, ko sem doma, se mi že počasi meša od tega, ko moram vsak dan skrbet kaj skuhat. user posted image  Saj ni panike, da skuham, pa Lana mi zaenkrat še to dopušča, user posted image , samo idej ni. Ima katera kakšen nasvet?

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 13:19:22   
bamby
itata, ta razpredelnica je za info. Vsekakor bo Jakob začel manjkrat jesti, vendar je odvisno, ali bo začetek enega meseca, v sredini ali šele na koncu user posted image . Jaz čisto verjamem, da če dojiš ne moreš kontrolirat, koliko otrok poje, razen če ga sproti vagaš. Jaz vem pri moji, ki ni dojena samo to, da če poje samo 50 ml, bo gotovo čez  2 uri spet lačna. Najbolj sem zadovoljna če poje 70 ali 80 ml, ker takrat vem, da je sita. Mi smo šele sedaj začeli vzpostavljati neki red, ki pa še ni tisti pravi, vendar bo tudi ta kmalu prišel. Se morajo tudi otroci privaditi.
Zdaj ko naša ponoči spi, mora pa čez dan jesti skor na 3 ure, kakšenkrat čez 4, mora pa imeti obvezno najmanj 6 oborkov.

srečka nosečka, jaz imam isti problem, kaj naj kuham user posted image . Zdaj, ko imam Anajo, ni časa za kakšno eksperimentiranje in si ne morem privoščiti, da bi veliko časa posvetila kuhi, zato najraje kuham nekaj na hitro in največkrat, da zmečem vse v en lonec user posted image .
Danes kuham tenstano kislo zelje, ajdove žgance in pečenice.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 14:32:44   
jencili
Ojla čvekice,

evo tudi mene po novem med vami user posted image

Najbolje, da si vzamem čas in spišem porodno zgodbo:

...skratka, v soboto 23.2. so se ob 16.30 pojavili prvi popadki na 5 min. Dragi je bil ves zadovoljen, da je končno čas za akcijo, sama pa se niti nisem dala prov zlo motit. Šla sem lepo pod tuš, si umit lase, medtem, pa so se tudi popadki po uri in pol nekako umirili. Seveda oba precej nesrečna čakava, kako naprej, ko se čez dobro uro popadki zopet pojavijo - tokrat na 7-10 minut. Tko je to spet trajalo kako uro in pol, potem pa so se začenjali pojavljati celo na 12 minut. Mislila sem si, da iz tega itak ne bo nič, zato sva se normalno odpravila spat, s popadki že celo na cca 20-30 minut. Ob 1:30 se zbudim, ko čutim nekaj mokrega, grem na wc, da preverim, če je to to. Količina vode sicer ni bila ravno velika, tudi zadržala sem jo lahko, vseeno je bilo pa drugače kot pri navadnem odvajanu vode. Za vsak slučaj sem zbudila dragega in odločila sva se, da se greva vseeno pokazat v P.
Tam so mi takoj potrdili, da mi je odtekla voda oz., da mi še vedno odteka. Babica me je pregledala in ugotovila, da sem še vedno odprta samo en prst, kot pred dnevi na pregledu user posted image zato se je odločila za klistir, kateri naj bi zadevo malo pospešil. Ob 2.30 se bila s klistirja in popadki so se dejansko stopnjevali in bili na 3 minute, odpirala pa se še vedno nisem user posted image . Tko je to trajalo do cca 4-ih, ko pa so mi priklopili ultivo. Ta med drugim tudi skrajša porod in pospeši odpiranje. Tako so se ob 5-ih začeli tisti pravi popadki in hvala bogu, tudi odpiranje. Sama sem bila od ultive precej 'zadeta', tko da sm tam od 4cm odprtosti, pa praktično do konca bolj ko ne prespala vso zadevo user posted image . Zadnjih nekaj popadkov pred iztisom, ti ultivo odstranijo in začela se je akcija. Po 5-ih potiskih je ob 8.48 minut na svet pokukal naš mali Taj user posted image .
Dali so mi ga direktno v naročje, ponosni ati pa je medtem prerezal popkovnico user posted image .
Vse je bilo ok, mami jo je odnesla brez umetnih popadkov in brez šivov in rekla bi samo - ultiva je zakon! user posted image

Obenem pa bi se zahvalila tudi celotnemu osebju P Kranj. Svetovni carji ste in babici Marjeta Žlebnik ter Maja Triplat, hvala vama za vso pomoč in masažiceuser posted image user posted image ! Tudi vsem sestram iz oddelka hvala!


_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 15:01:07   
ella79
jencili user posted image user posted image user posted image za super porodno zgodbo. Sva pa meli isto babco Marjeto Žlebnik, ki je res zlata. Jaz sem bila tudi čist zadeta od ultive user posted image user posted image user posted image se mi je full vrtelo najprej, pa čist omotična sem bla user posted image user posted image user posted image sam mene je vseeno noro bolelo med popadki user posted image kok se je pa tebi zdela bolečina manjša od popadka brez ultive? Jaz sem pričakovala, da bodo bolečine minimalne user posted image
Kako pa Taj? Pridno pančka in papa?


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 16:44:54   
srečka nosečka
jencili - lepo porodna zgodba user posted image  

Lana je ob 14. zaspala in še kar aja. Sem bila medtem pridna, sem malo pospravila, zlikala cunje in še sebe malo v red spravila. user posted image

Upam, da bo kakšen produkt v Lanini plenici, po kamiličnemu čaju s sladkorjem. user posted image  Me toliko muči to njeno kakanje, čeprav bi naj bilo normalno, da dojeni otroci tudi do 10 dni ne kakajo in je vse OK. user posted image  

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 18:09:44   
jencili
Ella, tud jst sm bla totalno zadeta od ultiveuser posted image .
Je pa tko, če sem pravi čas dozirala, je bla bolečina minimalna (al se je pa samo ne spomnim - kar je tudi možnouser posted image ), drugače pa je še vseeno precej bolelo, sam pa pol ali še več manj, kot brez nje. Res je fajn zadeva in pol na koncu, ko sem bla brez nje, sm šele vidla, kaj so pravi popadki.user posted image
Dejstvo je pa, da bi brez svojega dragega, kateri mi je bil v neznansko pomoč zelo težko to izpeljala in res sem vesela, da je ta trenutek delil z menoj oz. z nama. Ati, hvala tudi tebi...user posted image user posted image user posted image  - odlično si se držal...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 18:13:35   
jencili
Ja, drugače pa je Taj res fullll priden. Pridno papa - hvaa bogu ima tud mami mleka za izvozuser posted image user posted image , temu primerno pridno tudi polni planičke, joka fullll malo, edino podiranje kupčkov nama ne gre. Enostavno jih ne moreva podreti, pa tudi bruha nič ne. Ne vem, očitno obvladava tole dojenje al kaj - pojma nimamuser posted image user posted image

Mava pa tud tko na ene 3 ure intervale, tudi ponoči, tko da se lahko mami in ati kr lepo spočijeta ne glede na to, da imamo novega članauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 19:02:34   
kati kati
kako maste pridneuser posted image ...našega pa tak matrajo krči...je tak revček...pa damo par kapljic  pa je malo bolše(Vetrovne kapljice iz koroških lekarn)...A so vaši user posted image tudi po teh kapljicah takoj lačni! Ko dam mojemu sam 3 kapljice ne mine 5 minut pa je takoj lačen-pa je lahko kmalu po obroku-on je lačen!

Drugače pa naš tudi ponoči skoz spi-3 poniči se dojima ampak on se sploh ne zbudi...mal pojamra pa ga prklopim na zizouser posted image ...pa spi naprej...danes čez dan pa je bil kr dosti buden,sem ga dala na igralno podlogo pa je pol ure gledal in z rokico mahal pa še smejal se je...



_____________________________

pa smo pihnali prvo svečko...4.2..

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 19:04:57   
mojani
samo da se vam na kratko oglasim, dokler pikec še spi.

najprej nekaj podatkov: AMBROŽ  se je rodil 23.2. ob 15.28 v celju. tehtal je (le) 2730 gramov, velik pa je 48 cm. zaradi nekaj komplikacij sva dlje časa ostala v bolnišnici, zato se javljam tako pozno. je pa tako zelo zelo priden otročiček, da to kar ni res.

o moji porodni zgodbi več kdaj kasneje. vprašala bi vas le še, kdaj je vašim bebicam odpadla tista sponka s popka?

ambrož vsem svojim sofebruarčkom pošilja en moker kiss z okusom po materinem mleku


_____________________________

mojca+jani = ambrož (23.2.2008) & ožbej (25.12.2010)

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 19:41:23   
nuka
No midve z Nino sva že doma. Zaenkrat nama dojenje kar gre in Nina se prav lepo redi. Kako bo naprej bomo pa vidli.

Še moja porodna zgodba:
Zjutraj sem imela amnio. Bila sem 4 cm odprta in so me poslali domov. Po amnio me je začelo malo zvijati približno tako kot za menstruacijo. Poklicala sem mojega naj pride iz Ljubljane. No okrog 11-ih se je vse skupaj ustavilo. Ob 12-ih sva šla vseeno v P, kjer so mi naredili CTG in pogledali so koliko sem odprta. Odprta sem bila že 6 cm. Popadkov pa nisem imela. Zaradi drena sem do 13.30 čakala na porodno sobo. Ob 13.50 so mi dali umetne popadke.  No kmalu sta prišla prva popadka. Pri tretjem je šla že glavca skozi kosti. Moj je hitro poklical babco in mi pomagal da sem se iz boka obrnila na hrbet. Nato smo parkrat pritisnili in Nina je bila pri meni na trebuščku. Z babco smo se potrudile da mi niso rezali presredka. Sicer sem dobila 5 šivov - po besedah zdravnika so estetski user posted image .
Moram povedati da je bil enkraten občutek, ko sem jo dobila v naročje. Moj se je držal super. Enkrat se je malo spozabil in je hotel začeti voditi porod user posted image , pa ga je babca hitr ustavla. Od vseh 3 porodov je prav ta name naredil največji vtis. Bil je res lep in poln nepozabnih občutkov.

Zaenkrat je to vse. Se grem mal posvetit mojim trem smrčkom.


_____________________________

Nika 8.9.2004
Nejc 3.2.2006
Nina 27.2.2008

(odgovor članu mojani)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 19:50:06   
Marusah
mojani samo, da sta sedaj oba zdrava!

Mi smo dolgo imeli popek-do 15 dneva, ker je bila popkovina zelo močna.


Nuka super, da si imela takšen porod user posted image

< Sporočilo je popravil Marusah -- 1.3.2008 19:53:37 >


_____________________________

"Don´t warry be happy!!!:))"

(odgovor članu mojani)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 20:12:38   
buči
Mojani, nam so sponko odstranili v porodnišnici in nam popek zavezali z vrvico, ki jo je patronažka podvezovala. Popek nam je odpadel 8 dan.

Naš ima pa še vedno zagnojen nohtek na palčku, ker ga tlači v usta in cuza. Se mu je že 2x odluščil posušen gnojček (mala pikica), pa mu ostane kar mini luknica v prstku, ki se potem spet napolni z gnojčkom. Če mu obrišem z alkoholom, se mu prst alupi, pa sem zdaj kar malo mazala z bepantenom. A ima katera še kakšno idejo ...

Jaz sem pa danes prav fuč, sem bila z Aljažem na rojstnodnevni zabavi njegovega kolega, prav mučno, pa sva bila tam le 2 uri. Smo potem vsi 4 odspali 2 uri popoldne. Upam, da bo noč mirna. Pa da gremo jutri še ven, ker bo vreme. Potem pa sneg ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Marusah)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: februarski sončki 2008
1.3.2008 20:48:19   
*Naja
Naše dete ima pa nekoliko vneto očko....Kakšen nasvet, kaj lahko naredimuser posted image

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...





sindarin

Se vam zdi, da igrača postaja neke vrste statusni simbol?

da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!