|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška
16.11.2007 8:04:05   
piba
Zdravo!

Mene je dal G. na bolniško. Predvsem zaradi dolge vožnje v službo in me je potem bolel hrbet. Prej sem še en mesec delala polovičen delovni čas.
Sedaj so mi poslali iz ZZZS, da imam omejeno gibanje okrog hiše. Zanima me, če se tega striktno držite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška
16.11.2007 8:27:35   
Anonimen
Jam imam mirovanje na svojem domu, pa se tega držim. user posted image  Se ne bom šla hecat s komisijo. Na vsake kvatre se sprehodim do vrta in nazaj s kužiko, da grem vsaj malo na zrak.

(odgovor članu piba)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška
16.11.2007 8:37:56   
melanija
Jaz sem tudi na bolniški, ko sem doma sem doma. Sam sem tudi precej leteča, gledam pa, da če se da grem v popoldanskih urah, ko je glaven delavnik mimo. Ne vem no, sam imam dva otroka za jest je treba nakupit, pa za oblečt, pa kakšne stvari so za uredit, položnice.
Ne vem kako gledajo na to.

Danes so uradne ure pa moram na upravno enoto - kaj naj, če bo kdo prišel bo, sam drug tudi ne more namesto mene tja dol. Po moje glede tega ne bi smeli komplicirat ali pač?!

(odgovor članu piba)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška
16.11.2007 9:18:53   
želva
Jaz sem bila cel čas user posted image  na bolniški(zdaj sem že na porodniški), pa moram rečt, da sem bila veliko zdoma. Pa niso prišli niti enkrat. Pomoje, da nosečnic ne kontrolirajo tolk, ko kakšne druge. jaz se s tem nisem obremenjevala, pa saj ne morš zdej 9 mescov sam ležat pa skoz okn gledat. Moraš tud kaj na zrak, pa sprehod, pa na kakšno kavico user posted image .

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška
16.11.2007 10:20:25   
Taula
sem tudi precej leteča, gledam pa, da če se da grem v popoldanskih urah, ko je glaven delavnik mimo.


Preverjajo od 9h do 21h, od ponedeljka do sobote.

Jaz sem bila 2 meseca na bolniški...prvi mesec sem bila striktno notri, drugi sem šla na kaki sprehod okoli hiše. Po opravkih sem pošiljala partnerja.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška
16.11.2007 10:58:46   
piba
Mislim, da smo podobnega mnenja.

Nekatere stvari je potrebno urediti (otroka peljati v vrtec, če ga nihče drug ne more), se sprehoditi okrog hiše in podobno. Jaz še moram nabaviti nekaj stvari za otroka. Ne bom nevem koga pošiljala, da mi kupi kompletek za domov iz bolnice in podobno.

Popolnoma druga stvar je, po mojem, če moraš mirovati ležati in počivat. To ti G. tako ali tako pove.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška
16.11.2007 12:33:39   
Anonimen
Punce, tako kot vam piše na odločbi. Če vas ne bo doma in boste rekle, da ste bile v vrtecu, boste ob bolniško. Se ni za hecat. Opravičila ni za take stvari, sploh če piše strogo mirovanje. Saj zato ste dobile bolniško, ne? Meni je to čisto logično.

Druga stvar je, če imate dovoljen izhod v kraju samem. Pa še takrat je treba pazit, ker vas lahko iz nedolžnega sprehoda čakajo 2 uri, ve pa po trgovinah.
Ni se za hecat. Vse smo v breme zavarovalnici, zato pa so poostrili kontrole.

(odgovor članu piba)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška
16.11.2007 12:35:50   
Taula
Ni se za hecat. Vse smo v breme zavarovalnici, zato pa so poostrili kontrole.


Jaz sem včeraj vprašala mojo G. Je rekla da je veliko user posted image  letos in da so začeli delati selekcijo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška
16.11.2007 12:40:12   
Naja30
Se strinjam, da se je treba držat navodil komisije. Ampak noter pa človek ne more stohnet. Govorim za tiste, ki nimajo strogega mirovanja. Pri takih je pač čudno, če gre v šoping za dve ure. Drugače pa G napiše, da so dovoljeni sprehodi, vsaj jaz poznam primere. Ampak tudi tega ni dobro izkoriščat kot je ena napisala za šoping dve ure.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška
16.11.2007 12:42:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Ni se za hecat. Vse smo v breme zavarovalnici, zato pa so poostrili kontrole.


Jaz sem včeraj vprašala mojo G. Je rekla da je veliko user posted image  letos in da so začeli delati selekcijo.user posted image


Ja, selekcija je to. Ker smo breme zdravstveni zavarovalnici. Pa ne zato, ker je veliko nosečih letos, zato ker jih je veliko na bolniški. Nepojasneno veliko. Veliko rizičnih nosečnosti.user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška
16.11.2007 12:47:30   
Taula
Nepojasneno veliko. Veliko rizičnih nosečnosti.


Sej to imajo v mislih. Če si doma in imaš mirovanje in te najdejo doma nimaš nič za skrbeti, če te pa ni doma pol pa kriza. Kaki so ukrepi? Moraš vrniti denar, ali ti samo prekinejo bolniško takoj?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška
16.11.2007 13:00:20   
Anonimen
Prekinejo ti bolniško in ne vem , neke sankcije so. Pojma nimam kako je zdaj s tem. Vem, da so včasih bili tudi ob službo. user posted image  Ja, tako je. Če delodajalec naroči takorekoč kontrolo, si ga nasrkal.Če te dobijo seveeda.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška
16.11.2007 13:09:17   
Anonimen
Jaz sm noseča 2. . Obakrat sm od vsega začetka na bolniški.
V prvi nosečnosti mspač vedla kako in kaj in se mi je zdel vredno res počivat da nebi imela spet SS, tako sm se držala tega da sm počivala- ležala, niti kosila nism skuhala, ne pospravljala, avta mi tud domači niso dovolil vozit, najbolj neumno iz strani komisije mi je bilo to da sm imela do 6. meseca vedno odobreno bolniško - mirovanje, na svojem domu... Nato pa sm dobila proste izhode - prav takarat je bil ugotovljen zastoj rasti ploda in sm mogla čimveč ležat na levem boku...in po njihovem mnenju bi takrat lahko šla vn user posted image mislm, kot bi se delal norca.
Sedaj sm noseča drugič, od začetka podobni zapleti kot v prvi nosečnosti, imam prirojeno napako maternice (katere se na žalost ne da popravit), prav tako imam bolniško, mirovanje, na svojem domu... Res sm počivala dokler sm imela izcedke, sedaj pa se je stanje nekako umirilo...mi je čisto jasno da je še vedno možnost da pride do SS, da imam lahko prezgodnji porod, da lahko pride ponovno do zastoja rasti...samo jest mislim da mirovanje tega ne more preprečit. imam skoraj 2 letnika, s katerim se vsak dan sprehajava, greva do trgovine, če pa je slabo vreme greva tud po trgovinah, ker ne zdržim doma.
Glede komisije bi rekla tako - lahko pridejo ko grem za 10 min na sprehod v gozd, al pa ko bom nekje v šopingu - v vsakem primeru bom kaznovana, tako da se ne sekiram preveč, upam da jih ne bo, če pa pridejo pa upam da bom mela srečo.
V 1. nosečnosti ni blo nikoli nobenga.
Zdej me pa zanima še nekaj kako ti oni dokažejo da te ni doma?
Jaz živim v večstanovanjski hiši, v spodnje nadstropje pride več ljudi, kaj kupit, jaz jih ne poznam, če vidim dasje prišel nekdo nepoznan niti ne grem odpret, če kdo pride k meni me ponavadi prej pokliče, in če spodaj nikogar ne bo doma user posted image

Tako je vsaka naj počne kar ji paše in kar misli da lahko, nihče drug ne bo odgovarjal za nobeno!

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška
16.11.2007 13:09:25   
Anonimen
Delodajalec lahko naroči kontrolo samo v času prvih 30 dni, ko ti on plačuje bolniški stalež. Vse ostalo je potem na plečih ZZZS.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška
16.11.2007 13:11:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Delodajalec lahko naroči kontrolo samo v času prvih 30 dni, ko ti on plačuje bolniški stalež. Vse ostalo je potem na plečih ZZZS.




Ni res. Prispevke zate še vedno plačuje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška
16.11.2007 13:21:13   
maja24
Veste kaj komisija je prišla do ene moje kolegice ob pol osmih zvečer.Tok da ne vem če bo glih držal da jih popoldan ni tok zaradi delavnika.Sam a ni grdo da mora bit nosečnca skoz doma,da ti tut na sprehod ne pustijo glede na to da ti ginekolog svetuje gibanje oz sprehodi v naravo.
Mislm to je res svinarija!!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška
16.11.2007 13:24:41   
Taula
Veste kaj komisija je prišla do ene moje kolegice ob pol osmih zvečer.Tok da ne vem če bo glih držal da jih popoldan ni tok zaradi delavnika.


Preverjajo od 9h zjutraj do 21h zvečer, vsak dan razen nedelje. Ne vem zakaj eni mislijo, da hodijo samo zjutraj.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolniška
16.11.2007 13:36:17   
maja24
Lejte a pa se to vm zdi fer,uredu tiste k majo res kritično nosečnost še razumem da pač morajo počivati ,ja ka pa tiste k se uredu počutjo pa ne morjo na šiht ker majo pač težke razmere v službi in pač ni nobenega primernega lažjega dela in ti G da že zarad tega bolniško.Ja lohka bi bli mal uvidevni saj do ns nosečnice pa sej res loh sam cr... če skos not. 

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bolniška
16.11.2007 14:11:46   
Anonimen
Kaj pa, če utemeljoš, da si počival, ali se tuširal?

(odgovor članu maja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bolniška
16.11.2007 14:21:56   
Taula
Govorim iz stališča, če bi jaz delala na zavodu. Ne bi takoj odšla, malo bi čakala. Pa čez ene 15 min bi nazaj prišla...če se že tja voziš.user posted image
Utemeljitev da si se tuširal..ne vem. Vedo da ljudje lažejo...tako da ne vem kaj naredijo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bolniška
16.11.2007 14:34:38   
barby78
Meni osebno,se ne zdi fer,da delajo kontrole nosečnicam.Niti tistim,ki imajo strogo mirovanje,niti tistim,ki tega nimajo.Lahko bi bili veseli,da skrbimo za populacijo slovencev.
Jaz sem bila že v 1.nosečnosti v bolniški in isto je sedaj.Je pa res,da smo ženske in pa nekater že tudi mamice in imamo tudi opravila,ki jih moramo opraviti zdoma.ker drugače pač ne gre.
Raje naj pogledajo tiste,ki so zarad česa drugega na bolniški in simulirajo.tisti pa to res izkoriščajo.nosečnice bi si zaslužile bolniško (tudi,če je vse OK Z bodočo mamico in njenim user posted image ),v tem najlepšem obdobju.

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bolniška
16.11.2007 15:20:02   
Taula
Oni na to gledajo iz stališča denarja. Žal.
Ne vem pa zakaj bi mogla biti user posted image  na bolniški tudi če je vse ok z njo. Sej to ni bolezen.user posted image
Jaz raje delam....bo več denarja sedaj, večja porodniška in v družbi sem.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bolniška
16.11.2007 15:53:01   
Naja30
Mogoče zaradi narave dela v službi, Taula? Vsi delodajalci niso tako dobri, da te premestijo na lažje delovno mesto, pogosto te nimajo niti kam dat.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bolniška
16.11.2007 16:10:40   
Taula
To ima razlog da je doma.user posted image Jaz sem razumela njen post tako, da tudi če je primerno delovno mesto, da naj bo user posted image  doma.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bolniška
16.11.2007 18:54:40   
tosja
Tud jaz sem doma od začetka. Sem imela težave z izcedki, ki so hvala bogu minili.

Mi pa G napiše, da lahko grem na sprehod. Pol mi tud nek list da osebna zdravnica. Ko sem jo prejšnji mesec vprašala, če smem še kam drugam kot na sprehod.
Se je nasmejala in rekla, če mislim, da moram bit 9 mesecev zaprta med štiri stene???
Sem rekla, da ne... user posted image

Mi je rekla, da lahko grem mirne vesti k sorodnikom na obisk.... da je to samo dobro zame. In da če bi slučajno imela kakšne težave, da ona stoji za tem kaj mi je dovolila!!! user posted image
Sam na žur, pa kakšno restavracijo...mi je odsvetovala user posted image user posted image user posted image

To mi pa itak ne diši!!!

Pa še glede trgovin bi rekla: ne hodim na nakupe špecerije...sam modrc, pa hlače, pa.... pa mi res ne more kdo drug kupovat!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu piba)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?