|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pretepla sem otroka
19.5.2007 15:37:59   
Anonimen
Roke se mi teresejo tak sem razburjena. Pred parimi trenutki sem ponorela in pretepla svojga sina. star je 3 leta. ŽE dalj časa mi pije kri. ne znam se več obvaldovat. Mali je pravi hudiček in jaz sem besna ko sam satan, ker ga ne znam ukrotiti. Same neumnosti dela. pokrov mi je dvignilo, ko je od nekod privlekel kladivo in z njim ponorelo tolkel po radiatorju. Sploh me ni poslušal, ko sem ga opozorila da naj prekine. Pa sem ponorela in ga pretepla. KAm je pač priletelo.
Znorela bom ker sem popolnoma zatajila kot mama. najboljš da mi ga socialna vzame, ker mu lahk še kaj naredim. Roke se mi ful tresejo da komi pišem. mali je zdaj v sobi jaz pa čist obupana.

KAJ JE NAROBE Z MANO? Naj sama sebe prijavim na socialno, ker se bojim, da mu bom naslednjič še kaj bolj hudega naredla ker me non stop provocira.
Verjetno ne bi smela met otrok.user posted image user posted image user posted image  
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 15:46:01   
tinčica
najprej se umiri, svi na istem tudi meni pokrov dvigne samo da ga več kot po riti še nisem, mislim da je najbolj da ga v tistem trenutku dvigneš zapreš v sobo in dvakrat vdihneš.
jaz mu potem rečem da dokler ne bo priden ne gre iz sobe ven pa če se meče po tleh zaprem vrata in grem, ne vem ponavadi to pali.
žalosto da se ne moremo kontrolirati mogoče te bojo spluvale ampak jaz te zastopim ker men se tud že meša. žalosto toda resnično.

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 15:49:42   
Anonimen
Najbrž nam vsem v življenju tako prekipi, da se dejansko več ne zmoremo racionalno obnašat, izgubimo nadzor nad seboj in temu sledi kaj takšenega. Nikakor ne spodbujam tepeža otrok, sem zelo proti, tudi sama v otroštvu nisem bila nikoli tepena, niti čez rit je nisem dobila. Pa tudi sigurno nisem bila angelček.
Upam da te je to kar si naredila izučilo in da se kaj takega ne bo NIKOLI več ponovilo. Mogoče bo tudi pri njemu zaleglo.
Mislim da se še ne rabiš na socijalno prijavljat kot slaba mati, lahko pa ti da to povod da poiščeč pomoč, da ugotovite skupaj zakaj je do tega prišlo in morda tudi ugotovite zakaj se tvoj otrok tako obnaša.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 16:02:27   
lex
Jaz te popolnoma razumem. Ponavadi preden ga po riti (ali za uho) morem trikrat prej vdihniti, ker dugač ga verjetno ne bi samo enkrat. Včeraj sva se previjala in me je trikrat zaporedoma brcnil v trebuh. Bolj ko sem mu pravila, da ne sme, da boli mene in dojenčka v trebuhu bolj se mi je smejal in vsaka naslednja brca je bila močnejša. Pa sem ga po riti.
Jaz vem, da sem jih dobila po riti. Vem pa tudi da sem si jih včasih resnično zaslužila.
Ne rabiš se prijavit kam. No meni je zdaj še njegova postelja odpadla, ker prej sem ga "zaprla" v kiderpet pa je bilo. Zdej mi pa lahko iz svoje postelje ven "pobegne". Ampak včasih se mi zdi, da mi prav zanalšč živce in kri pije. Mogoče malo bolj vdihni, pa samo po riti.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 18:11:53   
kepa*
Ravno včeraj sem pisala na forumu vzgoja o našem malčku, ki tudi meni kravžlja živčke. Velikokrat sem na robu obupa in če se ne bi kontrolirala, bi lahko tudi jaz naredila marsikaj.

Ko mi prekipi, ga ponavadi predam atiju, če je le kje blizu, jaz pa se grem hladit - si vzamem nekaj tenutkov le zase.
Poskusi tudi ti.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 19:05:08   
natalia
drži se!

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 19:16:17   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Roke se mi teresejo tak sem razburjena. Pred parimi trenutki sem ponorela in pretepla svojga sina. star je 3 leta. ŽE dalj časa mi pije kri. ne znam se več obvaldovat. Mali je pravi hudiček in jaz sem besna ko sam satan, ker ga ne znam ukrotiti. Same neumnosti dela. pokrov mi je dvignilo, ko je od nekod privlekel kladivo in z njim ponorelo tolkel po radiatorju. Sploh me ni poslušal, ko sem ga opozorila da naj prekine. Pa sem ponorela in ga pretepla. KAm je pač priletelo.
Znorela bom ker sem popolnoma zatajila kot mama. najboljš da mi ga socialna vzame, ker mu lahk še kaj naredim. Roke se mi ful tresejo da komi pišem. mali je zdaj v sobi jaz pa čist obupana.

KAJ JE NAROBE Z MANO? Naj sama sebe prijavim na socialno, ker se bojim, da mu bom naslednjič še kaj bolj hudega naredla ker me non stop provocira.
Verjetno ne bi smela met otrok.user posted image user posted image user posted image  


Jaz sem pa 100%, da se da najti tukaj kakšen človeški način vzgoje. Preko tepeža ga ne boš naučila ničesar. Drugič kot drugič so udarci za majhne otroke nevarni (če ga po riti, lahko mali pade po tleh in se poškoduje, zaušnica lahko poči bobnič, stresanje otroka lahko povzroči pretres možganov ali poškodbo hrbtenice!!!!)
Pretepanje otrok je ponavadi ventil za NAŠO JEZO ali NEZADOVOLJSTVO!
Če boš tamalega natepla, ko se boš razjezila, se bo mali še prej naučil, kako te naj spravi ob živce in da ima njegovo grdo vedenje moč nad TVOJIM SAMOOBVLADOVANJEM!
TEPEŽ v jezi uči otroke, da udarijo, ko so jezni!
Jaz si za svojega otroka ne bi želela, da se uči lepega vedenja preko strahu, da bi bil tepen. Niti nočem, da bi moj otrok mislil, da so udarci del življenja in bo zato tepel svoje vrstnike, če bo kdo naredil kaj, kar njemu ne bo povšeči. Nekako verjamem, da tudi ti nočeš.

Ne vem, kaj naj ti svetujem, kljub temu, da ti je verjetno žal. Ampak trenutno mi gre samo po glavi to, da je marsikomu po tepežu resnično žal, naslednjič pa zopet to naredi. Jaz bi si na tvojem mestu poiskala strokovno pomoč -> mogoče reševanje problemov s socialno delavko, kakšen obisk pri psihiatru. Toliko da se tudi ti malo pomiriš in poštimaš v glavi. To kar si naredila NI PRAV, je hudo NAROBE!!!!!!

< Sporočilo je popravil london_paris -- 19.5.2007 19:17:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 19:16:42   
Anonimen
Zdaj je kar je. Zdaj si boš itak očitala za vse večne čase.
Naslednjič pa: umiri se, globoko vdihni in preštej do vsaj 5.
Otrok je. To si zapomni.

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 19:17:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ko je od nekod privlekel kladivo in z njim ponorelo tolkel po radiatorju. Sploh me ni poslušal, ko sem ga opozorila da naj prekine. Pa sem ponorela in ga pretepla. KAm je pač priletelo.


Mogoče je tudi, da triletnega otroka primeš za roke in mu kladivo vzameš iz rok. Se mi zdi boljša opcija kot znoreti in pretepsti ga.

Zdaj se skuliraj, razmisli kaj si naredila, predvsem pa, kako boš reagirala naslednjič. In kako bo reagiral oče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 19:33:13   
Anonimen
kar si storila, si storila. Poti nazaj ni, žal.

Vendar ne vem, kako vam otrok lahko tako dvigne pritisk. Saj je samo otrok in išče meje - kaj lahko in kako bomo starši reagirali. No, v glavnem, sama sem ugotovila, da je najhuje, če ga opominjam, da ne sme in čim bolj dvigujem glas, tem bolj on stopnjuje svoje početje.

Sama imam naslednjo tehniko: Najprej 2x globoko vdihnem, da se skuliram, potem mu vzamem tisto, s čim povzroča škodo (v tem primeru kladivo), potem počakam, da začne jokati ali tuliti ter seveda da neha. Včasih traja tudi 5 minut. In potem mu na nek normalen način razložim, zakaj se to ne sme početi.

Lex - vem, da so naši otroci še majhni, ampak verjami, da razumejo več kot si mislimo. Mene Črtomir sicer ne brca v trebuh, se je pa znal nanj nasloniti s celo težo. Pa sem vzela knjigo, kjer je prikazana velikost ploda za vsak teden posebej. Povedala sem mu, da lahko dojenčka poškoduje, ko se nanj nasloni s svojo težo, ker je dojenček še majhen. In je bil učinek presenetljiv.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 20:22:39   
bskrle
A si utrujena?
Ti kdo pomaga pri vzgoji?

Najprej razčisti pri sebi, potem se odloči, kako boš naslednjič ravnala.
NAj bo to priložnost zatein otroka. Vkolikor ti ne gre, poišči pomoč pri otroškem psihologu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 20:33:24   
Anonimen
Upam, da imaš koga, ki ti lahko pomaga. Ker res ni lahko, če si sam z otrokom. Čisto verjamem, da se lahko zgodi kaj takega. Na žalost, ampak se. Jaz razumem. Ne odobravam, ampak razumem. Upam, da imaš pomoč.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 20:39:25   
Anonimen
Te razumem in te ne razumem. Da te ne razumem v bistvu v tem primeru, kako lahko svojega otroka pretepeš? Čez rit že, samo, da ga pretepeš?
Kar je narejeno, je narejeno, poti nazaj ni....malo se skuliraj, mogoče rabiš dopust!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 21:03:52   
Anonimen
Ne bom ti solila pameti, ker imam še majčkeno user posted image  in ne venm kako bi odreagirala sama. Upam da ne tako kot ti, vendar roke v ogenj ne dam, saj veš, zarečen kruh pa to.
Mislim pa, da bi, ko vse drugo zataji, morala paliti taktika specialnih enot. user posted image  Ko specialci uletijo v nek prostor se nenormalno in zverinsko derejo, da tako nasprotnika dobesedno paralizirajo, da ne odreagira pravočasno. Predlagam ti torej, namesto tepeža, stopi do otroka in se res zverinsko in divje zaderi kolikor lahko. Od šoka bo nehal početi kar počne, možno da bo začel jokati, vendar še vseeno bolje to, kot pa ga tepsti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 21:07:35   
Naja31
Ja, no, zdaj kar je je.
Kako misliš pretepla? Eno po riti ali res pretepla?
Ker če je to drugo, potem mislim, da imaš problem.
Mislim, da otrok ni kriv, ampak si njegovo neposlušnost uporabila kot izgovor in na njemu "iskalila svoj bes". In to ni prav.
Sicer pa se strinajm z Mič. Če tolče s kladivom po radiatoru, mu vzemi kladivo in tega en bo več počel.
Moj 2 letnik tudi z največjim veseljem vzame kladivo za meso tolčt in ker dobro ve,d  tega na sme, to počne še z največjim veseljem. In mu ga jaz vzamem. In potem naslednji dan isto. In tako 100x. Ampak ni mi še na misel prišlo,d a bi ga zaradi tega pretepla.

Ti očitno rabiš dopust, si preutrujena, in potem te lahko otrok tako ob živce spravi. Tudi sama pri sebi opažam,da kadar imam osebno slab dan, kadar sem utrujen, tečna, sem veliko manj potrpežljiva do lastnega otroka.

Upam, da se ti ne bo ponovilo. Kaj pa pravi mož?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 21:09:43   
Rožica I
Raje kot se prijavi na socialno, v knjižnici poišči knjigo o vzgoji otrok, morda ti bo lažje, ko boš seznanjena z  raznoraznimi štosi, ki jih večina otrok počne, ko preizkuša meje (in s tem naše živčke!).

Kar si naredila, si- opravičila ni. Je pa možnost, da postaviš nov sistem, brez neplodne doživljenjske krivde:
  • odločiš se, da nikoli več ne ponoviš tega!!!
  • kadar postaneš jezna in besna, vzpostavi distanco med seboj in otrokom (odpelješ, odneseš ga v drug prostor)
  • šteješ do deset, preden reagiraš
  • vedno imaš v zavesti, da sta trma in neuboganje obvezni del otrokovega razvoja

Vsi smo šli skozi takšna obdobja (od cca 2-4 leta), vsem (ali večini) je kdaj počil film.. S tem, da se boš neprenehoma obtoževala, ne boš koristila ne sebi, ne otroku.
Sigurno si dobra mati, že zaradi tega, ker si naredila veliko napako, ampak jo želiš popraviti. To je prvi korak, ki je najtežji. Drugi je pa ta, da se naučiš brzdat svojo jezo.

Pravijo, mali otroci- male skrbi, veliki pa.. Bog ve, kaj nas vse še čaka!
Drži se, čaka te trdo delo!!!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:05:14   
smrka
Ja, jest te nebom tolazila, ker si tolazbe ne zasluzis. Otrok ti kravzlja zivce ker se z njim ocitno ne ukvarjas dosti. Isce mogoce tvojo ali mozevo pozornost pa zganja lumparije. Zakaj se z njim ne usedes in se igras s kockami, avtomobilcki, zakaj skupaj ne riseta, gresta na sprehod, gresta na igrisce pa naj nori po toboganih in guncalcah???? Naj nebo prepuscen sam sebi, verjetno mu je dolgcajt, ali pa te preprosto POTREBUJE. Moj nasvet je enostavno UKVARJAJ  se cim vec z njim.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:17:09   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
od nekod privlekel kladivo in z njim ponorelo tolkel po radiatorju. Sploh me ni poslušal, ko sem ga opozorila da naj prekine. Pa sem ponorela in ga pretepla.

Torej če prav razumem je tri leten otrok s kladivom tolkel po radiatorju, ti pa si REKLA naj neha.
A če bi te mlatil po glavi, bi ga tudi opozarjala, al bi mu kladivo vzela iz rok?
A če bi s kolom mlatil po televizorju bi tudi REKLA, naj neha, al bi skočila in mu vzela kol iz rok?


Bolj pomembno pa je, kaj te muči. Imaš težave s partnerjem? V službi? Si v finančni stiski? Kaj te v bistvu zares muči? Ker ko otrok mlati s kladivom po radiatorju te ne muči nič, SAJ SI VZAMEŠ ČAS IN OPOZARJAŠ. Torej, kaj je tvoja prava težava?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:26:26   
poška
jaz se strinjam z Mič.

zdaj se skuliraj, je pa možno, da bo sedaj tale tvoj hudiček končno videl, da smo starši lahko tudi zlobni in da nima neomejenih možnosti. kar je v bistvu namen vzgoje - do kam lahko greš. seveda se to lahko naredi tudi na drugačen način


_____________________________

ko ko ko ko daaaak

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:27:35   
Magi*
razumem, da te zna spraviti ob živce in ob pamet, ampak poskusi svojo jezo drugače kanalizirat. jaz jo rajši za kratek čas osamim (bolj zato, da jaz vdihnem par globokih) in se potem z njo pomenim. bolj kot to, mi je pa v oči padlo, da je nekje staknil kladivo. to pa ni njegova krivda, temveč vaša. otrok seveda raziskuje in ko najde nekaj takega - to je zanj trofeja. tako trofejo mu pač odvzameš takoj in pika. ker je nevarna zanj. naslednjič bo našel čistilo in ga polil po kavču - a bo on kriv? bog ne daj, da ga popije. saj otroci že marsikaj razumejo. vedo kaj smo jim prepovedali, vendar še ne razumejo vzročno-posledičnih povezav in zato pač kako stvar vseeno naredijo. saj se konec koncev iz izkušenj učijo in ne od naših prepovedi. 

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:31:52   
ElaM
Ne bom te obsojala, ker ne vem, kako bi sama reagirala v takem trenutku. Vendar kolikor se poznam, bi kladivo vzela, pa bi bil mir. Bolje, da tuli od trme in ihte, kot od bolečin.

_____________________________

:)

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 22:51:17   
mojcac
Ja, tudi jaz sem mnenja, da otroka ne smeš pretepati, ker s tem dosežeš ravno nasprotni učinek od dobrega. Otrok se od malega uči od svojih staršev, in verjamem, da kakršni so starši, takšen bo tudi otrok. S tem ne želim nikogar obsojati, tudi jaz verjetno nisem idealna mama, ampak vseeno se trudim vzgajati mojega otroka s pomočjo primerne razlage za napake, ki jih dela. Tudi ko začne z glasnim jokom in celo kričanjem, ga pustim pri miru (kot da ga ignoriram) in potem ugotovi, da vse skupaj nima smisla.

Potrudi se in poskusi na bolj umirjen način rešiti težavo s tvojim otročičkom. Potrebovala boš veliko  truda in volje.

(odgovor članu poška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 23:10:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Upam, da imaš koga, ki ti lahko pomaga. Ker res ni lahko, če si sam z otrokom. Čisto verjamem, da se lahko zgodi kaj takega. Na žalost, ampak se. Jaz razumem. Ne odobravam, ampak razumem. Upam, da imaš pomoč.


Se strinjam s splišni. Meni se zdi, da imaš problem, ker otrokovega vedenja ne zajeziš takrat, ko bi se ga še dalo ali pa si preveč utrujena (a spiš ponoči?), da bi bila tega (zajeziti otrokov izpad) sposobna v tistem trenutku, nimam pojma. Vsekakor ti predlagam, da narediš vse preventivne ukrepe, da ti bo z otrokom lažje. Mi smo v tistem tako težavnem obdobju izvajali različne reči, to ti pišem zato, ker sklepam, da si morala biti že prej zelo razburjena od vseh otrokovih izzivanj zato ti pišem opcije:

- najprej zaveži vse predale, da jih ne bo mogel odpirati
- popolnoma vse reči, ki jih ne sme dobiti v roke, odstrani nekam, kjer je previsoko ali zaklenjeno (kaj pa če ti vzame prašek in poje), ne zanašaj se na to, da ga boš že videla kaj počne
- če nimaš dovolj prostora, enostavno eno sobo zakleni in ga ne spusti notri
- če ti v določenih prostorih, npr. trgovina, igrišče....dela zgago, ga enostavno tja vsaj en mesec ne pelji, ne bo nič hudega, če ga tam ne bo nekaj časa, počni z njim raje reči, pri katerih veš, da bo mir - tako ne boš izgubljala energije brez veze
- meni se je v tistem času, ko me je otrok npr. že cel dan spravljal totalka ob živce z nemogočim vedenjem dogajalo, da sem ga v mislih po riti in takrat sem vedela, da moram proč od njega, pa čeprav ga dam v sobo za določen čas in se tam dere, zihr imaš tudi ti kakšne vnaprejšnje signale v glavi, ko ti sveti rdeča luč - pojdi takrat fizično stran od njega vsaj za pol ure, da si oddahneš, vseeno če se dere medtem, glavno da se ti skuliraš
- poskusi ugotoviti, kako boš pa lahko dosegla svoje pri otroku, vsak otrok ima neko svojo tipko, na katero reagira
- ne popusti pri svojem, kadar nekaj hočeš od otroka, tako si ustvarjaš avtoriteto
- vsekakor pa najvažnejša stvar, ne pusti da pripeljejo reči tako daleč, prej ga ustavi, preden ti kri požre, prej otroka odstrani ali daj v posteljo ali mu ponudi nekaj popolnoma drugačnega, kot prej, samo bog ne daj risanke, ker jih tako pasivizirajo, da so po koncu gledanja čisto podivjani.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 23:14:07   
Slončica
Kaj pa vem kaj naj ti svetujem...za začetek bi pospravla t.i. nevarne igrače,ne vem kako jr lahko dobil kladivo,a pol ma dostop tud do olfa nožev,žebljev itd...Če je ful naporen ga čez dan pač zmatri,pejta na gugalnice,tobogane,plavat...Vsekakor pa sem mnenja da se otrok ne pretepa..
Enkrat sem mela na obisku družinico ki svojga otroka vzgaja po principu A.P. pa kokr sem vidla ne pali glih kej,mulc mi je v sekundi obrnu vse knofe na komponenti,vrgu dalinca in vleku user posted image  za ušesa.Onadva pa sta sedela in to mirno gledala.Zdej pa mi jamra da ji mulc po glavi serje.Ne rečem za vzorčno čez opleničeno rit,al pa ne pa krcnt po roki,sam zauhe pa mlatenje počez....user posted image
Dobi si varuško za 3 ure na teden pa si privošči savno,masažo...al pa kavo al pa mej 1 vikend na mesec pa pejte s kolegicami požurat

(odgovor članu mojcac)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pretepla sem otroka
19.5.2007 23:16:07   
Slončica


Se strinjam s splišni. Meni se zdi, da imaš problem, ker otrokovega vedenja ne zajeziš takrat, ko bi se ga še dalo ali pa si preveč utrujena (a spiš ponoči?), da bi bila tega (zajeziti otrokov izpad) sposobna v tistem trenutku, nimam pojma. Vsekakor ti predlagam, da narediš vse preventivne ukrepe, da ti bo z otrokom lažje. Mi smo v tistem tako težavnem obdobju izvajali različne reči, to ti pišem zato, ker sklepam, da si morala biti že prej zelo razburjena od vseh otrokovih izzivanj zato ti pišem opcije:

- najprej zaveži vse predale, da jih ne bo mogel odpirati
- popolnoma vse reči, ki jih ne sme dobiti v roke, odstrani nekam, kjer je previsoko ali zaklenjeno (kaj pa če ti vzame prašek in poje), ne zanašaj se na to, da ga boš že videla kaj počne
- če nimaš dovolj prostora, enostavno eno sobo zakleni in ga ne spusti notri
- če ti v določenih prostorih, npr. trgovina, igrišče....dela zgago, ga enostavno tja vsaj en mesec ne pelji, ne bo nič hudega, če ga tam ne bo nekaj časa, počni z njim raje reči, pri katerih veš, da bo mir - tako ne boš izgubljala energije brez veze
- meni se je v tistem času, ko me je otrok npr. že cel dan spravljal totalka ob živce z nemogočim vedenjem dogajalo, da sem ga v mislih po riti in takrat sem vedela, da moram proč od njega, pa čeprav ga dam v sobo za določen čas in se tam dere, zihr imaš tudi ti kakšne vnaprejšnje signale v glavi, ko ti sveti rdeča luč - pojdi takrat fizično stran od njega vsaj za pol ure, da si oddahneš, vseeno če se dere medtem, glavno da se ti skuliraš
- poskusi ugotoviti, kako boš pa lahko dosegla svoje pri otroku, vsak otrok ima neko svojo tipko, na katero reagira
- ne popusti pri svojem, kadar nekaj hočeš od otroka, tako si ustvarjaš avtoriteto
- vsekakor pa najvažnejša stvar, ne pusti da pripeljejo reči tako daleč, prej ga ustavi, preden ti kri požre, prej otroka odstrani ali daj v posteljo ali mu ponudi nekaj popolnoma drugačnega, kot prej, samo bog ne daj risanke, ker jih tako pasivizirajo, da so po koncu gledanja čisto podivjani.


[/quote]

Tole je pa za na stenouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?