|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 12:21:57   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Saj po mojem ne gre za zagovor tisti, ki je diplomo napisal......ampak tisti, ki je na sliki v indeksu (saj še obstajajo indeksi, a ne?)......

Saj so točno bili specificirane fakultete v oddaji, kjer se to največ dogaga........na fakulteti za šport, fakulteta za logistiko in pomorska fakulteta........obadva, ki sta govorila sta imela večino "klientele" iz teh fakultet in klienti so bili iz izrednega študija.......



To pa jaz lahko povem iz prve roke, saj je moj bivši delal faks na pomorski fakulteti in to celo na izrednem študiju. Ko sem videla njegove zapiske in skripte, ki so jih dobili za posamezen predmet, mi je šlo enostavno na ko*****e. Ker da primerjam svoj vložek v izobrazbo in njegov, enostavno ni primerjave. Na koncu pa ima enako stopnjo izobrazbe in mečejo oba v isti koš. Ja, na teh "levih" faksih se da goljufati, ker mislim da niti nimajo povsod zagovorov diplomskega dela. Če pa ga že imajo, jih vprašajo samo osnove. In ker ni praktičnega dela notri, ti ga res komot lahko nekdo drug napiše.

Jaz sem pred dvema mesecema celo dobila ponudbo, če enemu izrednemu študentu na strojni fakulteti rešim vse naloge za matematiko. Kakor sem na začetku videla, so bile take, ki bi mi šle. In ker sem bila na tesnem z denarjem, sem privolila. Nato dobim ves kup materiala in navodilo, da moram naloge reševati na tiste njihove liste. To je pomenilo, da on nalog sploh ne bi prepisal (kar sem jaz prvotno mislila), ampak bi enostavno oddal liste z mojo pisavo. K sreči sem po nekaj nalogah odstopila od "projekta", ker se mi je tako goljufanje gabilo in niti mi niso primeri več šli.

Se to dela, in nazadnje smo vsi enako obravnavali. Tisti, ki smo v vsak predmet, seminarsko.... vložili svoj trud, znanje in znoj in taki, ki nimajo vesti in se prešlepajo

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
11.4.2015 13:40:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 17:41:46   
patrino
Ja saj po prebranem, kako nekaterim gre skozi diplomska, je res očitno nekaj takegauser posted image
Meni se zdi, da bom kar vpisala še ene dva nova študija naenkrat , pa bom verjetno v dveh letih že mimo in v startu za nove izziveuser posted image Sedaj je pa študij očitno res postal en velik ringlšpil.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 19:27:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Saj sedaj ko berem , kako so nekateri zrinili diplomsko kar tako baj de vej, da jih mentor še povohal ni, počasi kapiram, zakaj določeni pravijo, da se da doštudirati brez vsake muke, na dohvat ruke .
Tole, da imaš na določenih faksih še predenj poštimaš diplomsko sto in eno komisijo, ki ti stika po njej, pa res nisem vedela. No pri nekaterih je pa očitno še bolj smotano kot pri nas, ko je vse bolj ali manj odvisno od mentorja in njegove agilnosti.


Do diplome moraš priti....v štirih letih morah opraviti kar nekaj izpitov......tudi na tistih faksih, kjer profesorska elita jemlje diplome zgolj kot formalni zaključek študija in nič več.....in jim ne pripisujejo velikega pomena.......do diplome pa moraš opraviti kar nekaj izpitov, tudi ustnih.....in tam ponavadi moraš kako znanje pokazati....ni sedaj samo diploma pokazatelj znanja......in če si se ti trudila z diplomo, še ne pomeni, da se drugi pa ni nič učil v času študija.....samo ker smo nekateri študiralli pri 20 letih se nam študiranje ni zdelo odrekanje in garanje......ker pač drugega dela (razen občasnega študentskega) nismo imeli......in je bila naša edina zaposlitev študij........

Drugače pa se baje dela na tem, da naj bi se diplome sploh ukinile, na višješolskem programu se skoraj sigurno bodo, tako je rekel Marušič takrat v oddaji, da bi prevzemali počasi angleški sistem, kjer diplom sploh ni......itak si si znanje pridobil tista štiri leta na faksu.....diploma je bolj, ko ne nek formalen zaključek študija.......in do diplome moraš priti, običajno z znanjem, ki ga pokažeš na izpitih......




(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 19:39:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja saj po prebranem, kako nekaterim gre skozi diplomska, je res očitno nekaj takegauser posted image
Meni se zdi, da bom kar vpisala še ene dva nova študija naenkrat , pa bom verjetno v dveh letih že mimo in v startu za nove izziveuser posted image Sedaj je pa študij očitno res postal en velik ringlšpil.


Normalno.....ob raznoraznih privat faksih v vsaki vasi.....ob tem, da v javni upravi takoj dobiš višjo plačo, če imaš papir, je to pač ringišpil......iz izobrazbe smo naredili cirkus......izobraženih ogromno, tistih z znanjem pa znatno manj.....ker mi smo izobrabo približali vsem.....samo malo levo smo se spravili k temu, da smo naredili maso izobraženih oz. vsako tele lahko pride do papirja.....tisti, ki niso tako sposobni, da bi brez problemov prišli do papirja, pač ali grozno garajo in se odrekajo vsem posvetnim radostim ali pa najamejo nekoga, ki opravi določene obveznosti namesto njih........

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 20:52:02   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Saj sedaj ko berem , kako so nekateri zrinili diplomsko kar tako baj de vej, da jih mentor še povohal ni, počasi kapiram, zakaj določeni pravijo, da se da doštudirati brez vsake muke, na dohvat ruke .
Tole, da imaš na določenih faksih še predenj poštimaš diplomsko sto in eno komisijo, ki ti stika po njej, pa res nisem vedela. No pri nekaterih je pa očitno še bolj smotano kot pri nas, ko je vse bolj ali manj odvisno od mentorja in njegove agilnosti.


Do diplome moraš priti....v štirih letih morah opraviti kar nekaj izpitov......tudi na tistih faksih, kjer profesorska elita jemlje diplome zgolj kot formalni zaključek študija in nič več.....in jim ne pripisujejo velikega pomena.......do diplome pa moraš opraviti kar nekaj izpitov, tudi ustnih.....in tam ponavadi moraš kako znanje pokazati....ni sedaj samo diploma pokazatelj znanja......in če si se ti trudila z diplomo, še ne pomeni, da se drugi pa ni nič učil v času študija.....samo ker smo nekateri študiralli pri 20 letih se nam študiranje ni zdelo odrekanje in garanje......ker pač drugega dela (razen občasnega študentskega) nismo imeli......in je bila naša edina zaposlitev študij........

Drugače pa se baje dela na tem, da naj bi se diplome sploh ukinile, na višješolskem programu se skoraj sigurno bodo, tako je rekel Marušič takrat v oddaji, da bi prevzemali počasi angleški sistem, kjer diplom sploh ni......itak si si znanje pridobil tista štiri leta na faksu.....diploma je bolj, ko ne nek formalen zaključek študija.......in do diplome moraš priti, običajno z znanjem, ki ga pokažeš na izpitih......





Tudi mi smo študirali pri dvajset_ih. Pa smo študirali tudi pri trideset_ih. In ne pri dvajset_ih in ne pri trideset_ih ni bil študij naša edina zaposlitev. user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
11.4.2015 22:07:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi mi smo študirali pri dvajset__ih. Pa smo študirali tudi pri trideset__ih. In ne pri dvajset__ih in ne pri trideset__ih ni bil študij naša edina zaposlitev. user posted image


Bil je pa za vas pri 20 in 30 odrekanje in garanje.......torej, če gledaš s tega vidika niti ni tako čudno, da kdo ne zdrži tege enormnega psihičnega pritiska in ubere stranska pota.......še posebej če študij ni zanj edina zaposlitev ampak je samozvani multipraktik, kot ti.......

p.s.: ko smo ravno pri znanju in veščinah, ki smo jih osvojili.......tvoja lenoba pri učenju uporabe citiranja je precej moteča, tako za bralca, kot za tistega, ki s tabo debatira.....sicer gre, vendar ne gre prezreti, da gre s tvoje strani ali za očitno ignoranco drugih, ali pa za bebavost.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 11.4.2015 22:10:57 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
12.4.2015 19:07:48   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Da mi je samo znati, če dobijo kaj plačano zato, da 20 minut na zagovoru diplome sedijo.........user posted image


Dobijo svojo redno plačo, kakšne ekstra nagrade za to obveznost pa ne.
Enako tudi mentor ne dobi za čas, ki ga vloži v diplomanda, ne dobi dodatnega plačila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
12.4.2015 19:24:00   
liliana
Torej se to všteva v redno delovno obveznost profesorja.....

Ne vem pa zakaj, smo pa morali diplomo dodatno plačati.......oz. za kaj fakultete to zaračunavajo, tako od rednih, kot izrednih študentov......saj je tudi to redna delovna obveznost študenta.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
12.4.2015 19:44:28   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem pa zakaj, smo pa morali diplomo dodatno plačati....


liliana,
to pa zato, da lahko vsi mirne duše rečemo, da smo kupili svojo diplomo ...
user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
12.4.2015 20:41:19   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi mi smo študirali pri dvajset_ih. Pa smo študirali tudi pri trideset_ih. In ne pri dvajset_ih in ne pri trideset_ih ni bil študij naša edina zaposlitev. user posted image


glede nato, za kak pametno se maš, si pa dolgo delala ta faks.....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
13.4.2015 11:40:42   
ronja
na pravu recimo ne more nekdo napisati take diplomske, da mesece spremlja obnašanje mravlje ali pa rast krompirja........je tam naloga bolj ko ne v celoti teoretična in nekaj čisto novega si tudi ne more zmisliti vsak bodoči pravnik.......večinoma zgolj prepisuje iz različnih virov.....

V bistvu ni, da se ne da. Recimo v ZDA so na ta način pomilostili kar precej ljudi, ki so bili po krivem zaprti. Ker si jih je vzel nekdo za diplomsko nalogo in pregledal, kako je potekal postopek in pri nekaterih so dokazali recimo z DNA testi, da storilec sploh ni bil on. Ker si je nekdo vzel čas in šel še enkrat čez vse. Morajo pa najprej najt napako v postopku, če ga hočejo še 1x pripeljat pred sodišče, zato je treba met pravnika. In to delajo včasih za diplomske tam. Tako da je lahko zelo praktično in precej spremeni življenje, vsaj nekomu...

Lili, mislim, da je razlika med naravoslovnimi in družboslovnimi faksi vseeno v tem, da mi moramo naredit še poskuse. Napisat moramo oboji, preštudirat literatur moramo oboji, samo da imamo mi še to zraven. Kar se mi zdi super, ker je to praksa, ki ti prav pride, da se razumemo:). Samo to pri družboslovcih ni nujno, čeprav bi bilo fajn - pri marsikaterem faksu bi se dalo zadeve združit s prakso: psihologija, sociologija, jeziki, itd...

patrino, pri nas je normalno, da najprej mentor vse pregleda, vendar preden daš vezat, pogleda še komisija, da pripombe, ti jih popraviš, potem šele greš naprej. Se pa navadno tu zelo mudi, ker imaš že rok za zagovor in takrat delaš ko budala. Pri nas ni mentor v vlogi podpore na zagovoru - tam si sam proti komisiji, če se tako izrazim:D. In je prav tako, saj moraš vedet, kaj zagovarjaš in zakaj in kako - v tem je smisel diplome.
Rozilu, hvala da si se oglasila, sem mislila, da sme že čisto za luno:D. Ker pri nas je to res praksa.
No, jaz si tudi na našem področju, v naravoslovju, ne predstavljam česa takega (nenazadnje je študent moral opravit teren/lab - če mu kdo tekst napiše, je pa druga stvar in tudi veliko težje), verjamem pa da se v večini primerov da.

A ne? Mi si to res težko predstavljamo... Midva sva zaspala na prvo uro enega predavanja, pa se je takoj prfoks zezal, da sva mela dolgo noč, pa da bova ziher prišla na naslednjo uro. prideva not, pa cel razred v krohot:D. POznali so nas po imenih, karakterjih, kdo s kom kaj... Je pa res, da so tudi pri nas včasih pozabljivi, pa malo pozabijo, kaj si odkril in moraš potem že pri njem parkrat to zagovarjat, tako da je prav fajn trening:).

Meni je najbolj fascinantno to, kako si ti ljudje upajo iti na zagovor...

Jap, se strinjam.

.da ni boljšega načina za učenje, da se je ogromno naučil iz različnih področij, da je tudi na tem področju ogromno pridobil.....

Ja, to čisto verjamem,njegov motiv mi je jasen. V bistvu dobro plačana služba, kjer se ves čas učiš - kaj češ lepšega:). Samo... druga stran mi ni jasna. Kot je rozilu rekla - že ko vse sam narediš, pa si 1000_x_ pretehtal, zakaj si kaj naredil, pa točno veš, kje maš kako pomankljivost in si znaš vse argumentirat... te še vedno panika grabi pred zagovorom. Si ne predstavljam it tja, pa da ne vem, kaj piše na strani tok pa tok...

Patrino, pri velikih faksih imajo mentorji verjetno toliko ljudi, da se jih sploh ne spomnijo. Ne spomnijo se jih iz predavanj, ker jih je preveč in ne spomnijo se niti svojih diplomirancev (kar je malo mimo, ampak je verjetno res).

Po drugi strani pa mi ni jasno, kako lahko gre nek " pravi" študent zagovarjat diplomo, ki mu jo je nekdo drug napisal in zmetal skupaj.

Meni je najbolj nedoumljivo, da imajo ljudje to jajca naredit. Ker mene bi bila groza... Če pa noben ne pozna človeka na videz, pa verjetno nima veze. Pri študiju na daljavo, itak vse pošiljajo po emailu in nimaš pojma, s kom si pošiljaš oz. kako ta izgleda.

Ker da primerjam svoj vložek v izobrazbo in njegov, enostavno ni primerjave. Na koncu pa ima enako stopnjo izobrazbe in mečejo oba v isti koš.

Problem je, da so profesorji na pomorski in podobnih faksih prepričani, da to ni res, da ljudje že ločijo, kaj je dober faks in kaj ni. Ampak na papirju je vse isto. Zato oni svoje študente spuščajo naprej, ker se jim zsmilijo, kaj če zdaj matrat tega reveža, itd... Za pomorsko to žal vem od zelo blizu, saj sem se z dotičnimi profesorji parkrat sporekla na to temo;). Meni se zdi namreč malo brezveze to.
Sem bila pa presenečena na Filofaksu, kjer je imela bodoča diplomantka iz tujega jezika v Power point predstavitvi slovnične napake (v jeziku, iz katerega je diplomirala). Profesorica jo je opozorila na to, vrgla pa je ni, vendar je bilo meni čudno to, da se je to zdelo vsem njenim kolegom in tudi njej skoraj nezaslišano, da jo je tako zelo zafrkavala, ker ji je pač to naprej vrgla... Meni se ni zdelo,d a bi jo zafrkavala... Mi je nekak logično, da bi bila predstavitev slovnično brezhibna...

Če imaš pa zagretega mentorja, ki se poglobi v vsebino diplomske, potem dvomim, da pride kak lažnivi študent skozi, sam dvomim, da si zahtevne mentorje že v osnovi izbirajo.

Res je. Si ne predstavljam tega pri mojem mentroju za diplomo - samo tja ni noben hotel, tudi če ni hotel goljufat:D. Meni ni žal:). Pri nas ne vem, ali so kake kvote kje. Sama sem šla do najbolj zajebanega mentorja, ker me je zanimala tema. Še enkrat bi naredila čisto isto:).

.ob tem, da v javni upravi takoj dobiš višjo plačo, če imaš papir

Lili, to preverjeno ni tako. Dobiš plačo za delo, ki ga delaš. Če delo ne zahteva večje izobrazbe, potem zanjo nisi plačan. Vsaj v naravoslovju je tako, lahko trdim za vsaj eno fakulteto in par inštitutov in povsod je tako.

Ne vem pa zakaj, smo pa morali diplomo dodatno plačati...

Mi nismo. Plačaš samo, če zamudiš čas, ki ga imaš na voljo za diplomiranje. Če vlečeš študij, potem se po novem plačujejo tudi izpiti in diploma, kar zelooooo pozdravljam in se mi zdi edino prav. Edino vezat si moral dat zadevo na svoje stroške in to niti ni zanemarljiva vsota. Ampak to je pač cena tiska, nima veze s fakulteto. Zanimivo: potrudijo se bolj pri nas, plačate pa pri vas.user posted image

< Sporočilo je popravil ronja -- 13.4.2015 11:41:56 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
13.4.2015 17:14:40   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi mi smo študirali pri dvajset_ih. Pa smo študirali tudi pri trideset_ih. In ne pri dvajset_ih in ne pri trideset_ih ni bil študij naša edina zaposlitev. user posted image


glede nato, za kak pametno se maš, si pa dolgo delala ta faks.....



Rija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
13.4.2015 18:28:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


V bistvu ni, da se ne da. Recimo v ZDA so na ta način pomilostili kar precej ljudi, ki so bili po krivem zaprti. Ker si jih je vzel nekdo za diplomsko nalogo in pregledal, kako je potekal postopek in pri nekaterih so dokazali recimo z DNA testi, da storilec sploh ni bil on. Ker si je nekdo vzel čas in šel še enkrat čez vse. Morajo pa najprej najt napako v postopku, če ga hočejo še 1x pripeljat pred sodišče, zato je treba met pravnika. In to delajo včasih za diplomske tam. Tako da je lahko zelo praktično in precej spremeni življenje, vsaj nekomu...




No, vsega se tudi vedno ne da....samo vse ni kazensko pravo.....in samo zgolj študent v takih primerih ni dovolj.....

Lili, mislim, da je razlika med naravoslovnimi in družboslovnimi faksi vseeno v tem, da mi moramo naredit še poskuse. Napisat moramo oboji, preštudirat literatur moramo oboji, samo da imamo mi še to zraven. Kar se mi zdi super, ker je to praksa, ki ti prav pride, da se razumemo:). Samo to pri družboslovcih ni nujno, čeprav bi bilo fajn - pri marsikaterem faksu bi se dalo zadeve združit s prakso: psihologija, sociologija, jeziki, itd...


V bistvu sem ravno o tem govorila.......da so na narovslovnih faksih naloge praktične, na družboslovnih pa ne......in vsega tudi s prakso ne moreš združiti mogoče.....ker je marsikaj zgolj teorija.....in glede na ankete, ki jih delajo študentke po forumih se tudi včasih vprašam, čemu sploh služi združitev teorije s prakso......

Lili, to preverjeno ni tako. Dobiš plačo za delo, ki ga delaš. Če delo ne zahteva večje izobrazbe, potem zanjo nisi plačan. Vsaj v naravoslovju je tako, lahko trdim za vsaj eno fakulteto in par inštitutov in povsod je tako.


To zadnja leta mogoče več ni tako......nekoč je pa bilo tako....in plačevanje diplom ni od včeraj.......traja že ene 20 ali 30 let.......user posted image

Mi nismo. Plačaš samo, če zamudiš čas, ki ga imaš na voljo za diplomiranje. Če vlečeš študij, potem se po novem plačujejo tudi izpiti in diploma, kar zelooooo pozdravljam in se mi zdi edino prav. Edino vezat si moral dat zadevo na svoje stroške in to niti ni zanemarljiva vsota. Ampak to je pač cena tiska, nima veze s fakulteto. Zanimivo: potrudijo se bolj pri nas, plačate pa pri vas.user posted image


Mi pa smo.....tudi, če smo v roku diplomirali.......vsi, ta pridni in tisti, ki so zabušavali.......smo pa morali že pred 20 leti plačati tudi tretje opravljanje izpita (prvi dve sta bili zastonj), kar se mi ne zdi čudno......pri diplomi pa se mi zdi, ker smo morali plačati neke "dodatne stroške", ne glede na to, če si delal "v roku" ali "po roku"......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
13.4.2015 19:22:08   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi mi smo študirali pri dvajset_ih. Pa smo študirali tudi pri trideset_ih. In ne pri dvajset_ih in ne pri trideset_ih ni bil študij naša edina zaposlitev. user posted image


glede nato, za kak pametno se maš, si pa dolgo delala ta faks.....


RIJA*, Ziher ti slabo računaš user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
13.4.2015 19:23:22   
Stanislava_
Sicer pa, vse je naprodaj, samo lastna pamet ne.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
14.4.2015 12:12:10   
ronja
No, vsega se tudi vedno ne da....samo vse ni kazensko pravo.....in samo zgolj študent v takih primerih ni dovolj.....

Seveda ni, zato pa ima mentorja! Študent vso tisto solato prebere, pregleda in najde, mentor pa potem pogleda, če je to, kar je študent našel, res. Tako bi moralo bit in ni nič strašno nenavadnega za moje pojme. In se da to naredit tudi na drugih področjih - recimo brezplačna svetovanja, pa imaš to lahko od davkov do mediacij in kar še češ not. Saj na koncu vsi delamo nekaj praktičnega, zelo redki samo teoretizirajo;).

in vsega tudi s prakso ne moreš združiti mogoče.....ker je marsikaj zgolj teorija.....in glede na ankete, ki jih delajo študentke po forumih se tudi včasih vprašam, čemu sploh služi združitev teorije s prakso......

Ma, v bistvu se marsikaj da. Pa sem delala v bazični znanosti. Vendar je fino imet tudi možne aplikacije nekje na radarju, tudi če jih ne izpelješ. Ker lahko potem tvoje raziskave pomagajo, da to naredi kdo drug, kasneje, recimo.

smo pa morali že pred 20 leti plačati tudi tretje opravljanje izpita (prvi dve sta bili zastonj), kar se mi ne zdi čudno...

To se mi zdi edino prav in je tudi pri nas tako (ne vem, kako je bilo pred 20 leti). Profesorji imajo dovolj bolj pametnega dela in bi bilo prav, da bi imeli več časa za študente, ki se želijo učit, za dobre raziskave, itd... ne pa da po 10x popravljajo izpite od nekoga, ki se mu ne da usest, pa naučit. Sem zelo za to, da se te stvari zaostri oz. da se v reali tudi izvaja ukrepe. Če se pa nekdo ni sposoben naučit, pa verjetno res ni za na faks... Pri nas si imel 3. tudi izpit pred komisijo, ne vem, ali je to povsod, vem pa, da si tega nihče ni želel:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
14.4.2015 20:06:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Seveda ni, zato pa ima mentorja! Študent vso tisto solato prebere, pregleda in najde, mentor pa potem pogleda, če je to, kar je študent našel, res. Tako bi moralo bit in ni nič strašno nenavadnega za moje pojme. In se da to naredit tudi na drugih področjih - recimo brezplačna svetovanja, pa imaš to lahko od davkov do mediacij in kar še češ not. Saj na koncu vsi delamo nekaj praktičnega, zelo redki samo teoretizirajo;).



Ja....večina nas gre v trgovino in kupi hlače.....redki pa teoretizirajo o tem.......

To se mi zdi edino prav in je tudi pri nas tako (ne vem, kako je bilo pred 20 leti). Profesorji imajo dovolj bolj pametnega dela in bi bilo prav, da bi imeli več časa za študente, ki se želijo učit, za dobre raziskave, itd... ne pa da po 10x popravljajo izpite od nekoga, ki se mu ne da usest, pa naučit. Sem zelo za to, da se te stvari zaostri oz. da se v reali tudi izvaja ukrepe. Če se pa nekdo ni sposoben naučit, pa verjetno res ni za na faks... Pri nas si imel 3. tudi izpit pred komisijo, ne vem, ali je to povsod, vem pa, da si tega nihče ni želel:D.


Samo še vedno ne vem, zakaj sem morala na našem faksu plačati prvo opravljanje diplome, pri rednem študiju in v roku.....ni šlo za termin večnega študenta......

Če smo že pri praksi in ne pri nekem dolgoveznem teoretiziranju......user posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
14.4.2015 20:51:54   
ronja
Ja....večina nas gre v trgovino in kupi hlače.....redki pa teoretizirajo o tem...
user posted image V bistvu punce navadno precej več o modi razpravljajo v 1 tednu kot sem sama v vseh letih:D.

Samo še vedno ne vem, zakaj sem morala na našem faksu plačati prvo opravljanje diplome, pri rednem študiju in v roku.....ni šlo za termin večnega študenta...

Ta del mi pa ni jasen, kar sem se že prej čudila. Nam ni bilo treba - zakaj ste vi morali, pa ne vem, moraš na svojem faksu vprašat...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
14.4.2015 21:32:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja....večina nas gre v trgovino in kupi hlače.....redki pa teoretizirajo o tem...
user posted image V bistvu punce navadno precej več o modi razpravljajo v 1 tednu kot sem sama v vseh letih:D.



Itak......ti kratko in jedrnato opišeš srž problema.....znana si po tem.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
15.4.2015 15:05:10   
ronja
Itak......ti kratko in jedrnato opišeš srž problema.....znana si po tem...

user posted image user posted image user posted image
No, o modi res nimam pojma, tako da tudi pišem ne veliko o tem;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
15.4.2015 18:30:26   
liliana
O načinu nakupa hlač pa ogromno......toliko, da na koncu še sama ne veš, kaj želiš.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
15.4.2015 21:34:09   
ronja
O načinu nakupa hlač pa ogromno......toliko, da na koncu še sama ne veš, kaj želiš...

Tega že na začetku nisem vedla, zato sem pa vas spraševala:D. Zdaj se mi vsaj mal sanja;). In lubija sem lahko prepričala, da obstajajo tudi kake hlače, v katerih se ne bo počutil kot en dedek, pa bojo vseeno ok za sestanke in ne bojo kavbojke, kar je bistven napredek:). Prej je mel sistem, da je šel v štacuno, kupil, kar so mu prodajalke dale, ker se mu ni dalo dalje iskat in potem mu ni bilo všeč in zato ni nikoli nosil. Ta sistem je imel nekaj pomanjkljivosti:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kerensa - ŠPARAJ!
17.4.2015 20:21:53   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Saj ne veš, a bi se smejal ali jokal... Ko sem zadnjič zvedela, da je gospa ex šolska ministrica prepisala doberšen del svojega magisterija, med drugim tudi ZAKLJUČKE iz ene diplomske naloge... se mi je zdelo vse skup noro! In da zadeve ni dala med vire, ti je jasno, da to ni bilo "po nesreči". Pa če šolski minister ne zna citirat, nima kaj tam delat!
Da je pa tega toliko, mi je pa sploh noro. Pa zakaj bi si kupoval diplomo/mag/dr? Saj to delaš, da se nekaj naučiš, a ne?

Ja kako naj bi pa gospa uboga ex. mimnistrica vedela, da je tisti, ki mu je plačala pisanje magistrske, vse skupaj prepisal?user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?