|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:21:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Kako pa ti ves kaj kdo dela? A na tistem predavanju ko si bila, je bila predavateljica z otrokom tam?

Saj sem napisala, da ne vem, kaj kdo dela.
Ne, ni bila z otrokom. A zdaj pa mora vsaka z otrokom biti? Ene so, ene pa niso. Kaj tak kompliciraš?

In kaj zdaj? A te moti samo to, da je ona otroka pripeljala v dvorano ali, da se ženske borijo za iste pravice, kot jih imajo moški?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:25:26   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
No, vsaj nekaj te zabava pri tvojem delu user posted image .

Pa česa misliš, da ne razumem, razočarana duša? Dokazala sem se, dovoljkrat (in hb dovolj zgodaj), da sem ugotovila - da se mi ni treba. Da delam tisto, kar želim in kolikor hočem, brez da se nekomu dokazujem in brez da dokazujem, da sem enakovredna moškim. Nimam te potrebe, mogoče jo imaš ti, ne vem. Jaz je nimam, verjamem, da še precej žensk (čeprav so protislovno uspešne v svojem poklicu) - ne. Naredijo ali naredimo tisto, česar smo sposobne in kar nas veseli, brez bolestnega pritegovanja pozornosti.

No, ti si rešena duša. Čestitam.
Nas je 7 milijard duš na tem svetu. Vse niso tako srečne kot ti.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:28:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
No, vsaj nekaj te zabava pri tvojem delu user posted image .

Pa česa misliš, da ne razumem, razočarana duša? Dokazala sem se, dovoljkrat (in hb dovolj zgodaj), da sem ugotovila - da se mi ni treba. Da delam tisto, kar želim in kolikor hočem, brez da se nekomu dokazujem in brez da dokazujem, da sem enakovredna moškim. Nimam te potrebe, mogoče jo imaš ti, ne vem. Jaz je nimam, verjamem, da še precej žensk (čeprav so protislovno uspešne v svojem poklicu) - ne. Naredijo ali naredimo tisto, česar smo sposobne in kar nas veseli, brez bolestnega pritegovanja pozornosti.

No, ti si rešena duša. Čestitam.


Ja, sem, a ni to fajn.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:29:02   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ja, sem, a ni to fajn.



To pa samo ti veš.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:29:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Kako pa ti ves kaj kdo dela? A na tistem predavanju ko si bila, je bila predavateljica z otrokom tam?

Saj sem napisala, da ne vem, kaj kdo dela.
Ne, ni bila z otrokom. A zdaj pa mora vsaka z otrokom biti? Ene so, ene pa niso. Kaj tak kompliciraš?


Ce ne ves potem ne sodi kdo kaj naredi in kdo bi cigavo rit reseval. Lahko ti iz glave nastejem 10 zensk, ki trenutno v Sloveniji naredijo prekleto vec kot tista poslanka za zenske in njihov polozaj, pa se ti ne bos niti ene spomnila ali jim priznala zasluge, ker za njih nisi slisala...
Prav zato te je lahko samo sram zaradi povelicevanje te poslanke, ki se pravzparv podela na vse tisto, kar so mnoge zenske s predanim delom in trudom dosegle, tudi na podrocju polozaja zensk. Zaslepljenost marketinske manpulativnosti ti pa ne pusti globjega vpogleda. Skratka - zenska ne opravlja svojega dela, kot bi morala.

In kaj zdaj? A te moti samo to, da je ona otroka pripeljala v dvorano ali, da se ženske borijo za iste pravice, kot jih imajo moški?


Moti me, da dela skodo prav tistim zenskam, ki se dejansko trudijo za izboljsanje polozaja zensk. In se bolj me moti, da se najdejo zenske, ki temu sranju ploskajo.... Taksne so zasluzile, da so "drugotnega reda", pa ne zaradi spola, temvec zaradi njihovih lastnih omejitev.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:32:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Lahko ti iz glave nastejem 10 zensk, ki trenutno v Sloveniji naredijo prekleto vec kot tista poslanka za zenske in njihov polozaj, pa se ti ne bos niti ene spomnila ali jim priznala zasluge, ker za njih nisi slisala...

Malo na blef pišeš.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:35:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ali, da se ženske borijo za iste pravice, kot jih imajo moški?


Dobro, da se moški niso začeli boriti za iste pravice kot jih imamo ženske user posted image .

Žal moški ne marajo žensk, ki se borijo za njihove pravice..imajo radi ženske.
Pri delu pa šteje - delo.

Enostavno, a učinkovito. Mogoče raje razmišljaš v tej smeri kot da padaš pod marketinške trike - bo mogoče kdaj tudi tebi bolj fajn.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:36:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Lahko ti iz glave nastejem 10 zensk, ki trenutno v Sloveniji naredijo prekleto vec kot tista poslanka za zenske in njihov polozaj, pa se ti ne bos niti ene spomnila ali jim priznala zasluge, ker za njih nisi slisala...

Malo na blef pišeš.


Ti pa iz svojega znanja user posted image .

To, da nekaj poguglaš, še ni višek znanosti.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:38:41   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Mogoče raje razmišljaš v tej smeri kot da padaš pod marketinške trike - bo mogoče kdaj tudi tebi bolj fajn.

Uuuu to pa je hinavsko. Ti mi nikoli ne bi privoščila, da bi mi bilo bolj fajn. To ti pa ne verjamem. Nisi taka.
Marketing, marketing... kam ste šle user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:40:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ti pa iz svojega znanja user posted image .

To, da nekaj poguglaš, še ni višek znanosti.

Probaj kdaj še ti kaj poGooglati. Se najde tudi kaj iz znanosti.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:41:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Lahko ti iz glave nastejem 10 zensk, ki trenutno v Sloveniji naredijo prekleto vec kot tista poslanka za zenske in njihov polozaj, pa se ti ne bos niti ene spomnila ali jim priznala zasluge, ker za njih nisi slisala...

Malo na blef pišeš.


Niti malo na blef. Povsem jasno mi je, da nimas vec kot zgolj izjemno povrsen vpogled v predmetno problematiko ( ce se temu sploh lahko rece vpogled).

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:43:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

To ti pa ne verjamem.


S svojo ozkoglednostjo - težko.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:47:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

To ti pa ne verjamem.


S svojo ozkoglednostjo - težko.
user posted image  Si pa vztrajna...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:49:19   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Niti malo na blef. Povsem jasno mi je, da nimas vec kot zgolj izjemno povrsen vpogled v predmetno problematiko ( ce se temu sploh lahko rece vpogled).

Za mene dovolj, da si mnenje ustvarim. Če ne misliva isto... hebat ga. Ne delam študij na to temo, sem tudi že napisala. Sem pa tudi skozi nekaj let dovolj o tem slišala, prebrala.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:57:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Niti malo na blef. Povsem jasno mi je, da nimas vec kot zgolj izjemno povrsen vpogled v predmetno problematiko ( ce se temu sploh lahko rece vpogled).

Za mene dovolj, da si mnenje ustvarim. Če ne misliva isto... hebat ga. Ne delam študij na to temo, sem tudi že napisala. Sem pa tudi skozi nekaj let dovolj o tem slišala, prebrala.


Prav v tem je problem - na podlagi cesa si ljudje ustvarijo mnenje in na podlagi cesa trmasto vztrajajo na svojem neargumentiranem staliscu. Izbira je tvoja - ali bos premislila ali ne bos premislila o vsem tistem kar ti je kar nekaj uporabnic napisalo - predvsem o tem, da je tovrstno ravnanje neodgovorno, ker je nemogoce enakovredno opravljati delo v kolikor imas s seboj otroka ter o tem, da je njeno dejanje kontraproduktivno - je dokaz, da zenska ne more opravljati zahtevnega dela, ker jo njena rodna funkcija omejuje in se ne more posvetiti delu.
V praksi je pa to tako, da si vsako zensko, ki jo naslednji teden srecas na njenem delovnem mestu, zamisli z otrokom..., pa naj bo cistilka, trgovka, znanstvenica, zdravnica, zobozdravnica... cvetlicarka, farmacevtka, voznica avtobusa... uciteljica...

Zalostno je sicer, da nekdo izjavi, da je dovolj slisal in prebral, saj to ponavadi pomeni, da so kapacitete limitirane. Upostevamo seveda izjeme. In tudi ce ne delas studij an to temo, to ni ovira da ne mislis in ne napredujes tudi glede te teme...

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 12.11.2012 0:01:59 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 8:06:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zalostno je sicer, da nekdo izjavi, da je dovolj slisal in prebral, saj to ponavadi pomeni, da so kapacitete limitirane. Upostevamo seveda izjeme. In tudi ce ne delas studij an to temo, to ni ovira da ne mislis in ne napredujes tudi glede te teme...

Kaj pa naj še Frodo.. pojem in spijem temo? Valjda gredo te stvari skozi ušesa in oči. Ne samo pisat karkoli, samo da se piše.
Ali napredujem ali ne... ne ti biti sodnik. Res... ne, ne napredujem v tvojo smer. To imaš prav, ampak mene to ne moti toliko. Zakaj tebe? Hudimana, počasi.. še kap te bo user posted image


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 9:07:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kaj pa naj še Frodo.. pojem in spijem temo? Valjda gredo te stvari skozi ušesa in oči.



Ko pride skozi usesa in skozi oci, je treba ubrati naslednjo etapo - razmisljati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 9:21:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ko pride skozi usesa in skozi oci, je treba ubrati naslednjo etapo - razmisljati.

Ja, valjda. Ampak vsak s svojo glavo razmišlja. Jaz ne morem s tvojo user posted image
Kakorkoli... še vedno sem mnenja, da je bolje karkoli narediti, kot nič.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 10:46:48   
ronja
ker danes komot moški dobi porodniško in bolniško.....to, da se to ne da, je pa samo izgovor in jamranje ali pa tisti materinski nagon, da noče ženska prepustiti otroka samega določen čas...

V praksi to ni tako lahko kot se ti mogoče zdi. Da se, vendar pa ne povsod in imajo dostikrat ti fantje precejšnje težave na delovnem mestu zato. Poznam par fantov, ki so šli na p. Če je to za 1 mesec, potem so šefi navadno še razumevajoči, če je pa za celo p., pa niti ne. Pa pri nama ni bilo neke dileme, ker sva si oba bolj želela tako in se nam je tako tudi sicer bolj splačalo (tamali so se vsi dojili, finančno je to boljše, pa še za zaposlitev obeh je to boljše), tako da ni tu nobena osebna zamera;). Vidim pa v okolici, da ni tako lahko kot izgleda.
Kar se bolniških tiče, pa je tudi tako, da so delodajalci vseeno malo bolj strpni, če gre na b. mama kot če gre oče, veliko hitreje začnejo z raznoraznimi pritiski in veliko močnejši so pri moških, hitreje jim zagrozijo s knjižico, recimo.

Pa nisem kaj obremenjena z moško močjo, ker ne bi zamenjala, meni je fajn, da lahko delam to, kar rada delam in da lahko delam skrajšani delovni čas: rada imam svojo službo in rada imam svoje otroke in vem, da nisi enako konkurenčen z manj dela, ampak pač so samo 1x mali in sem izbrala, da zdaj to. Saj ne bojo večno mali in potem jim bo še všeč, če bo mami kdaj potegnila v službi, da majo mir doma:D. Tako da meni to ni problem, razumem pa, da je težko izbirat, sploh če ti kariera veliko pomeni...

Nimajo varuske, pa lepo cuvajo otroke.

Pa še res je najverjeneje:D.

Ampak še vedno... ona je nekaj naredila, me pa nič.

LUlu, kot si rekla: so različne možnosti, kako nekaj narediš. Ene gradijo kariero, ene se pritožijo šefu za večjo plačo, ki bo primerljiva kolegom, ene študiramo dalje (tudi število visokoizobraženih je eno od meril, recimo),... Sama se recimo trudim bit kolikortoliko odgovorna do svojega dela, zato se trudim nekaj naredit doma, med p. Zato, ker sem zaradi svoje rodne funkcije in z njo povezanimi težavami (ubitačne nosečnosti, kjer nisem mela glih prava glasanja ali grem na bolniško ali ne, ker so me v bolnici lepo obdržaliuser posted image ) že krepko zadaj (za moškimi in ženskimi kolegi brez oz. z manj otroki).

na eni strani želimo biti super mame.....izredno ekstenzivno, včasih celo agresivno, promoviranje dojenja, mater, ki pove, da je začela dodajati mleko po dveh tednih, dojilje in stroka malone linča, kako se ni trudila, kako slaba mama je, strašno nabijanje krivde s strani drugih mater, s strani medijev, če mati ne doji......potem promoviranje skrajšanega delovnega časa za mater, do 6. leta otroka, ker trenutki preživeti z otrokom so neprecenljivi in jih mati ne sme zamuditi.....denar in družbeni ter službeni položaj nista primerljiva z zadovoljstvom, ki ti ga lahko nudi vsak trenutek preživet z otrokom, in teh trenutkov mora biti maksimalno...
Lilijana, tako kot lulu pretirava o moški moči in vidi povsod ta dvoboj, pa ti tu pretiravaš;). MOgoče pa ti bolj vidiš to nabijanje krivde zaradi dodajanja, ker imaš pač to izkušno. Kar ne pomeni, da se vse dojilje (oz. večina) zgražajo nad dodajanjem - sama recimo osebno poznam točno 2 mami, ki samo dojita in nič ne dodajatauser posted image , tak da glih v manjšini niste, večinoma je čudno, če katera doji dalj kot 10 mesecev, vsaj tu okoli;).

Ker danes ni problem tudi ženski uspeti.....samo je potrebno žrtvovati del materinstva za to uspšnost...
Lili, mogoče velja to za tvoj sektor. Pri nas v službi se zelo trudijo za enakopravnost žensk, vseeno pa je na enih področjih ženskam (BREZ otrok, ki jih niso in ne bojo imele, si jih ne želijo, itd...) vseeno težje, enostavno težje dobijo določene nazive. Par jih poznam od blizu in vem, da so imele prav enake ali boljše reference kot moški kolegi, pa vseeno ni šlo skozi. Ne rečem, da je vedno fora v spolu, sploh ne, vseeno pa se tudi danes dogaja, da gre profesor v pokoj in pride oz. bi morala priti na njegovo mesto ženska - zato, ker enostavno nihče drug nima pogojev, pa on naredi vse, da se to ne bi zgodilo... Ni vse tako zelo super duper;). Čeprav ima ta ženska že davno odraslega otroka, ki je čisto nič več ne rabi, niti ne živi več z njo in je res predana svojemu delu.
V mojem poslu recimo prevladujejo ženske brez otrok ali kvečjemu enim, pri nas si bolj čuden, če si mama kot če nisi. Pa vseeno jim je dostikrat težje, čeprav so v službi ogromno časa. Odvisno od delaovnega mesta, seveda, vseeno pa se matematika ne izide čisto;). NI čisto res, da si ženske na splošno ne želijo uspet in da jim je samo materinstvo glavno. Nekaterim ja, meni so tudi tamali taprvi, vseeno si pa želim dobro delat v službi. Vendar pa obstaja veliko žensk, ki si otrok niti ne želi ali jih nimajo iz bogvekaterih razlogov, pa se res trudijo za kariero. In tu ni fer, da jim je težje, čeprav nimajo vse te "navlake", kot mame;).

Dobro, da se moški niso začeli boriti za iste pravice kot jih imamo ženske

Stanči, mislim, da se moški tudi začenjajo borit za te pravice, ker marsikateremu ločenemu očetu tudi ni prav, da vidi otroke vsake kvatre, ker se je pač žena tako odločila... Marsikateri si tudi želi it kdaj na bolniško za svoje otroke, nekateri hočejo na porodniško, očetovski dopust jih veliko izkoristi... Tako da se počasi začenjajo borit.

Povzetek: mislim, da je nefer rečt, da imajo ženske danes enake možnosti, ker morajo dostikrat vseeno delati več za isti položaj - to so besede uspešnih žensk, ki so tja prišle. Se pa vseeno danes da, včasih se pa ni. Danes lahko pride na hudo odgovorno mesto tudi ženska z več otroki, seveda pa mora zelo dobro delat svoje delo:). To vse (in da lahko delamo) so nam priborile naše babice, me pa pač poizkušamo dat otrokom še malo lepši svet (zaradi onesnaževanja ne ravno uspešno).
Se pa zelo strinjam, da ženske dostikrat nekih hudih položajev niti nočemo, ker to pomeni pač dalj časa odsotnosti (navadno tudi fizične - potovanja) od družine.

Biološko si nismo enaki, so pa vseeno nekateri moški družinski ljudje in nekatere ženske karieristke. In slednje bi morale imet enake možnosti, prav tako moški, da je s svojimi otroki.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 11:00:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz pa te bom vprašala....kako primorati podjetja, da bodo primorala ženske, da se bodo odločale za vodilne položaje.....?


Ženske se odločajo za vodilne položaje, uspeh pa je tak kot je zaradi moškega, ki takrat o tem odloča zadnji. Kako njegovo razmišljanje razširiti...? Ne vem. Ne delam jaz študij o tem. Postavi vprašanje pravim ljudem. Veš mogoče ti?


Glej, imaš razpisano vodilno delovno mesto.....ki običajno vključuje tudi precej potovanj, poslovnih večerij, je veliko bolj stresno, kot dosedanje delovno mesto, s precej več odgovornosti in obveznosti......in nekatere ženske se ne odločijo sprejeti takega delovnega mesta, ker ne želijo "žrtvovati" svojih otrok in družine.....

Vodilni položaji pač niso to, da oddelaš 8 ur v službi in greš domov, pa vse odklopiš.....in se sklicuješ na svoje pravice iz delovnega razmerja, da ti pripada skrajšan delovni čas, pa bolniška, pa spremstvo, pa omogočanje, da greš s sestanka domov podojit svojega 13 mesečnega otroka, pa porodniška, pa da ti podjetje mora dati dopust za prvi šolski dan.....za vodilno delovno mesto pač moraš nekaj žrtvovati....in to je običajno otrok in družina......in tega ženske nismo sposobne žrtvovati tako na lahko kot moški.....nekatere so, večina pa ne......

Ni vedno krivec le moški, ki ženski ne dovoli zasedati vodilnega mesta.....včasih si ženska tega ne dovoli sama......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 11:10:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ni vedno krivec le moški, ki ženski ne dovoli zasedati vodilnega mesta.....včasih si ženska tega ne dovoli sama......user posted image

Se strinjam.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 11:23:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lilijana, tako kot lulu pretirava o moški moči in vidi povsod ta dvoboj, pa ti tu pretiravaš;). MOgoče pa ti bolj vidiš to nabijanje krivde zaradi dodajanja, ker imaš pač to izkušno. Kar ne pomeni, da se vse dojilje (oz. večina) zgražajo nad dodajanjem - sama recimo osebno poznam točno 2 mami, ki samo dojita in nič ne dodajatauser posted image , tak da glih v manjšini niste, večinoma je čudno, če katera doji dalj kot 10 mesecev, vsaj tu okoli;).



Ronja, spet me bereš in tudi razumeš dobesedno.....user posted image

Glej....mislila sem povedati, da ne gre skupaj na eni strani poveličevanje materinstva in pospeševanje naveze mati - otrok, po drugi strani pa težnja po uspešni karieri ženske in vpetosti ženske v vse vodilne procese odločanja......ne gre to dvoje skupaj....

In če želimo doseči večjo vpetost ženske v politične in gospodarske procese odločanja, moramo nehati poveličevati navezo mati - otrok.....

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, mogoče velja to za tvoj sektor. Pri nas v službi se zelo trudijo za enakopravnost žensk, vseeno pa je na enih področjih ženskam (BREZ otrok, ki jih niso in ne bojo imele, si jih ne želijo, itd...) vseeno težje, enostavno težje dobijo določene nazive. Par jih poznam od blizu in vem, da so imele prav enake ali boljše reference kot moški kolegi, pa vseeno ni šlo skozi. Ne rečem, da je vedno fora v spolu, sploh ne, vseeno pa se tudi danes dogaja, da gre profesor v pokoj in pride oz. bi morala priti na njegovo mesto ženska - zato, ker enostavno nihče drug nima pogojev, pa on naredi vse, da se to ne bi zgodilo... Ni vse tako zelo super duper;). Čeprav ima ta ženska že davno odraslega otroka, ki je čisto nič več ne rabi, niti ne živi več z njo in je res predana svojemu delu.


Tako grozno za žensko uspeti, kot pa danes tu pišete pa spet ni, ni vse super druper, ker če je razpisano eno mesto, prijav pa 20, ga lahko dobi samo eden, lahko je to favorit enega od vodilnih, lahko so kriterij zgolj reference, uspešno, lahko je pa tudi spol......ker ni pa vedno fora samo v spolu, če dobi službo moški namesto ženske, so tudi drugi faktorji......in če ženska ne dobi položaja zaradi spola, je lahko razlog tudi družbeno poveličevanje materinstva....tudi če nima otrok, lahko jih ima pri 45 še vedno.....

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

NI čisto res, da si ženske na splošno ne želijo uspet in da jim je samo materinstvo glavno. Nekaterim ja, meni so tudi tamali taprvi, vseeno si pa želim dobro delat v službi. Vendar pa obstaja veliko žensk, ki si otrok niti ne želi ali jih nimajo iz bogvekaterih razlogov, pa se res trudijo za kariero. In tu ni fer, da jim je težje, čeprav nimajo vse te "navlake", kot mame;).



To, da si želiš v službi dobro delati ni dovolj, da boš nekoč postala neka vodilna delavka, ki boš imela v rokah procese odločanja.....recimo to, kar se očita, da so ženske premalo vpete v politične in gospodarske procese odločanja......

Boj za kariero je pa včasih neizprosen....s tem se pa strinajm....in ne uspe tudi vsem moškim, pa se mogoče moški tudi trudijo......ne samo ženskam, je včasih treba biti prav agresiven......in moških, ki se pehajo za kariero je pač več kot žensk, zato je tudi možnost, da moški dobi določen polažaj večja.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 12.11.2012 11:26:02 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
12.11.2012 11:43:03   
ronja
Glej....mislila sem povedati, da ne gre skupaj na eni strani poveličevanje materinstva in pospeševanje naveze mati - otrok, po drugi strani pa težnja po uspešni karieri ženske in vpetosti ženske v vse vodilne procese odločanja......ne gre to dvoje skupaj....

Se deloma strinjam, vendar mislim, da ta dva aspekta podpirajo različni ljudje v različnih okoliščinah: eni so za mame, eni pa za ženske v karieri. Sicer pa bi si želela, da bi bilo to dvoje bolj združljivo, za oba spola;).

lilijana, ženske o katerih sem govorila, ne bojo mele več otrok, ene majo že odrasle, druga bi pa imele že odrasle, če bi jih imele, skratka, zdaj pri 50+ jih res ne bojo imele... Nisem govorila o razgovorih za službo, ampak o nazivih, ker pri nas ženske pravijo, da je to težje. Sama se nimam kaj bunit, nisem še niti približno tam, niti ne vem, če bom šla tja - ravno zaradi vseh žrtev, ki temu sledijo. Vseeno pa se mi zdi fer, da bi imele one enake možnosti. Ne gre vedno sploh za tekmo - mislim pri nazivih recimo ni omejeno, če ona dobi, ga pa on ne more. Kjer je tekma, gre pa itak dostikrat na nož, pa si sama tega niti predstavljat ne morem. Vidim uspešne ženske okoli sebe in jim samo ploskam, ker res svaka čast! Vendar pa so nekatere morale za to delat več kot enako uspešni moški, to je dejstvo. In samo to ni fer. Se strinjam, da večini žensk enostavno niti ni do takih odgovornosti in jih mora nekdo dobesedno mal porinit tja, ker same ne bojo šle... Vendar pa vseeno obstajajo take, ki si to želijo, navadno niti nimajo otrok in je fer, da imajo te enake možnosti. Osebno nisem imela še nikoli občutka, da bi bila diskvalificirana zato, ker sem ženska, niti malo! Vseeno pa zato, ker se to meni ni zgodilo, ne bom rekla, da tega ni. Jaz sem pač še mala riba, pa še družinska povrh, mene ni treba nič spotikat, ker nikogar ne motim, ker ne štrlim ven pri tem;). Vseeno pa so ti primeri vsi iz zadnjih 5 let in se dogajajo.

Ni res, da ženska ne more uspet, sploh ne, ni res, da si vse želimo ne vem kak uspeh v službi, se strinjam, vseeno pa ene si ga in ni fer, če morajo one za to delat in se dokazovat več. Ko sem poslušala nekatere raziskovalke (te iz tujine), so dale temu ime "stekleni strop" - ni nobene vidne prepreke, vseeno pa ne moreš naprej. Kandidirata za vodjo projekta dva, pa ima ona boljše reference, več objav, več narejenih projektov, bolj povezanih s tematiko, vse te stvari so preverljive, itd... pa on dobi mesto. Jah, težko me prepričaš, da je to fer (pa ni bilo po sorodnikih;). Ženske pravijo, da lahko pridejo tik do vrha, čisto gor pa ne, čeprav ni nobene vidne ovire, nič, kar bi lahko naredila ona boljše (ko vpraša, kaj je manjkalo in ko primerjajo dosedanje delo). Je vsekakor veliiiiko boljše, rečt pa, da ni problem ženski uspet, da je enako lahko kot moškemu, ker je pač nam v povprečju to res, pa vseeno ni fer do tistih, ki se na zobe vržejo, pa ne morejo dalje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
14.11.2012 11:48:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ko pride skozi usesa in skozi oci, je treba ubrati naslednjo etapo - razmisljati.

Ja, valjda. Ampak vsak s svojo glavo razmišlja. Jaz ne morem s tvojo user posted image
Kakorkoli... še vedno sem mnenja, da je bolje karkoli narediti, kot nič.


kvantiteta pred kvaliteto? user posted image

dej mi neki povejte - čist tko me zanima, kot vpogled žensko psiho user posted image
kaki se vam zdijo tile plakati - primerni temi ali marketirani na moški del publike (pure shock value - kot pirelli koledarji za gume)?
user posted image
user posted image
user posted image


napram sporočilno jasnim (in spodobnim) in vseeno duhovitim, brez poceni "naked shock value-a", tem spodaj:
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 99
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?