|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 12:09:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kaj sem jaz res ena redkih, ki je to žensko sploh poGooglala? To dela, zaradi pravic ženskih, ki niso iste, kot moške. Kako bo to naredila, ni moja stvar. Svojega otroka je tja pripeljala, in koliko je po slikah videti, ta otrok sploh ne trpi. Če pa moški okoli trpijo... pa kaj. Vsak, ki ima kaj jajc, da kaj spremeni v tem svetu, si najde neko sredstvo. Doma sedeti za računalnikom in na forumih pi**zdit ni nobenega haska.
Eni gredo v gladovno stavko, eni se razstrelijo pred množico, eni pišejo pisma, eni na ulice,... ampak res ja... dvomim, da ji bo sploh kaj uspelo, ker po odzivu žensk (na tem forumu) je dovolj, da se vidi, kako so padle pod vpliv moške moči in moške zmage.
Bomo pač še naslednjih 50 let imeli razmerja med moškimi in ženskami v visokih položajih, politiki... 1:50
To pa menda ja veste, da je premalo žensk, ki odloča v svetu o pomembnih zadevah za človeštvo?
In sploh ni poanta, da nima varuške, da nima denarja za njo ali vrtca ali moža, ki bi skrbel za otroka...
Škoda, da ne stopimo bolj skupaj in pokažemo moškemu svetu, da zmoremo toliko kot oni in dokazano... še boljše. Pa ziher brez vojn in pretepov v parlamentih.
Kje so zdaj Spice girls, da bi se drle Girls power!! user posted image  


Po moje bi bil večji efekt, da bi sklicala novinarje in razložila, da ima njen mož porodniški dopust, da ona lahko dela kariero....ker recimo tudi moške kariere se niso delale tako, da so direktorji, poslanci, itd. vozili svoje otroke v službo ampak so jih doma mame čuvale......

In nekatere ženske mogoče nismo tako obremenjene z moško močjo in prevlado, da bi čutile težnjo po tem, da moramo stopiti skupaj in narediti revolucijo proti moškim, da jim dokažemo, da smo boljše.....zakaj le...?

Če želiš delati kariero moraš pač imeti razumevajočega partnerja, da ti stoji ob tem ob strani....pa naj gre za moškega ali žensko......če imaš družino seveda.....ker nekdo od staršev pač mora doma nositi levji delež, če ga eden želi v službi.......oboje pač ne gre....

In pot, da nosiš otroka v službo in se tam slikaš z njim se mi zdi popolnoma zgrešena.....ker ne pove prav nič.....ker roko na srce....če ima teden dni otroka 8 ur na dan v službi.....nima otrok nič od tega (sedi med starimi dedci in nekaj ženskami, ki mu razen buci buci ne nameniji drugega, nima mati nič od tega (ker se ne more posvetiti ne otroku in ne službi) in konec koncev tisti teden tudi parlament nima prav nič dosti od Licie Ronzulli (ker otrok, pa naj je še tako priden) 8 ur na dan ne zdrži na miru in rabi pozornost oz. da se z nečim igra.....

Kot pravim, če ženske želite pokazati moškemu svetu, da ste boljše od njega, lahko to storite drugače....tako, da greš v službo, mož je pa na porodniški ali bolniški, ko je otrok doma....in komot delate kariero ter kandidirate na ugledne in pomembne položaje......ker danes komot moški dobi porodniško in bolniško.....to, da se to ne da, je pa samo izgovor in jamranje ali pa tisti materinski nagon, da noče ženska prepustiti otroka samega določen čas........

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 12:12:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kaj sem jaz res ena redkih, ki je to žensko sploh poGooglala? To dela, zaradi pravic ženskih, ki niso iste, kot moške. Kako bo to naredila, ni moja stvar. Svojega otroka je tja pripeljala, in koliko je po slikah videti, ta otrok sploh ne trpi. Če pa moški okoli trpijo... pa kaj. Vsak, ki ima kaj jajc, da kaj spremeni v tem svetu, si najde neko sredstvo. Doma sedeti za računalnikom in na forumih pi**zdit ni nobenega haska.


Seveda je tvoja stvar, dokler jo placujes oz. bi morala biti.
Po slikah dolocas trpecega otroka? Otrok ne trpi tudi ce je cel dan za racunalnikom - pa to za njega ni dobro.
Ce moski trpijo - nesmiselno - trpi delo predvsem.
Sredstva so - smiselna ali nesmiselna, ucinkovita ali neucinkovita (morda zgolj reklamne narave)

Eni gredo v gladovno stavko, eni se razstrelijo pred množico, eni pišejo pisma, eni na ulice,... ampak res ja... dvomim, da ji bo sploh kaj uspelo, ker po odzivu žensk (na tem forumu) je dovolj, da se vidi, kako so padle pod vpliv moške moči in moške zmage.


IMO napacno stalisce. Ko grem zdravniku pricakujem, da se posveti pacientu in ne malo pacientu malo otroku, ki nekaj zajamra. Pravzaprav je govora o delovnih pogojih. In povrsno opravljeno delo, ker je zraven demonstrativno se otrok, ki je prej ali slej tecen... ni dobro opravljeno delo, pa naj bo to moski ali zenska.

Bomo pač še naslednjih 50 let imeli razmerja med moškimi in ženskami v visokih položajih, politiki... 1:50

Predvsem zato, ker tovrstne predstave kazejo, da zenska ob svoji rodni funkciji ne more biti delovno povsem odgovrna in kompetentna. Ce bi "merkanje" otroka na delovnem mestu bilo delovno spodbudno, bi to vsi poceli, tudi moski oz. predvsem kompetativni moski.

To pa menda ja veste, da je premalo žensk, ki odloča v svetu o pomembnih zadevah za človeštvo?


Zelo siroka in zanimiva tema. Tukaj je pa bistveno zgolj to, da predstave, ki jih fotografom uprizarja za poslanka, ne bomo nic spremenile, pravzaprav prav nasprotno.

In sploh ni poanta, da nima varuške, da nima denarja za njo ali vrtca ali moža, ki bi skrbel za otroka...
Škoda, da ne stopimo bolj skupaj in pokažemo moškemu svetu, da zmoremo toliko kot oni in dokazano... še boljše. Pa ziher brez vojn in pretepov v parlamentih.


Ali res? :)

Kje so zdaj Spice girls, da bi se drle Girls power!! user posted image  


Nimajo varuske, pa lepo cuvajo otroke.

BTW: izrecno sme proti izkoriscanju otroka na karsen koli nacin - enako slabo za njega je, da se di v parlamentu , kot ce je cel dan pred tv-jem, ali racunalnikom, ali v nekem popolnoma neprimernem prostoru. In ce ob tem spomnimo, da za otroka, ki je cel dan za racunalnikom ali tv-jem velja, da je zanemarjen otrok, je zanemarjen tudi tisti, ki namesto da je otrok, sedi v parlamentu. Enako kot zloraba otroka v locitvene postopku je zloraba otroka za dokazovanje pravic zensk.
Dajmo vse dokler smo v sluzbi pustit malcke same doma, da pokazemo institucijam, da so varstvo neucinkovito organizirali... ?? Ali res cilj opravici sredstvo?

Reklamiranje sebe z zlorabo otroka ni pozitivno. Pravzaprav sporoca prav nasprotno od tistega, kar zeli - da so otroci delovnih mater zanemarjeni. In to je se en argument vec, da ne bi bilo vec zensk na visokih funkcijah. Zenske izpadejo slabsa bitja, ki ne morejo trezno in odgovorno delat, ker jih moti njihova rodna funkcija - predvsem misli na dete, a ne na delovne obveznosti in dolznosti. zato zenske ne morejo odlocati, ker ne morejo dovolj kapacitete posvetiti delu zunaj domacega okolj - vec pozornosti posvetijo omakci za otroka, kot proracunu....  Slednje ni moje mnenje, je zgolj parafraza splosnega mnenja in argumentacije ob tovrstnih "reklamah". Bi bilo pa potrebno vprasati - koliko otrok v parlamentu prispeva k delovnem vzdusju - pozitivno in negativno.  


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 14:09:54   
LuLu
Ja saj... odziv me ne preseneča. Ampak še vedno... ona je nekaj naredila, me pa nič.
Po moje še vedno bolje, da se nekaj na tem področju naredi, pa tudi ne bo vsem všeč način ali pa bo narobe... kot pa čisto nič narediti.
Če ona pusti otroka možu s tem samo svojo situacijo reši. Ona bi rada (izgleda tako) še kaj več, kot samo svojo rit reševala. Ok... vsak si po svoje razlaga. Kaj je prav in kaj ne... presoja posameznika. Vsaj to pravico še imamo, da si mislimo kaj si čemo user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 14:32:25   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ja saj... odziv me ne preseneča. Ampak še vedno... ona je nekaj naredila, me pa nič.
Po moje še vedno bolje, da se nekaj na tem področju naredi, pa tudi ne bo vsem všeč način ali pa bo narobe... kot pa čisto nič narediti.
Če ona pusti otroka možu s tem samo svojo situacijo reši. Ona bi rada (izgleda tako) še kaj več, kot samo svojo rit reševala. Ok... vsak si po svoje razlaga. Kaj je prav in kaj ne... presoja posameznika. Vsaj to pravico še imamo, da si mislimo kaj si čemo user posted image


Tako opozarjanje na enakopravnost je brca v temo. In bolje je da ne narediš nič. Zakaj? Ker tudi, če pripelje s sabo vrtec otrok, nikoli ne bomo enakopravne moškim. NIKOLI. Se ne bo zgodilo v tem življenju, niti v naslednjem, če pogledamo s kakšno hitrostjo se odvija na splošno vse kar se dogaja. Lahko se pa trudiš, ja, pa izstopaš. Ampak trudijo se že "od paleoizoika". Kar nekaj tisočletij torej. Pa smo dosegle kaj? Veliko tega, ja, enakopravnosti pa zagotovo ne.

In hvala Bogu, da obstajajo take matere in liderke v svetu ... samo naj to počnejo učinkovito, ta primer pa to zagotovo ni. Ne zanjo, ne za otroka in ne za parlament. In verjemi, da je to, da nikogar ne motita, navadna laž.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 14:46:57   
LuLu
Ona je ena od tisočih, ki nekaj delajo. Če je 999 akcij sprejemljivih, ta ena pa ni... jaz bom preživela user posted image
Ravno včeraj sem bila na enem predavanju o taki temi... to dela ogromno žensk, vsak dan, na različni način. Mogoče pa le ni vse brez uspeha, nihče ne bi znal povedati, kako bi me živele, če nobena ne bi nič naredila.
Saj tudi je bistvo, da nekoga zmotita s tem. Saj je to njen cilj.
In ja... katerakoli ima od vas boljšo idejo, kako kaj narediti... naj jo naredi. Mogoče pa ste ravno zaradi takih in podobnih žensk danes tam, kjer ste in sploh v svojem krogu ne čutite več potrebe, da bi sploh kaj naredile. So že druge namesto vas.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 17:56:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ona je ena od tisočih, ki nekaj delajo. Če je 999 akcij sprejemljivih, ta ena pa ni... jaz bom preživela user posted image
Ravno včeraj sem bila na enem predavanju o taki temi... to dela ogromno žensk, vsak dan, na različni način. Mogoče pa le ni vse brez uspeha, nihče ne bi znal povedati, kako bi me živele, če nobena ne bi nič naredila.
Saj tudi je bistvo, da nekoga zmotita s tem. Saj je to njen cilj.
In ja... katerakoli ima od vas boljšo idejo, kako kaj narediti... naj jo naredi. Mogoče pa ste ravno zaradi takih in podobnih žensk danes tam, kjer ste in sploh v svojem krogu ne čutite več potrebe, da bi sploh kaj naredile. So že druge namesto vas.


Sigurno.....smo zaradi določenih zgodovinskih dogodkov in osebnosti tam kjer smo...če recimo ne bi bilo v II. svetovni vojni odpora proti Hitlerju ne bi živeli tako kot danes.....pa kaj naj zdaj....? Zahtevamo novo vojno, da dokažemo, da se tudi mi lahko podvržemo gestapovskemu mučenju in nič ne izdamo....? Ali pa naj se čutimo krive, ker so nekateri, pred toliko in toliko leti umrli, da mi zdaj lahko brezskrbno živimo.....?

Če pa tebe tako obremenjuje, da nisi storila nič, pa stori nekaj.....kaj pa veš, mogoče je pa kaka med nami na RR (nemara celo več) ki vsakodnevno nekaj počne tudi na tem področju, vendar ni v soju žarometov ampak so ji pomembna le dejanja, medijsko izpostavljati pa se ne želi.....?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 18:28:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če pa tebe tako obremenjuje, da nisi storila nič, pa stori nekaj.....kaj pa veš, mogoče je pa kaka med nami na RR (nemara celo več) ki vsakodnevno nekaj počne tudi na tem področju, vendar ni v soju žarometov ampak so ji pomembna le dejanja, medijsko izpostavljati pa se ne želi.....?


Ih... spet smo tu... mene nič ne obremenjuje. Do zdaj sama še nisem naletela na dvoboj z moškim za isti visok položaj, pa da bi se me to dotaknilo. Poznam pa veliko zgodb o tem. Saj tudi ptički o tem čivkajo...
Moji posti so bili namenjeni vam, ki sodelujete na tej temi, ne pa vsem ostalim tisočim RR-ovkam. Kak pa naj vem, da katera ni kaj v zvezi s tem naredila? Pa kaj za vraga te tak motijo soji žarometov? In to je taka problematična tema, da ja... je skoraj nujno, da je medijsko izpostavljeno. Čemu pa služijo take akcije, če samo ona za to ve in ena njena kolegica???

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 19:57:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Ih... spet smo tu... mene nič ne obremenjuje. Do zdaj sama še nisem naletela na dvoboj z moškim za isti visok položaj, pa da bi se me to dotaknilo. Poznam pa veliko zgodb o tem. Saj tudi ptički o tem čivkajo...



Jaz recimo poznam precej uspešnih žensk.....nekaj osebno, nekaj zgolj iz medijev....za vse je pa značilno eno, da ne govorijo kako so težko uspele, ker so ženske, ampak zgolj o tem, da so uspele s trdim delom.....in verjamem jim...ker se le tako da uspeti....in ene so za to uspešnost pripravljene nekaj žrtvovati (recimo doječe materinstvo in malo več neprecenljivih trenutkov s svojim otrokom) druge ženske pa ne.....

Ptički pa čivkajo o marsičem......pa ni vse resnično v ptičjem čivkanju......

Moji posti so bili namenjeni vam, ki sodelujete na tej temi, ne pa vsem ostalim tisočim RR-ovkam. Kak pa naj vem, da katera ni kaj v zvezi s tem naredila?


Pa saj ti ni treba vedeti....želela sem te samo spomniti, da obstaja možnost, da je.....pa čeprav ptički ne čivkajo o tem.....

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pa kaj za vraga te tak motijo soji žarometov? In to je taka problematična tema, da ja... je skoraj nujno, da je medijsko izpostavljeno. Čemu pa služijo take akcije, če samo ona za to ve in ena njena kolegica???


Problematično jo delamo predvsem ženske same.....in mediji....

na eni strani želimo biti super mame.....izredno ekstenzivno, včasih celo agresivno, promoviranje dojenja, mater, ki pove, da je začela dodajati mleko po dveh tednih, dojilje in stroka malone linča, kako se ni trudila, kako slaba mama je, strašno nabijanje krivde s strani drugih mater, s strani medijev, če mati ne doji......potem promoviranje skrajšanega delovnega časa za mater, do 6. leta otroka, ker trenutki preživeti z otrokom so neprecenljivi in jih mati ne sme zamuditi.....denar in družbeni ter službeni položaj nista primerljiva z zadovoljstvom, ki ti ga lahko nudi vsak trenutek preživet z otrokom, in teh trenutkov mora biti maksimalno...

Po drugi strani pa iskanje izgovorov, zakaj nismo ženske enakopravne moškim....zakaj ni toliko diktoric, zakaj ni toliko poslank, zakaj je več moških na vodilnih položajih.....ja kako? Dojenje, skrajšan delovni čas in podobne materinsko zveličarske ideje pač ne gredo skupaj s kariero in vodstvenim položajem.....

In kaj se zgodi....? ženska se začne čutiti kriva, ker hodi v službo, ker dela, ker ni doma z otrokom in potem, ko se je ponudi priložnost, niti ne kandidira za kak višji položaj, ne odpre si podjetja, ker to pomeni delo (še posebno v začetni fazi).....ker višji položaj, lastno podjetje, pa avtomatično pomeni več dela, večjo odgovornost, štiri urni delavnik za tak položaj ne zadostuje, včasih se je treba vrniti v službo tudi iz porodniške.....to se pa ne sme, ker trenutek z dojenčkom je neprecenljiv.....otoka se s flaško ne sme krmiti (ker v tem primeru zadostuje oče na porodniški, mati pa se lahko komot vrne v poslanske klopi ali na direktorski stoček, če pa doji, pa tega ne more)....in imamo paradoks.....na eni strani pospeševanje uspešnega materinstva, na drugi strani pa kariero.....in potem je najlažje pokazati s prstom na zaplankano družbo in šovinistične moške, ki ženski ne dovolijo uspeti....v bistvu pa si sama ne dovoli.....

Ker danes ni problem tudi ženski uspeti.....samo je potrebno žrtvovati del materinstva za to uspšnost.....tako kot moški to žrtvujejo že dolga leta (očetovstvo mislim), samo izgleda, da se moški lažje odločijo za to, kot ženske, zato so pa uspešnejši.....

Recimo Angela Merkel je sigurno precej manj časa s svojimi otroki in vnuki (če jih ima) kot moja mati.....ker je izbrala pač kar je izbrala in ker ima dan le 24 ur, ne more imeti obojega.....uspešno kariero in vedno čas za svoje otroke in vnuke....enostavno ne gre....

me bi pa rade vse....rade bi bile super mame in rade bi bile super uspešne v poslu......


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:08:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.in potem je najlažje pokazati s prstom na zaplankano družbo in šovinistične moške, ki ženski ne dovolijo uspeti....v bistvu pa si sama ne dovoli.....

Ja liliana... nikoli ne bom izvedela ali si premalo seznanjena s tem problemom ali pa samo meni kontra pišeš user posted image
http://ec.europa.eu/news/justice/120305_sl.htm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:12:59   
LuLu
Glej ga zlomka... marsikdo se s tem obremenjuje...
http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/vec-zensk-na-vodilnih-polozajih-za-vecjo-gospodarsko-rast.html
http://www.zdruzenje-manager.si/storage/5704/14,15%20%C4%B9%CB%9Denske%20na%20vodilnih%20polo%C4%B9%C4%BEajih.pdf

Pa nimam virov iz Požar reporta ali Žurnala ali Slovenskih novic user posted image  

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:17:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.in potem je najlažje pokazati s prstom na zaplankano družbo in šovinistične moške, ki ženski ne dovolijo uspeti....v bistvu pa si sama ne dovoli.....

Ja liliana... nikoli ne bom izvedela ali si premalo seznanjena s tem problemom ali pa samo meni kontra pišeš user posted image
http://ec.europa.eu/news/justice/120305_sl.htm


Jaz pa te bom vprašala....kako primorati podjetja, da bodo primorala ženske, da se bodo odločale za vodilne položaje.....?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:21:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Glej ga zlomka... marsikdo se s tem obremenjuje...
http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/vec-zensk-na-vodilnih-polozajih-za-vecjo-gospodarsko-rast.html
http://www.zdruzenje-manager.si/storage/5704/14,15%20%C4%B9%CB%9Denske%20na%20vodilnih%20polo%C4%B9%C4%BEajih.pdf

Pa nimam virov iz Požar reporta ali Žurnala ali Slovenskih novic user posted image  


Ja, samo potem ne smemo istočasno promovirati materinstva kot edinega zveličanega poslanstva in cilja ženske.....če želimo več žensk na visokih položajih, moramo to promovirati....ne zgolj tako, da uvedemo ženske kvote in prisiljujemo ženske, da se prijavljajo, čeprav nočejo.....



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:29:30   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, samo potem ne smemo istočasno promovirati materinstva kot edinega zveličanega poslanstva in cilja ženske.....

Jaz tega nikoli nisem delala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:31:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, samo potem ne smemo istočasno promovirati materinstva kot edinega zveličanega poslanstva in cilja ženske.....

Jaz tega nikoli nisem delala.


Nisem rekla, da si ti to dela.....družba to dela.....tudi Licia Ronzulli to dela.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:34:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz pa te bom vprašala....kako primorati podjetja, da bodo primorala ženske, da se bodo odločale za vodilne položaje.....?


Ženske se odločajo za vodilne položaje, uspeh pa je tak kot je zaradi moškega, ki takrat o tem odloča zadnji. Kako njegovo razmišljanje razširiti...? Ne vem. Ne delam jaz študij o tem. Postavi vprašanje pravim ljudem. Veš mogoče ti?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 20:38:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nisem rekla, da si ti to dela.....družba to dela.....tudi Licia Ronzulli to dela.....
Ja vidiš, tu so pa prva razhajanja... kaj kdo iz družbe pobere, da je pomembno. Danes družba zasipava z vsakakvimi teorijami,... vsak posameznik pa si vzame to, kar seveda njemu odgovarja. Zato se midve ne strinjava v marsičem. Ti v nekaj verjameš, jaz v nekaj drugega. Je pa vse prav oz. vse narobe user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 22:40:41   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Enega ploskeca si zdaj zaslužiš user posted image


No, le delaj na tem,da si ga boš kdaj mogoče tudi ti.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 22:45:50   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Škoda, da ne stopimo bolj skupaj in pokažemo moškemu svetu, da zmoremo toliko kot oni in dokazano... še boljše.


Le pokaži moškim, da zmoreš toliko in še več user posted image .

Meni je dovolj, da zmorem toliko kot zmorem - kot ženska.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:00:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Bi bilo pa potrebno vprasati - koliko otrok v parlamentu prispeva k delovnem vzdusju - pozitivno in negativno.  


To se lahko vpraša v kakšni boljši firmi, ki organizira vrtec za otroke svojih zaposlenih.

Če povzamem tisto, kar sem slišala/videla - blagodejni so v toliko, ker so blizu in ker se staršem po službi ne mudi na cesto in v gnečo popoldanske konice. Prosto se po pisarnah ne sprehajajo - enako kot se starši malo za zabavo ne sprehajamo po igralnicah vrtcev, ker je to njihov prostor.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:03:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Enega ploskeca si zdaj zaslužiš user posted image


No, le delaj na tem,da si ga boš kdaj mogoče tudi ti.

Vsekala si mimo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:04:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Škoda, da ne stopimo bolj skupaj in pokažemo moškemu svetu, da zmoremo toliko kot oni in dokazano... še boljše.


Le pokaži moškim, da zmoreš toliko in še več user posted image .

Meni je dovolj, da zmorem toliko kot zmorem - kot ženska.

Tukaj tudi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:07:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Škoda, da ne stopimo bolj skupaj in pokažemo moškemu svetu, da zmoremo toliko kot oni in dokazano... še boljše.


Le pokaži moškim, da zmoreš toliko in še več user posted image .

Meni je dovolj, da zmorem toliko kot zmorem - kot ženska.

Tukaj tudi.


Za tebe - ziher user posted image .

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:09:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Saj tudi je bistvo, da nekoga zmotita s tem. Saj je to njen cilj.


Zanimivo. Ko bos sla na razgovor za sluzbo bos seveda sla z otrokom, da prispevas k svojemu polozaju in zmotis ljudi ter jih opozoris na polozaj zensk. Morda pa na tvojem razgovoru neka zenska iz podjetja pride z optrokom, pa se malo tebi posveti malo pa otorku - seveda popolnoma enako mero pozornosti bo posvetila tebi kot kandidatki za delo ceprav je otrok zraven, kot bo lahko posvetila tistemu kandiddatu, ki bo na razgovoru, ko ne bo imela otroka s seboj....

In ja... katerakoli ima od vas boljšo idejo, kako kaj narediti... naj jo naredi. Mogoče pa ste ravno zaradi takih in podobnih žensk danes tam, kjer ste in sploh v svojem krogu ne čutite več potrebe, da bi sploh kaj naredile. So že druge namesto vas.


Kako pa ti ves kaj kdo dela? A na tistem predavanju ko si bila, je bila predavateljica z otrokom tam? je odpredavala z otrokom ob sebi? le zakaj ne? saj se zaveda resnosti polozaja in potrebnih ukrepov...
In popolnoma resno - ali si upas trditi, da delovne obveznosti lahko enako kvalitetno opravis ce si posvecen zgolj delu, ali ce imas s seboj otroka?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:13:45   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Za tebe - ziher user posted image .

?? Pišem o nečem, ki se tiče večje množice, ne samo mene in tebe. Je treba malo širše gledati, kar ti pač ne gre.
Ti grem fejst v nos, a ne? To me zabava.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mama evroposlanka Licia Ronzulli
11.11.2012 23:19:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

To me zabava.

No, vsaj nekaj te zabava pri tvojem delu user posted image .

Pa česa misliš, da ne razumem, razočarana duša? Dokazala sem se, dovoljkrat (in hb dovolj zgodaj), da sem ugotovila - da se mi ni treba. Da delam tisto, kar želim in kolikor hočem, brez da se nekomu dokazujem in brez da dokazujem, da sem enakovredna moškim. Nimam te potrebe, mogoče jo imaš ti, ne vem. Jaz je nimam, verjamem, da še precej žensk (čeprav so protislovno uspešne v svojem poklicu) - ne. Naredijo ali naredimo tisto, česar smo sposobne in kar nas veseli, brez bolestnega pritegovanja pozornosti.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 11.11.2012 23:20:01 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?