|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:24:53   
kalbo
Evo, žebjica na glavico.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:27:08   
Paštetka
uškinamama, brez r-ja, se opravičujem za napako.
JAz sem umirjena. Nisi navedla vseh dejstev, ki jih navajaš zdaj. Jasno ko beli dan je meni. Spet pišeš, o preteku 19 dni... ja, prav je tako, da je pogodba prešla iz določen v nedoločen čas, saj je tebi celi čas delodajalec dajal navodila za delo. Včasih je potrebno malo več razložiti, da se lahko dalje meniš. In ne tvoj primer ni tak, kot piše kalbo. V tvojem primeru je delodajalec se zafrknil z osebo AA rpi rokih, in posledično je šel rok tudi zate. Kaj ti naj napišem delodajalec je kriv v tem primeru.

JAz govorim o tem:

1. Ena uporabnica je na 1. strani napisala: da so njenega sodelavca po preteku Pogodbe, ker je prišel na delovno mestu, nadrli, kaj išče tu.
2. Nekdo je napisal, da bi moral dobiti pisno obvestilo, da mu ne bodo podaljšali.
3. kalbo je napisal, da če se je logiral, odprl računalnik, maile (nekaj takega).... da če se zaveda, da bi lahko dobil avtomatsko PoNČ
4. jaz sem kalbu odgovorila, da le v primeru, da bi mu delodajalec z razporedom, ustno ali kako drugače nakazal, da mora priti delat, da ga potrebuje. V kolikor to delodajalec ni nakazal, je jasno, da je pogodba pretekla in nima kaj iskati na delovnem mestu, sploh pa kaj izsiliti
5. celi čas vam pišem. Da v kolikor nekdo dela, četudi en dan, dva dni, 15 dni...ne vem koliko... in delodajalec daje delavcu delo (najboljši dokaz je razpored dela, ustna navodila, ipd.), da pogodba preide iz DČ v NČ. JA. V kolikor pa delodajalec delavcu ni naročil dela (pa ima lahko kartico ali kar koli za štemplanje, ključe...), pa delavec ne more izsiliti pogodbe za NČ, samo zato, ker je prišel delat in ni prebral pogodbe, kdaj mu je pretekla.

3. in 4. točka ni enako.

Delodajalec lahko delavcu, kateremu je pogodba pretekla šele par dni po preteku pošlje ustrezno dokumentacijo. Štemplarca, ključi... niso last delavca. So last podjetja. in če delavcu preteče pogodba (sam ve kdaj mu, saj ima svoj izvod) mora vso delodajalčevo lastnino pustiti na delovnem mestu, preden se mu izteče pogodba. In kot dopust, proste ure niso "last" delodajalca, mora pred iztekom pogodbe delodajalec to delavcu omogočiti, ali mu izplačati po preteku pogodbe.

In kot sem že napisala, vse bi bilo lepše, človeško, če bi s katerekoli strani bilo poslano obvestilo, da se razidete.

Namen pogodbe za določen čas pa NI podaljševanje. user posted image

In ne nisem pametna, sem umirjena, niti ne žalim, zbadam kot nekateri, samo razlagam vam zakon o delovnih razmerjih.

O tem, kdo pa popušča ob raznih grožnjah delodajalca, zakaj se dajejo takšne in drugačne pogodbe...ipd. pa se ne spuščam, ker je to že druga pesem...

zdaj se pa res umikam s te debate, ker sem vam že par krat razložila kako je po ZDR, če pa nekdo ne razume, da to ni eno in isto (kar pišem jaz in kaj kalbo), pa ne morem tu jaz nič.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:33:20   
Paštetka
Pa tebi še vedno ni jasno, da govorimo ene in iste stvari?


user posted image user posted image v enem primeru, bi ti sodišče reklo ja, v drugem pa ne. user posted image

torej ne govorimo o enem in istemuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:34:20   
uškinamama
Upam, da nisi zaznala v mojem pisanju žaljenja? user posted image  


Skratka, hvala bogu, da je prišla tutan in razjasnila kaj kdo misli user posted image .



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:38:38   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ma tukaj gor vsi pišete enako user posted image Samo vsak po svoje.
Dejstvo je, da če ti poteče pogodba za DČ, delodajalec pa ima še vedno zate razpored, ti naloži naloge, dejansko delaš zanj - ti pripada pogodba na NDČ.
Če pa ti pogodba poteče, te ni več na razporedu dela, pa ti vseeno prideš na delovno mesto in ti delodajalec objasni, da ti je pogodba potekla (beri, vrže iz podjetja) - kot v prvotnem primeru - ti pogodba za ndč ne pripada.

Primer Uškinemame je pa res katastrofalen - pa ne zaradi nje, ampak zaradi brezbrižnosti delodajalca. In prav je, da se je razpletlo tako, kot se je. user posted image


kalbo...ne razumem te...ker si ti (glej odebeljen stavek) v tem delu reklel, da mu pripada PoNČ, jaz sem rekla da mu ne pripada PoNČ.
user posted image user posted image
Evo, žebjica na glavico.
user posted image user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:39:16   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Upam, da nisi zaznala v mojem pisanju žaljenja? user posted image  


Skratka, hvala bogu, da je prišla tutan in razjasnila kaj kdo misli user posted image .




neuser posted image

ja saj jaz sem tako dolgo pisala povzetek, da ga je tutan prej napisala user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.9.2012 11:41:37 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
10.9.2012 11:49:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:59:10   
Paštetka
uf... ankica, to imaš pa zelo prav user posted image user posted image user posted image

+ lahko prišteješ dejstvo, da sodišče v delovnopravdnih zadevah skoraj vedno razsodi v korist delavca, sploh če je zadeva vsaj malo nejasna ali nepopolnoma dokazljiva.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.9.2012 12:00:35 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 12:53:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pa tebi še vedno ni jasno, da govorimo ene in iste stvari? Pusti Frodo ki v bistvu mene provocira, da ji potem lahko prihaja zraven, zato se niti ne odzivam več na njeno pisanje, ki gre direktno v tej smeri.


Delas napako - tebi se vedno ni jasno v cem je razlika in da ne govorite ene in iste stvari. Edino ce morda pri tebi ne bi veljalo - vem kaj hocem povedati, ne vem pa kako to izreci.
Sicer pa toliko me ignioriras, da ne zdrzis da o meni ne pises.  Se vedno sme ti slaba tocka, priznaj user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 12:53:29   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama




Skratka, hvala bogu, da je prišla tutan in razjasnila kaj kdo misli user posted image .





Vsa zahvala gre mojemu možu, ki včasih nekaj pove tako nejasno, jaz ga pa moram razumet po vseh diagonalah user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 12:54:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



OK, saj je brezveze, kar koli razlagati.

Zaradi mene, delajte kar želite, odvetniki, sodišča se bodo potem s tem ukvarjali.user posted image


Kdo je zmogel zastopiti je zastopil, kdor ni pac ni...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 13:03:38   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

V izogib zapletom napišeš dopis o zaključku pogodbe, ...


Bore malo je tistih, ki tega ne storijo in bore malo je tistih delavcev, ki ne povprasajo o koncu pogodbe, saj nimajo namena delodajalcu "podariti tezko pridelani dopust, ki je se za pokoristit. Problem pozabljanja na pogodbe se ponavadi zgodi v primerih, ko delodajalec ima namen podaljsati pogodbo oz. ne uveljaviti konec pogodbe za dc in je zato manj pozoren na datum prenehanja veljavnosti (kot v primeru ankicinega moza).

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 13:04:46   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pa tebi še vedno ni jasno, da govorimo ene in iste stvari? Pusti Frodo ki v bistvu mene provocira, da ji potem lahko prihaja zraven, zato se niti ne odzivam več na njeno pisanje, ki gre direktno v tej smeri.


Delas napako - tebi se vedno ni jasno v cem je razlika in da ne govorite ene in iste stvari. Edino ce morda pri tebi ne bi veljalo - vem kaj hocem povedati, ne vem pa kako to izreci.
Sicer pa toliko me ignioriras, da ne zdrzis da o meni ne pises.  Se vedno sme ti slaba tocka, priznaj user posted image



Rečmo temu ne čisto do konca zašita ranauser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
10.9.2012 13:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 13:27:21   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama




Skratka, hvala bogu, da je prišla tutan in razjasnila kaj kdo misli user posted image .





Vsa zahvala gre mojemu možu, ki včasih nekaj pove tako nejasno, jaz ga pa moram razumet po vseh diagonalah user posted image user posted image user posted image



o fak user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 14:57:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Se pa zmeraj najdejo...


Vedno in povsod ... na zalost...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 17:33:31   
Colt
Priznam...iz srca sem se nasmejal...ne do konca zašita rana...šibka točka....LOL...prihajanje...ma še Stanley Kubrick bi težko spesnil kaj bolj surealnega...hvala za smeh obema ;) Častim pir ob prvi priliki haha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 17:35:45   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Rečmo temu ne čisto do konca zašita ranauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image več kot divja pripomba...user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




roditi naravno
leyah

naj se odločim za naravni porod ali?

epiduralno (62%)

carskega (6%)

plin (31%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!