|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
8.9.2012 8:20:38   
Paštetka
Nejcko pogodba za določen čas,pomeni,da je sklenjena za določen čas. Njen namen ni podaljševanje. Primeri zakaj se sklepa taka pogodba so lepo opisani v ZDR.
Nobena stran ni dolžna drugo kakorkoli obveščati, da je konec. Saj zato imata pogodbo, kjer je to opredeljeno in zapisao. Pravno formalno je torej urejeno. KONEC kot piše v pogodbi.
Kot sem pa že napisala bi bilo lepo in človeško, ker vemo kako kako in zakaj se žal izkorišča in večinoma sklepa PoDČ, da stranki ena drugo obestita o tem, da ne bosta podaljšali.

Delodajalec ti lahko papirje vrne tudi po izteku PgDČ.
Prav tako ne more delavec s prihodom na delo ne more izsiliti spremembo PoDČ v PoNČ, če je jasno bilo nakazano, da ga delodajec ne potrebuje več. Drugo je, da bi delodajalec naprej dajal delavcu delo, navodila še par dni po izteku pogodbe. To pa lahko dokaže z raporedom ur, delovnimi navodili, pričami v primeru ustnih navodil....



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 16:03:42   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Nejcko pogodba za določen čas,pomeni,da je sklenjena za določen čas. Njen namen ni podaljševanje. Primeri zakaj se sklepa taka pogodba so lepo opisani v ZDR.
Nobena stran ni dolžna drugo kakorkoli obveščati, da je konec. Saj zato imata pogodbo, kjer je to opredeljeno in zapisao. Pravno formalno je torej urejeno. KONEC kot piše v pogodbi.
Kot sem pa že napisala bi bilo lepo in človeško, ker vemo kako kako in zakaj se žal izkorišča in večinoma sklepa PoDČ, da stranki ena drugo obestita o tem, da ne bosta podaljšali.

Delodajalec ti lahko papirje vrne tudi po izteku PgDČ.
Prav tako ne more delavec s prihodom na delo ne more izsiliti spremembo PoDČ v PoNČ, če je jasno bilo nakazano, da ga delodajec ne potrebuje več. Drugo je, da bi delodajalec naprej dajal delavcu delo, navodila še par dni po izteku pogodbe. To pa lahko dokaže z raporedom ur, delovnimi navodili, pričami v primeru ustnih navodil....




Ja kaj za vraga sem pa jaz rekel? user posted image Pametničiš in na koncu blazno pametna poveš točno to, kar si mi prej negirala.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 17:03:45   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Delodajalec ti lahko papirje vrne tudi po izteku PgDČ.
Prav tako ne more delavec s prihodom na delo ne more izsiliti spremembo PoDČ v PoNČ, če je jasno bilo nakazano, da ga delodajec ne potrebuje več. Drugo je, da bi delodajalec naprej dajal delavcu delo, navodila še par dni po izteku pogodbe. To pa lahko dokaže z raporedom ur, delovnimi navodili, pričami v primeru ustnih navodil....




Ja kaj za vraga sem pa jaz rekel? user posted image Pametničiš in na koncu blazno pametna poveš točno to, kar si mi prej negirala.


Rekel si: "Če se je ta sodelavec štempljal, logiral na računalnik, šel za trak karkoli takega ima lepo pogodbo za nedoločen čas. Upam, da se tega zaveda." Jaz pa upam,d a se ti zavedas, da delavec to lahko naredi na lastno roko ali pa s prevaro in da se s taksnim enostarnskim ravnanjem, ko ni jasno razvidna volja in zelja delodajalca, da za njega opravljas naloge (posebej ko te kmalu po prihodu postavijo pred vrata) vse skupaj povsem zaman in zgolj slab namen delavca, ki je morda upal na topvrstno "podaljsanje" pogodbe, brez kjajc da gre na kadrovsko in vprasa kako bo z njim. 
Torej: Vcasih je biolje poslusati pastetko in ne pametovati kar tako vsepovprek user posted image

BTW: ce jas pridem v neko firmo, se vsedem za racunalnik malo posurfam, popijem kavo in potem me nazenejo - ali imam ze pogodbo za nedolocen cas ?? user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 9.9.2012 17:04:31 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 21:54:55   
Paštetka
Kalbo, kaj ti ga piješ? user posted image
Pojdi in lepo še enkrat preberi kaj vse sem jaz napisala in kaj ti. user posted image

Frodica, hvala, da vsaj ti bereš. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 22:29:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

BTW: ce jas pridem v neko firmo, se vsedem za racunalnik malo posurfam, popijem kavo in potem me nazenejo - ali imam ze pogodbo za nedolocen cas ?? user posted image user posted image user posted image

Kaj zaj.. je to tak al ni? Rada bi danes zvedla, da jutri ne pijem kave doma, ampak v... npr. na sodišču. Tam se držijo zakonof, a ne? Mensezdi, da se...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 23:22:28   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kalbo, kaj ti ga piješ? user posted image
Pojdi in lepo še enkrat preberi kaj vse sem jaz napisala in kaj ti. user posted image

Frodica, hvala, da vsaj ti bereš. user posted image


Maljenkost :)

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
9.9.2012 23:26:31   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kaj zaj.. je to tak al ni? Rada bi danes zvedla, da jutri ne pijem kave doma, ampak v... npr. na sodišču. Tam se držijo zakonof, a ne? Mensezdi, da se...


Ma ves kaj - kalbotu nagrado - resil je problem brezposelnosti v Sloveniji: gres, spijes kavo in se zaposlis user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 7:39:12   
kalbo
Ja, res je, prav imaš Frodo.
Še to, kaj pa je jasno nakazilo, da te delodajalec ne potrebuje več? Dejmo to definirat, preden se dokončno posipam s pepelom.
Vsaj pri nas po izteku pogodbe nimaš šans, da sploh prideš do svojega računalnika, ker zadnji dan ostaneš brez kartice, gesla in podobnih zadev. Takega delavca razdužijo.

Imaš pa pri nas cel kup šalabajzarskih delodajalcev, ki se jim s temi stvarmi niti slučajno ne da ubadat, čeprav zelo radi talajo ravno pogodbe za določen čas. Pol je pa veselo v proizvodnji delavka, brez pogodbe ki se že tri mesece trese, kaj bo in dela še bolj zagnano ko jo delodajalec kao drži v šahu in ji obljublja pogodbo. Tud takšna pametovanja kot je tvoje pripomorejo k temu.

Popolnoma dovolj je, da se štempljaš, odpreš pošto oziroma oddelaš svoj normalni delovni dan. Če ti tega nihče ne prepreči oziroma ni blo jasnih nakazil, da te ne potrebujejo več, je to to. Če bi se več ljudi zavedalo tega z vama blazno pametnima vred, se delodajalci nebi obnašali tako, kot se. V normalnem svetu, kjer so vsi fer in pošteni, bi blo korektno tako kot praviš ti Frodo, da greš prej do delodajalca in vprašaš. V teh časih ko pa vsak samo gleda kje te bo nategnil pa temu ni tako. Fajn bi blo vedet in povedat to ljudem, ki tudi danes delajo brez pogodbe in čakajo, kdaj se bo delodajalec milostno spomnil dat pogodbo.
In ne, ne moreš kar na eno firmo na kavo po pogodbo za ndč. Ha ha, blazno si duhovita, kot vedno, samo to ni čisto nič smešno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 10.9.2012 7:40:54 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 8:24:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
In ne, ne moreš kar na eno firmo na kavo po pogodbo za ndč. Ha ha, blazno si duhovita, kot vedno, samo to ni čisto nič smešno.

Ne, res ni...meni ni več nič smešno. Si grem kavo kuhat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 8:43:09   
LoCa
se strinjam s kalbotom. če bi se ljudje malo bolj zavedali svojih pravic, si delodajalci ne bi upali jih tako izkoriščati. če ti prideš dan po izteku pogodbe v službo s kartico za se štemplat, pomeni, da ti je nihče ni niti odvzel user posted image . in isto velja za logiranje v računalnik, pa če začneš delat in te noben ne nažene domov.... in če je delodajalec tako nesposoben da niti nekih totalno tehničnih postopkov ni sposoben speljati časovno primerno, pol pač šmorn user posted image
prvič pa slišim za delovni razpored....mogoče je to nekaj, kar imajo pri proizvodnji, v pisarni pa.....hmmmm?

dvomim pa, da bi vsi delavci začeli to izkoriščat. sej pravim, če mora delaVEC s tem dnem zaključit posle z delodajalcem, mora tudi delodajalec zaključit posle z delavcem. sej ne poteče pogodba samo delavcu, ampak tehnično tudi delodajalcu.

sem si mislila, kdaj se bo v sloveniji zgodilo neki takega kot se je v lufthansi....verjetno nikoli. etoti odgovor na dosti izkoriščanj.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 8:45:35   
Tutan
Boljši ste od vsakega jutranega cajhnga :) Se vsaj nasmejim user posted image user posted image user posted image

Zadnjič je ena bluzila o tem, da naj šefa kar povabi na kavo in se pogovorita o možnih vprašanjih, danes ugotovim, da je pogodba za ndč čist u izi pridobljena s tem, da se zgolj prikažeš.

Kako je že tisto: Le čevje sodi naj kopitar....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
10.9.2012 8:47:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 8:55:00   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Delodajalec ti lahko papirje vrne tudi po izteku PgDČ.
Prav tako ne more delavec s prihodom na delo ne more izsiliti spremembo PoDČ v PoNČ, če je jasno bilo nakazano, da ga delodajec ne potrebuje več. Drugo je, da bi delodajalec naprej dajal delavcu delo, navodila še par dni po izteku pogodbe. To pa lahko dokaže z raporedom ur, delovnimi navodili, pričami v primeru ustnih navodil....




Ja kaj za vraga sem pa jaz rekel? user posted image Pametničiš in na koncu blazno pametna poveš točno to, kar si mi prej negirala.


Rekel si: "Če se je ta sodelavec štempljal, logiral na računalnik, šel za trak karkoli takega ima lepo pogodbo za nedoločen čas. Upam, da se tega zaveda." Jaz pa upam,d a se ti zavedas, da delavec to lahko naredi na lastno roko ali pa s prevaro in da se s taksnim enostarnskim ravnanjem, ko ni jasno razvidna volja in zelja delodajalca, da za njega opravljas naloge (posebej ko te kmalu po prihodu postavijo pred vrata) vse skupaj povsem zaman in zgolj slab namen delavca, ki je morda upal na topvrstno "podaljsanje" pogodbe, brez kjajc da gre na kadrovsko in vprasa kako bo z njim. 
Torej: Vcasih je biolje poslusati pastetko in ne pametovati kar tako vsepovprek user posted image

BTW: ce jas pridem v neko firmo, se vsedem za racunalnik malo posurfam, popijem kavo in potem me nazenejo - ali imam ze pogodbo za nedolocen cas ?? user posted image user posted image user posted image



Al pa delodajalec zadnji delovni dan zaposlenemu izroči dopis z vsebino recimo nekako takole:

"Z dnem tem pa tem se vam izteka pogodba za določen čas z dne tega pa tega. Za vaše sodelovanje se vam najlepše zahvaljujemo..." Velika podjetja imajo lahko standardiziran obrazec, pri majhnih pa lahko napišeš bolj osebno.

In je volk sit in koza cela, težko potem loviš kake luknje v zakonu, ena ali druga stran.

Če je bil zaposleni dober v svojem delu, a si ga podjetje zaradi recimo gospodarskih težav ne more več privoščiti, bi mu lahko celo dali tudi kako priporočilo za naprej.



Pri nas podobno prakticirajo, ja.

Kakorkoli že, pri nas je na karticah vodeno, do kdaj imaš pogodbo za dč. Če tudi se nihče ne spomne, da bi ti morali podaljšati, te kartica ne spusti v podjetje. Kartice imamo pa vsi, v pisarnah in proizvodnja.
Če grem še malo naprej - tudi pri očetu imajo kartice, pa imajo cca 40 zaposlenih. Pri mami imajo kartice, pa gre za JU. Pri možu imajo kartice. Torej že ogromno podjetij dela na ta sistem in četudi ni posebnih vrtljivih vrat, ti kartica vsaj izpiše, da le nisi prijavljen.

Pa predenj se spuščamo na raven ''oh mi vsi ubogi delavci'' naj zgolj pripomnem, da vsi pa le niso tako nedolžni.... imam primerov na zalogi še pa još, zgolj za oris, pa marsikdaj delodajalec pogleda skozi prste. Bi bilo včasih fino, da se začnemo ljudje zavedat - če ti ne boš in ne boš opravil, tako kot je treba (zato si plačan), jih je na zavodu en lep kup, ki pa bi to z veseljem delali. Dejstvo je, da ni vse črno belo in tudi zgolj obratno ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 9:01:52   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, res je, prav imaš Frodo.
Še to, kaj pa je jasno nakazilo, da te delodajalec ne potrebuje več? Dejmo to definirat, preden se dokončno posipam s pepelom.


Datum na pogodbi ni zadostno nakazilo? Potrebujes kaj bolj jasnega kot datum zapisan v pogodbi?

Vsaj pri nas po izteku pogodbe nimaš šans, da sploh prideš do svojega računalnika, ker zadnji dan ostaneš brez kartice, gesla in podobnih zadev. Takega delavca razdužijo.


Pri vas v firmi... V nasem bifeju pa gre lahko bivsa sankerca kar za sank, posebej ker je ta nova zmedena in ne ve tocno kdo je kdo... in eto jo za sankom ze kuha kavo za svojega ljubija iz naselja... Aja saj res, tvoja firma ne pokriva vse vrste delovnih mest v Sloveniji  :)

Imaš pa pri nas cel kup šalabajzarskih delodajalcev, ki se jim s temi stvarmi niti slučajno ne da ubadat, čeprav zelo radi talajo ravno pogodbe za določen čas. Pol je pa veselo v proizvodnji delavka, brez pogodbe ki se že tri mesece trese, kaj bo in dela še bolj zagnano ko jo delodajalec kao drži v šahu in ji obljublja pogodbo. Tud takšna pametovanja kot je tvoje pripomorejo k temu.


Imas tudi cel kup salabajzerski delojemalcev, ki sprejmejo vsako sranje, ki sem ji ponudi. Ce delojemalci ne bi sprejemali salabajzerstvo delodajalcev, bi situacija bila drugacna.  Spominja me situacija na nasilje v druzini - dokler si tiho in sprejemas udarce bo tako kot je. Ce hoces, da ne bo tako, je treba tudi nekaj za to narediti. Tudi vsi delavci niso tako neumni in nevedni, da ne bi vedeli kaj pa kako. Prav vsak izjemno dobro ve, kdaj se mu izteče pogodba.

Popolnoma dovolj je, da se štempljaš, odpreš pošto oziroma oddelaš svoj normalni delovni dan.


Pod pogojem, ki ga zanemarjas - da to ni tvoje samovoljno dejanje in da ni v nasprotju z voljo delodajalca. Ti se lahko stempljas, odpres posto in zacnes delati, se preden pride policija, ki so jo poklicali, ker te ne morejo odstraniti iz prostorov. Pa bos tam za nedolocen cas potem? :)

Če ti tega nihče ne prepreči oziroma ni blo jasnih nakazil, da te ne potrebujejo več, je to to.


Jasnejsega nakazila kot nepodaljsanje pogodbe ni treba imeti.

Če bi se več ljudi zavedalo tega z vama blazno pametnima vred, se delodajalci nebi obnašali tako, kot se. V normalnem svetu, kjer so vsi fer in pošteni, bi blo korektno tako kot praviš ti Frodo, da greš prej do delodajalca in vprašaš.


Ma svasta. Pogodbe (tudi te o zaposlitvi) se ne pisejo zaradi nefera, fera, postenosti ali nepostenosti. Iti vprasati nima nic s postenostjo in ferom ampak ima s formalnimi odnosi, ki jih je potrebno urejat, ceravno nam je vcasih nerodno. Ce bos tiho, se pogodba sama po sebi ne bo podaljsala, kot se ne bo podaljsala ce nasilno prides v sluzbo po poteku pogodbe.
In prav taka "poducevanja" kot jih tukaj talas naredijo veliko skodo, saj marsikdo v upanju, da bo izsilil pogodbo za nedolocen cas sploh ne gre povprasati kaj pa kako, ampak je tiho in upa, da se bo vse samo po sebi resilo. Pa nanj pozabijo. Potem pa zadnji dan se spomnijo in imamo situacijo - od danes na jutri me je dal na cesto. Kot da delavec ne ve kdaj mu potece pogodba, kot da njegovo mutenje in stegovanje prstov po necemu vec, nima nic s tem, da je od danes na jutri sel stran...
In ne na zadnje - v firmi z velikim stevilom zaposlenih ni individualnega pristopa in ga ne mores pricakovati. Ce te ne poklicejo za podaljsanje pogodbe je situacija povsem jasna. Zadnji dan ko si na delovnem mestu pustis sluzbene stvari na delovnem mestu - brez nekih debat. To, da smo ljudje tako nastelani, da zelimo, da nam nekdo potrdi tisto kar je ze jasno - je drug par rokavov.

V teh časih ko pa vsak samo gleda kje te bo nategnil pa temu ni tako. Fajn bi blo vedet in povedat to ljudem, ki tudi danes delajo brez pogodbe in čakajo, kdaj se bo delodajalec milostno spomnil dat pogodbo.


Ne glede na case, ko pogodba potece - potece.

In ne, ne moreš kar na eno firmo na kavo po pogodbo za ndč. Ha ha, blazno si duhovita, kot vedno, samo to ni čisto nič smešno.


No Lulu, sedaj ti je jasno, da ima pastetka vseeno prav... pac ne gre user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
10.9.2012 9:07:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 9:31:16   
uškinamama






aik




user posted image Objavljeno: Sob 29 Jul, 2006 16:20 
user posted image
















Pridružen/-a: Sre Maj 2005 12:01
Prispevkov: 57










Sem zaposlen v državni upravi in imam sklenjeno pogodbo za 5 let, ki mi je bila že enkrat podaljšana za 5 let, pogodba pa mi izteče 1.9.06. Če mi delodajalec pogodbo ne podaljša do navedenega dne se šteje, da je prišlo do tansformacije delovnega razmerja in mi mora ponuditi pogodbo za nedoločen čas.

Kaj pa, če me delodajalec obvesti 15.9.06 o podaljšanju pogodbe, po poteku roka in mi želi pogodbo podaljšuje za 5 let. Ali lahko zahtevam od delodajalca, da mi pogodbo podaljša za nedoločen čas, ker je zamudil rok 1.9.06?

V naprej se zahvaljujem za odgovor .


_________________
Lep pozdrav





Nazaj na vrh




user posted image user posted image








user posted image





abaks




user posted image Objavljeno: Pon 31 Jul, 2006 7:42 
user posted image
















Pridružen/-a: Sre Dec 2005 8:51
Prispevkov: 329
Kraj: Maribor










Če ste po 1.9.2006 ostali na delu in vam delodajalec ni ponudil pogodbe v podpis, je vaša pogodba o zaposlitvi za določen čas po tem datumu po samem zakonu transformirala v pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.
LP



_________________
ABAKS Pravno in poslovno svetovanje in storitve, Peter Hartman s.p., Glavni trg 17/b, 2000 Maribor, tel/faks: 02/25-25-675, gsm:031/786-571, E-mail abaks@triera.net
Svetujemo in celovito urejamo delovna razmerja ter poskrbimo za varstvo pravic delavc





To kar trdi Kalbo je res. Sama sem tak primer.
Zgoraj sem citirala le en primer, ki je podoben mojemu.  Če poguglate jih je še več.  Je pa bilo to leta  2006,  ko sem imela sklenjeno pogodbo za določen čas - brez dneva konca user posted image . Mogoče je po današnji zakonodaji drugače.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 10.9.2012 9:35:46 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 9:51:33   
kalbo
In vse to tudi lepo piše v enem lepem členu v zakonu o delovnih razmerjih, ki ga pa niti ne mislim zdajle iskat. Pogodba za DČ je prej izjema kot pravilo, tudi piše v zakonu, zato ima delodajalec, vsaj vesten, pa naj gre za šefa bifeja, al pa za eno veliko podjetje s 30 kadrovniki, stvari urejene in se teh stvari zaveda ko da ven pogodbo za določen čas. S tem namenom pa je ta člen v zakonu in to nikakor ni luknja, je jasen in glasen člen.
Ravno zdajle spremljam primer, ko si šefi pulijo lase, ker so se špilali s pogodbam za DČ. Zdajle fant ne bo podpisal nove pogodbe, ker si je drugje našel delo in bo v dveh dneh lepo spokal, pa se lahko na glavo postavijo, pa ga krvavo rabijo.

Pa tista o "le čevlje sodi naj kopitar" je tud bosa in tipično pravniška. Če sem zaposlen je dobro če ne celo potrebno, da poznam zakone, ki mi nalagajo obveznosti in pravice. če bi mel ekskluzivno pravico naz zakoni samo odvetniki, ja madona, kam pa pridemo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 10.9.2012 10:05:13 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:02:20   
kalbo
54. člen
(posledice nezakonito sklenjene pogodbe o zaposlitvi za določen čas)

Če je pogodba o zaposlitvi za določen čas sklenjena v nasprotju z zakonom ali kolektivno pogodbo ali če ostane delavec na delu tudi po poteku časa, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, se šteje, da je delavec sklenil pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:12:54   
uškinamama
http://www.zakonodaja.com/zakoni/x/1/1/zdr/cleni/54.clen/54.clen


Aja, si že user posted image . Si rekel , da ne boš.....


< Sporočilo je popravil uškinamama -- 10.9.2012 10:13:26 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:13:57   
sazi
Se strinjam s Kalbom. Nekaj časa sem brala, pa mi ni šlo v glavo, kako lahko vsi pišete, da se lahko štemplja, pa vseno ni več v službi - moja prva misel je bila, ja kako, če pa nima več kartice.
No, končno je potem Kalbo isto razložil. Če pogodba poteče, delavec v firmi nima več nič - če ga delodajalec res ne potrebuje več - torej niti v službo ne more. Če na vratih ni avtomata za vstop, bi moralo pa vsaj delovno mesto biti izvraznjeno oz. onemogočen dostop do računalnika ali do česarkoli pač kar delavec potrebuje pri svojem delu.Kar se razporeda delavcev tiče - mogoče je res malo čudno, če delavca ni na razporedu - potem niti nima kaj iskati v službi - saj razpored pa ja dobi pred vstopom v službo, da ve, ali naj tisti dan sploh pride ali ne.
Obstaja pa ogromno takega dela, ko ni razporedov...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:15:25   
Anonimen
Takle odnos:

Bi bilo včasih fino, da se začnemo ljudje zavedat - če ti ne boš in ne boš opravil, tako kot je treba (zato si plačan), jih je na zavodu en lep kup, ki pa bi to z veseljem delali. Dejstvo je, da ni vse črno belo in tudi zgolj obratno ne.


Vodi do tega:


Zdajle fant ne bo podpisal nove pogodbe, ker si je drugje našel delo in bo v dveh dneh lepo spokal, pa se lahko na glavo postavijo, pa ga krvavo rabijo.


Sem bila sama en tak primer. Izkoriscanje do amena, izsiljevanje da ce ne bos ti bo pa kdo drug, prosila milo za dodatno izobrazevanje, da me spustijo na kaksen seminar, nic od nic, placane samo ure ki sem jih opravila, vseh dodatnih ur priprav nisi nikoli videl placanih. Vse v skladu, ce noces bo pa drugi. Zavedati se je treba, dragi delodajalci, da vsi delavci tudi niso enako sposobni in da se z delom dobi znanje in izkusnje, en z zavoda ki takega dela nikoli ni opravljal rabi nov cas, da se priuci in da je enako uspesen kot tisti, ki ga menjate. In so panoge, kjer je to se kako pomembno.

Hocem povedat, da je skrajni cas, da se naredi en red in da se ne opravlja z ljudmi kot z roboti, ki jih menjas ko se jih navelicas, ampak da se zavedamo, da postaja pomembna kvaliteta dela in ne samo dejstvo, da je delo opravljeno. Ena nasmejana in zadovoljna kelnarca bo privabila veliko vec ljudi v bar kot ena prestrasena, za svoj siht v skrbeh natakarca, ki ves cas razmislja samo o tem ali bo jutri se lahko stregla kavo ali ne. V tem krogu smo namrec vsi in tega se je treba zavedat, da tudi najmanjsi delcek v podjetju vpliva na koncni rezultat. Ogromno zlasti majhnih zasebnih podjetij se tega ne zaveda, iscejo samo prihodek. ta pa nekaj casa je, ampak na dolgi rok se to ne splaca. jaz sem sluzbo pustila in nasla nekaj, kar mi veliko bolj odgovarja in z drugacnimi pogoji, moje bivse podjetje pa crkuje na obroke, ker novega kadra s svezimi idejami ni; dobri delavci si iscejo optimalne delovne pogoje.

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:36:39   
Paštetka
urskina mama, tak primer, ki si ga podala... torej pogodba za 5 let, ki se podaljša za pet let. Pogodba, ki se podaljša za pet let se lahko podaljša, vendar je NEZAKONITA.

In v vsebini, ki si jo prilepila je lepo nazorno opisano, kar pišem. Tip piše, da je delal kar 14 dni po tem, kar mu je preteklo delovno razmerje. Ker je še vedno delal, delodajalec pa mu je dajal delo (torej se je strinjal s tem, da prihaja na delo), mu je PoDČ prešla v PoNČ. To, da bi mu jo delodajalec podaljšel spet za 5 let, bi bilo pa že 2. NEZAKONITO. V primeru, da bi pa tip prišel drugi dan poteka pogodbe v službo in bi ga (tako kot je v na prvi strani ena forumašica napisala) nadrli kaj dela tukaj (no pa četudi ga ne bi nadrli, in bi ga šef poslal domov), pa mu PoDČ nikakor ne preide v PoNČ, četudi se 10 štemplja, postreže gosta, odpre mailbox....

Dajte si mal v ZDR preberite, kaj je pogodba za določen čas, čemu je namenjena, v katerih primerih se je sklepa. Včasih je potrebno preštudirati več členov določenega zakona, ne samo enaga citirati.

No urškina mama, zdaj mi pa še razloži, kaj je to pogodba za določen čas brez konca? Ker je za tega ne razumemuser posted image Pogodba ZA DOLOČEN ČAS... D O L O Č E N -- torej je določeno kako dolgo bo nekdo v službi.
ČE vaši delodajalci ne znajo pisati pogodb, ali ste podpisali nezakonite pogodbe, to še ne pomeni, da jaz nimam prav in da je vaš primer tudi tak in je potem prav in to nikakor ne pomeni, da je tako po zakonu - KER NI.
JAz vam samo razlagam kaj pravi ZAKON O DELOVNIH RARMERJIH.

OK, saj je brezveze, kar koli razlagati.

Zaradi mene, delajte kar želite, odvetniki, sodišča se bodo potem s tem ukvarjali.user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 10:53:32   
uškinamama
Paštetka,  umiri se. user posted image  Uškinamama , brez r -ja.

Moja pogodba za določen čas je bila za določen čas " za nadomeščanje aa za čas nege in varstva otroka". Ker je aa predčasno prekinila dopust za nego in varstvo otroka , obvestila delodajalca, delodajalec ni storil nič. Ni me obvestil, da je pogodba potekla (in tudi sama nisem mogla vedet). Šele šesti dan po datumu, ko bi aa moral poteči dopust za nego in varsvo otroka (prvi datum iz odločbe csd, preden se  je aa odločila  za prekinitev) in devetnajsti dan po dejanski prekinitvi delovnega razmerja z aa, so mi želeli vročiti sklep o prenehaju odločbe za določen čas z datumom za nazaj user posted image . Seveda nisem podpisala.  No in tako je delovno in socialno sodišče v skladu s prej citiranim 54 členom Zdr pa nevemkaterim členo ZJU...odločilo da sem zaposlena za nedoločen čas. Podoben primer kot pri ankici - oz. njenem možu, le da si je njego delodajalec dal dopovedat brez sodišča user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 10.9.2012 10:55:05 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:11:40   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

urskina mama, tak primer, ki si ga podala... torej pogodba za 5 let, ki se podaljša za pet let. Pogodba, ki se podaljša za pet let se lahko podaljša, vendar je NEZAKONITA.

In v vsebini, ki si jo prilepila je lepo nazorno opisano, kar pišem. Tip piše, da je delal kar 14 dni po tem, kar mu je preteklo delovno razmerje. Ker je še vedno delal, delodajalec pa mu je dajal delo (torej se je strinjal s tem, da prihaja na delo), mu je PoDČ prešla v PoNČ. To, da bi mu jo delodajalec podaljšel spet za 5 let, bi bilo pa že 2. NEZAKONITO. V primeru, da bi pa tip prišel drugi dan poteka pogodbe v službo in bi ga (tako kot je v na prvi strani ena forumašica napisala) nadrli kaj dela tukaj (no pa četudi ga ne bi nadrli, in bi ga šef poslal domov), pa mu PoDČ nikakor ne preide v PoNČ, četudi se 10 štemplja, postreže gosta, odpre mailbox....

Dajte si mal v ZDR preberite, kaj je pogodba za določen čas, čemu je namenjena, v katerih primerih se je sklepa. Včasih je potrebno preštudirati več členov določenega zakona, ne samo enaga citirati.

No urškina mama, zdaj mi pa še razloži, kaj je to pogodba za določen čas brez konca? Ker je za tega ne razumemuser posted image Pogodba ZA DOLOČEN ČAS... D O L O Č E N -- torej je določeno kako dolgo bo nekdo v službi.
ČE vaši delodajalci ne znajo pisati pogodb, ali ste podpisali nezakonite pogodbe, to še ne pomeni, da jaz nimam prav in da je vaš primer tudi tak in je potem prav in to nikakor ne pomeni, da je tako po zakonu - KER NI.
JAz vam samo razlagam kaj pravi ZAKON O DELOVNIH RARMERJIH.

OK, saj je brezveze, kar koli razlagati.

Zaradi mene, delajte kar želite, odvetniki, sodišča se bodo potem s tem ukvarjali.user posted image

Pa tebi še vedno ni jasno, da govorimo ene in iste stvari? Pusti Frodo ki v bistvu mene provocira, da ji potem lahko prihaja zraven, zato se niti ne odzivam več na njeno pisanje, ki gre direktno v tej smeri.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Izkoriščanje in zavajanje zaposlenih
10.9.2012 11:15:34   
Tutan
Ma tukaj gor vsi pišete enako user posted image Samo vsak po svoje.
Dejstvo je, da če ti poteče pogodba za DČ, delodajalec pa ima še vedno zate razpored, ti naloži naloge, dejansko delaš zanj - ti pripada pogodba na NDČ.
Če pa ti pogodba poteče, te ni več na razporedu dela, pa ti vseeno prideš na delovno mesto in ti delodajalec objasni, da ti je pogodba potekla (beri, vrže iz podjetja) - kot v prvotnem primeru - ti pogodba za ndč ne pripada.

Primer Uškinemame je pa res katastrofalen - pa ne zaradi nje, ampak zaradi brezbrižnosti delodajalca. In prav je, da se je razpletlo tako, kot se je. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ime za punčko
tinncyka

katero ime vam je najlepše?

Eva (17%)

Taja (12%)

Lana (22%)

Maruša (12%)

Neli (15%)

Ema (22%)


Število vseh glasov: 452

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!