|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 17:43:57   
Anonimen

Dobili bodo:

bodo te denarne dodatke po novem dobile samo tiste enostarševske družine, kjer drugi od staršev ni več živ ali znan, če mu je bila odvzeta roditeljska pravica oziroma poslovna sposobnost ali če je dlje odsoten.



Bi se strinjala s predlogom, ko bi dodeljevanje dodatkov temeljilo na dejanskem stanju. Po principu denar tistemu, ki ga potrebuje in ne tistemu, ki to samo na papirju izkazuje.

Tako pa zal se ena sicer dobrodosla poteza, ki bo zal prizadela tudi tiste, ki dodatek dejansko potrebujejo.

Neucinkovitost birokratskih socialnih sistemov, pomanjkanje kadrov in predvsem pomanjkanje obcutka za ljudi in za resnicno stanje v druzinah. Centri so krajevno prisotni, a se zal ukvarjajo bolj ali manj s papirji. Kaj se v resnici dogaja, se sicer ve, ampak nihce noce vedeti. Ne takrat, ko bi morali ukrepati, ne tokrat, ko se bo pravica navezovala samo na neko zelo dokoncno stanje.

Ampak takle imamo, v dezeli Sentflorjanksi. Ze dolgo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 18:11:36   
Kamejka
o super, še manj bom dobila za otroka. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 23:32:03   
Principeska_
Punce pozabile ste na kvazi mamice samohranilke študentke, ki če bi bile prijavlene z fantom ne bi dobile ne štipendije, ne otroških, ne porodniške... Samo eno minimalo plačao pa zelo težko vzgajaš in skrbiš za dva dojenčka.

_____________________________

Eno * za srečo, eno * za smeh, eno * za iskrice v očeh, ..., pa kaj bluzim, vse zvezde z neba naj se vam usipajo v dlan in vam polešpajo dan.

(odgovor članu Kamejka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
31.10.2009 9:18:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 9:30:38   
rija

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Mamo v sosedstvu dva človeka - par, ki živi skupaj, oba brezposelna. Prijavljena na Zavodu, ona ima še status alkoholika in je nezmožna za delo, imata kvazi ločeno gospodinjstvo na UE, dobivata vsak svojo socialno. Občina jima plačuje nekatere položnice, ker jih kao nista zmožna plačevat (ne vem, kako sta to dosegla). Pa še enkrat mesečno imata pravico do Karitasove pomoči (al od Rdečga križa, nisem sigurna). Še k nam je tip prnesu celo paleto mleka (12 litrov), ker je reku, da ne bosta mogla tuk tega spit, pa je nam prnesu. Ok, mi smo meli korist od tega, ampak haloooo???? Evo, ti socialno državo! Pa sta lepo oba doma, stroškov praktično nobenih. Ko je zunaj meter snega se lepo grejeta pri peči, mi ostali pošteni državljani pa se mormo ob 5h al 6h vstat, skidat sneg, strgat zaledenele šipe in hop v službo. Bi reku moj mož: Ja, kdo ti pa brani, da nisi ista kot oni? Sej res... znajt bi se blo treba




hmmmm....jaz pa nikogar takega ne poznamuser posted image


mogoče za to, ker se ne brigam za drugeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 19:23:31   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: rija


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Mamo v sosedstvu dva človeka - par, ki živi skupaj, oba brezposelna. Prijavljena na Zavodu, ona ima še status alkoholika in je nezmožna za delo, imata kvazi ločeno gospodinjstvo na UE, dobivata vsak svojo socialno. Občina jima plačuje nekatere položnice, ker jih kao nista zmožna plačevat (ne vem, kako sta to dosegla). Pa še enkrat mesečno imata pravico do Karitasove pomoči (al od Rdečga križa, nisem sigurna). Še k nam je tip prnesu celo paleto mleka (12 litrov), ker je reku, da ne bosta mogla tuk tega spit, pa je nam prnesu. Ok, mi smo meli korist od tega, ampak haloooo???? Evo, ti socialno državo! Pa sta lepo oba doma, stroškov praktično nobenih. Ko je zunaj meter snega se lepo grejeta pri peči, mi ostali pošteni državljani pa se mormo ob 5h al 6h vstat, skidat sneg, strgat zaledenele šipe in hop v službo. Bi reku moj mož: Ja, kdo ti pa brani, da nisi ista kot oni? Sej res... znajt bi se blo treba




hmmmm....jaz pa nikogar takega ne poznamuser posted image


mogoče za to, ker se ne brigam za drugeuser posted image


Ne pametuj, če ne poznaš ozadja!

Če bi ti policija zarad njih hodla na vrata pa te spraševala o njih, pa če bi oni pri sebi skrivali begunce iz bivše YU in ostalih južnih držav (pa bi spet meli policijo v soseski zarad tega), pa če bi rešilec vsak mesec zavijal  s sirenami okrog bajte (ker se je eden spet zadelal z alkoholom) - oz. bi ti sama klicala rešilca, ker bi ženska hodila okrog tvoje bajte in v deliriju razlagala, da vidi slone, da napadajo sosesko user posted image ..... Pol bi tut vse vedla, ker bi MORALA vedet, da se zavaruješ, da ti ne pokradejo drva iz drvarnice ali zelenjavo iz njive oz. vrta! Pa jim tudi kupiš cigarete, jih pelješ na avtobus ali v mesto itd.... Saj sta uboga, ne rečem... Pač, nimata moči niti pameti, da bi se rešila iz oklepa alkohola in brezdelja... Ampak po vseh pogovorih z njima sodeč pa pravita, da zakaj bi delala, če pa država tako lepo skrbi za njiju! Pa še sama nardita kakšno sceno vsak mesec, da pride policija ali rešilc, da mata boljše ozadje, da jima podaljšajo socialno!

In tip je sam rekel, da ne plačujeta vseh položnic, ampak jima nekatere plača občina. Pač, sam je tako rekel, kdo pa plačuje in če plačuje al ne, me pa ne briga.

Pa to konc koncev ni pomembno, pomembno je le to, da je naša država po eni strani blazno socialna (v primerjavi z marsikatero drugo), po drugi strani pa obstajajo globoke luknje v zakonih, ki jih vsi s pridom izkoriščajo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 19:54:49   
rija
samo jaz vseeno nikogar takega ne poznam...user posted image

ampak zaradi par ekstremov kar nekaj posplošit in vzeti tistim, ki dejansko rabijo...v tem primeru matere, ki same ali s pomočjo bivšega partnerja-preživnine skrbijo za otrokeuser posted image

luknje so in luknje vedno bodo. pri nas in drugje.

samo kar hočem jaz povedati, da je to luknja veličine šivankine uhe.....kje drugje pa veličine tunela....

samo to sem želela povedati.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 19:59:14   
Klemy82
rija, imaš kar prav. Ampak saj veš, da je lažje eno malo luknjo zaflikat kot krater. Zato pa je, tako kot je. Treba na veliko krast, takemu ne bo nikoli nič. Tisti, ki pa pašteto v trgovini ukrade, ker nima, da bi jo kupil, bo pa obravnavan kot največji kriminalec.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 21:24:57   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: rija

samo jaz vseeno nikogar takega ne poznam...user posted image

ampak zaradi par ekstremov kar nekaj posplošit in vzeti tistim, ki dejansko rabijo...v tem primeru matere, ki same ali s pomočjo bivšega partnerja-preživnine skrbijo za otrokeuser posted image

luknje so in luknje vedno bodo. pri nas in drugje.

samo kar hočem jaz povedati, da je to luknja veličine šivankine uhe.....kje drugje pa veličine tunela....

samo to sem želela povedati.


joj, rija, bodi srečna, da ne poznaš. Moja starša bi tut veliko bolje spala vsako noč brez takih dveh v soseski.

Imaš pa prav v tem, kar si napisala! Marsikje bi se blo treba lotit spremenit sistem... Luknje vedno bodo!

Nasrkali bodo itak tisti, ki so pošteni in ki komaj iz meseca v mesec rinejo, tisti, ki so se pa že zdej znašli, se bodo tudi potem, ne glede na to, kako bodo zakone spreminjali ali jih na novo pisali.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Stop laznim samohranilcem!
31.10.2009 21:25:30   
mateyka
a lahko nekaj vprašam - lažne samohranilke in očetovstvo; če oče ne podpiše očetovstva (če sem prav razumela so to lažne samohranilke?), ali potem vsi ti otroci dejansko ne bodo mogli dedovati po svojem (nepodpisanem) očetu ali kako je s tem (niti lažna samohranilna partnerica, da tako rečem)?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.10.2009 21:27:25 >

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
1.11.2009 8:54:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 10:19:25   
mateyka
kaj pa, če otrok od vedno ve da ima očeta in ga pozna (živi z njim) ter po 18 letu hoče, da ga oče prizna, da bo lahko dedoval in imel pravice kot njegov pravi otrok - se to da takrat narest na njegovo (otrokovo) zahtevo ali ne (krvni test)? a takrat, morajo starši vrnit vse dodatke in dohodke, ki so jih dobivali na ta račun, da oče ni priznal svojega otroka? in če je dokazljivo (npr. s strani otroka), da sta oče in mati namerno vzdrževala tako stanje - je to sploh kaznivo po zakonu?
mislim, kako je s tem? se sploh da izvest, da ta otrok kdaj deduje?

to bolj teroetično sprašujem, ker mi ni jasno zakaj/ali se jim dolgoročno splača. in kako to sploh izvedejo, da izpade vse ok za vse..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
1.11.2009 10:25:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 10:39:19   
Anonimen
to bolj teroetično sprašujem, ker mi ni jasno zakaj/ali se jim dolgoročno splača. in kako to sploh izvedejo, da izpade vse ok za vse..



Dolgorocno se jim ne bi splacalo, ce bi bila drzava tudi v praksi tako ucinkovita kot je pri papirni birokraciji.
Ampak pri prakticni ucinkovitosti gre njena premica v neskocno. Neucinkovitost, da ne bo pomote v smeri.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 10:53:28   
onka
Znanka se je ločila pred enim letom. Ne dobiva preživnine, ker dejansko se bivši mož vedno znova izmuzne pri reševanju tega problema, ne dobiva preživnine iz strani države, ker to menda traja nekje dve leti. Torej je oče znan, ni umrl, ampak zavlačuje tako ali drugače postopke, kjer naj bi določili preživnino, potem, ko jo določijo, ji sploh ne nakazuje, ona se prebija kakor se pač kakor se prebija.....in kako bo s tem? Ko ji vsak evro ogromno pomeni....meni se pa ne zdi to fer no, jaz sem še vedno rajši za preverjanje lažnih samohranilk in ogromne kazni na to. Sicer pa, vsem tistim, ki ste to bile, si predstavljate, da so zaradi vašega izkoriščanja ga z uvedbo novega zakona najbolj naj..... spet tiste, ki so pomoči resnično najbolj potrebne. Vsaka vam čast, kam ste to pripeljale s svojo požrtnostjo.

Mimogrede, poznam "samohranilko", oddaja tri stanovanja, pisana na očeta, njen "mož" je prijavljen doma, živi pri njej vse za tistih nekaj fičnikov (za njo so to fičniki)...za bruhat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 12:26:59   
Raho
V premislek vsem, ki tako ali drugače razmišljajo o samohranilstvu. Odlomek je iz enega ameriškega foruma:
DS and I have lived with my father, but it just hasn't been working lately.
I work and go to school and take care of a very high needs baby with no help from anyone, I get no child support, and I have to pay someone $30 for daycare everyday when I only make $40 at work.
I don't qualify for state aid, it's a really long story, but I'm supposed to be getting Child support.


Last night things got bad, and I have no where to go.
Right now, on my son's first halloween, I'm trying to fill a backpack with everything we need.
I have $15 cash, and a backpack with some pajamas, babyfood, warm sweaters, and a pair of jeans for myself.
I have a box of diapers in the car, and a few toys.
I was considering just going to the park for the day, but it's supposed to rain, and it's really cold.
I have no idea where we're going tonight.
I live in New Jersey and 99% of my friends are away at college, or live in New York, which is 7 hours away.


If you can keep us in your prayers, it would be much appreciated.


In edino, za kar je ta mama, ki je čez noč z otokom ostala na cesti, prosila, je naj molimo zanjo in njenega sina.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 13:52:57   
dory
Jaz nisem kvazi samohranilka, pa da bi zato čutila kakšno razliko je ne. Dolgo časa so mi sumičavo solil pamet, me preverjali čez leta so se umirili. Ko sem izgubila službo so poskušal povsod iskat luknjo v zakonu, kako mi kašno nadomestilo ne bi pripadlo. Otrok je bil čisto nevmesna zadeva. Pa da ne bo pomote, nikol nisem nič pričakovala od države. Vedno sem se znašla in vedno se bom...vsaj dokler imam zdravo pamet in dve zdravi roki...nad našim sistemom sem obupala še predno sem dobila otroka...

Aja in še nekaj...pri prijavi na nek razpis, sem celo zasledila,da so v eni točki samohranilci uvrščeni v polje, kjer so tudi kaznjenci...potem itak vemo kje smo...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Stop laznim samohranilcem!
1.11.2009 17:44:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo drugače kot so si v vladi zamislili skoraj ne gre....žal, dejanske samohranilke bodo pa malo oškodovane finančno.....čeprav tiste, kjer bivši mož plačuje redno preživnino in skrbi z njo skupaj za otroke, tudi ne bodo tako zelo finančno oškodovane......



žal, dejanske samohranilke bodo oškodovane finančno...**** a ne....kakšno razmišljanje...


Dejanske samohranilke.....torej tiste, kjer oče ni znan, ne bodo za nič oškodovane.....ja, oškodovane pa bodo tiste, kjer je bivši partner taka baraba, da se z vsemi štirimi brani plačevati preživnino......te pa so itak že na kvadrat oškodavane danes....

Tiste, in takih dejanskih samohranilk pa je po mojem vseeno največ.....ker moški cvet slovenstva vseeno ni tako na dnu, da ne bi skrbel za otroke tako fizično kot denarno.....in ne vem zakaj bi naj taka mama, ki dobi na mesec točno na dan preživnino, si deli skrbništvo z bivšim možem, kadar se ji sprdne iti s kolegico na kavo, v šoping ali dopust pokliče očeta otroka in mu otroka odpelje.....in res ne vidim razloga zakaj bi taka mama morala plačevati nižji vrtec in imeti višje otroške dodatke kot tvoja žena......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Datum poroda
xtinchy

Ali ste rodile:

pred predvidenim datumom poroda (46%)

na dan predvidenega poroda (12%)

po predvidenem datumu poroda (34%)

v tednu okrog predvidenega datuma poroda na dan polne Lune (8%)


Število vseh glasov: 155

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!