|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 7:51:50   
Mina1
Hm, berem tole osebno izpoved "bodoče mamice", ki to ne bo oz. nikoli ne bo ali kakorkoli že, v prilogi Ona.

Preberite si, ne morem verjeti, kakšna nočna mora je to za bodoče starše in še ena žalostna, zelo žalostna zgodbica, prov stisne me pri srčku.

Osebno imam dva zdrava navihana škratka, sicer smo ostali sami, ker je ati stisnil rep med noge, tudi jaz doživljam kakšne hude dneve in tako, ampak takšne zgodbice me pa močno pretresejo.

Preberite si...res žalostno...  in ne vem sploh, kaj naj rečem.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:22:48   
orhideja75
Ono preberem šele, ko pridem iz službe. Smo namreč naročeni na Slov.nov., pa jih poštar prinese kar s pošto in to okrog 10.00 ure, takrat sem pa jaz 3 ure že v službi.
tako, da ti jutri povem, ko preberem.
kaj pa je bilo napisano?


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:25:11   
Mina1
kaj pa je bilo napisano?


ma zgodbica ene, ki naj bi imela trojčke in je v 22. tednu šlo vse narobe, pa so jo precej na grdo tretirali in odpravili brez čustev, žalostno no...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:27:06   
Anonimen
najbrž ista mamica, k je zadnjič bila v slov. novicah, k user posted image sploh niso poskušali obdržati pri življenju.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:27:54   
orhideja75
ma to je že nekaj časa nazaj pisalo v novicah. sej se je zgodilo v LJ ane? mislim, da sem že brala to zgodbo. res hudo. so zdravniki prav grdo naredili, če se še prav spomnim.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:29:12   
Mina1
ma to je že nekaj časa nazaj pisalo v novicah. sej se je zgodilo v LJ ane? mislim, da sem že brala to zgodbo. res hudo. so zdravniki prav grdo naredili, če se še prav spomnim.


ma ja jaz sem za lutno, kar se časopisov tiče, v službici preberem, če utegnem, doma je itak živ žav.

Ma me je kar stisnilo pri srcu, kakšna zgodbica, ki pa seveda ni edina na žalost.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:30:01   
Anonimen
js takih zgodb raj ne brem k me kr v depro vržejo na pol oz se še ful dolg ne morem znebiti misli na to user posted image

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:31:13   
Mina1
najbrž ista mamica, k je zadnjič bila v slov. novicah, k sploh niso poskušali obdržati pri življenju.


ja, to bo to verjetno. Ampak je res tako, vse gre brez čustev pri osebju, sej vem, da morajo biti strokovni, ampak vseeno no, kot da je to tako, greš v trgovino po štruco kruha, ki se skisa po treh dneh, pa rečeš, ma pa kaj potem in ga vržeš stran.

Hudo...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:41:24   
Anonimen
en otrok pri tako majhni starosti ne preživi.
sploh pa ne trije.
zdravniki imajo točno določeno mejo, kdaj začnejo oživljati otroka.
zato jih ne obsojajte kar tako!!!
je pa hudo, verjamem.
tudi sama sem dala to skozi in vem kaj govorim.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 8:42:50   
Mina1
zato jih ne obsojajte kar tako!!!


ah dej no, kdo jih obsoja, rekle smo samo da je to žalostna zgodba.

Sem sama delala AC v postjni in so z mano delali tako, kot če bi šla delati splav nekam za Savo na črno, tako da ne delaj panike v nekem smislu, ki ga nismo omenjali.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 9:15:46   
mia-2
Zdravnik je rekel da je 22. teden ravno neka meja, da otroka še lahko ohranijo pri življenju.Ampak so se pol zmazal tako da so rekli da je bil 21. teden.No pa tudi če res ni bilo možno da bo preživeli vsaj neko dostojanstveno mesto za otročke bi naj našli-mogoče posteljica.Čist drugače zgleda.Ne pa pult!user posted image Pa kakšno lepo besedo za mamico, ki verjamem da je preživljala grozne čase.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 10:42:10   
lejci86
groznouser posted image

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 11:25:43   
sasa78
katastrofaauser posted image user posted image user posted image

Sem prebrala. Žalotno.

Zdravniki pa znajo  z besedami user posted image  user posted image  user posted image .

Tako pač je v Sloveniji - oni so bogovi mi pa ......  Sicer pa če nimaš tako imenovanih VEZ ali pa kuvert si itak neki navaden smrtnik - prepuščen sam sebi.
Tako pač je - samo naj nam ne trgajo od plače - pa si bomo ko bomo rabili SAMI PLAČEVALI.
ZDRAVSTVO JE KATASTROFA.


(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 11:33:46   
Anonimen
Predpisi gor ali dol. Ko so tri mrtve štručke ležale na mizi, je zdravnica mamico vprašala, če jih bo nesla domov okopat....... GROZA!!!!!!!!!
Sploh pa...poznam to družino... začelo se je s krvavitvijo oz.izcedkom, oni pa so brez pregleda določili, da gre za splav...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sasa78)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 11:34:45   
talika81
poznam primer, ko so nosečnici svetovali, naj se zaradi svojega zdravja in zdravja plodov odloči, da se ji odvzame en plod, ker trojčkov ne bo mogla donositi. dvojčke pa naj bi lahko.

zanjo je bila težka odločitev, ampak je upoštevala nasvet zdravnikov in je sedaj ponosna mami dvojčkov.

ne da bi zagovarjala zdravnike, ravno nasprotno, ampak kolker sem jaz seznanjena s to zgodbo, so tudi njej svetovali, da bi ji odvzeli en plod, ker naj ne bi mogla donosti trojčkov in so ji že vnaprej povedali, da je majhna verjetnost za uspešno nosečnost.

se pa strinjam z vami, da je bil pa odnos zdravnikov na najnižji možni ravni in zelo nehigienski.

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 12:26:22   
srki
Tudi jaz poznam pucno, ki se je matrala reci piši 6 let, če ne več, da bi zanosila, ko ji je končno uspelo, so ji na pregledu rekli, da je za splav. Svet se ji je podrl. Kot angel se je prikazala ena zdravnica, ki jo je poznala iz prejšnjih pregledov in ko jo je ona pregledala, ji je rekla, da sploh ni za splav. Bila je res kot angel.

In sedaj ima že drugega navihančka oz. navihanko.

Žalostne stvari se dogajajo, res.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 12:59:12   
zarjica
Pravkar prebrala zgodbo. Grozljivo. Nekateri žal to zgodbo razumejo napačno - ne gre za to, da se laiki gremo neke medicince...tega tudi po mojem ta mamica ne namerava...gre za zaupanje  in predvsem za ODNOS. ˝Saj bi itak umrli,˝ ali pa ˝Ja, kaj ste pa pričakovali. To so trojčki. Saj ste vedeli v kaj se spuščate,˝....prosim vas ljudje, to ne sodi v porodnišnico! In ko se je rodil drugi od treh otrok je jokal ter da ga pustijo umreti pred rojevajočo mamo zraven pa še komentirajo ˝Gospa, saj bo nehal,˝...pa to ni normalno ali sprejemljivo!! Torej mene je to najbolj zbodlo. Res je vprašanje, ali so otročki bili sposobni preživet...morda bi bili sposobni čez nekaj tednov, če bi nosečnost uspeli zadrževati  vsaj še nekaj časa. V to se ne morem spuščati, nisem strokovnjak. Sem pa ženska, ki mi tudi ni bilo prihranjeno hudega....Torej po mojem gre predvsem za odnos in dobro je, da je javnost s tem seznanjena.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 13:25:04   
puncica
Ravno kar prebrala in mi je grozno res totalno grozno, sploh ko sem preberala tele besede:

...Jokal je, ko je prišel ven. Meni se je od srčne bolečine bledlo.
"Naredite kaj, za božjo voljo, joka, ni mrtev. Ali ne vidite da se bojuje za življenje!"
"Gospa saj bo nehal" in kmalu tudi je.
Vsi so nehali dihati, tam na pultu, odvrženi kot smeti, zaviti v plenico drug zraven drugega niti možnosti niso imeli.


Žalostno res žalostno, da se jim ni pomagalo, pa čeprav niso imeli nobene možnostiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 13:48:52   
Anonimen
Ja, žalostno. Si raje ne predstavljam, da bi bila njihovem mestu.

Tudi osebju zna biti težko. Jaz ne bi zmogla vsak dan tolažiti mamic, ki jih doleti splav, Downov sindrom, neplodnost, smrt novorojenčka. Če bi sočustvovavla z vsako, bi se še meni zmešalo.

Težko je biti na obeh straneh. Tako je včasih življenje.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 13:55:52   
zarjica
Saj ne pričakujemo, da osebje joka z nami! Vsaj strokovno naj ravnajo, in se obnašajo profesionalno, pa bomo zadovoljni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 14:00:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zarjica

Saj ne pričakujemo, da osebje joka z nami! Vsaj strokovno naj ravnajo, in se obnašajo profesionalno, pa bomo zadovoljni.


In kaj je v konkretnem primeru zate strokovno obnašanje? Kot sem zasledila stroka pravi, da pri tej starosti ne preživijo....

(odgovor članu zarjica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 15:21:18   
zarjica
Hm...za konkretni primer ne vem, nisem ginekologinja.
Vendar pa vsi, ki delamo z ljudmi (tudi jaz) vemo/bi naj vedeli, kaj  pomeni ravnati se po strokovni etiki.
˝Ja gospa, ali ne veste, kakšna je usoda teh otrok? Pustimo jih da umrejo. Kam bi pa prišli, če bi vsi preživeli!˝ Takega govora nas (pa tudi njih, zdravnikov) zagotovo niso učili na faksu. Jaz zase (v mojem poklicu) vem, kako povedati slabo novico. Mislim, da pa ta stavek ne izraža strokovnosti in ne sodi niti v živalsi vrt, kaj šele v porodnišnico.
In še to: gospa verjetno res ni pričakovala, da se bo ginekologinja razjokala z njo, vendar sožalje pa bi ji lahko zaželela. Ali pa vsaj tolažilno besedo. Če pa tega ni zmogla - pa bi se vsaj zadržala neokusnih pripomb...ki grozno bolijo.
Ne vem no, to je le moje mnenje....
Hvala Bogu - niso vsi ginekologi takšni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 15:26:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zarjica

Če pa tega ni zmogla - pa bi se vsaj zadržala neokusnih pripomb...ki grozno bolijo.

Ja, tu se pa strinjam.

(odgovor članu zarjica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 16:56:17   
Neža81
Sama sem pred 20 dnevi na točno polni 23 teden nosečnosti izgubila dvojčka (fantka in punčko).  Moja dva sta bila dva tedna nad povprečjem velika in težka ( 530g - 29,5 cm in 640g - 31cm), pa sta kljub temu živela samo 7 in 11 ur. Čeprav sta bila tako velika, pa nista imela razvitih organov, kar je glavno za preživetje. Kaj šele, da bi preživela v 21 tednu. Meni so zdravniki rekli (ko sem prišla v bolnico v 19,5t nosečnosti), da je možnost preživetja pr 24 tednih, ampak še to samo 30%.
Pr 24 tednu začne mamica dobivat inekcije za razvoj otrokovih pljučk, prej pa pljuča niso dovolj razvita za oreživetje. Tudi moja dva otroka so dali po porodu na mizo, da so jih stehtali in izmerili, ker sta pa res bila velika za svojo gestacijsko starost, so tudi zdravniki dobili upanje za preživetje in jih nato dali v inkubator - še isti dan sta se oba poslovila.

Starša sta v hudem šoku, sploh ker se je to zgodilo mislim da v nekaj dneh (nisem čist prepričana), mene pa so na to pripravljali v bolnici že cel mesec in sem že cel mesec živela tudi s to možnostjo prezgodnjega poroda. Ne bom govorila o bolečini, ker kdor tega ne doživi, ne more vedeti kako boli. Preden sem rodila, je k meni prišla pediatrinja in še enkrat poudarila, da res ni možnosti za preživetje in tudi če bi se slučajno zgodil čudež in bi preživela, ne bi zrasla v normalna človeka, ampak bi bilo z njima precej precej hudo.

Je pa res, da so zdravniki zelo neprofesionalno "opravili" glede komunikacije s to nosečnico. Baje so ji rekli: Zakaj pa niste šli na redukcijo,ko ste izvedeli da so trojčki!!! Saj pa veste, da je žensko telo ustvarjeno samo za enega otroka!!!"  Ko ti je že tako zelo hudo in te noben ne more potolažit, ti za povrh še nekdo izreče te besede. Skrajno nečloveško!!!


Vem, da je hudo, vendar mislim, da bosta  starša čez nekaj časa le uvidela, da se ni dalo pomagati in da je najbolje tako, kot je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
17.7.2007 17:10:33   
ElaM
Prebrala zgodbo in res je tragično, da mamica izgubi svoje otroke. Vendar dejstvo je, kot pravi Neža81, da v taki gastacijski starosti ni niti najmanjše možnosti preživetja. Je pa res, če je bil dejansko tak odziv zdravnikov, predvsem omenjene, da je skrajno kruto in nečloveško.
Pri vsej zgodbi je mene zbodlo še eno dejstvo, da je mati imela konizacijo. A ni ponavadi po klasični konizaciji že nosečnost z enim otrok precej rizična, kaj šele s tremi?
Sočustvujem s starši umrlih user posted image . Življenje res dela krivico.

Neža81, občudujem tvoj pogum.user posted image user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




število otrok
sarar

koliko otrok imate/nameravate imeti?

1 (15%)

2 (43%)

3 (35%)

4 ali več (8%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!