|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi.......
1.2.2012 21:47:09   
malibauc
Ne vem, ali sem jaz res tako čudna........

Kurjo kožo dobim ob množini, ko se pogovajamo/pogovarjajo o otroku /Mi smo že težki 5 kg, mi že nosimo številko 68, mi že jemo gosto hrano, mi smo pa Jaka,..../ in podobne.

Pa še to - Mi smo noseči in Mi bomo rodili......
Kdo bo rodil namesto mene?????? Takoj sprejmemuser posted image .

Saj vem, da so taki pogovori čustveno obarvani, ampak jaz res dobim alergijo....
Joj, grozna semuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi.......
1.2.2012 22:03:40   
majakla
Ja res si grozna. user posted image
 
To je tudi meni šlo na živce, zdaj pa se včasih "zasačim".
Verjetno, ker se res vse vrti okrog otroka in pol lulamo,
jemo, smo veliki in pridni, ... kaj češ.
 
---
 
Jaz pa ne prenesem te, kako bi rekla, no, to mešanje
vikanja in tikanja...
npr.: Vi gospa kaj boste naročila
Grrr... imam vse kocine v luft user posted image  

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi.......
1.2.2012 22:13:59   
Anonimen
Meni gre pa uporaba Mja namesto Vja na živce (sma šla, gledama, ...) ... pa kaj češ ... smo od tu in tam s takimi in drugačnimi navadami ...user posted image

(odgovor članu majakla)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi.......
1.2.2012 23:16:14   
Najaa
Sma rečejo štajerci. Ljubljančani pa imajo eno glupo dvojino - greve, sve šle... user posted image Ne morem slišat tega.

Sicer pa avtorica posta govori o tem, kako ljudje ko dobijo otroka vse delajo z njim. user posted image Tudi meni je to mimo, sem se pa zasačila, da sem kdaj tud sama to rekla... pa je tak butasto zvenelo. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Najaa -- 1.2.2012 23:19:04 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi.......
1.2.2012 23:23:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

sem se pa zasačila, da sem kdaj tud sama to rekla... pa je tak butasto zvenelo. user posted image user posted image

isto...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi.......
2.2.2012 7:43:00   
Petka09
Ja, meni gre to tudi na živce user posted image . Je pa res, da sem tudi sama uporabljala "mi" za edino en stavek: mi smo bolani.
To sem pa res večkrat rekla, pa vidim, da moje kolegice/znanke tudi, čeprav za druge stvari ne uporabljajo "mi-kanja" user posted image .


No, od ostalih "kocine-dvigujočih" stavkov mi gre pa na živce v gostilni/restavraciji, ko natakar/ica reče: Izvolijo!.......grrrrr user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi.......
2.2.2012 7:48:38   
naja17
Jap, tud meni je šlo vedno to na živce, pa se sama dostkrat ujamem, da rečem, se pa popravim, pa moža tud... Naši primeri:

Mi mamo pa že zobke... aja no, midva jih mava že od prej, mali je dobu zdej dva user posted image al pa kakamo - a res? Vsi sedite trenutno na kahli in vsi kakate? Uuuu pa ta mi je bla všeč, pred zimo, reče mož, da smo nam šli mal cunc kupit user posted image Ajauser posted image user posted image Jest tud ene nisem dobla user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi.......
2.2.2012 8:02:27   
Daschi
Ma dobro, ta družinski jezik še nekako razumem, hujše mi je, ko se partnerja med sabo kličeta ati in mami.
"Mami, bova danes kaj seksala?"
wtfuser posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi.......
2.2.2012 8:23:55   
Zoja Lara
Jaz pa ne prenesem te, kako bi rekla, no, to mešanje
vikanja in tikanja...
npr.: Vi gospa kaj boste naročila
Grrr... imam vse kocine v luft user posted image


Isto. Folk ne zna vikat in pol uporablja neko kvazi slovenščino. Pa ne ga srat, povej tak, kot misliš , pa tak kot znašuser posted image


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi.......
2.2.2012 8:43:28   
liliana
Meni pa to ne gre na živce......ne uporaba mi-ja pri pogovoru o otroku in tudi ne uporaba slovnično pravilne slovenščine s strani kelnerja v oštariji.....jaz običajno tudi naročam v dialektu kelnarju.....

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi.......
2.2.2012 8:57:37   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ljubljančani pa imajo eno glupo dvojino - greve, sve šle... user posted image Ne morem slišat tega.



To je pa nekaj najgrsega, kar obstaja v nasem jeziku. user posted image Sem iz LJ, pa pikce dobim, ko to slišim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi.......
2.2.2012 9:05:09   
petea
Tudi mene mi-kanje zelo moti.
Mi pa postaja jasno, zakaj nekateri prevec custveno odreagirajo na (ne-)uspehe in tezave svojih otrok.

O uporabi slovenscine pa raje ne bi; ''Bos pila soka, glej balona'' in podobne poosebitve me vedno znova negativno presenecajo. In potem se cudimo, da imajo nasi soncki tezave v soli ...

< Sporočilo je popravil petea -- 2.2.2012 9:13:19 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi.......
2.2.2012 9:30:07   
kajalin*
ZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ljubljančani pa imajo eno glupo dvojino - greve, sve šle... user posted image Ne morem slišat tega.


Hja, ali pa ko starši enostavno ne popravijo otroka in mu ostane otroško sestavljanje stavkov ( bom bla velika,... ) in to jim ostane...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi.......
2.2.2012 10:00:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tudi mene mi-kanje zelo moti.
Mi pa postaja jasno, zakaj nekateri prevec custveno odreagirajo na (ne-)uspehe in tezave svojih otrok.

O uporabi slovenscine pa raje ne bi; ''Bos pila soka, glej balona'' in podobne poosebitve me vedno znova negativno presenecajo. In potem se cudimo, da imajo nasi soncki tezave v soli ...


Kakšne težave v šoli?....Prekmurci bi potemtakem morali vsi imeti grozne težave pri slovenskem jeziku.....ker pravimo: "Boš pijla soka?" "Pogledni ejnoga balona, kak fajn letij...."


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi.......
2.2.2012 10:13:49   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tudi mene mi-kanje zelo moti.
Mi pa postaja jasno, zakaj nekateri prevec custveno odreagirajo na (ne-)uspehe in tezave svojih otrok.

O uporabi slovenscine pa raje ne bi; ''Bos pila soka, glej balona'' in podobne poosebitve me vedno znova negativno presenecajo. In potem se cudimo, da imajo nasi soncki tezave v soli ...
  

Kakšne težave v šoli?....Prekmurci bi potemtakem morali vsi imeti grozne težave pri slovenskem jeziku.....ker pravimo: "Boš pijla soka?" "Pogledni ejnoga balona, kak fajn letij...."




liliana točno takouser posted image

on topic:

mene to vse skupaj ne moti preveč....oz. preslišim, nekako se trudim, da je temu tako.
bolj me moti uporabljanje napačnih izrazov:
- "Jaz sem energična na čebelji pik!
- "Prosim oDprosti mi."
- "tukaj mi Doben ne bo govoril, da temu ni tako.
- "pa kaj samo jamBrate..."


< Sporočilo je popravil mojamura -- 2.2.2012 10:14:25 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi.......
2.2.2012 10:55:53   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura




IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tudi mene mi-kanje zelo moti.
Mi pa postaja jasno, zakaj nekateri prevec custveno odreagirajo na (ne-)uspehe in tezave svojih otrok.

O uporabi slovenscine pa raje ne bi; ''Bos pila soka, glej balona'' in podobne poosebitve me vedno znova negativno presenecajo. In potem se cudimo, da imajo nasi soncki tezave v soli ...
  

Kakšne težave v šoli?....Prekmurci bi potemtakem morali vsi imeti grozne težave pri slovenskem jeziku.....ker pravimo: "Boš pijla soka?" "Pogledni ejnoga balona, kak fajn letij...."




liliana točno takouser posted image

on topic:

mene to vse skupaj ne moti preveč....oz. preslišim, nekako se trudim, da je temu tako.
bolj me moti uporabljanje napačnih izrazov:
- "Jaz sem energična na čebelji pik!
- "Prosim oDprosti mi."
- "tukaj mi Doben ne bo govoril, da temu ni tako.
- "pa kaj samo jamBrate..."




Ou, jes! Katere plAnice uporabljate? user posted image
BolAna sem. user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:04:58   
skuštrana
Meni je the best TOPOGAN. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:08:37   
petea
mi je izbrisalo sporočilo user posted image ,  ga približno zapišem še enkrat ..


Liliana,
večina Slovencev ima težave z osvajanjem slovenščine; dejansko se jih kar veliko z njo srečuje v šoli kot s prvim tujim jezikom.

Predvsem sem glede šolskih težav mislila na to, da imamo Slovenci  v splošnem velike težave z razumevanjem besedil in posledično reševanjem tekstualnih nalog, smo funkcionalno zelo nepismeni ipd. Veliko primerov lahko najdemo kar na RR, kjer je konstantno pojavljajo debate glede problemov v stilu: ''A moram v tej vlogi podatke izpolniti tako ali tako? Ne razumem, kaj v navodilih pomeni izraz ''ta in ta''. Kje in kako uredim moj problem, ki je ...? Itd.''

Drugače pa nisem imela v mislih toliko narečja kot pa vsaj meni moteče navajanje otrok npr. na nepotrebne pomanjševalnice (npr. slonček, ko stojijo v živalskem vrtu pred slonom v vsej njegovi veličini) in spakedranke (npr. ''Gremo am-am /amat / papat'' namesto ''Gremo jest'' ter neustrezno uporabo rodilnika in tožilnika. To pa se pojavlja po celi Sloveniji, neodvisno od narečja.

Mislim, da je otrokom veliko težje spreminjati enkrat osvojene besede za malo spremenjene oblike ali celo za čisto druge besede.

Morda malo karikiran primer: Nekateri starši najprej otroka učijo, da je pes ''hov-hov''. Ko otrok to osvoji, se poimenovanje te živali naenkrat spremeni in postane ''kuža''. Ko otrok začne uporabljati to besedo, začnejo odrasli isto žival poimenovati ''pes'', kar pomeni, da mora otrok še enkrat spremeniti svoje podatke v svojih glavi o tem, kako naj imenuje kosmatega štirinožca. No, Štajerci pa se morajo potem še truditi s spremembo izgovorjave iz PES v P''S. user posted image
Verjetno bi lahko v tem času otrok osvojil kar nekaj bolj uporabnih in zanimivih znanj, če bi starši psa vedno poimenovali pes.

Napačne uporabe sklonov v stilu: ''To nimamo na zalogi,'' namesto ''Tega nimamo na zalogi'' oz. ''Poišči traktorja in Marka!'' namesto ''Poišči traktor in Marka!'' pa večinoma sploh več ne zaznavamo.

Je pa potem kar malo žalostno, da se različne bolj ali manj velike slovnične in vsebinske napake pojavljajo tudi v uradnih dokumentih in objavah raznih javnih ustanov.

< Sporočilo je popravil petea -- 2.2.2012 11:20:55 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:17:39   
mojamura
tudi tuje besede delajo nekaterim probleme....dobro to me ne moti je pa hecno:
lani smo bili na morju v hotelu ol ekskluziv!user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:22:53   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni pa to ne gre na živce......ne uporaba mi-ja pri pogovoru o otroku in tudi ne uporaba slovnično pravilne slovenščine s strani kelnerja v oštariji.....jaz običajno tudi naročam v dialektu kelnarju.....


Podpis!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:24:22   
skuštrana
Napačne uporabe sklonov v stilu: ''To nimamo na zalogi,'' namesto ''Tega nimamo na zalogi'' oz. ''Poišči traktorja in Marka!'' namesto ''Poišči traktor in Marka!'' pa večinoma sploh več ne zaznavamo.


Ampak to kar ti pišeš je odvisno od narečja.
Mi bi rekli: Poišči traktor in Markota user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:37:21   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tudi mene mi-kanje zelo moti.
Mi pa postaja jasno, zakaj nekateri prevec custveno odreagirajo na (ne-)uspehe in tezave svojih otrok.

O uporabi slovenscine pa raje ne bi; ''Bos pila soka, glej balona'' in podobne poosebitve me vedno znova negativno presenecajo. In potem se cudimo, da imajo nasi soncki tezave v soli ...


Kakšne težave v šoli?....Prekmurci bi potemtakem morali vsi imeti grozne težave pri slovenskem jeziku.....ker pravimo: "Boš pijla soka?" "Pogledni ejnoga balona, kak fajn letij...."




Ko je poleti prvič prišla k meni prijateljica iz Murske je naša Liza vprašala s kje pa so oni in kakšen jezik govorijo. In ko sem ji rekla da iz Slovenija in da govorijo slovensko je dobila kar dolgo faco, ji ni bilo nič jasno user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:37:30   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

tudi tuje besede delajo nekaterim probleme....dobro to me ne moti je pa hecno:
lani smo bili na morju v hotelu ol ekskluziv!user posted image



Haha, če so imeli vse ol eksluziv pa so bore malo dobili za svoje plačilo user posted image

Hja, mi-kanje je tudi mene motilo, preden sem imela otroka. Zdaj se tudi sama zasačim, da smo zboleli user posted image Ampak večinoma res samo za bolezen, pa ne vem zakaj (mogoče ker ko mala zboli, se večinoma še jaz nalezem, hmmmm).

Ma ja, ostalo pa sem se kar navadila, čeprav mi je vsa narečja in napake, ki jih omenjate, veliko lažje poslušat kot pa brat.

Petea, to kar omenjaš kako učimo otroke govorit: moram rečt, da sem se tega navadla od mojega dragega, pa ne vem zakaj... on je to prinesel od svoje družine (Ljubljančan), mi tega nikoli nismo delali (Primorci), sploh nismo nič kaj dosti pomanjševali in imeli kužijev itd. Ps je bil ps user posted image . Ampak mislim, da to otrokom ne dela večjih nobenih težav, če nimajo drugače problemov pri razumevanju/govoru.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:42:45   
mika
petea, to kar pišeš je popln nesmisel. Ne bom citirala, ker je preveč.

reševanje tekstualnih nalog z načinom govora, dialektom al česarkoli nima nobene veze. Jaz sem in bom vedno privat govorila mariborsko, kar vključuje besedo sma Nikoli ampak res nikoli se mi še ni zgodilo, da bi namesto sva napisala sma. In razumevanje tekstovnih nalog je bila vedno moja močna stran.

izpolnjevanje obrazcev...službeno imam kr precej 'zahtevnih' obrazcev, pa sem pred porodniško na CSD bila kot najbolj nepismen idiot. Uporabljeno je bilo izrasoslovje, s katerim sem se prvič srečala. In verjetno bi se tako ti počutila, če bi ti dala jaz moje obrazce.

Otroci ....ravno otroci se najhitreje učijo besed in jim ni noben problem osvojit katerokoli besedo, pa če je to 10-a po vrsti za isto stvar.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mi.......
2.2.2012 11:52:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Napačne uporabe sklonov v stilu: ''To nimamo na zalogi,'' namesto ''Tega nimamo na zalogi'' oz. ''Poišči traktorja in Marka!'' namesto ''Poišči traktor in Marka!'' pa večinoma sploh več ne zaznavamo.


Ampak to kar ti pišeš je odvisno od narečja.
Mi bi rekli: Poišči traktor in Markota user posted image


Skuštrana,
saj se tudi v mojih koncih uporablja Markota user posted image , samo na RR skušam uporabljati univerzalno - beri: vsaj v grobem knjižno - slovenščino. Sicer včasih ugibam, kaj bi naj v temah na RR pomenili nekateri izrazi iz določenega dela Slovenije. Trenutno se spomnim samo na lijak, za katerega sem šele po nekaj sporočilih ugotovila, da je mišljen umivalnik ali pa kuhinsko korito, ne pa ona plastična stvarca, ki jo vtakneš v steklenico za lažje nalivanje tekočin. user posted image

Poosebljanje stvari v pogovoru z majhnimi otroki pa je sem slišala že na številnih koncih naše dežele, seveda v različnih priredbah glede na značilnosti govora območja: grem vozit bagra/ bagerja, bicikla, aviona, avtka/avteka, vlaka/vlaha/vlakeca ipd.
 
No, če smo pa že pri otrocih; kako običajno rečete: z otroki ali z otroci?
V pomoč: 'Z otroki je križ.'    (Hja, pa z odraslimi velikokrat tudi. user posted image )

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?