|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:02:13   
Kerensa*
Moje današnje jutro je bolj... penisovsko (je*enti, bolje, da napišem kar kur*evo).

Na Internetni strani www.geni.com zadnje čase sestavljam družinsko drevo. Nobena skrivnost, poleg tega pa je to zakonita stran (in ena največjih na svetu) strani za to. Vpišem ime in priimek družinskega člana, rojstni datum in kraj, po potrebi datum in kraj smrti in pač takšne stvari, ki so pomembne za rodoslovce. Že res, da sem na tej strani dokaj nova, ampak če se mi prav zdi, potem sta edina javno objavljena podatka ime in priimek (lahko, da se motim), vsi ostali podatki pa so dostopni samo tistim, ki jih jaz (kot avtorica) povabim. Povabila pa sem samo družinske člane.

In danes, ko se z jutranjo kavo vred usedem k računalniku, dobim e-mail od ene od družinskih članic, da naj takoj umaknem njene podatke in podatke njene družine, drugače me bo tožila.

Meni ni problema izbrisati tega, ampak... njena družina je, ne po moji krivdi, tudi moja družina. Podatki, ki presegajo ZVOP, niso javno dostopni (če se tukaj motim, potem vse svoje besede jemljem nazaj). Stran je legalna. In manjkajoči podatek je za rodoslovca nekaj najhujšega. OK, saj imam lahko podatke tudi drugje, ne le na Internetu, ampak vseeno...

Laično gledano (al' pa, če je kakšna strokovnjakinja tukaj) - a kršim ZVOP ali kaj drugega? Naslovov ni, EMŠO ali DŠ tudi ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:08:28   
madela
Joj,pomagat ti ne vem...sam danes se tožijo zarad vsake malenkosti user posted image ,tako da jaz bi zbrisala in po drugi poti delala dalje. Zgleda,da si nekomu trn v peti...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:10:22   
ledenaa
Ja no brez njenega privoljenja ne smeš javno objavljati njene osebne podatke ;)
In z lahkoto te gre tožit user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:14:23   
Naja31
Meni se zdi, da rojstni datum šteje kot osebni podatek, varovan po zakonu.
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:15:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Ja no brez njenega privoljenja ne smeš javno objavljati njene osebne podatke ;)

ZVOP pod "osebni podatek" smatra vse, kar je več od (kombinacije) imena in priimka. In vse, kar je več od tega, NI javno dostopno (zasebno pa je zakonito).
Ja, jaz bom že iz ljubega miru to umaknila, ampak zanima me, ali ima ženska kakšno podlago za tožbo
.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:18:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

Res je... nova žena mojega bivšega moža. user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:23:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Moje današnje jutro je bolj... penisovsko (je*enti, bolje, da napišem kar kur*evo).

Na Internetni strani www.geni.com zadnje čase sestavljam družinsko drevo. Nobena skrivnost, poleg tega pa je to zakonita stran (in ena največjih na svetu) strani za to. Vpišem ime in priimek družinskega člana, rojstni datum in kraj, po potrebi datum in kraj smrti in pač takšne stvari, ki so pomembne za rodoslovce. Že res, da sem na tej strani dokaj nova, ampak če se mi prav zdi, potem sta edina javno objavljena podatka ime in priimek (lahko, da se motim), vsi ostali podatki pa so dostopni samo tistim, ki jih jaz (kot avtorica) povabim. Povabila pa sem samo družinske člane.

In danes, ko se z jutranjo kavo vred usedem k računalniku, dobim e-mail od ene od družinskih članic, da naj takoj umaknem njene podatke in podatke njene družine, drugače me bo tožila.

Meni ni problema izbrisati tega, ampak... njena družina je, ne po moji krivdi, tudi moja družina. Podatki, ki presegajo ZVOP, niso javno dostopni (če se tukaj motim, potem vse svoje besede jemljem nazaj). Stran je legalna. In manjkajoči podatek je za rodoslovca nekaj najhujšega. OK, saj imam lahko podatke tudi drugje, ne le na Internetu, ampak vseeno...

Laično gledano (al' pa, če je kakšna strokovnjakinja tukaj) - a kršim ZVOP ali kaj drugega? Naslovov ni, EMŠO ali DŠ tudi ne.



user posted image  rodoslovka si?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:25:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
rodoslovka si?

Rodoslovka začetnica, ja. Zakaj?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:27:32   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Ja no brez njenega privoljenja ne smeš javno objavljati njene osebne podatke ;)

ZVOP pod "osebni podatek" smatra vse, kar je več od (kombinacije) imena in priimka. In vse, kar je več od tega, NI javno dostopno (zasebno pa je zakonito).
Ja, jaz bom že iz ljubega miru to umaknila, ampak zanima me, ali ima ženska kakšno podlago za tožbo
.



kombinacija imena in priimka TER rojstnega datuma (če se ne motim) spada pod osebni podatek. Ne spada pa le ime in priimek, ali le rojstni datum.....

sicer pa menim, da če ena sorodnica želi umakniti svoje podatke, da ima za to razloge. In če imaš kakšno poštovanje do teh ljudi, umakneš in je stvar zaključena.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:29:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
kombinacija imena in priimka TER rojstnega datuma (če se ne motim) spada pod osebni podatek. Ne spada pa le ime in priimek, ali le rojstni datum.....
sicer pa menim, da če ena sorodnica želi umakniti svoje podatke, da ima za to razloge. In če imaš kakšno poštovanje do teh ljudi, umakneš in je stvar zaključena.....

Kombinacijo imena in priimka TER rojstnega datuma SE smatra kot osebni podatek, zato ta kombinacija NI javno objavljena (zasebno jo SMEM imeti).
Tako ali tako sem ime in priimek že spremenila v "nova žena", ostalo pa sem pustila. Kakor sem rekla, me zanima samo pravna podlaga
.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:30:26   
Blink1
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Moje današnje jutro je bolj... penisovsko (je*enti, bolje, da napišem kar kur*evo).

Na Internetni strani www.geni.com zadnje čase sestavljam družinsko drevo. Nobena skrivnost, poleg tega pa je to zakonita stran (in ena največjih na svetu) strani za to. Vpišem ime in priimek družinskega člana, rojstni datum in kraj, po potrebi datum in kraj smrti in pač takšne stvari, ki so pomembne za rodoslovce. Že res, da sem na tej strani dokaj nova, ampak če se mi prav zdi, potem sta edina javno objavljena podatka ime in priimek (lahko, da se motim), vsi ostali podatki pa so dostopni samo tistim, ki jih jaz (kot avtorica) povabim. Povabila pa sem samo družinske člane.

In danes, ko se z jutranjo kavo vred usedem k računalniku, dobim e-mail od ene od družinskih članic, da naj takoj umaknem njene podatke in podatke njene družine, drugače me bo tožila.

Meni ni problema izbrisati tega, ampak... njena družina je, ne po moji krivdi, tudi moja družina. Podatki, ki presegajo ZVOP, niso javno dostopni (če se tukaj motim, potem vse svoje besede jemljem nazaj). Stran je legalna. In manjkajoči podatek je za rodoslovca nekaj najhujšega. OK, saj imam lahko podatke tudi drugje, ne le na Internetu, ampak vseeno...

Laično gledano (al' pa, če je kakšna strokovnjakinja tukaj) - a kršim ZVOP ali kaj drugega? Naslovov ni, EMŠO ali DŠ tudi ne.



ma glih na TVOJEGA moža je morala naletet, reva...

jaz pa mislim, da njena družina ne spada v tvojo družino... njo si lahko pribeležiš na tvojem bivšem mestu, njena ostala družina pa se tebe po moje ne tiče


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:30:49   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Laično gledano (al' pa, če je kakšna strokovnjakinja tukaj) - a kršim ZVOP ali kaj drugega? Naslovov ni, EMŠO ali DŠ tudi ne.


nism strokovnjakinja, ampak mislm da ne. Ime in priimek nista osebna podatka (vsaj taka ne, ki bi ju določal ZVOP). poleg tega zdej vidm da je cela stran 'password protected' tko da še tuki pogrne, pomoje, ker JAVNO ni nič vidno.
drugače ti svetujem, da pogooglaš to gospo, ki ti je tko hitro zagrozila, in ji pošlji nekaj rezultatov v smislu kok ljudi lahko toži in kok lahko zasluži. pa reči da nej te toži, če ji duša poželi (kot rečeno, dvomim da bi šlo to skozi). pa prekliči povabilo na uno stran.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:30:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
rodoslovka si?

Rodoslovka začetnica, ja. Zakaj?


ne vem, malo, no, precej mi je hecno. In to je zdaj tvoja najhujša nončna mora, ker imaš prazen podatek? user posted image  Daj no daj, za malo bolj pri zdravi pametni sem te pa imela. malo vsaj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:32:04   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

Res je... nova žena mojega bivšega moža. user posted image



po pravic povedan, če bi od mojga bivša to naredla, bi tud jaz zahtevala, da moje podatke umakne s svojega družinskega drevesa user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:34:03   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
kombinacija imena in priimka TER rojstnega datuma (če se ne motim) spada pod osebni podatek. Ne spada pa le ime in priimek, ali le rojstni datum.....
sicer pa menim, da če ena sorodnica želi umakniti svoje podatke, da ima za to razloge. In če imaš kakšno poštovanje do teh ljudi, umakneš in je stvar zaključena.....

Kombinacijo imena in priimka TER rojstnega datuma SE smatra kot osebni podatek, zato ta kombinacija NI javno objavljena (zasebno jo SMEM imeti).
Tako ali tako sem ime in priimek že spremenila v "nova žena", ostalo pa sem pustila. Kakor sem rekla, me zanima samo pravna podlaga
.



v tvojo družino ne spadajo bivši mož, še manj njegova sedanja žena. Tvoja družina spadajo vse tiste veje, ki so "trenutno" aktulane. Če bi bilo tako, kot si si ti zamislila, bi bilo okoli tebe en kup "družin" (boge one)....

Pusti pri miru sedanjo ženo in je ne zajebavaj v glavo (ker to je), pa se raje osredotoči na svoj lajf oz. svojo familijo......


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:34:09   
Kerensa*
Njen sedajšnji mož je, biološko gledano, tudi moja družina, saj je oče mojega sina. Njun otrok je pa, spet biološko gledano, tudi član moje družine, saj je polbrat/polsestra mojega sina.

Tukaj o kakšni krvidi za nastalo situacijo težko govorimo. Glede na to, da ima pa ona sedaj mojega bivšega moža, sem pa tudi že enkrat rekla, da ga ima skupaj z njegovimi problemi in preteklostjo (tako, kakor ima moj sedajšnji mož mene).
user posted image

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:36:36   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

po pravic povedan, če bi od mojga bivša to naredla, bi tud jaz zahtevala, da moje podatke umakne s svojega družinskega drevesa user posted image


jaz tudi, sploh če bi to naredila brez vsakršnega vprašanja, če lahko. Če bi me pa vprašala bi pa rekla da lahko pusti začetnice in datum.

No tožla pa verjetno ne bi.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:37:37   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

Res je... nova žena mojega bivšega moža. user posted image



kerensa....samo kaj ima pa tale iskat v TVOJEM družinskem deblu....mi pa tudi ni čisto nič jasnouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:39:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
rodoslovka si?

Rodoslovka začetnica, ja. Zakaj?

ne vem, malo, no, precej mi je hecno. In to je zdaj tvoja najhujša nončna mora, ker imaš prazen podatek? user posted image  Daj no daj, za malo bolj pri zdravi pametni sem te pa imela. malo vsaj.

To niti pod razno ni moja najhujša nočna mora. Nima za kaj biti, poleg tega pa podatke, potrebne za družinsko drevo, imam (potrebe po tem, da je družinsko drevo objavljeno na Internetu, res ni, je pa veliko bolj praktično za samo delo).
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77
po pravic povedan, če bi od mojga bivša to naredla, bi tud jaz zahtevala, da moje podatke umakne s svojega družinskega drevesa

Saj sem jih umaknila z Interneta, vendar to ne spremeni dejstvo, da je ona nova žena očeta mojega sina, Biološko tega ne bo mogla nikoli spremeniti (ne ona, ne jaz), če se pa ne more sprijazniti s tem, da ima njen mož preteklost, potem pa ne morem pomagati.
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
v tvojo družino ne spadajo bivši mož, še manj njegova sedanja žena. Tvoja družina spadajo vse tiste veje, ki so "trenutno" aktulane. Če bi bilo tako, kot si si ti zamislila, bi bilo okoli tebe en kup "družin"

To pa ne drži. Družina so vsi, ki so biološko povezani, ne glede na trenutni stan in stanje (torej ločeni, pokojni, skregani in ostalo). Naj svojemu sinu rečem, da moj bivši mož ni njegov oče, ker sva pač ločena? Naj nova žena mojega bivšega moža svoji hčerki reče, da moj sin ni njen polbrat?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:40:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

Res je... nova žena mojega bivšega moža. user posted image

kerensa....samo kaj ima pa tale iskat v TVOJEM družinskem deblu....mi pa tudi ni čisto nič jasnouser posted image

Je mati polsestre mojega sina, zato spada v družinsko drevo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:41:06   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Njen sedajšnji mož je, biološko gledano, tudi moja družina, saj je oče mojega sina. Njun otrok je pa, spet biološko gledano, tudi član moje družine, saj je polbrat/polsestra mojega sina.

Tukaj o kakšni krvidi za nastalo situacijo težko govorimo. Glede na to, da ima pa ona sedaj mojega bivšega moža, sem pa tudi že enkrat rekla, da ga ima skupaj z njegovimi problemi in preteklostjo (tako, kakor ima moj sedajšnji mož mene).
user posted image



lej, če hočeš ****i, potem razmišljaš in delaš tako, kot delaš sedaj, če pa hočeš upoštevati želje nekoga, ki več kot očitno noče imeti s tabo opravka, pa izpustiš določene podatke in vpišeš le svojega otroka.

BTW ti nimaš nič s sorodstvom njunega otroka, saj se sorodstvo gleda tudi po krvi in ne samo po statusih......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
31.3.2010 9:41:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:43:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
lej, če hočeš ****i, potem razmišljaš in delaš tako, kot delaš sedaj, če pa hočeš upoštevati želje nekoga, ki več kot očitno noče imeti s tabo opravka, pa izpustiš določene podatke in vpišeš le svojega otroka.

BTW ti nimaš nič s sorodstvom njunega otroka, saj se sorodstvo gleda tudi po krvi in ne samo po statusih......

Če bi hotela zaje*avati, potem bi podatek pustila tam, kjer je bil, tako pa sem ga izbrisala.

Jaz osebno nisem sorodnica njunega otroka, ampak rodoslovje ni samo neposredno, temveč tudi posredno sorodstvo. In ker sem mati polbrata njunega otroka, smo pač povezani. Pa če nam je prav ali ne. Meni JE prav oz. nimam težav s tem
.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:45:28   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Tožila te verjetno res ne bo, ampak s to sorodnico pa verjetno nista v najboljših odnosih če je tko popizdila?

Res je... nova žena mojega bivšega moža. user posted image

kerensa....samo kaj ima pa tale iskat v TVOJEM družinskem deblu....mi pa tudi ni čisto nič jasnouser posted image

Je mati polsestre mojega sina, zato spada v družinsko drevo.


ja, samo po tej logiki je enostavneje, da vneseš celotno prebivalstvo slovenije, pol hrvaške, italije, vse cigane, pa malo jodlarjev, pa kakšnega argentinskega slovenčka.....ah, pa nimam časa toliko naštevat...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ah, daj ga no srat!
31.3.2010 9:46:08   
Kerensa*
Če si prišla izrazit svoje mnenje, Lukrecija, potem vse lepo in prav. Če si se pa prišla poskusit kregat, potem pa raje zavij nazaj na kofetkanje in tam, poleg svojega lepega avatarja, odpri nov post o meni in se izkašljaj. Nobene potrebe ni po tem, da me maraš. Velja?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Kdo?
Erin

Kdo obišče decembra vašega otroka oz mu prinese darila?

Miklavž (17%)

Božiček (8%)

dedek Mraz (8%)

vsi trije (22%)

Miklavž & Božiček (37%)

Miklavž & dedek Mraz (8%)


Število vseh glasov: 315

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!