cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Izpoved za mojo dušo

  
clock-img

09.10.2007, 08:35

clock-img

cukerček

pencil-img

575

Ne vem kako in kje naj začnem a se bom potrudila da bo ta izpoved imela nek smisel. Že na začetku vem povem da to bolj pišem za olajšanje svoje bolečine in ni vam treba brat če ne želite.

Ko sem končno prebolela svojega bivšega sem spoznala fanta s katerim sem srečna kot že dolgo ne, ljubim ga in vem da on ljubi mene, razvaja me, nosi me po rokah in včasih pretirava....saj se ne pritožujem ker je malo takih no vsaj jaz malo takih poznam... moje življenje je spet dobilo smisel saj sem srečna z njim. Odločila sma se da si oba želima otročka in začela sma delat na tem. Po večih negativnih testih sem se že zbala da je kaj narobe ali z moje ali z njegove strani. Nato pa sem naenkrat dobila povečan apetit, boleče napete prsi, slabost ... a test je še vedno kazal negativno...
prejšnji ponedeljek pa me je v službi tako močno zvilo da nisem mogla več stopit na noge, krč v spodnjem levem delu trebuha je bil enostavno tako bočan da sem se zrušla po tleh. Sodelavec me je takoj odpeljal k ginekologu kjer je ugotovil nosečnost. V trenutku sem bila srečna kot že dolgo ne a le za kratek čas... po ultazvoku ni videl poloda v maternici in ne izven nje,noseča pa naj bi bila že 7 tednov. Predpisal mi je strogo mirovanje in poslal me je v laboratorij na hormonske preiskave. Vrednost mojih hormonov je bila 1259 in moj G je rekel da je to znak normalne nosečnosti a na UZ spet nič ni videl zato me je znova poslal v lab na odvzrm krvi tokrat je bila vrednost 2580 na UZ spet nič ni videl ne vam kak ne!!!! Tko me je pacal cel teden, nakar mi je v četrtek dal napotnico ta ginekologijo v bolnici za njihovo mnenje. Odločila sem se da grem takoj v petek zjutraj da bom prišla hitreje na vrsto...
Četrtek je minil brez bolečin, počivala sem..... nato pa me je naenkrat spet zgrabil tako močan krč  da sem od bolečine še bruhala... mama mi je zmerla pritisk ki mi je padel na 90/45 takoj sta me z fantom odpeljala urgentno na ginekologijo krči so popuščali in se na 5 minut ponavljali takoj sem ogotovila da imam popadke. Ko sem prišla v bolnico so mi takoj ugotovili izven maternično nosečnost in nujen poseg takoj ker sem že imela notranje krvavitve... tako sem v trenutku ostala brez svojega otročička. Med posegom so mi mogli odstranit še pol levega jajcevoda.
Vem da je bil poseg neizogiben a če bi boj G prej vedel za kaj se gre ne bi prestajala takih bolečin kot sem jih. Te bolečine so baje 5x močnejše od pravih popadkov.
Vem da nisem edina ki se ji je to zgodilo, ne prva in ne zadnja
Sedaj je moja prva skrb da si najdem novega boljšega G in da si telesno in psihično opomorem potem pa v nove boje in zmagam na proti. Moj mi stoji obstrani, ne dovoli mi da vi s prstom mignila.... ljubim ga

Sedaj pa se v meni porajajo nova vprašanja in strahovi
-koliko možnosti imam da se mi to ponovo
-koliko možnosti imam da zanosim le z enim jajcevodom
-bo z mojo nosečnostjo vse vredu
-bo vse vredu z otročičkom

vem da to niso vprašanja za vas bom jih zastavla svojemu g

hvala vam da ste si vzele čas za moji zgodbo s katero sem si malo olajšala bolečino, tjokala sem se že 100x a v srcu je vseeno bolečina

saj vem da bo tudi meni posijal sonček le vrjeti moram v to

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

clock-img

09.10.2007, 08:43

clock-img

KBM

pencil-img

4744

Moje sožalje za tvojo pikico,user posted image

En velik objem zate in bodi močnauser posted image
Pusti se razvajati, lepo je če te ima en tako rad, vsaj malo omili tvojo bolečeino, veliko je takšnih, ki se ne zmenijo za to

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

clock-img

09.10.2007, 08:47

clock-img

cukerček

pencil-img

575

hvala vem da ni veliko takih saj cenim to vem da je njemu tudi ful težko skupaj jokama in sma si v oporo

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

clock-img

09.10.2007, 08:48

clock-img

tintin

pencil-img

3293

Draga cukerček, pusti času čas in odžaluj svojo izgubo.
Meni se je zgodilo podobno pred dobrim letom in pol...težko pričakovana nosečnost, nato krvavitev in šok - izvenmaternična. No, na srečo sem jo odnesla brez operacije, ker so IMN odkrili dovolj kmalu (pa še hormon mi je zrasel do max 900) in so jo odpravili z dvema injekcijama citostatika - kar pa je bilo precej dolgotrajno in tudi neprijetno, saj sem skoraj dva meseca krvavela...je pa res, da sta mi ostala oba jajcevoda.
Ampak glavo pokonci, čez tri tedne pričakujem user posted image . Ta nosečnost poteka ok.

Verjetnost, da se ti IMN ponovi je 10%.
Torej je 90% možnost, da se ti ne.
Skoraj  80% žensk, ki imajo IMN zanosi ponovno v dobi leta, leta in pol, čisto normalno.
Priporočam ti pa, da si vzameš čas in ne hitiš s ponovno zanositvijo. Da se zacelijo telesne in duševne rane.
Želim ti veliko srečeuser posted image user posted image user posted image

clock-img

09.10.2007, 08:49

clock-img

lex

pencil-img

6532

Moje sožaljeuser posted image user posted image user posted image .
No moja sestrična je imela enako a vendar je dočakala svojo punco. Zanosila pa je po naravni poti.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

09.10.2007, 08:51

clock-img

cukerček

pencil-img

575

vem da še obstaja upanje

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

clock-img

09.10.2007, 08:54

clock-img

cukerček

pencil-img

575

no moram vam povedat še to da je meni plod normalno rastel saj sem bila noseča7 tednov.

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

clock-img

09.10.2007, 09:03

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Tudi jaz sem imela IMN in tudi midva sva se prav trudila zanosit. Jaz sem bila še v toliko slabšem položaju, ker sem imela prej operacijo na maternici in sem imela zelo slab procent možnosti, da sploh zanosim. Zato sem svojo bolečino ob IMN lajšala z mislijo, da imam vsaj dokaz, da lahko zanosim, edino vgnezditev ni bila na pravem mestu. Eno leto po IMN sem ponovno zanosila, tokrat uspešno. Ob porodu sem bila pri mojem G. druga s tako diagnozo v preteklosti, ki ji je uspelo zanosit in donosit. Čez 14 dni bo hčerka praznovala 2 rojstni dan.

IMN ni nekaj usodnega, čeprav so bolečine res neznosne. Za naprej imaš enake možnosti, da se ti ponovi, ali, da lepo zanosiš, kot ostale punce. Vzemi si čas, malo predaha, ker nosečnost je le bila, poseg pa tudi. Potem pa optimistično naprej.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

09.10.2007, 09:23

clock-img

hrabra miška

pencil-img

876

user posted image user posted image user posted image user posted image Jaz verjamem,da vama bo ratalo,samo obupati ne smeš. Za vsakim dežjem posije sonček,pa bo tudi zate. Tega verjetno pozabila ne boš nikoli,bo pa lažje čez nekaj časa. Držim pesti.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

clock-img

09.10.2007, 09:28

clock-img

cukerček

pencil-img

575

hvala

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

clock-img

09.10.2007, 09:36

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Sem kar jokala zraven tega branja user posted image

Saj bo tudi za vaju posijal sonček v obliki malega user posted image  in vama bo osrečil življenje.

clock-img

09.10.2007, 11:25

clock-img

Anonimen

user posted image user posted image

clock-img

09.10.2007, 11:37

clock-img

Anonimen

user posted image

Vem kako se počutiš!!!! Mislimo nate in upamo na vse naj naj user posted image !

clock-img

09.10.2007, 11:59

clock-img

cv105

pencil-img

891

cukerček,

lani poleti sem tudi jaz imela sum na EU ... v enem dnevu 3 uz-je pri treh različnih ginekologih in nazadnje so me na postonjski urgenci operirali ... ker naj bi bila izvenmaternično noseča ... pa so, ko so me odprli, videli, da gre za običajno nosečnost ... danes imam 6,5 mesečnega fantička ...

ista vprašanja, ki si jih danes zastavljaš ti, sem si jaz zastavljala takrat ... in odgovori moje drage ginekologinje, ki ji popolnoma zaupam: verjetnost ponovne EU je izredno majhna, možnost zanositve zelo verjetna, če sta sicer ti in fant zdrava bo tudi nosečnost lepo potekala in se vama bo rodil zdrav otročiček.

čeprav se ti je sesul svet, bodi optimistična ... predvsem pa najprej odpočij dušo in telo

pa srečno!

clock-img

09.10.2007, 12:04

clock-img

silvya

pencil-img

1770

Žalostno user posted image .

Bo bolje, boš videla. Najprej lepo okrevaj, telesno in duševno. Telo se hitro popravi, duša je tista, ki dolgo trpi.

Ne izgubi upanja. Sem imela prijateljico, ki je z enim jajčnikom 2x nepričakovano zanosla.
Tako, da potrebuješ samo nekaj časa in upanje, pa se ti bodo želje uresničile.

clock-img

09.10.2007, 12:16

clock-img

Rožica I

pencil-img

4047

user posted image Saj bo zate tudi posijalo sonce, ne skrbi..

_____________________________

ROŽICA

clock-img

09.10.2007, 14:55

clock-img

pety78

pencil-img

6109

Moja prijateljica je sedaj 4. noseča z enim jajčnikom.

Vse lepo ti želim!user posted image


_____________________________


clock-img

09.10.2007, 14:57

clock-img

Maxica

pencil-img

8825

Da bi čimprej zagledala user posted image . Srečno.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

clock-img

09.10.2007, 15:24

clock-img

tina a

pencil-img

626

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

clock-img

09.10.2007, 21:04

clock-img

scubadiver

pencil-img

2994

Cukerček, ne vem koliko ti bo v tolažbo.. Moji svakinji se je zgodilo popolnoma isto. Pozno ugotovljena izvenmaternična nosečnost, skoraj je umrla, polovico trebušne votline je imela zalite s krvjo. Rešili so jo, ob tem pa je šel en jajčnik.. Njej in mojemu bratu se je sesul svet.
Danes pa sem jaz ponosna teta skoraj dveletnemu fantku, spočetemu in donošenemu po naravni poti, brez komplikacij in v treh mesecih po tem ko sta se ponovno odločila poskusiti.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana

clock-img

09.10.2007, 21:04

clock-img

Taula

pencil-img

6340

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)


clock-img

09.10.2007, 21:08

clock-img

Njuškalo

pencil-img

2194

Grozno...user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

clock-img

09.10.2007, 21:10

clock-img

Anonimen

user posted image

clock-img

09.10.2007, 22:50

clock-img

Anonimen

Nasloni se na svojega in izjokaj svojo bolečino. Predvsem pa se ne boj.... sej bo. Boš vidla da bo... dokler sta dva je lažje, verjemi. Pa še en velik objem od mene...



PS: že stokrat sem si rekla, da ne bom več hodila na ta forum, ker pol jokam k dež...

clock-img

10.10.2007, 11:13

clock-img

Mala_princeska

pencil-img

5621

user posted image user posted image user posted image
Objem in ne obupaj.

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem