|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zgodnje govorjenje
7.1.2007 17:42:47   
Leae
Zadnjič sem srečala punčko 11m staro, ki že kar nekaj govori. Naš je približno enako star pa še ne govori toliko. Pa me zanima kako pa kaj sicer vaši otroci pri tej starosti, .
Ta punčka me je že poklicala teta, čeprav me je prvič videla. Zna pa že kar nekaj besed, tudi pomen: kapa, mama, luna...pa tudi zelo ponavlja za mamico besede. Prve besede s pomenom je začela pri 9 mesecih. Aja, pa še ko sebe pogleda v ogledalu, pokaže na odsev in reče svoje ime. Zna že okrog 15-20 živali kako se oglašajo in katere so.
Kakše so pa kaj vaše izkušnje?Ali večina otrok že zna toliko? Jaz namreč ne vidim veliko otrok enake starosti pa ne znam ocenit.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 17:46:58   
lojzika
Naš je začel tu nekje živali oponašat pa vsako teto je klical

Ali je ta punčka hodila tudi? Baje da eni prej hodijo drugi pa prej govorijo. Naš se je pri tej starosti učil hodituser posted image

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 17:55:56   
živa
Naš ne govori še nič. Niza različne zloge brez pomena, to pa je tudi vse. Kobaca se kot nor, hodi ob vsaki opori, sam pa še ne.

Lp,

živa

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 18:05:12   
srki
Otroci so si različni. Eni prej, drugi pozneje.

Jaz sem bila pri Aljažu tudi presenečena, ker je pri enem letu in še malo čvekal, kot da je star tri leta. Prav presenečena sem bila, razumel je tudi vse, no, sedaj pa se včasih naredi, kot da je s hruške padeluser posted image .

Ogovoril je čisto vsakega, vsakemu je mogel vse sčvekati, kar se je dogajalo doma (kar se tiče kmetije, ki jo obožuje), seveda smo morali biti mi pa prevajalci.


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 20:55:07   
natalia
pri 11.mesecih ata, mama, adijo, nodi to je zaenkrat tudi vse... eni prej drugi kasneje, ni frke user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 21:15:47   
lukec
Naš je pred 1. rojstnim dnem poznal nekaj več kot 20 besed s pomenom in oponašal  5,6 živali. Pri dveh leti govori skoraj vse, oziroma zelo veliko in razumjivo. Je pa shodil šele pri 13 mesecih.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 23:03:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Naš ne govori še nič. Niza različne zloge brez pomena, to pa je tudi vse. Kobaca se kot nor, hodi ob vsaki opori, sam pa še ne.

Lp,

živa


Pri nas je pri 12 mes. enako user posted image

A bi me moralo kaj skrbeti?

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 23:05:37   
Leae
Punčka hodi ob opori (sedežna, stol) in za vozičkom. Spusti se sama le za kakšen korakec.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 23:39:32   
živa
Caffee, sva že dve. Do danes nisem pomislila, da bi me moralo skrbetiuser posted image

Zdaj pa me je začelo.

Lp,

živa 

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 23:41:25   
petra.horzi
moj je bil zdej eno leto, pa kr dost govori amopak večinoma samo zloge. pove pa ko je pokakan (reče ka-ka), zna oponašati račko in kokošuser posted image , hodi pa že skor čist. od prijatelce punčka govori že fuul, vse ponovi za tabo kar rečeš, od druge prijateljice punčka pa je isto stara, pa ne govori skor nič
za govor je normalno kadarkoli do drugega, tretjega leta starosti, da začnejo res govorit, eni prej, drugi kasnej. pa veliko je odvisno od genov. če so starši zgodaj govorili, je zelo vberjetno da bodo tudi otroci in obratno

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zgodnje govorjenje
7.1.2007 23:53:42   
Vesnika
Js sm pa slišala, da so punčke mogoče malo bolj dojemljive, kot fantki... Lahko tudi svojo izkušnjo povem: Moj user posted image in od prijateljice user posted image sta se rodila samo 2 dni narazen (moj user posted image je starejši 2 dni), pa se tudi mi ogromno ukvarjamo z njim, ampak od prijateljice punčka že kar nekaj stvari več obvlada... res pa je, da se ni za sekirat...
Eni otroci prej, drugi kasneje... na koncu pa imajo vsi zobe, pa se naučijo hodit, pa čvekat...

Ne?


_____________________________

Andražek je pa smeheca pojedel... :)

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?