|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 12:53:24   
abc123
Imamo 4 mesece staro punčko in imam kar nekaj vprašanj o vaših izkušnjah:
1. ali je dovolj samo en bodi dolg rokav če je zunaj okoli 22 stopinj? Ali je kapica v vozičku obvezna? Se mi zdi da ji je v vozičku v glavo vroče in bi bila mogoče rajši brez kapice, ko jo pa vzamem ven bi ji pa nataknila kapico?
2. sredi junija gremo v toplice. V bazenu bo v Fredovem obroču pa me zanima ali kako jo naj zaščitim pred soncem ko bo v vodi, drugače bomo v senci.
3. ali jo moram v tem vremenu kot je sedaj že mazati z zaščitno kremo?
4. Vedno imam težave s tem kako jo obleči za ven da ji bo ravno prav toplo. V vozičku ji je hitro vroče pa še pokrijem jo lahko, ko pa jo vzamem ven in piha veter je pa tisto kar ima v oblečeno v vozičku premalo. Kako vi rešujete ta problem?
5. Kako je z izraščanjem zob? Že več kot en mesec se takoooo slini, zdaj je pa še 5 dni imela drisko. Ko sem klicala pediatra me je najprej vprašal če ji rastejo zobki pa sem rekla da ne vem in do sedaj jih še ni. Drugače je normalno živahna in tudi normalno je. Kako se vidi v ustih ko začnejo rasti zobje?


Najlepša hvala za odgovore.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 13:31:07   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Imamo 4 mesece staro punčko in imam kar nekaj vprašanj o vaših izkušnjah:
1. ali je dovolj samo en bodi dolg rokav če je zunaj okoli 22 stopinj? Ali je kapica v vozičku obvezna? Se mi zdi da ji je v vozičku v glavo vroče in bi bila mogoče rajši brez kapice, ko jo pa vzamem ven bi ji pa nataknila kapico? Naša je strara 10m, pa ima en bodi dovolj, sploh na soncu, pa tudi kratke rokave kar, oblekco...
2. sredi junija gremo v toplice. V bazenu bo v Fredovem obroču pa me zanima ali kako jo naj zaščitim pred soncem ko bo v vodi, drugače bomo v senci.
3. ali jo moram v tem vremenu kot je sedaj že mazati z zaščitno kremo? Mi našo mažemo, faktor 50. Tudi klobukec proti soncu imamo. Drugače pa v bazenu kaj več kot kremo verjetno ne moreš naredit. Saj ste malo, potem pa ven...
4. Vedno imam težave s tem kako jo obleči za ven da ji bo ravno prav toplo. V vozičku ji je hitro vroče pa še pokrijem jo lahko, ko pa jo vzamem ven in piha veter je pa tisto kar ima v oblečeno v vozičku premalo. Kako vi rešujete ta problem? Po moje ni tako problem, da bi bila premalo oblečena, saj je ne bo zeblo. Bolj je problem, če jo preveč oblečeš, pa zašvica, potem jo pa veter dobi.
5. Kako je z izraščanjem zob? Že več kot en mesec se takoooo slini, zdaj je pa še 5 dni imela drisko. Ko sem klicala pediatra me je najprej vprašal če ji rastejo zobki pa sem rekla da ne vem in do sedaj jih še ni. Drugače je normalno živahna in tudi normalno je. Kako se vidi v ustih ko začnejo rasti zobje? To je kar mala uganka, težko za sigurno veš, kdaj bodo ven pogledali. Naša je dobila prva zobka malo pred 6m, pri 9m pa jih je naenkrat dobila 6. Pa smo v vmesnem času ves čas mislili, da bodo glih glih naslednji zunaj...


Najlepša hvala za odgovore.




Ti se kar malo na svoje občutke zanašaj, pa bo super user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 15:35:49   
bskrle
Kapice v vozičku ne potrebuje.
En rokav je čisto zadosti, morda raje kratek v tej vročini.
4mesečnice ne bi mazala z nobeno kremo, naj bo v majčki in klobučku za v vodo.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 15:45:02   
bskrle
Redki dojenčkii so radi v obroču, naši so bili radi v naročju v vodi.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
10.5.2009 18:10:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu abc123)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 20:06:41   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Imamo 4 mesece staro punčko in imam kar nekaj vprašanj o vaših izkušnjah:
1. ali je dovolj samo en bodi dolg rokav če je zunaj okoli 22 stopinj? Ali je kapica v vozičku obvezna? Se mi zdi da ji je v vozičku v glavo vroče in bi bila mogoče rajši brez kapice, ko jo pa vzamem ven bi ji pa nataknila kapico? En bodi dolg rokav je dovolj, kapca nepotrebna.
2. sredi junija gremo v toplice. V bazenu bo v Fredovem obroču pa me zanima ali kako jo naj zaščitim pred soncem ko bo v vodi, drugače bomo v senci. Pri tej starosti je jaz še ne bi kopala na javnem bazenu.
3. ali jo moram v tem vremenu kot je sedaj že mazati z zaščitno kremo? Eni pravijo, da nekje do šestega meseca ni fajn mazati s temi kremami. Kaj vem, jaz sem ga mazala. Paziti moraš le, da krema ne vsebuje kemičnih filtrov. Pa obvezno klobuček na glavco user posted image
4. Vedno imam težave s tem kako jo obleči za ven da ji bo ravno prav toplo. V vozičku ji je hitro vroče pa še pokrijem jo lahko, ko pa jo vzamem ven in piha veter je pa tisto kar ima v oblečeno v vozičku premalo. Kako vi rešujete ta problem? Ob teh temperaturah, ne piha nek leden veter, pa vihar verjetno tudi ne. Če vseeno misliš, da jo zebe, pač imej s seboj kakšno tanko jopico, da jo oblečeš, ko jo vzameš ven.
5. Kako je z izraščanjem zob? Že več kot en mesec se takoooo slini, zdaj je pa še 5 dni imela drisko. Ko sem klicala pediatra me je najprej vprašal če ji rastejo zobki pa sem rekla da ne vem in do sedaj jih še ni. Drugače je normalno živahna in tudi normalno je. Kako se vidi v ustih ko začnejo rasti zobje? Slinjenje ni nujno znak za izraščanje zob. Pri tej starosti so vsi slinkoti. Za izraščanje zob je značilna nespečnost, jokavost, včasih tudi neješčost, pa večja žeja, napete dlesni itd.


Najlepša hvala za odgovore.




< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 10.5.2009 20:07:51 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 21:57:40   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Redki dojenčkii so radi v obroču, naši so bili radi v naročju v vodi.



Ja, naša tudi tako user posted image Ampak jo vseeno občasno dama v obroč, da se sama lepo poganja...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 22:05:52   
čipka
Men je moja patronažna dobro enkrat rekla, če je tebi vroče, valda ne boš oblečvala sebe, kot tudi ne dojenčka. Oblači jo kakor sebe, z razliko v tem, da če nevem kok piha ji daj kapico.  Pa še tega moji 9 mesečnici ne dajem. Oblačim jo primerno vremenu. Pa do zdej (trkam) ni bilo še nikoli nobenih problemov. Pa potipaj jo po tilniku, če ji je vroče ali ne.  

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 22:09:38   
čipka
Aja, glih sem se spomnila še nekaj povedat. Z mojo mamo smo se glih kregale, ko smo se pelale vse tri z avtom, da zakaj ima Tia samo bodi oblečen in žabice, da bi jo kao mogla bol. V avtu pa skoraj 28 stopin. Halo? Ne vem od kod tastarim logika, da treba nevem kok oblečvat dojenčka, pa tudi če kuhaš v avtu.

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: veliko vprašanj o 4mesečnici
10.5.2009 22:11:31   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Imamo 4 mesece staro punčko in imam kar nekaj vprašanj o vaših izkušnjah:
1. ali je dovolj samo en bodi dolg rokav če je zunaj okoli 22 stopinj? Ali je kapica v vozičku obvezna? Se mi zdi da ji je v vozičku v glavo vroče in bi bila mogoče rajši brez kapice, ko jo pa vzamem ven bi ji pa nataknila kapico? mi kapice nismo nikoli nosili (razen pozimi seveda, rojena je maja), en bodi je sigurno dovolj.
2. sredi junija gremo v toplice. V bazenu bo v Fredovem obroču pa me zanima ali kako jo naj zaščitim pred soncem ko bo v vodi, drugače bomo v senci. najbolje se je izogibat soncu, greš v bazen, ko več ne sije močno...daš kapico itd., mi je mazali nismo, nekateri tudi mažejo. kasneje, pri kakšnem letu, smo pa začeli uporabljati tudi kremo.
3. ali jo moram v tem vremenu kot je sedaj že mazati z zaščitno kremo? večinoma pediatri odsvetujejo mazanje dojenčkov, pravijo pa da je vseeno bolje mazati, kot pa da jih opeče.
4. Vedno imam težave s tem kako jo obleči za ven da ji bo ravno prav toplo. V vozičku ji je hitro vroče pa še pokrijem jo lahko, ko pa jo vzamem ven in piha veter je pa tisto kar ima v oblečeno v vozičku premalo. Kako vi rešujete ta problem? pravilo naj bi bilo, da dojenčku oblečeš eno stvar več kot sebi. pač ji daj še nekaj gor, če se ti zdi, da jp zebe?
5. Kako je z izraščanjem zob? Že več kot en mesec se takoooo slini, zdaj je pa še 5 dni imela drisko. Ko sem klicala pediatra me je najprej vprašal če ji rastejo zobki pa sem rekla da ne vem in do sedaj jih še ni. Drugače je normalno živahna in tudi normalno je. Kako se vidi v ustih ko začnejo rasti zobje? pri naši se je spodaj začela videti mala rdeča črtica, potem bela..zgoraj je imela pa full rdeče dlesni, tudi malo otečene..drugih izkušenj pa nimam, nismo imeli nobenih težav pri izraščanju zob.


Najlepša hvala za odgovore.



(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za deklico
Lucka9

Katero ime vam je všeč?

Anastazija (17%)

Arija (10%)

Živa (31%)

Klara (42%)


Število vseh glasov: 356

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!