|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z obema?
3.5.2010 14:55:40   
principessablu
Pozdravljene,no nevem ali se kateri to zdi butasto vprašanje ampak meni se kr mal meša..da razložim..mož ima službo,ki jo začne zelo zgodaj,se pravi ni šans,da bi taveliko odpeljal pred tem v vrtec,do sedaj sem vedno jaz vozila in prihajala ponjo...sedaj je ituacija sledeča:1 mesec staro dojenčico imamo,katera seveda nima ritma,kar je normalno,imamo hude krče,neprespane noči..sem že pozabla kako je to,sem tečna,jezna in bla bla...vprašanje:kako zjutraj spedenaš tavelko,se pravi jo oblečeš,umiješ zobke,nardiš frizuro,če se ti tamala začne dreti oz.se sploh ne neha in ji moraš dati za jesti,imam samo 2 roki..ali je katera v podobni situaciji in da mi da kak pameten nasvet?do sedaj so mi pomagali starši in mož je imel dopust,ker fizično nisem bila sposobna zaradi carskega reza in operacije kile..sedaj sem boljše in fizično lahko celo kaj dvignem...vglavnem na plano z nasveti in dobro voljo...a sem nesposobna al kaj?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 15:07:38   
kakadoo
Ja mi smo tavelko še eno leto obdržali doma. Smo imeli isti primer kot vi.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 15:11:05   
sanosan
Tačas, da starejšo hčerko zrihtaš za vrtec, lahko dojenček počaka. Drugače pa ti lahko mala sama pomaga, tako da se sama obleče (npr. hlačke in trenirko ali nogavičke - moja 2,5 letnica si to že zna sama oblečt z malo pomoči in tudi zobke bi si sama umivala, če bi ji pustili) ali pa zobke umije, ti pa ji malo pomagaš pri tem.

< Sporočilo je popravil sanosan -- 3.5.2010 15:18:49 >

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 15:11:18   
tejči28
Iz istega razloga bom jaz mojega malega imela doma in še ga ne bom dala v vrtec,sicer bo star 2 leti,ko bom rodila pa vseeno.Mogoče jo imej doma par mesecev,da dobite neki ritem in ne navadite drug na drugega,ti bo vseeno lažje. 

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 15:29:39   
ksenija12
Jaz bi ti svetovala, da uro prihoda v vrtec prilagodita mlajši članici - če se to v vašem vrtcu seveda da zmenit. Se pravi, da pojdite v vrtec tam enkrat do devete oziroma pol desete ure zjutraj recimo..brez hitenja..počasi. Ustvarite si svoj ritem, da se zbudite nekje ob sedmih (starejši otrok), potem pa se v miru pripravljate na odhod v vrtec...med sedmo in pol deseto. Predvsem si vzemite čas. Sedaj bo malo lažje, ker je pomlad,poletje, zunaj je toplo, pa lahko po odhodu v vrtec s sestrico gresta še malo na potep na zrak.


_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 15:48:04   
emaa
Brez problema, pa sem bila po CR ravno tako kot ti, z razliko, da imam doma triletna dvojčka. Punca je počakala v postelji, da sem fanta zrihtala, sem njo oblekla (tudi pozimi v mrazu, oblekla še njo, če je jokala, je pač jokala, pa sem ju odpeljala. Sta pa hodila malo pozneje v vrtec do 8 enkrat. Zdaj, ko je mala stara 7 mesecev, gremo pa tudi peš. 

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:19:16   
principessablu
hmm..različni nasveti...to da ostane doma,odpade,ker zelo uživa v vrtcu in ji privoščim da je med prijatelji...to da se počasi odpravim v vrtec in da sem do 9 v vrtcu,to mi je všeč,vendar moram reči,da vzgojiteljicam to ni prav všeč,sem vozila tamalo vedno okoli 8.30-9.00,ker imam tako službo,da je vseeno kdaj pridem no in so se zgražala nad mano in da moj otrok nima reda in bla bla...pa sem jim rakla da pač poje zajtrk doma in da če ji ni treba vstati ob 6.00 zakaj bi,ne one ne razumejo tega,tako da se kar bojim da bi jo spat začela tako vozit,me bodo grdo gledale...sej konc koncev pa nej me one grdo gledajo,sej so plačane da so vzgojiteljice,ne pa da me **** v glavo...ufff...upam da mi bo ratal,po moje da sem preveč panična,se bo treba soočit s strahom in v akcijo...SVAKA ČAST vsem mamicam,ki imate še več otrok in ste za vse same...nevem kako sfolgate...zaslužite si NOBELOVO-ringarajino nagrado..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:30:35   
rija
meni se zdi to znanstvena fantastika.

imam pa kolegico, ki sfolga 3, različnih starosti....je brez vozniškega izpita, vrtec 2-3 km stran...pa sfolga v nulouser posted image

jaz jo naravnost občudujemuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:46:16   
Onasiss
Nikjer ne piše, da moraš ta veliko pripeljat do ure natančno v vrtec... Poleg tega je lahko kakšen dan tudi doma.

Drugače pa... a mož začne pred šesto delat??? Če ne jo lahko on pelje, ti jo greš pa prej iskat.

_____________________________

So what....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:47:01   
principessablu
jaz ne poznam eno oz, preko znanke,ki je sedaj rodila 9 otroka,....imajo 8 punčk in sedaj 1 fantka,,,..jaz se fentam majke mi ob tolkih otrocih...to je too much odgovornosti.živcev...smo si različni ok,ampak jaz pri 2 in vseh skrbi takšnih in drugačnih,se mi včasih zdi,da se odpeljem direkt na psihiatrijo...svaka čast res tem ženskam-mamicam...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:51:26   
piko12
Če je tamala sita, previta in oblečena, se pač naj malo joka. Tavelika pa tudi lahko že kaj sama in vrtec se ne bo podrl, če ne boste na miunuto točno tam, kot so napisale. pri nas je bilo tudi pestro, sam zdaj tamala vstane eno uro pred tavelikim in včasih že nazaj zaspi do takrat, ko je treba tavelikega zrihtat. Drugač pa nimaš kaj- najprej je tako, da joka en ali drugi ali pa kar oba, potem pa vedno večkrat noben od njiju. Ne moreš se dat na pol. Kmalu bo lažje.:) aja, pa doma je ne bi imela in ga tudi nimam, ker to je potem zame celo dopoldne norišnica in se ne morem posvetiti ne enemu in ne drugemu.

< Sporočilo je popravil piko12 -- 3.5.2010 17:52:34 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 17:53:50   
piko12

IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

jaz ne poznam eno oz, preko znanke,ki je sedaj rodila 9 otroka,....imajo 8 punčk in sedaj 1 fantka,,,..jaz se fentam majke mi ob tolkih otrocih...to je too much odgovornosti.živcev...smo si različni ok,ampak jaz pri 2 in vseh skrbi takšnih in drugačnih,se mi včasih zdi,da se odpeljem direkt na psihiatrijo...svaka čast res tem ženskam-mamicam...

jap, vsaka čast vsem, ki imate več kot dva (pa niste že velikih kupileuser posted image )

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 18:05:02   
ledenaa
Lepo mlajšega v hotsling.če je bil laćen je dobil tudi joško v njem.
Drugače pa spedenaš starejšega in potem mlajšega

če pa ne dojiš,pa lepo se najprej ti zbudi. Naredi flaško ,zbudi mlajšo ji daj jest  ,ko pojeste obleči starejšega.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 18:15:30   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
.vprašanje:kako zjutraj spedenaš tavelko,se pravi jo oblečeš,umiješ zobke,nardiš frizuro,če se ti tamala začne dreti oz.se sploh ne neha in ji moraš dati za jesti,imam samo 2 roki..

Komot. Dojenčka verjetno nekje med šesto in osmo lahko nahraniš. Če se pa med urejanjem starejšega otroka joka, se pač nekaj minut joka. Dojenčka pustiš na varnem mestu, npr. v posteljici, nekajkrat globoko vdihneš, si rečeš, da nisi hobotnica in ga tisti čas enostavno pustiš. Nič hudega mu ne bo.

IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
to da se počasi odpravim v vrtec in da sem do 9 v vrtcu,to mi je všeč,vendar moram reči,da vzgojiteljicam to ni prav všeč,sem vozila tamalo vedno okoli 8.30-9.00,ker imam tako službo,da je vseeno kdaj pridem no in so se zgražala nad mano in da moj otrok nima reda in bla bla...pa sem jim rakla da pač poje zajtrk doma

Pri nas nobena vzgojiteljica ne teži zaradi tega, malce bolj odločno jim povej, da ti drugače ne znese. Pri nas takim, ki otroke pripeljejo kasneje, samo povedo za tiste dni, ko se kaj dogaja že prej, da jih ustrezno prej dostavijo, drugače ni panike.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 18:24:44   
koala.cek
imam dva mulčka. ko smo začeli z vrtcem je bil eden star tri leta, drugi tri mesece. zato svetujem:

prvič: nikoli, ampak zares nikoli ne zamujamo zajtrka. to je obred. navada. pri tem se otroci naučijo reda in dispicpline. mislim, da vmesno prihajanje samo zbega vse otroke. zajtrk imajo ob 8.30

drugič: otroka niti slučajno ne bi imela doma. zdaj se še lahko posvetiš starejši, a vsak mesec bo težje. mala bo zahtevala svoje.

tretjič: tavelik gre spat ob sedmih zvečer. ob sedmih zjutraj je buden. tako imava več kot uro časa da se nekako zrihtamo. malega nafutram, veliki se sam obleče - pač je potrebno malo več samostojnosti.

tako da, ti kar pogumno. vse se da. doma ne zajtrkujemo, skuham pa kavo zase in za moža, opedenam oba otroka, pogledam emaile in opravim tudi marsikatero gospodinjsko opravilo. včasih se dere eden, drugič drugi, tretjič oba. So what ? kar je treba, je treba. jah, ni vse z rožicami postlano.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 19:08:16   
principessablu
uff...ko tole berem,se mi zdi vse tako lahko,no bo treba res začet z dejanji in to najboljše kar jutri,problem edini je ker mi ta micena zelo malo spi,pa še to samo na rokah,kriva al ne kriva,edini način da je tiho...res da je nedonošenka,ampak v smislu da je 1 mesec prej rojena,ampak je orng baba,samo ma krče,ko jih pa nima pa izsiljuje da kr pomodri,zraven pa še jaz...no dosti stokanja,vem da bo kmalu lažje...iskrena hvala vsem z nasveti,vsaj vidim da nisem edina k ma te probleme in mi je prec lažje...poljubčkov veliko vsemuser posted image

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 19:12:49   
koala.cek
ja kar v boj. sej ti bo šlo. čez en teden boš že čisto ulaufanauser posted image user posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 19:38:16   
ledenaa
otrok ne izsiljuje!!!!!!!

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 19:49:09   
tažana
jaz sem se vse naučila delat z eno roko user posted image . znam kuhat, znam taveliki zobe podrgnit skratka še ena vrlina več user posted image
ampak sedaj imam že obe roki nazaj. eno imam zasedeno samo ob sitnih dnevih. user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:25:33   
K_a_t_i
Uf, mene to še čaka user posted image . Tko da dobrodošel vsak nasvet...
Samo naš prvorojenec se da lepo zamotit - tko da nama včasih uspe se naštimat v 5ih minutah bo bujenju. V 20ih minutah od bujenja pa že sedi v vrtcu pri zajtrku. RAvno danes sem ga zbudila ob 8:10 in je ob 8:30 že jedel tam. Je pa res, da se ni niti oblekel, niti zobe umil sam, ampak se je med tem igral z očijevo zobno ščetko user posted image . Ma nekako bo že moglo it! Če bo lepo vreme z vozičkom, v primeru dežja pa v kengurujčka. Samo ritem od tamlajšega bo nekako treba ujet...

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:28:50   
MiNa*
tako kot so ti svetovale:
1. nisi hobotnica, včasih bo potrebno poslušati tudi malo joka, da boš drugi ali sebi v pomoč. Takrat poskušaj ostati čim bolj mirna, naj te tisti jok ne spravi s tira.

2. ne imej strejšega vedno doma. Mu bo dolgčas, ti pa ne boš imela časa za nikogar, ne za starejšo , ne za mlajšo, ne zase (ko bi mala spala, saj sicer vem da tega časa ni več).
Mogoče mu daj možnost, da si izbere sem ter tja kakšen dan (1x na teden), ali pa kadar se ga tebi res ne bo dalo peljati v vrtec, da ostane doma pri vama doma. Takrat lahko za kakšno urco miru uvedete tudi urico risank za ta velikega (sicer sem proti TV).

3. ne oziraj se preveč na vzgojiteljice. POvej jim kako želiš, da vam uspe priti do 9 ali 9:30, kadar pa kaj planirajo že pred to uro, pa se temu prilagodite.

4. naj bo veliki naspan, da bo lažje zjutraj sodeloval, sicer se zjutraj še prav posebej težko sami uredijo.

5. Je težko, bo pa počasi malo lažje. Če greste peš do vrtca v bližini je lažje kot če ga imate oddaljenega in se morate odpravljati z avtom. Lahko združiš s sprehodom, opravki. Kmalu vam bo postala rutina.

6. če kdo od sosedovih, prijateljev iz okolice vozi v isti vrtec, poprosi za kakšen dan, da popelje še vašega.

7. Ni ti lahko, se boš pa znajdla, tako kot se vsaka mama. Srečno!

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:41:00   
Jančika_
Meni kar nekak zlaufa. Mislim, razumem, da se ti zdi težko, saj se vsakemu, če začne razmišljat o tem. Pač ne preveč gruntat, ampak zgrabi bika za roge. Jaz imam skoraj 6-letnika, skoraj 4-letnika in 5-mesečnika, pa tavečja dva vedno spravim v vrtec pravočasno. Nimamo daleč, vedno gremo peš. Smo šli tudi v snegu do kolen, (minija, takrat starega tri tedne, sem nesla v štorklji), pa pri minus deset. Če se je dalo, ju je peljal zjutraj mož, razen ob petkih, ko ga ni bilo; vedno pa sem jaz hodila po njiju. Zdaj sem tudi zjutraj vedno sama in sem zelo vesela, da ni treba več oblačit kombinezonov in teh jajc. Tisto mi je pa res žrlo živce.

Vstanem prva, se zrihtam toliko, da sem za med ljudi, potem zrihtam najmlajšega, ki v ležalniku počaka, da spedenam še tavečja dva. Itak mu je zanimivo, da se nekaj dogaja okoli njega. Seveda zelo pomaga, da se najstarejši poštima praktično čisto sam, čisto nič pa ne pomaga, da ima srednji vsako jutro neke scene. In gremo.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:43:10   
Aja1
Točno tako vprašanje se je meni pojavljalo pred parimi meseci. Mož ima tak delovnik, da lahko samo občasno pelje taveliko v vrtec, zato moram večkrat sama zrihtati obe. Ponavadi se tamala zbudi prej, jo podojim, preoblečm, oblečem sebe in nato zbudim taveliko, ki se ponavadi sama obleče. Ko ji grem umit obraz in zobe, dam tamalo v ležalnik in odnesem s sabo v kopalnico. Potem pa tamalo v voziček in peš v vrtec. Zdaj smo že kar ulaufane in mi prav paše jutranji sprehod.user posted image Boš vidla, da bo šlo. Poročaj.user posted image

_____________________________




(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:46:03   
Jančika_
Aja, res pa da pri nas odpadejo frizureuser posted image . Zobe vedno umijemo. Tamalega sem od začetka nekajkrat tudi zbudila ali na silo držala pokonci, potem si je pa že sam očitno tako prilagodil ritem, da je buden v času, ko ga porabimo za odhod v vrtec.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: triletnica in 1 mesečnica-kako v vrtec z ...
3.5.2010 20:52:21   
eva1
Jaz imam 3 pobalinčke(5 let, 3 leta in skoraj 5 mesečnegauser posted image )..kadar ni moža doma, se pač jaz ustanem okoli 7h, podojim malega, okoli pol osmih zbudim tavečjadva, ju oblečem, zrihtam..malega odnesem v spodnji štuk k mami(če ne spi), jaz pa gasa v vrtec...če pa ni mame doma(recimo sedaj sta bil na dopustu) pa vse tri napokam, pa gremo...pa smo vedno v vrtcu okoli  8h..včasih se zavleče do 8.15..če pa mali je okoli 5-6h, pa ga nahranim pol ko pridemo dam..je pa res naš malček en priden dojenček...al pa se navadijo da ne morejo imeto vsega v tisti sekundi ko želijo, kaj jst vem...uglavnem, pa ko se  navadiš, to laufa 100/h, sej bo, boš našla svoj ritem , pa bo vse lažje!

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!