|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koriščenje dopusta po porodniški
3.12.2007 21:11:18   
Skabi
Porodniško bom nastopila marca 2008, izteče se mi aprila 2009. Delam v šolstvu.
Ko sem se pogovarjala z direktorjem, mi je povedal nalsednje: Baje moram 10 dni dopusta koristiti v letu 2008, ostalo lahko v 2009, ko se mi izteče porodniška, vendar je menda treba vmes za nekaj dni v službo. To naj bi bilo čisto novo. 
A je to res?
In če je, kdaj naj izkoristim tistih 10 dni, glede na to, da bom najbrž do porodniške na bolniški? In kdaj ga naj koristi moja kolegica, ki nastopi porodniško 4. januarja 2008?
Je že katera koristila dopust po tistem delu porodniške, ki je namenjena materi in PRED nastopom dopusta za nego in varstva otroka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
3.12.2007 21:39:30   
BAMBINA_
ZDR; 163. člen  

(2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
  (3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom.


Če boš v letu 2008 delala manj kot 6 mesecev, ti 10 dni LD-ja pač propade (v primeru, da ga ne boš koristila), preostanek pa boš lahko koristila najkasneje do 30.06.2009, v dogovoru z delodajalcem. Tako določa ZDR, sprejet leta 2002. Nič novega torej.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
4.12.2007 17:15:51   
Skabi
Hvala, BAMBINA_, zdaj mi je jasno. Očitno se lahko od 14 dni dopusta poslovim, ostalo pa koristim.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 12:52:49   
Stefka
Moja sestra začne s porodniško 31. decembra, torej bo celo koledarsko leto na porodniškem. To pomeni, da ji 10 dni gre v ..., medtem ko ostalih (mislim, da 17) lahko porabi potem v letu 2009. To skupaj z rednim dopustom (27 dni plus 17) ni tako malo, da bi se človek pritoževal, ne?

Ti, ki začneš v marcu dobiš cel dopust. Če se ti bo uspelo dogovorit, da ga 10 dni porabiš pred porodniško (mogoče zadnja dva tedna), ti ne propade, sicer pa žal.

To glede tega, da moraš za nekaj dni vmes v službo pa ni res. 1000%. Ti pa lahko on recimo "ne odobri" dopusta takoj po porodniški, ker to pa je njegova pravica. Ampak to je odvisno od delodajalca.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 17:28:22   
Hator
Popravljam Bambinin odgovor; načeloma drži, kar je napisala, nekaj pa vendarle ne.

"Če boš v letu 2008 delala manj kot 6 mesecev, ti 10 dni LD-ja pač propade"
V letu 2008 ne boš delala manj kot 6 mesecev, saj ni važno dejansko delo, ampak delovno razmerje. Res je, da moraš dva tedna dopusta (torej 10 dni) koristiti v tekočem letu, torej v 2008. Pa ga poskusi koristiti prej, zmeni se, da ti toliko prej prekinejo bolniško.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 18:16:57   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Hator

Popravljam Bambinin odgovor; načeloma drži, kar je napisala, nekaj pa vendarle ne.

"Če boš v letu 2008 delala manj kot 6 mesecev, ti 10 dni LD-ja pač propade"
V letu 2008 ne boš delala manj kot 6 mesecev, saj ni važno dejansko delo, ampak delovno razmerje. Res je, da moraš dva tedna dopusta (torej 10 dni) koristiti v tekočem letu, torej v 2008. Pa ga poskusi koristiti prej, zmeni se, da ti toliko prej prekinejo bolniško.


Ne vem, kaj je treba moj odgovor "popravljati", ker nisem ničesar narobe zapisala. Kaj, po tvojem, v mojem odgovoru ne drži user posted image user posted image Sem napisala, da v primeru, če Skabi 10 dni LD odmerjenega za leto 2008 ne bo koristila v letu 2008, ji bo teh 10 dni LD-ja propadlo, ker bo v tem letu delala manj kot 6 mesecev. Če bi delala več kot 6 mesecev, bi lahko celoten LD za leto 2008 koristila do 30.06.2009. In gre za dejansko delo, NE (!) pa za delovno razmerje. Sicer sem pa pripopala del 163. člena Zakona o delovnih razmerjih, pa si lahko prečitaš. Ah no... pa če že gremo v detajle. Četudi se bi se Skabi lahko dogovorila, da ji bolniško prekinejo toliko prej (user posted image ), ni rečeno, da ji bi delodajalec za tisti čas odobril koriščenje dopusta, ker ima delavec pravico izrabiti samo en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi... ampak to je sedaj že druga tema, kajne?



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 19:04:02   
Hator
Ne bodimo preveč občutljivi, ampak rajši pomagajmo.

Zgolj opozorilo na nov ZDR:

Delavec ima res pravico izrabiti samo en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi + po NOVEM imajo starši šoloobveznih otrok pravico izrabiti najmanj teden dni LD v času šoslkih počitnic. Ampak to v konkretnem primeru itak ne igra vloge.

Nov ZDR- velja od 28. 11. 2007 dalje določa:

163. člen (izraba letnega dopusta) (1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
   (2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
   (3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev.
   (4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 20:11:48   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Hator

Ne bodimo preveč občutljivi, ampak rajši pomagajmo. To je bil moj osnovni namen, ampak, če me nekdo popravlja, kjer to ni potrebno, pač moram malo posmetiti temo.

Zgolj opozorilo na nov ZDR:

Delavec ima res pravico izrabiti samo en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi + po NOVEM imajo starši šoloobveznih otrok pravico izrabiti najmanj teden dni LD v času šoslkih počitnic. Ampak to v konkretnem primeru itak ne igra vloge. In po čem sklepaš, da Skabi že ima otroke user posted image , sicer nevem ali so kakšne počitnice v času do marca, ampak recimo, da so... jp seveda, bolniško ji bodo prekinili ravno za tisti čas, nato pa veselo nazaj na bolniško, ali kako si si ti to zamislilauser posted image

Nov ZDR- velja od 28. 11. 2007 dalje določa:

163. člen (izraba letnega dopusta) (1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
  (2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
  (3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. (delati ali biti v delovnem razmerju ni isti šmorn)
  (4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.


Še vedno pa mi nisi odgovorila, kaj je bilo potrebno popravljati v mojem prvem postu. Torej prosim za razsvetlitev. Pa ne zato, ker sem občutljiva, pač pa zato, ker sem očitno butasta postala.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
5.12.2007 23:22:45   
Skabi
Joj, punce, ne se kregat zaradi mene!!  Vse ste mi pomagale.
Tistih 10 dni dopusta se mi zdi pomembno, že zato, ker bom brez njih prišla nazaj v službo  maja in bom morala zaključevati ocene pri gimnazijcih, ki jih bom prvič videla.
Žal pa ste mi vse potrdile, da teh 10 dni ne morem prenesti v čas po porodniški.  Leta 2003 pa sem lahko koristila ves dopust. Očitno se je vmes to spremenilo.

Ima mogoče katera odgovor na to vprašanje: Je že katera koristila dopust po tistem delu porodniške, ki je namenjena materi in PRED nastopom dopusta za nego in varstva otroka?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
6.12.2007 10:06:04   
jagoda80
Tudi sama se te dni ubadam z enakimi vprašanji. Tudi jaz delam v šolstvu in mi je ravnateljica rekla, naj si izračunam, koliko dni imam dopusta. In zdaj si pač računam. Ostal mi je še ves dopust za 2007, ampak ker sem na porodniški od 31. 12. 06 - 30. 12. 07, mi bo očitno 10 dni propadlo (oziroma samo 9 - jupi !!! ker bom en dan koristila 31. 12).

Ampak jaz imam še dodaten problem, ker mi je ravnateljica rekla, naj pridem delat že 3. 1. 08, jaz pa sem si zračunala, da sem lahko še 5 delovnih dni doma. Kdaj pa ga bom koristila? Ko bo otrok v vrtcu? Pa še ful bi mi prišlo prav, da bi teh par dni zaradi uvajanja v vrtec, ker imamo zelo nežnega in občutljivega otroka.

Pa še eno težavo imam pri računanju in sicer: ne vem, a si prav računam, da se dopust za koledarsko leto 2007 šteje za šolsko leto 06/07, ali za koledarsko leto 07.

Lp

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
6.12.2007 10:21:39   
jagoda80

  (3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. 

Ravnokar sem klicala v šolo ampak baje, da nič dopusta ne propade, ampak je v zakonu mišljeno, da moraš biti vsaj 6 mesecev v delovnem razmerju.

Ampak vseeno nisem prav nič dobre volje, saj so mi rekli, da mi bojo dopust pisali med vsemi počitnicami in ga ne morem porabiti zdaj. user posted image user posted image user posted image  To je 28 dni starega dopusta in še 28 dni za 2008.

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
6.12.2007 11:12:47   
Stefka
Zame to ni čisto logično, zato sem vprašala še na pravniki.net. Sporočim odgovor.

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
6.12.2007 13:20:23   
nizy
No, jaz imam podoben problem.Sem v BS do začetka porodniške.Imam 9 dni letošnjega dopusta ,ko bi ga lahko koristila pred nastopom porodniške.Zdravsvena komisija menda odobri prekinitev bolniške za izrabo dopusta .V mojem podjetju se ne strinjajo stem .
Sem včeraj spraševala na csd, to kar tudi tebe zanima, če se lahko dopust koristi vmes MED PORODNIŠKIM DOPUSTOM (105DNI)in DOPUSTOM ZA NEGO IN VARSTVO OTROKA.user posted image  Mi je rekla ,da samo v primeru,da oče koristi istočasno dopust za nego i varstvo otroka ,jaz pa svoj dopust , kolikor ga imam. Potem pa jaz nadaljujem.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
7.12.2007 14:49:23   
Skabi
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda80

Ampak vseeno nisem prav nič dobre volje, saj so mi rekli, da mi bojo dopust pisali med vsemi počitnicami in ga ne morem porabiti zdaj. user posted image user posted image user posted image  To je 28 dni starega dopusta in še 28 dni za 2008.



jagoda80, saj toliko počitnic sploh nimamo!

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
9.12.2007 20:40:57   
jagoda80
jagoda80, saj toliko počitnic sploh nimamo!
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda80

Ampak vseeno nisem prav nič dobre volje, saj so mi rekli, da mi bojo dopust pisali med vsemi počitnicami in ga ne morem porabiti zdaj. user posted image user posted image user posted image  To je 28 dni starega dopusta in še 28 dni za 2008.



jagoda80, saj toliko počitnic sploh nimamo!


Ja, vem. Potem mi bojo pa dopust od 2008, kar ga bo ostalo, prenesli v 2009. Ah, brezveze. Potem ga bo pa pocasi zmanjkalo. Če grem pa slučajno še enkrat v porodniško mi bo pa propadel. Če mi bojo sploh še podaljšali pogodbo, ker imam za določen čas. - Tako da se kaj preveč ne upam pritoževat. Grem pa vseeno raje brez dopusta v službo, kot pa da ostanem doma.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koriščenje dopusta po porodniški
9.12.2007 21:12:39   
bumerang
Punce v šolstvu - izrabite tisto določilo, kjer lahko zadnjih 105 dni (ali koliko že, sem pozabila) prenesete do otrokovega osmega leta starosti in teh 105 dni prekinjajte ob vsakih šolskih počitnicah in takrat jemljite dopust potem pa naprej nadaljujte z dopustom za nego in varstvo.
Tako boste vsega porabile.
Zakon to omogoča.
In če vam na CSD-ju rečejo, da to ni možno, kličite na ministrstvo za delo in vprašajte za referentko, ki se ukvarja s porodniškimi dopusti, pa naj potem ona urgira na vaš CSD.

Na ministrstvu je pred kakimi tremi leti izšla okrožnica, kjer je pisalo, da tistim, ki se maja vrnejo s porodniške v razred, ravnatelj lahko vloži prošnjo na ministrstvo za koriščenje dopusta že v maju. Ker je nelogično, da boš zaključeval učencem, ki jih še nikoli nisi videl, ocene.

Dopust pa velja za koledarsko leto in ne za šolsko leto.
Prenese se ga pa lahko do 31.8. naslednjega leta, ne samo do 31.6.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!