|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 14:52:09   
veternica4
ali mi katera ve povedati če lahko mleko ki si ga večkrat izčrpam prelijem v eno skupno flaško
če izčrpam 50ml dopoldne in 50 popoldne ali lahko pripravim v isto flaško

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 14:56:21   
Katy78
Jaz sem ga vsakič sproti, ko sem si mleko izčrpala, shranjevala v svež lonček, sem ga pa seveda v flaško otroku pripravila tudi iz dveh lončkov. Če mi je v prvem ostalo samo malo mleka, sem ga prelila v flaško in potem v flaško dolila še iz ta drugega lončka.

(odgovor članu veternica4)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 15:01:24   
Alenka-8
Mleko, ki si ga sčrpaš v enem dnevu (24 ur) se lahko zmeša v eno flaško, lonček, karkoli. Tako so meni rekli v porodnišnici v laktariju. Mora pa biti flaška, lonček vedno sterilen. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 15:02:26   
kapitan jan
Jaz sem sproti dajala mleko v hladilno skrinjo in označila datum. Ko sem potrebovala, sem tudi iz dveh lončkov, lahko tudi iz dveh vrečk prelila v eno stekleničko, kasneje pa tudi uporabljala svoje mleko pri pripravi goste hrane.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 15:08:26   
MiNa*
torej, če si načrpam sedaj 60ml, shranim v vrečki za mleko v hladilniku, lahko mleko izčrpano čez 4 ure dolijem v isto vrečko in v hladilnik?

Kako pripravite izčrpano mleko, če je bilo le v hladnilnilu oz. če je bilo v skrinji? Ga le odtajate pod toplo vodo?

Koliko vam uspe načrpati mleka na enkrat? Kako hitro je nato v dojki dovolj mleka, da zadovolji otročka, če se recimo ta zbudi in želi jesti 15 min po črpanju, bo dobil kaj?

Kdaj si je najbolje črpati (ne zaradi prenapetih d., pač pa le z namenom pridobiti nekaj mleka na zalogo)?

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 16:20:07   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

torej, če si načrpam sedaj 60ml, shranim v vrečki za mleko v hladilniku, lahko mleko izčrpano čez 4 ure dolijem v isto vrečko in v hladilnik?

Kako pripravite izčrpano mleko, če je bilo le v hladnilnilu oz. če je bilo v skrinji? Ga le odtajate pod toplo vodo?

Koliko vam uspe načrpati mleka na enkrat? Kako hitro je nato v dojki dovolj mleka, da zadovolji otročka, če se recimo ta zbudi in želi jesti 15 min po črpanju, bo dobil kaj?

Kdaj si je najbolje črpati (ne zaradi prenapetih d., pač pa le z namenom pridobiti nekaj mleka na zalogo)?


1. Jaz tega nisem nikoli počela (čeprav Alenka-8 pravi, da lahko). Ne vem, k že ohlajenemu oz. fajn mrzlemu mleku potem priliti mleko, ki ima sobno temperaturo - jaz sem imela filing, da bo z mlekom kaj narobe, pa čeprav verjetno ne bi bilo nič.

2. Nam so že v materinski šoli rekli, da se materino mleko lahko odtaja ali pogreje samo pod toplo vodo, čeprav boš od nekaterih slišala tudi, da ga grejejo v mikrovalovki. Jaz sem si potem kupila grelnik, da je bilo hitreje, ker pod vodo zna malo dlje trajat.

Ostalo ti bodo povedale druge, jaz sem si črpala samo na začetku in se niti ne spomnim več vsega.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 16:58:36   
Alenka-8
torej, če si načrpam sedaj 60ml, shranim v vrečki za mleko v hladilniku, lahko mleko izčrpano čez 4 ure dolijem v isto vrečko in v hladilnik? Mleko, ki ga mešaš, mora imet enako temperaturo. Sem pozabila prej povedat, se opravičujem.

Kako pripravite izčrpano mleko, če je bilo le v hladnilnilu oz. če je bilo v skrinji? Ga le odtajate pod toplo vodo? Sama sem mleko večinoma shranjevala v hladilniku in ga porabljala bolj kot ne sproti, v roku 24 ur. Grela sem ga v mikrovalovni, ker predno 200 ml pogreješ pod toplo vodo pa še krat dva (imam dvojčka) mal preveč traja. Mikrovalovka je OK, samo pazit je treba, ker ne segreje enakomerno. Kadar sem mleko vzele iz skrinje, sem ga pustila odtajati na sobni temperaturi in ga odtajanega nato samo malo pogrela.

Koliko vam uspe načrpati mleka na enkrat? Kako hitro je nato v dojki dovolj mleka, da zadovolji otročka, če se recimo ta zbudi in želi jesti 15 min po črpanju, bo dobil kaj? Jaz sem ponavadi črpala po obrokih. V začetku na cca 4 ure, tudi ponoči. Ko sta ponoči začela spat, sem tudi črpanje izpustila. Pa če se prav spomnim, sem tudi čez dan črpala enkrat manj kot je bilo obrokov. SEm si pa načrpala tam okoli 200 - 300 ml naenkrat, čeprav ni bilo vsako črpanje enako. Ponavadi največ zjutraj, tudi po 450 ml.

Kdaj si je najbolje črpati (ne zaradi prenapetih d., pač pa le z namenom pridobiti nekaj mleka na zalogo)? Moja dva se nista nič dojila, samo črpala sem si in to ponavadi vedno ob istih urah. 




(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: shranjevanje izčrpanega mleka
19.1.2010 17:23:23   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

torej, če si načrpam sedaj 60ml, shranim v vrečki za mleko v hladilniku, lahko mleko izčrpano čez 4 ure dolijem v isto vrečko in v hladilnik?

Kako pripravite izčrpano mleko, če je bilo le v hladnilnilu oz. če je bilo v skrinji? Ga le odtajate pod toplo vodo?

Koliko vam uspe načrpati mleka na enkrat? Kako hitro je nato v dojki dovolj mleka, da zadovolji otročka, če se recimo ta zbudi in želi jesti 15 min po črpanju, bo dobil kaj?

Kdaj si je najbolje črpati (ne zaradi prenapetih d., pač pa le z namenom pridobiti nekaj mleka na zalogo)?


Lahko skupaj zliješ, ja. Tudi v P v laktariju delajo tako.

Mleko iz skrinje sem najprej dala v hladilnik za čez noč, potem pa zagrela v vroči vodni kopeli.

Mleko nastaja ves čas in če si črpala, nisi izčrpala vsega, čeprav imaš mogoče tak občutek. Fajn pa je, da otroka čim večkrat pristavljaš, ker tako bo pač več mleka. Mislim pa, da če 15 minut po črpanju hočeš otroka nahranit in ga zato pristaviš, se ne bo ravno najedel.

Če hočeš mleko na zalogo, črpaj ponoči. Moja je ponoči spala in če bi imela dovolj mleka, bi sama črpala ponoči.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...





klavdi*

Koliko otrok imate?

2 (77%)

3 (12%)

4 (11%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!