|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rodbinsko deblo
20.9.2008 11:48:33   
ursi
Pred skoraj 7 leti sem bila na srečanju širše "žlahte". Glede na to, da so se organizatorji res potrudili in smo jim prej vsi poslali svoje podatke o družini, smo na srečanju nato dobili izdelano naše družinsko deblo.
uspelo jim je dobiti podatke približno od leta 1640 naprej. user posted image  Jaz se sedaj trudim in poskušamo kolikor toliko slediti rodbini naprej in ažuriram podatke, ko je kakšna sprememba. Meni je zanimivo, ko smo nato po različnih poteh izvedeli, s kom vse smo v sorodu po tolikih in tolikih kolenih. user posted image  To delam zase in bom predala naprej svojim otrokom. Ali tudi vi izdelujete vaše rodbinsko deblo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 11:50:24   
Kerensa*
Ja, že dve leti... ampak imam tako raz*ukano familijo, da sem prišla šele do leta cca. 1900... je pa noro zanimivo, res je.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 12:03:17   
nejcko
Moj oče ga je dal pred leti izdelati enemu gospodu. Podatke imamo tudi tam nekje od leta 1600 dalje, za bolj nazaj je pa podatke v bistvu nemogoče dobiti (vsaj za slovensko ozemlje), ker takrat pač niso bili pismeni oz. so, če sploh so, za svoje podanike rojstno knjigo vodili fevdalci.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 12:05:28   
Kerensa*
Jaz moram zdaj samo še na plačo počakati, da registriram Bombnik, potem pa direktiva v Sarajevo po podatke, da lahko potem nadaljujem z delom.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 12:24:57   
Gina
Jaz sem nekaj delala v srednji šoli, vendar sem prišla povsod tja do leta 1800, po eni strani še malo bolj nazaj. Je pa težko, ker so bili moji predniki že v drugem kolenu raztepeni od gorenjske do dolenjske, od ljubljane do primorske.... lokalne cerkve hranijo nekaj, arhivi nekaj, nihče pa glih čist vsega, predniki so pa v glavnem mrtvi. Še dobro da sem to delala mlada, ko so vsaj oni še živeli in mi dali veliko podatkov, v kateri smeri naj iščem. Delajte čim prej, če mislite!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 12:27:26   
Kerensa*
Če bi bili moji samo v SLO, bi bila jaz najbrž že fertik z vsem, kar se da dobiti... tako pa moram za začetek v BiH, nadaljevala bom pa očitno na CRO, ker je bila moja prava babica Hrvatica... še veliko bo dela, ja... sem bila pa najbolj navdušena, da sem našla original posvojitvene papirje od moje mame iz leta 1946... edina svinjarija je to, da sem dobila predse original izjavo mojega pravega dedka, kjer je napisal in podpisal, da se odpoveduje moji mami in da naj jo dajo v posvojitev. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 13:08:18   
Anonimen
Ali tudi vi izdelujete vaše rodbinsko deblo?


En stric ga ja naredil (verjetno ga tudi se dopolnjuje).
Mene pa niti ne zanima...

(odgovor članu ursi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 13:18:49   
Anonimen
Jaz bi ga imela, pa se nihče še ni spravil k delu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rodbinsko deblo
20.9.2008 14:40:20   
lelaval
Jaz se ga že 10 let spravljam delat, pa mi še ni uspelo nikam prit.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rodbinsko deblo
21.9.2008 10:27:24   
Ancy
Moj oči ga ma tud, sm neki gledala sam je tko razštelan use, ker je bla prababica 2x poročena in nevem kok **** otrok tko da je ful težko... je pa lepo pogledat kdo vse je tvoj prapraprastarš :)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




2. porod
ksenci

kako bi opisali 2. porod?

isti kot 1. (27%)

hitrejši in majn boleč kot 1. (40%)

daljši in bolj boleč kot prvi (9%)

drugo______________ (24%)


Število vseh glasov: 238

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!