|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ritem spanja pri 2 mesečnici
26.12.2010 14:17:24   
lipikica
pozdravljene. zanima me ali imajo vaši 2 mesečniki že ritem spanje podnevi in zvečer? ne vem kdaj in kako naj se lotim tega. zbudi se ok 11 dopoldne, potem je v sedelci, malo se igramo, itd kakšen dan zaspi v sedelci kakšen dan jo dam v prenosno torbo da zaspi. ampak vsak dan je drugač. ne vem ali naj že začnem da določeno uro gre spat popldn ein naj jo nesem v sovo spat ali lahko spi v dnevni sobi v prenosni torbi? zvečer gremo prbl. ok desetih spat oz takrat jo odnesem v sobo. zaspi mi pa večinoma v dnevni sobi v torbi. moja sestra me je kregala da naj je delam tega, da ko jo podojim ima za iti v sobo zvečer ne da jo imam v dnevni sobi in da jo nesem v sobo šele takrat ko grem jaz spat. pravi da se bo navadila na dnevno in ne bo hotela spati v sobi. se pravi da jo moram zv- takoj odnesti v sobo da se navadi da je noč in čas za spanje. kaj pravite
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
27.12.2010 13:33:22   
miapia
Nakako pri treh mesecih je osvojila dan in noč. Spat je hodila okrog osmih do devetih. Zaspala je v svoji posteljici v spalnici, v miru in temi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
28.12.2010 20:47:22   
Ploha
moji dve že od začetka spita celo noč...

no druga je imela tako, da je prvi mesec hodila spat ob 23.00...potem pa sem počasi in vsak dan po malo premaknila uro, da sem jo začela po ene 10 minut prej rihtat in rutino izvajat....zdej zaspi med 7.30-8....s tem, da se mi je zdaj začela ponoči zbujat (nekaj je prehlajena) in bom začela z GH, mogoče je prej lačna, ker zvečer je že tko zaspana, da ne poje tako kot mora.

tudi pri nas sva jo dala spat v košek v dnevni, pa sva film pogledala pol sva jo pa kar s koškam vred v spalnico nesla...zdej ko ima tavelko postlo, pa jo dajem v postlo spat, ob skorja točno določeni uri, zaspi sama...čez dan je v dnevni. Čez dan spi pri dnevni svetlobi (ponavadi, se zgodi, da ji včasih mal zatemnim), in je ropoto, ker ne hodimo po prstih, pa še ati ponavadi skos nekaj ropota (beri: štema, švasa, žaga, brusi user posted image ), ponoči je tema in tišina.

čez dan jo pustim, da spi kot ji paše, ker ne spi dolgo,...pa mal zaspi pa mal gleda, bolj drema kot spi..ampak se itak veliko sama zamoti, tudi če je budna.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
28.12.2010 20:52:48   
Barbara_L
Lej, lipikica, moj nasvet: ne poslušaj pametnih sester, pa tet pa botrc, pa nevemkoga še. Oni naj šlihtajo svoje otroke, ti boš pa svoje. 2-mesečnik nima še nekega pravega ritma, lahko ima kolike, lahko je lačen, vse sorte je lahko. In tu neko "štelanje" na dan in noč nima nobenega pomena.
Vidim, da vstane ob 11h dopoldne? Pa ti si srečna ženska-naspi se! Super!
V glavnem-moj nasvet: sledi svojemu občutku in ne "ma, da gre spat". NI RES! To je še praktično novorojenček in rabi toplino, bližino, itd. Saj nismo pri vojakih.
Vse sorte še bo, ne pozabi-mamin instinkt ima prav.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
28.12.2010 21:38:07   
natasarobi
Moj sin je star 5 mesecev in mogoče imamo zadnji mesec nekoliko okvirne ure kdaj naj bi šel spat. Nekako se najbolj drži večerne ure, ostalo pa je bolj slabo.

Da bi jaz lahko vstajalo ob 11:00 - eleganca. Mi vstajamo okoli 5, okoli 6 mogoče zaspi za pol ure, če imam srečo. Čez dan pa 3x po 0,5 -1,5h (bolj manj kot več). Ponoči se pa ponovem zbuja na cca 3h, bolj gremo proti jutru bolj pogosto smo zbujeni.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
28.12.2010 22:33:55   
lipikica
ma ja zmedena sem ker ne vem kako najrihtam. spat gremo ok desetih, sedaj se mi že pol ure na veliko dere.......ma ko zaspi je v redu, zbudi se dvakrat ok 4 in 8 potem pa spi tja do enajstih. in jaz večliko krat do devetih, desetih-res amerika... saj zjutraj ne morem vstajat in se mi kar blede ob zgodnjih urah. ..Tud čez dan ne vem, ali naj pustm še nekaj časa naj ima svoj ritem, ali naj jo začnem počasi malo bolj na uro navajat tudi popoldne

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
29.12.2010 11:07:37   
Barbara_L
A mojega odgovora nisi prebrala, al ga nočeš? Otrokov ritem je ok, ne rihtaj nič.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ritem spanja pri 2 mesečnici
29.12.2010 20:25:49   
TIBIDABO
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Lej, lipikica, moj nasvet: ne poslušaj pametnih sester, pa tet pa botrc, pa nevemkoga še. Oni naj šlihtajo svoje otroke, ti boš pa svoje. 2-mesečnik nima še nekega pravega ritma, lahko ima kolike, lahko je lačen, vse sorte je lahko. In tu neko "štelanje" na dan in noč nima nobenega pomena.
Vidim, da vstane ob 11h dopoldne? Pa ti si srečna ženska-naspi se! Super!
V glavnem-moj nasvet: sledi svojemu občutku in ne "ma, da gre spat". NI RES! To je še praktično novorojenček in rabi toplino, bližino, itd. Saj nismo pri vojakih.
Vse sorte še bo, ne pozabi-mamin instinkt ima prav.



Se podpišem pod tole. Daj se ne sekiraj glede ritma, saj ga pri 2- mesečniku sploh še ni. Naša pupa se je tudi lovila nekje do 3., 4. meseca, je tudi hodila spat okoli 22h, 23h (do takrat itak nimajo občutka, kaj je dan in noč), pol se je pa vse samo naštelalo. Ne vsiljuj otroku ritma. Bodi srečna, da se lahko dopoldne v miru naspiš. Delo te bo itak počakalo. Bolj pomembno od spucane kuhne ali pa kopalnice je spočita mama!

Srečno!

< Sporočilo je popravil TIBIDABO -- 29.12.2010 20:26:51 >

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...





sindarin

Si kdaj ogledate spletno stran Sistema za obveščanje o izdelkih umaknjenih s trga, RAPEX?

da (16%)

(84%)


Število vseh glasov: 190

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!