|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 17:40:25   
boni25
Ojla punce
Imam malčka starega 4 mesce s katerim sva bla ene 3 tedne nazaj v bolnici zaradi bronhulitisa in rsv virusa.Mali je itak se kar kaslav ampak zdele dva dni se mi pa zdi da kasla se bolj.Smrklja ima velik ampak je bel,spiramo z fiziolosko in vlečemo vn z nastavkom za na sesalc.Včeraj ponoč sem mu se nardila inhalacije z kamilicami in potem se je kaselj umiril in je spal 4 ure no do jutra.A mislte da se bo ponovil?
Vročine se nima,če bo bom sla do zdravnika.A je sploh pametno delat inhalacije z kamilicami z tko majhnim?Nardila sem tko da sm jih skuhala in naju drzala nad loncem pokrita z deko tko da je mal vdihaval.Je to pametno al je se premajhen za kej tacga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 18:21:55   
sabi
naša malčica ima že dve leti probleme z bronhiji in vedno so mi rekli, da naj ne uporabljam kamilic za inhalacijo, ampak toplo vodo, da zadošča topel zrak(para).

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 18:31:12   
boni25
Zakaj pa ne s kamilicami? A jim lahko skodi?

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 19:02:53   
sabi
kamilice so premočne za inhalacijo-baje, meni niso nikoli dali konkretnega vzroka zakaj raje para.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 19:59:28   
boni25
A mislite da bi ga mogla pelat pokazat zdravniku?Mali je sicer dobrovolček,vročine nima dihanje je ok tam do 33 vdihov na minuto.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 22:09:07   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

A mislite da bi ga mogla pelat pokazat zdravniku?Mali je sicer dobrovolček,vročine nima dihanje je ok tam do 33 vdihov na minuto.

Glede na to, kar si napisala, mislim da ga ni treba peljat sedaj na pregled..dihanje pa se meri vedno v globokem spanju, pa tudi 33 vdihov je za tako malega otročka  čisto ok!

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 22:12:29   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Zakaj pa ne s kamilicami? A jim lahko skodi?

Če že delaš inhalacije jih delaj z vodo ali fiziološko(lahko dodaš sol v pisker vode), itak pa pri vsem skupaj še najbolj pomaga inhalator!

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponovitev bronhulitisa???
5.12.2010 23:08:21   
ribica.
Jaz sem svojega pustila 5 dni, da kašlja, se mi ni zdelo take sile. Vročine ni imel, pa obnašal se je normalno, jedel tudi. Ima tudi 4 mesece. POtem sem ga vseeno peljala, da bi dobila štempelj od zdravnice, da mu nič ni, pa je imel bronhitis. In to kar konkretno. Tako da če praviš da spet kašlja, in to še bolj, potem bi ga jaz definitivno peljala k zdravniku

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 9:23:40   
kristinaj
jaz bi ga peljala pokazat, je še mali in se lahko hitro zakomplicira, za inhalacije si pa nabavi inhalator je bolj praktično in ne delaj s kamilico ampak s fiziološko ali navadno vodo, sicer pa obstaja tudi neka sestavina ki se kliče, se mi zdi, da nekaj na b... vprašaj p..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 10:19:56   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Jaz sem svojega pustila 5 dni, da kašlja, se mi ni zdelo take sile. Vročine ni imel, pa obnašal se je normalno, jedel tudi. Ima tudi 4 mesece. POtem sem ga vseeno peljala, da bi dobila štempelj od zdravnice, da mu nič ni, pa je imel bronhitis. In to kar konkretno. Tako da če praviš da spet kašlja, in to še bolj, potem bi ga jaz definitivno peljala k zdravniku

In kaj je potem dala zdravnica za eno zdravilo?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 11:13:05   
Najaa
Jaz bi ga peljala h zdravniku, če ne druga da sem mirna. Zdej, ko je naša imela bronhitis, sploh nisem vedla, sam na enkrat je začela močno kašljat in šele pri P sem vidla, kako se ji trebušček vdira pri dihanju. Sem ji pa delala tudi inhalacije s kamilico, ampak tako, da sem v kopalnici naredila paro in postavila lonec s kamilico in je vse skupaj vdihavala. 

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 11:22:46   
boni25
Evo sm ga hotla pelat in kličem pa pravjo da nimajo več prostora za dons da nej jutr pridemuser posted image .Halo,mislim ne vem no,a je to kaksen odnos?Jutr ga bom pa res pelala.Čeprov ne vem po en stran pa tja hodit da se res tam kej poberemo.Vročine se ni,dihanje je pa tam do 30 v trdnem spanju.Pa zdele dopoldne sploh ne kasla velik.Ampak panika me pa daje tko da ga bom kr vsen jutr res pelala.Ne bi rada spet v bolnici prstala.A če naslonis na njegov hrbet in poslusas lahko slisis hropenje al pa piske?Ker se mi zdi da mal piska,sam če mu pa nosek spucam in pol se enkrat poslusam pa ni več slisat piskanja?Mu lahko piska zarad noska?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 11:36:35   
eva1
Ja, sej pravim vse kar pišeš kaže na to, da otrok ne rabi trenutno nekih posebnih ukrepov! Lahko da se stvar še razvijeje...opazuj otroka! Seveda držim pesti da se bo vse ok končalo!
Nč bit panična-ti forumi so ustvarjeni zato, da se iz muhe slona dela, zato jst vedno poskušam vsako mamico pomiriti! Pišeš da je otrok aktiven, da podnevi ne kašlja, nima pospešenega in nima znakov težkega dihanja...seveda mu lahko piska in horpe, zaradi nosu, zato ker se nabira sekretv zg delu dihal, in to je treba vn spravit(z čiščenjem nosu, inhalacijami, fizioterapijo prsnega koša...)
In kar se tiče dihanja-mojemu škratu se jamica na prsnici vedno ugreza, pa nima pospešenega ali težkega dihanja...zato je vedno ptrebno več znakov hkrati da se posstavi diagnoza...če se bo otroku poslabšalo, pa psloh ne rabiš klicati zdravnika, preprosto ga pelješ, poveš da se ti zdi nujno in to je to!
Kar se tiče kašlja..otroci kašljajo po celo zimo..moja drugorojenka kašlja že 2 meseca skupi, se izboljša, pa se spet prehladi, pa spet jovo na novo...

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 11:38:19   
eva1
Aha šele zdele sem vidla da je otrok star 4 mesece-no sej sama veš tako majhnim otrokom se stanje lahko hitro obrne , bodi pozorna, če bo karkoli narobe z njim( sej boš videla, bo začel veliko kašljat, pospešeno dihati, stokati ob izdihu, nemiren,ne bo želel jesti...) ga pelji takoj k zdravniku, ne glede na uro

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 12:07:19   
boni25
Ja eva1 za enkrat je res čist normalen,pač kar čez dan mal pokasla bolj bi rekla da se izkasljuje smkel,nosek mu pa itak skoz čistim.Dihanje je tud ok.Ker takrat ko sva pristala v bolnici je mel dihanje zvečer 56 in me tisti dan to je bla nedelja sploh niso resno jemal.Ko sva sla pa zjutraj k svoji naju je pa takoj na infekcijsko poslala.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 15:55:49   
ribica.
zdravnica je dala inhalacije oz. vpihe ventulina, najprej na 4 ure, potem 6 in nato na 8. Čez 3 dni sva imela kontrolo pa ni blo nič boljše. Takrat je šele doseglo vrh, še vedno je ful piskal in se davil na sluzi. Prav začelo se je šele tisti dan ko sva bila od zdravnika. tako da sva podaljšala z vpihi na 6 ur.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 21:24:41   
sanelaa
Če ni vročine in če ne diha pospešeno, še ni take panike. Glej, tudi moj mali je s štirimi meseci dobil bronhitis..........zdaj je star pa 6m.

Uglavnem, kašelj ni nujno slaba stvar, če kašlja tako da se izkašlja, potem je to dobro. In če piska in hrope, ja, je to lahko od dihal. Ko ga boš slišala da piska oz. hropi mu daj žličko v usta, malo ga podraži da se bo izkašljal.

Saj bo.......

Midva z malim sva se skoraj dva meseca zdravila zarad bronhitisa.......vse traja.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 22:27:33   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

zdravnica je dala inhalacije oz. vpihe ventulina, najprej na 4 ure, potem 6 in nato na 8. Čez 3 dni sva imela kontrolo pa ni blo nič boljše. Takrat je šele doseglo vrh, še vedno je ful piskal in se davil na sluzi. Prav začelo se je šele tisti dan ko sva bila od zdravnika. tako da sva podaljšala z vpihi na 6 ur.


Veš zakaj sprašujem, ker vsi tako radi ventolin predpisujejo za bronhitis, gorim pa z zdravnikov na infekcijski , pa je rekel da je to največja bedarija, kar jo je kdajkoli slišal, da ventolin nikoli in nikdar ni bil za zdravljenju brohitisev! Meni je tudi P predpisal 1x pri hčerki ventolin, pa ga nisem dala, že zaradi stranskih učinkov , potem pa sem še tak odgovor slišala, pa sem vedla da sem prav storila...tok o ventolinu user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ponovitev bronhulitisa???
6.12.2010 22:43:26   
eva1
Evo sem šla še pri Tanč pogledat in isto pravi, citiram :
Pri bronhitisu, če gre za virusno okužbo, se ne bi smelo predpisati nobenih zdravilnih inhalacij (sploh pa ne Ventolin in Berodual, ki delujeta enako), antibiotika pa tudi ne, če dokažemo virusno okužbo. Le pri sumu na atipičnega povzročitelja makrolidni antibiotik (Sumamed, Macropen, Fromilid).
Inhalacij z Ventolinom (ali Berodualom) starši doma ne bi smeli sami uporabljati-strokovno navodilo pulmologov pediatrične klinike.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ponovitev bronhulitisa???
7.12.2010 15:52:50   
ribica.
kaj pa naj bi mu potem dali?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ponovitev bronhulitisa???
7.12.2010 17:23:32   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

kaj pa naj bi mu potem dali?


Če gre za virusni bronhitis(kar v 90% gre), pač vlažilne inhalacije, da se sluz zmehča, da jo otrok lahko izkašlja/izbruha, večkrat dnevno se naredi fizioterapije prsnega koša in to je vse kar lahko doma naredimo..če je potrebna hospitalizacija, pa seveda kisik(če je saturacija prenizka), v bolnici se včasih tudi poslužujejo bronhodilatatorjev, kadar gre zares za oteženo dihanje...
Jst itak pravim da več kot 50% zdravnikov v ZD nepravilno zdravi otroke, sploh z antibiotiki in vsem sranjem čist pretiravajo..pri virozah nimaš kaj drugega narest kot lajšat simptome bolezni!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ponovitev bronhulitisa???
7.12.2010 18:48:23   
ribica.
ja midva sva bila v laboratoriju, da je vidla če rabi antibiotik, amapk je bilo virusno in ga nisva dobila. KO sva imela pa prvo kontrolo, pa stanje ni bilo nič boljše, kljub konkretni dozi ventulina, mu je fajn piskalo. Zato nama je dala še sumamed. Na inhalacije naju je poslala preden sva šla domov, isti dan. Naslednji pregled sva imela spet čez 3 dni, takrat mu je prvič merila kisik. To mi je blo mal smešno, ker takrat je bil boljši, kot npr v ponedeljek, se pravi na prejšnji kontroli. Drugače pa nimam preveč izkušenj, ker noben moj tako mali ni imel takega kašlja. Tako da sem pač upoštevala kar mi je rekla.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ponovitev bronhulitisa???
7.12.2010 21:47:04   
sanelaa
Kaj pa to...........naš mali je en mesec piskal..........brez vročine, kri okej, saturacija okej, dihanje okej,..........skratka, samo piskanje je bilo prisotno. NO, ko ga je pediatrinja poslušala  je mali enkrat dihal okej, čez tri dni je piskal in tako dalje..........NO, en mesec sva bila na ventolinu in berodualu, nkar so po enem mesecu tega v bolnici ugotovili, da sploh nima bronhitisa, ampak bakterijo v grlu. user posted image  Sva dobila antibiotik, sva ga jedla 9 dni...........zdaj je 5 dni odkar sva zaključila in danes že kašlja. user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ponovitev bronhulitisa???
8.12.2010 12:44:37   
boni25
No midva sva bla včer pri zdravnici in so plučka čista tko da zaenkrat je ok.Pač se mu sluz iz noska vozi gor pa dol.Je rekla da mu mormo čim večkrat z fiziolosko.
Se neki mi povejte a res ni pametno tko majhnim čistit z tem k das na sesalc,mam tega iz baby centra?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ponovitev bronhulitisa???
8.12.2010 13:25:33   
ribica.
vprašanje je če gre sploh kaj ven. Jaz sem našemu sesala, sam ven ni prišlo nič. Mislim da ni bojazni, samo naštimaj na primerno jakost.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




buče
Lelly28 RR

Ali ste za noč čarovnic izrezali bučo?

da (33%)

ne (67%)


Število vseh glasov: 21

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!