|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plazenje
5.1.2010 20:30:39   
marjetica8
Naš fantek (8m) je začel plazit, sicer po vojaško, ampak vendaruser posted image ! Se mi pa zdi neki čudno: naprej se vleče samo z desno rokico in pri tem pokrči samo desno nogo, leva pa ostaja iztegnjenauser posted image  Drugače hodiva v RA zaradi hipertonije zgornjih okončin, ampak imava naslednji pregled v razvojni šele februarja. Če ima katera podoben primer, al pa če se kej bolj spoznate na plazenje, bi bila vesela vaših izkušenj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plazenje
5.1.2010 20:47:15   
anika87
In kaj te skrbi? Saj nekateri otroci pa sploh ne plazijo... Ne skrbi brez veze, otroci so si različni. Nekateri shodijo brez plazenja in kobacanja. 

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plazenje
5.1.2010 20:51:28   
marjetica8
Nič me ne skrbi, samo zanima me če tudi drugi otroci, tisti ki plazijo, plazijo na tak način...sej forum ni samo za to, da vprašaš če te kej skrbi, ali pačuser posted image

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plazenje
5.1.2010 20:52:18   
Andromeda
Tole ni ravno brez veze, da ne bi blo treba skrbet, sploh, če otrok hodi v RA!

Naš je tudi najprej se tako plazil, da je bila samo ena stran aktivna. Ker tudi mi hodima v RA in za povrh še na fizioterapijo (nedonošenost), smo dobili navodila, da mu ko se plazi, tisto nogico, s katero se odriva primemo oz. ga "zabremzamo" zato, da začne še drugo uporabljat. Pri nas je delovalo, se je pa še vedno raje odrival z desno kot z levo.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plazenje
5.1.2010 20:55:33   
anika87
Sori, sori, ne me kregat no. Saj nisem hotla bit pametna, samo povem... Od moje kolegice mala se je tudi samo z eno nogo porivala, pa ni bila nedonošena, ni hodila v RA in je bilo z njo vse ok. Upam in verjamem marjetica, da ima pač samo tak drugačen način plazenja tvoj sonček. 

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plazenje
5.1.2010 20:57:52   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Tole ni ravno brez veze, da ne bi blo treba skrbet, sploh, če otrok hodi v RA!

Naš je tudi najprej se tako plazil, da je bila samo ena stran aktivna. Ker tudi mi hodima v RA in za povrh še na fizioterapijo (nedonošenost), smo dobili navodila, da mu ko se plazi, tisto nogico, s katero se odriva primemo oz. ga "zabremzamo" zato, da začne še drugo uporabljat. Pri nas je delovalo, se je pa še vedno raje odrival z desno kot z levo.


Hvala za tole infouser posted image ! Sej to sem pomislna, da slučajno ne dela tko zaradi hipertonusa. Kolk časa si pa to delala da se je popravlo?

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plazenje
5.1.2010 21:00:54   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: anika87

Sori, sori, ne me kregat no. Saj nisem hotla bit pametna, samo povem... Od moje kolegice mala se je tudi samo z eno nogo porivala, pa ni bila nedonošena, ni hodila v RA in je bilo z njo vse ok. Upam in verjamem marjetica, da ima pač samo tak drugačen način plazenja tvoj sonček. 


Neee sej te ne kragamuser posted image ! Sam mal hecno se mi je zazdelo, ko sem ga gledala, pa sem pomislna da me nč ne stane če vprašam na forum. Tle ponavadi vedno dobim kake koristne informacije in nasveteuser posted image ! To sem se že v RA naučila da nesmem preveč skrbet in da se vse popravi, če že je kej "narobe". Kaka informacija pa nikoli ne škodiuser posted image !

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plazenje
5.1.2010 21:01:38   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Tole ni ravno brez veze, da ne bi blo treba skrbet, sploh, če otrok hodi v RA!

Naš je tudi najprej se tako plazil, da je bila samo ena stran aktivna. Ker tudi mi hodima v RA in za povrh še na fizioterapijo (nedonošenost), smo dobili navodila, da mu ko se plazi, tisto nogico, s katero se odriva primemo oz. ga "zabremzamo" zato, da začne še drugo uporabljat. Pri nas je delovalo, se je pa še vedno raje odrival z desno kot z levo.


Hvala za tole infouser posted image ! Sej to sem pomislna, da slučajno ne dela tko zaradi hipertonusa. Kolk časa si pa to delala da se je popravlo?



Že po 5 dneh se je poznalo! Sicer se je "do zadnjega" raje z desno odrival, ampak važno, da uporablja pri tem tudi drugo stran. Srečno!

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plazenje
5.1.2010 21:06:05   
marjetica8
Hvalauser posted image ! Upam da bo uspelouser posted image !

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plazenje
5.1.2010 21:07:08   
Čili 1
marjetica8 tudi naša je plazila na tak način. Fizioterapevtka je rekla, da zaradi asimetrije. Z vajami smo skušali spodbujati tudi nasprotno stran. Plazenje je trajalo samo ''14 dni, nato pa je začela kobacati. Tako, da ''pravilno'' se ni nikoli plazila. Kljub vsem težavam je shodila z 10,5 meseca, kar sploh nismo pričakovali.

Lp, Čili

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plazenje
5.1.2010 21:17:48   
marjetica8
Ker je še veselo buden, sem ga ravnokar probala prjet za desno nogico. In kaj je naredu - sploh ni poskušal se odrint z levo nogico, ampak se je samo z rokami vleku naprejuser posted image
čili1 kake vaje so pa tebi pokazali?

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plazenje
5.1.2010 22:29:17   
Čili 1
Čist točno se vseh vaj ne spomnim več. Vem pa, da je v tistem kratkem obdobju, ko je tako plazila, že začela tut rito dvigovat. Fizioterapevtka pa je rekla, da ji moramo rito dol pritisnit, češ da bi blo fajn, da bi še mal plazila in ojačala v obeh rokah enako (eno roko je imela bolj zategnjeno) ter trebušnih mišicah. Sam nam ni ratal. Je kr skobacala na hitro. Jst sem jo mogla, ko je bla na trebuhu pritisnit z eno roko na ritko in z drugo na noge in ko smo tko naredili, se je avtomatično oprla na obe iztegnjeni roki. Pol smo ji pa podajali igračke z obeh strani, še posebej s tiste, ki jo ni želela uporabljati (je rokico bolj v pest stiskala). Pri preoblačenju smo morali tut z eno roko na trebušno prepono pritisnit, to pa moraš imeti občutek, ker lahko več škode narediš, kot koristi, če delaš narobe. Vem, da smo imeli več teh vaj, sam se jih žal res ne spomnim več natančno.

Je pa res, da smo mi od pregleda v razvojni kr dolgo čakal na prvo fizioterapijo preko zdravstva (nas niso takoj dali, ker so mislili, da se bo samo od sebe popravilo), zato sem takrat plačala dva obiska fizioterapevtke doma, da mi je pokazala podroben handling ter nekaj vaj. Če imaš možnost (ni glih poceni), pojdi samoplačniško. Fizioterapevt ti res vse v nulo pokaže.

Veliko pa narediš že s tem, da ga imaš čimveč na tleh.

Lp, Čili

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plazenje
5.1.2010 23:01:20   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Ker je še veselo buden, sem ga ravnokar probala prjet za desno nogico. In kaj je naredu - sploh ni poskušal se odrint z levo nogico, ampak se je samo z rokami vleku naprejuser posted image
čili1 kake vaje so pa tebi pokazali?



Moraš vztrajati! Tudi naš je najprej iskal druge načine, preden je dojel, kaj hočemo od njega in uporabil drugo nogo user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plazenje
6.1.2010 6:41:28   
a.jda
Naš sedaj 10 mesečnik se je tudi po vojaško plazil približno več kot 1 mesec. Nismo ga nič popravljali, se je sam naučil pravilno.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plazenje
6.1.2010 8:29:49   
kristinaj
saj ne plazijo vsi in tisti ki plazijo, razvijejo vsak svoj način plazenja...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plazenje
6.1.2010 9:00:59   
Katy78
Takšno plazenje ni pravilno. Tudi sosedov dojenček se je tako plazil in tudi skobacal je potem tako, da je eno nogo držal pod ritko. Pa sem vprašala fizioterapevtko in je rekla, da  to ni pravilno in da je to posledica nestabilnosti oz. ne dovolj razvitih medeničnih mišic.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plazenje
6.1.2010 13:24:35   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Takšno plazenje ni pravilno. Tudi sosedov dojenček se je tako plazil in tudi skobacal je potem tako, da je eno nogo držal pod ritko. Pa sem vprašala fizioterapevtko in je rekla, da  to ni pravilno in da je to posledica nestabilnosti oz. ne dovolj razvitih medeničnih mišic.



Se strinjam.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plazenje
6.1.2010 15:37:38   
zaspancek1
No ja, vcasih pa se res ze malo pretirava - se plazit se morajo otroci tocno na en dolocen nacin? user posted image
Tocno tako (da je eno nogico spodvijala in jo imela pod ritko) se je plazila tudi moja sestricna. Res je to ze nekaj let nazaj in takrat se to nobenemu ni zdelo narobe, je bil to pac samo eden izmed nacinov plazenja oz. kobacanja. Ni hodila v razvojno, danes pa je kljub temu motoricno precej dobro razvita - trenira namrec ritmicno gimnastiko.
Dobro, verjamem, da imajo nekateri otroci res probleme in jih je res treba spodbujat in delat vaje, ni pa zdaj vsak otrok, ki se ne plazi oz. kobaca "pravilno", problematicen, kaj sele, da bo imel kasneje posledice.

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plazenje
6.1.2010 16:38:54   
Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Naš fantek (8m) je začel plazit, sicer po vojaško, ampak vendaruser posted image ! Se mi pa zdi neki čudno: naprej se vleče samo z desno rokico in pri tem pokrči samo desno nogo, leva pa ostaja iztegnjenauser posted image  Drugače hodiva v RA zaradi hipertonije zgornjih okončin, ampak imava naslednji pregled v razvojni šele februarja. Če ima katera podoben primer, al pa če se kej bolj spoznate na plazenje, bi bila vesela vaših izkušenj.


Meni je v RA rekla, da če bi se plazila tako, kot ti opisuješ, da moramo prit nazaj. In se je sprva res tako plazila, ampak sem ji poskušala takrat, ko je npr. iztegnila naprej drugo roko(se pravi na manj aktivni strani) pokrčit nasprotno nogo,da je dojela, da zadeva funkcionira v obe smeri. In je rabla kak dan, dva, ampak je potem zlaufalo.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plazenje
6.1.2010 18:40:00   
marjetica8
Hvala punce za tolk mnenj in odgovorovuser posted image ! Bova delala na tem, da se nauči pravilnega plazenja. Če ne mamo pa itak 10. 02. RA in bo že povedala kako in kaj!

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plazenje
16.1.2011 19:41:00   
ZoyaEva
Tudi moja 8 mesečnica se plazi po vojaško. Odriva se samo z levo roko, desna pa ji ostaja pod telesom. Tudi mi hodimo v RA in na fizioterapije.

Mi lahko prosim  poveste kak se je pri vas potem odvijalo plazenje in če so bile potrebne vaje, če še spremljate forum.


< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 16.1.2011 19:43:08 >

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plazenje
16.1.2011 21:46:54   
marjetica8
Mi smo dosledno izvajali vaje, ki jih je pokazala fizioterapevtka, vsak dan med igro. Se je kar hitro začel postavljat na kolena in potem kobacat - približno en mesec po prvi fth. Hkrati se je pa začel še na noge postavljat in ker je blo prezgodaj in seveda narobe, je na fth pokazala vaje kako ga pravilno postavljat na noge (koleno naprej...) To smo delali in se je pol za ene 14 dni nehal postavljat na noge - očitno se mu je blo pretežko. Vse to se je zgodilo, ko je imel 10mesecev. Potem pa dooooooolgo nič - je zverziral kobacanje do take hitrosti da smo kar gledaliuser posted image , tko da je pol shodil pri 16,5 mesecev - čisto pravilno in z vsemi prehodi, ki jih je pokazala na fth. Zdej smo stari skoraj 21 mescov in že laufa tko da ga komi dohajamouser posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plazenje
17.1.2011 11:25:03   
ZoyaEva
Hvala za odgovor. Mi imamo 25.1 NFT in upam,  da kmalu začnemo z vajami. Naša se sicer na kolena že postavi, sam potem se vrže na trebuh in po vojaško naprej :). 

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plazenje
17.1.2011 12:00:17   
eva1
Naš se je tako plazil ful dolgo časa, nisem nikamor hodila z njim..z eno roko se je poganjal, druga je bila pri trebuščku..potem okoli 11 meseca je začel kobacat po vseh štirih...ko je 1x ugotovil kobacanje se plazil skoraj ni več...

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plazenje
17.1.2011 12:38:57   
divans1
Naš se je tudi plazil najprej po vojaško... pol pa zelo hitro začel po vseh štirih kobacat in vsak dan je hitrejši hehe...user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...





TLF



(58%)

(17%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!