|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   par vprašanj glede nove vloge za vrtec
5.12.2011 17:54:41   
čipka
Torej za tiste, ki veste, kako se tej novi vlogi "streže" user posted image
Sem že postavila drugje vprašanje, vendar še ni odgovora, mogoče bo pa tukaj hitreje user posted image
imam še jaz vprašanje glede vloge subvencije vrtca, kar mi ni jasno-torej od začetka:

-v točki 1.
navedem mene-itak in tam kjer piše *oziroma*----ime in priimek osebe, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, če izplačilo vlagatelju ni mogoče, ter njegovo davčno in št trans.računa

vprašanje je:
ali morem partnerja navesti ali ne pod 1. točko??
Ker pod drugo točko vem da ga moram. Ni mi čisto jasno zakaj rabijo 2x na istem listu ist podatke


-točka 3

priimek (zgoraj) in (spodaj) ime otroka, pač emšo, naziv vzgojno izobraževalnega programa--->to je naslov vrtca kajne kaj pa potem spodaj napišem,  ko piše izobraževalni program??

naprej...
točka     j) torej ALI MORAM navesti naziv zavarovalnice, kjer imamo sklenjeno prostovoljno zdr. zavarovanje ali ne. Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.


Hvala za vsakršno pomočuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
5.12.2011 19:11:50   
petea
poglej odgovor na temi, kjer si najprej zastavila to vprašanje

glede tretje točke - verjetno piše v navodilih, kdo mora navesti ta podatek

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
6.12.2011 10:40:33   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: čipka
 Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.

pol si si pa tak odgovorila že..

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
6.12.2011 14:40:14   
čipka
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: čipka
 Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.

pol si si pa tak odgovorila že..



user posted image ja maš prav...sam jes sem bol narjena "na ziher" zato vprašam še enkrat user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 8:30:18   
mamimo
Ojla!

Nimam odgovorov. Samo izražam solidarnost user posted image  Sem se v soboto spravila k vlogi in čisto izgubljala živce! Navodila, ki to sploh niso, so zelo, zelo pomankljiva. Me ima, da bi vlogi priložila "protestno pismo"

Za moje pojme bi morali za vsako pravico posebej izdelati navodila, da bi vedel, katere podatke rabijo. Tako pa pri vsaki točki kolebaš kaj narediti. Prej so bila navodila sestavljena jasno, za vsako točko posebej, zdaj pa imaš 3/4 navodil pojasnila osnovnih " družinskih" pojmov...

Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?

No, sem se razpisala...

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 10:30:27   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mamimo

Ojla!

Nimam odgovorov. Samo izražam solidarnost user posted image  Sem se v soboto spravila k vlogi in čisto izgubljala živce! Navodila, ki to sploh niso, so zelo, zelo pomankljiva. Me ima, da bi vlogi priložila "protestno pismo"

Za moje pojme bi morali za vsako pravico posebej izdelati navodila, da bi vedel, katere podatke rabijo. Tako pa pri vsaki točki kolebaš kaj narediti. Prej so bila navodila sestavljena jasno, za vsako točko posebej, zdaj pa imaš 3/4 navodil pojasnila osnovnih " družinskih" pojmov...

Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?

No, sem se razpisala...

eto, točno to sem jst pomislila... najprej so dali informativno vlogo ven brez navodil in je bila cela panika in je folk tle okoli mene pizdil, kaj moram pa pisat trr od najemodajalca za otroški dodatek, itd... in sem ene 5x vse skup prebrala, da sem dotajčila, da pa verjetno ne bo treba lih vsega povsod pisatuser posted image ... pa sem rekla, ok, pa počakajmo na navodila, da bo za 100%... in ko so dali navodlia zraven, sem 5x prebrala tisto skropucalo in nisem vedela al nej se jočem, al nej se smejem al nej dvignem telefon pa kličem na ministrstvo, če so mal hapsnjeni in kolk so plačali nekomu, da je to skup sklamfal... Pa nisem nek funkcionalno nepismen osebek, ampak, men navodila v stilu družina je ata+mama+otroci+pes in kanarček še vedno ne povejo, kaj moram izpolnit za otroški dodatek, recimo. Ja, res bi bilo težko napisat navodila v stilu za OD izpolnite točke 1a, 2a, b, c in 11a, za subvencijo najemnine to in to, za vrtec to in to in to... user posted image ... Mislim, da bo vse skupaj še ena velika zmeda in glede na to, da tudi CSDji v zadnjih sekundah izobražujejo svoje delavce, kako se bo sploh tole reševalo in da po moje par stvari še sami ne vejo, kako sploh v praksi izvest... skratka, pestro bo, pestro. me zanima, recimo, kako mislijo pretvarjat nepremično premoženje in vrednostbne papirje, tu bo še zabavno (p.s., kaj zdej če prodam svojega porša pa kupim katrco, moram potemtakem oddat novo vlogo za vrtec pa OD, ker se mi bo vrednost premoženja občutno zmanjšala ?) In prav tako ne vidim še nikjer objavljenih kriterijev za tole preračunavanje, da bi si človek lahko informativno sam kaj preračunal, kajnede... da vsaj vidiš al so ti prav naračunali al so se ukakali za kak razred gor/dol? Skratka... smeškokisedinawcškoljkiinkaka.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mamimo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 10:43:30   
Anonimen
Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?



No, lih to sm dons vprašala,ko sm nesla vlogo. Te okoliščine so npr. nasilje v družini in druge zadeve, kjer ponavadi poseže csd.

(odgovor članu mamimo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:03:04   
nejcko
Ravno danes sem se spravila k izpolnjevanju vloge, za kar sem porabila več kot eno uro user posted image in se seveda ves ta čas spraševala, če sem slučajno res tako funkcionalno nepismenauser posted image skratka, kar neki je tole, še bolj razveseljivo pa je, da se onim tam gor še manj sanja kot nam user posted image

Na CSD sem takoj prišla na vrsto, gospa na oni starni okenca je bila prijazna, ustrežljiva, no moram priznati, da se tukaj pri nas kar trudijo, glede na to da še sami ne vedo, kaj in kako.

Bomo videli. Mene malo stiska, da bom mogla hčerko izpisati iz vrtca, ker je očitno plan države, da do konca zruši srednji sloj. Naša družina je namreč ravno na sredi - imamo preveč, da bi kaj lahko zataškali ali se šlepali na račun države, pa vendar veliko premalo, da bi z vsem tem lahko karkoli pametnega storili. Pa si pomagaj user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:23:37   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: pet4

Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?



No, lih to sm dons vprašala,ko sm nesla vlogo. Te okoliščine so npr. nasilje v družini in druge zadeve, kjer ponavadi poseže csd.


Torej zaradi nasilja v družini težje plačuješ vrtec user posted image
Jao, tale naša država...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:23:46   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: pet4

Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?



No, lih to sm dons vprašala,ko sm nesla vlogo. Te okoliščine so npr. nasilje v družini in druge zadeve, kjer ponavadi poseže csd.


??? Se pravi, da če napišem, da se doma tepemo, bom plačala en razred manj vrtca, če pa navedem, da imam recimo kredit (ki zelo vpliva na družinski proračun), pa to ni pomembno, al kaj??

Jaz sem v ponedeljek oddala za vrtec... nekej je pregledovala vlogo, ampak še sama ni vedela, katere točke vse je treba obkrožit (pa baje sm vse prav nrdila user posted image ).
Sem spraševala glede štipendije za izračun pa to, pa mi je rekla, da mi ne zna nič povedat, da ne bo potem kaj drugače in jo bom hodila cukat dol user posted image user posted image a tko grozna zgledam, no user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:26:00   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: Peli


IZVIRNO SPOROČILO: pet4

Tako npr. piše, da lahko navedeš druge okoliščine, ki naj bi jih organ upošteval pri odločanju o znižanju plačila vrtca, ob tem pa v navodilih ne bev ne mev - kakšne okoliščine pa lahko upoštevajo?



No, lih to sm dons vprašala,ko sm nesla vlogo. Te okoliščine so npr. nasilje v družini in druge zadeve, kjer ponavadi poseže csd.


Torej zaradi nasilja v družini težje plačuješ vrtec user posted image
Jao, tale naša država...user posted image


Peli, dvomim, da je ta informacija prava, ker ponavadi so za vrtec upoštevali, če je starš študent, nekatere občine so nižale razrede tudi za kredite in podobno.... tko da je PO MOJE še vedno tako mišljeno.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:26:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Se pravi, da če napišem, da se doma tepemo, bom plačala en razred manj vrtca

Ne.
Otroka ti bodo vzeli in dali v rejništvo, za rejence pa je vrtec zastonj.
Ti boš namesto položnice za vrtec dobila položnico s policije in odločbo s sodišča.

user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:46:37   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ravno danes sem se spravila k izpolnjevanju vloge, za kar sem porabila več kot eno uro user posted image in se seveda ves ta čas spraševala, če sem slučajno res tako funkcionalno nepismenauser posted image skratka, kar neki je tole, še bolj razveseljivo pa je, da se onim tam gor še manj sanja kot nam user posted image

Na CSD sem takoj prišla na vrsto, gospa na oni starni okenca je bila prijazna, ustrežljiva, no moram priznati, da se tukaj pri nas kar trudijo, glede na to da še sami ne vedo, kaj in kako.

Bomo videli. Mene malo stiska, da bom mogla hčerko izpisati iz vrtca, ker je očitno plan države, da do konca zruši srednji sloj. Naša družina je namreč ravno na sredi - imamo preveč, da bi kaj lahko zataškali ali se šlepali na račun države, pa vendar veliko premalo, da bi z vsem tem lahko karkoli pametnega storili. Pa si pomagaj user posted image



podpis pod tole...

Kredita za stanovanje ne bodo upoštevali... to, da šparamo za hčerkino prihodnost (beri šolnino) se bo pa štelo za prihranke in bom za vrtec plačevala toliko več, da ne bomo več mogli nič prišparat user posted image  

Pametno, res... Kot da živimo le za danes in bomo jutri že kako in si super premožen, če daješ 100€ na stran na mesec za otrokovo prihodnost user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:46:45   
Katrin
Pozdravljena dekleta!

Tudi jaz imam eno vprašanje, ker sem izgleda funkcionalna nepismenauser posted image

Ker v mesecu decembru oddajam tudi vlogo za otroški dodatek, me sedaj zanima, če lahko oboje (otroški dodatek in znižano plačilo vrtca) oddam na eni vlogi?

Hvala za vaše odgovore in se opravičujem, če je že kje bilo govora o tem user posted image

lp, katrin


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:47:56   
Kerensa*
Ne samo, da lahko, temveč tudi moraš. Ker je sedaj veljavna samo ena vloga (za vse).

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:51:28   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ne samo, da lahko, temveč tudi moraš. Ker je sedaj veljavna samo ena vloga (za vse).


Kerensa, hvala za ažurnost user posted image user posted image user posted image

A če bi oddajala otroški dodatek marca, bi pa spet morala izpolnjevati novo vlogo? Sorry, sej vem, sem blond user posted image

lp, k

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 7.12.2011 14:52:15 >


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 14:56:12   
Kerensa*
Če ti odločba velja do 31.12.2011 in če želiš otroški dodatek nemoteno prejemati dalje tudi po 1.1.2012, potem moraš vlogo oddati decembra 2011.

Če ti pa odločba velja do 31.3.2012, ti pa nove vloge za otroški dodatek ni treba oddajati pred marcem 2012, če tega ne želiš. Oddaš lahko samo vlogo za znižano plačilo vrtca. Marca 2012 pa potem oddaš novo vlogo za otroški dodatek, ob kateri pa ti bodo sami od sebe, po uradni dolžnosti, preverili tudi, če si še upravičena do znižanega plačila vrtca in v kolikšni višini.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 15:03:02   
Katrin
Hvala user posted image

Ne, odločba mi velja do 31.12.2011, zato sem bila v dilemi, če je dovolj, da oddam le eno vlogo sedaj in obkrožim oboje user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 15:14:37   
kajajaka
Naj se še jaz "uštulim" z enim vprašanjem.

Oddajam vlogo za znižano plačilo vrtca - no trudim se jo izpolniti user posted image
Odločba za otroški dodatek mi velja do avg.2012.
- Februarja (ali konec januarja pričakujemo novega družinskega člana.
Takrat torej oddam novo vlogo za oboje - vrtec in OD? Na enem obrazcu, če prav razumem.
- Kaj pa prihranki?
Pri OD se naj ne bi upoštevali. Kaj pa pri znižanem plačilu vrtca?
- Še nekaj mi ni jasno. Vlogo oddajam jaz. Napišem moj TRR. Kaj pa partnerjev?  On je pod 2. točko  in tam naj bi bilo le ime in emšo.
-Če se upoštevajo tudi avtomobili in vrednosti. Kje pa naj bi jih zapisali (ali oni sami to poiščejo na podlagi emša)?

-Ne vem no ali se mi zdi, ampak na prejšnji vlogi za znižano plačilo vrtca je bilo potrebno več podatkov napisat, pa mi ni jasno kako naj bi potem sedaj kontrolirali kaj imaš (avto, prihranki). Kolikor vem nimajo pravice vpogleda na TRR osebe (kjer so prihranki - namenjeni hčerki, a na partnerjevem varčevalnem računu)

Grem jutri kar na CSD, pa bom potem napisala kaj mi bodo tam svetovali glede vsega tega...

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 19:19:55   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
1. Kredita za stanovanje ne bodo upoštevali... to, da šparamo za hčerkino prihodnost (beri šolnino) se bo pa štelo za prihranke in bom za vrtec plačevala toliko več, da ne bomo več mogli nič prišparat user posted image  

2. Pametno, res... Kot da živimo le za danes in bomo jutri že kako in si super premožen, če daješ 100€ na stran na mesec za otrokovo prihodnost user posted image


1. Kredit bodo upoštevali, če ima občina vašega stalnega prebivališča v svojem odloku zapisano karkoli v stilu, da v primeru stanovanjskega kredita za reševanje stanovanjskega problema družine lahko uveljavljate dodatne olajšave. Nimajo namreč vse občine tega določila. To se zapise v tisto točko za opis posebnih okoliščin.

2. Na drugo trditev pa bo potrebno poiskati odgovore čez kakšnih 20 let, ko bomo videli, ali bodo tisti €, ki jih sedaj dajete na stran, še kaj vredni ali bodo do takrat inflacija in drugi finančni vzroki popolnoma razvrednotila privarčevano vsoto.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 19:35:15   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
1. Kredita za stanovanje ne bodo upoštevali... to, da šparamo za hčerkino prihodnost (beri šolnino) se bo pa štelo za prihranke in bom za vrtec plačevala toliko več, da ne bomo več mogli nič prišparat user posted image  

2. Pametno, res... Kot da živimo le za danes in bomo jutri že kako in si super premožen, če daješ 100€ na stran na mesec za otrokovo prihodnost user posted image


1. Kredit bodo upoštevali, če ima občina vašega stalnega prebivališča v svojem odloku zapisano karkoli v stilu, da v primeru stanovanjskega kredita za reševanje stanovanjskega problema družine lahko uveljavljate dodatne olajšave. Nimajo namreč vse občine tega določila. To se zapise v tisto točko za opis posebnih okoliščin.

2. Na drugo trditev pa bo potrebno poiskati odgovore čez kakšnih 20 let, ko bomo videli, ali bodo tisti €, ki jih sedaj dajete na stran, še kaj vredni ali bodo do takrat inflacija in drugi finančni vzroki popolnoma razvrednotila privarčevano vsoto.


1. naša občina žal nima tega odloka... ampak, če je vse ostalo (upoštevanje premoženja, dohodkovni razredi, cene...) enako sedaj za vrtce po vsej državi... zakaj ni še to? Kolikor sem razumela, naj bi se tudi to sedaj poenotilo...

2. Mogoče res, vsekakor pa to (vsaj zame) ne pomeni "dejmo danes vse zagont, ker čez 20 let itak ne bo nič vredno". Meni je pač pomembno, da kljub finančno težkim časom, poskusim vsaj nekaj prihraniti za šolanje (ali karkoli drugega, če se ne bo odločila za šolanje...)hčerke. Jaz sem že pred 10 leti plačevala 1500 takratnih nemških mark za redni študij...
Upam, da je bilo to le tvoja neumesna pripomba in da ti ne razmišljaš na ta način o prihodnosti svojih otrok user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 20:53:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

1. naša občina žal nima tega odloka... ampak, če je vse ostalo (upoštevanje premoženja, dohodkovni razredi, cene...) enako sedaj za vrtce po vsej državi... zakaj ni še to? Kolikor sem razumela, naj bi se tudi to sedaj poenotilo... občinski odloki veljajo tudi v bodoče, ker imajo pravico določiti tako višino oskrbnine svojih vrtcev kot tudi ugodnejše pogoje za plačevanje vrtca za svoje občane; tako npr. so mnoge primestne občine, ki so se pred leti ubadale s praznimi oddelki, sprejemale odloke, da bodo občani, ki bodo vpisali otroka v domač vrtec, plačevali za nekaj % nižjo ceno oskrbnine kot tisti, ki bodo otroke vozili v vrtce drugih občin.

2. Mogoče res, vsekakor pa to (vsaj zame) ne pomeni "dejmo danes vse zagont, ker čez 20 let itak ne bo nič vredno". Meni je pač pomembno, da kljub finančno težkim časom, poskusim vsaj nekaj prihraniti za šolanje (ali karkoli drugega, če se ne bo odločila za šolanje...)hčerke. Jaz sem že pred 10 leti plačevala 1500 takratnih nemških mark za redni študij... Zakaj pa si plačevala za redni študij? Si študirala v tujini?

Upam, da je bilo to le tvoja neumesna pripomba in da ti ne razmišljaš na ta način o prihodnosti svojih otrok user posted image Kaj naj bi bilo neumestnega v moji pripombi? Gledam, kako se je v preteklem časovnem obdobju razvrednotila vrednost denarja in sklepam, da se bo podoben trend nadaljeval tudi v bodoče (sploh ob krizah tako v Sloveniji kot po svetu). Leta 2001 je bila povprečna mesečna bruto plača v Sloveniji okrog 970 €, letos je okrog 1500 €, kar pomeni več kot 53% povečanje, cene izdelkov in storitev so se v tem času še precej bolj zvišale. Primer: leta 2001 je bila cena 95-oktanskega goriva okrog 72 centov, na današnji dan je 1,32 € ali okrog 85 % dražje.

Kako gledam na prihodnost svojih otrok? Optimistično. A brez nalaganja denarja zanje v dolgoročne denarne sklade, nikakor pa ne 'zagonimo' vsega družinskega prihodka.


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
7.12.2011 23:18:32   
sirenetta

Prosim za pojasnilo, če je kateri kaj več jasno v zvezi s tem delom vloge:

IV. PODATKI O MATERIALNEM POLOŽAJU VLAGATELJA IN OSEB, KI SE UPOŠTEVAJO PRI UGOTAVLJANJU
MATERIALNEGA POLOŽAJA VLAGATELJA
1. Ali imate vi in/ali katera izmed oseb, ki se upoštevajo pri ugotavljanju materialnega položaja, dohodke, prihranke ali
premoženje,
ki ni razvidno iz uradnih evidenc (življenjsko zavarovanje, lastništvo nepremičnine, ki ni vpisana v zemljiško
knjigo, nepremičnina v tujini, vozilo, registrirano v tujini…)?


Kaj mešano življenjsko-naložbeno zavarovanje pri zavarovalnici se šteje med prihranke, ki so ali niso razvidni iz uradnih evidenc? Torej moram to vpisat ali ne?

To, da plačujem življenjsko/naložbeno zavarovanje zase 50 eur/mesec (zato, da če se mi kaj zgodi ne pustim otroka brez mame in še brez eura v žepu) in varčevanje za sina pri zavarovalnici 30 eur/mesec se torej vpliva na višje plačilo vrtca, ker imam kao neke prihranke??????? Ma saj ne morem verjet,user posted image . A to, da mi jih trgajo vsak mesec z računa - torej, da sem si ta denar "odtrgala" od mesečnega prihodka pa ne šteje ali kaj?????
Ma kaj si jaz to prav razlagam? Kaj upošteva se samo to, da imaš te prihranke kot da so ti padli iz neba na tvoj račun ne pa to, da si vsak mesec v minusu za teh v mojem primeru 80 eur?
Torej plačam več za vrtec, ker bo v primeru, če umrem nekdo dobil en privarčevan denar in ker bo sin, ko bo dopolnil 18 let imel nekaj denarja na računu?

Kje pa sploh so kakšni kriteriji o tem, koliko te zadeve vplivajo na plačilni razred???

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
8.12.2011 6:50:08   
*bubi*
Čaki čaki.... če dobiš žnj € plače.... je teh žnj € obdavčenih, tvoj dohodek, tvoje premoženje nenazadnje.

Kam daš ti Ž, kam daš N in kam daš J je pa čisto tvoja stvar. In če ti ta isti Ž prestaviš na drug račun (varčevalni, zavarovanje,....), kar je razvidno iz bančnih transferjev, je to še vedno ta isti Ž. Po kaki logiki bi se upošteval 2x?
 
To seveda govorim v primeru izračuna plačila vrtca.

V kolikor pa zaprosiš za DSP, pa to JE neko tvoje premoženje in torej ne moreš rečt, da nimaš nič.
Ampak s tem poglavjem se jaz osebno HB ne ukvarjam.


Če pa mi za izračun otroških dodatkov in vrtca hočejo kaj od teh privarčevanih (legalno in dokazljivo) sredstev še 1x upoštevat, potem pa ne bom tiho.  

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: par vprašanj glede nove vloge za vrtec
8.12.2011 7:31:30   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

-Če se upoštevajo tudi avtomobili in vrednosti. Kje pa naj bi jih zapisali (ali oni sami to poiščejo na podlagi emša)?

-Ne vem no ali se mi zdi, ampak na prejšnji vlogi za znižano plačilo vrtca je bilo potrebno več podatkov napisat, pa mi ni jasno kako naj bi potem sedaj kontrolirali kaj imaš (avto, prihranki). Kolikor vem nimajo pravice vpogleda na TRR osebe (kjer so prihranki - namenjeni hčerki, a na partnerjevem varčevalnem računu)



Koliko sem jaz razumela, spadajo podatki o tvojem vozilu v kategorijo podatkov razvidnih iz uradnih evidenc. Verjetno tudi razna zavarovanja in varčevanja pašejo pod to, ker davčna ima verjetno vpogled v to. Prej pa je bilo treba vse te podatke vpisati, ker občina sama ni mogla priti do teh podatkov in so jih lahko dobili samo, če si jih ti napisala v vlogo.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?