|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 16:39:25   
mala zirafa
Ko sem danes videla pošto iz csd-ja me je skoraj kap zadela.Ko sem zaprosila za OD sem istočasno tudi za dodatno subvencijo malice v šoli.Na odločbo te subvencije so napisali da nisem zaprosila za OD, kar sploh ni res.
Sedaj je enotna vloga za vse.Pred besedo OD sem označila z X.Pod dodatno točko c nisem vpisala nič, ker nisem imela kaj.
Danes smo prišli z dopusta pa takle šok.Ker gre za visok znesek vas lepo prosim, kakšen kiks semstorila ali pa se je morda uslužbenka zmotila?Kaj mislite?Kaj se zgodi v scenarijo da je kiks moj?Ali mi sploh pripada še ta pravica al sem fertik za eno cello leto?Sej bom klicala v pon.
Prosim za hiter odgovor.
Zelo obupana na robu živcev..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 17:28:16   
tulpek
Nisem 100%, ampak načeloma če OD nimaš, lahko pač še enkrat zaprosiš zanj z novo vlogo... če niso kaj spreminjali.
Najprej ti pa svetujem, da kličeš na CSD ali greš tja ter preveriš, če ne gre za napako.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 19:42:46   
benika
Ko oddaš vlogo za OD oz za karkoli, ti na CSD-ju izdajo potrdilo, na katerem piše, za katero stvar se vloga oddaja. Če tega potrdila nimaš, si mrzla. Je pa možno, da je prišlo do napake. Pokliči in vprašaj. In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 21:40:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ko oddaš vlogo za OD oz za karkoli, ti na CSD-ju izdajo potrdilo, na katerem piše, za katero stvar se vloga oddaja. Če tega potrdila nimaš, si mrzla. Je pa možno, da je prišlo do napake. Pokliči in vprašaj. In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.


Ni nujno, da je mrzla, če nima potrdila...lahko gre na CSD in zahteva svojo vlogo...ker pravi, da je označila na vlogi, da želi imeti OD......

Jaz recimo nisem označila na vlogi, da uveljavljam za OD, ampak sem označila samo znižano plačilo vrtca, pa so mi otroški dodatek vseeno po novem izračunali.....preden so mi izdali odločbo za znižano plačilo vrtca so odločili na novo še o otroškem dodatku, čeprav tega na vlogi sploh nisem označila...vsak CSD dela po svoje.....nekateri CSDji OD avtomatsko izračunajo po novem, tudi če nihče ne označi, drugi CSDji pa ga ne izračunajo po novem, če ni označen....tako se ne more delati....enaki predpisi veljajo za vse.....


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 21:49:10   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: benika

In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.

Da se dobiti otroški dodatek za nazaj. Nasploh, če ni njena krivda. Jaz sem ga dobila za 2 meseca nazaj in je bila moja krivda, da je bilo tako. Sem morala pač napisati en dopis, da sem naredila napako in prosila, da mi računajo OD od zadnjega meseca na odločbi dalje. In sem dobila.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 22:17:44   
benika
Sej pravim, naj pokliče in če je krivda na strani CSD, se bo to pač popravilo. Če se je pa žirafca zmotila in res ni označila za OD, potem je njena krivda in ji za tiste mesece OD najbrž ne bodo vrnili le-tega. Je pa dejansko res, da tale neuskladitev med samimi CSD-ji ni ničemur podobna. Pri nas so nam sicer že decembra povedali, da se bo OD preračunal na novo, kljub temu, da vlagamo le za subvencijo vrtca (in dejansko je za to zakonska podlaga). Eni pa potem delajo mal po svoje in normalno, da imajo vse pomešano, folk je besen in nezadovoljen....

Kakorkoli že, upam, da ti uspe zrihtat.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
28.7.2012 23:37:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej pravim, naj pokliče in če je krivda na strani CSD, se bo to pač popravilo. Če se je pa žirafca zmotila in res ni označila za OD, potem je njena krivda in ji za tiste mesece OD najbrž ne bodo vrnili le-tega. Je pa dejansko res, da tale neuskladitev med samimi CSD-ji ni ničemur podobna. Pri nas so nam sicer že decembra povedali, da se bo OD preračunal na novo, kljub temu, da vlagamo le za subvencijo vrtca (in dejansko je za to zakonska podlaga). Eni pa potem delajo mal po svoje in normalno, da imajo vse pomešano, folk je besen in nezadovoljen....

Kakorkoli že, upam, da ti uspe zrihtat.


Ravno zaradi tega ji morajo OD obračunati, tudi če ga ni označila....

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
29.7.2012 20:53:18   
ely*
Jaz moram jutri ravno oddati in ker 31.8. poteče stara odločba za OD sem zraven označila še za subvencijo malice in kosila. Saj je dovolj ena vloga za vse a ne?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek-prosim pomoč
29.7.2012 22:31:22   
andea
Mala žirafica, vse vloge in izdane odločbe hranijo na CSD-jih. Pojdi tja osebno in naj ti vlogo pokažejo, da se osebno prepričaš, kaj si označila.

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?