otroški dodatek-prosim pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 16:39:25)

Ko sem danes videla pošto iz csd-ja me je skoraj kap zadela.Ko sem zaprosila za OD sem istočasno tudi za dodatno subvencijo malice v šoli.Na odločbo te subvencije so napisali da nisem zaprosila za OD, kar sploh ni res.
Sedaj je enotna vloga za vse.Pred besedo OD sem označila z X.Pod dodatno točko c nisem vpisala nič, ker nisem imela kaj.
Danes smo prišli z dopusta pa takle šok.Ker gre za visok znesek vas lepo prosim, kakšen kiks semstorila ali pa se je morda uslužbenka zmotila?Kaj mislite?Kaj se zgodi v scenarijo da je kiks moj?Ali mi sploh pripada še ta pravica al sem fertik za eno cello leto?Sej bom klicala v pon.
Prosim za hiter odgovor.
Zelo obupana na robu živcev..




tulpek -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 17:28:16)

Nisem 100%, ampak načeloma če OD nimaš, lahko pač še enkrat zaprosiš zanj z novo vlogo... če niso kaj spreminjali.
Najprej ti pa svetujem, da kličeš na CSD ali greš tja ter preveriš, če ne gre za napako.




benika -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 19:42:46)

Ko oddaš vlogo za OD oz za karkoli, ti na CSD-ju izdajo potrdilo, na katerem piše, za katero stvar se vloga oddaja. Če tega potrdila nimaš, si mrzla. Je pa možno, da je prišlo do napake. Pokliči in vprašaj. In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.




liliana -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 21:40:24)


IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ko oddaš vlogo za OD oz za karkoli, ti na CSD-ju izdajo potrdilo, na katerem piše, za katero stvar se vloga oddaja. Če tega potrdila nimaš, si mrzla. Je pa možno, da je prišlo do napake. Pokliči in vprašaj. In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.


Ni nujno, da je mrzla, če nima potrdila...lahko gre na CSD in zahteva svojo vlogo...ker pravi, da je označila na vlogi, da želi imeti OD......

Jaz recimo nisem označila na vlogi, da uveljavljam za OD, ampak sem označila samo znižano plačilo vrtca, pa so mi otroški dodatek vseeno po novem izračunali.....preden so mi izdali odločbo za znižano plačilo vrtca so odločili na novo še o otroškem dodatku, čeprav tega na vlogi sploh nisem označila...vsak CSD dela po svoje.....nekateri CSDji OD avtomatsko izračunajo po novem, tudi če nihče ne označi, drugi CSDji pa ga ne izračunajo po novem, če ni označen....tako se ne more delati....enaki predpisi veljajo za vse.....





LuLu -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 21:49:10)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

In za OD lahko zaprosiš kadarkoli, le za nazaj ne boš dobila.

Da se dobiti otroški dodatek za nazaj. Nasploh, če ni njena krivda. Jaz sem ga dobila za 2 meseca nazaj in je bila moja krivda, da je bilo tako. Sem morala pač napisati en dopis, da sem naredila napako in prosila, da mi računajo OD od zadnjega meseca na odločbi dalje. In sem dobila.




benika -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 22:17:44)

Sej pravim, naj pokliče in če je krivda na strani CSD, se bo to pač popravilo. Če se je pa žirafca zmotila in res ni označila za OD, potem je njena krivda in ji za tiste mesece OD najbrž ne bodo vrnili le-tega. Je pa dejansko res, da tale neuskladitev med samimi CSD-ji ni ničemur podobna. Pri nas so nam sicer že decembra povedali, da se bo OD preračunal na novo, kljub temu, da vlagamo le za subvencijo vrtca (in dejansko je za to zakonska podlaga). Eni pa potem delajo mal po svoje in normalno, da imajo vse pomešano, folk je besen in nezadovoljen....

Kakorkoli že, upam, da ti uspe zrihtat.




liliana -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (28.7.2012 23:37:49)


IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej pravim, naj pokliče in če je krivda na strani CSD, se bo to pač popravilo. Če se je pa žirafca zmotila in res ni označila za OD, potem je njena krivda in ji za tiste mesece OD najbrž ne bodo vrnili le-tega. Je pa dejansko res, da tale neuskladitev med samimi CSD-ji ni ničemur podobna. Pri nas so nam sicer že decembra povedali, da se bo OD preračunal na novo, kljub temu, da vlagamo le za subvencijo vrtca (in dejansko je za to zakonska podlaga). Eni pa potem delajo mal po svoje in normalno, da imajo vse pomešano, folk je besen in nezadovoljen....

Kakorkoli že, upam, da ti uspe zrihtat.


Ravno zaradi tega ji morajo OD obračunati, tudi če ga ni označila....




ely* -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (29.7.2012 20:53:18)

Jaz moram jutri ravno oddati in ker 31.8. poteče stara odločba za OD sem zraven označila še za subvencijo malice in kosila. Saj je dovolj ena vloga za vse a ne?




andea -> RE: otroški dodatek-prosim pomoč (29.7.2012 22:31:22)

Mala žirafica, vse vloge in izdane odločbe hranijo na CSD-jih. Pojdi tja osebno in naj ti vlogo pokažejo, da se osebno prepričaš, kaj si označila.




Stran: [1]